NordLocker Review – رمزگذاری از NordVPN – بروزرسانی شده به سال 2020

نقد و بررسی NordLocker

NordLocker نرم افزاری رمزگذاری از همان کمپانی است که NordVPN را برای ما به ارمغان آورد و در کل ما کاملاً تحت تأثیر آن هستیم. این گرانی بسیار گران قیمت است ، به ویژه با توجه به بقیه بازار. نظرات خود را در این بررسی کامل NordLocker بررسی کنید.


nordlocker-slider1

nordlocker-slider2

nordlocker-slider3

nordlocker-slider4

nordlocker-slider5

قبلی

بعد

با وجود برخی از نگرانی های امنیتی اخیر ، NordVPN در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین ارائه دهنده های VPN در اطراف شناخته می شود (برای اطلاعات بیشتر در مورد آن ، بررسی NordVPN ما را بخوانید). Tefincom ، شرکتی در پشت غول VPN ، هر چند شروع به شعبه بندی كرد. اولین بار در سایر سوله های امنیت سایبری با نرم افزار رمزگذاری فایل NordLocker است. 

در این بررسی NordLocker ، ما می خواهیم ببینیم که آیا کودک جدید موجود در بلوک مجبور به ایستادگی در برابر سرویس های رمزگذاری فایل است. پس از گذراندن مدتی با برنامه ، ما در اینجا هستیم تا نظرات خود را در مورد ویژگی های آن ، قیمت گذاری ، سهولت استفاده ، امنیت ، پشتیبانی و به اشتراک گذاری پرونده به شما ارائه دهیم. در پایان نتیجه می گیریم که آیا NordLocker ارزش قیمت را دارد یا نه. 

با توجه به قیمت سؤال خود ، پاسخ “شاید” همیشه مبهم است. NordLocker خواستار قیمت بالایی است اما هزینه آن را ارزشمند می کند. رابط کاربری و قابلیت استفاده در درجه دوم و همچنین امنیت قرار دارد. صرفنظر از این ، هیچ دلیلی برای امتحان کردن آن وجود ندارد ، زیرا یک برنامه رایگان سخاوتمندانه در دسترس است و 30 روز ضمانت برگشت پول.

نقاط قوت و ضعف

امکانات

NordLocker یک سرویس بسیار جدید است ، بنابراین باید کمی تعجب آور باشد که در زمان نوشتن هیچ ویژگی خاصی وجود ندارد. این یک سرویس رمزگذاری است ، اما این بیشتر است ویژگی اصلی اشتراک گذاری است ، که شما مجاز به انجام آن هستید مهم نیست که از خدمات رایگان استفاده می کنید یا در یک برنامه حق بیمه مشترک هستید. 

اما قبل از رسیدن به آن ، اجازه دهید ادغام ها را صحبت کنیم. از نظر فنی ، NordLocker با هر سرویس ذخیره سازی ابری کار می کند. همانطور که NordLocker بیان می کند ، “با همه ارائه دهندگان” خوب “بازی می کند ، اما دلیل این امر آن است که هیچ ادغام مستقیمی را ارائه نمی دهد. NordLocker یک تجربه کاملاً محلی است ، به این معنی که باید سرویس ذخیره ابر خود را روی دستگاه خود تنظیم کنید. 

به عنوان مثال ، اگر با Sync.com اشتراکی دارید – که توصیه می کنیم ، همانطور که در بررسی Sync.com مشاهده می کنید – می توانید “قفل” خود (نام پوشه رمزگذاری شده) را بصورت محلی در پوشه همگام سازی خود ذخیره کنید.. 

از آنجا که این پوشه همگام سازی محلی ، خوب ، در دستگاه های شما همگام سازی می شود ، می توانید به هر مکانی دسترسی داشته باشید ، به شرطی که دستگاهی که در آن باز می کنید macOS یا Windows کار کند.. 

NordLocker ، مانند اکثر سرویس های رمزگذاری ، بیشتر بر روی پشتیبان گیری روی ذخیره ابری متمرکز شده است ، به شما یا همکاران امکان می دهد روی یک فایل ذخیره شده در یک ابر مشترک کار کنند. به دلیل سیستم پرونده پوششی که از آن استفاده می کند – بیشتر در مورد “بخش امنیتی” در زیر – NordLocker نمی تواند کل دیسک ها را برای اهداف پشتیبان گیری آنلاین رمزگذاری کند. 

