بررسی آمازون S3 – بروزرسانی شده در سال 2020

بررسی آمازون S3

آمازون S3 محبوب ترین سرویس IaaS در خارج از کشور ، زیرساخت های خوبی را ارائه می دهد ، سرعت خوبی دارد ، اما یک ساختار قیمت گذاری مشکلی دارد. در بررسی ها و لایک های ما در مورد این میزبان پرونده در بررسی ما در مورد Amazon S3 ، بررسی کنید.


Amazon S3 محبوب ترین رایانه ابری است که IaaS امروز ارائه می دهد ، 33 درصد از بازار را در سال 2018 کنترل می کند. در حالی که ما بیشتر به توانایی جفت شدن S3 با نرم افزار مشتری شخص ثالث و ویژگی های میزبانی فایل اهمیت می دهیم ، به عنوان بخشی از خدمات بزرگتر وب آمازون ( AWS) اکوسیستم ، این زیرساخت ها را برای انجام کارهای بیشتر فراهم می کند.

در طول این بررسی Amazon S3 ، ما به تعدادی از این مشتری های شخص ثالث اشاره خواهیم کرد. اگر می خواهید شروع به کار کنید ، بهترین خوانندگان راهنمای انتقال پرونده را به ما ارائه دهید. برای نیازهای پیشرفته تر ، بررسی پشتیبان گیری CloudBerry و بررسی Storage Made Easy ، دو گزینه مورد علاقه ما با S3 را برجسته می کنیم.

در حال آمدن ، ما هزینه های گیج کننده Amazon S3 را خراب می کنیم و به شبکه سرور چشمگیر آن نگاه خواهیم کرد. ما همچنین به تجربه ، امنیت و پشتیبانی کاربر خواهیم پرداخت تا به شما کمک کنیم مطمئن شوید S3 بهترین ارائه دهنده ابر IaaS برای نیازهای شماست.

گزینه های جایگزین برای Amazon S3

نقاط قوت & نقاط ضعف

قیمت گذاری

درک ساختار قیمت گذاری آمازون S3 می تواند برخی از کارها باشد. از جمله آمازون یخچال و فریزر ، این شرکت دارای سه لایه ذخیره و قبض مختلف با توجه به منطقه است. این شرکت نیز مانند بسیاری از راهکارهای IaaS ، هم برای ذخیره سازی و هم برای استفاده هزینه دارد. برای برخی ، هزینه تماس با API نیز وجود دارد که باید نگران آن باشید.

سه ردیف ذخیره سازی آمازون S3 به نام های استاندارد ، دسترسی استاندارد-نادر (استاندارد-IA) و دسترسی یک منطقه ای-نادر (یک منطقه-IA) نامیده می شوند..

Amazon S3 Standard امکان ذخیره سازی گرم را فراهم می کند ، اصطلاحی برای ذخیره سازی که اغلب به آن دسترسی خواهید داشت. اگر قصد استفاده از Amazon S3 را برای ذخیره سازی ابری با یک مشتری شخص ثالث مانند Storage Made Easy دارید ، این گزینه را انتخاب کنید.

دو برنامه IA برای دسترسی کمتر روتین طراحی شده است و باعث می شود آنها برای تهیه پشتیبان آنلاین بهتر شوند. داده های استاندارد و استاندارد-IA در چندین منطقه برای انعطاف پذیری ذخیره می کنند ، در حالی که One-Zone-IA داده ها را در یک منطقه واحد نگه می دارد.

Amazon Glacier ، که می توانید در بررسی ما در یخچال آمازون مطالعه کنید ، برای ذخیره طولانی مدت پرونده هایی طراحی شده است که به ندرت به آنها نیاز دارید..

نرخ ذخیره سازی برای استاندارد S3 بسیار بالاتر از برنامه IA است اما نرخ استفاده بسیار پایین است. برای ساده تر کردن امور ، ما به طور جداگانه به هزینه های ذخیره سازی و استفاده نگاه خواهیم کرد. همچنین می توانید از ماشین حساب ذخیره سازی آمازون برای برآورد هزینه ها استفاده کنید.

