Microsoft Azure Review – بروزرسانی شده در سال 2020

Microsoft Azure Review

احتمالاً یکی از محبوب ترین ارائه دهندگان IaaS در خارج از کشور ، مایکروسافت لاجورد قیمت های رقابتی و سرعت سریع و همچنین ادغام با تعداد زیادی نرم افزار انتقال شخص ثالث را ارائه می دهد. برای تصویر کامل ، بررسی کامل مایکروسافت لاجوردی ما را بخوانید.


مایکروسافت لاجورد برای کسانی که به دنبال سرویس زیرساخت ابری قادر به میزبانی پرونده ها هستند ، قیمت مناسب و حتی زیرساخت های جهانی عمیق تر را نسبت به محبوب آمازون S3 فراهم می کند. Azure همچنین با نرم افزارهای شخص ثالث قابل تنظیم مانند سرویس پشتیبان گیری آنلاین CloudBerry پشتیبان گیری و مشتری ذخیره سازی ابری به خوبی کار می کند Storage Made Easy.

در این بررسی مایکروسافت لاجورد ، ما هزینه ها ، شبکه سرور ، تجربه کاربری ، امنیت و پشتیبانی را تقسیم می کنیم تا به شما نشان دهیم که چرا به عنوان بهترین گزینه IaaS cloud در دسترس قرار دارد.

فراموش نکنید که برای اطلاعات در مورد دو ابزار مورد علاقه ما لاجوردی ، همچنین ، بررسی CloudBerry Backup و Storage را برای بررسی آسان انجام دهید ،.

گزینه های جایگزین برای مایکروسافت لاجورد

نقاط قوت & نقاط ضعف

قیمت گذاری

بسیاری از محصولات و خدمات زیر چتر لاجورد قرار دارند ، همه با هزینه های مختلف. این شامل سرویس برنامه لاجوردی ، ماشینهای مجازی لاجوردی و سرویس کانتینر لاجورد می باشد. میزبانی فایل ها برای تهیه نسخه پشتیبان یا ذخیره سازی نیاز به استفاده از Azure Blob Storage دارد که برای داده های بدون ساختار طراحی شده است.

مانند اکثر راه حل های IaaS ، هزینه استفاده شما را به شما تعلق می گیرد ، که مزیت مقیاس پذیری را نسبت به ذخیره سازی سنتی ابر و راه حل های پشتیبان گیری آنلاین فراهم می کند

گفته می شود ، محاسبه هزینه های لاجورد بسیار دشوار است زیرا هزینه های هر گیگابایتی هم برای ذخیره سازی و هم برای استفاده شامل می شود. ما قیمت ها را پوشش خواهیم داد ، اما اگر به برآورد دقیق تری نیاز دارید ، مایکروسافت یک ماشین حساب ذخیره سازی را ارائه می دهد که به شما کمک می کند.

نرخ ذخیره سازی لاجورد

هزینه مایکروسافت بر اساس گیگهای کل ذخیره شده در Azure Blob Storage هر ماه. حداقل مقدار ذخیره لازم لازم نیست ، بنابراین می توانید داده های کمی را که می خواهید ذخیره کنید.

همچنین سقف وجود ندارد.

سه نوع ذخیره سازی Azure Blob وجود دارد: گرم ، سرد و بایگانی. حافظه گرم برای دسترسی مکرر بهینه شده است. مبلغ بیشتری را برای ذخیره سازی و ذخیره سازی بایگانی هزینه بیشتری می پردازید ، اما هزینه کمتری برای استفاده می کنید. این بهترین انتخاب برای سه نفر برای همگام سازی پرونده و به اشتراک گذاری و ایده آل برای افرادی است که از Storage Made Easy استفاده می کنند.

حافظه خنک برای دسترسی نادر بهینه شده است در حالی که ذخیره سازی بایگانی برای دسترسی نادر است. از اولی برای پشتیبان گیری کوتاه مدت و دومی برای بلند مدت استفاده کنید.

مایکروسافت همچنین فضای ذخیره محلی با افزایشی و ذخیره جغرافیایی اضافی را از نظر جغرافیایی ارائه می دهد. قیمت های GRS به دلیل اینکه پرونده ها در چندین مرکز داده ذخیره می شوند ، بطور قابل توجهی بالاتر است ، در حالی که LRS فقط از یکی استفاده می کند. LRS کافی نیست ، مگر اینکه شما یک شبکه تحویل محتوا ایجاد کنید یا دفاتر دیگری در سراسر جهان نداشته باشید.

