نحوه رمزگذاری داده های شما برای ذخیره سازی ابر

طی چند سال گذشته ، حریم خصوصی آنلاین یکی از مهمترین مباحث فناوری بوده است. سؤالاتی درباره حق یک شخص در اختیار داشتن ردپای آنلاین ، نظارت بر NSA ، هک تلفنی افراد مشهور و جدیدترین بحث و جدال در مورد داده های فیس بوک ، فقط چند نمونه است.  

برای کسانی که به دنبال محدود کردن پتانسیل سوءاستفاده هستند در حالی که از مزایای اینترنت خودداری می کنند ، روش های مختلفی برای محدود کردن میزان داده های شخصی در معرض وجود دارد ، مانند اطلاعات موجود در راهنمای حریم خصوصی آنلاین ما. در این مقاله ، ما می خواهیم به موضوع حفظ حریم خصوصی ابر بپردازیم ، و چگونه می توان از پرونده هایی که در آنجا نگهداری می کنید محافظت کرد تا فقط بتوانید آنها را رمزگشایی کنید.

این رویکرد گاهی اوقات رمزگذاری دانش صفر نامیده می شود ، و موضوع مورد علاقه اینجاست که در Cloudward.net قرار دارد. خدمات ذخیره سازی ابر صفر دانش در رتبه بندی ما برای بهترین فضای ذخیره سازی ابری ، در واقع ، بیشتر به دلیل رویکرد شدید آنها به امنیت است.

در حالی که سرویس های رایج مانند Dropbox ، Google Drive و بسیاری دیگر که در کتابخانه بررسی ذخیره سازی ابر ما وجود دارند مزیت مشابهی را ارائه نمی دهند ، نرم افزار شخص ثالث می تواند چنین چیزی را تغییر دهد. به طور خلاصه ، ما به شما نشان خواهیم داد كه چگونه از یكی از بهترین ها ، Boxcryptor ، استفاده كنید تا پرونده های خود را خصوصی نگه دارید.

قبل از اینکه به نحوه رمزگذاری داده های شما برای ذخیره سازی ابری بپردازیم ، اما دلایلی را که ممکن است بخواهید با جزئیات بیشتری مرور کنیم ، بررسی خواهیم کرد.

مشکل رمزگذاری مدیریت شده

تقریباً همه سرویس های ذخیره سازی ابری ، داده های مشتریان را در سرورهای خود ذخیره می کنند ، رمزگذاری می شوند و تنها چند مورد استثنایی مانند Amazon Drive وجود دارد (بررسی Amazon Drive ما را بخوانید). با این حال ، این واقعیت که بسیاری از این سرویس ها کلیدهای مورد استفاده برای رمزگذاری را نیز مدیریت می کنند به معنای آسیب پذیری بیشتر پرونده های شما نسبت به آنچه مورد نیاز است.

در حالی که بسیاری از سرویس های ذخیره سازی ابری از این آسیب پذیری برای منافع مالی بهره برداری نمی کنند ، شرکت ها همیشه وقتی پول لازم برای ساختن ندارند ، مسیر اخلاقی را طی نمی کنند. Google به نوبه خود ، در شرایط خدمات خود اعلام کرده است که می تواند داده های ارسال شده ، دریافتی و ذخیره شده را برای تجزیه و تحلیل بازاریابی اسکن کند:

سیستم های خودکار ما محتوای شما (از جمله ایمیل) را تجزیه و تحلیل می کنند تا ویژگی های محصول مرتبط با شخصاً از جمله نتایج جستجوی سفارشی ، تبلیغات متناسب و شناسایی اسپم و بدافزار را در اختیار شما قرار دهند. این تجزیه و تحلیل با ارسال ، دریافت و ذخیره شدن محتوا صورت می گیرد. “

یکی از نزدیکترین رقبای Google در بازار ذخیره سازی ابری ، Dropbox ، از نظر حفظ حریم خصوصی خود کمک های مشابه نمی کند. در حقیقت ، این اصطلاحات کاملاً واضح است ، “چیزهای شما مال شماست”. با این حال ، این واقعیت را تغییر نمی دهد که Dropbox همچنین داده های شما را اسکن می کند ، تا حدودی برای مسدود کردن محتوای دزدان دریایی.

مهمتر از آن ، Dropbox ، Google Drive ، OneDrive و هر سرویس ابری دیگر مبتنی بر ایالات متحده در معرض درخواست های داده های دولتی تحت نظارت قانونی هستند. این شامل درخواست هایی برای تهیه برنامه های نظارت جمعی مانند ابتکار عمل NSA PRISM است.

سرانجام ، شما باید در مورد جرایم سایبری نگران باشید ، که نقض داده ها مهمترین مشکل ذخیره سازی ابری است. در حالی که سرویس های ابری به طور کلی داده هایی را در مراکز داده ایمن ساخته شده برای جلوگیری از حملات مخرب میزبانی می کنند ، چنین اقداماتی از لحاظ تاریخی به منظور محافظت در برابر تهدیدات بیرونی به جای تهدیدات داخل (به عنوان مثال ، کارمندان غافل یا شیطان) طراحی شده اند..

