ibVPN pregled – Ažurirano 2020

ibVPN pregled

ibVPN je usluga za koju se čini da točno zna što ljudi traže u VPN-u, ali tada spektakularno ne uspijeva isporučiti bilo koji od njih. Iako ga želimo preporučiti, ne možemo po dobroj savjesti, kao što možete pročitati u našoj cjelovitoj ibVPN recenziji.


najbolje-VPN-recenzije

Nevidljivi pregledavajući VPN ili ibVPN usluga je virtualne privatne mreže koja postoji već oko 15 godina. Tijekom tog vremena, čini se da je naučila pokazati ljudima ono što žele, ali ne i kako to izvršiti.

Kako ćete pronaći tijekom ove recenzije ibVPN, usluga ima obrazac za podizanje nade prije nego što ih brzo osiromašite. Besplatna probna verzija koju prati nepotrebno složen popis planova, dugačak popis značajki koje je zbunjeno zbunjujućim sučeljem ili čak izgledom impresivne sigurnosti samo su nekoliko primjera kako se to događa.

ibVPN zna što je potrebno da bi bio jedan od najboljih VPN davatelja i što ljudi žele. Nažalost, mnogo toga ne uspijeva isporučiti.

prednosti & nedostaci

Alternativa za ibVPN

Značajke

Postoje značajne značajke, značajke koje nalikuju udobnosti bića i značajke za koje nitko nije ni znao da žele. ibVPN pokriva sva tri.

Opisane su glavne značajke. Može se instalirati na Windows, macOS, Android i iOS uređaje. Može se postaviti i za pokretanje na usmjerivačima, tako da se svi vaši uređaji mogu automatski zaštititi. Ima niz sigurnosnih značajki o kojima ćemo više govoriti kasnije, uključujući mogućnost pokretanja pri pokretanju i killswitch.

ibVPN-OS

Zatim, tu su “lijepo imati” značajke koje nisu presudne za dobru VPN. Nudi Smart DNS proxy koji vam može pomoći oko geoblokiranog sadržaja. Postoji integrirani blokator oglasa i gotovo svaki VPN protokol koji biste mogli tražiti je dostupan, uključujući one koji dolaze prilično neuobičajeno.

Ako vas zanima VPN protokol, pogledajte našu kvar protokola VPN.

Konačno, postoje stvari koje nisi znao da želiš dok ne bi znao da postoje. Postoji čarobnjak za postavljanje koji vam omogućuje odabir stvari kao što su streaming iz Velike Britanije, strujanje u SAD-u ili zaobilaženje Velikog vatrozida Kine. Zatim automatski konfigurira protokol i poslužitelj koji su najprikladniji za zadatak.

ibVPN-Wizard

Kao što ćete vidjeti kako dalje u ovom pregledu, neke od tih karakteristika nisu baš ono što bi trebali biti.

Uz to, ibVPN nedostaje željena značajka: podijeljeno tuneliziranje. Podijeljivanje tunela izgleda rijetko, pa ako ga posebno tražite, predlažemo da pogledate naš ExpressVPN pregled. Jedan je od najboljih pasa na tržištu, a uz podijeljeno tuneliranje nudi bogato iskustvo.

Pregled značajki ibVPN

ibVPN Logowww.ibvpn.com

Počinje od 308 dolara mjesečnoSvi planovi

Općenito

Metode Plačanja
PayPal, kreditna kartica, zid plaćanja, savršen novac

Prihvaća cryptocurrency

Istovremene veze
25

Podržava podijeljeno tuneliranje

Neograničena propusnost

Besplatna proba je dostupna
24 sata

Razdoblje povrata novca
15 dana

Količina poslužitelja u cijelom svijetu
180

Okna za radnu površinu
Windows, MacOS

Mobilni OS
Android, iOS

Proširenja preglednika
Chrome, Firefox, Opera

Može se instalirati na usmjerivač

streaming

Može pristupiti Netflix US

Može pristupiti BBC iPlayeru

Može pristupiti Hulu

Može pristupiti Amazon Prime Video

sigurnosti

Vrste šifriranja
256-AES

Dostupni su VPN protokoli
IPSec, OpenVPN, PPTP, L2TP, SSTP, Sock5

Omogućeno pri pokretanju uređaja

Omogućuje bujicu

Pravila bez evidentiranja

Prošao DNS test propuštanja

Dostupan Killswitch

Uključen je zlonamjerni softver / blokator oglasa

podrška

Live Chat
Radno vrijeme

Podrška putem e-pošte
24/7

Telefonska podrška

Korisnički forum

Baza znanja

cijena

Kada je riječ o cijenama, ibVPN vjerojatno ima najsloženiji popis opcija na koje smo naišli. Planovi se ne razlikuju samo u cijeni, već i u broju dopuštenih povezanih uređaja, koji su protokoli dostupni i koji su programi dostupni.