نرخ ذخیره سازی

صورتحساب آمازون در هر گیگ و هر ماه. حداقل نیاز به ذخیره سازی وجود ندارد و می توانید به اندازه حجم زیادی از داده یا همان اشیاء مورد نیاز خود را ذخیره کنید. از نظر اندازه اشیاء انفرادی ذخیره شده ، 5TB است.

برای ذخیره سازی استاندارد ، بسته به میزان ذخیره شما ، سه نرخ مختلف وجود دارد ، در حالی که برنامه های IA یک نرخ دارند. این نرخ ها برای جدول اوهایو در جدول ذکر شده در زیر آمده است.

هزینه برای هر گیگابایت در هر ماه برای Amazon S3 (اوهایو) استاندارد: Standard-IA: One-Zone-IA:
50TB اول0.023 دلار0.0125 دلار0.01 دلار
450TB بعدی0.022 دلار0.0125 دلار0.01 دلار
بیش از 500TB0.021 دلار0.0125 دلار0.01 دلار

میزان ذخیره سازی براساس منطقه متفاوت است اما زیاد نیست. به عنوان مثال ، داده های ذخیره شده در شمال کالیفرنیا دارای نرخ استاندارد 2.6 سنت و نرخ در فرانکفورت 2.45 سنت است.

هزینه های ذخیره سازی برای شبکه ای با اندازه آمازون معقول است و شرکت در سالهای اخیر قیمت های قابل توجهی را برای رقابت با سایر گزینه های IaaS کاهش داده است. اگرچه بیشتر از حافظه گرم مایکروسافت لاجورد تقریباً نیم درصد در هر گیگابایت ، S3 کمتر از 75 درصد از فایلهای ابری Rackspace Cloud استفاده می کند..

اگر می خواهید Amazon S3 را ابتدا امتحان کنید ، برای یک برنامه 5 گیگابایتی رایگان ثبت نام کنید ، که برای یک سال مناسب است.

برای نرخ های بسیار ارزان تر ، می توانید با Wasabi یا Backblaze B2 بروید ، اما زیرساخت های سرور را با Amazon دریافت نمی کنید.

نرخ استفاده

بارگیری و بارگیری اطلاعات برای استاندارد S3 رایگان است. هر دو برنامه IA برای بازیابی 1 درصد نرخ برای هر گیگابایت دارند.

بازیابی رایگان برای داده های ذخیره سازی گرم ، سود بیشتری را نسبت به لاجورد فراهم می کند ، که برای اولین بار بازیابی 50 ترابایت ، 1.84 سنت در هر گیگابایت هزینه دارد. نرخ برنامه IA برای بازیابی با هزینه های مایکروسافت برای ذخیره سازی خنک “لاجورد” یکسان است.

برای کسانی که قصد استفاده از S3 برای توسعه برنامه را دارند ، هزینه مکالمه API مانند دریافت ، انتخاب ، قرار دادن و کپی وجود دارد. شما می توانید اطلاعات دقیق در صفحه قیمت گذاری S3 را بیابید.

شبکه سرور

زیرساخت شبکه آمازون S3 دلیل بزرگی است که این سرویس موقعیت خود را به عنوان رهبر بازار IaaS حفظ می کند. گرچه به اندازه شبکه لاجوردی نیست ، سرعت کپی پرونده از شبکه S3 و ذخیره سازی چند منطقه ای از نتایج بسیار خوبی است..

آمازون دارای چهار مرکز داده S3 در ایالات متحده است که در شمال ویرجینیا ، اوهایو ، کالیفرنیای شمالی و اورگان واقع شده است. یکی دیگر از تاسیسات آمریکای شمالی در کانادا و دیگری در آمریکای جنوبی وجود دارد. سایر مراکز در E.U. (چهار) و آسیا و اقیانوسیه (شش).

این 16 مرکز داده است ، که یکی بیشتر از Google Cloud است ، اما لاجورد با 52 مایل با 52 سرویس دهنده از مسیری پیشی می گیرد.

راحتی در استفاده

قبل از آپلود فایل ها در Amazon S3 ، باید سطل های ذخیره سازی ایجاد کنید. سطل ها ظروف پرونده ای هستند که برای ساده سازی مدیریت استفاده می شوند ، زیرا در غیر این صورت شما می توانید هر پرونده را در یک مکان ذخیره کنید ، خواه برای تهیه نسخه پشتیبان ، ذخیره سازی ابری یا اهداف دیگری.