برنامه ها: Hot (LRS): Hot (GRS): Cool (LRS): Cool (GRS): بایگانی (LRS): بایگانی (GRS):
50TB اول:0.0184 دلار0.0208 دلار0.01 دلار0.0334 دلار$ 0.002$ 0.004
450TB بعدی:$ 0.0177200 0.0200200 دلار0.01 دلار0.0334 دلار$ 0.002$ 0.004
بیش از 500TB:$ 0.0170.0192 دلار0.01 دلار0.0334 دلار$ 0.002$ 0.004

هزینه های ذخیره سازی گرم LRS بسیار گران تر از Wasabi یا Backblaze B2 است ، اما برای IaaS با یک شبکه سرور در اندازه Azure بسیار منطقی است. برای مقایسه ، ذخیره سازی گرم با Rackspace Cloud Files برای هر ترابایت 100 دلار هزینه دارد ، بیش از پنج برابر هزینه لاجورد (بررسی فایلهای ابر Rackspace Cloud ما را بخوانید).

Amazon Glacier که به عنوان یک راه حل پشتیبان بلند مدت شناخته شده است ، نسبت به ذخیره سازی بایگانی Azure دارای هزینه های ذخیره بالاتر است. بسیاری از ارائه دهندگان IaaS فقط گزینه های ذخیره سازی گرم یا بایگانی را ارائه می دهند. ما دوست داریم که مایکروسافت یک گزینه میان رده را ارائه دهد.

نرخ استفاده از لاجورد

مایکروسافت هزینه های ذخیره سازی معقول خود را با هزینه های استفاده معقول و منطقی تکمیل می کند. نکته مهم این است که هیچ گونه هزینه ای برای مبادله گرم برای ذخیره سازی گرم وجود ندارد. Egress به بارگیری پرونده ها اشاره دارد که اکثر ارائه دهندگان آنها را شارژ می کنند.

برای ذخیره سازی خنک و ذخیره سازی بایگانی هزینه های خارج از کشور وجود دارد. حافظه خنک همچنین شامل هزینه بارگذاری داده است.

Hot (LRS): Hot (GRS): Cool (LRS): Cool (GRS): بایگانی (LRS): بایگانی (GRS):
خواندن:رایگانرایگان0.01 دلار0.01 دلار۰ 2 ۰۲ دلار۰ 2 ۰۲ دلار
نوشتن:رایگانرایگانرایگانرایگانرایگانرایگان

فرقی نمی کند از چه نوع ذخیره ای استفاده کنید ، هزینه های تماس های API هزینه ای وجود دارد ، در صورتی که قصد دارید از Azure برای توسعه برنامه استفاده کنید ، به آن توجه خواهید کرد. شما می توانید این هزینه ها را در اینجا بیابید.

اگر می خواهید قبل از ارتکاب آزمایشی آزور آزمایشی بدهید ، می توانید با یک حساب کاربری 5 گیگابایتی ثبت نام کنید که برای یک سال خوب است.

شبکه سرور

مایکروسافت مراکز داده ابری را در 52 نقطه در سراسر جهان نگهداری می کند و دسترسی به لاجورد در 140 کشور جهان در دسترس است.

آمریکای شمالی بیشترین امکانات را با 13 مورد دارد ، اما دو مورد از آنها در ایالات متحده است. اروپا با هشت مورد همراه است. منطقه آسیا و اقیانوسیه از امکانات خوبی در چین ، کره جنوبی ، ژاپن ، سنگاپور و استرالیا برخوردار است.

فقط یک مرکز داده در آمریکای جنوبی ، واقع در برزیل ، و هیچ یک در آفریقا یا خاورمیانه وجود ندارد ، اگرچه مایکروسافت دارای چهار لیست برای راه اندازی است.

برای مقایسه ، گزینه IaaS بودجه Backblaze B2 دارای یک مرکز مرکز داده در کالیفرنیا است. Amazon S3 دارای 14 گسترش در سراسر جهان است. Google Cloud دارای 16 مورد است.

شما عکس می گیرید. از نظر امکانات سرور ، Azure به مراتب از بقیه قسمتها پیشی می گیرد. اگرچه این به معنای لزوماً به این معنی نیست که شما می خواهید سریعتر خدمات را با Azure انجام دهید ، ضرری ندارد.

راحتی در استفاده

برای این بررسی ، ما به Azure به عنوان گزینه ای برای میزبانی پرونده ها علاقه مند هستیم. Azure مانند سایر سیستم عامل های پیشرفته IaaS بسیار بیشتر از این کار را انجام می دهد ، از جمله ارائه ابزارهایی برای ساختن برنامه ها ، صفحات میزبان وب و ساخت پایگاه های داده.

