Backblaze B2 Review – بروزرسانی شده در سال 2020

Backblaze B2 بررسی

Backblaze B2 ممکن است مقرون به صرفه ترین و کاربردی ترین ارائه دهنده IaaS در بازار امروز باشد. با این حال ، یک شبکه سرور محدود و چند مورد دیگر ، مسائل جزئی آن را از یک امتیاز عالی حفظ می کند. بررسی کامل ما را بررسی کنید تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که Backblaze B2 راهی برای شماست یا خیر.

اگر می خواهید بین Backblaze B2 یا Amazon Glacier یا بین B2 و هر سرویس IaaS دیگری را انتخاب کنید ، در گوشه سمت راست اینترنت فرود آمده اید. در این بررسی Backblaze B2 ، موارد و معلولات یکی از مقرون به صرفه ترین و ساده ترین استفاده از گزینه های زیرساخت ابری موجود را بررسی خواهیم کرد.

ما قیمت گذاری Backblaze B2 ، شاید بزرگترین نقطه فروش آن را پوشش خواهیم داد و در مورد هزینه آن هزینه از جمله هزینه شبکه محدود سرور صحبت خواهیم کرد. ما همچنین به تجربه کاربر ، از جمله سرویس گیرنده Backblaze B2 و API خواهیم پرداخت ، و رمزگذاری Backblaze B2 و سایر جنبه های امنیتی را پوشش می دهیم.

اگر به دنبال یک نمای کلی از بازار ابر IaaS هستید ، از جمله مکان هایی که B2 در میان سرویس های برتر قرار دارد ، بهترین بررسی IaaS با ابر ما راهنمایی است که به دنبال آن هستید..

برای اینکه مشترکین شخص ثالث با B2 هماهنگ شوند ، ما علاوه بر بررسی هایی برای خدمات پیشرفته تر ، مانند CloudBerry Backup و Storage Easy ، بهترین مرورگرهای انتقال پرونده را که ابزارهای ساده ای را پوشش می دهد ، در اختیار شما قرار می دهیم..

گزینه های جایگزین برای Backblaze B2

نقاط قوت & نقاط ضعف

قیمت گذاری

هنگام عضویت در Backblaze B2 ، تنها یک نوع ذخیره سازی وجود دارد و نرخ ها ثابت است. برای مقایسه ، Amazon S3 دارای چهار نوع ذخیره سازی است و نرخ ها براساس منطقه متفاوت است ، که می تواند منجر به سردرگمی و صورتحساب های غیر منتظره ای در پایان ماه شود (بررسی آمازون S3 ما را بخوانید).

B2 برای تجزیه و تحلیل هزینه های کمتری دارد ، مزیتی که می توانید آن را ارزان تر از هر برنامه آمازون ، از جمله یخچال آمازون بدانید ، ارزان تر است. فقط واشابی با بودجه مناسب در بین ارائه دهندگان IaaS هزینه کمتری دارد. مجدداً ، Wasabi حداقل میزان ذخیره سازی 1 ترابایت را دارد ، خواه از آن مقدار زیادی استفاده کنید ، در حالی که B2 به شما امکان می دهد داده های کم و یا همان اندازه لازم را ذخیره کنید (بررسی واشابی ما را بخوانید).

هزینه B2 بین ذخیره و استفاده تقسیم می شود. برای کسانی که به دنبال یک روش ساده تر برای تهیه نسخه پشتیبان آنلاین هستند ، این شرکت خدمات پشتیبان گیری آنلاین نامحدود را با قیمت 5 دلار در هر ماه ارائه می دهد. می توانید در مورد آن در بررسی Backblaze ما بخوانید.

نرخ ذخیره سازی بک لایت B2

اولین 10 گیگابایت حافظه ابری B2 رایگان است. ذخیره سازی پس از آن هزینه نیم پنی برای هر گیگابایت در ماه ، تقریباً یک چهارم هزینه های Amazon S3 ، Microsoft Azure و Google Cloud.

Backblaze برای کسانی که ترابایت داده را ذخیره می کنند تخفیفی ارائه نمی دهد ، اما با این نرخ ، که در هر ماه به 5 دلار در هر ترابایت می رسد ، این مشکلی نیست.

