بررسی Cryptomator – بروزرسانی شده در سال 2020

بررسی رمزنگاری

Cryptomator یکی از بهترین برنامه های رمزگذاری رایگان در خارج از کشور است ، اما بررسی دقیق ویژگی های آن نشان می دهد که از رقبای پرداخت شده خود عقب مانده است. با این حال ، این یک ابزار عالی برای کسانی که مایل به امنیت در ارزان هستند هستند ، همانطور که می توانید در بررسی کامل Cryptomator ما بخوانید.


cryptomator-slider1

cryptomator-slider2

cryptomator-slider3

cryptomator-slider4

cryptomator-slider5

قبلی

بعد

Cryptomator یک برنامه رمزگذاری کد منبع آزاد است که در بین بهترین گزینه های TrueCrypt ما قرار می گیرد. همچنین به دلیل داشتن رابط کاربری آسان برای درک ، در بهترین راهنمای نرم افزار رمزگذاری ما گره گشایی کرده است. در اکثر مناطق عالی است ، اما Cryptomator در مقایسه با خدمات رمزنگاری پولی هنوز در چند مکان عقب می ماند. 

در این بررسی Cryptomator ، ما قصد داریم به گشت و گذار عمیق در این سرویس بپردازیم ، در مورد ویژگی های آن ، امنیت و تجربه کاربر صحبت خواهیم کرد. علاوه بر تعیین میزان ایمن Cryptomator ، ما همچنین می توان استفاده از آن را آسان کرد ، که برای نرم افزار منبع باز مهم است. 

ما توسط Cryptomator به عنوان یک نرم افزار رایگان تحت تأثیر قرار می گیریم. استفاده از آن بسیار شگفت آور است و دارای امنیت درجه یک است. با این حال ، طبیعت آزاد آن به مناطق دیگر خونریزی می کند. Cryptomator فاقد ویژگی هایی مانند اشتراک گذاری و ادغام مستقیم فضای ذخیره سازی ابری است که ممکن است برای شما معامله گر باشد.

نقاط قوت & نقاط ضعف

امکانات

Cryptomator یک برنامه کاربردی متمرکز است و به همین دلیل ، ویژگی های آن نور است. اشتراک گذاری گزینه ای نیست و فقط تعداد معدود تنظیماتی برای استفاده از آن وجود دارد. علاوه بر این ، Cryptomator نمی تواند کل دیسک ها را رمزگذاری کند ، این چیزی است که توسط برخی از رقبا پرداخت شده ارائه می شود. 

تنظیمات بیشتر در سازمان متمرکز است. می توانید مکان نصب درایو خود را تغییر دهید ، آن را تغییر نام دهید و به آن یک مکان نصب سفارشی اختصاص دهید ، اما این در مورد آن است. اگر کاربر پیشرفته ای هستید ، می توانید پرچم های کوهنوردی سفارشی را نیز مشخص کنید ، که می تواند نحوه نصب درایو مجازی را تغییر دهد. اگرچه دیدن آن بسیار مرتب است ، اما تصور نمی کنیم افراد زیادی از این ویژگی استفاده کنند. 

استفاده از Cryptomator در iOS و Android

Cryptomator یک برنامه iOS و Android و همچنین نصب بر روی لینوکس از طریق کنسول ارائه می دهد. مانند بسیاری دیگر از سرویس های رمزگذاری فایل ، شما می توانید Cryptomator را به نوعی حالت “قابل حمل” نیز اجرا کنید ، اگرچه به اندازه برخی از همتایان پرداخت شده ، روان نیست.. 

بعنوان مثال Boxcryptor یک برنامه نصب کمتر را ارائه می دهد که می توانید آن را در هر دستگاه اجرا کنید. به سادگی پرونده را روی درایو USB بارگذاری کنید ، آن را به یک رایانه وصل کنید و هر کاری را که باید انجام دهید انجام دهید. 

Cryptomator می تواند طاق های موجود را تشخیص دهد ، اما برنامه نصب کمتری را ارائه نمی دهد. با این کار ، می توانید Crytomator را بارگیری مجدد کنید و هنوز هم به کامپیوترهای دیگر به طاق های خود دسترسی پیدا کنید. 