اطلاعات شما ، به یاد داشته باشید ، ارزش پول دارد. حتی اگر یک شرکت کاملاً قابل اعتماد به نظر برسد ، بیش از یک راه برای پوست کردن گربه وجود دارد. بهترین روش این است که فقط به داده های خود به اندازه اطلاعات خود اعتماد کنید و در غیر این صورت حریم شخصی را به دست خود بگیرید.

مسیر آسان: صفر دانش ذخیره سازی ابر

بهترین راه برای محافظت از داده های ابری شما در مورد مسائل مربوط به حریم خصوصی مانند بازاریابی ، نظارت و جرایم سایبری این است که توانایی رمزگشایی پرونده های خود را از دست شرکت ها بگیرید. راه‌حل رمزنگاری اختصاصی و انتهایی است که برخی از گوشه های اینترنت آن را رمزگذاری دانش صفر خوانده اند ، عبارتی که قبلاً از آن استفاده کرده بودیم.  

رمزگذاری صفر دانش بدین معنی است که پرونده های شما قبل از ترک دستگاه رمزگذاری می شوند و رمزگشایی نمی شوند تا اینکه دوباره آنها را از ابر بارگیری کنید. فقط کلید رمزگشایی را می شناسید ، که به یک رمز عبوری که تنظیم کرده اید مرتبط است ، به این معنی که ارائه دهنده cloud شما نمی تواند پرونده های شما را مرتب کند ، حتی اگر مدیر NSA در حال ضربه زدن روی درهای مرکز داده باشد.

برای کسانی که سادگی را ترجیح می دهند ، می توانید برای محافظت از پرونده های خود ، برای یک سرویس ذخیره سازی صوتی با دانش صفر ثبت نام کنید. در حالی که گزینه های زیادی در آنجا وجود ندارد ، بهترین آنها بیشتر از گزینه های Dropbox قادر است. برای پول ما Sync.com را دوست داریم ، که نه تنها امنیت عالی بلکه ارزش بسیار خوبی را نیز در اختیار ما قرار می دهد ، با 2 ترابایت ذخیره سازی برای حدود 8 دلار در هر ماه.

با Sync.com ، هر فایلی که در پوشه همگام سازی نصب شده در سیستم خود قرار دهید ، با استفاده از رمزگذاری خصوصی به صورت خودکار تقسیم می شود. هیچ کاری برای تسهیل روند کار وجود ندارد ، که ما با جزئیات بیشتر در بررسی Sync.com در مورد آن صحبت می کنیم.  

هرچقدر هم که Sync.com را دوست داریم ، ویژگی های همکاری مورد بحث در بررسی Google Drive ما یا سایر بهترین بهترین خدمات همگام سازی و اشتراک گذاری شرکت را در اختیار ما نخواهد گذاشت. این بدان معنا نیست که شما باید از حریم شخصی خود دست بکشید. این فقط بدان معنی است که شما باید کمی بیشتر کار کنید تا از آن محافظت کنید.

مسیری اندکی کمتر آسان: خدمات رمزگذاری صفر دانش

برای بقیه این مقاله ، ما در حال بررسی این خواهیم بود که قبل از ارسال آنها به ابر ، چگونه خود را رمزگذاری کنید. خوشبختانه ، تعداد انگشت شماری از ابزارهای دانش صفر در دسترس هستند که با نام های بزرگ در فضای ذخیره سازی ابر ترکیب می شوند تا یک لایه امنیتی اضافی ارائه دهند.

nCryelled Cloud و Sookasa دو گزینه مناسب هستند ، اما هیچکدام از قابلیت های متنوع و ارزش Boxcryptor را ارائه نمی دهند. یکی از مواردی که ما دوست داریم این است که Boxcryptor خارج از جعبه را با بیش از 20 ارائه دهنده ذخیره سازی ابری مختلف ادغام می کند.

این لیست شامل Dropbox ، Google Drive ، Egnyte Connect ، OneDrive ، Box و Amazon Drive است. علاوه بر این ، می توانید از Boxcryptor با هر سرویس ابری که WebDAV با حداقل کار برخوردار باشد ، استفاده کنید.

اگر می خواهید در مورد جوانب مثبت و منفی این سرویس اطلاعات بیشتری کسب کنید ، ما یک بررسی کامل Boxcryptor داریم. اکنون ، بهتر است نحوه استفاده از Boxcryptor را بررسی کنیم.

Boxcryptor را ثبت کنید و نصب کنید

قبل از شروع به کار مجدد پرونده های خود با Boxcryptor برای پیشی گرفتن از تیم بازاریابی Google و نارضایتی NSA در سایت سیاه ، باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. Boxcryptor یک حساب کاربری رایگان برای استفاده غیر تجاری ارائه می دهد که می تواند برای ادغام با یک سرویس ذخیره سازی ابری استفاده شود. برای استفاده در تجارت یا ادغام با سرویس های ذخیره سازی نامحدود ابر ، باید مشترک شوید.

