بررسی Google Cloud – بروزرسانی شده در سال 2020

Google Cloud Review

Google Cloud یک ارائه دهنده IaaS است که در یکی از قوی ترین شبکه های موجود در آنجا ساخته شده است. گرچه این بدون تقصیر نیست ، اما اگر قصد خرید زیرساخت را دارید ، سزاوار توجه است. اگر می خواهید بدانید چرا Google Review Cloud ما را بخوانید.


راه حل های زیرساختی مانند سرویس ابر ، شبکه های سرور را برای نیازهای محاسبات ابری ، از جمله میزبانی پایگاه داده ها و داده های برنامه فراهم می کند. در اینجا در Cloudward.net ، ما بیشتر علاقه مند به IaaS به عنوان یک نقطه پایانی برای مشتریانی که از آنها مانند CloudBerry Backup ، Duplicati و Arq استفاده می کنند ، استفاده می کند..

در این بررسی Google Cloud ، ما یکی از نام های بزرگتر در صنعت IaaS و یک جفت شدن مناسب برای هر یک از آن مشتری ها را ارزیابی خواهیم کرد ، به این ترتیب ، راه حل همگام سازی و به اشتراک گذاری فایل ذخیره سازی خود را انتخاب نکنید – مطالعه Storage Made Review ما را بخوانید).

کمی سوال وجود دارد که Google Cloud شایسته ذکر در میان بهترین ارائه دهندگان ابر IaaS موجود است ، اگر چه ما ادعا می کنیم که این نمودارها کاملاً صدر نیست. ممکن است به اندازه Amazon S3 یا Azure جذاب نباشد ، اما Google Cloud دارای یک شبکه جهانی ، امنیت قوی و انواع مختلفی از ذخیره سازی بسته به نیاز شما ، از جمله سطل های بایگانی آن.

در زیر ، همه موارد و مشکلات ناشران ، نکات برجسته و پایین را با جزئیات ، هزینه ها ، شبکه ، تجربه کاربری ، امنیت و پشتیبانی که با ارائه زیرساخت های ابری Google ارائه شده است ، به تفصیل خواهیم پرداخت. در صورت درخواست Google Cloud ، می توانید این سرویس را با یک آزمایش آزمایشی 12 ماهه و 300 دلاری رایگان امتحان کنید تا آن را برای خود ارزیابی کنید.

گزینه های دیگر برای Google Cloud

نقاط قوت & نقاط ضعف

قیمت گذاری

در میان ارائه دهندگان IaaS ، هزینه های Google Cloud جزء گرانترین هاست. آنها نسبت به مایکروسافت لاجورد و آمازون S3 از هر گیگا بایت بیشتر هستند ، هرچند که به طور قابل توجهی کمتر از فایلهای ابر ابر Rackspace هستند..

قیمت ها شامل هزینه های ذخیره سازی و استفاده هستند که ماهانه صورتحساب می شوند. حداقل شرایط لازم برای ذخیره سازی وجود ندارد ، و سقف وجود ندارد ، بنابراین می توانید از Google Cloud برای میزبانی هر تعداد یا همان تعداد پرونده به عنوان مورد نیاز استفاده کنید.

چهار نوع فضای ذخیره‌سازی برای Google Cloud در دسترس است و نرخ بستگی به نوع انتخاب شما بستگی دارد. گزینه های آن ، ذخیره سازی گرم چند منطقه ای و منطقه ای ، ذخیره سازی نزدیک خط و ذخیره سازی خط خنک است.

اگر قصد دسترسی مکرر به پرونده های خود دارید ، فضای ذخیره گرم را انتخاب کنید. نرخ ذخیره بالاتر است اما حداقل مدت زمان ذخیره سازی وجود ندارد و میزان استفاده معقول است. برای دسترسی کمتر مکرر ، مانند تهیه نسخه پشتیبان ، ذخیره نزدیک و یا سرماخوردگی موجب صرفه جویی در هزینه شما خواهد شد ، مادامی که پرونده های خود را حداقل 30 روز برای خط و 90 روز در خط سرخ نگه دارید..

ما به نرخ ها نگاه دقیق تری خواهیم داشت ، اما اگر شما بر اساس موقعیت مکانی و نیازهای خود تخمین دقیق تری می خواهید ، Google یک ماشین حساب را برای برآورد هزینه ها ارائه می دهد.

نرخ ذخیره سازی

نرخ ذخیره سازی برای ذخیره سازی داغ Google Cloud با تخفیف بیشتر از Amazon S3 و Azure تخفیف بیشتری برای شما ذخیره نمی کند. نرخ پایه ، حداقل برای سطل های چند منطقه ای نیز بالاست.

