بررسی عجیب – به روز شده در سال 2020

بررسی عجیب و غریب

اگرچه رسما هنوز هم یک کار در حال انجام است ، odrive یک ابزار قدرتمند مدیریت چند ابر قابل توجه است که بهترین همگام سازی را در نوع خود ارائه می دهد. در بعضی مناطق دیگر کوتاه است ، اما برای تصویر کامل بهتر است که بررسی دقیق عجیب و غریب ما را بخوانید.


برای افرادی که به دنبال مدیریت بهتر دارایی های دیجیتال در سرویس های مختلف ابری هستند ، odrive مدیریت چند ابر را برای کمک به شما در انجام این کار فراهم می کند. این نرم افزار از بسیاری از نام های بزرگ ذخیره سازی ابری مانند Google Drive و Dropbox علاوه بر پروتکل هایی مانند WebDAV و FTP پشتیبانی می کند تا گزینه های ادغام شما را بیشتر کند..

در این بررسی عجیب ، ما برخی از بزرگترین بازدیدهای این ابزار را از جمله رمزگذاری خصوصی ، پایان به پایان و همچنین یک رویکرد منحصر به فرد و قدرتمند برای همگام سازی بررسی خواهیم کرد..

ما همچنین درباره برخی از ویژگی های خطا صحبت خواهیم کرد که باید به شما مکث بدهند ، حتی اگر هنوز هم عجیب در بین بهترین ابزارهای مدیریت چند ابر موجود در آنجا قرار دارد (این زمینه همچنان در حال انجام است).

توجه داشته باشید که بوی بد دهان هیچ ذخیره ای را در اختیار شما قرار نمی دهد. اگر به جای یک ابزار مدیریتی به دنبال ذخیره سازی مجزا از ابر مستقل هستید ، بهترین راهنمای ذخیره ابر ما مکانی برای شروع است.

جایگزین های بی بو

نقاط قوت & نقاط ضعف

امکانات

با نگرانی عجیب ، بسیاری از ویژگی های مورد نظر خود را از یک سیستم مدیریت چند ابر پیدا خواهید کرد. چند تعجب غیرمنتظره نیز وجود دارد ، اما برخی از اشتباهات ناگوار نیز وجود دارد.

هدف اصلی نرم افزار و هر ابزاری برای مدیریت چند ابر این است که همه خدمات ذخیره سازی ابر خود را به یک مکان جمع کنید و گویا همه فقط یک ابر بزرگ و خوشحال هستند.

برای متحد سازی سرویس های cloud خود ، odrive از ترکیبی از رابط وب و یک مشتری همگام سازی دسک تاپ استفاده می کند. مشتری رومیزی برای ویندوز و مک با نسخه بتا برای لینوکس در دسترس است. ظاهراً odrive برای چند سال برنامه های اندرویدی و iOS را در کارنامه خود داشته است اما تاکنون هیچ چیز.

می توانید اتصالات ابری نامحدود ایجاد کنید حتی اگر در برنامه رایگان باشید. Otixo ، یک سرویس رقیب ، تنها به ده اتصال در حساب های رایگان اجازه می دهد.

ما آنچه را که سرویسهای ابری بعداً در این بررسی پشتیبانی می شوند ، پوشش خواهیم داد. odrive همچنین از پروتکل های WebDAV ، FTP و SFTP پشتیبانی می کند. یک رابط خط فرمان نیز برای کار با سرورها وجود دارد.

پشتیبان گیری و انتقال odrive

Otixo ارائه نمی دهد همگام سازی ابری به ابر یا نسخه پشتیبان تهیه ابر به ابر ، که یکی از تاسف هایی است که ما به آن اشاره کردیم.

در واقع ، حتی یک راه آسان برای انجام انتقال بار از ابر به ابر دیگر وجود ندارد. باید از مشتری دسک تاپ استفاده کرده و محتوا را در آنجا جابجا کنید. برای اتصال بهتر به ابر ، پرداخت MultCloud (مطالعه MultCloud ما را بخوانید).

از طرف دیگر ، مشتری همگام سازی عجیب به شما امکان می دهد محتوای ابر را از سیستم فایل دسک تاپ خود مشاهده کنید بدون اینکه آن محتوا را روی رایانه خود ذخیره کنید. وقتی در مورد تجربه کاربری بحث می کنیم بیشتر در مورد این نکته صحبت خواهیم کرد. این یک ویژگی کاملاً مفید و بسیار رایج نیست.

