بررسی CloudHQ – بروزرسانی شده در سال 2020

بررسی CloudHQ

یک سرویس مدیریت ابری به ابر که بسیار مناسب می شود ، ما به دلیل برچسب قیمت بالای آن ، واقعاً توصیه می کنیم CloudHQ را توصیه کنیم. به گفته این ، هنوز هم یکی از خدمات بهتر در بین بسیاری از افراد غم انگیز است ، همانطور که می توانید در بررسی CloudHQ ما بخوانید.


همانطور که می خواهیم بیشتر به ابر اعتماد کنیم ، یک برنامه ابر واحد برای مدیریت همه برنامه های ابری شما ناگهان معنا پیدا می کند (یک ابر برای حکمرانی بر همه آنها ، از نظر زمین میانه). انتخاب برای چنین خدماتی به نام برنامه های مدیریت چندرسانه ای متأسفانه در حال حاضر تعداد کمی و فاصله زیادی با هم دارند ، که ما را به موضوع این بررسی CloudHQ سوق می دهد.

CloudHQ ، در درجه اول یک ابزار تجاری (اما مناسب برای استفاده در خانه) ، خدمات انتقال ابر به ابر را ارائه می دهد. هدف این برنامه بطور خاص ، تنظیم روالهای خودکار برای همگام سازی ابر به ابر و پشتیبان گیری از ابر به ابر است..

در این میان ، بسیار شبیه سرویس مدیریت چندرسانه‌ای دیگر ، MultCloud است (بررسی MultCloud ما را بخوانید). ما در واقع MultCloud را بسیار بهتر از CloudHQ می خواهیم ، اما CloudHQ همچنان در بین بهترین برنامه های مدیریت چند cloud موجود قرار دارد ، حتی اگر به دلیل عدم رقابت باشد.

CloudHQ در حالی که مفید است ، مطلوب دیگری را برای مطلوب باقی می گذارد و احتمالاً خیلی گران است به همین دلیل. ما با بررسی ویژگی های ، هزینه ها و تجربه کاربری در بررسی آینده ، تمام جوانب مثبت و منفی را از بین خواهیم برد. ما همچنین سرویس های CloudHQ را پشتیبانی می کنیم.

اگر به جای مدیریت به فضای ذخیره‌سازی ابری احتیاج دارید ، به بهترین راهنمای ذخیره ابر ما نگاهی بیندازید. ما همچنین یک مرور کلی از بهترین خدمات پشتیبان آنلاین داریم. اکنون ، به تجارت.

گزینه های دیگر برای CloudHQ

نقاط قوت & نقاط ضعف

امکانات

CloudHQ در همگام سازی ابر با ابر تخصص دارد. کل این تجربه مبتنی بر وب است ، به این معنی که هیچ دسک تاپ یا برنامه های تلفن همراه برای دسترسی به پرونده هایی مانند برنامه Otixo و Odrive در دسترس نیستند.

اگرچه برای عادلانه بودن ، نه Otixo و نه odrive قادر به همگام سازی ابر از ابر نیستند. آنها ابزارهای مختلف مدیریتی چند cloud هستند ، که می توانید در بررسی های خود اطلاعات بیشتری کسب کنید (بررسی Otixo و بررسی عجیب ما را بخوانید).

در عوض ، CloudHQ با تمرکز روی روابط خودکار انتقال فایل بین دو یا چند سرویس ابری ، بیشتر شبیه MultCloud است. همگام سازی پرونده می تواند یک طرفه باشد ، به شما امکان می دهد یک ابر را به دیگری یا از دو طرفه نسخه پشتیبان تهیه کنید.

برنامه های ابری پشتیبانی شده زیر را تحت پوشش قرار خواهیم داد ، اما آنها مجموعه ای از خدمات ذخیره سازی ابری ، خدمات ایمیل و سایر برنامه های مبتنی بر وب را شامل می شوند.

در حالی که ما برنامه وب CloudHQ را به دلیل سادگی آن دوست داریم ، چند ویژگی از دست رفته وجود دارد که می خواهیم در آینده ببینیم. عنوان اصلی این اشتباهات ، عدم امکان برنامه ریزی همگام سازی پرونده ها است. در عوض ، شما مجبور هستید که به همگام سازی مداوم ادامه دهید. از این گذشته ، انتقال یکبار فایل فله پشتیبانی نمی شود ، بنابراین توصیه نمی کنیم از CloudHQ برای انتقال داده استفاده کنید.

