بررسی Otixo – بروزرسانی سال 2020

بررسی Otixo

وقتی صحبت از مدیریت چند ابر است ، Otixo به دلیل سهولت در استفاده و همچنین ویژگی های فراوان آن ، احتمالاً صدرنشین بازار است. با این حال ، اتوماسیون یک نمای برجسته است ، به این معنی که این میدان هنوز گسترده است. بررسی کامل Otixo ما را برای تمام جزئیات بخوانید.

این روزها ، تقریباً در مورد همه افراد دست کم دست به دو حساب ذخیره سازی ابری می زنند ، اگر بیشتر نباشند. با استفاده از همه فضای ذخیره‌سازی ابری رایگان سخاوتمندانه در آنجا ، استفاده از این امر منطقی است.

علاوه بر این ، مشاغل و آزادکاران اغلب از چندین سرویس ذخیره سازی ابری استفاده می کنند ، زیرا همکاران و مشتریان دارای ترجیحات مختلفی هستند ، خواه Dropbox ، Google Drive ، OneDrive یا سرویس دیگری.

هر چند مدیریت همه درایوهای ابری می تواند یک دردسر واقعی باشد. به خاطر سپردن پرونده ها ، انتقال فایل ها از یک سرویس به سرویس دیگر و ساده سازی پروژه هایی که از چندین سرویس ذخیره سازی استفاده می کنند ، می تواند کمی به کمک شما نیاز داشته باشد ، جایی که ابزارهای مدیریت چند ابر می توانند در خدمت شما باشند..

در این بررسی Otixo ، یکی از نام های بزرگتر در فضا را بررسی خواهیم کرد ، به ویژه برای کاربران تجاری. Otixo از بیش از 30 سرویس ابری پشتیبانی می کند ، به علاوه پروتکل هایی مانند WebDAV و FTP. همچنین برخی از ویژگی های همکاری خوب ، از جمله مکان های کاری پروژه ها را دارد.

با ویژگی های ، هزینه و تجربه کاربر Otixo کنار بیایید. اگر به دنبال سرویس های ذخیره سازی ابری برای جفت شدن با Otixo هستید ، فراموش نکنید که بهترین راهنمای ذخیره فضای ابری ما را نیز بررسی کنید.

گزینه های جایگزین برای Otixo

نقاط قوت & نقاط ضعف

امکانات

Otixo به عنوان قطب تمام درایوهای ابری شما عمل می کند و چندین ویژگی را که نمی توانید با خدمات رقیب پیدا کنید ارائه می دهد. این شامل سرورهای ذخیره سازی ابری خاص خود و برخی از قابلیت های همکاری مفید است که برای کاربران تجاری جذاب خواهد بود.

در عین حال ، Otixo تعداد انگشت شماری از اشتباهات بزرگ را دارد که سودمندی آن را برای کارهای خاصی محدود می کند. به عنوان مثال ، در حالی که می توانید یک پوشه یا پرونده را از یک درایو ابری به دیگری کپی کنید ، نمی توانید روابط پایدار بین آن درایوها ایجاد کنید. این بدان معناست که هیچگونه پشتیبان گیری از ابر به ابر یا پشتیبان گیری از ابر به ابر مانند شما با GoodSync دریافت نمی کنید.

در حالی که برنامه اصلی مبتنی بر وب است ، Otixo دارای ویندوز و MacOS مشتری دسک تاپ دارد که می توانید از آنها برای مدیریت پرونده های ابری خود استفاده کنید. همچنین برنامه هایی برای Android و iPhone وجود دارد.

علاوه بر مدیریت تمام محتوای ابر شما در یک مکان واحد ، Otixo با برنامه های مختلف ادغام می شود ، قابلیت هایی که توسط Zapier ساخته شده است. این برنامه ها شامل خدمات رسانه های اجتماعی ، نوت بوک های دیجیتال ، تقویم ها ، بانک اطلاعاتی و ابزارهای مدیریت پروژه است.