یکی دیگر از چنین ویژگی ها ، توانایی نادرست رمزگذاری پرونده ها به صورت خصوصی است ، چیزی که شما با اکثر سرویس های ذخیره سازی ابری به طور طبیعی به آن نخواهید رسید. وقتی در این بررسی بعداً در مورد امنیت صحبت می کنیم ، بیشتر به این ویژگی خواهیم پرداخت. ما همچنین در مورد عدم تأیید هویت دو عاملی اضطراب آور عجیب و غریب بحث خواهیم کرد.

odrive همچنین به شما امکان می دهد تا با ایجاد پیوندها فایل ایجاد کرده و فضاهای کاری مشترک را ایجاد کنید. می توانید از فضاهای کاری برای جمع آوری چندین فایل از سیستم عامل های ابری مختلف برای کار پروژه استفاده کنید.

اگرچه هنوز در دسترس نیست ، وب سایت odrive نشان می دهد که به زودی قابلیت تهیه نسخه پشتیبان را ارائه می دهد و به شما امکان می دهد تا از محتوای محلی در سرویس ابری خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگرچه ما نمی توانیم تصور کنیم که باعث مرتب شدن در ردیف بهترین ابزارهای پشتیبان آنلاین است ، ما قضاوت را حفظ خواهیم کرد.

به طور کلی ، مجموعه ویژگی ها یک کیسه مختلط است ، اما به نظر می رسد این مورد با بیشتر ابزارهای مدیریت ابر موجود است. ما هنوز چیزی را پیدا نکردیم که واقعاً همه جا را تحت تأثیر قرار دهد. امیدوارم odrive اشتباهات خود را برطرف سازد زیرا مطمئناً این پتانسیل را دارد که آن سرویس باشد.

قیمت گذاری

شما می توانید یک نسخه رایگان از ویژگی های محدود بویایی را دریافت کنید یا سالانه برای خدمات مشترک شوید.

اگر می خواهید مشترک شوید ، باید یک سال از پیش پرداخت کنید ، هیچ گزینه ای از ماه به ماه وجود ندارد. هزینه ، با 99 دلار در هر سال ، کمی بیش از 8 دلار در ماه کار می کند. این چیزی حدود 20 درصد بیشتر از آنچه هزینه خدمات را با Otixo پرداخت خواهید کرد (بررسی Otixo ما را بخوانید) ، خدماتی که همچنین گزینه ماهانه به ماه دارد.

نسخه رایگان odrive سخاوتمندانه به نظر می رسد ، با توجه به اینکه می توانید اتصالات نامحدود را تنظیم کنید و از بسیاری از ویژگی های موجود استفاده کنید. متأسفانه ویژگی هایی که نمی توانید از آنها استفاده کنید ، واقعاً پاها را از تجربه خارج می کند.

یکی ، که بعداً در مورد آن بحث خواهیم کرد ، شامل عدم امکان همگام سازی پرونده ها در سرویس گیرنده دسکتاپ پس از بارگیری در هارد دیسک شما است. منطقی تر ، فقط کاربران Premium به ویژگی رمزگذاری دسترسی پیدا می کنند.

اگر فکر می کنید می خواهید مشترک شوید ، می توانید ابتدا برنامه Premium را با یک آزمایش هفت روزه امتحان کنید ، که همه کاربران هنگام ثبت نام در یک برنامه رایگان ، آن را دریافت می کنند. علاوه بر این ، اگر مشترک شوید و تصمیم گرفتید که اشتباهی هولناک کرده اید ، می توانید ظرف 30 روز برای بازپرداخت فسخ کنید.

ابرهای پشتیبانی شده & پروتکل ها

برای اتصال انواع سرویس های ذخیره سازی ابری ، می توانید از odreive استفاده کنید ، اما تعدادی از آنها پشتیبانی نمی شوند. گزینه های مختلف شامل نام های بزرگی مانند Dropbox ، Google Drive ، OneDrive و Amazon Drive و همچنین ورودی های کمتر شناخته شده مانند Yandex Disk و HiDrive.

یک اشتباه بزرگ Egnyte Connect است ، بهترین خدمات همگام سازی و اشتراک گذاری سازمانی که ما هنوز بررسی آنها را نداریم.

Dropboxیک درایودرایو گوگلجعبه
درایو آمازوندیسک Yandexسلامآمازون S3
Backblaze B2Google Cloud4sharedتحسین کردن
فیس بوکاینستاگرامHipChatلاغر
جیمیلWebDAVFTPSFTP

سه سرویس زیرساخت ابری برای ادغام گنجانده شده است: Amazon S3 ، Google Cloud و Backblaze B2. با این حال ، این باعث می شود Rackspace Cloud Files ، Azure ، Wasabi و چند گزینه مناسب دیگر در سرما از بین بروند.

