Cloud Backup Showdown: Azure vs Amazon S3 vs Google Cloud vs Backblaze B2

به طور کلی ، در اینجا در Cloudward.net بیشتر تمرکز خود را بر روی راه حل های پشتیبان گیری از ابر شخصی مانند مواردی که در بهترین نسخه پشتیبان تهیه نسخه ابری ما ارائه شده است قرار می دهیم. با توجه به مشاغل ، ما اغلب به راه حل های پشتیبان ایده آل برای SMB ها نگاه می کنیم و ابزاری را که برای سادگی طراحی شده اند ، تبلیغ می کنیم که به کارآفرینان اجازه می دهد تا در مورد تجارت کارآفرینان فعالیت کنند..


با این حال ، یک کلاس بسیار پیچیده تر از سیستم عامل های ابری وجود دارد که هدف آنها برنامه نویسان برنامه ها ، شرکت هایی با تقاضای انطباق سخت و سایر موارد با نیازهای فنی گسترده تر است. ما در این گردهمایی چهار سر از بهترین راه حل ها را با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد: Amazon S3 ، Microsoft Azure ، Google Cloud Storage و Backblaze B2.

اگر تصمیم بگیرید که به دنبال هردوی دو لیست اول بروید ، ما راهنماهای مبتدیان آزور و آمازون S3 را انجام داده ایم. ما همچنین یک بررسی Backblaze داریم. برای برنامه های کاربردی بیشتر با هدف کارآفرینان ، بهترین گردآوری نرم افزار حسابداری یا 30 برنامه ما برای مقاله های تجاری کوچک را بررسی کنید.

چه کسانی این سرویس ها هستند

برخلاف ابزارهای پشتیبان گیری آنلاین ساده مانند IDrive و Carbonite ، ذخیره سازی کلاس تجاری به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا در مقیاس گسترده ای بسازند. API ها و پورتال های کاربر پسند به گونه ای طراحی شده اند که به سرعت بتوانند ذخیره سازی را با زیرساخت های برنامه و مقدمات ادغام کنند در حالی که دیتاسنترهای چند منطقه ای باعث کاهش زمان تاخیر می شوند.

این امر باعث می شود چنین راه حل هایی برای دستیابی به رسانه ها ، داده های مالی ، داده های علمی و اشیاء مشابه تقاضای بالا مجهز تر شوند.

سیستم عامل های ذخیره سازی مانند برنامه های ارائه شده در این مقاله همچنین نوع مقیاس پذیری و کنترل هزینه را فراهم می کند که به توسعه دهندگان و شرکت ها می دهد تا منابع را به سایر خواسته های پروژه هدایت کنند..

چنین انعطاف پذیری ناشی از مدل های قیمت گذاری-برای-چه-شما استفاده می شود. در عوض پرداخت هزینه اشتراک مشخص ، نرخی مساوی وجود دارد برای بسیاری از گیگ ها در واقع در طی یک ماه مشخص ذخیره می شوند. همچنین اغلب هزینه های استفاده برای انتقال داده ها وجود دارد. درک هر دو نکته مهم برای کنترل هزینه های ذخیره شما است.

جنبه مهم دیگر خدمات ذخیره سازی مانند Amazon S3 و Azure استفاده رایج از “کلاس های ذخیره سازی” است. کلاسهای ذخیره سازی به شما امکان می دهند با اختصاص داده به ذخیره فعال یا سرد ، هزینه های بیشتری را کنترل کنید. با سردخانه ، هزینه های هر گیگابایت کاهش می یابد اما هزینه های مصرف آن افزایش می یابد. این امر باعث می شود تا فضای سردخانه بهتر با بایگانی و بازیابی فاجعه سازگار باشد.

قبل از شروع کار ، قبل از شروع یادداشت نهایی ، در حالی که هرکدام از این خدمات برای پروژه های بزرگتر در نظر گرفته شده است ، می توانید از آنها برای تهیه نسخه پشتیبان از کامپیوتر خانگی خود نیز استفاده کنید. با این حال ، برای این کار باید با طراحی برنامه شخصی خود یا استفاده از رابط خط فرمان ، فنی را بگیرید یا نرم افزار پشتیبان تهیه کنید که به راحتی با انتخاب فضای ذخیره سازی شما ادغام شود.

برای این کار ، ما نسخه پشتیبان تهیه CloudBerry را توصیه می کنیم ، که می توانید در بررسی پشتیبان گیری CloudBerry ما همه چیز را بخوانید. این سرویس همچنین روش ارجح ما برای تهیه نسخه پشتیبان از Windows Server است.

The Battle: Azure vs Amazon S3 vs Google Cloud vs Backblaze B2

بیش از پنج دور مقایسه ، ما برخی از هزینه ها و قابلیت های اساسی را که باید قبل از شروع راه حل پشتیبان گیری خود بدانید ، لمس خواهیم کرد.

ما دو دور را برای کشف هزینه های مرتبط و سه دور در سرعت ، امنیت و پشتیبانی خواهیم گذراند. در حالی که قبل از قرار دادن ابزار مناسب برای شما چیزهای دیگری باید در نظر داشته باشید ، این جمع بندی به شما دسته دستی لازم برای تصمیم گیری هوشمند را می دهد.

دور اول: هزینه ها و کلاس های ذخیره سازی

اولین قدم مهم برای توزین خدمات ذخیره سازی ، نیاز به بررسی هزینه ذخیره دارد. ما در دور بعدی قیمت گذاری استفاده را تقسیم می کنیم ، اما برای اکثر مردم بخش عمده هزینه ها از محل ذخیره پایه می باشد.

هر چهار سرویس برجسته با پیروی از مدل ماهانه هزینه در هر گیگابایت که در ابتدا توضیح داده شد ، مقیاس پذیری بالایی را ارائه می دهند ، که مقایسه را از نظر منطقی آسان می کند. تنوع در بین خدمات ناشی از پیچیدگی کلاسهای ذخیره سازی درگیر و نحوه ذخیره داده های شما در یک کلاس در مقابل دیگر بر نرخ تأثیر می گذارد.

لاجوردی

میزان ذخیره سازی لاجورد بر اساس میزان ذخیره شما ، جایی که در آن قرار دارید تغییر می کند ، چند مرتبه قصد دسترسی به محتوای ذخیره شده و چه نوع افزونگی داده را برای خود انتخاب می کنید. اگرچه پیچیده است ، مدل قیمت گذاری Azure به شما امکان می دهد اگر به درستی مدیریت شود ، هزینه های خود را از نزدیک کنترل کنید.

هزینه های پیشرو یا هزینه خاتمه وجود ندارد. شما آنچه را که در طی یک ماه مشخص استفاده می کنید پرداخت می کنید.

هزینه های منطقه ای برای اکثر مناطق جهان مشابه است ، به استثنای آمریکای جنوبی ، جایی که تقریباً دو برابر میانگین جهانی است.