برنامه های تلفن همراه در واقع عملکرد بیشتری نسبت به برنامه دسک تاپ ارائه می دهند ، به این ترتیب که مستقیماً با Dropbox ، Google Drive ، OneDrive و سرویس های ذخیره سازی ابری مبتنی بر WebDAV ادغام می شوند (بررسی Dropbox و بررسی Google Drive ما را بخوانید). 

علاوه بر این ، اگر از یک سرویس ابری متفاوت مانند Sync.com استفاده می کنید ، می توانید یک نسخه محلی از اطلاعات رمزگذاری شده را ذخیره کنید (بررسی Sync.com ما را بخوانید). 

Cryptomator Sanitizer

تنها ویژگی واقعی Cryptomator Sanitizer است ، هرچند بسیار هیجان انگیز تر از آن است که به نظر می رسد. Sanitizer ابزاری کنسولی است که برای عیب یابی طاق ها ساخته شده است. اگر به هر دلیلی پرونده های خراب در طاق شما وجود دارد یا نمی توانید با استفاده از رمز اصلی خود رمزگشایی کنید ، می توانید از Sanitizer برای شناسایی مشکلات در پوشه رمزگذاری شده استفاده کنید. 

cryptomator-review-sanitizer

تمام آنچه شما نیاز دارید Java 9 یا بالاتر است و پرونده Sanitizer JAR است که می توانید از وب سایت Cryptomator بارگیری کنید. Santizer پس از مشخص کردن مسیر و وارد کردن رمز عبور خود ، طاق شما را برای هرگونه مشکل اسکن می کند و از تعداد خطاهای مهم ، خطاهای عمومی و هشدارها به شما اطلاع می دهد..

با این حال ، Sanitizer طاق شما را تعمیر نمی کند. این فقط ابزاری برای یافتن خطاها است ، نه برطرف کردن آنها. خوشبختانه ، چند پرونده را که می توانید برای عیب یابی بیشتر به Cryptomator ارسال کنید ، تفریح ​​می کند. 

بررسی اجمالی Cryptomator

قیمت گذاری

Cryptomator کمکهای مالی است ، به این معنی که اگرچه این نرم افزار از نظر فنی رایگان است ، اما کمکهای مالی پذیرفته شده و تشویق می شوند. بر خلاف VeraCrypt ، Cryptomator در درخواست کمک های مالی کمی جلوتر است (بررسی VeraCrypt ما را بخوانید). اگرچه استفاده از وب سایت چقدر ساده است ، متاسف نیستیم.

این جلو است ، بله ، اما آزار دهنده نیست. وب سایت Cryptomator در صفحه اول بخش اهدای عضو را دارد و اگر تصمیم به اهدا نکردن دارید ، یک بار دیگر سؤال می کنید. با این حال ، پس از بارگیری برنامه ، هیچ فایده ای وجود ندارد. ما از این رویکرد بسیار قدردانی می کنیم؛ Cryptomator بدون آنکه به گدایی بپردازد ، آنچه را که نیاز دارد می پرسد. 

اگر اهداء خود را انتخاب کردید ، می توانید با PayPal ، کارت های اعتباری ، انتقال بانکی یا Cryptocurrency پرداخت کنید. وب سایت به شما امکان می دهد کمک مالی خود را به پوند ، یورو یا دلار آمریکا مشخص کنید ، بنابراین اگر از ارز دیگری استفاده می کنید ، مجبور خواهید بود مبلغی را به صورت دلخواه خود انجام دهید. 

علاوه بر این ، اگر می خواهید برخی از تشویق ها را به تیم توسعه تحویل دهید ، می توانید با کمک مالی خود پیامی بگذارید.

