نحوه تهیه نسخه پشتیبان از NAS خود به Cloud

هیچ چیز کاملاً شبیه یک دستگاه NAS برای استعمال احساسات ناخوشایند ما وجود ندارد. این که آیا شما از یکی از آنها برای اجرای سیستم ذخیره سازی ابری شخصی خود برای میزبانی از مجموعه فیلم خود استفاده می کنید یا از داده های تجاری خود نسخه پشتیبان تهیه کنید ، دستگاه های ذخیره سازی متصل به شبکه هر دو مرسوم ، مد روز و سودمند هستند – دقیقاً مانند یک جفت شلوار استتار کالا..

شکی نیست که انتقال داده به یک دستگاه NAS سریعتر از کار با ابر است. با این حال ، همانطور که در جای دیگر تفصیل داریم ، بهترین رویکرد برای میزبانی پرونده – چه برای ذخیره سازی ابری یا پشتیبان آنلاین – استفاده از هر دو روش است.  

استدلال ساده است: در حالی که فشار دادن پرونده ها به صورت محلی ممکن است سریعتر باشد ، دستگاه های NAS نسبت به سرورهای ابری بیشتر مستعد آسیب هستند. مهمتر از این ، برای کسانی که نیاز به کار در حال حرکت دارند ، سرورهای ابری به لطف منابع قدرت تهیه پشتیبان و مهندسین محل کار ، از راه دور به راحتی قابل دسترسی تر هستند..

با این حال ، در حالی که شایستگی نگه داشتن داده ها به صورت محلی و از راه دور ممکن است از نظر تئوری کاملاً واضح باشد ، اما این شایستگی ها در مواجهه با سختی ها (یعنی کار بیش از حد) سریع می توانند تار شوند. نکته مهم در یافتن یک سرویس پشتیبان آنلاین است که با تهیه نسخه پشتیبان تهیه محلی و از راه دور برای شما ، از نسخه پشتیبان ترکیبی پشتیبانی می کند. خبر خوب این است که گزینه ها شامل دو گزینه برتر پشتیبان گیری آنلاین هستند که امروز در دسترس هستند: در مورد بررسی های IDrive ما و بررسی CloudBerry Backup Backup در مورد آنها بخوانید..

در طی این راهنما ، شما را با نگاهی اجمالی به روند پشتیبان گیری NAS با هر دو سرویس ، به شما کمک می کند تا بتوانید داده های NAS خود را در ابری که از امنیت آن در برابر ویرانی های نوشیدنی های زمانی و زمانی ، ایمن نیست ، کمک بگیرید..

پشتیبان گیری IDrive NAS

این که آیا شما IDrive Personal یا IDrive Business را به عنوان ارائه دهنده پشتیبان آنلاین خود در نظر بگیرید ، هر دو نسخه پشتیبان از دستگاه های NAS ارائه می دهند. در حقیقت ، IDrive یکی از خدمات بسیار مناسب برای پلتفرم است که می تواند از رایانه ها و تلفن های هوشمند نامحدود نیز نسخه پشتیبان تهیه کند. به همین دلیل است که ما IDrive را به صورت برجسته در بهترین نسخه پشتیبان آنلاین ما برای راهنمای کسب و کار مشخص می کنیم (می توانید برای اطلاعات بیشتر ، بررسی IDrive for Business را بخوانید).

اولین کاری که باید برای تهیه نسخه پشتیبان از NAS خود با IDrive انجام دهید ، ثبت نام در یک حساب کاربری و بارگیری نرم افزار مشتری است. IDrive یک آزمایش رایگان ارائه نمی دهد ، اما یک برنامه 5 گیگابایتی رایگان برای همیشه دارد. این کار برای محافظت از NAS شما کافی نخواهد بود ، اما اطمینان حاصل خواهد کرد که قبل از پرداخت هزینه مطمئن شوید که از این سرویس خوشتان آمده است.

یکی از راحتی های ارائه شده توسط IDrive این است که دو روش مختلف برای تهیه نسخه پشتیبان از داده های NAS وجود دارد: به عنوان یک درایو نقشه برداری یا استفاده از یک برنامه ویژه NAS.

