State of Cloud ، ژوئن 2019

سلام و خوش آمدید به ستون ماهانه Cloudward.net در یک State جدید Cloud ، جایی که ما اخبار فنی 31 روز گذشته را می گذرانیم و سعی می کنیم همه آنرا حس کنیم. در این نسخه ما در مورد Google ، Huawei و صحبت خواهیم کرد و هرگز این را فیسبوک باور نمی کنید.


اگرچه ما می دانیم که ضرب و شتم طبل فیس بوک ما ممکن است خسته کننده باشد ، ما از ابداعات مدیران شرکت شگفت زده می شویم. آنها همیشه در حال رویاپردازی و روشهای جدید هستند که با استفاده از آن می توان مردم را دستکاری کرد تا داده های خود را رها کنند و سپس با آن کارهای وحشتناک انجام دهند. اگر اینقدر شر نبوده هیجان انگیز خواهد بود.

دست جدید چین

جنگ تجاری هواوی

اگر چه ، ابتدا ، درباره برخی از خبرهای بزرگ صحبت می کنیم که فقط در عناوین بخش فناوری در سایت های خبری تسلط ندارند ، بلکه بیشتر به داستان اصلی هر روز تبدیل می شوند: هواوی و جنگ تجاری آمریکا و چین..

اکنون ، این دو موضوع مرتبط هستند ، اما جداگانه ، اگرچه ممکن است گاهی احساس شود که یک و یک هستند. با این حال ، جنگ تجاری بیشتر مربوط به عدم تعادل بین واردات و صادرات آمریکا و همچنین شیوه انتقال فناوری است ، جایی که شرکتهایی که می خواهند در چین تجارت کنند ، نیاز به واگذاری برخی از حقوق مالکیت معنوی خود دارند..

به هر حال ماجرای هواوی بیشتر درمورد جاسوسی است. این شرکت که از نظر فنی دولتی نیست اما کم و بیش در عمل است ، متهم به چندین چیز است که قابل توجه ترین آنها این است که ممکن است از طریق سیستم عامل خود جاسوسی مردم را انجام دهد..

این یک مشکل بزرگتر از آن چیزی است که ممکن است فکر کنید. هواوی بخش عظیمی از قطعات موجود در تجهیزات ارتباطی مدرن از جمله شبکه های 5G برنامه ریزی شده را پیدا می کند. این بدان معناست که کم و بیش در همه جا خواهیم بود ، و اگر شرکت از تجهیزات خود برای جاسوسی استفاده می کند ، یک مشکل بزرگ خواهد بود. تاکنون همه این ادعاها بوده است ، اما یک خطر امنیتی بسیار واقعی در آنجا وجود دارد.

انحصار؟ هواوی برای گفتن?

جنگ تجاری هواوی

هواوی از نظر مسخره ای در این وضعیت خوب قرار دارد ، زیرا ، بسیار کمی شرکت های دیگر این تجهیزات را تولید می کنند ، یا حداقل در سطح هواوی. این جایی است که ادعاهای مربوط به جنگ تجاری مطرح می شود: این شرکت به دلیل کمک از کشور چین قادر به حفظ رقابتی بود که همیشه به دنبال راه های جدیدی برای حفظ زبانه ها بر روی جمعیت خود است.

رقبای غربی این نوع پشتوانه دولتی را ندارند ، مدعی سیاستمداران هستند (* سرفه * معافیت مالیاتی * سرفه *) ، بنابراین هوآوی کفش را به عنوان سگ برتر تبدیل می کند. با این حال ، نتیجه این است که بدون هوآوی ساختن شبکه های پیشرفته دشوار خواهد بود ، بنابراین بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا را وادار به دستکاری هرگونه نگرانی در مورد امنیت و در نتیجه نادیده گرفتن هشدارهای شدید از سوی انجمن اطلاعاتی ایالات متحده می کند..

گرچه قدرتمند شدن متحدین ترامپ بسیار زیبا نیست ، و حتی ممکن است به عنوان روشی برای واگذاری برخی از آن پول های شیرین 5G به شرکت های آمریکایی تعبیر شود ، اما این گمان همچنان باقی مانده است که با اجازه کار هوآوی در زیرساخت های حیاتی در غرب ممکن است. معادل دیجیتال Trojan ها که یک اسب بزرگ چوبی بزرگ را به سمت دروازه های شهرشان می کشیدند. فقط زمان می تواند بگوید.

آبی شدن در فیس بوک

GlobalCoin

با این کار ، بیایید به معجزه معمول ما ، فیس بوک برگردیم. کمیسیون تجارت فدرال توصیه می کند که کنگره محافظت از حریم خصوصی را برای محافظت از مردم آمریکا در برابر تخریب های زاک ، نه بر خلاف GDPR اتحادیه اروپا ، و نه خنثی کند..

ما این واقعیت را خواهیم پذیرفت که مردم باید به عنوان شعار در برابر فیس بوک محافظت شوند ، نه یک ماه بدون شکسته شدن رسوایی جدید بگذرد. مه 2019 توسط The Intercept برای شما آورده شد ، که نشان داد فیس بوک به طور فعال با شرکتهای مخابراتی تلفن همراه همکاری می کند تا افراد را ردیابی و جاسوسی کند. اگر این یک سوراخ خرگوش واقعی بود ، اکنون از آن طرف بیرون می آمدیم. این بیشتر یک گودال بی انتها است.

با این حال ، ما بهترین گزینه را برای آخرین بار صرفه جویی می کنیم: فیس بوک قصد دارد یک رمزنگاری خاص از خود را راه اندازی کند. این باید به نام GlobalCoin خوانده شود و به دلار ایالات متحده آمریکا گره خورده باشد ، هرچند با چه نسبت هنوز ناشناخته است. چقدر بد است که زاک بخواهد این کار را انجام دهد ، با تمایل وی برای مذاکره با برخی از دشمنان تلخ او و این واقعیت که او مایل به نشستن با صندوق های فدرال است تا جزئیات را ببینید.