امنیت

به عنوان یک نرم افزار رمزنگاری ابری متمرکز ، Cryptomator تمام تلاش خود را برای حفظ امنیت پرونده های شما انجام می دهد. به جای محافظت از اطلاعات خود در برابر سرقت ، بیشتر به محافظت در برابر سرویس های ذخیره سازی آنلاین که می خواهند در پرونده های شما مداخله کنند ، تمرکز می شود. سهام با Cryptomator کمتر است ، اما هنوز هم می توان از امنیت انگشت پا به انگشتان پا استفاده کرد. 

Cryptomator روشن می کند که تمرکز آن روی حفاظت محلی نیست. درعوض ، این روی رمزگذاری پرونده های ذخیره شده با خدمات ذخیره سازی آنلاین متمرکز است. به همین دلیل ، برخی از اطلاعات بدون رمزگذاری باقی مانده اند ، از جمله ابرداده در مورد زمان ایجاد پرونده ها و پوشه ها ، اندازه پرونده های ذخیره شده و تعداد پرونده ها و / یا پوشه ها در طاق.. 

اگرچه تمرکز محلی نیست ، Cryptomator یک برنامه محلی است. گذرواژه ای که برای طاق خود تنظیم کرده اید هرگز به اینترنت ارسال نمی شود. در عوض ، از آن برای تولید پرونده های کلیدی استفاده می شود ، که به شما محلی می دهد. Cryptomator هرگز پرونده های شما را همگام نمی کند و بنابراین ، دانش صفر از رمز ورود استاد یا مطالب طاق شما را ندارد.

رمزگذاری رمزنگاری و رمزگشایی در پرواز

Cryptomator از AES-256 برای رمزگذاری نام فایلها ، هدرها و محتوای موجود در درایو مجازی استفاده می کند. این برنامه از Dokany در ویندوز و FUSE در macOS و Linux به عنوان یک صفحه اصلی استفاده می کند ، اگرچه در صورت عدم دسترسی به یکی از این مقدمات ، در WebDAV بازگردد.. 

اگر به جنبه های فنی امنیت Cryptomator علاقه مند هستید ، حتماً نوشتن آن را مطالعه کرده و توضیحات رمزگذاری ما را نیز بخوانید. 

هنگام استفاده از Cryptomator ، پرونده های شما در پرواز رمزنگاری و رمزگشایی می شوند که پس از نصب یک درایو مجازی ، با نمودار نشان داده می شود. حتی در هنگام نصب ، Cryptomator هرگز از نسخه های غیر رمزنگاری شده پرونده های شما بر روی دیسک سخت خود استفاده نمی کند. در عوض ، اطلاعات در زمان واقعی به صورت لزوم رمزگشایی می شوند و مجدداً رمزگذاری می شوند.

راحتی در استفاده

Cryptomator به طرز شگفت آوری آسان برای استفاده است. ما معمولاً انتظار داریم که نرم افزار منبع باز دشوار باشد ، در حالی که گزینه های پرداخت شده بر قابلیت استفاده بودن تأکید می کنند (برای مثال یک نمونه بررسی NordLocker خود را بخوانید). Cryptomator هردو را انجام می دهد ، در حالی که خواستار سکون نیست ، یک فرآیند تنظیم نسیم را ارائه می دهد. 

همانطور که گفته شد ، Cryptomator در صفحه اصلی وب سایت خود درخواست کمک مالی می کند ، اما می توانید از گذشته آن پرش کنید و مستقیماً به دانلود بروید. Cryptomator از ویندوز ، macOS ، لینوکس ، اندروید و iOS پشتیبانی می کند و هنگامی که روی رایانه شخصی ویندوز 10 نصب کردیم ، همه چیز بدون هیچ مشکلی خاموش شد. برای عیب یابی هرگونه مشکل نصب ، می توانید مبلغ SHA256 را نیز مشاهده کنید. 

cryptomator-review-download

نصب به صورت تکان دهنده ای ساده است. شاید طبیعت مقدماتی Cryptomator خود را به یک تیم توسعه راحت تر وام دهد. صرف نظر از این که Cryptomator به دلیل داشتن نرم افزار رایگان ، از نظر قابلیت استفاده نزدیک به رقابت است. این فقط بیشتر می شود هنگامی که زمان رمزگذاری پرونده های شما است.

