StrongVPN ülevaade – värskendatud 2020. aastal

StrongVPN ülevaade

StrongVPN on võimas teenus, millel on mõned ebatavalised funktsioonid, kuid tasakaalustab seda sellega, et ei paku teiste pakkujatega ühiseid funktsioone. Üldmulje on teenus, mis võiks olla hea, kuid on lihtsalt liiga õrn. Üksikasjade saamiseks lugege meie täielikku ülevaadet.

parimaid-VPN-ülevaateid

StrongVPN ei tule meie parimatest VPN-i pakkujatest miili kaugemale. Kuid mitte sellepärast, et sellega tehakse midagi valesti. See tõestab, et teenus võib olla nii suur, et see pigem kahjustab kui aitab. Ehkki selle ostmine pole halvim valik, mida saate teha, on palju virtuaalseid privaatvõrke, mis teevad paremini.

Selles StrongVPN ülevaates räägime teenuses kummalisest tasakaalust hea ja halva vahel ja kuidas see viib pakkujani, kes tunneb end lihtsalt okei. Enne kohtuotsuse tegemist räägime funktsioonidest, hindadest, kasutajasõbralikkusest, kiirusest, turvalisusest, privaatsusest, voogesituse toimivusest, serveri asukohtadest ja klienditeenindusest.

Saate raha eest palju paremini teha, kuid StrongVPN-il pole teiste teenuste, näiteks VPN.Expressi küsitavaid tavasid (lugege meie VPN.Express-i arvustust). See pole siiski halb teenus, nii et kui leiate, et olete fänn, ei loobu te palju.

tugevvpn-ülevaate-liides

tugevvpn-ülevaade-killswitch

tugevvpn-ülevaade-teadmistebaas

strongvpn-ülevaade-seadistamine-juhendid

strongvpn-ülevaade-server-navigeerimine

Eelmine

Järgmine

StrongVPN alternatiivid

Tugevused ja nõrkused

Funktsioonid

StrongVPN-il pole funktsioone, mis ületaksid seda, mida me VPN-i jaoks peab olema. Ainus tugev külg on killswitch, mis katkestab teie Interneti-ühenduse, kui VPN ebaõnnestub. See on universaalne, kuid see tähendab, et te ei saa seda seadistada ainult teatud rakenduste blokeerimiseks, nagu saate Astrilli rakendustega (lugege meie Astrilli arvustust).

tugevvpn-ülevaade-killswitch

On ka muid mitmesuguseid funktsioone, sealhulgas käivitamisel ühendamine, VPN-i katkemise korral automaatselt uuesti ühenduse loomine ja rakenduse käivitamine Windowsiga, kuid üldiselt on liides viljatu.

Ehkki kasutusmugavus on tavaliselt tagurpidi, näib funktsioonide puudumine siin lihtsalt laisk. Nagu näeme jaotises „kasutajasõbralikkus”, pole StrongVPN kasutajaliidese kaudu juhendamisel tugev. Kui rakendust saab olema keeruline kasutada, sooviksime vähemalt funktsioone, mis muudavad raskuse seda väärt.

Mis puutub puudu, siis nimekiri on pikk. Kõige jubedamad puudused on aga jagatud tunneldamine, kiiruskatse ja sadama edastamine.

Ainus pisut ebaharilik omadus on võimalus OpenVPN-i kasutamisel pakette rüseerida. Räägime sellest lähemalt jaotises “turvalisus”, kuid sisuliselt võimaldab see teil VPN-i kasutamisel veelgi turvalisem olla. See pole tavaline, kuid oleme näinud, et mitu pakkujat rakendavad sellist funktsiooni.