خبر خوب این است که بداخلاق از WebDAV پشتیبانی می کند ، به شما این امکان را می دهد تا تا زمانی که خود از WebDAV پشتیبانی کنند ، از انبارهای ابری در لیست استفاده نکنید. این شامل pCloud (یک بررسی pCloud ما را بخوانید) ، مورد علاقه دیرینه در Cloudwards.net است.

odrive همچنین از پروتکل های FTP و SFTP برای اتصال سرورهای حافظه ابری شخصی شما پشتیبانی می کند.

سرانجام ، این سرویس از چند برنامه پشتیبانی می کند. این موارد شامل Facebook ، Gmail ، HipChat ، Instagram و Slack است. گنجاندن آنها به شما امکان می دهد مواردی مانند بارگیری خودکار عکس ها و فیلم های رسانه های اجتماعی ، ذخیره پیوست های ایمیل (Gmail) و به اشتراک گذاری فایل ها (Slack).

تجربه ی کاربر

پس از ورود به سیستم عجیب و غریب و ورود به سیستم ، رابطی پیدا خواهید کرد که در آن می توانید حساب های ذخیره سازی ابری را شروع کنید.

برای شروع انجام این کار روی “ذخیره سازی لینک” کلیک کنید. می توانید فضای ذخیره دلخواه خود را از لیستی از ارائه دهندگان محبوب انتخاب کنید. اگر آنچه را که به دنبال آن هستید نمی بینید ، برای یافتن گزینه های بیشتر ، روی گزینه “فروشگاه ذخیره” کلیک کنید.

اگر می توانید یک حساب ذخیره سازی ابری را به هم متصل کنید ، لازم است که برای دسترسی به آن حساب ، که به اعتبار کاربر شما نیاز دارد ، oddive را مجاز کنید. این روند حدوداً ده ثانیه طول می کشد ، پس از آن می توانید آن را در برگه ذخیره سازی UI وب عجیب مشاهده کنید.

شما می توانید بر روی هر درایو ذکر شده در آنجا کلیک کنید تا به طور مستقیم از بوی آن به محتوای آن دسترسی پیدا کنید.

می توانید از UI مرورگر بارگیری ، حذف ، تغییر نام و اشتراک گذاری کنید. ویژگی اشتراک گذاری فایل پیوندی به یک پوشه یا پرونده ایجاد می کند ، که می تواند از آن رمز محافظت شود و تاریخ انقضا داده شود ، امنیت بیشتری نسبت به شما به اشتراک گذاری مستقیم محتوا از Google Drive و چند سرویس دیگر.

فایلهای تصویری را می توان از پیش نمایش داد ، اما هیچ نوع فایل دیگری حتی نمی تواند .pdfs باشد. همچنین می توانید پوشه ایجاد کرده و پرونده بارگذاری کنید. به راحتی ، رابط کاربر عجیب و غریب از کشیدن و رها کردن پشتیبانی می کند ، به شما امکان می دهد چندین فایل را به طور همزمان بارگذاری کنید.

عجیب ، گزینه ای برای جستجوی فایل ها وجود ندارد. این بدان معناست که اگر به یاد نمی آورید با کدام سرویس فایلی را ذخیره کرده اید ، باید جستجو کنید. ما همچنین با راه اندازی سرویس ذخیره سازی ابری که در آن ذخیره شده اند ، گزینه ای برای باز کردن پرونده ها پیدا نکردیم ، که به نظر می رسد یک ویژگی no-brainer برای یک ابزار مدیریت چند ابر.

ما ویژگی “فضاها” odrive را دوست داریم ، که به شما امکان می دهد محیطهای کاری مشترک ایجاد کنید که می توانند محتوا را از چندین سرویس مختلف ذخیره سازی ابر ادغام کنند. این باعث می شود همکاری در پروژه هایی که شامل پرونده های ذخیره شده با چندین ارائه دهنده هستند ، آسان تر کند.

با این حال ، هیچ گپ کاری یا حتی یک ویژگی تفسیر برای فضاها وجود ندارد ، بنابراین همه احساس کمی قدرت می کنند. Otixo یک ویژگی مشابه دارد ، به نام “فضای کاری” ، که بسیار جلا تر است.

جدا از یک برگه رمزگذاری که بعدا در مورد آن صحبت خواهیم کرد ، این تقریباً همه رابط کاربر وب است. استفاده از آن آسان است و چند ویژگی خوب وجود دارد ، اما ما دوست داریم اطلاعات بیشتری را مشاهده کنیم.

