State of Cloud ، دسامبر 2019

سلام و به شما به این ستون ماهانه Cloudward خوش آمدید و از آن استقبال می کنیم ، که در آن اخبار مربوط به ماه قبل را مشاهده می کنیم ، اما نام آن را به عنوان نامی که در آن قرار داریم قرار دهید. نوامبر یک ماه خبر عجیب و غریب بود ، برای اولین بار از آنجا که ما این سری را در آوریل 2018 شروع کردیم ، به هیچ وجه از فیس بوک یاد نخواهیم کرد ، مگر اینکه در قسمت کوتاه “داستانهای کوچکتر” ما در انتها کوتاه باشد..

این باید باعث تعجب در بین خوانندگان منظم تر ما شود ، و مطمئناً وقتی اولین بار متوجه شدیم ، خودمان را شک و تردید می کنیم ، اما می فهمیم این بدان معنی است که Zuck سرانجام در حال تمیز کردن عمل خود است. نه ، فقط به شوخی ، ما یقین داریم که او در سال 2020 به ترفندهای معمول خود باز خواهد گشت. البته تا آن زمان ، موارد دیگری نیز در جریان است ، پس بیایید شروع کنیم.

صعود بازی Cloud

بازی Cloud در حال صعود است و به نظر می رسد هر نامی که قابل ذکر است یا در مورد بررسی فرصت هاست یا به طور فعال در حال توسعه یک بستر جدید است که باعث می شود بازی ها در فضای ابری قرار بگیرند. با این حال ، نتایج همیشه عالی نیستند. به عنوان مثال ، هنگامی که Google Stadia در ماه نوامبر راه اندازی شد ، بسیاری از کاربران از جمله ما هنگام بررسی آن را ناامید کرد.

بسیار جالب تر Project xCloud ، که ورود مایکروسافت به این قسمت است. ما توانستیم به پیش نمایش xCloud دسترسی پیدا کنیم ، افتخاری که فقط به تعداد معدودی اهدا شد و در کل بسیار تحت تأثیر قرار گرفتیم. با این حال ، در حال حاضر هنوز در مرحله توسعه است ، بنابراین اگر واقعاً نمی توانید صبر کنید تا با بازی های ابری شروع به کار کنید ، بهترین گزینه به نظر می رسد Shadow است که فقط عالی است.

مهار اینترنت

سانسور

با این حال ، این برای اخبار آفتابی و روشن ماه نوامبر است. علیرغم اینکه فیس بوک امواج زیادی ایجاد نکرده است (به طور جدی ، اولین بار تقریباً در دو سال) ، خبرهای وحشتناک زیادی وجود داشت که در غیر این صورت. 

به نظر می رسد حریم خصوصی برای بسیاری از افراد دارای قدرت شوخی است ، که در قرن بیست و یکم به معنای دولت و همچنین شرکت ها است و نمونه های زیادی برای انتخاب از ماه گذشته وجود دارد.

به عنوان مثال ، دولت روسیه در تلاش است تا تمام تلفنهای فروخته شده در سرزمین مادری را از قبل نصب کند تا برنامه های تصویب شده خاص از پیش نصب شده داشته باشند ، که قابل جدا شدن نیستند. 

در غرب ، ما ممکن است در مورد bloatware سخت گیریم ، اما حداقل چیزهای موجود در تلفن های ما منجر به این نمی شوند که در نهایت به دلیل عقیده زندانی شویم. هنوز هیچ خبری مبنی بر اجرای این قانون جدید وجود ندارد ، اما ما احتمالاً می توانیم از موج دستگیری ها بگوییم که به دنبال تصویب آن خواهد بود.

از این نوع بدبختی ها ، ما به سمت خاموشی های مستقیم رسانه ای می رویم. ایران پس از افزایش عظیم قیمت سوخت اعتراضات و شورش هایی را نشان داد ، هرچند که احتمالاً این پیگرد برای دهه ها سرخوردگی داخلی در خاورمیانه افزایش چشمگیر داشت.. 

در تلاش برای جلوگیری از مکالمه معترضین با یکدیگر – یا حداقل از جلب توجه بین الملل برای وحشیگری پلیس که باعث صدها کشته شد ، مانند همتایانشان در هنگ کنگ – اینترنت در ایران به سادگی خاموش شد..

