آیا کدی قانونی است؟ این همون چیزیه که باید بدونید

Kodi یک نرم افزار رایگان و منبع باز رسانه ای است که از اواخر در بسیاری از سوالات حقوقی پیچیده پذیرفته شده است. در این مقاله ، برخی از این سؤالات را خواهیم گذراند تا ببینیم استفاده از Kodi قانونی است یا خیر.

اول از همه ، بگذارید کمی این نرم افزار را قبل از ادامه کار درک کنیم. اگر به حقوق قانونی Kodi علاقه خاصی ندارید و فقط می خواهید از تماشای نمایش های مورد علاقه خود لذت ببرید ، راهنمای کامل Kodi ما را ببینید. ما همچنین راهنمای نصب Fusion را بر روی Kodi داریم.

تعریف کدی

Kodi به عنوان یک اصطلاح کلی برای توصیف بسیاری از توانایی های برنامه مورد استفاده قرار می گیرد ، اما خود نرم افزار تنها یک عملکرد را انجام می دهد ، به شما امکان می دهد کتابخانه رسانه شخصی خود را وارد کنید ، سازماندهی و مشاهده کنید. این رشد از مرکز رسانه ای ایکس باکس ، اولین بار در سال 2004 توسعه یافت.

یک دهه و در بسیاری از بنادر بعداً Kodi متولد شد ، و از نسخه 14 شروع به کار کرد و از آن زمان به سرعت رشد کرد. این نرم افزار از طریق مشارکت با توسعه دهندگان و کمکهای مالی و وقت جامعه به پیشرفت خود ادامه داده است.

این تحول بسیار مهم است زیرا نقشه ای از قانونی بودن هنگام صحبت در مورد Kodi را تهیه می کند. به تنهایی ، Kodi صرفاً یک سرور رسانه جلویی است و ابزاری بسیار مفید و بدون هیچ گونه اضافی است. بسیاری از کاربران ، مانند افرادی که Raspberry Pi را اجرا می کنند ، در هنگام انتخاب یک مرکز رسانه فاقد گزینه هستند ، بنابراین Kodi به گزینه ای بسیار جالب تبدیل می شود.

بنابراین ، برای پاسخ به سؤال کوتاه ، كدی کاملاً قانونی است. این برنامه در هیچ زمینه ای مشکوک از قانون دخالت نمی کند. این بدان معنا نیست که هر کاری که با آن انجام دهید قانونی است ، اما این بخش دوم سؤال حقوقی است.

توسعه دهندگان می توانند افزودنیهایی ایجاد کنند که به طور رسمی توسط Kodi یا بنیادی در پشت آن پشتیبانی نمی شوند ، زیرا برنامه کاملاً منبع باز است. این افزودنیهای غیررسمی به هیچ وجه از روند تصویب عبور نمی کنند و بعضی اوقات ممکن است کاملاً خاموش نباشند.

کدی & قانونی بودن افزودنیها

باید بین Kodi و افزودنیهای نصب شده روی آن ، تمایز قائل شود. دانستن آنچه در آن قانونی است ایستاده است.

افزودنیها افزودنیهای ایجاد شده توسط کاربر به نرم افزار هستند که هر چیزی را که می توان به کد نوشت ، ممکن ساختند. بنیاد XBMC یک مخزن رسمی از این افزونه ها را کاملاً قانونی ارائه می دهد. برخی از افزودنیهای عالی مانند YouTube و SoundCloud در آنجا یافت می شوند ، اما این چیزی نیست که بیشتر افراد هنگام استفاده از Kodi به دنبال آن هستند.

XBMC به کاربران اجازه می دهد تا افزونه های مخصوص خود را نیز توزیع کنند ، و این اغلب در قسمت تاریک تر طیف قانونی قرار دارند. مواد افزودنی مانند میثاق و Elysium به شما امکان می دهد محتوای دزدان دریایی را پخش کنید و به درآمد افرادی که آن را تولید می کنند ، کاهش می یابد..

بیایید آن را با چیزی که بسیاری از مردم با آن آشنا هستند مقایسه کنیم: torrenting. شما این توانایی را دارید که محتوای دارای حق چاپ را از طریق تورنت بارگیری کنید ، اما برنامه هایی که با آنها torrent می کنید ، مانند uTorrent ، خودشان غیرقانونی نیستند.

در مورد Kodi نیز صادق است: هر محتوای غیرقانونی که پخش می کنید دقیقاً غیرقانونی است ، در حالی که برنامه اصلی کاملاً قانونی است. از هم اکنون هیچ دادخواستی علیه کاربران Kodi مطرح نشده است. این به این معنا نیست که هرگز مشکلی حقوقی مرتبط با Kodi وجود نداشته است.

وقتی کدی غیرقانونی است

كدی فقط در دادگاه محقق شده است كه معیارهای مشخصی برآورده شده است. در حالی که دادخواستها به طور مستقیم به کاربران آسیب نرسانده اند ، تعدادی از پرونده های مرتبط با Kodi تشکیل شده است. با نگاهی به چنین مواردی به افشای جنبه هایی از Kodi که مورد هدف قرار می گیرند کمک می کند و کدام ها نیست.

به عنوان مثال ، مالکوم مایس ، فروش جعبه های “کاملاً پر بار” Kodi را به میخانه های اطراف Teesside ، انگلیس به مبلغ 1000 پوند (هر 1400 دلار) شروع کرد و مشاغلی را که می خواستند بازی ها را مستقیم پخش کنند ، هدف قرار داد. مایس این تجارت را از طریق تبلیغات در یک مجله ملی به بازار عرضه کرد و ادعا کرد که جعبه 100 درصد قانونی است. این درست نبود و ماین توسط مقامات به دادگاه برده شد و سرانجام با پرداخت مبلغ 250،000 پوند سنگین پرداخت.