StrongVPN funktsioonide ülevaade

StrongVPN logostrongvpn.com

Algab alates 583 dollarist kuusKõik kavad

Üldine

Makseviisid
PayPal, krediitkaart, AliPay

Aktsepteerib krüptovaluutat

Samaaegsed ühendused
12

Toetab jagatud tunneldamist

Piiramatu ribalaius

Saadaval on tasuta prooviversioon

Tagasimakse periood
30 päeva

Kogu maailmas serveri summa
6 riigis 20 riigis

Töölaua OS-id
Windows, MacOS, Linux

Mobiilsed opsüsteemid
Android, iOS

Brauseri laiendused

Saab paigaldada ruuteritele

Voogesitus

Kas pääseb juurde Netflix USA-le

Juurdepääs BBC iPlayerile

Kas pääseb Hulu juurde

Juurdepääs Amazon Prime Video’le

Turvalisus

Krüptimistüübid
256-AES

VPN-protokollid on saadaval
IPSec, OpenVPN, L2TP, SSTP, IKEv2

Lubatud seadme käivitamisel

Võimaldab piinlikkust

Logimata jätmise poliitika

Läbitud DNS-i lekke test

Killswitch saadaval

Kaasa on lisatud pahavara / reklaamide blokeerija

Toetus

Live Chat
24/7

E-posti tugi
24/7

Telefonitugi

Kasutaja foorum

Teadmistepagas

Hinnakujundus

StrongVPN on hinnakujunduse osas õrn. Ligikaudu 10 dollarit kuus on see, mida me VPN-idelt oodata võime, ja kesktee võimalused, näiteks ProtonVPN, langevad ritta (lugege meie ProtonVPN ülevaadet). Nagu see teenus, pole ka StrongVPN seal kõige kallim variant – lugege selle kohta meie Hide.me arvustust – aga võite oma teenuse eest teise teenusepakkujaga rohkem teenida..

StongVPN-i hinnakujundus ei avalda muljet isegi paremate pakkujatega võrreldes. Aastaga makstav 70 dollarit pole võrreldes NordVPN-iga halb (lugege meie NordVPN-i arvustust), kuid privaatsest Interneti-juurdepääsust saate sama hinnaga kaks korda rohkem kehtivusaega (lugege meie PIA-ülevaadet). Mõlemad pakkujad pakuvad ka mitmeaastaseid tellimusi, mida StrongVPN kahjuks ei paku.

Ehkki see pole VPN-i hinnakujunduses kõige tavalisem asi, on mitmeaastased plaanid alati midagi, mida otsime. Kui VPN-id lubavad kasutajal kaheks või enamaks aastaks tellida ja kopsakaid allahindlusi teha, saavad VPN-id soodustada nende teenuste eestkoste. See on olukord, millest võidavad kõik, nii et StrongVPN-i tegematajätmine ei tundu hea.

Samuti pole tasuta prooviversiooni ega plaani. Ehkki tasuta VPN-id võivad olla halvad – lugege näiteid meie halvimast tasuta VPN-i juhendist -, on olemas tasuta VPN-teenuseid, mis võimaldavad kasutajal näha, kuidas nad töötavad, ilma et krediitkaarti registreeritaks. Windscribe on suurepärane näide tasuta VPN-ide toimimisest (lugege meie Windscribe-i arvustust).

Tasuta prooviversiooni puudumist aitab mõnevõrra selgitada StrongVPN-i 30-päevane raha tagasi garantii, mis meie testimise põhjal on austatud. Apple’i App Store’is ostmisel on küll mõned tingimused, kuid muidu on eeskirjad selged.

Ehkki peaaegu igas muus osas on see standardne, on samaaegsete ühenduste arv kõike muud. StrongVPN pakub 12 tellimusega ühendust, mis on kõrgeim, mida oleme näinud. Seda saab installida ka ruuteritesse, nii et saate seda limiiti suurendada.

Mis puutub makseviisidesse, siis StrongVPN on tagasihoidlik. See aktsepteerib PayPali, krediitkaarte ja AliPay. Cryptocurrency narkarid peavad oma bitcoinid saatma mujale.