Backblaze B2 نرخ های استفاده

Backblaze برای هر دو تماس از طریق پست الکترونیکی و API هزینه دارد. Egress به بارگیری پرونده ها اشاره دارد و برای هر گیگابایت بارگیری در هر ماه نرخ 1 دلار دارد. در حالی که واشابی به هیچ وجه از طریق آدرس اینترنتی هزینه نمی پردازد ، نرخ Backblaze هنوز هم یک دهم نرخ خروجی مایکروسافت و گوگل است.

ما به خصوص برای ساختن برنامه های مشتری مدار ، ما به دلیل هزینه های تماس API برای این بررسی علاقه خاصی نداریم ، زیرا ما بیشتر روی ساخت B2 به عنوان مخزن میزبانی فایل متمرکز شده ایم. به طور خلاصه ، این هزینه ها به سه طبقه تقسیم می شوند ، معاملات A ، B و C کلاس A رایگان است ، در حالی که کلاس های B و C بعد از گذراندن 2.500 تراکنش ، هزینه های شما را جمع می کنند..

مکالمات کلاس B چهار دهم درصد از هر 10،000 تراکنش شارژ می شود و مکالمات کلاس A با همان مبلغ شارژ می شوند ، اما برای هر هزار معامله. برای جزئیات بیشتر در مورد اینکه چه تماس هایی به عنوان طبقه بندی طبقه بندی می شوند ، می توانید لیست قیمت معاملات معاملات Backblaze را بررسی کنید.

شبکه سرور

بزرگترین دلیل در نظر گرفتن گزینه های جایگزین Backblaze B2 ، حتی مواردی که هزینه کمی کمی بیشتر دارند ، این است که شبکه سرور B2 محدود به یک مرکز داده است. این مرکز در ساکرامنتو ، کالیفرنیا واقع شده است.

به همین دلیل B2 برای مردم آمریکا بهتر عمل می کند ، در حالی که ممکن است در سایر نقاط جهان بخواهند گزینه های دیگری را در نظر بگیرند. حتی ممکن است در ایالات متحده آمریکا مشکلاتی در رابطه با تراکم شبکه و تنگناهای سرور وجود داشته باشد که می تواند بر سرعت تأثیر بگذارد.

می توانید سرعت اتصال خود را آزمایش کرده و هنگام اتصال به شبکه B2 با استفاده از ابزار تست سرعت Backblaze ، تأخیر را بررسی کنید. برای تأخیر ، ابزار اندازه گیری پینگ و تکان دهنده است.

راحتی در استفاده

Backblaze UX با سادگی در ساختار هزینه آن مطابقت دارد. مانند همه خدمات زیرساختهای ابری ، قبل از شروع ذخیره سازی پرونده ها در ابر ، باید سطل ایجاد کنید. سطل ها ، که گاهی به آنها ظروف گفته می شود ، مانند دایرکتوری های سطح بالا کار می کنند. آنها به سازماندهی محتوای آنلاین شما کمک می کنند.

شما می توانید در هر حساب حداکثر 100 سطل ایجاد کنید و آنها می توانند به اندازه نیاز و هر نوع پرونده اطلاعات ذخیره کنند. حداکثر اندازه پرونده وجود دارد ، اما در 10 ترابایت ، مشکلی ایجاد نمی کند.

با ورود به رابط B2 و کلیک روی پیوند “سطل” در سمت چپ ، یک سطل ایجاد کنید. در پنجره سطل ، می توانید سطلهای دیگری را که قبلاً ایجاد کرده اید مشاهده کنید و با کلیک بر روی دکمه “ایجاد یک سطل” سطوح جدید را تنظیم کنید.

BackblazeB2.CreateBucket

وقتی یک سطل ایجاد می کنید ، از شما خواسته می شود که یک نام منحصر به فرد به آن بدهید و آن را در حالت عمومی یا خصوصی قرار دهید.

BackblazeB2.BucketDetails

تفاوت این دو در این است که URL های اشتراکی ایجاد شده برای پرونده ها در سطل های عمومی توسط همه قابل دسترسی است ، در حالی که کسانی که در سطل های خصوصی هستند ، برای دسترسی به یک نشانه احراز هویت احتیاج دارند. می توانید این نشانه را از طریق وب سایت تولید کنید.

