چگونه از مخاطبین آیفون خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

تلفن همراه من مهمترین دستگاه من است. من آن را در همه جا حمل می کنم و روزانه از آن استفاده می کنم. مهمترین چیز در تلفن من لیست تماس من است. این یک مورد است که دستگاه من را بسیار مفید می کند – بدون لیست تماس من تلفن من فقط یک مرورگر وب گران است.

درباره مخاطبی که با آنها صحبت می کنید یا به طور مکرر با آنها فکر می کنید فکر کنید – چه تعداد از این شماره ها یا ایمیل ها را به خاطر آورده اید؟ رفته اند روزهایی که مجبور شدیم شماره تلفن ها را به خاطر بسپاریم یا آنها را در یک دفترچه آدرس فیزیکی یادداشت کنیم.

به همین دلیل می خواهم به شما نشان دهم که چگونه از مخاطبین خود ، در دستگاه های iPhone و Android نسخه پشتیبان تهیه کنید. این کار سریع و آسان است ، و ما قبلاً به شما نشان داده ایم که چگونه iPhone خود را بطور کامل تهیه کنید ، بنابراین تمرکز من در اینجا فقط پشتیبان گیری از مخاطبین شما است. ما همچنین نحوه تهیه نسخه پشتیبان از پیام های متنی شما را در iPhone و Android بطور جداگانه پوشش داده ایم.

نحوه تهیه پشتیبان از مخاطبین خود را با استفاده از iTunes و همچنین استفاده از هر یک از بهترین حافظه ابری ما برای آیفون ، پوشش خواهم داد.

آنچه شما نیاز دارید

در صورت انتخاب استفاده از آن ، باید iTunes را بارگیری و نصب کنید. این برنامه به صورت رایگان برای کاربران ویندوز در دسترس است و از پیش نصب شده در مکینتاش استفاده می شود.

iCloud بستر ابری مخصوص اپل است و یک راه حل آسان برای تهیه نسخه پشتیبان از آیفون شما ارائه می دهد. تمام آنچه شما نیاز دارید یک شناسه اپل است ، و کاربران 5 گیگابایت فضای ذخیره رایگان را دریافت می کنند – این به اندازه کافی برای پشتیبان گیری از مخاطبین شما کافی است. اگر می خواهید در مورد iCloud بیشتر بدانید ، ما در گذشته iCloud vs IDrive را با هم مقایسه کرده ایم و همچنین یک بررسی ویدیویی خوب داریم ، که می توانید در زیر مشاهده کنید.

همچنین به شما نشان می دهم که چگونه می توانید مخاطبین خود را از iCloud به قالب داده کارت ویزیت صادر کنید و از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید تا بتوانید راحت تر آنها را در مخاطبین Google وارد کنید. در صورتی که تصمیم به تغییر Android داشته باشید یا به سادگی پشتیبان دیگری از لیست مخاطبین خود بخواهید ، این کار مفید است.

برای دستگاه های Android ، می توانید مخاطبین خود را به راحتی از Gmail یا یک کارت SD پشتیبان تهیه کنید. من چند کارت SD ارزان قیمت قدیمی دارم که اندازه آنها 2 گیگابایت است و برای این منظور عالی کار می کنند. اگر از قبل حساب Google داشته باشید ، می توانید از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر ترجیح می دهید از خود نسخه پشتیبان تهیه کنید ، می توانید از برنامه ای مانند Super Backup استفاده کنید & بازگرداندن ، که ما در راهنمای خود در مورد چگونگی تهیه نسخه پشتیبان از پیام های متنی Android نوشتیم.

نحوه پشتیبان گیری از مخاطبین در iPhone

ساده ترین راه برای تهیه نسخه پشتیبان از مخاطبین خود در iPhone استفاده از iTunes است. ابتدا باید iTunes را بارگیری و نصب کنید و آی فون خود را با کابل رعد و برق به رایانه خود وصل کنید. وقتی از شما سؤال می کند آیا به این دستگاه اعتماد دارید ، باید روی “اعتماد” روی iPhone خود ضربه بزنید.

یک نماد دستگاه در سمت چپ بالا مشاهده خواهید کرد. روی این نماد ضربه بزنید تا داده ای را که می خواهید همگام سازی کنید انتخاب کنید. هنگام اتصال دستگاه ، می توانید iTunes را به طور خودکار پشتیبان تنظیم کنید یا در صورت دلخواه می توانید از پشتیبان گیری دستی انتخاب کنید.

وقتی همگام سازی مخاطبین خود را فرا می گیرید ، می توانید بر روی دکمه “اطلاعات” در صفحه سمت چپ کلیک کنید. برای انتخاب گزینه های خود ، یک کادر تأیید در ویندوزهای اصلی را مشاهده می کنید.

می توانید با مخاطبین Windows همگام سازی کنید ، و بسته به نرم افزاری که نصب کرده اید ، گزینه های دیگری نیز خواهید داشت – برای مثال در صورت داشتن برنامه ، Microsoft Outlook در دسترس خواهد بود.

پشتیبان گیری از مخاطبین iPhone خود با استفاده از iCloud

این یکی از راه حل های ساده برای تهیه نسخه پشتیبان از مخاطبین شما است. اگر از نسخه های پشتیبان از iCloud استفاده می کنید ، به احتمال زیاد این از قبل فعال شده است.

به “تنظیمات” در iPhone خود ضربه بزنید ، و سپس به شناسه خود در بالا ضربه بزنید یا به “iCloud” ضربه بزنید ، بسته به نسخه iOS شما.

هنگامی که در منوی iCloud هستید ، به سادگی روی “مخاطبین” ضربه بزنید تا مخاطبین تلفن خود را با iCloud همگام سازی کنید.

