چگونه می توانید برنامه رایگان نسخه پشتیبان تهیه پرونده خود را با LibertyBASIC ایجاد کنید

با تقاضای محبوب ، ما این آموزش را در مورد چگونگی ایجاد یک ابزار ساده و مؤثر پشتیبان گیری از فایل رایگان با LibertyBASIC ، یک ابزار برنامه نویسی ویندوز به شما آموزش می دهیم. در مقاله قبلی یک الگوریتم ساده برای ایجاد ابزار پشتیبان تهیه فایل دسک تاپ خود را به شما نشان دادیم. خوب ، امروز ما با ایجاد برنامه برای شما یک قدم جلوتر برداشته ایم.


این یک آموزش گام به گام با مثال های کاملاً کدگذاری شده خواهد بود. برنامه ما SimpleBackupTool نام دارد و کاملاً با LibertyBASIC ، یک برنامه نویسی ویندوز ساخته شده است. برای آشنایی با LibertyBASIC یا برای بارگیری کامپایلر (نسخه آزمایشی رایگان در دسترس برای ویندوز) به وب سایت LibertyBASIC مراجعه کنید.

ما LibertyBASIC را انتخاب کردیم زیرا این یک زبانی ساده است که همه می توانند به سرعت یاد بگیرند. خوب شروع کنیم.

معرفی SimpleBackupTool

ابزار پشتیبان گیری ساده

SimpleBackupTool بر اساس همان الگوریتمی است که ما در مقاله قبلی خود به شما نشان دادیم. این یک برنامه پشتیبان تهیه فایل دسک تاپ اساسی است که قادر است:

 1. کپی فایل چندگانه در هر نسخه پشتیبان (حداکثر 20 برابر پشتیبانی)
 2. نسخه پشتیبان تهیه چند پوشه (فقط لایه اول)
 3. اطلاعیه ها در زمان واقعی (نشانگر “LED” مشغول / کار بیکار ، پیام های وضعیت)

با SimpleBackupTool ، می توانید تمام پرونده های موجود در پوشه های هدف (اما نه پوشه ها در پوشه ها) را به همان اندازه افزونگی که شما ترجیح می دهید تهیه کنید. راحت تر می توانید کد را به محض اینکه می خواهیم قابلیت های اضافی یا ویژگی های برنامه را اضافه کنیم ، به راحتی کد را تغییر دهید. اما بسیار مفید است.

حال ، نگاهی به درون می اندازیم: اولین قدم برای تهیه هر برنامه ، ترسیم الگوریتمی است که نشان می دهد چگونه قطعات با هم کار می کنند تا عملکردهای برنامه را تحقق بخشند. در اینجا نحوه عملکرد آن ، دوباره آمده است:

تهیه نسخه پشتیبان از پرونده
© Cloudward.net

بنابراین ، همانطور که در مقاله قبلی ما اشاره کردیم ، ما در SimpleBackupTool پنج مؤلفه داریم: رجیستری تهیه نسخه پشتیبان ، ارسال پیام پشتیبان (کنترلر) ، عامل کپی (عامل پشتیبان) ، ورودی کاربر و مدیر گزارش.

رجیستری پشتیبان

Backup Registry یک پرونده TXT ساده است که شامل لیست پوشه هایی است که از آنها نسخه پشتیبان تهیه شده است. از کلیه پرونده های پوشه های ذکر شده در اینجا نسخه پشتیبان تهیه می شود (اما در این پوشه ها پوشه نیست). بنابراین در هنگام امکان استفاده از SimpleBackupTool ، تمام داده های خود را در پوشه های تک لایه نگه دارید.

رجیستری پشتیبان

تصویر بالا دو پوشه در رجیستری را که باید از آنها حمایت شود نشان می دهد: “C: \ test1” و “C: \ test2”.

شما این پرونده را با نیاز به نسخه پشتیبان جدید به روز کنید. همچنین توجه داشته باشید که تمام پرونده ها از همان پوشه پشتیبان تهیه شده اند – که به طور خودکار در تاریخ نامگذاری می شود ، مانند “” پشتیبان گیری – 27 نوامبر 2013 “همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است.

ورودی کاربر

برای این نسخه از SimpleBackupTool ، ورودی کاربر محدود به عمق کپی کردن است (تعداد دفعاتی که می خواهید از هر پرونده نسخه پشتیبان تهیه کنید). این با استفاده از انتخابگر عمق کپی انتخاب شده است (در تصویر اول نشان داده شده است).

نمونه های دیگر از ورودی کاربر برای پیاده سازی های پیچیده تر ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • مکانهای پشتیبان گیری پویا
 • برنامه ریزی پشتیبان گیری خودکار
 • کلیدهای رمزگذاری ، گذرواژه‌ها
 • گزینه های فشرده سازی
 • گزینه های بایگانی

مدیر گزارش

مدیر گزارش به منظور دستیابی به روزرسانی های زمان واقعی است. برای این نسخه از SimpleBackupTool ، آن را شامل نشانگر مشغول / بیکار “LED” و نوآوری وضعیت زمان واقعی (نشان داده شده در تصویر اول).

پشتیبان گیری (کنترل کننده)

Backup Sentry منطقی است که کل برنامه را کنترل می کند. در این حالت ، آن را در پشت اجرای GUI (رابط کاربری گرافیکی) پنهان است.