در اینجا به قیمت های ذخیره سازی حباب در یک مرکز داده در شرق ایالات متحده می پردازیم:

LRS – باحالLRS – داغGRS – باحال استGRS – داغ
50 سل اول در هر ماه0.0152 دلار0.0208 دلار0.0334 دلار0.0458 دلار
450 TB بعدی در هر ماه0.0152 دلار200 0.0200200 دلار0.0334 دلار۰.۰۴۴۰ دلار
بیش از 500 سل در هر ماه0.0152 دلار0.0192 دلار0.0334 دلار۰.۰۴۲۲ دلار

جدول فوق مربوط به چهار کلاس ذخیره سازی معمولی لاجورد است.

LRS مخفف “ذخیره محلی اضافی” است. با استفاده از این کلاس ، چندین نسخه همزمان و همزمان از داده های شما در یک مرکز داده واحد نگهداری می شوند.

در ضمن ، GRS برای “ذخیره جغرافیایی اضافی” كوتاه است. اگر با GRS بروید ، مجموعه دوم هماهنگ شده از داده های شما در مرکز داده دیگری صدها مایل دورتر ذخیره می شود. GRS لایه ای اضافی از افزونگی را فراهم می کند و به معنی زمان دسترسی سریعتر برای افراد در نقاط مختلف جهان است.

ذخیره سازی “گرم” برای کاربرانی است که قصد دارند بیشتر به داده های خود دسترسی پیدا کنند ، در حالی که ذخیره سازی “خنک” برای بایگانی و بازیابی فاجعه در نظر گرفته شده است. در حالی که هزینه های ذخیره سازی هر گیگابایتی با ذخیره سازی گرم بیشتر از هزینه های ذخیره سازی خنک است ، هزینه های دسترسی و معامله ، که در دور بعدی بحث خواهیم کرد ، پایین تر است.

آمازون S3

آمازون S3 تقریباً همان انعطاف پذیری را برای مقیاس بندی نیازهای شما به عنوان لاجورد فراهم می کند. شما به خاطر آنچه استفاده کرده اید ، هزینه ای برای پیش پرداخت یا خاتمه پرداخت ندارید.

بزرگترین تفاوت بین این دو این است که Amazon S3 دارای فضای چند منطقه ای مانند Azure نیست ، اما یک طبقه متوسط ​​بین ذخیره سازی استاندارد و بایگانی به نام “دسترسی نادر به استاندارد” ارائه می دهد.

در اینجا نگاهی به هزینه های ذخیره سازی برای منطقه ایالات متحده شرقی (ویرجینیا شمالی) می اندازیم:

ردیفاستاندارد در هر گیگاستاندارد – دسترسی نادر به ازای هر گیگابایت
50 سل اول / ماه0.023 دلار0.0125 دلار
450 TB بعدی در ماه0.022 دلار0.0125 دلار
بیش از 500 سل در ماه0.021 دلار0.0125 دلار

هزینه ها حتی در یک کشور متفاوت با منطقه متفاوت است. با این حال ، اکثر اختلاف هزینه ها از یک منطقه به منطقه دیگر در چند پنهان است. مانند Azure ، استثناء تنها آمریکای جنوبی است که هزینه های قابل توجهی بیشتر دارد.

آمازون S3 همچنین دارای قیمت پایین تر برای هر یک از این کلاس ها است که در زیر آنچه که آمازون می نامد “کاهش ذخیره افزایشی” (RRS) است. این گزینه فقط برای داده های غیر مهم است ، زیرا کاهش افزونگی شانس از بین رفتن دائمی داده ها را افزایش می دهد.

ذخیره سازی استاندارد برای داده هایی است که به دسترسی مکرر نیاز دارند. برای داده هایی که به طور جدی لمس نمی شوند – شاید فقط یک بار در ماه – می توانید آن را به “دسترسی نادر” انتقال دهید. همانطور که خواهیم دید ، نرخ دسترسی بالاتر است اما هزینه های ذخیره سازی کمتر است. توجه داشته باشید که برای ذخیره دسترسی نادر ، حداقل اندازه 128 کیلوبایت موجود است. شما می توانید اشیاء کوچکتر را ذخیره کنید اما با هزینه 128KB صورت می گیرد.

برای داده هایی که نیازی به دسترسی فعال به آنها ندارید ، Amazon Glacier کمترین نرخ هایی را که می یابید فراهم می کند. با استفاده از یخچال و فریزر ، شما فقط می توانید داده ها را وارد کرده و آن را خارج کنید (برای اطلاعات بیشتر در مورد این مورد ، بهترین ابزارهای پشتیبان گیری برای Amazon Glacier را بررسی کنید). با این حال ، این امر برای نیازهای بایگانی و بازیابی فاجعه خوب است.

Google Cloud Storage

Google Cloud Storage ترکیب خوبی از گزینه های کلاس ذخیره سازی ارائه شده توسط آزور و آمازون را ارائه می دهد و باعث می شود مقداری مقیاس پذیرتر از هر یک باشد. این شامل گزینه های چند منطقه ای و منطقه ای ، گزینه دسترسی میان رده به نام “نزدیک خط” و گزینه بایگانی مانند یخچال های طبیعی به نام “خط سرد” است.

چند منطقه ای در هر گیگابایتهر گیگابایتی منطقه اینزدیک به هر گیگابایتسرما در هر گیگابایت
قیمت گذاری عمومی0.026 دلار0.020 دلار0.010 دلار$ 0.007
قیمت گذاری توکیوN / A0.023 دلار0.016 دلار0.010 دلار

نکته قابل توجه این است که Google Storage با استفاده از قیمتهای متغیر که اکثر آنها با منطقه متغیر است و براساس کلی گیگابایتهای ذخیره شده ، رویکرد ساده تری نسبت به Azure و S3 در پیش گرفته است. فقط دو گزینه وجود دارد: قیمت گذاری توکیو برای شمال شرقی آسیا و قیمت گذاری عمومی برای سایر نقاط. بدون در نظر گرفتن اینکه 50 گیگابایت یا 1000 گیگابایت فروشگاه شما باشد با همان نرخ شارژ می شوید.

ما سادگی این رویکرد را ترجیح می دهیم ، به ویژه اینکه نرخ منطقه ای Google Cloud تقریباً برابر با نرخ منطقه ای Azure و S3 برای آنهایی است که بیش از 500 ترابایت در هر ماه ذخیره می کنند.

کلاس ذخیره سازی چند منطقه ای Google مزایای افزونگی ژئو به محتوای شما اضافه می کند. بهتر است برای محتوایی که به طور فعال در سراسر جهان استفاده می شود ، مانند پخش ویدیو.

ذخیره سازی منطقه ای به این معنی است که داده های شما فقط در سرورهای نزدیک جغرافیایی شما ذخیره می شوند. برای پروژه هایی مانند تجزیه و تحلیل داده ها بهترین است.