پیش نمایش با Otixo

برای هر درایو ابری که به Otixo متصل می شوید ، می توانید پیش نمایش تصاویر ، اسناد و فیلم های ذخیره شده در داخل را مشاهده کنید. برای ویرایش فایل ها ، باید فایل را بارگیری کنید و از یک برنامه دسک تاپ استفاده کنید ، یا برای استفاده از ویرایشگر مبتنی بر مرورگر خود ، پرونده را در سرویس ذخیره ابری که در آن ذخیره شده است باز کنید (به بهترین حافظه ابری برای اسناد مراجعه کنید).

در حالی که ویرایش مبتنی بر مرورگر بدون استفاده است ، Otixo هنوز هم برای همکاری همکاری خوبی دارد زیرا می تواند برای به اشتراک گذاری پرونده ها با دیگران استفاده شود. همچنین می توانید برای کارآمد کردن پروژه ها ، برای ایجاد کار پروژه ها ، فضاهای کاری و گروه های کاری ایجاد کنید و حتی یک ویژگی چت برای گفتگوی پروژه نیز وجود دارد. وقتی تجربه کاربر را تحت پوشش قرار می دهیم ، در زیر به جزئیات بیشتری می پردازیم.

ما همچنین به برخی از ویژگی های امنیتی Otixo ، از جمله رمزگذاری خصوصی انتهای برای فایلهای آپلود شده شما ، خواهیم پرداخت. قبل از اینکه هزینه کنیم ، با توجه به نکته نهایی ، با Otixo فضای ذخیره فضای ابری را نیز دریافت می کنید. ما در مورد چقدر ، بعدی صحبت خواهیم کرد.

قیمت گذاری

Otixo سه برنامه در دسترس دارد: یک برنامه رایگان و دو انتخاب مبتنی بر اشتراک در Otixo Standard و Otixo Plus.

برنامه رایگان ، همانطور که در جدول بالا مشاهده می کنید ، دقیقاً رایگان نیست. اگر قصد انجام انتقال ابر به ابر را دارید ، برای انجام این کار 0.49 دلار برای هر گیگابایت به شما پرداخت می شود ، که هزینه ای بسیار سنگین است. اگر قصد انتقال بیش از 15 گیگابایت در ماه را دارید ، ممکن است در Otixo Standard نیز ثبت نام کنید ، زیرا این هزینه تقریباً با همان هزینه است.

Freeloaders 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی درایو Otixo را دریافت می کنند ، در حالی که مشترکین بسته به این که با چه برنامه ای بروید ، از هر کاربر 10 یا 20 گیگابایت دریافت می کنند. این فضای ذخیره سازی تجمعی است ، به این معنی که می توانید آن را بین کاربران تقسیم کنید ، هرچند می خواهید.

ابرهای پشتیبانی شده & پروتکل ها

همه گفته شد ، Otixo از بیش از سی درایو ابر و پروتکل پشتیبانی می کند ، که نام های زیادی در دسترس است. برخی از ارائه دهنده های برتر ذخیره سازی ابری شامل powerhouses Dropbox ، Google Drive و OneDrive و همچنین یکی از بهترین سرویس های ذخیره سازی اطلاعات صفر دانش در pCloud.

Dropboxدرایو گوگلیک درایوOneDrive for Business
جعبهآمازون S3درایو آمازونpCloud
حبابعظیمOwnCloudسلام
فلیکرEvernoteفیس بوکیاندکس

با این وجود ، Egnyte Connect به راحتی یکی از بهترین راه حل های همگام سازی و به اشتراک گذاری موجود است که امروزه وجود ندارد. همچنین ، تنها Amazon S3 در میان راه حل های زیرساخت ابری پشتیبانی می شود. ما دوست داریم که Azure ، Google Cloud و Rackspace Cloud Files را نیز مشاهده کنیم.