Kasutuslihtsus

Kui olete näinud ühte VPN-i väljamakseid, olete neid kõiki näinud, välja arvatud AirVPN, millel on raevukas väljamakseprotsess (lugege meie AirVPN-i arvustust). Pärast klikkimist nupul “Alusta” peate valima ainult plaani, sisestama oma e-posti aadressi ja valima makseviisi.

strongvpn-ülevaade-registreerumine

Ehkki teile saadetakse e-posti teel kinnitus, ei pea te oma e-posti aadressi kinnitama, nii et põleti konto on aus mäng. Teie e-posti aadressiks on teie sisselogimine ja parool genereeritakse teile juhuslikult. Pange tähele, et see on juhuslik tähtede, numbrite ja sümbolite komplekt, nii et soovite selle salvestamiseks kasutada paroolihaldurit.

Samal lehel leiate Windowsi, macOS, iOS ja Androidi installijad. StrongVPN-l on kaasas iga platvormi installimisjuhendid, kuid installimine on lihtne. Ainus erand on see, kui soovite näiteks Androidi puhul kasutada L2TP-d. Sel juhul on juhendid kasulikud.

strongvpn-ülevaade-seadistamine-juhendid

Installijaga on kõik korras, kui see on dateeritud. Kui installimine on lõpule viidud, saate liidese avada ja sisse logida, kasutades selleks volitusi, mille StrongVPN teile andis. Eelistame autentimist seadme tunnustega, kuna see on kasutajale lihtsam ja pakub samal tasemel turvalisust, kuid sisselogimine ei ole murranguline. Kui olete sümboolse lähenemise fänn, lugege meie ExpressVPN arvustust.

Kui see on valmis, laaditakse sisse liidesesse, mis jätab palju soovida. StrongVPN näitab teie IP-aadressi, ühenduse loomise aega ja väikest kaarti, kus olete ühendatud. Selle asemel otsustati kasutada erksate värvidega tumedat tausta, mis võib heledates ruumides silmad kurnata. Ehkki me pole vastu öörežiimile, ei tohiks see vaikimisi olla.

tugevvpn-ülevaate-liides

Ühendamine pole siiski keeruline. Suur roheline nupp „ühenda” tagab teie turvalisuse, kui StrongVPN valib teie asukoha jaoks parima serveri. Üks häirivus on see, et te ei näe kõige paremat serverit enne, kui olete sellega ühenduse loonud.

Samuti tundub see šokeerivalt kiiresti. Meie esimene ühendus võttis vähem kui kolm sekundit. Seadetesse kaevates leidsime, et StrongVPN on vaikimisi valinud IKEv2, mis peaks olema kiirem kui OpenVPN. Sellest, kuidas see teie turvalisust muudab, räägime lähemalt järgmises jaotises.

Kui soovite valida oma asukoha, klõpsake nuppu „Parim võimalik asukoht”. Saate valida asukohti, kuid mitte konkreetseid servereid, mis pole halb asi. StrongVPN-i lühendatud loendit ei tohiks olla raske sirvida, kuid imelik viivitus, mis juhtub hiireratta keerutamisel, muudab selle tunduvaks raskemaks kui peaks..

strongvpn-ülevaade-server-navigeerimine

Isegi nii saate otsida asukohta või sortida riigi või linna järgi. Kui olete asukoha valinud, klõpsake nuppu „Salvesta“. Uus asukoht on vaikevalik, mis kuvatakse, isegi kui rakenduse sulgete ja uuesti avate.

StrongVPN-i seadeid saate muuta, klõpsates paremas ülanurgas hammasrattaikoonil. Me ei puutu igasse seadistusse – te ei peaks nendega segama, kui te ei tea, mida teete -, aga me tahame tähelepanu juhtida ühele tüütusele.