Google Cloud Storage برای هر گیگابایت در هر ماهچند منطقه ای (ذخیره سازی گرم):منطقه ای (گرمایش):خط نزدیک:سرماخورد:
نرخ:0.026 دلار0.02 دلار – 0.035 دلار در هر گیگابایت در ماه0.01 دلار – 0.02 دلار در هر گیگابایت در ماه$ 0.007 – 0.014 دلار در هر گیگابایت در ماه

برای ذخیره سازی چند منطقه ای 2.6 سنت در هر گیگابایت ، تقریباً یک سوم بیشتر از آمازون و چهار پنجم درصد بیشتر از لاجورد است. برای صرفه جویی ، ذخیره منطقه ای را در نظر بگیرید. مگر اینکه در حال ساختن سیستم میزبانی فایل برای کاربران نهایی در سراسر جهان باشید ، انتخاب آن بر عملکرد تأثیر نمی گذارد.

نرخ برای ذخیره سازی منطقه مطلوب تر است ، اگرچه از 2 سنت در هر گیگابایت تا 3.5 سنت متغیر است. بیشتر مناطقی که مورد بررسی قرار گرفتیم 2 یا 2.3 سنت در هر گیگ بود.

برای نیاز به تهیه نسخه پشتیبان ، کمترین میزان حافظه سرما در Google Cloud ، هفت دهم درصد ، در هر گیگابایت بالاتر از آمازون یخچال و فریزر با حدود یک پنجم درصد برای هر گیگابایت بالاتر است. به خاطر داشته باشید که حداقل 30 روز برای پرونده هایی که در نزدیکی خط و 90 روز برای کسانی که در حافظه سردخانه نگهداری می شوند ، شارژ می شوید.

نرخ استفاده

Google میزان استفاده از پلتفرم IaaS خود را به کلاس A ، کلاس B و آدرسهای الکترونیکی تقسیم می کند.

برای کسانی که به دنبال ساختن یک مخزن ابری هستند تا با Storage Made Easy ، CloudBerry Backup یا سرویس مشابه مشابه آن جفت شوند ، شما فقط باید نگران نشانی اینترنتی باشید که اصطلاحاتی برای بارگیری پرونده است. متأسفانه ، این هزینه های بازپرداخت ارزان نیست.

توجه داشته باشید که در جدول زیر نرخ های خروجی برای ذخیره سازی چند منطقه ای و بیشتر گزینه های ذخیره منطقه ای خلاصه شده است. از آنجا که نرخ های منطقه ای می توانند متفاوت باشند ، بسته به مکانی که می خواهید پرونده های خود را خاموش کنید ، می توانید آنها را دوبار با Google بررسی کنید.

چند منطقه ای & نرخ گل سرخ منطقه ای برای هر گیگابایتEgress در سراسر جهان (به استثنای آسیا و استرالیا:آسیا Egress (به استثنای چین اما از جمله هنگ کنگ):Egress چین (به استثنای هنگ کنگ):Egress استرالیا:
0-1TB0.12 دلار0.12 دلار0.23 دلار0.19 دلار
1-10TB0.11 دلار0.11 دلار0.22 دلار0.18 دلار
10 + سل۰ 8 ۰۸ دلار۰ 8 ۰۸ دلار0.20 دلار0.14 دلار

گوگل نرخ های چند منطقه ای و منطقه ای را برای کسانی که بارها بارگیری می کنند ، تخفیف می دهد ، اما 12 سنت تقریباً به اندازه هزینه خدمات IaaS است. برخی مانند ویزابی که از نظر بودجه مناسب است (خواندن نظر Wasabi ما را بخوانید) برای دریافت پرونده هزینه ای دریافت نمی کنند.

شبکه سرور

گوگل شبکه ای از امکانات سرور را در سراسر جهان پخش می کند که استخوان های خدمات زیرساخت ابری خود را تشکیل می دهند. همه گفته شده ، 15 مکان مرکز داده با تعداد بیشتری از این راه وجود دارد. این امر باعث شده تا Google Cloud با Amazon S3 همراه باشد ، اگرچه بسیار پشت Microsoft Azure است ، که دارای بیش از 50 مرکز داده است.

در میان مکان های مختلفی در ایالات متحده وجود دارد ، از جمله اورگان ، آیووا ، ویرجینیا شمالی و کارولینای جنوبی. یکی دیگر از تاسیسات آمریکای شمالی در مونترال و در آمریکای جنوبی واقع در سائوپائولو برزیل وجود دارد.