پس از ثبت نام ، می توانید برنامه Boxcryptor را بارگیری و نصب کنید.

پس از آن ، Boxcryptor تور سریع از ویژگی های آن را برای شما رقم خواهد زد. سپس ، یک آموزش برای نشان دادن نحوه استفاده از این ویژگی ها وجود دارد. می توانید انتخاب کنید که آموزش را کامل کنید یا نه.

Boxcryptor را به فضای ذخیره سازی ابری خود وصل کنید

Boxcryptor یک درایو مجازی بر روی رایانه شما ایجاد می کند که می توانید از طریق سیستم فایل خود یا با کلیک راست بر روی آیکون نوار وظیفه Boxcryptor و انتخاب گزینه “open” به آن دسترسی پیدا کنید.

این درایو کلیه پرونده هایی را که Boxcryptor از خدمات cloud مختلفی که در یک مکان استفاده می کنید ، محافظت می کند ، که خود بسیار مناسب است. با این حال ، ابتدا باید یکپارچه سازی بین این سرویس ها و Boxcryptor برقرار کنید.

برای انجام این کار ، بر روی آیکون نوار وظیفه Boxcryptor کلیک راست کرده و روی “تنظیمات” کلیک کنید. یک صفحه کنترل با چند زبانه در بالا باز می شود. زبانه ای به نام “مکان ها” جایی است که می توانید یک کانون ذخیره سازی ابری ایجاد کنید.  

یکی از موارد خوب در مورد Boxcryptor این است که به طور خودکار هر سرویس ذخیره سازی ابری را که نصب کرده اید شناسایی می کند تا زمانی که خارج از جعبه پشتیبانی شود. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که روی دکمه رادیویی در نزدیکی سرویس مورد نظر برای رمزگذاری فایل ها کلیک کنید ، و ادغام ایجاد شده است.

با پیشروی ، این سرویس در درایو مجازی Boxcryptor شما ظاهر می شود.


© Cloudward.net

رمزگذاری پرونده ها با Boxcryptor

اگرچه اکنون Boxcryptor را به Dropbox وصل کرده ایم ، این بدان معنی نیست که تمام پرونده های Dropbox در رایانه آزمایش ما بطور خودکار رمزگذاری می شوند. ما باید پوشه ها و پرونده های ارسال شده به Dropbox را به صورت دستی رمزگذاری کنیم.

برای انجام این کار ، بر روی شی ، پوشه یا پرونده کلیک راست کنید که می خواهید رمزگذاری کنید و ”Boxcryptor > رمزگذاری شود. “

با حرکت به جلو ، آن شی در ابر محافظت می شود.

از آنجا که رمزگذاری یک دسته از فایلهای جداگانه به صورت جداگانه می تواند زمان زیادی را ببرد و منجر به اشتباه شود ، توصیه می کنیم یک پوشه رمزگذاری ویژه برای حساب ذخیره سازی cloud خود ایجاد کنید. به این ترتیب ، شما فقط می توانید پرونده ها را به پوشه مورد نظر رمزگذاری شده منتقل کنید.

در یادداشت نهایی ، نام پرونده ها به طور خودکار توسط Boxcryptor رمزگذاری نمی شوند. شما باید روی زبانه امنیتی کنترل پنل Boxcryptor بر روی ضامن کلیک کنید.

این ویژگی ، به هر حال ، در حساب های رایگان در دسترس نیست. با توجه به اینکه خود اسامی پرونده ها می توانند مبلغی عادلانه در مورد یک شخص داشته باشند ، ممکن است بخواهید اشتراک را در نظر بگیرید حتی اگر از یک سرویس ذخیره سازی ابری استفاده کنید.

افکار نهایی

روشهای زیادی وجود دارد که می توانید از حریم شخصی خود به صورت آنلاین محافظت کنید ، از استفاده از بهترین خدمات VPN در هنگام مرور وب سایت یا تورنت ، استفاده از مدیر رمز عبور ابر برای ایجاد رمزهای عبور پیچیده تر از “iloveApplexoxo”. رمزگذاری پرونده های خصوصی که قصد ذخیره آنها در ابر را دارید یکی از ساده ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید.

این که آیا با یک سرویس دانش صفر برتر مانند Sync.com یا pCloud می روید ، یا از Boxcryptor برای محافظت از پرونده ها استفاده می کنید ، می توانید شانس عکس های شخصی ، اسناد و پرونده های دیگر خود را در یک بازاریابی یا بانک اطلاعاتی دولتی محدود کنید ، یا برای هویت استفاده کنید سرقت یا باجگیری.

هر سوالی دارید؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و از خواندن متشکریم.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me