این مردی است که تمام پشتیبان تهیه فایل ها را انجام می دهد. شما نمی توانید او را ببینید زیرا او یک زیراندی واقعی است که در پشت صحنه کار می کند. با SimpleBackupTool ، چندین نسخه پشتیبان از پرونده ها با شماره هایی مانند 1-sample.txt ، 2-sample.txt و غیره پیشوند می شوند.

8 تصاویر: SimpleBackupTool in Action

خوب اجازه دهید برخی از عکسهای SimpleBackupTool را در عمل مشاهده کنیم.

عکس های پشتیبان

اکنون که می دانید کار می کند ، اجازه دهید یک کد پیشرفت را انجام دهیم تا بتوانید نحوه عملکرد آن را ببینید ، و شاید اصلاحات خود را اضافه کنید.

کد Walkthrough: SimpleBackupTool

به یاد داشته باشید ، این کد کاملاً در LibertyBASIC است. ممکن است بخواهید قبل از ادامه کار ، روی LibertyBASIC خود را مسواک بزنید – آسان است ، برای شروع کار از برنامه ها و برنامه های درسی و مثال در وب سایت یا کامپایلر استفاده کنید!

برای کد منبع کامل SimpleBackupTool روی این لینک کلیک کنید. برای ادامه به آن احتیاج خواهید داشت.

پیشرفت 4 بخشی در زیر بخش های اصلی کد را توضیح می دهد. همچنین می توانید کد را در کامپایلر خود بچسبانید و برنامه را اجرا کنید تا از SimpleBackupTool استفاده کنید!

قسمت اول: تنظیمات اولیه

این قسمت ابتدایی از برنامه است که پوشه رجیستری و پشتیبان را ایجاد می کند و وقایع را گوش می دهد.

تنظیمات اولیه برای SimpleBackupTool

بیایید قسمت دو را ببینید – نحوه بارگذاری رجیستری.

قسمت دوم: بارگیری رجیستری

این قسمت از کد لیست رجیستری را در حافظه برنامه قرار می دهد تا به مکان های موجود در آن لیست برای تهیه نسخه پشتیبان در زمان واقعی دسترسی پیدا کنید.

بارگذاری رجیستری - SimpleBackupTool

قسمت سوم: پشتیبان گیری

این بخش از پیشرفت به چگونگی انجام نسخه پشتیبان در یک فرآیند حلقه می پردازد. ما تعداد پوشه های هدف را جدا می کنیم (بخاطر بسپار که این داده قبلاً در حافظه ذخیره شده است).

سپس از یک فرآیند دسته ای (پیکربندی حلقه) برای دستیابی متوالی به پوشه ها و استخراج لیستی از پرونده ها در آن پوشه ها برای تهیه پروسه کپی واقعی استفاده می شود ، که آنها را با توجه به عمق کپی انتخاب شده تکرار می کند..

پشتیبان گیری در SImpleBackupTool

قسمت چهارم: رابط کاربری گرافیکی (رابط کاربری گرافیکی)

در آخر ، ما می خواهیم به کدی که GUI را برای SimpleBackupTool ایجاد کرده است ، نگاهی بیندازیم.

ابزار پشتیبان گیری ساده رابط کاربری گرافیکی

کد ویژگی های پنجره را برای رابط کاربری گرافیکی ، از جمله ارتفاع ، عرض و موقعیت کنترل می کند. همچنین ویژگی هایی را برای اشیاء روی پنجره مانند دکمه ها ، اشیاء متن استاتیک ، جعبه گرافیکی (“LED”) و جعبه دسته کوچک موسیقی جاز (انتخاب عمق کپی) تنظیم می کند..

مجموعه ویژگی های اشیاء شامل موقعیت ، اندازه و کنترل کننده های رویداد است (جایی که برنامه با کلیک یا تنظیم آنها می رود). گردآورندگان رویداد به “برچسب شعبه” مانند [loadRegistry] پیوند می دهند که شامل لیستی از عملکردهایی است که باید هنگام شروع رویداد انجام شود.

درنهایت کد پنجره را نامگذاری می کند – در این حالت “ابزار پشتیبان گیری ساده” و راه اندازی آن ، تنظیم گزینه های نمایش و گوش دادن به وقایع در همان زمان.

نتیجه

سلام! امیدواریم که از خواندن این پست لذت برده باشید و چیزهای زیادی یاد بگیرید. در اینجا خلاصه ای از آنچه را پوشش داده ایم آورده شده است: ما چگونگی ایجاد ابزارهای پشتیبان ساده با LibertyBASIC ، یک برنامه نویسی ویندوز را بررسی کرده ایم.

ما SimpleBackupTool ، یک برنامه پشتیبان گیری دسکتاپ ساده و رایگان را با استفاده از یک سیر واضح کد 4 قسمت به بخش تجزیه و تحلیل کردیم. ما به شما كد منبع كامل SimpleBackupTool را ارائه كرديم تا به صورت دلخواه خود را وارد كنيد و به دلخواه از آن استفاده كنيد يا اصلاح كنيد

برای سؤال در مورد SimpleBackupTool به طور خاص ، لطفا یک ایمیل به [ایمیل محافظت شده] ارسال کنید. اگر می خواهید به این پست پاسخ دهید ، نظر خود را برای ما ارسال کنید! ما از اینکه ازت خبر داشته باشیم خوشحال میشویم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map