با توجه به پیچیدگی آن ، ممکن است شروع به کار با لاجورد دشوار باشد ، به همین دلیل ما یک راهنمای برای کمک به شما قرار داده ایم. در حالی که بر روی تهیه نسخه پشتیبان متمرکز شده اید ، راهنمای ما ایده ای را برای چگونگی تنظیم Azure برای ذخیره سازی فایل به شما ارائه می دهد ، بنابراین ما به اندازه عمق اینجا وارد آن نمی شویم.

برای نگه داشتن پرونده ها در Azure Blob Storage ، با ورود به داشبورد لاجوردی و کلیک بر روی “ذخیره سازی” در پنجره “شروع” ، یک حساب ذخیره سازی ایجاد کنید..

در صفحه بعد ، در زیر صفحه بازار Azure در سمت چپ ، دوباره روی “ذخیره سازی” کلیک کنید. یک صفحه جدید با لیستی از برنامه های برجسته در سمت راست قرار می گیرد. روی آن چیزی که می گوید “حساب ذخیره سازی” کلیک کنید.

بعد ، یک حساب ذخیره سازی ایجاد کنید. در نسخه IaaS ، شما یک سطل یا ظروف ایجاد می کنید ، اما مایکروسافت از هیچ یک از این اصطلاحات استفاده نمی کند. باید یک حساب کاربری خود را وارد کنید ، یک نوع حساب را انتخاب کنید و یک مکان مرکز داده را انتخاب کنید.

برای انواع حساب ، می توانید فضای ذخیره سازی حباب ، v1 عمومی یا اهداف عمومی v2 را انتخاب کنید. برای اکثر موارد v2 با هدف کلی انتخاب کنید. این پشتیبانی از آخرین ویژگی های ذخیره سازی لاجورد ، حباب یا غیره ، و بهترین قیمت گذاری را ارائه می دهد.

پس از دریافت کلید API برای آن حساب ذخیره سازی ، “ایجاد” را کلیک کنید و آماده بارگذاری پرونده ها خواهید بود. می توانید با کلیک روی پیوند “کلیدهای دستیابی” در پورتال لاجورد آن کلید را پیدا کنید.

با استفاده از این کلیدها و نام حساب خود ، می توانید Azure را با برنامه های شخص ثالث که برای انتقال پرونده ها طراحی شده اند ادغام کنید.

گزینه های Client شامل برنامه های بارگیری و بارگیری ساده مانند آنهایی که در میان بهترین مشتری های انتقال پرونده و ابزارهای توسعه یافته تری مانند Duplicati ، Arq ، CloudBerry Backup و Storage Made Easy هستند. همچنین می توانید درایو شبکه را با استفاده از ابزاری مانند Mountain Duck به Azure نشان دهید.

در حالی که راه حل IaaS مایکروسافت ممکن است به آسانی قابل استفاده با Wasabi یا Backblaze B2 نباشد ، هیچ یک از این خدمات به عنوان طیف وسیعی از خدمات ارائه نمی دهند. پس از رسیدن به منحنی یادگیری اولیه ، Azure یک رابط کاربری جذاب و کاربر پسند برای ایجاد و مدیریت حساب های ذخیره سازی فراهم می کند.

امنیت

هنگام ایجاد حساب ذخیره سازی ، گزینه ای برای رمزگذاری تمام داده های ذخیره شده در سمت سرور به شما داده می شود. شناخته شده به عنوان رمزگذاری در زمان استراحت ، این رویکرد اطمینان به شما می دهد که نقض سرور منجر به سرقت نسخه های قابل خواندن از پرونده های شما نمی شود.

لاجورد از یک استاندارد رمزگذاری پیشرفته برای پروتکل رمزگذاری استفاده می کند ، روی 256 بیت تنظیم شده است. این پروتکل توصیه شده توسط مؤسسات ملی استاندارد و فناوری ایالات متحده است و بیشتر مورد استفاده ارائه دهندگان ابر است.

کلیدهای رمزگذاری توسط مایکروسافت اداره می شوند و از روی داده های شما روی یک سرور جداگانه ذخیره می شوند. گزینه ای برای رمزنگاری خصوصی و غیر انتهایی وجود ندارد ، اما این یک سرویس با سرویس IaaS cloud است. اگر آن سطح از حفاظت چیزی است که شما به آن نیاز دارید ، بسیاری از ابزارهای شخص ثالث که با Azure جفت شده اند رمزگذاری طرف مشتری را ارائه می دهند.