چهار مرکز در اروپا وجود دارد که در لندن ، بلژیک ، هلند و فرانکفورت قرار دارند و تعداد بیشتری از آنها در این راه قرار دارند. سرور در خاورمیانه یا آفریقا وجود ندارد ، اما شش در منطقه آسیا و اقیانوسیه: بمبئی ، تایوان ، توکیو ، سنگاپور و سیدنی.

راحتی در استفاده

Google یک کنسول مبتنی بر وب را برای مدیریت حساب Google Cloud شما فراهم می کند. از این کنسول می توان بیش از تنظیم ظروف برای نگهداری پرونده ها ، از جمله ساخت پایگاه های داده ، موتورهای برنامه ، موتورهای محاسبات و طراحی فرایندهای بزرگ داده استفاده کرد. اگر فقط به دنبال استفاده از آن برای ذخیره سازی فایل هستید ، در ابتدا استفاده از Google Cloud کمی مشکل خواهد بود.

شما می توانید با کلیک کردن روی پیوند “ذخیره سازی” ، که در حدود یک سوم راه پایین سمت چپ سمت چپ ، زیر زیر عنوان “ذخیره سازی” است ، سر و صداها را کاهش دهید. یک کلیک شما را به صفحه جدید هدایت می کند که می توانید با سهولت نسبی سطلهای ذخیره سازی را ایجاد و مدیریت کنید.

سطل ها ظروف گسسته ای برای ذخیره سازی شی هستند که ساماندهی پرونده ها را آسان تر می کنند. در حالی که می توانید چندین برنامه شخص ثالث را به یک سطل منفرد متصل کنید ، بهتر است سطل جداگانه برای هر یک ایجاد کنید.

روی “ایجاد سطل” کلیک کنید و فیلدهای موجود در پنجره باز شده را پر کنید. لازم است که به سطل خود یک نام منحصر به فرد بدهید ، یک نوع ذخیره سازی را انتخاب کنید و یک مکان ذخیره را انتخاب کنید.

همچنین می توانید برچسب ها را برای آسانتر کردن سطل طبقه بندی اضافه کنید ، یا به Google اجازه دهید کلیدهای رمزگذاری خود را مدیریت کند یا خودتان آنها را مدیریت کنید. وقتی راضی شدید کلیک کنید “ایجاد” و سطل شما آماده میزبانی پرونده ها خواهد بود.

در حالی که می توانید فایلهای جداگانه را از طریق کنسول cloud در Google Cloud بارگذاری کنید ، استفاده از یک برنامه شخص ثالث کارایی بیشتری دارد. ما در بهترین راهنمای مشتری برای انتقال پرونده ما چند راه حل ساده پیشنهاد می کنیم. همچنین می توانید با استفاده از ابزاری مانند Mountain Duck یا چیزهای پیچیده تری مانند CloudBerry Backup (Google CloudBerry Backup Backup) ، Google Drive را به درایو شبکه تبدیل کنید..

مهم نیست که از چه مشتری استفاده می کنید ، لازم است آن را به سطل Google Cloud خود متصل کنید. اگر برنامه از آن پشتیبانی کند ، این کار را می توان با استفاده از یک کلید API یا یک رمز تصدیق مانند OAuth انجام داد.

مزیت OAuth این است که فردی را که ارتباط برقرار می کند شناسایی می کند و کلید API شما نیازی به ذخیره سازی در هر جایی نخواهد داشت. اتصالات OAuth همچنین استفاده از آنها بسیار آسانتر است زیرا نیازی به بازیابی یک کلید API از درگاه توسعه دهنده نیست.

اگر به کلید API احتیاج دارید ، می توانید آن را با استفاده از برگه “اعتبار” صفحه “API و خدمات” مرتبط با کنسول کنترل Google Cloud بازیابی کنید..

ممکن است لازم باشد که کلید API خود را در جایی ضبط کنید ، زیرا فقط یک بار ایجاد می شود و در هیچ کجا برای اهداف امنیتی ذخیره نمی شود. هنگام تنظیم اتصالات به Google Cloud از برنامه شخص ثالث ما ، این کلید مورد نیاز خواهد بود.

در نهایت ، هیچ چیز نگران تجربه کاربر Google Cloud نیست. اگرچه یک منحنی یادگیری وجود دارد ، این به لطف پیچیدگی خدمات ارائه شده اجتناب ناپذیر است. اگر سادگی چیزی است که بعد از آن هستید ، ممکن است بخواهید به Backblaze B2 ، یک پلتفرم ابری IaaS با ویژگی های کمتر (با ذکر هزینه ای بسیار پایین تر) نگاه کنید..