Standardni VPN plan omogućuje vam upotrebu neograničene propusnosti, ali ne uključuje SOCKS5 protokol ili Tor preko VPN-a. Omogućuje samo jednu vezu, ali dobro je cijene. Budući da je upotreba samo jedne veze uobičajeni slučaj upotrebe VPN-a, iznenađujuće je da više VPN davatelja ne nudi plan poput ovog.

Ultimate VPN plan omogućava pristup svim značajkama ibVPN-a i istovremeno povezuje do pet uređaja.

Torrent VPN plan dopušta samo jednu vezu istodobno i ograničen je na određene poslužitelje. Ovdje se podrazumijeva da standardni VPN plan ne dopušta mučenje, ali kako je to provedeno nije jasno.

Da zaključimo, imamo ibDNS plan i obiteljski VPN plan. Ne preporučujemo plaćanje Smart DNS proxyjem u većini slučajeva jer se promjena DNS-a može izvršiti jednostavno i besplatno. Ako želite znati više o tome, pogledajte naše upute za promjenu adrese DNS adrese. Obiteljski VPN isti je kao Ultimate VPN, ali uključuje sedam istodobnih veza.

Iako su mjesečne cijene na Standardnom VPN planu konkurentne, Ultimate VPN i obiteljski VPN odlučni su u onome što nude. Ako tražite dobar mjesečni ugovor s više veza, pročitajte naš pregled privatnog pristupa internetu.

Ako tražite dobavljača koji će vam omogućiti da se prijavite na dulji period kako biste ostvarili dodatne uštede, predlažemo da se uputite na naš NordVPN pregled jer NordVPN nudi duboke popuste za ljude koji se odjednom prijave dvije ili tri godine..

Jednostavnost korištenja

Postavljanje besplatnog probnog razdoblja na ibVPN web mjestu je jednostavno. Web stranica olakšava pronalaženje postavki računa, a cjelokupni dizajn je ugodan za pogledati. To je rečeno, dobivanje plaćenog računa teže je zbog mnogih ponuđenih planova.

Instalacija je približno jednostavna kao što biste očekivali da je to moderan program, a pravila o privatnosti i uvjeti upotrebe utvrđeni su vama tijekom postavljanja, što je lijepo. Prvi put kad smo otvorili ibVPN klijent bilo je šokantno iskustvo.

ibVPN-Nadzorna ploča

Dočekat će vas prepun zaslon koji je prepun tipki, sklopki i postavki. Što je još gore, to što su opcije i gumbi postavki rijetko označeni na takav način da je jasno da će, ako se kliknu, otvoriti više izbornika.

Lijevo je stupac kartica. U prvom, nadzornoj ploči, možete povezati VPN, odabrati poslužitelj, promijeniti protokol, pogledati zapisnik, uključiti ili isključiti killswitch, uključiti ili isključiti Smart DNS proxy, kao i raditi manje stvari kao što su pristup vašem računu ili odredištu na ibVPN-ovim društvenim medijima. Kao što vidite, glavni problem ovog sučelja je koliko je pretrpan.

ibVPN je pokušao učiniti sučelje što bogatijim informacijama i stvorio monstruoznost. Nema potrebe da nadzorna ploča sadrži toliko informacija.

Kad se početna dezorijentacija ukloni, postoje neke lijepe osobine. Poslužitelji se lako pregledavaju, a ibVPN nudi informacije o tome koliko se pod svaku učitava. Ako tražite povoljniji VPN koji je prilagođen korisniku, idite na našu CyberGhost recenziju.

ibVPN-poslužitelji

Ubrzati

Naše testiranje brzine za ibVPN dobro je započelo. Na poslužitelju New Yorka, koji nam je bio relativno blizu udaljen oko 400 milja, primijetili smo samo 1 milisekundu porasta pinga i zadržali smo dobar dio brzine preuzimanja i prenošenja.

Mjesto: Ping (ms) Preuzimanje (Mbps) Učitavanje (Mbps)
Nezaštićeno (Virginija)1573,246.03
New York City1658,74.5
Nizozemska9557.14.51
London20657.562.57
Tokijo17626.513.46
Seul2311.470.73

Potom smo isprobali poslužitelj koji klijent naziva “igraćim” serverom, koji je smješten u Nizozemskoj. Imalo je znatno veće vrijeme pinga, kao što bi se moglo očekivati ​​od servera mnogo udaljenijeg, no ping je i dalje nizak s obzirom na skoro 4000 milja udaljenosti.