فضای ذخیره‌سازی نزدیک برای محتوا طراحی شده است که فقط باید به ندرت دسترسی داشته باشید ، بیشتر مطابق با نسخه پشتیبان سنتی ، در حالی که ذخیره سازی سرماخوردگی برای بایگانی و بازیابی فاجعه بهترین کار است..

مانند Azure و Amazon S3 ، هیچ هزینه ای برای شروع استفاده یا لغو خدمات وجود ندارد. شما فقط برای چه مقدار داده ذخیره می کنید.

Backblaze B2

Backblaze به دلیل سادگی شناخته شده است و این شرکت از قیمت های ذخیره سازی ابر B2 خود پیروی می کند. تقسیم هزینه های کلی بسیار آسان تر از سه سرویس دیگر در این مقاله است.

فقط یک کلاس ذخیره سازی وجود دارد و هزینه آن فقط برای هر گیگابایت در هر $ 0.005 سنت است. این فقط یک پنی بیشتر از هر گیگابایت از یخچال آمازون است و از هر کلاس دیگری که تاکنون به آن نگاه کرده ایم ، ارزان تر است..

گذشته از ارزان بودن ارزان بودن ، مزیت دیگر این مدل قیمت گذاری این است که شما مجبور نیستید داده ها را به همان اندازه برای کاهش هزینه ها مدیریت کنید. برای مثال نیازی به انتقال داده از یک کلاس ذخیره فعال به یک کلاس بایگانی وجود ندارد.

هزینه های پیشرو نیز وجود ندارد. مانند سایر خدمات ، می توانید با یک حساب کاربری رایگان شروع به کار کرده و پس از اینکه 10 گیگابایت اختصاصی ذخیره سازی 10 گیگابایتی Backblaze را در اختیار شما قرار می دهد ، اطلاعات کارت اعتباری خود را اضافه کنید..

نکته منفی برای رفتن با B2 این است که هیچ گزینه منطقه ای وجود ندارد. داده های آپلود شده در چندین نسخه و در چندین سرور ذخیره می شوند اما همه در همان مرکز داده در ساکرامنتو ، کالیفرنیا ذخیره می شوند.

این به احتمال زیاد به معنای سرعت کندتر انتقال پرونده برای سایر مناطق جهان ، به ویژه در خارج از ایالات متحده است.

دور یک افکار

Backblaze گزینه های کلاس برای مقیاس پذیری ندارد اما به آنها احتیاج ندارد زیرا بسیار ارزان است. در حالی که دلایل دلیلی وجود دارد که اگر شما یک برنامه را تهیه می کنید یا اینکه کارمندان به داده های شما در سراسر جهان دسترسی دارند ، به سه سرویس دیگر مراجعه کنید ، اما مقرون به صرفه بودن B2 آن را برای دور اول کسب می کند.

با این حال ، برای کسانی که به فضای ذخیره سازی چند منطقه ای قدرتمند تری نیاز دارند ، بگذارید مجدداً به بررسی قیمت سه سرویس دیگر بپردازیم ، این بار کنار هم.

ما فقط با در نظر گرفتن نرخ کمتر از 50 ترابایت فضای ذخیره سازی ، این نمای را باریک می کنیم (نه اینکه تفاوت در Google Cloud Storage ایجاد کند). در نظر داشته باشید که برای آزور و آمازون S3 ، اینها هزینه های ساحل شرقی ایالات متحده و برای Google Cloud ، هزینه های کلی آنها هستند.

چند منطقه ایمنطقه ایذخیره سازی سرد
لاجوردی0.0458 دلار0.0208 دلار0.0152 دلار
آمازون S3N / A0.023 دلار$ 0.004
Google Cloud0.026 دلار0.020 دلار$ 0.007
Backblaze B2N / A$ 0.005N / A

به سادگی ، این جدول باید ایده ای بهتر از نحوه مقایسه این سرویس ها ارائه دهد. در کل ، لاجورد با توجه به هزینه بالای گزینه بایگانی آن ، گران ترین است.

در حالی که گزینه یخچال آمازون S3 $ 0.003 کمتر از خط سرما Google Cloud است ، گزینه استاندارد آن 0.03 دلار بیشتر است. همچنین ، آمازون S3 گزینه چند زبانه ای ندارد ، در حالی که Google Cloud دارای یک مقدار است که فقط 0.026 دلار برای هر گیگابایت است.

براساس این ملاحظات ، برای کاربرانی که به Backblaze B2 بیش از آنچه نیاز دارید ، Google Cloud دومین دور ماست.

دور یک برنده: Backblaze B2

دور دوم: هزینه های استفاده

برای بسیاری ، بخش عمده ای از هزینه های مربوط به ذخیره سازی ابر تقریباً به طور کامل به هزینه های ذخیره سازی هر گیگابایت منتسب می شود. با این حال ، هرکدام از این سرویس ها هزینه استفاده را نیز شامل می شوند ، که شامل عملیات دستکاری داده ها (یعنی PUT ، COPY ، POST ، LIST) و حرکت داده ها (یعنی بارگذاری ، بارگیری و انتقال) می شود..

اگر قصد دارید به محتوای ذخیره شده خود بارها و بارها دسترسی پیدا کنید ، که احتمالاً شامل ساختن برنامه ای است که به داده های ذخیره شده دسترسی پیدا کرده و پردازش می کند ، می خواهید خود را با این هزینه ها آشنا کنید.

لاجوردی

استفاده از قبوض لاجورد برای عملیات و نوشتن و بازیابی داده ها. عملیات در هر 10،000 معاملات صورتحساب صورت می گیرد ، در حالی که نوشتن و بازیابی در هر گیگابایت صورتحساب است.

Hot (LRS): Hot (GRS): Cool (LRS): Cool (GRS): بایگانی (LRS): بایگانی (GRS):
خواندن:رایگانرایگان0.01 دلار0.01 دلار۰ 2 ۰۲ دلار۰ 2 ۰۲ دلار
نوشتن:رایگانرایگانرایگانرایگانرایگانرایگان

همانطور که مشاهده می کنید ، هر دو نوشتن و بازیابی برای ذخیره سازی LRS-HOT و GRS-HOT رایگان است. بازیابی رایگان ، به ویژه ، قابل توجه است زیرا بیشتر خدمات دیگر هزینه دارند.

در اینجا به سایر هزینه های عملیاتی هنگام استفاده از لاجورد می پردازیم.

LRS-CoolLRS-داغGRS-CoolGRS-Hot
PUT Blob / Block ، LIST ، ایجاد عملیات کانتینر00 0.100 دلار0.050 دلار0.200 دلار00 0.100 دلار
کلیه عملیات های دیگر به جز حذف که رایگان است0.010 دلار$ 0.0040.010 دلار$ 0.004
انتقال داده های جابجایی جغرافیایی (به ازای هر گیگابایت)N / AN / A0.020 دلار0.020 دلار

هزینه استفاده برای ذخیره سازی خنک تقریباً دو برابر هزینه گرمایش است ، به همین دلیل برای پروژه های ذخیره سازی فعال ، می خواهید داده های خود را گرم نگه دارید.