برای افزودن سطل های جدید ، به کنسول Amazon AWS وارد شوید و روی “S3” کلیک کنید.

صفحه مرتبط سطلهایی را که قبلاً ایجاد کرده اید نمایش می دهد. همچنین دکمه آبی “ایجاد سطل” آبی وجود دارد که می توانید برای اضافه کردن موارد جدید استفاده کنید.

به هر سطل باید نامی داده شود که در تمام حساب های Amazon S3 بی نظیر است ، نه فقط مال شما. همچنین باید یک سطل سرور برای سطل جدید خود انتخاب کرده و ویژگی های مختلفی مانند نسخه سازی فایل ، ایجاد سیاههها ، برچسب ها و رمزگذاری را تنظیم کنید. برای سرعت بخشیدن به مسائل ، می توانید در صورت داشتن گزینه ، کپی تنظیمات را از یک سطل از قبل ایجاد شده انتخاب کنید.

با ایجاد سطل خود ، می توانید فایل ها را ذخیره کنید. در حالی که رابط S3 به شما امکان می دهد پرونده های تک را در یک سطل بارگذاری کنید ، امکان جابجایی فایل ها به صورت فله وجود ندارد. برای این کار ، شما می خواهید از یک آپلودکننده ساده فایل مانند Cyberduck یا یک سرویس گیرنده مجهز به ویژگی های دیگر مانند نسخه پشتیبان تهیه CloudBerry استفاده کنید.

برای جفت کردن یک مشتری شخص ثالث با Amazon S3 ، به یک کلید API نیاز دارید. این کار را با کلیک کردن روی نام خود در بالای رابط و انتخاب “اعتبار امنیتی” از منوی کشویی باز کنید. سپس بر روی هدر “کلیدهای دسترسی” کلیک کنید.

برای برقراری اتصال به دو اعتبارنامه نیاز دارید: شناسه کلیدی و خود کلید. بخش اصلی فقط یک بار می تواند تولید شود ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که در صورت امکان این فایل را بنویسید یا فایل اصلی را بارگیری کنید.

ما در مورد چگونگی استفاده از آن کلید برای برقراری ارتباط با پشتیبان گیری CloudBerry در نحوه تهیه نسخه پشتیبان از راهنمای Amazon S3 ، جزئیات ما را توضیح می دهیم. مراحل برای برقراری ارتباط با سایر مراجعین شخص ثالث ، چه Duplicati ، Storage Made Easy ، Mountain Duck یا سایر موارد مشابه است.

در حالی که استفاده از آمازون S3 می تواند در ابتدا کمی مشکل و مشکل باشد ، زیرا می دانید چه پیوندهایی برای کلیک ، تنظیم و مدیریت سطل ها باید آسان باشد.

امنیت

آمازون اقدامات بسیاری را برای اطمینان از امنیت داده S3 انجام می دهد ، از جمله گزینه ای برای تنظیم رمزگذاری پیش فرض برای سطل های ذخیره سازی. این یک افزودنی خوب است زیرا بسیاری از ارائه دهندگان IaaS فقط محافظت از حمل و نقل را ارائه می دهند و رمزگذاری سمت سرور را روی شانه های کاربر قرار می دهند.

پروتکل رمزنگاری AES استاندارد است که توسط بسیاری از سرویس های ابری استفاده می شود و روی 256 بیت تنظیم شده است. همچنین می توانید از AWS-KMS که سیستم مدیریت کلیدی آمازون است استفاده کنید. خدمات مدیریت کلید آمازون ایجاد و از بین بردن کلیدهای رمزنگاری و همچنین دسترسی به سیستم را آسانتر می کند.

از آنجا که گذرواژه‌های ضعیف یکی از سوراخهای امنیتی که بیشتر مورد سوء استفاده قرار می گیرد ، آمازون همچنین از تأیید هویت چند عاملی پشتیبانی می کند. با روشن شدن MFA ، هنگام ورود به سیستم باید یک کد امنیتی اضافی را وارد کنید. این کد به وسیله متن به تلفن همراه شما تحویل می شود. همچنین می توانید از یک دستگاه MFA مانند یک برنامه کلید fob یا تلفن هوشمند استفاده کنید.