Ühel vahekaardil on silt „diagnostika“ ja kui see on piisavalt kindel, näitab see teie ühenduse logi tõrkeotsingu jaoks. Kuigi meile meeldib näha sellist funktsiooni ümberringi, pole logi kuidagi võimalik eksportida. Peate valima kõik, kopeerima ja kleepima eraldi dokumenti.

Kiirus

Kui olete kodu lähedal, on StrongVPN üks kiiremaid VPN-i pakkujaid. Keskpärane jõudlus rahvusvaheliselt tähendab, et läbisõit varieerub siiski. On selge, et mõnda asukohta on paremini optimeeritud kui teisi, mis pole kunagi hea, kui tunneldamiseks on nii palju valikuid.

Asukoht: ping (ms) allalaadimine (Mbps) üleslaadimine (Mbps)
Kaitsmata (St. Louis)8175,4910,66
Atlanta (soovitatav)45149,979.03
London105144,037,75
Varssavis, Poolas16084,383.7
Tel Aviv, Iisrael17524.412.31
Hongkong222137,353.13

Üllatuslikult oli StrongVPN-i soovitatud server meie valitud asukohtadest kõige parem. Enamikul juhtudel on soovitatav server lähedal, kuid on ka kiiremaid võimalusi. Kuigi algne latentsuse hüpe on kõrge, püsis allalaadimiskiirus meie kaitsmata skoori lähedal.

Imelik mees on Iisraelis Tel Avivis asuv server, mis hävitas meie kiiruse. Testimise ajal eeldasime, et Hong Kongi server töötab sarnaselt – kiiruse kalle on sageli kalle -, nii et olime üllatunud, kui seda ei tehtud. Hongkongi hea jõudlus annab tunnistust sellest asukohast, kuid mitte StrongVPN-i võrgustikust.

Vastuolulisus on siin peamine. Hea ja halva soorituse segamine pole kunagi hea asi. Serveri naelutamiseks proovib see pettumust valmistavaid hetki.

Üks tagurpidi on latentsus, mis jäi testimise ajal madalaks. Ehkki see on endiselt meie parimate mängude juhendi VPN-i väljajätmine, kuna esialgne ping hüppas, pole StrongVPN-i tulemused halvad.

Turvalisus

StrongVPN-l on üllatavalt palju turvavalikuid. Vaikimisi on teie ühendus IPSec-iga turvatud, kasutades IKEv2 VPN-protokolli. Mis puutub VPN-i turvalisusesse, siis see on veider valik, kui arvestada AES 256-bitise krüptimisega OpenVPN-iga on peaaegu alati parem.

Sellegipoolest on valik valgustav. IKEv2 saab hõlpsalt WiFi ja mobiilsidevõrkude vahel vahetada, muutes selle suurepäraseks valikuks mobiilseadmete jaoks (vaadake meie parimat VPNi iPhone’i jaoks ja parimat VPNi Androidi juhendites). See pole lauaarvutite jaoks kuigi hea valik, seetõttu soovitame seal oma protokolli võimalikult kiiresti muuta.

Võite valida IKEv2, OpenVPN, SSTP ja L2TP vahel. OpenVPN peaks olema teie esimene valik, kuna see pakub ühenduse tagamiseks 256-bitist AES-i (lugege meie krüptimise kirjeldust). OpenVPN-is lubab StrongVPN muuta oma transpordiprotokolli – kas UDP või TCP – ja valida konkreetse pordi, mida tunnete läbi.

Ehkki see pole paljudele kasutajatele kohaldatav, võib transpordiprotokolli ja pordi muutmine aidata tulemüüridest mööda minna. StrongVPN juhib oma veebisaidil tähelepanu sellele, et L2TP ja IKEv2 on hõlpsasti blokeeritavad, ning soovitab alternatiividena OpenVPN-i TCP 443 või UDP 53.