گفته می شود ، می تواند یک پوشه را با تمام پرونده های شما در آن رمزگذاری کند. NordLocker محدودیت های اندازه یا افزونه را به حساب شما تحمیل نمی کند. تا زمانی که شما یک برنامه حق بیمه داشته باشید ، پرونده های شما می توانند از هر اندازه و با هر پسوند ، با داده های نامحدود ، برای بوت شدن باشند. 

اشتراک گذاری NordLocker

اشتراک گذاری در برنامه ساده است ، به شما امکان می دهد تا کاربران جدید را برای بارگیری NordLocker و باز کردن قفلی که به اشتراک گذاشته اید دعوت کنید. شما نمی توانید یک قفل را از طریق برنامه به اشتراک بگذارید. در عوض ، شما به NordLocker می گویید که می تواند به یک قفل خاص دسترسی پیدا کند ، سپس می توانید آن قفل رمزگذاری شده را به هر روشی که می بینید مناسب ارسال کنید.. 

nordlocker-review-folder-share

اگر گیرنده حساب NordLocker نداشته باشد ، مشکلی ایجاد می شود – همانطور که معمولاً با سرویس های رمزگذاری انجام می شود. اگرچه یک برنامه رایگان وجود دارد ، به 5 گیگابایت محدود است ، به این معنی که اگر قفل شما بزرگتر از این باشد ، گیرنده نمی تواند با یک برنامه رایگان آن را باز کند. همانطور که در بخش بعدی خواهیم دید ، این طرح رایگان در مناطق دیگر دارای روند صعودی است.

بررسی اجمالی NordLocker

قیمت گذاری

NordLocker کمی گرانتر از سایر گزینه های رمزگذاری فایل است ، اما به عنوان یک سرویس متمرکز بر شخصی ، قیمت آن معقول است. در مقایسه با Boxcryptor ، قیمت ناچیز است ، اما این سرویس بیشترین تخفیف را در هنگام خرید برای تیم ، و نه برای یک کاربر جداگانه مشاهده می کند ، همانطور که در بررسی Boxcryptor ما مشاهده می کنید.

با این وجود ، برچسب قیمت بالا قابل انکار نیست. اگرچه NordLocker در پایان سالی نزدیک به Boxcryptor نزدیک است ، اما بسیار گرانتر از AxCrypt است ، که فقط حدود 35 دلار برای یک برنامه سالانه هزینه می کند (بررسی AxCrypt ما را بخوانید).  

اگرچه ، همانطور که در بخش بعدی خواهیم دید ، قیمت آن قابل استفاده است. همچنین هیچ محدودیتی برای داده یا پرونده به ارمغان نمی آورد. NordLocker از هر پرونده ای با هر اندازه پشتیبانی می کند ، به این معنی که می توانید همه موارد را از اسناد Microsoft Word گرفته تا پرونده های 4K MKV تا جلسات Pro Tools رمزگذاری کنید. علاوه بر این ، اشتراک نامحدود ، حتی در برنامه رایگان وجود دارد. 

NordLocker Free

مانند اکثر سرویس های رمزگذاری ، NordLocker یک برنامه رایگان در دسترس دارد. شما هنوز هم نیاز به ثبت نام در یک حساب کاربری دارید ، اما انجام این کار به شما امکان می دهد 5 گیگابایت داده را به صورت رایگان رمزگذاری کنید. از آزمایش ما ، به نظر نمی رسد محدودیت پرونده ای ، از نظر نوع و اندازه وجود داشته باشد. تا زمانی که زیر حد 5 گیگابایتی بمانید ، طلایی هستید. 

نکته مهم اینجاست که در صورت استفاده از یک برنامه رایگان ، امنیت تغییر نمی کند. AxCrypt فقط امکان استفاده از کلید 128 بیتی را در برنامه رایگان خود دارد و Boxcryptor از رمزگذاری نام فایل پشتیبانی نمی کند. با این حال ، NordLocker به شما امنیت کامل در برنامه رایگان خود می دهد. 