می توانید سطلهای عمومی را بعداً به سطلهای خصوصی تبدیل کنید یا برعکس ، از داشبورد B2 با کلیک روی “تنظیمات سطل” برای ظروف مورد نظر برای تغییر آن استفاده کنید. همچنین یک گزینه تنظیمات برای “چرخه عمر” وجود دارد که تعیین می کند چه تعداد نسخه از هر پرونده نگهداری می شود.

BackblazeB2.Bucket تنظیمات

برای ادغام برنامه های شخص ثالث با B2 ، باید شناسه حساب خود را بازیابی کنید و یک کلید رابط برنامه ایجاد کنید. استفاده از کلیدهای API در بین ارائه دهندگان IaaS امری عادی است و به شما امکان می دهد اتصالات ایمن برقرار کنید.

ابزارهای شخص ثالث مختلفی وجود دارد که می توانید برای بارگذاری و بازیابی پرونده ها به B2 متصل شوید. عکس های معروف شامل نسخه پشتیبان تهیه CloudBerry ، Storage Made Easy و Cyberduck است. همچنین می توانید با استفاده از نرم افزارهایی مانند Mountain Duck ، درایو شبکه را روی رایانه خود ایجاد کنید.

با کلیک بر روی تب “مرور پرونده ها” در سمت چپ ، می توانید پوشه ها را ایجاد کرده و از رابط B2 پرونده ها را در سطل خود بارگذاری کنید. رابط از کشیدن و رها کردن پشتیبانی می کند ، بنابراین می توانید چندین فایل را به طور همزمان اضافه کنید ، این ویژگی ای است که شما با Google Cloud ، Microsoft Azure یا Amazon S3 پیدا نکردید..

همچنین می توانید برای بازیابی فایل ها ، فایل ها را بارگیری کرده و عکس های فوری ایجاد کنید.

BackblazeB2.CreateSnapshot

داشبورد B2 اطلاعات مفیدی برای کمک به مدیریت حساب شما دارد ، از جمله اندازه سطل و تعداد پرونده در آنها. یک برگه “گزارشات” با اطلاعات مربوط به سطح بالاتر ، مانند کل گیگهای ذخیره شده و بارگیری شده وجود دارد.

یکی از ویژگیهای راحت B2 این است که می توانید هشدارها و کلاه های ارزش دلار را برای حساب خود تنظیم کنید. این به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که صورتحساب بزرگی را به طور تصادفی تهیه نکرده اید.

BackblazeB2.CapsAlerts

Backblaze یک UX با طراحی زیبا را ارائه می دهد که در بین بهترین های موجود در بازار ابر IaaS قرار دارد. به همین دلیل ، برای صاحبان مشاغل کوچک و متوسط ​​که مایل به جلوگیری از موانع اجرای و لوایح بزرگ هستند ، انتخاب عالی است.

امنیت

تمام پرونده های بارگذاری شده در Backblaze B2 در چندین درایو و سرور ذخیره می شوند. به این ترتیب ، در صورت عدم موفقیت درایو ، نسخه های دیگری از پرونده های شما در جای دیگر وجود دارد. B2 به پنج نیمی از زمان رسیده است.

اگر می خواهید به جزئیات بروید ، Backblaze دارای یک لیست سفید است که امنیت مرکز داده خود را شرح می دهد. برخی از نکات برجسته شامل امنیت 24/7 ، دسترسی به کارت کلید ، اسکنرهای بیومتریک ، مانتراپ ها و نظارت تصویری.

Backblaze B2 رمزگذاری

رمزگذاری بک لینک B2 شامل محافظت در هنگام انتقال ، اما نه در هنگام استراحت. رمزگذاری در هنگام ترانزیت از SSL برای خنثی کردن حملات سایبری انسان به وسط و مشابه استفاده می کند. این عالی است ، اما ما انتظار داریم که عدم رمزگذاری در زمان استراحت برای برخی از نقاط دردناک باشد.

بک گراند دلایل عدم رمزگذاری پرونده ها در سمت سرور زیرا این امر در برخی موارد استفاده مانند سرویس دادن پرونده ها اختلال ایجاد نمی کند. این بهانه به اندازه کاغذ نازک است. بسیاری از ارائه دهندگان IaaS ، از جمله انتخاب واشابی که از نظر بودجه مناسب است ، داده ها را هنگام استراحت رمزگذاری می کنند.