مشکلی دیگر که ما با CloudHQ داریم این است که ، اگرچه می توانید پرونده های ذخیره شده در حساب های ابر متصل را مرور کنید ، اما فقط می توانید ابرداده را مشاهده کنید (نام پرونده ، اندازه ، تاریخ ایجاد و مالک).

گزینه ای برای پیش نمایش پرونده هایی مانند شما وجود ندارد ، تا حدی با MultCloud. همچنین ، MultCloud به شما امکان می دهد فایل های خود را به اشتراک بگذارید ، در حالی که CloudHQ در خارج از ایمیل نیست.

به طور کلی ، CloudHQ به اندازه کافی خوب برای تنظیم انتقال فایل کار می کند اما در مورد آن است. در حالی که هیچ ابزاری برای مدیریت چند ابر که ما اینجا را در Cloudward.net مرور کرده ایم واقعاً “همه اینها را می کند” ، CloudHQ از نظر ویژگی های محدودتر از اکثر.

قیمت گذاری

CloudHQ دارای یک برنامه رایگان و گزینه های اشتراک است. این برنامه رایگان به شما امکان می دهد تا حساب های ابری رایگان را همگام کنید اما نه حساب های حق بیمه ، که یک محدودیت جالب است. به عنوان مثال ، اگر شما یک حساب Google Drive 15 گیگابایتی رایگان دارید ، می توانید آن را به صورت رایگان با CloudHQ ادغام کنید. اما اگر اشتراک Google Drive دارید ، باید ارتقا دهید.

سه برنامه اشتراک CloudHQ وجود دارد: حق بیمه ، تجارت و شرکت.

برای CloudHQ Enterprise ، لازم است با یک قیمت با فروش تماس بگیرید. برای حق بیمه و تجارت ، می توانید ثبت نام آنلاین کنید و یا قبل از یک سال پرداخت کنید یا ماه به ماه بروید. برنامه تجارت پایه توسط سه کاربر قابل استفاده است. پس از آن ، شما باید برای هر کاربر اضافی پرداخت کنید.

در مقایسه با MultCloud ، CloudHQ برای کاربران مجرد بسیار گران است. MultCloud Premium 70 دلار در سال است ، نزدیک به 50 دلار کمتر از CloudHQ. از طرف دیگر ، MultCloud برنامه چند کاربره ندارد. با 300 دلار در سال برای سه کاربر اول و 70 دلار برای هر کاربر اضافی پس از آن ، CloudHQ Business به طور کلی ارزش بیشتری را نسبت به برنامه Premium خود فراهم می کند.

اگر تصمیم دارید با یک برنامه اشتراکی بروید و راضی نیستید ، مادامی که خدمات را ظرف 30 روز فسخ کنید ، می توانید تحت ضمانت برگشت پول CloudHQ درخواست بازپرداخت کنید.

ابرها و پروتکل های پشتیبانی شده

CloudHQ از طیف وسیعی از گزینه های ذخیره سازی ابری ، خدمات ایمیل مبتنی بر وب و سایر برنامه های ابری پشتیبانی می کند. ادغام آنها در یک برنامه ابری به ابر بسیار ساده است ، فقط اعتبار شما را می طلبد ، و چیزی است که وقتی ما با تجربه کاربر صحبت می کنیم به جزئیات بیشتری خواهیم رسید..

نامهای پشتیبانی شده شامل Google Drive ، Dropbox و OneDrive ، همه گزینه های معروف ذخیره سازی ابر برای خانه ها و مشاغل است. ما همچنین بسیار خوشحال شدیم که CloudHQ از Egnyte Connect ، مورد علاقه تیم ویرایشگر ما ، پشتیبانی می کند ، همانطور که می توانید در بررسی Egnyte Connect ما بخوانید.