علاوه بر این ، سرویس رایگان می تواند در مورد بسیاری از دستگاه های مورد نظر شما استفاده شود ، تا زمانی که آن دستگاه از NordLocker پشتیبانی کند و رمز ورود استاد خود را به خاطر بسپارید. برخلاف برنامه های رایگان در Boxcryptor و AxCrypt ، NordLocker خطرات امنیتی یا دسترسی محدود به فضای ذخیره سازی ابری را تحمیل نمی کند. در عوض ، داده های شما محدود است. 

گفته می شود ، گزینه های منبع آزاد و آزاد وجود دارد. بررسی VeraCrypt و بررسی Cryptomator را برای دو مثال بخوانید.

اگر تصمیم به پرداخت هزینه دارید ، NordLocker 30 روز ضمانت برگشت پول را ارائه می دهد که دیدن آن بسیار خوب است. دلیل عدم ارائه سیاست بازپرداخت استدلال وجود دارد زیرا یک برنامه رایگان وجود دارد ، بنابراین ما دوست داریم که NordLocker با وجود برنامه رایگان یک سیاست بازپرداخت ارائه دهد. 

در مورد روش های پرداخت ، گزینه هایی که انتظار دارید از هر سرویس رمزنگاری VPN به نوبه خود ارائه شود ، از جمله کارت های اعتباری ، Amazon Pay و بیت کوین ارائه می شود ، هرچند که به طرز عجیبی هیچ PayPal وجود ندارد.

امنیت

NordLocker در اطراف GoCryptFS ساخته شده است که پرونده ها و پوشه ها را با استفاده از AES رمزگذاری می کند و با کراس پلتفرم سازگار است ، و آن را برای اشتراک گذاری فایل ها و پوشه های رمزگذاری شده ایده آل می کند. به جای رمزگذاری تمام دیسک ، GoCryptFS به NordLocker اجازه می دهد تا پرونده های جداگانه را رمزگذاری کند ، به این معنی که لازم نیست هر بار که فایل های جدیدی ایجاد می کنید دوباره رمزگذاری مجدد کنید. 

GoCryptFS نیز یک پوشش سیستم فایل است ، به این معنی که می توانید مستقیماً پرونده های رمزگذاری شده را ویرایش کنید. به عنوان مثال ، اگر یک سند Word دارید که در قفل شما قرار دارد ، می توانید آن را با NordLocker رمزگشایی کنید ، آن را ویرایش کرده و بدون نیاز به رمزگشایی مجدد پرونده آن را ببندید.

در مورد رمزگذاری پرونده های شما ، NordLocker به رمزنگاری نامتقارن متکی است ، که همانطور که در توضیحات رمزنگاری ما می خوانید ، به این معنی است که یک کلید عمومی و خصوصی برای رمزگذاری و رمزگشایی پرونده مورد نیاز است.. 

NordLocker وقتی برای اولین بار حساب خود را تنظیم می کنید ، یک کلید ECC 256 بیتی ایجاد می کند ، که مزایای امنیتی RSA را فراهم می کند ، اما با اندازه بزرگتر کلید (این به معنی رمزگذاری سریع تر و پشتیبانی بیشتر برای ماشین های قدیمی تر است). 

گفته می شود ، ECC – رمزنگاری منحنی بیضوی – الگوریتمی بحث برانگیز است. براساس یادداشت های فاش شده توسط ادوارد اسنودن ، این امکان وجود دارد که آژانس امنیت ملی آمریکا یک پشتیبان را روی یک یا چند مولد تصادفی بیضوی مبتنی بر منحنی بیضوی قرار داده است. 

از Tinfoil خاموش ، NordLocker با استفاده از رمزگذاری XChaCha20-Poly1305-IETF روی دستگاه شما ، کلید مخفی شما را رمزگذاری می کند. این کلید هرگز دستگاه شما را بدون آنکه ابتدا رمزگذاری شود ، ترک نمی کند. هنگام ایجاد قفل ، یک کلید 256 بیتی تولید می شود که به عنوان کلید قفل شما شناخته می شود. سپس کلید قفل رمزگذاری می شود. 

سرانجام ، روی پرونده های شما ، NordLocker از AES-GCM برای رمزگذاری محتوای پرونده استفاده می کند ، همانطور که توسط GoCryptFS تحمیل شده است. هنگامی که شما یک پرونده را رمزگشایی می کنید ، تمام این محافظت مانند یک ردیف از دومینوها پایین می آید. 