آمازون S3

قیمت استفاده آمازون S3 بسته به آنچه شما انجام می دهید و با کدام نوع کلاس ذخیره سازی با آن کار می کنید بسیار پیچیده است. ما هر جنبه ای را پوشش نمی دهیم بلکه در عوض به ساده ترین هزینه ها برای ساده سازی مقایسه با سایر خدمات توجه خواهیم کرد.

با این حال ، می توانید یک حساب کامل از هزینه های موجود در صفحه قیمت گذاری Amazon S3 را پیدا کنید.

هزینه هایی که می خواهیم به منطقه ایالات متحده شرقی (ویرجینیا شمالی) بپردازیم اما برای اکثر مکانهای سرور در سراسر جهان مشابه است.

ما با هزینه های نوشتن و بازیابی داده ها برای ذخیره سازی استاندارد شروع خواهیم کرد. آپلودها در Amazon S3 رایگان است. بازیابی از Amazon S3 Standard Storage مبتنی بر میزان جذب هر ماه است.

1 گیگ اول در ماه رایگان
حداکثر 10 ترابایت در هر ماه0.090 دلار در هر گیگ
40 سل بعدی در هر ماه0.085 دلار در هر گیگ
100 سل بعدی در هر ماه0.070 دلار در هر GB
350 سل بعدی در هر ماه0.050 دلار در هر GB

هزینه های بازیابی اطلاعات برای دسترسی استاندارد – نادر و یخچال های مختلف قیمت های متفاوتی دارند. بازیابی اطلاعات از دسترسی نادر 0.01 دلار برای هر گیگ در هر ماه هزینه دارد.

بازیابی یخچال به طور معمول زمان بیشتری را برای پردازش بیشتر می برد و هزینه های اضافی برای بازیابی سریع دارد.

سطح بازیابیزمان پردازشهزینه در هر گیگابایت
تسریع کرد15 دقیقه0.03 دلار در هر گیگ
استاندارد3 – 5 ساعت0.01 دلار در هر گیگ
فله5 – 12 ساعت0.0025 دلار در هر گیگ

هزینه های عملیاتی برای دستکاری داده ها و نقل و انتقال بین کلاس ها (به عنوان مثال ، از استاندارد ذخیره سازی به یخچال) بیشتر در هر 1000 درخواست صورتحساب صورت می گیرد.

استاندارداستاندارد – دسترسی نادریخچال آمازون
درخواست های PUT ، COPY ، POST ، LIST0.005 دلار در هر 1000 درخواست0.01 دلار در هر 1000 درخواستN / A
دریافت ، همه درخواست های دیگر$ 0.004 در هر 1000 درخواست0.01 دلار در هر 10،000 درخواستN / A
انتقال چرخه عمرN / A0.01 دلار در هر 1000 درخواست0.05 دلار در هر 1000 درخواست

در جدول بالا ، “انتقال چرخه عمر” به انتقال از کلاس به طبقه دیگر اشاره دارد. به عنوان مثال ، برای انتقال داده ها به یخچال ، 0.05 دلار در هر 1000 درخواست هزینه دارد. در هر درخواست ، می توانید مقدار گیگابایت را جابجا کنید.

همانطور که مشاهده می کنید ، هزینه معاملات برای معامله با داده های ذخیره شده در استاندارد – دسترسی نادر بسیار کمی بیشتر از کار با داده های استاندارد است. در همین حال ، در یخچال و فریزر ، بیشتر معاملات ممنوع است.

Google Cloud Storage

Google Cloud Storage با یک قیمت گذاری معامله ای که نسبت به آمازون S3 از نظر پیچیدگی بیشتر است ، سهولت نسبی قیمت اولیه ذخیره سازی پایه خود را ارائه می دهد. بنابراین شما می توانید هزینه های مربوط به رقابت را بهتر درک کنید ، ما همه چیز را به سادگی می توانیم تجزیه کنیم.

گوگل به مدل نوشتن یا آپلود داده ها به عنوان “ورود” و بازیابی اطلاعات یا بارگیری ، به عنوان “خروجی” در مدل قیمت گذاری خود اشاره دارد. هزینه های جدول زیر برای ذخیره سازی چند منطقه ای و منطقه ای برای مشتریان مستقر در ایالات متحده است. توجه داشته باشید که هزینه های ورود به سراسر کشور بجز استرالیا و چین (منهای هنگ کنگ SAR) اعمال می شود ، این دو قیمت ویژه دارند.

ورود به شبکهآدرس شبکهآدرس شبکه (چین)آدرس شبکه (استرالیا)
0-1 سلرایگان0.12 دلار در هر GB0.23 دلار0.19 دلار
1-10 سلرایگان0.11 دلار در هر GB0.22 دلار0.18 دلار
10+ سلرایگان0.08 دلار در هر گیگ0.20 دلار0.15 دلار

هزینه های بازیابی برای ذخیره سازی در نزدیکی خط در هر گیگابایت 0.01 دلار صورت می گیرد. بازیابی Coldline برای هر گیگ 0.05 دلار هزینه دارد.

سایر عملیات استفاده نرخ متغیر شارژ و در هر 10،000 عملیات است. دو طبقه بندی متفاوت برای هزینه های گروه بندی وجود دارد: “کلاس A” و “کلاس B” همچنین یک زیر مجموعه کوچک از عملیات رایگان مانند حذف وجود دارد.

کلاس A (به ازای هر 10،000 عملیات)کلاس B (به ازای هر 10،000 عملیات)
چند منطقه ای و منطقه ای۰ 5 ۰۵ دلار$ 0.004
خط نزدیک$ 0.100.01 دلار
سرما$ 0.10۰ 5 ۰۵ دلار

عملیات بسیار نزدیک و غیرمترقبه بسیار مقرون به صرفه است ، اگرچه می توانید آنها را در یخچال های فریزر ، که نمی توانید با یخچال آمازون انجام دهید ، انجام دهید. تقسیم بندی که عملیات در آن طبقه قرار می گیرد در کدام کلاس می توان در این صفحه یافت.

Backblaze B2

Backblaze B2 مانند هزینه های ذخیره سازی پایه ، همه چیز را با نحوه شارژ استفاده ساده نگه می دارد.

در اینجا همه چیزهایی که باید بطور خلاصه بدانید وجود دارد:

دانلودبارگذاریمعاملات
0.05 دلار در هر گیگرایگان0.004 دلار در هر 10،000 بارگیری 0.004 دلار در هر هزار معاملات دیگر

هزینه 0.004 دلار در هر 10،000 بارگیری علاوه بر هزینه 0/05 دلار برای هر گیگ ، اما نباید هزینه کل را زیاد کند. اولین 1 گیگابایت داده بارگیری شده در هر روز با Backblaze B2 رایگان است. فراتر از آن ، واقعاً هیچ چیز برای توضیح وجود ندارد.