Otixo پروتکل های FTP / SFTP و WebDAV را پشتیبانی می کند ، اما امکانات بیشتری برای اتصال درایوها به شما می دهد. گنجاندن OwnCloud بسیار مناسب است ، برای کسانی که به دنبال ادغام راه حل ذخیره سازی ابر شخصی خود با درایوهای دیگر هستند.

یکی دیگر از ویژگی های مفید شما با Otixo می توانید استفاده از آن به عنوان یک مرکز برای متمرکز کردن اعلان ها از چندین سرویس دیگر ، از جمله بسیاری از سیستم عامل های معروف رسانه های اجتماعی ، علاوه بر Microsoft Excel ، Paypal و MySQL.

تجربه ی کاربر

همانطور که اشاره کردیم ، Otixo به شما امکان می دهد پرونده های میزبان خود را از یک برنامه وب ، مشتری دسک تاپ و برنامه تلفن هوشمند مدیریت کنید. این رویکرد همه کاره ماندن در بالای محدوده ذخیره ، اعلان ها و اتفاقات دیگر در مجموعه درایو ابری شما را بسیار آسان تر می کند.

تجربیات وب و دسک تاپ تقریباً یکسان است ، بنابراین هنگامی که مسیر خود را در اطراف یکی می فهمید ، بیشتر قادر خواهید بود به دیگری بروید. این یک چیز خوب است زیرا Otixo عادت می کند.

پیوندهایی که در حاشیه سمت چپ قرار دارند برای گروههای کاری ، اماکن کاری و مدیر پرونده Otixo در دسترس هستند. در صورت استفاده از سرویس دهنده وب ، به یک فهرست برنامه دسترسی خواهید داشت.

دایرکتوری برنامه به شما امکان می دهد تا Otixo را با خدمات مختلفی مانند YouTube ، GitHub و توییتر ادغام کنید. با انجام این کار ، به شما امکان می دهد هنگامی که اقدامات خاصی در آن برنامه ها انجام می شود ، اعلان هایی را در Otixo دریافت کنید. این یک ویژگی مدیریتی بسیار مفید برای مشاغل با مجموعه وسیعی از ابزارهای اینترنتی برای پیگیری است.

همچنین می توانید اقدامات خاصی را انجام دهید ، مانند ارسال خودکار پیام های چت دریافت شده در Otixo به نوت بوک Evernote (اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد Evernote کسب کنید ، بررسی Evernote ما را بخوانید).

اتصال درایوهای ابری به Otixo یک روند نسبتاً بدون درد است. باید در نمای مدیر فایل قرار داشته باشید ، جایی که یک نماد ابر کوچک در نزدیکی گوشه بالا سمت راست وجود دارد. برای افزودن خدمات روی آن کلیک کنید.

در صفحه بعدی ، لیستی از نمادهای سرویس ابری را برای اتصال پیدا خواهید کرد. با کلیک بر روی سرویس ابری که می خواهید اضافه کنید ، اسم اتصال را بدهید ، سپس بر روی دکمه “مجاز” کلیک کنید. از طریق سرویس ابری از شما خواسته می شود تا به Otixo اجازه دسترسی به دارایی های دیجیتالی خود را بدهد.

این کار را انجام دهید و ادغام کامل خواهد شد: اکنون درایو ابری شما در ستون پیمایش سمت چپ مدیر فایل ظاهر خواهد شد. روی نام درایو در آنجا کلیک کنید ، و باید تمام پوشه ها و پرونده های خود را که در پنجره اصلی نمایش داده می شود ، مشاهده کنید.

از آنجا ، می توانید پرونده ها را در درایو ابری خود بارگذاری کنید ، محتوا را از درایو به دیگری کپی کرده یا انتقال دهید. توجه داشته باشید که نمی توانید کل پوشه ها را در Otixo ، فقط پرونده ها بارگذاری کنید ، که کمی عجیب است.

همچنین می توانید فایلها را فقط در فضاهای کاری که تنظیم کرده اید به اشتراک بگذارید ، ویژگی ای که برای ساده سازی پروژه ها طراحی شده است.