Samuti on võimalus oma pakette rümpleerida OpenVPN-is. Seda funktsiooni nähakse sageli patenteeritud protokollides, näiteks VyprVPN-i Chameleoni protokollis (lugege meie VyprVPN-i arvustust). Pakkide skrambleerimine on hea mõte, kui tunnete end riigist välja range tsensuuriga, vältides tõhusalt pakettide sügavast kontrollimisest.

Praktikas tasuvad need turvameetmed end ära. Testisime DNS-i lekkeid saidi ipleak.org abil ja StrongVPN tuli puhtana minimaalsete ümbersuunamistega. See ei lekkinud ka meie IP-aadressi ega WebRTC-teavet.

Privaatsus

StrongVPN on sisselogimata VPN-i pakkuja. Ehkki see pole nii privaatsuskeskne kui Mullvad (lugege meie Mullvadi arvustust), annab StrongVPN selge privaatsuseeskirjad ja järjepidev kogemus meile lootust. Sellegipoolest tegutseb see väljaspool USA-d, nii et valitsuse jälgimisega tegelevad peaksid ilmselt eemale hoidma.

Privaatsuseeskirjades pole selle kohta luid tehtud: “StrongVPN ei kogu ega logi oma teenuste liiklust.”

Registreerumisel peate faili sisestama e-posti aadressi ja makseviisi, mille StrongVPN ilmselgetel põhjustel logib. Väljastpoolt ei tea see sinust midagi.

Ainus erand on see, kui maksate krediitkaardiga. Sel juhul vajab StrongVPN ka teie täielikku nime ja arveldusaadressi ning te ei saa põleti teavet kasutada nii, nagu saate oma e-kirjaga. On ebaselge, kas teie arveldusteave on seotud teie VPN-i kasutamisega nagu puhverdatud VPN-i puhul
(lugege meie puhverdatud VPN-i arvustust), kuid on selge, et privaatsusega seotud inimesed ei tohiks krediitkaarti kasutada.

StrongVPN peab seda teavet pakkuma, seda muutma või kustutama, kui EL-i kliendid seda taotlevad, et säilitada vastavus isikuandmete kaitse üldmäärusele.

Kõike seda tuleks siiski võtta koos teraviljaga. StrongVPN asub USA-s, mis on tõestanud, et see pole andmete kogumisest kõrgemal. Kui teil on vaja radaritest eemal olla, soovitame kasutada teenust, mis asub riigis, kus kehtivad head privaatsusseadused. Meie parim Hiina jaoks mõeldud VPN-teenuste juhend on kena koht alustamiseks.

Ka testimise käigus leidsime midagi huvitavat. Mõned StrongVPN-i serverid registreeriti StackPathi – sisuteenuse edastamise võrku, millel on väike osalus IPVanishis (lugege meie IPVanishi ülevaadet).

Ehkki me ei saa liiga palju punkte ühendada, on IPVanish varem kasutajateavet loginud.

StackPath on CDN, seega on mõistlik, et mõned serverid oleks sellele registreeritud. Me ei väida, et kaks pakkujat on omavahel ühendatud – tõenäoliselt nad seda ei ole -, kuid seda tuleks tähele panna.

Voogesituse jõudlus

StrongVPN toimib voogesitusplatvormidega hästi. See lõhkus Netflixi, BBC iPlayeri ja Hulu tõkked, kuid Amazon Prime Video blokeeris selle ikkagi. Kuigi see pole muude probleemide tõttu meie parima voogesituse juhendi VPN-i kandidaat, on juurdepääs sellele vaieldamatu.

Suurepärane on see, et StrongVPN mitte ainult ei pääsenud neile platvormidele kättesaadavaks, vaid tegi seda ka mitme serveri kaudu. Meie valimi põhjal saate alati voogesitust kasutada, isegi kui kasutate mõnda muud serverit.

See tähendab, et StrongVPN pole täiuslik ja sellepärast ei teinud see meie parimaks VPN-i Netflixi jaoks ega parimat VPN-i BBC iPlayeri juhendite jaoks. Kui StrongVPN tugineks ainult voogesituse jõudlusele, poleks see ainult kandidaat, vaid oleks eesrindlik.