دور دو فکر

برای فهمیدن کدام سرویس بیشترین ارزش را ارائه می دهد ، بیایید با هزینه بارگذاری و بارگیری شروع کنیم و فقط به گزینه اصلی ذخیره سازی هر سرویس نگاهی بیندازید.

بارگذاریدانلود
لاجوردیرایگانرایگان
آمازون S3رایگان0.09 دلار در هر GB (زیر 10 ترابایت)
Google Cloud Storageرایگان0.11 دلار در هر GB (زیر 10 ترابایت)
Backblaze B2رایگان0.05 دلار در هر گیگ

بازیابی اطلاعات رایگان آزور برجسته است و کمک می کند تا هزینه های بالای ذخیره سازی بایگانی را که در مرحله یک دیدیم ، جبران کند. در حالی که رایگان بودن بهترین است ، ما همچنین این واقعیت را دوست داریم که Backblaze B2 نیمی از هزینه های آمازون و گوگل را شارژ می کند.

ما هیچ هزینه عملیاتی این چهار سرویس را مقایسه نخواهیم کرد اما اجازه دهید نگاهی به برخی از نرخ های اولیه برای ذخیره سازی استاندارد داشته باشیم.

دامنه نرخدر هر مقدار درخواست
لاجوردی$ 0.04 – 0.05 $10،000
آمازون S3$ 0.004 – $ 0.0051000
Google Cloud Storage$ 0.04 – 0.05 $10،000
Backblaze B2$ 0.001000

همانطور که مشاهده می کنید ، هزینه های عملیاتی اساساً برای هر سرویس یکسان است. با هیچ چیز دیگری برای افزودن به مکالمه ، بارگیریهای رایگان آزور در این دور برنده می شود.

برنده دور دوم: لاجورد

دور سوم: سرعت پشتیبان

هنگامی که از پشتیبان گیری کامل استفاده می کنید یا با پرونده های بزرگ کار می کنید ، انتقال پرونده به ابر می تواند مدت زمان طولانی طول بکشد. اگر سرعت برای شما مهم است ، می خواهید به این مرحله بعدی توجه کنید.

تست های مقایسه سرعت

ما هر چهار سرویس را از طریق چند تست سرعت اولیه اجرا خواهیم کرد تا ببینیم که هر کدام در مقابل دیگران چگونه عمل می کنند. این آزمایشات با یک پوشه فشرده 496MB متشکل از انواع مختلف فایل انجام شد.

محل آزمایش ما فقط خارج از بوستون ، ماساچوست بود. آزمایشات از طریق شبکه WiFi با سرعت بارگیری اینترنت 39 مگابیت در ثانیه و بارگذاری 12 مگابیت بر ثانیه در زمان اجرای آنها انجام شد.

از آنجا که Amazon S3 ، Azure ، Google Cloud و B2 برای آپلود و بارگیری فایل ها بدون کمک طراحی نشده اند ، ما ابتدا هر یک از آنها را با نسخه پشتیبان تهیه CloudBerry Backup ادغام کردیم.

برای هر یک از ادغام ، ما در طی فرآیند جادوگر CloudBerry Backup ، تنظیمات را یکسان نگه داشتیم. ما برای به حداکثر رساندن سرعت ، از نسخه پشتیبان و سطح فشرده سازی بلوک تصمیم گرفتیم ، اما در غیر این صورت همه چیز را تنها گذاشتیم.

علاوه بر این ، ما فقط فایل آزمایش خود را برای تهیه نسخه پشتیبان برچسب گذاری کردیم. این روش به از بین بردن نویز سایر فعالیتهای پشتیبان کمک می کند تا شماره هایی که مانیتور شده اند فقط برای پرونده آزمون ما باشد.

پس از راه اندازی ، بلافاصله پشتیبان گیری را شروع کردیم و از زبانه “برنامه های تهیه پشتیبان” از CloudBerry Backup برای نظارت بر پیشرفت استفاده کردیم. در تصویر زیر می توانید نحوه نمایش نرم افزار سرعت بارگذاری فایل را در مگابایت در ثانیه و مگابیت در ثانیه مشاهده کنید.

اگرچه زمان سپری شده را نیز نمایش می دهد ، این تعداد کمی نادرست است زیرا CloudBerry Backup حدوداً یک دقیقه قبل از شروع تهیه نسخه پشتیبان تهیه VSS از پارتیشن و تجزیه و تحلیل پرونده تست ما صرف کرد..

بنابراین ، منتظر ماندیم تا پوشه فشرده شده ای که ما آماده کرده بودیم ، “Cloudpeedtest (2) .zip” شروع به بارگذاری کند. در اینجا نتایج آمده است:

آمازون S3لاجوردیGoogle CloudBackBlaze B2
بارگذاری5:30ساعت 77:306:30
MB / S1.51.31.21.4
مگابیت در ثانیه11.611.110.911.4

دور سه فکر

هر چهار سرویس عملکرد خوبی داشته اند ، به ویژه در مقایسه با خدمات پشتیبان مصرف کننده مانند IDrive و CrashPlan یا سرویس های ابری مانند Dropbox و Google Drive که معمولاً در حدود 1 مگابایت در ثانیه بارگذاری می شوند.

با وجود این ، برای آزمایشات ما ، آمازون S3 در صدر جدول قرار گرفت و به دنبال آن BackBlaze B2 قرار گرفت.

لازم به ذکر است که در هر زمان معین ، این تست ها می توانست متفاوت باشد. اعداد به حدی نزدیک بود که احتمالاً برنده Amazon S3 نباید عامل تعیین کننده آن در انتخاب سرویس دیگری باشد.

برنده دور سوم: Amazon S3

دور چهارم: پشتیبانی

در طول دور چهارم ، ما به منابع پشتیبانی مشتری ارائه شده توسط خدمات برجسته ما لمس خواهیم کرد. هر چهار سرویس مورد بررسی پشتیبانی اصلی را برای پشتیبانی رایگان و پریمیوم برای توسعه دهندگان و محیط های تولید ارائه می دهند.

ما هزینه ها را با هم مقایسه خواهیم کرد و در دسترس بودن ، کانال ها و منابع آنلاین را برای هر یک بررسی خواهیم کرد.

لاجوردی

علاوه بر پشتیبانی اولیه و رایگان ، Azure این امکان را برای شما فراهم می کند که یکی از چهار سطح پشتیبانی پیشرفته را بپردازید.

پشتیبانی رایگان به شما امکان دسترسی 24 ساعته 7 برای کمک به صورتحساب و منابع آنلاین برای سایر موارد را می دهد. قدرت اضافه شده برای سه سطح پشتیبانی پرداخت شده در جدول زیر تقسیم شده است.