مخاطبین iPhone را به Google صادر کنید

همانطور که قبلاً ذکر شد ، vCard یک فرمت داده برای اطلاعاتی مانند نام ، عنوان ، شماره تلفن یا ایمیل است. این یک قالب عالی برای انتقال یا تهیه نسخه پشتیبان از لیست مخاطبین شما است و من به شما نشان می دهم چگونه می توانید مخاطبین خود را از iCloud به کارت ویزیت صادر کنید. سپس می توانید از vCard برای وارد کردن آنها در مخاطبین Google یا تهیه نسخه پشتیبان از دیسک دیگر استفاده کنید.

ابتدا وارد وب سایت iCloud شوید. روی “مخاطبین” کلیک کرده و سپس روی نماد چرخ دنده در سمت چپ پایین کلیک کنید.

اکنون ، روی “انتخاب همه” کلیک کنید و به دنبال “صادرات کارت ویزیت”. بعد از اینکه کارت ویزیت شما بارگیری کرد ، تنها کاری که باید انجام دهید اینست که به مخاطبین Google بروید و از سمت چپ روی “بیشتر” کلیک کنید ، سپس روی “وارد کردن” کلیک کنید کارت ویزیت خود را انتخاب کنید ، و همه مخاطبین شما از درون برنامه های Google بارگذاری و در دسترس خواهند بود.

همچنین می توانید از این فرصت برای کپی کردن آن پرونده کارت ویزیت بر روی درایو فلش یا ارائه دهنده ابر مورد علاقه خود استفاده کنید و لیست مخاطب پشتیبان دیگری را برای شما فراهم می کند..

نحوه پشتیبان گیری از مخاطبین در Android

ساده ترین راه برای تهیه نسخه پشتیبان از مخاطبین خود ، دادن مجوز به Google برای تهیه نسخه پشتیبان از داده های تلفن شما است. این روند بسته به تلفن و نسخه Android متفاوت است ، اما بسیار ساده است.

به “تنظیمات” ضربه زده و “شخصی” را ضربه بزنید و به دنبال “نسخه پشتیبان” باشید & دکمه بازیابی ” به “پشتیبان گیری از داده های من” ضربه بزنید و روشن کنید. اگر از قبل لیست نشده باشید ، باید یک حساب کاربری اضافه کنید. برای انجام این کار ، به سادگی بر روی “حساب پشتیبان” و سپس “افزودن حساب” ضربه بزنید. شاید لازم باشد گذرواژه یا پین خود را وارد کنید و به حساب Google اضافه شده وارد شوید.

به طور پیش فرض ، موارد زیر با حساب Google شما همگام می شوند:

  • تنظیمات تقویم Google
  • شبکه های Wi-Fi & کلمات عبور
  • تصاویر پس زمینه صفحه اصلی
  • تنظیمات Gmail
  • برنامه های نصب شده از طریق Google Play
  • تنظیمات نمایش (روشنایی) & خواب)
  • زبان & تنظیمات ورودی
  • تاریخ & زمان
  • تنظیمات & داده برای برنامه هایی که توسط Google ساخته نشده است (بسته به برنامه متفاوت است)

نحوه تهیه نسخه پشتیبان از مخاطبین در Android تا SD Card

اگر فقط می خواهید مخاطبین خود را از کارت SD پشتیبان تهیه کنید ، به سادگی برنامه “مخاطبین” را بر روی تلفن خود ضربه بزنید و باز کنید. دکمه “menu” را جستجو کرده و روی آن ضربه بزنید و روی گزینه “import / eksport” ضربه بزنید. “کارت SD” را انتخاب کنید و لیست تماس شما به عنوان فایل کارت ویزیت پشتیبان کارت شما خواهد بود.

این قالب با اکثر برنامه های لیست مخاطب سازگار است و به شما امکان می دهد مخاطبین را در سایر دستگاه ها یا برنامه های استفاده شده وارد کنید. این کار خوبی است که این کار را روی کارت SD یدکی انجام دهید – اگر تلفن خود را گم کردید ، کارت SD موجود در آن را نیز از دست می دهید ، بنابراین از یک نسخه پشتیبان تهیه شده در جایی امن استفاده کنید.

گزینه های دیگر برای پشتیبان گیری از مخاطبین خود

هنگام تهیه نسخه پشتیبان ، کمبود گزینه وجود ندارد. اغلب ایده بهتر است که بیش از یک راه حل پشتیبان تهیه کنید.

ما به بهترین نسخه پشتیبان ابری برای آیفون در سال 2017 نگاهی انداخته ایم ، در اینجا می توانید چندین ارائه دهنده دیگر را پیدا کنید که آیا مایلید از موارد دیگری علاوه بر iTunes ، iCloud یا Google Apps استفاده کنید ،.

ما با گردآوری اخیر بهترین بهترین فضای ذخیره‌سازی ابری برای Android ، کاربران Android را نیز تحت پوشش قرار داده‌ایم. تیم متخصصین ما در مورد ارائه دهندگان تحقیق کرده اند تا بتوانید از دستگاه Android خود نسخه پشتیبان تهیه کرده و از داده های خود ایمن شوید.

نتیجه

لیست تماس شما مهم است – بدون آن ، تلفن شما در کنار بی فایده است. تهیه نسخه پشتیبان از مخاطبین خود در iPhone بسیار آسان است ، بنابراین زمان انجام آن را اکنون بخواهید و اگر مثل من هستید ، از یکی از بهترین سرویس های ذخیره سازی ابری ما برای تهیه نسخه پشتیبان خودکار استفاده کنید.

اگر از این مقاله لذت بردید ، لطفاً نظرات خود را در این زمینه به ما اطلاع دهید. با هر گونه سؤالی که ممکن است به ما برسید ، احساس راحتی کنید. ممنون که خوندید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me