بررسی یخچال های آمازون – بروزرسانی سال 2020

بررسی یخچال های آمازون

با وجود قیمت گذاری گیج کننده و یک سیستم تنظیمات عجیب ، Amazon Glacier ممکن است در ابتدا به نظر نمی رسد یک ارائه دهنده خوب IaaS باشد. با گذشت زمان از این موانع ، می بینید که ممکن است یکی از بهترین ارائه دهنده های سردخانه در آنجا باشد. بررسی کامل یخچال های آمازون ما را بخوانید تا دلیل آن را بدانید.


به دنبال ارائه دهندگان ابری IaaS با ذخیره سرد ارزان قیمت باشید و نامی که بر اینترنت حاکم است Amazon Glacier است. بخشی از اکوسیستم خدمات وب آمازون ، یخچال و فریزر با مشاغل آگاه از خط پایین محبوب شده است.

هرچند آشنایی با یخچال و فریزر آمازون ، به دلیل سردرگمی قیمت گذاری می تواند یک تجربه یخ زده باشد. همچنین تبدیل به یک مخزن پرونده مؤثرتر از ارائه دهندگان همه در یک ، مانند مواردی که بر بهترین پشتیبان آنلاین ما برای گردآوری کسب و کار مسلط هستند ، تنظیمات بیشتری انجام می شود..

این بررسی Amazon Glacier کمک خواهد کرد. ما میزان ذخیره و استفاده ، شبکه سرور و تجربه کاربر را تجزیه خواهیم کرد. ما همچنین به امنیت و پشتیبانی یخچال های طبیعی نگاه خواهیم کرد.

قبل از اقدام ، ما باید تأکید کنیم که آمازون یخچال و فریزر ، بر خلاف ذخیره سازی گرم ، امکان ذخیره سرد را فراهم می کند. ذخیره سازی سرد برای بایگانی داده ها درنظر گرفته شده است و هزینه ذخیره کمتری دارد اما میزان استفاده بالاتر از ذخیره سازی گرم است. این بدان معنی است که یخچال و فریزر برای تهیه نسخه پشتیبان عالی است ، اما برای مواردی مانند همگام سازی و به اشتراک گذاری فایل ها مناسب نیست.

برای مدیریت فعال پرونده ، می خواهید یک فضای داغ مانند Amazon S3 بخرید. برای سایر گزینه ها ، بهترین بررسی IaaS ابر را بررسی کنید.

گزینه های جایگزین برای یخچال آمازون

نقاط قوت & نقاط ضعف

قیمت گذاری

بیشتر سرویس های IaaS cloud هم برای ذخیره سازی و هم برای استفاده هزینه دارند. Amazon Glacier از این روند پیروی می کند و مانند Amazon S3 صورتحساب هایی را نیز براساس منطقه ارائه می دهد. منطقه به مکان مرکز داده اشاره دارد. حداقل هزینه ای ندارد و آمازون 10 گیگابایت فضای ذخیره سازی یخچال را به صورت رایگان فراهم می کند.

فضای ذخیره سازی یخچال بین چهار دهم درصد و نیم درصد در هر گیگ ذخیره شده در هر ماه متغیر است. اکثر مناطق ایالات متحده آمریکا به جز ایالات متحده غربی (شمال کالیفرنیا) هزینه نهایی را دارند و قیمت آن نیم درصد است.

نمونه نرخ های ذخیره سازی یخچال آمازون به ازای هر گیگابایت در هر ماه (پس از 10 گیگابایت)

ایالات متحده آمریکا (اوهایو):$ 0.004
ایالات متحده وسترن (اورگان):$ 0.004
ایالات متحده غربی (N. کالیفرنیا):$ 0.005
آسیا اقیانوس آرام (سئول):$ 0.005
آسیا و اقیانوسیه (سیدنی):$ 0.005
اتحادیه اروپا (فرانکفورت):$ 0.0045
اتحادیه اروپا (ایرلند):$ 0.004

این هزینه بیش از 80 درصد ارزانتر از نرخ های آمازون S3 است ، به همین دلیل برای مشاغل نیاز به خدمات پشتیبان گیری حس بیشتر می شود. به همین ترتیب ، این ارزان تر از مایکروسافت لاجورد و Google Cloud است (بررسی Google Cloud ما را بخوانید).