توسعه دهندهاستانداردمستقیم حرفه ای
هزینه ماهیانه29 دلار300 دلار1000 دلار
پشتیبانی فنیساعات کاری24/724/7
زمان پاسخگویی برای موضوعات مهم< 8 ساعت< 2 ساعت< 1 ساعت
مدیریت حسابنهنهآره
خدمات مشاوره اینهنهآره

پشتیبانی فنی ارائه شده همچنین مربوط به فناوریهای غیر مایکروسافت در آزور است.

همچنین بسته “پشتیبانی برتر” وجود دارد که کلیه محصولات مایکروسافت را در بر می گیرد ، دارای واکنش سریع (زیر 15 دقیقه) و خدمات مدیریت و مشاوره حساب شخصی است. قیمت برای پشتیبانی برتر فقط از طریق نقل قول در دسترس است.

صرف نظر از برنامه پشتیبانی شما انتخاب می کنید ، دسترسی به پشتیبانی لاجورد از طریق پرتال Azure انجام می شود. مرکز پشتیبانی به خوبی با منابعی مانند آموزشها و مقالات چگونه به منظور طراحی و کار از طریق موضوعات اساسی طراحی شده است.

مرکز پشتیبانی همچنین امکان دسترسی مستقیم به فضای اختصاصی در انجمن های MSDN ، Stackoverflow.com و Serverfault.com را فراهم می کند ، جایی که می توانید پایه را با متخصصان و توسعه دهندگان IT لمس کنید..

در سمت راست پورتال ، می توانید برای باز کردن بلیط روی “درخواست پشتیبانی جدید” کلیک کنید.

همه پشتیبانی با بلیط شروع می شود. لاجورد چت زنده یا پشتیبانی تلفنی ارائه نمی دهد. با این حال ، با توجه به شدت مسئله شما ، اگر به حل سریعتر مسائل کمک کند ، ممکن است پشتیبانی به یک مکالمه زنده بپیوندد.

همچنین یک بخش برای بررسی سلامت منابع و خدمات وجود دارد ، به علاوه پیوندی به نام “مشاور” که می توانید برای دریافت توصیه ها دنبال کنید.

آمازون S3

آمازون S3 همچنین یک برنامه پشتیبانی رایگان و سه ردیف پایه ارائه می دهد.

پشتیبانی رایگان به شما امکان دسترسی 24 ساعته به پشتیبانی مشتری برای سوالات اساسی و مشکلات صورتحساب را می دهد. همچنین برای دسترسی به اسناد و مدارک ، برگه های سفید و تالار گفتگو می توانید از پورتال پشتیبانی آمازون دیدن کنید.

همچنین می توانید به وضعیت سلامتی و خدمات اعلان ها دسترسی داشته باشید تا برگه ها را در فضای ذخیره خود نگه دارید ، به علاوه چهار بررسی “مشاور مطمئن”. AWS Trusted Advisor به طور هوشمند زیرساخت های شما را اسکن می کند و توصیه هایی را برای پیشرفت فرآیند ارائه می دهد.

سه رده پرداخت شده طیف وسیعی از مزایای پشتیبانی اضافی را ارائه می دهد. در جدول زیر برخی از مهمترین آنها آورده شده است.

توسعه دهندهکسب و کارشرکت، پروژه
هزینه ماهیانهاز 29 دلاراز 100 دلاراز 15000 دلار
پشتیبانی فنیساعات کاری24×724×7
زمان پاسخگویی برای موضوعات مهم< 12 ساعت< 1 ساعت< 15 دقیقه
پشتیبانی معماریبهترین تمرینمورد استفاده کنیدمشاوره
پشتیبانی نرم افزار شخص ثالثنهآرهآره
پشتیبانی از عملیاتنهنهبررسی و گزارش
پشتیبانی بهداشتیداشبورد سلامت شخصیداشبورد سلامت شخصی و API های سلامتیداشبورد سلامت شخصی و API های سلامتی
بررسی های مشاور معتبرچهاردسترسی به همه چک هادسترسی به همه چک ها

پشتیبانی فنی برای برنامه پشتیبانی توسعه دهنده فقط از طریق ایمیل در دسترس است و شما را با یک همکار پشتیبانی ابری در تماس می کند. پشتیبانی فنی و تجاری و شرکتی نیز شامل چت زنده و پشتیبانی تلفنی است. به علاوه ، به جای همکاران با مهندسین با تجربه پشتیبانی ابر بیشتر برخورد خواهید کرد.

توجه داشته باشید که زمان چرخش پشتیبانی فنی بر اساس شدت انجام می شود. بنابراین ، به عنوان مثال ، سوالات دانش عمومی همیشه 24 ساعت پاسخ دارد.

پشتیبانی از Amazon S3 از طریق درگاه پشتیبانی مرکزی اجرا می شود. در آنجا یادداشت هایی در مورد موضوعات فعلی پیدا خواهید کرد و می توانید بلیط های میز راهنما را ایجاد و نظارت کنید.

در سمت راست پورتال پشتیبانی پیوندهایی برای مستندات ، سؤالات متداول فنی ، انجمن ها و پایگاه دانش ، از جمله گزینه های دیگر است.

این مرکز دانش بیشتر پورتال پرسش و پاسخ است که کلیه مباحث AWS را پوشش می دهد. اگر می خواهید نگاه عمیق تری به Amazon S3 و سایر خدمات AWS داشته باشید ، به اسناد مراجعه کنید.

در همین حال ، انجمن ها به لطف زیرمجموعه هایی که به Java ، Python ، .NET ، PHP و سایر زبان ها اختصاص داده شده اند ، منابع خوبی برای مشاوره در زمینه توسعه هستند. گاهی اوقات بهترین توصیه از طریق شلوغی جمع می شود.

Google Cloud Storage

پشتیبانی از Google Cloud Storage مسیری را که Azure و Amazon S3 ارائه داده اند دنبال می کنند: شما برای درخواست صورتحساب از پشتیبانی رایگان (برنز) دریافت می کنید اما پشتیبانی فنی به مقداری پول نیاز دارد.

همچنین می توانید به مرکز پشتیبانی Google به صورت رایگان دسترسی پیدا کنید ، جایی که سؤالات متداول ، مستندات دقیق ، آموزش ها و انجمن های انجمن را پیدا خواهید کرد. یکی از مزیت های استفاده با Google Cloud این است که Google محصولی بسیار محبوب با توسعه دهندگان است و یکی از فعال ترین پایگاه های انجمن برای هر سرویس ابری را دارد..

Google همچنین با ساختن کتابخانه های آموزش قوی کار بسیار خوبی انجام می دهد. و البته ، آن کتابخانه ها قابل جستجو هستند.