در مورد اشتراک ، NordLocker به تبادل کلید ECC متکی است ، جایی که قفل شما با استفاده از کلید خصوصی شما و کلید عمومی گیرنده رمزگذاری می شود و سپس با استفاده از کلید عمومی و کلید خصوصی گیرنده رمزگشایی می شود.. 

NordLocker Master رمز عبور و دانش صفر

کلیدی که همه چیز را در کنار هم نگه می دارد رمز عبور اصلی شماست ، که تنها راهی است که می توانید به پرونده های رمزگذاری شده خود دسترسی پیدا کنید. گذرواژه اصلی شما هرگز توسط NordLocker دیده نمی شود و ذخیره نمی شود ، و این سرویس را از نظر دسترسی و محتوا ، دانش صفر می کند. همانطور که با بهترین مدیران رمز عبور خود می بینیم ، رمز عبور اصلی شما توسط شما و شما تنها شناخته می شود.

در عوض ، NordLocker یک رمزعبور مشتق شده ایجاد شده با الگوریتم Argon2 و یک نمک – اساساً داده های تصادفی اضافی که برای امنیت اضافی اضافه شده است – را مشاهده می کند ، به این معنی که NordLocker نمی تواند بداند رمز عبور اصلی شما چیست. سپس ، پس از تأیید اینکه نتیجه Argon2 و نمک با آنچه NordLocker انتظار دارد مطابقت داشته باشد ، رمز عبور اصلی شما می تواند کلید مخفی شما را رمزگشایی کند. 

به طور خلاصه ، NordLocker تمام کارهایی را که باید انجام دهد در هنگام تأمین امنیت پرونده های شما انجام می دهد. ECC حتی اگر مشاجره ای در مورد آن وجود داشته باشد ، به احتمال زیاد انتخاب است. غیر از این ، NordLocker از جدیدترین رمزنگاری ها استفاده می کند تا اطمینان حاصل کند که پرونده های شما فقط توسط شما و گیرنده هایی که انتخاب می کنید قابل مشاهده است..

راحتی در استفاده

با کمال تعجب ، NordLocker بسیار آسان برای استفاده است. این وب سایت مدیر رمز عبور NordPass را با یک طرح ساده و بدون مزخرف آینه می کند (بررسی NordPass ما را بخوانید). تنها تفاوت این است که NordLocker برای بارگیری در دسترس است.

nordlocker-review-وب سایت

می توانید برنامه NordLocker را بدون ثبت نام در یک حساب کاربری بارگیری کنید ، اما برای استفاده از این برنامه به اعتبارنامه نیاز دارید. اگر از برنامه رایگان استفاده می کنید ، روند تنظیم سریع می تواند گیج کننده شود ، زیرا هرگز به صفحه ثبت نام نرسیده اید. شما در واقع باید ابتدا برنامه را بارگیری کنید که دارای یک “ایجاد حساب” در گوشه بالا سمت چپ است. 

اگر کاربر NordVPN هستید یا بوده اید ، نمی توانید یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید. به هر دلیلی ، به نظر می رسد که NordVPN و NordLocker یک پایگاه داده کلمه عبور را به اشتراک می گذارند ، بنابراین برای ورود به سیستم ، لازم است که ایمیل و رمز عبور خود را برای اشتراک NordVPN خود وارد کنید ، حتی اگر فعال نباشد. 

این همان چیزی نیست که شما برای ورود به سیستم استفاده می کنید. پس از وارد کردن اعتبارهای NordVPN ، از شما خواسته می شود رمز عبور اصلی را برای NordLocker ایجاد کنید. سپس یک کلید بازیابی به شما داده می شود ، که تنها راهی است که می توانید اگر رمز ورود اصلی خود را فراموش کنید ، فایل های خود را بازیابی کنید. ذخیره آن با خدماتی مانند 1Password ممکن است ایده خوبی باشد (بررسی 1Password ما را بخوانید).

nordlocker-review-Locker-share

سرانجام ، NordLocker از شما می پرسد که ابتدا می توانید قفل خود را ذخیره کنید. می توانید آن را در پوشه سند خود نگه دارید ، مکان دیگری را انتخاب کنید یا اگر در ویندوز هستید ، آن را در OneDrive خود ذخیره کنید (بررسی OneDrive ما را بخوانید). پس از آن ، ما به مشکلات رسیدیم. 