درایو گوگلیک درایوDropboxEgnyte Connect
جعبهشیرپوینتدرایو آمازونآمازون S3
WebDAVYandex.DiskSugarSyncجیمیل
Outlook.comiCloud Mailایمیل یاهوFastMail
SalesForceBasecampلاغرEvernote
یک نکتهپدیاآساناتقویم Google

از بهترین خدمات IaaS ابری ، فقط Amazon S3 به طور مستقیم پشتیبانی می شود. با این حال ، این به شما امکان می دهد تا به Wasabi نیز متصل شوید ، که 100 درصد سازگار با S3 است (بررسی واسبی ما را بخوانید).

خدمات ایمیل مبتنی بر وب شامل Gmail ، Outlook.com ، Yahoo Mail و iCloud Mail است. برخی دیگر از برنامه های یادداشت ابری پشتیبانی شده شامل Salesforce ، Basecamp ، Slack ، Asana و دو مورد از بهترین برنامه های یادداشت برداری ابری در Evernote و OneNote هستند..

پروتکل WebDAV همچنین توسط CloudHQ پشتیبانی می شود ، این امکان را به شما می دهد تا سرویس های ابری را پشتیبانی کنید که به طور کامل از نرم افزار پشتیبانی نمی شوند ، تا زمانی که این سرویس ها از WebDAV پشتیبانی کنند.

خوشبختانه ، این شامل یکی از سرویس های ذخیره سازی ابری مورد علاقه ما ، pCloud است (بررسی pCloud ما را بخوانید).

لیست کلی سرویس های پشتیبانی شده توسط CloudHQ بد نیست. MultCloud چند مورد دیگر از جمله pCloud ، Mediafire ، HiDrive ، OwnCloud و گزینه هایی برای عکس هایی مانند Google Photos و Flickr ارائه می دهد. با این حال ، تفاوت نسبتاً بی اهمیت است ، خصوصاً با پشتیبانی WebDAV.

تجربه ی کاربر

در حالی که ما یک ابزار بسته بندی شده تر را ترجیح می دهیم ، یکی از آسترهای نقره ای استفاده از یک برنامه مدیریت چند ابر با تمرکز بسیار باریک مانند CloudHQ این است که چیزهای زیادی برای یادگیری وجود ندارد. حداقل از دید سهولت استفاده ، تجربه کاربر را در کل تجربه می کند.

پس از ایجاد یک حساب CloudHQ ، از شما سؤال خواهد شد که آیا می خواهید از طریق تک مدیر کاربر یا مراحل مدیر IT هنگام تنظیم یک رابطه همگام سازی اجرا کنید یا خیر..

در صورت داشتن اعتبارنامه ورود به برنامه برای هر دو برنامه ابری که قصد دارید از آنها به عنوان نقاط انتهایی در فرایند انتقال فایل استفاده کنید ، می توانید از تنظیمات یک کاربر استفاده کنید. گزینه دوم برای متخصصان IT در نظر گرفته شده است که باید چندین حساب ابری را در یک سازمان ادغام کنند.

با انتخاب گزینه تنظیم یک کاربر ، از شما سؤال می شود که آیا می خواهید یک حساب ابری را با دیگری همگام سازی کنید یا از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید یا اینکه می خواهید چندین حساب ابری را به یک حساب ابری اختصاص دهید..

برای نشان دادن روند CloudHQ به طور کلی ، تصمیم گرفتیم که آن را ساده نگه داریم و فقط یک رابطه ابری یک به یک ایجاد کنیم. قدم بعدی انتخاب این دو سرویس ابری و انتخاب رابطه (همگام سازی یک طرفه یا دو طرفه) است..

CloudHQ این کار ساده و ساده را نشان می دهد: دو مربع خالی برای نقاط انتهایی ابر در نزدیکی بالای صفحه وجود دارد. در زیر ، لیست همه سرویس های cloud پشتیبانی شده توسط CloudHQ را مشاهده خواهید کرد.

روی نقطه پایانی اول کلیک کنید ، سپس روی سرویس ابری که می خواهید اضافه کنید کلیک کنید. از شما خواسته می شود CloudHQ را وارد کنید و اجازه دسترسی به آن را بدهید.

پس از آن ، اگر این سرویس ذخیره سازی ابری مانند Google Drive است که شما انتخاب می کنید ، از شما سؤال می شود که آیا می خواهید:

 • کل حساب cloud خود را همگام کنید
 • یک پوشه جدید ایجاد و همگام سازی کنید
 • یک پوشه موجود را انتخاب و همگام سازی کنید

ما گزینه دوم را انتخاب کردیم ، پوشه ای به نام “CloudwardsTest” ایجاد کرد.