پشتیبان گیری درایو IDrive Mapped Drive

تهیه نسخه پشتیبان از NAS خود به عنوان درایو نقشه برداری نیاز به استفاده از سرویس گیرنده استاندارد IDrive دسکتاپ دارد. این روند بسیار ساده است: این دقیقاً مثل پشتیبان گیری از هارد دیسک شما است.

اگر با راه اندازی NAS خود ، اگر در نقشه برداری از آن گام برداشته اید ، می تواند به عنوان یک درایو در سیستم فایل خود ظاهر شود (به بخش نحوه نقشه برداری دستگاه های NAS ، در زیر مراجعه کنید). برای افزودن این درایو به نسخه پشتیبان تهیه IDrive ، با کلیک روی برگه “پشتیبان” مشتری کلیک کنید. صفحه وسط درایوها و پوشه هایی را که از قبل به برنامه پشتیبان شما اضافه شده اند نشان می دهد.   

برای افزودن دستگاه NAS خود ، روی دکمه “تغییر” در قسمت پایین کلیک کنید. با این کار می توانید برنامه تهیه نسخه پشتیبان خود را تغییر دهید ، از جمله اضافه کردن مکان پرونده های جدید مانند درایو نقشه برداری شده.

پس از افزودن ، درایو NAS شما پشتیبان گیری از ابر را شروع می کند.

برنامه های IDrive NAS

IDrive در واقع برنامه های اختصاصی مبتنی بر مرورگر را ایجاد می کند که برای تهیه نسخه پشتیبان از دستگاه های خاص NAS طراحی شده اند. برنامه هایی برای چهار مارک برتر پیدا می کنید: Synology ، QNAP ، Netgear و Asustor.

با استفاده از یک برنامه اختصاصی ، استانداردهای امنیتی بالا IDrive ، از جمله رمزگذاری AES در زمان انتقال و استراحت 256 بیتی ، به علاوه گزینه رمزگذاری خصوصی وجود دارد. برنامه های مبتنی بر مرورگر همچنین به شما امکان می دهند چندین مجموعه پشتیبان تهیه کنید ، برنامه پشتیبان تهیه کنید و فعالیت خود را با سیاهههای مربوط دنبال کنید.

به طور کلی راه اندازی نیاز به انجام برخی از تنظیمات دارد. به عنوان مثال ، با Synology ، باید به عنوان سرپرست دستگاه خود وارد شوید و یک فایل خاص .spk خاص را برای دستگاه خود بارگیری و نصب کنید..

IDrive کارهای خوبی را برای طی کردن مراحل مورد نیاز برای هر دستگاه پشتیبانی NAS در وب سایت خود انجام می دهد:

  • دستورالعمل های پشتیبان Synology
  • دستورالعمل های پشتیبان QNAP
  • دستورالعمل های پشتیبان گیری Netgear
  • دستورالعمل های پشتیبان گیری Asustor

اگر دوست دارید چیزهای ساده را حفظ کنید ، با تهیه نسخه پشتیبان تهیه شده نقشه بروید.

IDrive Express & پشتیبان گیری NAS

قبل از دستیابی به نسخه پشتیبان تهیه CloudBerry ، لازم است یک مزیت مهم دیگر برای استفاده از IDrive برای تهیه نسخه پشتیبان از NAS خود ذکر کنید: IDrive Express.

IDrive Express یک سرویس پیک است که می تواند برای بارگیری داده ها در ابر و بازگرداندن آن استفاده شود. برای تهیه نسخه پشتیبان ، IDrive یک درایو خارجی 3TB برای شما ارسال می کند که می توانید داده های NAS خود را روی آن بارگیری کنید. دوباره آن را ارسال کنید و تکنسین های IDrive آن را مستقیماً بر روی سرور برای شما بارگذاری می کنند.

مزیت این است که پشتیبان گیری اولیه از طریق اینترنت ، به ویژه برای مقادیر زیادی از داده ها ، می تواند هفته ها طول بکشد. بارگیری داده های خود بر روی درایو ، ارسال آن به IDrive و اجازه به شخصی وصل کردن به سرور و بارگذاری مستقیم آن فقط چند روز طول می کشد.

در مورد بازیابی داده ها نیز صادق است. با اجازه بارگذاری IDrive داده های خود را بر روی درایو خارجی و ارسال آن برای شما ، می توانید بازه زمانی بازیابی فاجعه خود را تا حد زیادی کاهش دهید. برای کسی که می خواهد یک شغل را اداره کند ، این یک کار بزرگ است.