در زمان نوشتن ، فریم ورک NET 4.8 کاملاً جدید برای ویندوز است و NordLocker برای اجرای آن به آن نیاز دارد. طی چند هفته ، بیشتر کاربران ویندوز باید بروزرسانی را نصب کنند ، اما NordLocker بدون آن کار نخواهد کرد. به همین دلیل ، هنگام تلاش برای راه اندازی اولین قفل خود ، مرتباً به خطا می رسیدیم.

این در طی مراحل نصب روشن می شود ، اما شایان ذکر است که قبل از نصب NordLocker به چهارچوب NET 4.8 نیاز دارید. اگر NordLocker را نصب کنید و سپس به روزرسانی ویندوز را اجرا کنید ، خطاها همچنان ادامه خواهد داشت.

با استفاده از NordLocker

رابط کاربری NordLocker شبیه Windows Explorer است. قفلی را که انتخاب کرده اید ، پرونده ها و پوشه ها را در داخل ، اندازه قفل و کاربرانی که به آن دسترسی دارند خواهید دید. اضافه کردن پرونده ها و پوشه ها به آسانی مثل همیشه امکان پذیر است. به سادگی آنها را بکشید و درون رابط NordLocker بکشید. 

nordlocker-review-windows

هنگام کپی کردن یک پوشه تست 204MB ، NordLocker فوراً پرونده ها را رمزگذاری کرد. پوشه ما انواع مختلفی از پرونده ها ، از جمله متن ، تورنت ، فایل های صوتی و تصویری را شامل می شد که همه در قفل پیش فرض ما ذخیره می شدند. با این حال ، NordLocker می تواند از هر قفلی که می خواهید پشتیبانی کنید. 

بهتر است به قفل هایی مانند پوشه ها فکر کنید ، به خصوص اینکه نمی توانید یک مورد جدید را در رابط NordLocker اضافه کنید. در ویندوز ، می توانید با حرکت به پرونده یا پوشه ای که می خواهید رمزگذاری کنید ، با کلیک راست راست و انتخاب “ایجاد قفل” قفل جدید ایجاد کنید. با انجام این کار ، یک پرونده قفل در دایرکتوری که فایل اصلی یا پوشه در آن قرار داشت ، ایجاد می کند. 

nordlocker-review-ایجاد-قفل

این پرونده های قفل – که البته فقط توسط NordLocker قابل خواندن هستند – می توانند در اوقات فراغت شما جابجا شوند. آنها به همان اندازه فضای شما را می پوشند که پوشه یا پرونده شما را رمزگذاری می کنید ، اما می توانند از هر دستگاه یا فهرست دیگری باز شوند ، مادامی که در رایانه ویندوز یا macOS باشد. 

هر وقت برنامه را ببندید و دوباره آن را باز کنید ، قفل پیش فرض شما باز خواهد شد (همان شخصی که در هنگام راه اندازی ایجاد کرده اید). با این وجود راهی وجود ندارد که در برنامه کاربردی بتواند به قفل های دیگر خود حرکت کند ، اما آزار دهنده است. در عوض ، اگر می خواهید قفل های دیگر را باز کنید ، باید از File Explorer استفاده کنید.

اشتراک گذاری پرونده & ذخیره سازی

می توانید پرونده ها و پوشه های NordLocker را با همان تعداد گیرنده به اشتراک بگذارید ، اما هر شخصی که با آنها به اشتراک می گذارید برای رمزگشایی اطلاعات به یک حساب NordLocker نیاز دارد. فرایند اشتراک کل قفل ساده است. پس از باز شدن قفل ، کافی است روی “افزودن دسترسی کاربر” کلیک کرده و ایمیل گیرنده را وارد کنید. 

nordlocker-review-Locker-share

اگر کاربر قبلاً دارای یک حساب کاربری NordLocker است ، تمام کاری که شما باید انجام دهید ارسال این فایل به اشتراک گذاری است که NordLocker پس از اضافه کردن کاربر جدید ، در File Explorer نشان می دهد. اگر اینگونه نباشد ، NordLocker ایمیلی را برای شما ارسال می کند تا برای ثبت نام یک حساب کاربری و بارگیری برنامه اقدام به ارسال ایمیل کنید. 