برای محافظت در برابر سرقت رمز عبور که به دیگران امکان ورود به داشبورد شما را می دهد و باعث خراب شدن می شود ، می توانید تأیید هویت دو عاملی را فعال کنید. 2FA هنگام ورود به لاجورد در یک دستگاه ناآشنا ، به یک اعتبار امنیتی اضافی نیاز دارد. می توانید این کد را به عنوان پیام متنی دریافت کنید یا با یک برنامه تأییدکننده مانند Google Authenticator بروید.

هر دو تماس فیزیکی و مجازی با شبکه داده های Azure از نزدیک مورد بررسی قرار می گیرند. دسترسی به مرکز داده از طریق یک نقطه دسترسی واحد قیف می شود و بقیه مرکز توسط نرده های بلند مسدود شده است. تسهیلات توسط نگهبانان گشت زنی می شوند و 24/7 توسط تلویزیون مدار بسته ، از جمله دوربین های جلویی و پشتی هر قفسه سرور کنترل می شوند..

پشتیبانی

برای دریافت پشتیبانی کامل از Azure از مایکروسافت ، باید در یک برنامه پشتیبانی ثبت نام کنید. اگر هزینه پشتیبانی را پرداخت نکردید ، فقط درمورد مشکلات صدور صورتحساب و اشتراک از مایکروسافت کمک می کنید ، اگرچه می توانید از انجمن های پشتیبانی برای مسائل فنی استفاده کنید.

چهار سطح برنامه پشتیبانی وجود دارد: توسعه دهنده ، استاندارد ، حرفه ای و برتر. برنامه های پشتیبانی ارزان نیستند. کمترین هزینه ، پشتیبانی از توسعه دهنده ، ماهانه 29 دلار هزینه دارد. پشتیبانی استاندارد 100 دلار و هزینه حرفه ای 1000 دلار است.

پشتیبانی برتر نیاز به فراخوانی مایکروسافت برای دریافت نقل قول دارد.

برنامه توسعه دهنده باید برای محیط های غیر تولیدی از جمله پشتیبان گیری و ذخیره سازی ابر کافی باشد ، تا در ساعات کاری از طریق ایمیل به شما پشتیبانی کند. برای 29 دلار در ماه ، ما انتظار داریم که پشتیبانی تلفنی گنجانده شود ، اما این نیاز به برنامه استاندارد دارد. سپس دوباره ، یک برنامه پشتیبانی مشابه با Google Cloud ماهانه 150 دلار هزینه دارد ، بنابراین ، با مقایسه ، سؤال Azure منطقی به نظر می رسد.

زمان پاسخگویی برای برنامه توسعه دهنده زیر 8 ساعت کاری تخمین زده می شود. برنامه های گران تر بسته به شدت مسئله پاسخ سریعتر می گیرند. برای آمریکای شمالی ساعات کاری از 6 صبح تا 6 بعد از ظهر انجام می شود. PST ، دوشنبه تا جمعه. در بیشتر کشورهای دیگر ، ساعات پشتیبانی بین 9 صبح و 5 بعد از ظهر است. در روز های هفته.

برای راهنمایی DIY ، Azure اسناد آنلاین و پایگاه دانش را در بر می گیرد که بسیاری از سوالات متداول را در بر می گیرد. می توان پایگاه دانش را جستجو کرد یا می توانید موضوعات را براساس محصول و برچسب های “پشتیبان” یا “صورتحساب” مرور کنید.

منابع DIY مایکروسافت عمیق است و فروم کاربر آن فعال است ، اما این مزایا از هزینه های برنامه های پشتیبانی آن برای ایجاد تصور مطلوب بیشتر نیستند.

افکار نهایی

اگر می توانید از برنامه های پشتیبانی گران قیمت آن غافل شوید ، مایکروسافت لاجورد تحسین برانگیز است. در مقایسه با خدمات مشابه IaaS مانند Amazon S3 و Google Cloud ، میزان ذخیره سازی کمتر و شبکه سرور بزرگتر است. ما طرفداران بزرگی از رابط وب جذاب و کاربردی آسان آن هستیم.

ما Azure را به عنوان بهترین راه حل IaaS ابری در دسترس قرار می دهیم ، حتی اگر قبل از مطابقت با شماره های بازار آمازون مسیری طولانی را طی کند. البته ، ما به اختلاف نظرها باز هستیم. نظرات خود را در مورد لاجورد در نظرات زیر به اشتراک بگذارید ، و بخاطر خواندن متشکرم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map