پس از اتمام این کار ، می توانید انتهای دوم را با همان مراحل تنظیم کنید.

مرحله بعدی تصمیم گیری در مورد اینکه آیا می خواهید همگام سازی یک طرفه یا دو طرفه را انجام دهید ، که می توانید با کلیک بر روی دکمه کوچک بین دو نقطه انتهایی آن را تغییر دهید. اگر می خواهید یک سرویس ابری را به دیگری ، مانند Evernote به Egnyte ، از نسخه همگام سازی یک طرفه استفاده کنید.

پس از اتمام هر دو نقطه پایانی ، می توانید قبل از تغییر یا حذف کردن پرونده ها ، حذف پرونده های خاص از همگام سازی ، بایگانی کردن پرونده ها را تغییر دهید و گزینه مورد علاقه ما ، تبدیل اسناد به فرمت Google Doc به صورت خودکار هنگام انتقال به Google Drive (Google Drive ما را بخوانید مرور).

اگر راضی هستید و نمی خواهید یک رابطه همگام سازی دوم برقرار کنید ، برای فعال کردن انتقال مداوم فایل ، روی “شروع همگام سازی” کلیک کنید. همانطور که قبلاً هنگام ویژگی ها صحبت کردیم ، CloudHQ به شما امکان نمی دهد همگام سازی ها را برنامه ریزی کنید.

با این وجود ، می توانید با کلیک کردن روی “کاربران” ، پرونده های موجود در حساب های متصل را مرور کنید & برگه حساب ها از رابط CloudHQ و سپس کلیک بر روی “مرور فایل ها و پوشه ها”. با این وجود گزینه ای برای به اشتراک گذاشتن پرونده ها ، پیش نمایش پرونده ها ، جستجوی فایلها یا حتی دسترسی به فایلها با راه اندازی سرویس ابری متصل وجود ندارد.

در کل ، همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، CloudHQ قابل استفاده است. با این حال ، ما در ازای انعطاف پذیری بیشتر از یک منحنی یادگیری کمی سخت تر خوشحال می شویم.

امنیت

در مرحله بعد ، ما به امنیت CloudHQ می پردازیم.

برخی از نکات برجسته شامل استفاده از OAuth هنگام اتصال به Google و Dropbox است ، به این معنی که CloudHQ هرگز گذرواژه‌های شما را برای آن دو سرویس نمی داند. با این حال ، سایر خدمات نیاز به اعطای اعتبارنامه خود به CloudHQ دارند ، که این سرویس در مراکز داده خود ذخیره می کند. اعتبارنامه هایی که نگهداری می شوند حداقل با استفاده از AES 256 بیتی رمزگذاری می شوند.

CloudHQ پرونده ها را برای همیشه ذخیره نمی کند ، اگرچه ممکن است هنگام دستیابی به آن ، محتوای موقت را ذخیره کند. هر ابرداده ذخیره شده توسط CloudHQ با استفاده از AES رمزگذاری می شود.

ارتباط با API با استفاده از SSL 256 بیتی رمزگذاری می شود. در مورد ارتباط بین مرورگر شما و سرورهای CloudHQ نیز همین موضوع صادق است.

این سرویس ابزارهای مدیریتی را برای مدیریت و نظارت بر استفاده از مشترکان برنامه تجاری و تجاری فراهم می کند. توانایی ها شامل توانایی هایی برای کنترل افرادی است که می توانند از چه برنامه های ابری استفاده کنند و چه داده هایی را به اشتراک گذاشته و ذخیره می کنند نظارت کنند. همچنین می توانید به سیاهههای مربوط به حسابرسی فعالیتهای حساب دسترسی داشته باشید.

CloudHQ هیچ ابزاری برای رمزگذاری فایلهای ابری علاوه بر آنچه خدمات ابری ارائه می دهد ، ندارد. این بدان معنی است که هیچ گزینه ای برای اعمال رمزگذاری خصوصی وجود ندارد ، که صریحاً با توجه به هدف محدود CloudHQ تعجب آور نیست. اگر رمزگذاری خصوصی یک نیاز است ، Otixo یا یک سرویس دانش صفر مانند Boxcryptor را در نظر بگیرید (بررسی Boxcryptor ما را بخوانید).