در یک فضای کاری ، می توانید بدون توجه به چه درایو ابری در آن ذخیره شده ، پرونده ها را اضافه کنید و دیگران را برای دسترسی به آن فضا دعوت کنید. برای افزودن دیگران به فضاها کمی ساده تر ، می توانید تیم هایی (به عنوان مثال ، بخش بازاریابی ، توسعه دهندگان) را با استفاده از نمای گروه های کاری از قبل تنظیم کنید.

Dropbox Business ، Egnyte Connect و سایر ابزارهای ذخیره سازی ابری که برای مشاغل ایجاد شده اند به شما امکان می دهند تا پوشه های تیم را برای تلاش های مشترک تنظیم کنید. با این حال ، با این رویکرد ، همکاری ها محدود به پرونده های ذخیره شده در یک درایو ابر واحد می شوند. دسترسی به فایلهای ذخیره شده در چندین درایو ابری مختلف ، یک مزیت بزرگ برای همکاری ها است و یکی از بهترین دلایل استفاده از Otixo.

حتی یک ویژگی چت وجود دارد که می توانید برای برقراری ارتباط با اعضای پروژه استفاده کنید ، اگرچه Otixo نیز اگر ترجیح می دهید این ابزار را با Slack ادغام کند.

عملیات Cloud به Cloud

چشمگیرترین ضعفی که هنگام آزمایش اوتیکسو پیدا کردیم این است که عملیات ابر تا ابر بسیار محدود است. با کلیک کردن بر روی دکمه منو برای شیء مورد نظر برای انتقال ، می توانید یک پوشه یا پرونده را از درایو ابری به دیگری منتقل کنید.

این به اندازه کافی آسان است ، و ویژگی ای است که برای مدیریت چند ابر ضروری است. با این حال ، ما دوست داریم قابلیت های پشتیبان گیری از ابر به ابر و پشتیبان گیری از ابر به ابر را مانند آنچه در MultCloud پیدا خواهید کرد ، ببینیم (بررسی MultCloud ما را بخوانید).

ما به اوتیکسو پیامی فرستادیم تا دریابیم آیا این ویژگیهایی است که شرکت قصد اجرای آن دارد یا خیر. از جواب ، خوب به نظر نمی رسد.

امنیت

در حالی که Otixo از لحاظ عملکردهای cloud-cloud که می توانید انجام دهید ، از اهمیت زیادی برخوردار نیست ، این امکان را برای شما فراهم می کند که یک بیت کوچک با امکان اضافه کردن یک لایه امنیتی بیشتر به پرونده هایی که در ابر ذخیره می کنید ، باشد..

با بیشتر ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابری ، از جمله Google Drive و OneDrive ، خود ارائه دهنده رمزگذاری فایل را مدیریت می کند. این بدان معنی است که شرکت می تواند پرونده های شما را رمزگشایی کند ، خواه برای اسکن محتوا برای اهداف بازاریابی یا کشف محتوای سرقت شده مانند فیلم های تورنت شده (خواندن بهترین VPN برای تورنت).

با استفاده از Otixo ، می توانید فایلهای آپلود شده در درایوهای ابر متصل خود را به صورت خصوصی رمزگذاری کنید. رمزگذاری به پایان رسیده و از آنجا که فقط کلید رمزگذاری را می شناسید ، فقط می توانید پرونده های خود را رمزگشایی کنید. از این نظر ، آن را مانند Boxcryptor ، ابزاری با دانش صفر که می توانید در بررسی Boxcryptor ما بخوانید ، کار می کند.

روش رمزگذاری مورد استفاده AES 256 بیتی است ، پروتکل مورد استفاده اکثر سرویس های ذخیره سازی ابری برای امنیت ، همچنین مؤسسات مالی و دولت ها است. این پروتکل همچنین توصیه شده توسط موسسه ملی فناوری و استانداردها است.

شما باید فایلها را هنگام بارگذاری آنها با ابزار رمزگذاری کنید.