اگر می خواهید دو سنت ما یا هر معادل در پنی های فیس بوک باشد ، توصیه می کنیم همه از GlobalCoin دور بمانند. بی ثباتی بیت کوین مخلوط با تمایل فیس بوک برای فروش داده ها می تواند ترکیبی مسموم کننده باشد که شما را با اعدام به همراه خواهد داشت ، با اجرای حکم سوت زدن.

عینک Google

Google Dragonfly

یکی دیگر از اهداف مورد علاقه ما بازگشت به تعطیلات کوتاه است. آخرین باری که در مورد shenanigans گوگل صحبت کردیم ، در فوریه 2019 برگشته و گذشته از برخی داستانهای کوچک ، اتفاق زیادی با غول موتور جستجو رخ نداد. با این حال ، در ماه مه گوگل تصمیم گرفت نشانه های خود را از گل های بهاری بگیرد و از شکوه و عظمت شکوفا شود.

اولین خبر کمی جالب است ، زیرا اکنون می توانید سابقه موقعیت مکانی و برخی از داده های دیگر را برای حذف خودکار تنظیم کنید ، اگرچه حذف آن از سرورهای Google کمی روشن نیست. خبر خوب دیگر این است که افرادی که Titan Security Key را صرفاً کشف کرده اند که یک اشکال تند و زننده در آن باقی مانده اند ، جایگزینی رایگان دریافت می کنند (تصور می کنیم این امر بدون اشکال باشد).

این در مورد آن برای خبر خوب است ، هر چند. به نظر می رسد Dragonfly ، موتور جستجوی سانسور شده برای چین که در ماه ژانویه به خاک سپرده شد ، دوباره روی میز است ، با مدیرعامل سابق گوگل اریککس اشمیت حتی ادعا کرد که این امر به چین “بازتر” کمک می کند. اگرچه ما می دانیم که آزادی بیان چند بازی صفر نیست ، اما فکر می کنیم علائم دلار در چشمان اریک باعث وحشت او به وحشت رژیم کمونیستی شده است.

به گفته این ، برخی کمبودهای کمونیسم مانند اشتغال کامل وجود دارد که ظاهراً تعداد معدودی از کارگران گوگل چیزی راجع به بسیاری از آنها نمی دانند. این بدان معنی است که آنها هیچ ایده ای ندارند که چه زمانی کار کنند ، چقدر کار می کنند و Google نیازی به پرداخت مزایای آنها ندارد. به نظر نمی رسد که شرکتی به اندازه ثروتمندانه ثروت خود را گسترش ندهد.

با این حال ، گوگل کار زیادی را ارائه می دهد ، به طوری که کمی آن را جبران می کند. به عنوان مثال ، در حال حاضر انسان جایگزین هوش مصنوعی در Google Duplex می کند زیرا ظاهراً دستگاه های هوشمند قادر به قطع آن نیستند. بله ، شما آن را صحیح خوانده اید: ظاهراً انقلاب AI کمی فراتر از آنچه ما اخطار داده شده بود ، فاصله دارد.

داستانهای کوچکتر

جولیان آسانژ ویکیلیکس

جولیان آسانژ سفارت اکوادور را ترک کرده است و اکنون در یک نبرد طولانی و قانونی است که به احتمال زیاد در صورت تبعید وی به ایالات متحده پایان خواهد یافت. گرچه هنوز این نبرد جنگیده نشده است ، این واقعیت که اسناد حقوقی وی با مقامات آمریکایی به اشتراک گذاشته شده است ، نوشته های روی دیوار است. اگرچه او خوشایندترین همکار نیست ، اما سرنوشت احتمالی او ممکن است جنایتی نداشته باشد.

روزنامه فایننشال تایمز فاش کرد که یک شرکت اسرائیلی در حال برقراری تماس با واتس اپ و بدین ترتیب دسترسی به تلفن ها بود. این خدمات پس از آن هم توسط رژیم های بد بو در سراسر جهان انجام می گرفتند و بیشتر مورد استفاده فعالان حقوق بشر و “خرابکاران” دیگر قرار می گرفتند. خوشبختانه واتس اپ ادعا کرده است که این نشت را متصل کرده است,

اپل پس از اعتراض به نحوه استفاده کوپرتینو در صدور مجوز ، با اقدام ضد انحصاری در اتحادیه اروپا روبرو شده است. چشم انداز برای اپل خوب نیست زیرا تمام دنیا در برابر Big Tech در حال پیشروی هستند. ما شما را پست خواهیم کرد.

وقتی با الکسا صحبت می کنید ، یا او شما را بدرقه می کند ، ظاهراً رکوردی را که می شنود ، حتی اگر صوتی را حذف کنید ، نگه می دارد. این آشکارا نقض ناخوشایندی از حریم خصوصی است ، اما بعد از آن دوباره مردم انتظار داشتند که یک میکروفون متصل به اینترنت را به خانه خود بیاورند?

افکار نهایی

ما می ترسیم که پایان این ستون در این یادداشت پایان ندهیم ، ماه مه برای وضعیت ابر یک ماه تقریبی بود. ژوئن در حال حاضر کمی مورد بررسی قرار گرفته است ، و اپل نوید حفظ حریم خصوصی بهتر برای کاربران است ، و ما احساس می کنیم شاهد برخی مواردی هستیم که از واشنگتن در مورد محافظت بهتر از حریم شخصی بیرون می آیند.

نظر شما در مورد این همه چیست؟ آیا ما در ماه مه داستانهای مهمی را از دست دادیم؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن شما متشکریم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map