Serveri asukohad

Mis puutub serveri asukohtadesse, siis ärge oodake StrongVPN-ilt palju. Nagu paljud kesktee pakkujad, on selle võrk enamasti piiratud USA ja Euroopaga, mõned kohad on hajutatud Aasia vabamatesse piirkondadesse. Kokku on umbes 650 serverit, kuid need hõlmavad ainult 20 riiki.

Aafrika on pimeala, nagu enamik Lähis-Idast ja Aasiast. Lähis-Idas on Iisrael ja see on see. Aasia on parem, asukohad asuvad Singapuris, Jaapanis, Lõuna-Koreas, Filipiinidel ja Hongkongis. See on siiski tihe rühmitus ja ülejäänud Aasia on puutumatu.

Ükski neist pole üllatus – StrongVPN jääb lihtsalt meie ootustele vastavusse – kuid levik ei tundu kuigi hea võrreldes tööstuse juhtiva teenusega serveri asukohtades nagu HideMyAss (lugege meie HideMyAss arvustust).

Kasutajatugi

StrongVPNi toetus hõlmab põhitõdesid, kuid need korrad, kellega me rääkisime, tundsid kõike muud kui kutsuvat.

Eneseabi saamiseks on olemas andmebaas, mis on jagatud kolme ossa: „häälestusjuhendid”, „tõrkeotsing” ja „KKK”. Nagu mainitud, on häälestusjuhendid põhilised, kuid kui kavatsete VPN-i käsitsi seadistada, kontrollige jaotist.

Teised andmebaasi artiklid on hajutatud. Tundub, et teadmistebaas elab ja tegeleb probleemide ilmnemisega, mitte ei arvesta probleemidega, mis kasutajatel tulevikus tekkida võivad. Ehkki tõrkeotsingu jaotises on mõned artiklid probleemide lahendamiseks, on enamik neist siiski KKK-de jaoks sobivam.

tugevvpn-ülevaade-teadmistebaas

KKK jaotis sisaldab enamasti vastuseid arvelduste kohta ja muude valdkondade korduste kohta. Seal leiate vastuseid küsimustele, näiteks kuidas kasutada StrongVPN-i Windowsi arvutites? ja “kuidas ma saan servereid vahetada?”

Otsene tugi koosneb otsevestlusest ja e-postist. Kui jõudsime välja, kulus StrongVPN-il paar päeva tagasi, et saada tagasi, mis pole halb, kuid võiks olla parem. Rep vastas meie küsimusele, suunates meid veebisaidi mõnele teisele alale. See pole kunagi hea asi.

Live-vestlus tegi sama asja. Ehkki see on saadaval ööpäevaringselt, võtab esindajaga ühenduse loomine rohkem kui paar minutit. Lisaks pole agendid toote kohta teadlikud ja satuvad samasse lõksu, kus pakutakse võimalikult vähe teavet.

Kohtuotsus

StrongVPN-is pole midagi muljetavaldavat. Kuigi see ei tee midagi kohutavalt valesti, on tõsiasi, et see ei saa silma paista, tohutu vastutus. Hinnad on võrdsed kõigi teiste pakkujate hindadega, nagu ka keskpärane klienditeenindus ja nõrkade funktsioonide komplekt. Ainus lunastav kvaliteet on kodu lähedal tunnelites suure kiirusega sõitmine.

Sellegipoolest on sellel kena turvafunktsioonide komplekt ja sisselogimisreeglid, nii et kui tunnete huvi StrongVPN-i vastu, saaksite teha palju hullemat. Enamiku kasutajate jaoks soovitame siiski lugeda meie teisi VPN-i ülevaateid.

Mida arvate StrongVPN-ist? Andke meile allpool toodud kommentaarides teada ja, nagu alati, tänan lugemise eest.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me