نزدیکترین خدمات از نظر نرخ ها Backblaze B2 و Wasabi هستند که هر دوی آنها یک نیم درصد برای هر گیگابایت را ذخیره می کنند. این سرویس ها از نظر تفاوت زیادی دارند که آنها به جای سرما ذخیره سازی گرم دارند و نرخ استفاده بسیار ارزانتری دارند. (بررسی ذخیره سازی Wasabi ما را بخوانید.)

بازپرداخت استفاده بزرگ برای توجه به یخچال های طبیعی ، بازیابی است. نرخ بارگیری فایل ها براساس فوریت تغییر می کند ، و سه گزینه بازیابی مختلف در دسترس است: استاندارد ، فله و تسریع.

تسریع سریعترین است ، فقط چند دقیقه طول می کشد تا بازیابی شروع شود ، در حالی که فله کمترین سرعت را دارد و 12 ساعت طول می کشد. شکل واقعی ، آمازون درک این هزینه ها را آسان نمی کند.

نرخ بازیابی یخچال آمازون برای هر گیگابایت: زمان بازیابی:
استاندارد:0.01 دلار برای هر گیگابایت و 0.05 دلار در هر 1000 درخواست3-5 ساعت
فله:در هر درخواست $ 0.0025 و برای هر درخواست 0.025 $5-12 ساعت
تسریع شده:در هر درخواست 0.03 دلار و در هر درخواست 0.01 دلار1-5 دقیقه

هر سه گزینه یک نرخ برای هر گیگابایت ، به علاوه نرخ در هر درخواست شارژ می کنند. یخچال استاندارد نرخ بازیابی یخچال را در هر 1000 درخواست شارژ می کند ، در حالی که به ازای هر درخواست هزینه فله و تسریع شده.

یخچالهای طبیعی به معنای توسعه جدی برنامه ها نیستند ، اما بیشتر هزینه های تماس API رایگان است. این شامل LISTVAULTS ، GETJOBOUTPUT و DELETE است. فقط درخواست های UPLOAD با 5 سنت در هر هزار درخواست شارژ می شوند.

همچنین برای انتقال داده های آمازون یخچال بین مناطق ، معمولاً حدود 1 یا 2 سنت در هر گیگابایت هزینه ای در بر دارد. در صفحه قیمت گذاری Amazon Glacier تمام هزینه ها را مرور کنید.

شبکه سرور

به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های اینترنتی در جهان ، آمازون امکانات سرور را در سراسر جهان حفظ می کند. بسیاری از آنها برای ذخیره داده های Amazon Glacier استفاده می شوند. مزیت شبکه جهانی سرعت ، به لطف تنگناهای سرور کمتر و فاصله کمتری برای سفر اطلاعات شماست.

این یک مزیت بزرگ نسبت به Backblaze B2 است که به همین ترتیب قیمت دارد ، اما فقط یک مرکز داده دارد (بررسی Backblaze B2 ما را بخوانید).

AmazonGlacier.ServerLocations

16 مرکز داده یخچال آمازون وجود دارد که تعداد بیشتری از آنها در این راه وجود دارد. این شامل پنج مکان در آمریکای شمالی ، یک در آمریکای جنوبی ، چهار در اروپا و شش در آسیا اقیانوسیه است. اگرچه به اندازه مکانهای 50 به علاوه مایکروسافت لاجوردی نیست (بررسی Microsoft Azure ما را بخوانید) ، باید گزینه های کافی برای ایجاد یک نسخه پشتیبان سریع وجود داشته باشد.

این مزیت سرعت دلیل قابل توجهی برای مشاغل انتخاب آمازون یخچال و فریزر بر روی گزینه های مناسب تر از قبیل Carbonite و CrashPlan است که هر دو با وجود استفاده راحت تر ، بسیار ناامیدکننده هستند. برای استفاده از Glacier برای تهیه نسخه پشتیبان ، ابتدا به یک مشتری پشتیبان نیاز خواهید داشت.

پشتیبان گیری CloudBerry بهترین دسته است ، همانطور که می توانید در بررسی پشتیبان گیری CloudBerry ما بخوانید.