Iako je taj poslužitelj jedini označen za igranje na popisu ibVPN poslužitelja, možda nije idealan za ovaj zadatak. Ovisno o tome s kime pokušavate igrati i gdje se nalazite, Nizozemska možda nije sjajna lokacija za to. Provjerite naš najbolji VPN za članak o igrama za druge opcije.

Drugi europski poslužitelj koji smo isprobali, koji je bio u Londonu, imao je puno veći ping od poslužitelja „gaming“, što ima smisla, ali zadržao je veliku brzinu veze. Međutim, stvari su krenule na još gore kad smo se uputile prema azijskim poslužiteljima. I Tokio i Seul su bili spori.

Vremena pingovanja bila su razumna, ali postojeća brzina preuzimanja i prenošenja bila je od lošeg do groznog u Seulu. Da budemo fer, ti su poslužitelji bili udaljeni gotovo 6 800 milja od našeg mjesta testiranja, ali prepuštanje veze od 70 megabita po sekundi na 1 Mbps neprihvatljivo je..

Nisko vrijeme pinga činilo je pregledavanje podnošljivim, ali učitavanje web stranica s puno slika ili oglasa potrajalo je dosta vremena. Ako tražite VPN-ove koji nude velike brzine preuzimanja za veća preuzimanja, pogledajte naš najbrži vodič za VPN..

sigurnosti

Čini se da površinski ibVPN nudi izvrsnu sigurnost. Uređaj za prekidače jednostavan za korištenje kako bi se osiguralo curenje podataka ako se vaša veza izgubi. Možete postaviti i VPN da se pokreće pri pokretanju, tako da vaše računalo nikada neće slati ili primati informacije bez VPN-a koji vas štiti..

Dostupno je mnoštvo protokola, uključujući OpenVPN i SSTP, i iako šifriranje ovisi o protokolu, većina koristi moćan 256-bitni AES. Ta je enkripcija poznata po tome što je praktički nemoguće razbiti, o čemu govorimo u našem opisu šifriranja.

ibVPN-Protokoli

Zbog toga smo pronašli barem jedno kršenje sigurnosti ibVPN. Nije uspio naš test za propuštanje DNS-a. Pokušali smo s različitim postavkama, od kojih su neke izričito spominjale sprječavanje curenja DNS-a, ali uvijek smo dobili curenja.

Ako vas zanima što to znači, pročitajte naš članak o DNS-ovim propuštanjima za dubinski pregled. Neki podaci vašeg pregledavanja u osnovi propuštaju se u ruke davatelja internetskih usluga ili vlade, čak i uz uključenu VPN. To pobija svrhu upotrebe DNS-a i isključuje upotrebu ibVPN-a na mjestima s jakom vladinom kontrolom nad Internetom, poput Kine.

Ako ste čitatelj koji živi u Kini i pokušavate probiti Great Firewall, preporučujemo da pogledate naš članak o najboljim VPN uslugama za Kinu. Ako samo tražite uslugu koja nudi snažnu sigurnost bez osetljivih ranjivosti poput DNS-a, pročitajte našu recenziju VyprVPN.

Privatnost

Općenito, ibVPN ima dobru politiku privatnosti. Pravilo nema evidencije, što je temelj politike privatnosti bilo kojeg dobrog VPN pružatelja usluga. Ne prikuplja i ne bilježi podatke o prometu ili podatke koji se odnose na upotrebu VPN-a.

Također ne može povezati određene aktivnosti s određenim korisnicima. To znači da ako je ibVPN pravno obaviješten, on nije u mogućnosti predati podatke vlastima jer ne može predati podatke koje nema.

Ipak, postoje stvari koje bi mogle bolje. Koristi treću stranu za obradu i obradu podataka o plaćanju. Osim toga, na njegovoj web stranici postoje kolačići koji prikupljaju podatke, iako je to uobičajena praksa. Informacije se koriste interno i eksterno za održavanje web stranice.

Konačno, prikuplja identificirajuće podatke tijekom kreiranja računa. Iako mnogi davatelji VPN-a prikupljaju samo adresu e-pošte, ibVPN također uzima ime. U skladu s tim, možete izmisliti ime jer ime na računu nema veze s načinom pružanja usluge.

Performanse struje

Vjerojatno zbog ranije spomenutog problema s curenjem DNS-a, ibVPN nije mogao pristupiti nijednoj većoj usluzi geoblokirane struje. BBC iPlayer, Netflix i Amazon Prime Video mogli su reći da se koristi VPN i zabranili su nam da gledamo bilo što.