رمزگذاری پرونده ها با Cryptomator

رابط Cryptomator به همان سادگی است که می آید. پس از نصب ، با یک لیست خالی و پیکان استقبال می کنید که به شما می گوید یک طاق اضافه کنید. Cryptomator با ایجاد درایوهای مجازی بر روی رایانه شما کار می کند ، که می توانید با استفاده از نرم افزار Cryptomator آن را باز کرده و رمزگشایی کنید. 

رمزنگاری-بررسی-رابط

لازم نیست هنگام مشخص کردن جزئیات طاق خود ، خیلی عمیق بمانید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی نماد plus کلیک کنید ، یک نام را انتخاب کنید ، یک مکان را انتخاب کنید و پرونده های خود را اضافه کنید. 

پس از انجام این کار می توانید رمز عبور طاق خود را تنظیم کنید. Cryptomator روشن می کند که مهم است که رمز ورود خود را به خاطر بسپارید. به دلیل مدل دانش صفر ، در صورت فراموش کردن رمز ورود خود ، هیچ راهی برای بازیابی اطلاعات شما وجود ندارد.

رمزنگاری-بررسی-رمز-ایجاد

Cryptomator بطور خودکار طاق را قفل می کند. در ویندوز ، وارد کردن رمز عبور ، طاق را مانند یک هارد سوار کرده و ویندوز اکسپلورر را باز می کنید. از آنجا ، رمزگذاری پرونده های شما شامل کشیدن آنها به درایو نصب شده و کلیک کردن روی “طاق قفل” هنگام انجام کار است. Cryptomator گرافیکی از پرونده های شما را هنگام رمزگذاری و رمزگشایی نشان می دهد. 

پوشه cryptomator-review-encryted

پس از قفل طاق خود ، چند گزینه وجود دارد که می توانید با آنها اشتباه بگیرید. Cryptomator به شما امکان می دهد درایو را تغییر نام دهید و نامه دیگری را به آن اختصاص دهید ، آن را در یک نقطه دلخواه سوار کنید و در هنگام راه اندازی خودکار آنلاک کنید. هیچ یک از گزینه ها خیلی شدید نیستند ، اما Cryptomator هنوز هم در انتخاب گزینه های مختلفی را به شما می دهد. 

گزینه های cryptomator-review-review-drive

شایان ذکر است که Cryptomator می تواند طاق های ذخیره شده در دستگاه های دیگر را کشف کند. به عنوان مثال ، اگر به یک رایانه دیگر منتقل می شوید ، می توانید پوشه رمزگذاری شده خود را از طریق آن منتقل کنید و با هر نصب Cryptomator آن را باز کنید. در زیر ، می توانید نمونه ای از نحوه نگاه پوشه ها را پس از رمزگذاری ، مشاهده کنید. 

رمزنگاری-بررسی-رمزگذاری-درگیر

اشتراک گذاری پرونده & ذخیره سازی

Cryptomator به طور مستقیم با سرویس های ذخیره سازی ابری مانند Boxcryptor انجام نمی دهد (بررسی Boxcryptor ما را بخوانید). ذخیره کردن فایل های رمزگذاری شده در سرویس های ذخیره سازی ابری کار سختی نیست ، اگرچه نبود یک فایل رمزگذاری شده تنها می تواند کار را دشوار کند. 

هنگام ایجاد سلسله مراتب پوشه رمزگذاری شده ، چندین پوشه و زیر پوشه را برای هر کجا که می خواهید طاق ذخیره شود ایجاد می کنید. اگرچه Cryptomator می تواند به راحتی از gibberish پراکنده شده در هر نام و نام پرونده ها استفاده کند ، اما باز هم باید با سلسله مراتب سر و کار داشته باشید. 

به همین دلیل ، رمزگذاری پرونده ها و انتقال آنها به فضای ذخیره سازی ابری می تواند دشوار باشد ، زیرا یک عنصر مهم در اینجا وجود ندارد یا می تواند طاق را غیرقابل خواندن کند. بهترین سناریو این است که شروع به ذخیره کردن پوشه های رمزگذاری شده در فضای ذخیره سازی ابر از محل دریافت کنید. از این طریق Cryptomator می تواند سلسله مراتب پوشه را ایجاد و به روز کند.