حتی بهتر ، بر خلاف تعداد زیادی از پشتیبان گیری آنلاین که ارائه دهنده خدمات پیک است ، IDrive همه این موارد را یک بار در سال برای کاربران شخصی و سه بار در سال برای کاربران تجاری انجام می دهد.

پشتیبان گیری CloudBerry NAS

پشتیبان گیری CloudBerry کمی حیوان متفاوت از IDrive و خدمات مشابه است ، زیرا شرکت واقعاً هیچ فضای سرور را برای تهیه نسخه پشتیبان از داده های شما فراهم نمی کند. در عوض ، شما نرم افزاری دریافت می کنید که می تواند پیکربندی شود تا با انواع سرویس های مختلف cloud کار کند.

گزینه‌های IaaS در کسب و کارهایی چون Amazon S3 ، Microsoft Azure ، Google Cloud و Backblaze B2 مشهور است. روی هم رفته ، CloudBerry Backup در حال حاضر با بیش از پنجاه سرویس مختلف کار می کند ، بسیار دور از ابزارهای پشتیبان مشابه خود ، مانند آنچه در بررسی پشتیبان گیری Arq و بررسی Duplicati صحبت می کنیم ، استفاده می کند..

قبل از تهیه نسخه پشتیبان از دستگاه NAS خود با استفاده از نسخه پشتیبان CloudBerry ، باید یک سرویس ذخیره سازی مناسب پیدا کنید.

اگر به دنبال صرفه جویی در هزینه و برنامه ریزی برای استفاده بیشتر از دستگاه NAS خود برای دسترسی به پرونده هستید ، با خدمتی مانند Amazon Glacier که برای بایگانی سازی طراحی شده است ، بروید. کندتر است ، اما ارزانتر است اگر به دسترسی سریع تری نیاز دارید اما هنوز هم می خواهید پس انداز کنید ، Backblaze B2 نیز انتخاب بودجه بسیار خوبی است. هزینه آن فقط برای هر گیگابایت در هر ماه 0.005 سنت است که فقط از قیمت یخچالهای طبیعی بسیار کمتر است.

همچنین باید مجوز نرم افزاری را از CloudBerry Labs خریداری کنید. هر مجوز فقط به یک رایانه اعمال می شود ، اما به همان اندازه دستگاه های ذخیره سازی NAS را که می خواهید شامل می شود. مشتری رومیزی ویندوز فقط 29.99 دلار هزینه دارد. کاربران تجاری ممکن است بخواهند نسخه سرور را نیز در نظر بگیرند.

می توانید با یک آزمایش رایگان 15 روزه CloudBerry Backup را با یک آزمایش رایگان 15 روزه امتحان کنید تا مطمئن شوید که با استراتژی پشتیبان شما مطابقت دارد. CloudBerry Backup همچنین برای Synology و QNAP مشتری مستقل دارد ، اما دیگر پشتیبانی نمی شوند.

وقتی نرم افزار را بارگیری کردید و روی یک ارائه دهنده ابری مستقر شد تا به عنوان مخزن پشتیبان خود خدمت کنید ، اگر نقشه نگار خود را نقشه برداری کنید ، همه چیز بسیار ساده است.   

سرویس CloudBerry Backup را شروع کرده و بر روی دکمه “پرونده ها” در بالا سمت چپ کلیک کنید. پنجره ای با دو گزینه ظاهر می شود: “پشتیبان گیری محلی یا ابر” و “پشتیبان گیری ترکیبی”.

ترکیبی را انتخاب کنید. پشتیبان گیری ترکیبی با بارگذاری ابتدا دستگاه NAS خود ، و سپس کپی کردن فایل ها از NAS خود را به ابر ، از ویژگی CloudBerry در ماه مه 2017 اضافه می کند. با ترکیب همه چیز در یک فرآیند تهیه نسخه پشتیبان ، لازم نیست دو برنامه پشتیبان جداگانه ایجاد و مدیریت کنید. این باعث صرفه جویی در وقت و فشار بسیار کمتری روی منابع رایانه شما نیز می شود.

باید با کلیک بر روی “افزودن حساب جدید” در صفحه بعدی ، مسیر دستگاه NAS خود را وارد کرده و محلی را که نقشه خود را نقشه برداری کرده اید انتخاب کنید..