برای اطمینان از یکپارچگی تأسیسات سرور ، آمازون تحت نظارت ممیزی شخص ثالث ، دسترسی مبتنی بر اصل کمترین امتیاز را محدود می کند ، نقاط دسترسی را با استفاده از سیستم های ردیابی و تأیید هویت چند عاملی کنترل می کند و از جمله اقدامات دیگر نظارت 24/7 را حفظ می کند..

همچنین در صورت بروز بدترین اتفاق ، امکانات در برابر تهدیدات زیست محیطی مانند آتش سوزی ، سیل و زلزله با استفاده از سنسورهای اتوماتیک ، تجهیزات پاسخگو و اقدامات افزونگی داده ها محافظت می شود..

ما برای محافظت از مراکز داده خود به همه موارد حفاظتی که آمازون در آن موجود است ، نخواهیم پرداخت ، اما آنها با توجه به اینکه امکانات سرور عملکرد اصلی ستون اصلی آمازون را به ما تعجب نمی کند ، قابل توجه نیستند..

در حالی که نگرانی های امنیتی زیادی درباره راه حل ذخیره سازی ابری آمازون ، Amazon Drive داریم ، S3 تا آنجا که اقدامات امنیتی انجام شده ، قوی به نظر می رسد. گزارش های زیادی در مورد نقض S3 گزارش شده است ، اما این نتایج به دلیل اشتباهات بی دقتی توسط کاربران است.

از سوی دیگر ، به عنوان رهبر بازار ، آمازون S3 بدون شک هدف وسوسه انگیز تری برای هکرها و موارد مشابه ارائه می دهد ، بنابراین باید این موارد را در نظر گرفت.

پشتیبانی

پشتیبانی خوب از Amazon S3 به یک برنامه پشتیبانی AWS نیاز دارد. یک برنامه پشتیبانی اساسی و رایگان وجود دارد که دسترسی 24/7 به خدمات به مشتریان را ارائه می دهد ، اما پشتیبانی فنی را شامل نمی شود ، این بدان معناست که فقط برای سوال عجیب و غریب و البته پشتیبانی از فروش و صدور صورتحساب انجام می شود..

ارزانترین گزینه پشتیبانی پرداخت شده در ماه 29 دلار هزینه دارد و در ساعات کاری و فقط از طریق ایمیل پشتیبانی فنی را به شما می دهد. پشتیبانی فنی روزانه ، از جمله چت زنده و دسترسی به تلفن ، از 100 دلار در ماه شروع می شود.

برای سؤالات ساده ، پایگاه دانش و پشتیبانی آنلاین آمازون کافی است ، که هر دو استفاده از این نرم افزار رایگان است. پایگاه دانش قابل جستجو است و دارای مقاله و فیلم آموزشی است. انجمن پشتیبانی ، همانطور که احتمالاً از IaaS محبوب انتظار دارید ، فعال است و در بیشتر موارد ، شما انتظار طولانی برای کمک را نخواهید داشت..

افکار نهایی

تقصیر کاربران به دلیل عدم حضور در Amazon S3 دشوار است. برای یک ارائه دهنده IaaS با شبکه و ویژگی های خود ، نرخ ذخیره و استفاده شارژ بیش از حد معقول است ، حتی اگر می تواند چندین ساعت خراشیدن سر را به طول انجامد تا بفهمد هزینه های آن چقدر است.

این که آیا واقعاً بهترین ایاء موجود با وجود اینکه بازار را در اختیار دارد ، جای بحث دارد. در حالی که رتبه دوم مایکروسافت لاجورد هنوز 20 درصد از آمازون S3 را دنبال می کند ، در حال بدست آوردن آن است ، و هزینه های کمتری و یک شبکه بزرگتر را فراهم می کند. گزینه های ارزان تر مانند Backblaze B2 و Wasabi نیز در حال افزایش هستند.

در حالی که شباهت زیادی با Amazon S3 وجود دارد ، ممکن است روزهای آن در بازار IaaS شماره گذاری شود.

با نظرات خود در مورد مکان S3 در بازار IaaS در نظرات زیر بیاموزید ، با تشکر از خواندن.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me