راحتی در استفاده

به منظور استفاده از یخچال های فریزر برای تهیه نسخه پشتیبان ، شما نیاز به ایجاد اتاق خزانه داری و بازیابی کلیدهای API خود دارید. Vaults مانند پوشه های اصلی است که برای حاوی زیر پوشه ها و پرونده ها استفاده می شود. آنها حساب IaaS شما را سازماندهی می کنند. کلیدهای API به مشتری های شخص ثالث اجازه می دهند تا به آپارتمان ها یا در غیر این صورت مدیریت فایل ها به طاق های یخچالهای طبیعی وصل شوند.

برای ایجاد یک طاق ، وارد کنسول AWS شوید و “Glacier” را در زیر عنوان “store” انتخاب کنید..

AWSConsole.GlacierLink

در صفحه بعد ، روی “ایجاد خرک” کلیک کنید.

AmazonGlacier.CreateVault

شما باید منطقه ای برای طاق خود انتخاب کنید و یک نام طاق بی نظیر داشته باشید (“MisterMcVaulty” گرفته شده است).

AmazonGlacier.RegionAndVaultName

برای فعال کردن اعلانها ، بر روی “مرحله بعدی” کلیک کنید ، سپس دوباره “مرحله بعدی” را دوباره بررسی کنید و درخواست ایجاد طاق خود را بررسی کنید. آمازون این کار را طی چند ثانیه پردازش می کند ، پس از آن شما قادر خواهید بود برای پیکربندی به طاق خود دسترسی پیدا کنید.

AmazonGlacier.VaultsPage

برای محدود کردن هزینه ها ، روی “تنظیمات” کلیک کنید تا کلاه هزینه های بازیابی را تعیین کنید.

AmazonGlacier.DataRetrievalSettings

می توانید برچسب هایی ایجاد کنید تا به سرعت در شناسایی طاق های مشابه کمک کنید. به عنوان مثال ، می توانید چندین طاق را با نام مشتری که بایگانی داده ها را برای آنها مدیریت می کنید ، نشان کنید.

یخچال و فریزر یک ویژگی به نام “قفل طاق” دارد که می تواند با ایجاد سیاستهای دسترسی به مدیریت مقررات تجاری کمک کند. چنین سیاستی ممکن است جلوگیری از حذف پرونده تا حداقل یک سال در طاق باشد.

AmazonGlacier.VaultPolicies

در حالی که می توانید پرونده های آپلود شده در طاق خود را از کنسول AWS مرور کنید ، نمی توانید آنها را در آنجا بارگذاری کنید. برای این کار ، باید کلیدهای AWS API خود را بازیابی کرده و یک مشتری شخص ثالث پیدا کنید. کلیدهای API را می توان با کلیک کردن روی نام خود در بالای کنسول ، بازیابی و سپس “اعتبار امنیتی من” در منوی کشویی انتخاب کرد..

در صفحه بعدی ، در زیر عنوان “کلیدهای دستیابی” ، می توانید کلیدهای دسترسی را ایجاد و بازیابی کنید. به “شناسه کلید دسترسی” و “کلید دسترسی مخفی” نیاز خواهید داشت.

AWS.CreateAccessKey

با وارد کردن این موارد در یک مشتری شخص ثالث که برای کار با Glacier طراحی شده است ، می توانید اتصال را برای شروع بارگذاری پرونده ها برقرار کنید. ما قبلاً به CloudBerry Backup اشاره کردیم. گزینه های دیگر شامل مرورگرهای ابری و ابزارهای درایو شبکه است.

CloudberryBackup.AmazonGlacier

چیز بیشتری در استفاده از یخچال آمازون وجود ندارد. اگرچه طرح قیمت گذاری می تواند در حال فهم باشد ، راه اندازی اتاق های خزان و اتصال آنها به مشتری برای مدیریت پرونده ها بسیار آسان است ، پس از فهم تعداد انگشت شماری از مراحل انجام شده..

امنیت

بر خلاف Amazon S3 ، Glacier گزینه ای برای فعال کردن رمزنگاری در حالت استراحت ندارد. با این حال ، این ویژگی به طور پیش فرض روشن است و نمی توان آن را خاموش کرد ، بنابراین در صورت بروز نقض اطلاعات ، پرونده های شما در متن ساده باقی نمی مانند..

داده ها با استفاده از پروتکل استاندارد رمزگذاری پیشرفته در 256 بیت رمزگذاری می شوند ، بزرگترین اندازه کلید موجود برای AES. با بیشتر محاسبات ، یک رایانه رایانه ای طولانی تر از زمین اطراف طول می کشد تا کلید AES 256 بیتی را خراب کند..