سپس ، شما باید سرویس ذخیره سازی ابری خود را انتخاب کنید و احتمالاً برخی کلیدهای دسترسی را که باید از آن سرویس به دست بیایند ، وارد کنید. راهنماهای شروع ما برای Amazon S3 و Microsoft Azure به شما در این سمت از معادله کمک می کند.

پس از آن می توانید یک برنامه تهیه نسخه پشتیبان تهیه کرده و ویژگی های مفیدی مانند فشرده سازی فایل ، نسخه پشتیبان از سطح بلوک و رمزگذاری محلی را فعال کنید. برای مشاهده دقیق تر روند کار ، مقاله ما در مورد تهیه نسخه پشتیبان هیبریدی برای SMB ها را بررسی کنید ، از جمله نسخه پشتیبان تهیه CloudBerry.

نحوه نقشه برداری دستگاه های NAS در ویندوز

IDrive (اگر از برنامه NAS استفاده نمی کنید) و CloudBerry پشتیبان بهتر کار می کنند اگر دستگاه های NAS قبل از تهیه نسخه پشتیبان تهیه نقشه شوند. با توجه به این نکته ، در اینجا چند نکته در مورد انجام این کار آورده شده است. برای ویندوز 10 روند بسیار ساده است. کاوشگر پرونده خود را باز کرده و “این رایانه شخصی” را انتخاب کنید. سپس ، در بالای پنجره ، روی دکمه “نقشه درایو شبکه” کلیک کنید.

نامه درایو مورد نظر برای استفاده را انتخاب کرده و روی مرور کلیک کنید. سپس ، مکان پوشه اشتراکی NAS را که می خواهید نقشه کنید ، انتخاب کنید. این امر مستلزم آن است که شما NAS خود را از قبل نصب کرده اید ، به گونه ای که در سیستم پرونده شما ظاهر شود. ارائه دهنده NAS شما دستورالعمل هایی را برای انجام این کار ارائه می دهد.   

روی “پایان” کلیک کنید و دستگاه NAS شما باید نقشه برداری شود. از آن به بعد ، می توانید درست مانند درایو دیگر برای تهیه نسخه پشتیبان ، آن را انتخاب کنید.

از طرف دیگر ، بسیاری از سازندگان NAS دارای قابلیت نقشه برداری در نرم افزار خود هستند. به عنوان مثال ، با استفاده از دستیار Synology ، می توانید با استفاده از یک فرآیند جادوگر ساده ، یک پوشه مشترک را در یک نامه درایو نقشه کنید..

در هر صورت ، نگاشت پوشه های NAS خود را به نامه درایو نباید مشکلات زیادی برای کاربران ویندوز ایجاد کند.

افکار نهایی

پشتیبان گیری IDrive و CloudBerry دو گزینه عالی و نسبتاً ارزان برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه NAS هستند ، اما گزینه های دیگری نیز وجود دارد. CrashPlan از سیستم های پشتیبان نامحدود NAS برای سیستم های Mac و Linux پشتیبانی می کند و آن را به یکی از گزینه های انتخابی تبدیل می کند. راهنمای ما برای بهترین پشتیبان گیری آنلاین برای ارائه دهندگان NAS ایده های دیگری ارائه می دهد.

با تهیه نسخه پشتیبان از NAS خود در cloud ، شما از قوانین طلایی تهیه نسخه پشتیبان از داده ها ، معروف به قانون 3-2-1 پیروی می کنید:

  • حداقل سه نسخه از داده های خود را نگه دارید
  • کپی ها را حداقل در دو رسانه مختلف حفظ کنید (یعنی دستگاه ها)
  • حداقل یک کپی را در خارج از محل نگه دارید

برای کاربران خانگی ، این اطمینان را به شما می دهد که عکس های خانوادگی که در NAS شما نگهداری می شوند در یک سیل ، آتش سوزی یا کودک خردسال گم نمی شوند. برای کاربران SMB ، به این معنی است که تجارت شما به طور غیر منتظره منفجر نخواهد شد. دستگاه های ذخیره سازی NAS یک راحتی فوق العاده است ، اما این راحتی با هزینه ای همراه است. اطمینان از داده های NAS با پشتیبان گیری از ابر کار هوشمندانه ای است.

سوالی دارید یا نظر دارید؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و از خواندن آنها متشکریم!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me