در اینجا نگاهی به این می پردازیم که با پرداخت هزینه پشتیبانی چه مزایای دیگری کسب می کنید:

نقرهطلاپلاتین
هزینه ماهیانه150 دلاربا 400 دلار شروع می شودفقط با نقل قول
پشتیبانی فنیساعات کاری24/7 (فقط مسائل مهم)24/7
زمان پاسخگویی برای موضوعات مهم4 ساعت کار1 ساعت15 دقیقه
پشتیبانی تلفننهآرهآره
پشتیبانی معماریبهترین تمرینمورد استفاده کنیدمورد استفاده کنید
مشاورهنهآرهآره
مدیریت حساب فنینهنهآره

هزینه های پشتیبانی از طلا و پلاتین حداقل هزینه است. نرخهای مبتنی بر استفاده وجود دارد که درصدی از هزینه شما در Google Cloud Storage را هزینه می کنند که اگر این رقم بالاتر از حداقل قیمت باشد ، شارژ می شوید. این بسته به هزینه ای که هزینه می کنید می تواند بین سه تا نه درصد باشد.

Backblaze B2

Backblaze B2 در واقع دو برنامه پشتیبانی رایگان دارد: “mega” و “giga”. وقتی اطلاعات کارت اعتباری خود را به حساب خود اضافه می کنید ، به صورت خودکار به giga آپدیت می شوید. تفاوت این دو در این است که Backblaze زمان پاسخ هدف را از دو روز کاری به یک روز کاهش می دهد.

یکی از مزایای Backblaze B2 این است که برای هر دو صورتحساب و سؤالات فنی با یک حساب کاربری پشتیبانی الکترونیکی می کنید. با داشتن تمام سطوح پشتیبانی ، به اسناد مربوط به محصول ، کد نمونه و پایگاه دانش Backblaze نیز دسترسی پیدا خواهید کرد.

تنها مزیت های پشتیبانی پرداخت شده دسترسی بیشتر افراد ، زمان پاسخگویی و پشتیبانی تلفنی برای بالاترین ردیف است.

طراپتا
هزینه ماهیانه150 دلار400 دلار
زمان پاسخ< دو ساعت کار< دو ساعت کار
پشتیبانی 24/7 تلفننهآره
افراد دارای دسترسیدوپنج

مشکلی که در Backblaze وجود دارد این است که گزینه های پشتیبانی شخصی تر از نظر پشتیبانی معماری ، مدیریت عملیات و پشتیبانی از ابزارهای شخص ثالث با استفاده از Backblaze B2 وجود ندارد.

برای محیط های تولید ، این یک نقص مهم و یک دلیل جدی برای در نظر گرفتن سه سرویس دیگر در عوض اگر یک شغل دارید.

دور چهار اندیشه

در حالی که ما این واقعیت را دوست داریم که B2 در مقایسه با سه سرویس دیگر ، پشتیبانی فنی رایگان و پشتیبانی رایگان از تلفن را برای بالاترین سطح پرداخت شده خود ارائه می دهد ، آنچه شما دریافت می کنید بسیار پراکنده است. منابع آنلاین برای پشتیبانی از ساختن محیط های تولید پیچیده ، عمیق و متناسب نیستند.

اگر مایل به پرداخت هزینه نیستید ، Azure ، S3 و Google Cloud درجاتی از مدیریت فنی و مشاوره حساب ارائه می دهند.

پشتیبانی از توسعه دهندهپشتیبانی کسب و کار
لاجوردی29 دلار300 دلار
آمازون S329 دلار100 دلار
Google Cloud150 دلاربا 400 دلار شروع می شود
Backblaze B2150 دلار400 دلار

اگرچه Google Cloud منابع عمیقی را ارائه می دهد ، اما هزینه های پشتیبانی بیش از Azure یا S3 است.

بین Azure و S3 ، ما طراحی پرتال پشتیبانی Azure را ترجیح می دهیم. با این حال ، با پشتیبانی تجاری S3 ، زمان بازگشت سریعتر ، چت زنده و پشتیبانی تلفنی سریعتر دریافت می کنید. توییتر نزدیکترین Azure برای پشتیبانی زنده است.

برنده دور چهارم: Amazon S3

دور پنجم: امنیت

در دور پنجم و پایانی ما ، ما بررسی می کنیم که چگونه چهار سرویس ویژه ما داده های شما را رمزگذاری می کنند.

اکثر گزینه های ذخیره سازی ابری حداقل رمزگذاری سمت سرور (SSE) را ارائه می دهند. این بدان معنی است که ارائه دهنده اطلاعات شما را قبل از نوشتن آن بر روی دیسک تقلا می کند. با داده های شما در سرور scrambled ، هر کسی که رخ می دهد آن سرور را نقض کند ، واقعاً قادر به خواندن آن نخواهد بود.

برخی از سرویس های ذخیره سازی ابری همچنین به شما امکان می دهند کلیدهای مورد استفاده برای رمزگذاری داده ها را تهیه کنید. این رمزگذاری سمت سرور با کلیدهای ارائه شده به مشتری (SSE-C) نامیده می شود. در این حالت ، ارائه دهنده کلید را نمی داند. این امنیت بیشتری را ارائه می دهد اما اگر کلید خود را گم کنید ، ارائه دهنده نمی تواند رمز ورود خود را مجددا تنظیم کند. یعنی دسترسی به محتوای خود را از دست می دهید.

از طرف دیگر ، در صورت ارائه خدمات ، می توانید با یک سیستم مدیریت کلیدی (KMS) بروید. با استفاده از این تنظیم ، کلیدها هنوز توسط شما مدیریت می شوند اما برای محافظت در ابر ذخیره می شوند. فن آوری های KMS به مشاغل کمک می کند تا دسترسی به ذخیره سازی را کنترل کنند و از دستورالعمل های انطباق صنعت پیروی کنند.

لاجوردی

لاجورد از SSE پشتیبانی می کند ، که می توانید از طریق درگاه Azure راه اندازی کنید.

برای انجام این کار ، یک بار در داخل حساب ذخیره سازی خود ، روی دکمه رمزگذاری در منوی سمت چپ کلیک کنید. با این کار می توانید روی دکمه “فعال شده” در قسمت سمت راست کلیک کنید تا رمزگذاری را فعال کنید. با پیشروی ، پرونده های ارسال شده به ابر لاجوردی رمزگذاری می شوند.

پروتکل رمزنگاری مورد استفاده Azure AES-256 است ، پروتکل پیشنهادی توسط مؤسسات ملی استاندارد و فناوری ایالات متحده. کلیدهای رمزگذاری توسط مایکروسافت ایجاد و ذخیره می شوند.

Azure هنوز KMS ندارد تا به شما امکان دهد کلیدها را ایجاد و مدیریت کنید. طبق گزارش ها ، مایکروسافت در حال کار این ویژگی است.

لاجورد از رمزگذاری سمت مشتری پشتیبانی می کند. بنابراین ، می توانید قبل از ارسال به ابر ، پرونده های خود را رمزگذاری کنید. اگر از CloudBerry Backup برای مدیریت فرآیند انتقال پرونده خود استفاده می کنید ، می توانید پروتکل رمزگذاری (AES-128 ، AES-192 یا AES-256) و رمز عبور خود را از آن نرم افزار تنظیم کنید..