در حالی که می دانستیم ایران از این توانایی برخوردار است – حتی در مورد بهترین VPN برای قطعه ایران به طور خلاصه در مورد آن صحبت کردیم – این اقدامات هنوز هم جدی است ، به خصوص به این دلیل که فقط جوانان ناخوشایند از وب استفاده نمی کنند ، بلکه مشاغل و فعالیت های دیگری نیز دارند. دولت خود هیچ سخنی در مورد میزان خسارت رژیم به اقتصاد این کشور با این خاموشی وارد نشده است.

پکن بالونی

ممنوعیت VPN در چین

کشور دیگری که از فناوری استفاده می کند برای بهتر شدن افرادی که از قوانین آن پیروی نمی کنند ، البته چین است. به احتمال زیاد به لطف آنچه در هنگ کنگ اتفاق می افتد ، توجه ویژه به پادشاهی میانه محکم است ، و به ویژه در ماه گذشته ، ما گزارش های بیشتری را در مورد آنچه در استان بسیار غربی سین کیانگ اتفاق می افتد دریافت می کنیم ، جایی که اقلیت اویغور در آن قرار دارد. بودن ، خوب ، بیایید خود را به سمت جذب کنیم ،?

لیست کاملی از وحشت این اقلیت مسلمان بیش از مدت طولانی در معرض امتحان قرار گرفته است ، اما آنچه جالب است نقش فن آوری را بازی می کند. پکن از تمام توان ردیابی فناوری استفاده کرده است تا همیشه در اویغورها مراقب باشد و زندگی این افراد عادی را به یک محصول سال 1984 تبدیل کند و آنها را به یک آزمایشگاه در یک زندگی واقعی تبدیل کند..

ناراحت کننده است که کسی را مانند آن زندگی کند ، اما نگرانیم که سیاستمداران و پلیس های بی پروا در گردن جنگل ما عملکردهای چین را به عنوان نمونه ای برای تقلید ببینند ، نه اینکه کسی از این امر رهایی یابد. مطمئناً زمان خواهد گفت ، اما چه زمانی سایر نقاط جهان احساس كامل از نگاه بزرگ برادر را احساس می كنند?

آهنگ شیرین بلبل

Google-Evil-Eyes

ما ممکن است زودتر از آنچه فکر می کنیم ، دریابیم ، اگرچه این دولت ها نیستند که مسئولیت اتهامات در ایالات متحده و اروپا را بر عهده دارند ، بلکه شرکت ها هستند. صرفاً با داشتن میلیاردها درآمدی راضی نیستیم – که بیشتر آن را به پناهگاه های دریایی واضح منتقل می کنند تا مالیات لازم را نداشته باشند – این شرکت ها با زیر پا گذاشتن حقوق ما روشهای جدیدی برای بهبود درآمد خود پیدا کرده اند..

بزرگترین داستانی که تا کنون منتشر شده پروژه Nightingale است ، که به نظر می رسد نشان دهنده گرایشی است که در آن به ایده های ترسناک با نام های پرنده با مضمون پرنده داده می شود (برای شواهد بیشتر ما Project Raven ارائه می دهیم).

بلبل یک همکاری بین Google است – که چندی پیش شعار “شرارت نکن” را کنار زد – و Ascension ، ارائه دهنده خدمات بهداشتی ایالات متحده که 2600 کلینیک و بیمارستان را در سراسر کشور اداره می کند. به طور خلاصه ، این معامله شامل Ascension است که ده ها میلیون پرونده پرونده Google را تحویل می دهد ، و Google سپس راه های جدیدی برای پردازش این داده ها پیدا می کند.

در ابتدا خیلی بد به نظر نمی رسد ، می پذیریم ، اما بعد از آن شما مقاله Nightingale را که با هم مرتبط بودید می خوانید و به فکر همه چیز دیوانه ای که گوگل اخیراً داده های مردم را داده است می افتد و خوب ، آن لرزان شروع به خزیدن می کنند پشتت. 

برای یک نفر ، بیماران توافق کردند که Ascension داده های خود را پردازش کند ، نه Google. به احتمال زیاد یک بند در خط مشی رازداری وجود داشته که هیچ کس قبل از کلیک بر روی “موافقت” آن را نخوانده است که به اشخاص ثالث نیز اجازه می دهد به داده ها دسترسی پیدا کنند. با این حال ، حتی اگر این بیماران این بند را دیده بودند ، ما شرط نمی بندیم که کسی تصور کند شخص ثالث بزرگترین دزدگیر داده در جهان خواهد بود.