امنیت

استفاده از OAuth برای اتصال به نقاط پایانی Google Cloud ، از جمله سطل ، به Google برتری امنیتی نسبت به بسیاری از رقبای ابر IaaS خود که به کلیدهای API نیاز دارند ، می دهد. Google Cloud مشخصات امنیتی خوبی دارد ، بسیار بیشتر از راه حل ذخیره سازی ابر شخصی شرکت ، Google Drive (بررسی Google Drive ما را بخوانید).

Google Cloud داده ها را در تکه ها تقسیم می کند و هر قطعه در حالت استراحت با استفاده از رمزگذاری 128 بیتی یا 256 بیتی رمزگذاری می شود. کلیدهای رمزگذاری داده ها با استفاده از خدمات مدیریت کلید Google رمزگذاری شده اند.

در حالی که Google کلیدها را بطور پیش فرض مدیریت می کند ، برای امنیت بیشتر می توانید خودتان را با استفاده از Google KMS نظارت کنید. این سرویس به شما امکان می دهد علاوه بر مدیریت مجوزهای کلید و ممیزی استفاده از کلید ، به سرعت کلیدها را چرخانده و از بین ببرید.

Google به شما امکان می دهد تأیید هویت دو عامل را به عنوان ابزاری برای محافظت از حساب های خود در مقابل سرقت رمز عبور فعال کنید. رمزهای عبور ضعیف بسیار آسانتر از کلیدهای رمزگذاری و آسیب پذیری شایع برای مشاغل هستند. با فعال کردن 2FA ، یک کد امنیتی اضافی لازم است تا از یک دستگاه ناآشنا به حساب Google Cloud خود وارد شوید.

در صورت تمایل می توانید این کد را از طریق پیام متنی دریافت کرده یا از Google Authenticator ، برنامه تلفن همراه استفاده کنید. همچنین می توانید از یک کلید امنیتی استفاده کنید ، این همان سخت افزاری است که به درگاه USB رایانه شما وصل می شود.

Google برای اطمینان از یکپارچگی مرکز داده ، مانند اکثر سرویسهای ابری ، امکانات خود را در برابر حملات مجرمانه و حملات مجازی تأمین می کند. اقدامات شامل اسکنرهای بیومتریک ، نظارت بر تلویزیون مدار بسته ، گشت های نگهبان و شمشیربازی محیطی است. اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری کسب کنید ، این شرکت با چاپ سفید امنیتی کامل منتشر کرده است.

پشتیبانی

پشتیبانی فنی از Google Cloud رایگان نیست ، اما بین ارائه دهندگان IaaS امری عادی نیست. می توانید پشتیبانی مستقیم از مشکلات صورتحساب و فروش را دریافت کنید ، اما این در مورد آن است.

کمترین سطح پشتیبانی فنی نسبت به رقابتی که بالاترین قیمت را دارد ، گرانتر است. پشتیبانی نقره به شما 150 دلار در ماه بازمی گرداند ، پنج برابر بیشتر از هزینه مشابه پشتیبانی آمازون و مایکروسافت.

پشتیبانی نقره فقط از طریق ساعات پشتیبانی و فقط از طریق ایمیل از شما پشتیبانی می کند. برای پشتیبانی 24/7 و پشتیبانی تلفنی ، باید به نقشه طلا که ماهانه 400 دلار شروع می شود ، ارتقا دهید.

برای کسانی که فکر نمی کنند به خودشان کمک کنند ، Google دارای یک مرکز پشتیبانی رایگان است که می توانید به اسناد دقیق ، آموزش ها و انجمن های انجمن دسترسی پیدا کنید.

در حالی که Google دارای برخی از فعال ترین انجمن های انجمن در زمینه فناوری است ، برای کاربران مشاغل محدود با بودجه که نیاز به پشتیبانی سریع ، مستقیم دارند ، برنامه های پشتیبانی از نفخ Google دلایلی برای در نظر گرفتن سایر گزینه های IaaS است.

افکار نهایی

بازار ابر IaaS منفجر شده است و بدون شک Google Cloud به لطف ویژگی های عالی ، امنیت قوی و گزینه های مختلف سرور ، به عنوان یکی از گزینه های برتر درج شده است. ما آن را به اندازه مایکروسافت لاجورد دوست نداریم ، انتخاب ما برای بهترین IaaS و Amazon S3 تا کنون تعداد بیشتری کاربر دارد.

با این حال ، برای کسانی که به یک راه حل قوی میزبانی پرونده نیاز دارند ، می توانستید خیلی بدتر عمل کنید. با نظرات خود در Google Cloud در زیر تماس بگیرید.

برای کسانی که به CloudBerry Backup یا سایر گزینه های پشتیبان علاقه مند هستند ، بهترین راهنمای پشتیبان آنلاین ما مکان خوبی برای شروع است. ممنون از خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map