آمازون S3

Amazon S3 این امکان را به شما می دهد تا سمت سرور داده خود را با استفاده از کلید یا کلید S3 (SSE-S3) یا کلید مدیریت شده توسط Amazon AWS KMS رمزگذاری کنید (SSE-KMS).

صرف نظر از اینکه از SSE-S3 یا SSE-KMS استفاده می کنید ، داده های شما با AES-256 رمزگذاری می شوند.

اگر می خواهید کلید رمزنگاری خود را ردیابی کنید ، آمازون همچنین اجازه رمزگذاری را می دهد.

اگر از CloudBerry Backup برای ارسال داده به Amazon S3 استفاده می کنید ، می توانید روش رمزگذاری خود را در طی مراحل تنظیم انتخاب کنید (می توانید بعداً برگردید و برنامه تهیه نسخه پشتیبان خود را ویرایش کنید).

از آنجا که Amazon S3 اجازه رمزگذاری طرف مشتری را می دهد ، می توانید به CloudBerry Backup بگویید که این کار را برای شما انجام دهد. یا ، می توانید SSE-S3 یا SSE-KMS را انتخاب کنید (اگر با این گزینه بروید باید کلید KMS خود را بدست آورید و وارد کنید) ضمن ایجاد برنامه پشتیبان گیری CloudBerry Backup خود.

Google Cloud

هر محتوای ذخیره شده در Google Cloud با استفاده از AES-256 بطور خودکار رمزگذاری می شود و در حالت استراحت به این روش باقی می ماند. هر پرونده به تکه های شکسته می شود و هر قطعه کلید رمزگذاری فردی خود را دارد.

Google Cloud تنها سرویس در این گردهمایی است که بصورت پیش فرض رمزگذاری می شود. با دیگران ، باید رمزگذاری را روشن کنید. جالب است که شما همچنین نمی توانید رمزنگاری در حالت استراحت را با Google Cloud خاموش کنید. این گفته است ، شما احتمالاً نمی خواهید.

اگرچه لازم نیست رمزگذاری را با Google Cloud تنظیم کنید ، این سرویس به شما امکان می دهد رویکرد استفاده شده را تا حدی شخصی سازی کنید.

مانند آمازون ، گزینه های ارائه شده شامل یک سیستم مدیریت کلیدی مبتنی بر ابر است. نسخه Google توسط “Cloud KMS” می رود. اما ، در حالی که این سرویس برای اکثر محصولات Google Cloud در دسترس است ، ادغام ذخیره سازی هنوز ارائه نشده است.

اما در حالی که ابزار گسترده تر Cloud KMS در دسترس نیست ، Google Cloud همچنان به شما امکان می دهد کلیدهای رمزنگاری خود را تولید کنید. نکته منفی این است که شما نمی توانید کارهایی مانند چرخش خودکار و تخریب کلید را انجام دهید که یک ابزار KMS خوب به شما امکان می دهد.

از طرف دیگر ، Google Cloud از رمزگذاری سمت مشتری پشتیبانی می کند. بنابراین ، در صورت نیاز به حریم خصوصی اضافه شده ، ایجاد کلید رمزگذاری ClupBerry Backup دوباره گزینه ای است.

Backblaze B2

Backblaze B2 پرونده های شما را در حالت استراحت رمزگذاری نمی کند. این بدان معناست که ، در صورت نقض داده ، هر چیزی که در آنجا ذخیره شود ، مستعد سازش است.

بنابراین ، برای اطمینان از پرونده های خود ، باید قبل از ارسال به ابر آنها را رمزگذاری کنید. روش های زیادی برای انجام این کار وجود دارد. لازم نیست از CloudBerry Backup استفاده کنید ، اما ما قطعاً توصیه می کنیم قبل از انجام هرگونه نسخه پشتیبان ، راه حل را حل کنید..

دور پنج افکار

بدون ارائه راه حل رمزگذاری خود ، B2 بازنده شفاف در این دور است. سه سرویس دیگر هر یک رمزگذاری AES-256 را ارائه می دهند.

واقعاً ، تفاوت چندانی با آنها وجود ندارد. هر سه تنظیم رمزگذاری در زمان استراحت را آسان می کنند. Google Cloud ممکن است برای انجام رمزگذاری به صورت پیش فرض گره خورده باشد اما تا زمانی که شما برای فعال کردن آن با S3 و Azure احتیاج دارید مزیت بزرگی نخواهد بود.

بنابراین ، نیاز به تصمیم گیری ، این دور به سمت آمازون S3 کج می شود ، که یک راه حل KMS کاملاً تحقق یافته را ورزش می کند. Google Cloud یکی را ارائه می دهد اما هنوز نمی توان از آن برای ذخیره سازی ابر استفاده کرد. KMS Azure ، در عین حال ، ظاهرا هنوز در فر است.

برنده دور پنجم: Amazon S3

افکار نهایی

این که آیا شما در حال ایجاد یک برنامه کاربردی هستید یا یک شغل را اداره می کنید ، انتخاب بستر مناسب فضای ذخیره سازی ابری می تواند به شما در کنترل هزینه ها ، گزینه های توسعه شما ، افزایش سطح پشتیبانی و ارائه محصول خود کمک کند. به طور خلاصه ، می تواند تأثیر زیادی در موفقیت سرمایه گذاری شما بگذارد.

ما در این مسابقه مقدار زیادی از زمین را پوشانده ایم ، اما حقیقت این است که ما به سختی سطح آنچه را که می توانید با این چهار سرویس ذخیره سازی ابری انجام دهید خراشیده ایم. در حالی که ما مورد علاقه خود را داریم ، انتخاب ما بهترین انتخاب برای همه نخواهد بود.

بنابراین این خدمات را امتحان کنید. هر کدام را می توانید به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار دهید و اگر به ابزاری احتیاج دارید که سریع و سریع اجرا شود ، CloudBerry Backup نیز می تواند.

در حال حاضر ، ما توصیه می کنیم با نگاهی به Amazon S3 شروع کنید. در حالی که هزینه های آن کمی بیشتر از آنچه که از Azure و Google Cloud می گیرید و بسیار بالاتر از B2 است ، S3 بهترین پشتیبانی و بهترین تنظیم امنیتی از چهار را دارد و از نظر تست سرعت ما به سختی پیروز شده است.

اگر فقط به حداقل رساندن بودجه خود اهمیت می دهید و گاه به گاه به تأخیر نمی اندازید ، رمزگذاری محتوای و پشتیبانی خودتان که ممکن است پاسخگوی تقاضای سطح تولید B2 نباشد ، یک بسته نرم افزاری را برای شما ذخیره می کند..

فکر کنید اشتباه کردیم؟ به ما بگویید که چرا در نظرات زیر ممنون از خواندن

برنده نهایی: Amazon S3

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map