متأسفانه ، زیرا فقط می توانید پرونده ها و نه پوشه ها را بارگذاری کنید ، مجبور خواهید بود که پرونده ها را یک بار رمزگذاری کنید. این قطعاً چیزی است که Otixo باید در مورد رفع آن فکر کند.

مشکل بزرگتر عدم احراز هویت دو عاملی است. بدون این ویژگی ، شخصی برای دسترسی به داده های خود استفاده از رمزعبور دزدیده شده یا شکسته شده بسیار ساده تر است ، زیرا هیچ اعتبار امنیتی اضافی لازم نیست هنگام ورود از دستگاه های ناآشنا.

وب سایت Otixo نشان می دهد که این ویژگی به زودی ارائه می شود ، البته فقط برای مشترکین Plus.

پشتیبانی

Otixo فقط از طریق ایمیل پشتیبانی می کند. هیچ کانال زنده ای برای دریافت کمک وجود ندارد ، مانند گپ یا تلفن.

از این گذشته ، به نظر نمی رسد که اوتیکسو برای پاسخگویی به ایمیل ها حداقل برای کاربران رایگان عجله ای نداشته باشد. ما دو ایمیل برای شرکت ارسال کردیم و هنوز هم پس از پنج روز پاسخی دریافت نکردیم.

براساس وب سایت این شرکت ، مشترکین اوتیکسو پلاس 24/7 پشتیبانی و میانگین پاسخ چهار ساعت دریافت می کنند. متأسفانه نتوانستیم آن قول را آزمایش کنیم.

اگر خود را به طور واجب مشاهده می کنید و نمی توانید منتظر پاسخ باشید ، می توانید برای کمک به مرکز پشتیبانی آنلاین Otixo مراجعه کنید. به عنوان منبع ، راهنمایی مناسبی برای شروع کار ، کار با درایوهای ابری مختلف ، استفاده از WebDAV و FTP ، تنظیم فضاهای کاری و موارد دیگر دارد. سایت نیز قابل جستجو است تا به شما در یافتن سریع مطالب مرتبط کمک کند.

حکم نهایی

Otixo ابزاری برای مدیریت چند ابر است که بسیار صحیح و تقریباً به همان اندازه اشتباه می شود. از طرف مثبت ، ما این واقعیت را دوست داریم که این سرویس دارای برنامه های دسک تاپ و موبایل است و از طیف گسترده ای از درایوهای ابر و برنامه پشتیبانی می کند.

از قابلیت های فضای کاری برای مشاغلی که به دنبال ساده سازی پروژه هایی هستند که در چندین سرویس ابری پخش می شوند ، استفاده خواهد شد. برخی از ادغام برنامه های طراحی شده توسط Zapier نیز مفید به نظر می رسند.

از سوی دیگر ، ما بسیار متعجب شدیم که Otixo به شما اجازه نمی دهد انتقال فایل های ابری به ابر را برای همگام سازی یا تهیه نسخه پشتیبان تهیه کنید. فقط می توانید به صورت دستی محتوا را از یک ابر به دیگری کپی یا انتقال دهید ، که بسیار برای کاربران ابر ابر سنگین وقت گیر است.

اگرچه ما این واقعیت را دوست داریم که شما می توانید رمزگذاری خصوصی را به پرونده های جداگانه ای که بارگذاری می کنید اضافه کنید ، ما دوست داریم این قابلیت را در کل پوشه ها نیز مشاهده کنیم. هیچ احراز هویت دو عاملی حتی یک نگرانی بزرگتر نیست.

در کل ، حق اوتیکسو در نزدیکی بالای بازار چند ابر واقع شده است که صادقانه بگویم ، بسیار ضعیف است. ما کاملاً انتظار داریم که بازار در طی سالهای آینده رشد کند ، زیرا مدیریت چند ابر تقاضا بیشتری پیدا می کند.

در نظرات زیر به ما بگویید که درباره Otixo چه فکر می کنید ، و بخاطر خواندن متشکریم.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me