نگران کننده تر این است که CloudHQ گزینه ای برای تأیید هویت دو عاملی ارائه نمی دهد. با این حال ، به نظر می رسد یک روند متداول سیستم های مدیریت چند ابر است ، و احتمالاً کمتر ابراز نگرانی از CloudHQ است زیرا این سرویس به شما امکان بارگیری ، اشتراک گذاری یا پیش نمایش محتوای را نمی دهد..

پشتیبانی

حداقل طبق صفحه برنامه اشتراک CloudHQ ، کاربران حساب رایگان هیچ وسیله پشتیبانی مستقیم ارائه نمی دهند. مشترکان CloudHQ Premium از پشتیبانی ایمیل دریافت می کنند ، در حالی که مشترکین Business و Enterprise از ایمیل و تلفن پشتیبانی می کنند.

با این حال ، آزمایش ارائه حساب کاربری رایگان سرویس ، ما از CloudHQ ایمیل ارسال کردیم و حدود دو روز بعد پاسخی دریافت کردیم. شاید ما خوش شانس بوده ایم یا شاید کاربران کسب و کار فقط سریعتر جواب دهند.

برای کمک به DIY ، هر کسی می تواند از صفحه پشتیبانی CloudHQ استفاده کند. در آنجا ، دستورالعمل های خاص برای هر برنامه ابر پشتیبانی شده پیدا خواهید کرد. برای یافتن سریع مقالات می توانید بر اساس طبقه بندی فهرست کرده یا از یک ویژگی جستجو استفاده کنید.

مقالات پشتیبانی صریح است و در بعضی موارد از تصاویر استفاده می کند تا به کاربران کمک کند. در واقع پایگاه آنلاین دانش CloudHQ یکی از معدود مناطقی است که احساس می کنیم مزیت مشخصی نسبت به MultCloud وجود دارد. سپس دوباره ، این سرویس بسیار آسان است ، به احتمال زیاد شما به آن احتیاج ندارید.

حکم

آخرین نتیجه ما در مورد CloudHQ این است که گرفتن ویژگی های بسیار جذاب اما بسیار کوتاه بسیار ساده است. تنظیم همگام سازی ابری تا ابر چند دقیقه طول می کشد و طیف مناسبی از خدمات ذخیره سازی ابری پشتیبانی می شود. با این حال ، ما حداقل دوست داریم شاهد انتقال یک بار فایل ، پیش نمایش پرونده ها و گزینه های به اشتراک گذاری بهتر فایلها باشیم ، مشابه آنچه با رقبای همگام سازی cloud-cloud به MultCloud بدست می آورید..

آنچه که این سرویس را واقعا متمایز می کند ، یک سرویس دهنده رومیزی خواهد بود که تمام پوشه های همگام سازی فضای ذخیره سازی ابر شما را بهمراه یک گزینه برای رمزگذاری خصوصی تا پایان منتقل کند. با این حال ، برای این نیازها ، شما اکنون با یک سرویس دوم روبرو هستید و احتمالاً Otixo بهترین گزینه است.

برای کاری که CloudHQ انجام می دهد ، بیش از حد گران هم هست. برای این مورد ، MultCloud گران به نظر می رسد ، حتی اگر حدود 40 درصد ارزانتر از CloudHQ برای کاربران انفرادی باشد.

ما در کل CloudHQ را دوست داریم. دیدن این که چه چیز دیگری می تواند باشد دشوار است. امیدوارم با بزرگ شدن بازار مدیریت چند ابر در سالهای آینده ، یا CloudHQ اقداماتی را برای ارائه نظارت کامل تر بر روی برنامه های ابری انجام دهد یا خدمتی را که انجام می دهد به این نتیجه برسد..

نظرات خود را در مورد CloudHQ در زیر به ما بگویید ، و اینکه آیا آن را ترجیح می دهید ، MultCloud یا گزینه دیگری برای همگام سازی ابری تا ابر باشد. طبق معمول ، از خواندن متشکرم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map