Pokušali smo s različitim postavkama, kao i Smart DNS proxy uslugu bez koristi. Razgovarali smo o korisničkoj službi, kojoj ćemo se ukratko pozabaviti, ali nijedna web stranica nije mogla raditi.

Kako BBC iPlayer, Netflix, Hulu i Amazon Prime Video ne dolazi u obzir, odlučili smo isprobati ibVPN-ove streaming performanse uz YouTube i Twitch. Kao što možete očekivati ​​od testiranja brzine koje smo gledali ranije, kvaliteta iskustva strujanja uvelike se razlikovala od strane poslužitelja na koji smo povezani.

Kada ste bili spojeni na europske ili sjevernoameričke servere, strujanje je bilo ugodno. Video se učitao u sekundi i zadao 1080p. Nije došlo do međusobnog punjenja i video se glatko reproducirao od početka do cilja.

Međutim, kada smo bili povezani s Tokioom, imali smo drugačije iskustvo. Za početak je video potrebno 30 sekundi, prikazivao se pri 720p i, u mnogim slučajevima, nekoliko puta zastario prije nego što je pao na 480p ili čak lijep i zrnat 360p.

Ne možemo preporučiti ibVPN svima koji pokušavaju strujati strani sadržaj. Mi ipak imamo preporuke. Ako tražite BBC iPlayer sadržaj, pogledajte naš najbolji VPN za BBC iPlayer pregled. Alternativno, možete se obratiti našem članku o tome kako pobijediti Netflix VPN zabranu ako je to sadržaj koji želite.

Lokacije poslužitelja

ibVPN sportski 180 poslužitelja proširio se na 87 lokacija u 51 zemlji. Popis poslužitelja uključuje ponude u Sjevernoj Americi, Južnoj Americi, Europi, Aziji i Africi. To je dobar broj lokacija i poslužitelja, a to znači da ibVPN ima potrebnu infrastrukturu da vidi značajan porast korisničke baze, a da pritom ne pretrpi gubitak performansi..

U skladu s tim, 180 poslužitelja daleko je od najboljeg što smo vidjeli. To čak izgleda neznatno u usporedbi s NordVPN-om koji ima tisuće poslužitelja. Isto tako, 87 lokacija je dobro, ali blijedi je u odnosu na HideMyAss koji ima više od dvostruke mogućnosti. Ako ste globus koji traži VPN s što više mogućih opcija, pročitajte naš HideMyAss pregled da biste saznali više.

Služba za korisnike

IbVPN nudi mnogo opcija za korisničku podršku. Na prednjoj strani samoposluživanja, postoji velika baza podataka na web mjestu koja ne samo da obuhvaća instalaciju i postavljanje na podržanim uređajima, već i detaljno rješava mnoštvo uobičajenih VPN pitanja i pitanja..

Usluge e-pošte i chat uživo dostupne su 24 sata dnevno. Razgovarali smo s live chatom u dva odvojena slučaja, a osoba s druge strane bila je responzivna, dobro odgojena i pokušala biti korisna. Razgovarali smo o tome da ne možemo pristupiti geoblokiranim web mjestima, kao što je BBC iPlayer, ali nismo uspjeli raditi stvari čak i uz njihovu pomoć.

Koristili smo i uslugu e-pošte i trebalo nam je oko tri sata da ih čujemo. To nije sjajno vrijeme odziva, ali daleko je od najgoreg. Imali smo slično iskustvo s predstavnikom službe za korisnike koji je pokušao pomoći, ali nije bio u mogućnosti to učiniti.

ibVPN nudi čak i daljinsku pomoć u kojoj se predstavnik daljinski povezuje s vašim računalom i pomaže vam u rješavanju problema s kojima se suočavate. To se mora učiniti po dogovoru, ali to je dobra opcija.

Presuda

ibVPN je neprestano prezentirao jednu stvar, a zatim dostavio nešto drugo. Postavke koje su izričito rekle da mogu spriječiti curenje DNS-a nisu se. Poslužitelji koji su rekli da su za UK streaming nisu vam nabavili BBC iPlayer sadržaj. To je išlo dalje i dalje.

Ova dvojnost dovodi ibVPN do prebacivanja u područje osrednjeg u najboljem slučaju. Pusti vas da se pitate gdje dalje gledati. Srećom, imamo ogromnu arhivu VPN recenzija koje su razvrstane od najboljih do najgorih za vašu udobnost. Molimo vas da potražite tamo opcije kako biste vam pomogli da se odlučite za obrazovanje prije nego što potrošite teško zarađene dolare.

Jeste li isprobali ibVPN? Što si mislio o tome? Javite nam u komentarima u nastavku i, kao i uvijek, hvala na čitanju.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map