مشتری همگام دسک تاپ odrive

می توانید مشتری همگام سازی عجیب و غریب را از مرورگر وب بارگیری کنید. نصب فقط یک دقیقه طول می کشد و بعد از آنکه مشتری مرورگر شما را باز کرد تا شما را از طریق یک آموزش سریع پیاده کند. نکته اصلی این است که هر سرویس ابری یا برنامه ای که به odrive وصل می شوید در پوشه دسک تاپ عجیب و غریب ظاهر می شود.

این پوشه مانند یک پوشه اصلی همگام سازی برای همه سرویس های ذخیره سازی ابری شما اما با گرفتن کار می کند: به طور پیش فرض ، پوشه ها و پرونده های موجود در پوشه در واقع همگام نمی شوند. در عوض ، آنچه شما می بینید مکانهای نگهدارنده هستند ، این یک مزیت بزرگ را فراهم می کند.

این مزیت این است که شما هنوز هم می توانید ببینید چه محتوا در ابر از مدیر پرونده رایانه شما ذخیره می شود ، اما این محتوا در دیسک سخت شما جای نمی گیرد. این مانند ویژگی “همگام سازی هوشمند” Dropbox عمل می کند (دسترسی به آن به Dropbox Pro نسبتاً گرانقیمت نیاز دارد ، همانطور که می توانید در بررسی Dropbox ما بخوانید).

می توانید با کلیک راست بر روی آن و انتخاب “همگام سازی” ، که در هارد دیسک شما بارگیری می شود ، همگام سازی را برای هر پوشه یا پرونده روشن کنید. برای خاموش کردن همگام سازی مجدد ، فقط کلیک راست کرده و “غیر همگام سازی” را انتخاب کنید. با این حال ، توجه داشته باشید که به دلایلی که نمی توانیم بدانیم ، همگام سازی فقط برای کاربران Premium در دسترس است.

کاربران رایگان که متغیرهایی را به پرونده های واقعی تبدیل می کنند ، فقط باید آنها را مانند آن نگه دارند.

از طریق نماد نوار وظیفه عجیب و غریب ، به برخی تنظیمات و گزینه های دیگر دسترسی خواهید داشت. اینها شامل پرتاب کردن پهنای باند ، تقسیم پرونده های بزرگ و تنظیم فواصل همگام سازی (همچنین همه ویژگی های حق بیمه).

ما می خواهیم به جای استفاده از UI وب ، گزینه ای برای رمزگذاری پوشه ها به طور مستقیم از مشتری دسک تاپ ببینیم ، اما در کل باید بگوییم مشتری دسک تاپ چیز مورد علاقه ما در مورد odrive است..

این بیشتر به دلیل استفاده از پرونده های حفره یا سوراخ به دلیل نیاز به بارگیری واقعی محتوای برای مشاهده آن است. ارائه دهندگان فضای ذخیره‌سازی ابری بیشتری برای اجرای این ویژگی نیاز دارند.

امنیت

گزینه رمزگذاری موجود در UI وب (ویژگی Premium) باید برای کسانی که نگران حریم خصوصی ابر هستند نگران باشند. مگر در مواردی که ارائه دهنده فضای ذخیره سازی ابری با دانش صفر را انتخاب کنید ، شرکت های ذخیره سازی ابر کلیدهای رمزنگاری خود را برای شما مدیریت می کنند.

این بدان معنی است که آن شرکت ها می توانند پرونده های شما را رمزگشایی کنند تا آنها را برای مواردی مانند محتوای سرقت شده اسکن کند یا برنامه های نظارتی دولت مانند PRISM را تغذیه کند. اگر از Google Drive استفاده می کنید ، Google همچنین ممکن است داده های شما را برای استفاده در بازاریابی اسکن کند ، که می توانید در بررسی Google Drive ما اطلاعات بیشتری کسب کنید.

ویژگی رمزگذاری عجیب و غریب این قدرت را از بین می برد. این امکان را به شما می دهد تا پوشه های رمزگذاری شده را روی درایوهای ابر خود ایجاد کنید. پرونده هایی که در این پوشه ها نگهداری می شوند ، نام و محتوای خود را هم به شکلی خصوصی و پایان به پایان رساندند ، این بدان معناست که هیچ کس جز شما نمی توانید آنها را رمزگشایی کنید.

از شما خواسته می شود پسوردی را برای تولید کلیدهای رمزگذاری ایجاد کنید. این گذرواژه را از دست ندهید زیرا بدشانس آن را ذخیره نمی کند زیرا این امر بیشتر هدف این ویژگی را خراب می کند. اگر آن را گم کنید ، به همه پرونده های موجود در پوشه رمزگذاری شده خود دسترسی پیدا خواهید کرد.