برای اشتراک گذاری پرونده یا پوشه در یک قفل ، باید پرونده هایی را که می خواهید به اشتراک بگذارید انتخاب کنید ، روی آن راست کلیک کرده و “آماده شدن برای اشتراک” را انتخاب کنید. NordLocker یک نسخه صادراتی از پرونده ها یا پوشه هایی را که می خواهید به اشتراک بگذارید ایجاد می کند ، و شما باید یک بار دیگر آدرس های ایمیل سایر کاربران را اضافه کنید. 

اگر می خواهید با یک سرویس ذخیره سازی ابری به اشتراک بگذارید ، می توانید ، اگرچه روند آن دچار مشکل می شود. NordLocker نمی تواند مستقیماً به یک ارائه دهنده ذخیره سازی ابری مانند Boxcryptor صادرات کند. درعوض ، شما به یک پوشه محلی ذخیره سازی ابری ، مانند برنامه های ارائه شده توسط Google Drive و Dropbox (به بررسی Google Drive و بررسی Dropbox ما نیاز دارید). 

از طرف دیگر ، می توانید پرونده رمزگذاری شده را بارگذاری کرده و در صورت لزوم بارگیری کنید ، اما این مشکل بیشتر از ارزش آن است.

پشتیبانی

به عنوان یک سرویس جدید ، NordLocker مواد پشتیبانی کمی در دسترس است. یک پایگاه دانش در زمان نگارش وجود دارد ، اما فقط تعداد معدودی مقاله دارد. مواردی مانند بارگیری برنامه و به روز کردن اطلاعات صورتحساب شما ، در آن پوشش داده شده است و به تفصیل شرح داده شده است. با این حال ، مقالات عیب یابی زیادی وجود ندارد.

nordlocker-review-دانش پایه

در حال حاضر فقط سه مقاله عیب یابی وجود دارد ، دو مورد برای ویندوز و دیگری برای macOS. هر سیستم عامل دارای مقاله ای در مورد نصب مجدد است ، ویندوز در مورد پیش نیازهایی که به طور صحیح نصب نشوند ، یک مقاله دارد. با توجه به اینکه ما به دلیل بروزرسانی چارچوب .NET اخیر در نصب مشکل داشتیم ، منطقی است که مقاله ای در مورد آن داشته باشیم ، اما متأسفانه ، چنین نبود.

خلاصه اینکه ، پایگاه دانش در وضعیت فعلی خود دانش زیادی ندارد. بر اساس آنچه از NordVPN دیده ایم ، انتظار داریم که با ایجاد مشکلات ، در آینده مقالات بیشتری اضافه شود. در حال حاضر ، در بهترین حالت ، یک منبع ابتدایی است. 

در صورت بروز هرگونه مشکل واقعی ، بهتر است به تیم پشتیبانی مراجعه کنید. NordLocker فقط از طریق فرم تماس با پشتیبانی ایمیل ارائه می دهد. کاربران پرداخت کننده و غیرپرداخت می توانند از این فرم استفاده کنند ، اما مشترکین حق بیمه از اولویت برخوردار هستند. NordLocker می گوید پشتیبانی 24/7 است ، اما با توجه به ایمیل آن ، گفتن آن دشوار است.

برای سنجش زمان پاسخ ، با سؤالی درباره استفاده از کلیدهای ECC به جای کلیدهای RSA به یک حساب رایگان رسیدیم. بعد از 24 ساعت ، سکوت رادیویی در پایان NordLocker رخ داد. اعطا می کنیم ، ما با یک حساب کاربری رایگان سعی کردیم ، اما اگر زمان پاسخ طولانی تر از 24 ساعت باشد ، پشتیبانی 24/7 ارائه نمی شود. هیچ راهی وجود ندارد.

حکم

NordLocker یک برنامه رمزگذاری آسان و کاربردی است. با این حال ، این به یک قیمت می آید. اگرچه این برنامه به طرز شگفت انگیزی طراحی شده است و خدمات مطابق با آخرین رمزنگاری ها رعایت می شوند ، اما قیمت بالایی را درخواست می کنند. این گفت ، اگر بتوانید آن را بپردازید ، یکی از بهترین موارد موجود است. 

نظر شما در مورد NordLocker چیست؟ آیا قصد دارید از ضمانت 30 روزه برگشت پول آن استفاده کنید؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن متشکریم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map