مقامات این پرونده را در مورد بازاریابی و فروش صندوق ها ساختند. از آنجا که میس با افزودنیهای غیررسمی درآمد ایجاد کرد ، او از کسانی که باید این کار را می کردند ، درآمد گرفت.

کاربران انگلستان ممکن است در آینده با مشکل روبرو شوند ، حتی اگر خریداران پرونده مایس علیه آنها شکایتی نداشته باشند. انگلیس قانون اقتصاد دیجیتال را در فوریه سال گذشته تصویب کرد ، در آنجا کاربران Kodi می توانند به دلیل پخش محتوای محتوای دارای حق چاپ ، تا 10 سال محاکمه و زندانی شوند. در حالی که هیچ چیز قابل توجهی ارائه نشده است ، این قانون هنوز هم پابرجاست و کاربران UK Kodi را در آب گرم قرار داده است.

قوانین هنگام حرکت در فراتر از اقیانوس اطلس بسیار آشفته می شوند. ایالات متحده و کانادا قوانین حق چاپ را دارند ، اما هیچ کدام مستقیماً در مورد Kodi اعمال نمی شوند. بدست آوردن و ذخیره محتوای دارای حق چاپ به طور غیرقانونی غیرقانونی است ، حتی برای استفاده شخصی ، اما پخش کردن اینگونه نیست.

همه افزودنیهای غیررسمی که محتوای دارای حق چاپ را پخش می کنند ، صرفاً به عنوان موتورهای جستجو برای سایر سایتها ، واسطه ها ، در خدمت جریان هستند اما به طور رسمی آن را ذخیره نمی کنند. به همین دلیل ، آنها کاملاً قانونی هستند و به طور مستقیم در ایالات قابل پیگرد نیستند.

خلاصه اینکه ، کدی هنوز قانونی است و حتی افزودنیهای غیررسمی که باعث افزایش دزدی دریایی می شوند ، قانونی هستند ، اما خود محتوای دزدان دریایی قانونی نیست. Kodi در حال کار از طریق یک غافلگیر است ، بنابراین آینده این سکو نامشخص است.

مطمئناً ایالات متحده مخالف اقدام علیه این نوع اقدامات نیست. به عنوان مثال رأی اخیر در مورد بی طرفی خالص ، علاقه بیشتری را به ISP ها و کاربران کمتر نشان می دهد. ممکن است سوءاستفاده بیشتر از بین برود ، اجازه می دهد اقدامات قانونی علیه کسانی که محتوای دارای حق چاپ را در ایالات پخش می کنند ، انجام شود.

چگونه از خود محافظت کنیم

شما بدون در نظر گرفتن وضعیت فعلی یا آینده Kodi باید از خود محافظت کنید. ISP ها هنوز IP شما را ردیابی می کنند و وکلای حق نسخه برداری هنوز IP کاربرانی را می گیرند که محتوای دارای حق چاپ را بارگیری یا پخش می کنند. اگر می خواهید در صندوق پستی خود از اخطار خودداری کنید ، باید برای VPN ثبت نام کنید.

یک VPN شما را ناشناس آنلاین می کند. قوانین آمریكا به ISP ها اجازه می دهد تا آدرس IP شما را با دیگران ردیابی ، ذخیره و به اشتراک بگذارند ، به این معنا كه كاری را كه شما بصورت آنلاین انجام می دهید ، همیشه قابل ذکر است. یک VPN به شما تجدید نظر می کند ، IP متفاوتی را نشان می دهد و شما را عملاً غیرقابل ردیابی می کند.

علاوه بر این ، یک VPN طیف محتوا را بر روی Kodi باز می کند. آدرس IP شما هنوز شما را از مشاهده محتوای جغرافیایی مسدود می کند ، اما یک VPN از این محدودیت عبور می کند و بسیار ضروری است ، به خصوص اگر شما علاقه مند به تماشای هر چیزی بصورت زنده هستید.

استفاده از یک روش ساده است. بیمه نامه کوچک ، اعلامیه های حق چاپ را دور نگه می دارد ، اما همچنین تضمین می کند که اطلاعات شما ، که باید خصوصی باشد ، در این راه باقی می ماند. تا زمانی که گزینه ای برای ناشناس ماندن وجود داشته باشد ، بهتر است از آن استفاده کنید.

نتیجه

Kodi درست مانند uTorrent قانونی است. این افزودنیها دزدی دریایی را دقیقاً مانند بسیاری از تورنتها انجام می دهند ، اما این باعث نمی شود که این برنامه به اشتباه باشد. در حالی که بنیاد XBMC در حال حاضر در آب گرم قرار دارد ، بعید نیست که یک دادخواست مطرح شود.

در حال حاضر ، از Kodi تا حد ممکن استفاده کنید ، فقط مطمئن شوید که در حین انجام این کار ، VPN در آن قرار دارید. برای پیشنهادات ، بهترین VPN ما را برای مقاله Kodi بخوانید. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد برنامه داشته باشید ، حتما بایگانی Kodi ما را ببینید. شما آموزشهای لازم را برای کاربران فعلی و همچنین چندین مقاله مرتبط با Kodi پیدا خواهید کرد.

آیا برای استفاده از Kodi وارد VPN شده اید؟ در کامنت ها به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن متشکریم.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me