از طرف دیگر ، به دلیل اینکه آمازون کلیدهای رمزگذاری شما را مدیریت می کند ، پرونده ها توسط کارمندان آمازون یا هر شخصی که موفق به سرقت آن کلیدها شود رمزگشایی می شوند. رمزگذاری خصوصی گزینه ای نیست که مستقیماً از یخچال آمازون در دسترس باشد.

اگر حفظ حریم خصوصی بسیار مهم است ، یک مشتری شخص ثالث پیدا کنید که به شما امکان می دهد پرونده ها را قبل از بارگذاری آنها تقسیم کنید. Cyberduck ، Mountain Duck و CloudBerry Backup همگی رمزنگاری خصوصی و نهایی را ارائه می دهند که فقط این کار را انجام می دهند.

کلیدهای رمزگذاری AES 256 بیتی نمی توانند شکسته شوند ، اما رمزهای عبور ضعیف دارند. حتی کلمه عبور های قوی هم می توانند به سرقت بروند. برای جلوگیری از ایجاد سرقت رمز عبور ، مشکل آمازون از تأیید هویت دو عاملی پشتیبانی می کند که به اصطلاح هویت چند عاملی نیز گفته می شود.

با روشن شدن این ویژگی ، هنگام ورود به آمازون یخچال و فریزر از یک کامپیوتر ناآشنا ، اعتبار دیگری لازم خواهد بود. این کلید می تواند از طریق متن ارسال شود یا می توانید از یک برنامه هوشمند یا دستگاه احراز هویت چند عاملی مانند یک کلید هوشمند استفاده کنید.

مراکز داده آمازون برای جلوگیری از سرقت و سرقت ، از نظر جسمی و مجازی سخت شده است. برای اطلاع از اقدامات انجام شده ، می توانید لیست سفید امنیتی شرکت را بخوانید. تسهیلات توسط شخص ثالث حسابرسی می شود تا اطمینان حاصل شود که این اقدامات انجام شده است.

پشتیبانی

پشتیبانی از IaaS تمایل به ما می تواند یک نقطه درد باشد ، نه به این دلیل که خوب نیست ، بلکه به دلیل گران بودن آن است. آمازون یخچال و فریزر از این نظر تفاوت ندارد.

پشتیبانی رایگان با دسترسی 24/7 به فروش و صدور صورتحساب ، اما هیچ کمک فنی وجود ندارد. برای این کار ، شما باید حداقل 29 دلار در ماه بپردازید ، که فقط از طریق ایمیل پشتیبانی ساعت کاری شما را به دست می آورد. کانال های پشتیبانی زنده (تلفن و گپ) و دسترسی 24 ساعته پشتیبانی 24/7 ماهانه 100 دلار شروع می شوند.

آمازون با مقالات و فیلم های آموزشی سایت پشتیبانی منطقی را ارائه می دهد. برای پاسخ هایی که در آنجا گنجانده نشده است ، می توانید انجمن پشتیبانی آمازون را امتحان کنید ، که بیشتر از همه فعال است.

افکار نهایی

Amazon Glacier به لطف قیمت مناسب و شبکه سرور گسترده ، یکی از محبوب ترین خدمات IaaS است. در حالی که Wasabi و Backblaze B2 قیمت مشابهی دارند ، ما از یخچال های طبیعی برای تهیه نسخه پشتیبان بهتر می خواهیم. برای همگام سازی پرونده و اشتراک گذاری ، Glacier کفایت نمی کند ، مگر اینکه فکر نکنید که بینی خود را پرداخت کنید.

در مقایسه با گزینه های ذخیره سازی سردترین رقبای خود یعنی گوگل و مایکروسافت ، Amazon Glacier ارزان تر است و شرط بهتری هم برای تجارت و هم برای استفاده خانگی است. توصیه می کنیم Glacier را با CloudBerry Backup جفت کنید ، که دارای ویژگی هایی از قبیل تهیه پشتیبان مداوم ، برنامه ریزی و رمزگذاری خصوصی است ، اما بسیاری از مشتری های شخص ثالث با این سرویس کار می کنند.

به طور خلاصه ، یخچال های طبیعی تا اعتیاد به مواد مخدره زندگی می کند. موافق یا مخالف؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و از خواندن متشکریم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map