سطح رمزگذاری ، به هر حال ، AES-256 است ، همان پروتکل مورد استفاده توسط سرویس رمزگذاری دانش صفر Boxcryptor ، که هدف مشابهی را برآورده می کند (بررسی Boxcryptor ما را بخوانید).

در حالی که ما گزینه رمزگذاری را دوست داریم ، ما به هیچ وجه از این واقعیت غافلگیر نمی شویم که odrive رمزگذاری دو عاملی را ارائه نمی دهد. بدون این ویژگی ، اگر رمزعبور بودن حساب غیرعادی شما به سرقت رفته یا کرک شده باشد ، هرکسی که در اختیار داشته باشد می تواند به راحتی به کلیه پرونده های ابری شما دسترسی داشته باشد (خوب ، غیر از موارد موجود در پوشه های رمزگذاری شده ، به دلیل رمزعبور رمزگذاری اضافی).

با تأیید هویت دو عاملی ، هنگام ورود به سیستم از یک دستگاه ناآشنا ، یک رمز مخفی ، معمولاً به تلفن شما ارسال می شود. امروزه بیشتر خدمات ذخیره سازی ابری تأیید هویت دو عاملی را ارائه می دهند. این واقعیت که بوی بد زیر این مزایا نیست و احتمالاً بزرگترین دلیل دوری از این سرویس است.

اگر ناجور هستید ، اطمینان حاصل کنید که برای ایجاد یک رمزعبور قوی که ترک نیروی بی رحم را سخت می کند ، قدم برداشته اید.

پشتیبانی

odrive یک راهنمای کاربر دارد که می توانید از طریق UI وب دسترسی داشته باشید. قابل جستجو است و شما را از طریق برخی مراحل اساسی طی می کند. یک دسته بندی عیب یابی در راهنما نیز وجود دارد ، اما عجیب آن دسته که فقط یک مقاله دارد و مربوط به عیب یابی نیست (“چگونه نسخه برنامه همگام سازی خود را بررسی کنید”).

همچنین یک فروم کاربر وجود دارد که به نظر می رسد نسبتاً فعال است که در آن می توانید سوالات و پاسخ های گذشته را تحقیق کنید. odrive یک وبلاگ را حفظ می کند و یک صفحه سؤال کوتاه نیز دارد.

اگر نمی توانید پاسخ سوالات خود را در آنجا بیابید ، صفحه “خدمات تماس با مشتری” وجود دارد. با این حال ، تنها گزینه های ارتباط مستقیم که وجود دارد آدرس های ایمیل برای تیم فروش و صدور صورتحساب (البته). odrive سوالات فنی را به انجمن کاربر هدایت می کند.

به طور خلاصه ، ما از رویکرد ناخوشایند برای پشتیبانی مشتری تحت تأثیر قرار نمی گیریم.

افکار نهایی

ما در ابتدای روند بررسی از بوی عذاب بسیار هیجان زده بودیم زیرا فکر می کردیم که در نهایت سیستم مدیریت کامل چند ابر را پیدا کردیم. ما بر این اساس بودیم که در درجه اول در کشف استفاده از متغیرهایی به جای فایلهای بارگیری شده استفاده می شود و از آن می توان برای رمزگذاری محتوای ابر استفاده می کند..

هر دو ویژگی فوق العاده ای دارند. با این حال ، آنها تنها دلایل واقعی قانع کننده برای استفاده از خدمات هستند و ما مطمئن نیستیم که آنها به اندازه کافی برای بعضی از خوانندگان ما قانع کننده باشند.

در حالی که هزینه کمی بالاتر از آنچه دوست داریم ، نگرانی های واقعی ما عدم امکان تأیید اعتبار دو عاملی و قابلیت همگام سازی ابری با ابر است. ما همچنین دوست داریم علاوه بر پشتیبانی بهتر مشتری ، ادغام اضافه کردن عجیب و غریب را برای چند سرویس دیگر ابر نیز ببینیم.

نتیجه نهایی این است که ، مانند اکثر رقابت ها ، عجیب و غریب هر دو درخشان موفق می شوند و بدبختانه شکست می خورند. با کمال تأسف ، این بیت اول را به اندازه کافی انجام می دهد که هنوز یکی از بهترین ابزارهای مدیریت چند ابر موجود امروزه است.

نظرات خود را در مورد عجیب و غریب در نظرات زیر به ما اطلاع دهید. ممنون از خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map