ثانیا ، این داده ها شامل اطلاعات بسیار حساس در مورد افراد است. برخی از آنها احتمالاً فقط شرم آور است (پدر بزرگ دست به دام افتاد) ، اما برخی از آنها می تواند طرز تفکر کارفرمایان و بیمه گران در مورد شما را تغییر دهد. در یک سناریو کابوس ، یک بازمانده از سرطان می تواند شروع به دریافت تبلیغات برای درمان های جایگزین و مواردی از این دست کند.

بنابراین جای تعجب نیست که تنظیم کننده ها علاقه زیادی به این معامله نشان می دهند و جمله بندی خبرها حاکی از آن است که دیدگاه بسیار کمتری از این شیوه های به اشتراک گذاری داده ها ، خصوصاً اگر نقض HIPAA باشد ، گرفته خواهد شد. امیدواریم که به نفع بیماران Ascension عمل کند.

داستانهای کوچکتر

حریم خصوصی فیس بوک برخلاف

برنامه iPhone فیس بوک خود را روشن می کند و شما را ضبط می کند ، حتی بدون آنکه از طرف شما وارد شود. ظاهراً این “اشکال” خیلی سریع برطرف شده است ، اما این باعث تعجب شما می شود که Zuck و همرزمانش با این همه اطلاعات قبل از اینکه کسی چیزی را کشف کند انجام می دادند ، چه می کردند.. 

یک انبار آمازون در جزیره استاتن ، نیویورک ، طبق آمار خود ، میزان صدمات بدتری را نسبت به کارخانجات اره برقی و ریخته گری های فولادی نشان داده است. این به خودی خود به اندازه کافی بد است ، اما آنچه باعث نگرانی بیشتر می شود این است که ما نمی دانیم آیا سایر امکانات آمازون دارای نرخ بهتر یا بدتری هستند. 

در تلاش برای ایجاد تغییر اوضاع برای شهروندان کمی فوری تر است – زیرا توفان ها و تابستان های گرم به اندازه کافی قانع کننده نیستند – یک موسسه از VR استفاده می کند تا اگر به زودی اتفاق نیفتد چه اتفاقی برای جوامع ساحلی خواهد افتاد. Nifty ترسناک است. 

کارت اعتباری اپل به عنوان راهی برای تغییر جهان مورد توجه قرار گرفت ، اما ظاهراً همه آنچه را که انجام می دهد بازگرداندن آن یا حداقل از نظر حقوق زنان است. به نظر می رسد هنگام تقاضای کارت به زنان اعتبار کمتری نسبت به مردان داده شده است ، وضعیتی که این شرکت قول داده است هنگامی که خشم این اقدامات قدیمی را ویروس کند ، این عمل را برطرف می کند..

آخر اینکه اینترپل در ماه نوامبر بیرون آمد و اعلام کرد ، با توجه به رمزگذاری نهایی تا پایان برنامه ها و ایمیل ها ، تمام آنچه که انجام می شود محافظت از پدوفیلی هاست. داغ بر روی پاشنه این اعلامیه – غافلگیر کننده فعالان حقوق بشر و روزنامه نگاران در همه جا – این توصیه را به دست آورد ، البته که باید درب های پشتی در همه این نوع برنامه ها ساخته شود. امیدواریم که آنها به سختی شکست بخورند همانطور که در آخرین فشار انجام دادند.

افکار نهایی

نوامبر ماه مه آلود و هواشناسی و خبره ای بود ، اما تاکنون دسامبر خیلی بهتر به نظر نمی رسد. امیدوارم سال آینده این همه حملات به حریم شخصی تبدیل شود ، اما تا آن زمان ، ما به نمایندگی از خوانندگان خود چشم پوشی خواهیم کرد.

نظر شما در مورد این همه چیست؟ آیا برادر بزرگ خیلی قدرتمند می شود ، یا بد نیست این همه بد باشد؟ همچنین ، آیا احساس می کنید که از این نوامبر گذشته هیچ داستان بزرگ را از دست داده ایم؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن شما متشکریم.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me