اگر قصد استفاده از B2 را دارید و می خواهید در امان بمانید ، می خواهید داده های خود را قبل از بارگذاری در ابر رمزگذاری کنید. یکی از ساده ترین راه ها برای انجام این کار استفاده از مشتری شخص ثالث است که گزینه رمزگذاری خصوصی را دارد. به عنوان مثال ، اگر از CloudBerry Backup برای بارگذاری پرونده ها در B2 استفاده می کنید ، می توانید ابتدا با استفاده از پروتکل پیشرفته رمزگذاری استاندارد ، آنها را تقسیم کنید..

Backblaze B2 احراز هویت دو عاملی

وب سایت Backblaze از تأیید هویت دو عاملی پشتیبانی می کند. این ویژگی را روشن کنید و هنگام ورود به سیستم از ماشین های ناآشنا ، یک کد امنیتی اضافی که از طریق پیام متنی ارسال می شود ، درخواست می شود. مزیت این است که اگر رمز عبور شما کرک شده یا به سرقت رفته باشد ، هرکسی که آن را کسب کرده باشد ، نمی تواند بدون آن کد وارد سرویس شما شود.

پشتیبانی

Backblaze یک وب سایت پشتیبانی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید مقاله های مربوط به فضای ذخیره سازی ابر B2 را پیدا کنید. این سایت قابل جستجو است و به دسته ها تقسیم می شود تا به شما در یافتن سریع تر مقالات مربوطه کمک کند.

B2 پشتیبانی رایگان از مشتریان را در اختیار شما قرار می دهد که شامل کمک مستقیم از طریق ایمیل می باشد. جزئیات کارت اعتباری خود را به حساب B2 خود اضافه کنید و می توانید انتظار داشته باشید که ایمیلها در طی یک روز کاری بارها چرخانده شوند. بدون افزودن کارت اعتباری شما ، پاسخها ممکن است تا دو روز کاری طول بکشد.

در صورت نیاز به پشتیبانی پاسخگو تر ، می توانید به یکی از دو برنامه پشتیبانی پولی ارتقاء دهید. هزینه اول ماهانه 150 دلار است و زمان پاسخگویی را به دو ساعت کاری کاهش می دهد. هزینه دوم ماهانه 400 دلار است و یک خط پشتیبانی 24/7 اضافه می کند.

در حالی که ما از اینکه شرکتها را برای پشتیبانی متهم می کنند متنفر هستیم ، این مسئله وقتی ارائه دهندگان IaaS به کار می روند ، این یک هنجار است. اکثر آنها حتی پشتیبانی الکترونیکی رایگان ارائه نمی دهند ، بنابراین حداقل می توانیم در اینجا به پشتوانه های Backblaze هدیه دهیم.

افکار نهایی

تا اینکه Wasabi در سال 2017 به صحنه آمد ، شکی نیست که Backblaze B2 بهترین بودجه ارائه دهنده بودجه IaaS موجود است. این واقعیت که Wasabi دارای دو مرکز داده به یکی برای Backblaze است و هزینه کمتری نیز دارد ، از نگاه ما به B2 کاسته است. این گفت ، هنوز هم دوست داشتنی زیادی وجود دارد.

کمترین میزان ذخیره سازی و نیم درصد در هر میزان گیگابایت به معنی ارزش بسیار خوبی برای کاربران خانگی و مشاغل است. در حالی که ما می خواهیم ببینیم که Backblaze هزینه خود را به طور کامل کاهش می دهد ، نرخ آن به اندازه کافی پایین است که نباید منجر به قبض های بزرگ شود ، به خصوص اگر از ویژگی حد B2 استفاده کنید.

از همه مهمتر ، B2 با استفاده از طیف گسترده ای از برنامه های شخص ثالث ، از Cyberduck گرفته تا CloudBerry Backup ، استفاده و پشتیبانی آن آسان است. برای کاربران مستقر در ایالات متحده ، ارزش این دارد که یک حساب 10 گیگابایتی رایگان دریافت کنید تا ببینید سرعت انتقال پرونده نیازهای شما را برآورده می کند یا خیر..

در نظرات زیر توجه کنید که آیا فکر می کنید Backblaze B2 به عنوان سرویس IaaS به عنوان یک سرویس IaaS شناخته می شود ، از خواندن شما سپاسگزاریم.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me