قبل از شروع به همگام سازی ، می خواهیم در مورد اشتراک گذاری صحبت کنیم. Cryptomator هیچ عملکرد مشترکی ندارد. اگرچه به راحتی می توانید یک پوشه رمزگذاری شده را برای شخصی ارسال کنید ، برای باز کردن قفل ، به یک کپی از Cryptomator و رمز عبور اصلی شما نیاز دارند. نمی توانید مانند NordLocker یا Boxcryptor به اشتراک بگذارید. 

همگام سازی Cryptomator با Dropbox ، Google Drive و OneDrive

هنگام استفاده از Cryptomator ، می خواهید درایو مجازی خود را مستقیماً در ارائه دهنده انتخاب فضای ذخیره سازی ابری خود ایجاد کنید. به عنوان مثال ، با استفاده از OneDrive ، طاق جدیدی را درون پوشه OneDrive در ویندوز ایجاد کردیم (بررسی OneDrive ما را بخوانید). در صورت انتقال طاق به فضای ذخیره سازی ابری ، دیگر نیازی به نگرانی از دست دادن پرونده مهم نخواهید داشت. 

cryptomator-review-syncing

از آنجا ، فقط مسئله کشیدن پرونده هایی است که می خواهید رمزگذاری شده و قفل طاق را قفل کنید. Cryptomator بلافاصله به کار رمزگذاری پرونده های شما می پردازد ، و سرویس ذخیره سازی ابری شما باید تغییرات را انتخاب کند.

پشتیبانی

Cryptomator از تعجب آور خوبی برای داشتن نرم افزار منبع باز پشتیبانی می کند. جامعه و مستندات قوی هستند ، بنابراین باید بیشتر سوالات را پاسخ دهید. گفته می شود ، هیچ گزینه تماسی در دسترس نیست. 

بر خلاف بیشتر نرم افزارهای منبع باز ، Cryptomator یک صفحه پشتیبانی اختصاصی دارد که می توانید از طریق وب سایت به آن دسترسی پیدا کنید. در آنجا پیوندهایی با اسناد و مدارک انجمن Cryptomator پیدا خواهید کرد. در صورت راه اندازی ، می توانید درخواست خود را برای لغو اهدا مکرر خود در صفحه پشتیبانی کنید. 

اسناد فنی هستند ، اما Cryptomator آنرا یکپارچه نمی کند. نصب و عملکرد به صورت ساده برای هر بستر پشتیبانی شده از Cryptomator پوشیده شده است و مباحث پیشرفته تر مانند رمزگذاری ، دریافت روش درمانی است. به خودی خود یک پایگاه دانش نیست. در عوض ، اسناد و مدارک شامل آنچه Cryptomator است و عملکرد آن ، هیچ چیز دیگری را پوشش نمی دهد. 

رمزنگاری-بررسی-مستندات

یافتن پشتیبانی در انجمن Cryptomator

اگر به پشتیبانی مستقیم نیاز دارید ، انجمن Cryptomator تنها گزینه شماست. هیچ گزینه تماس ، حتی به اندازه یک ایمیل وجود ندارد. خوشبختانه ، اعضای تیم Cryptomator در انجمن ها فعال هستند و از آنچه می توانیم بگوییم ، به موقع به سؤالات پاسخ دهید.

cryptomator-review-Forums

با نگاهی به موضوعات اخیر ، فنی ترین سؤالات در طی چند دقیقه از اعضای تیم Cryptomator پاسخ دریافت کردند. برخی مباحث دیگر – مانند “boxcryptor vs cryptomator” – عمدتا از پاسخ های کاربران دیگر است. 

برای آنچه Cryptomator است ، گزینه های پشتیبانی خوب هستند. با وجود عدم پشتیبانی ایمیل ، نمی توانید با رقبای پرداخت شده خود به انگشت پا بروید. با این حال ، به عنوان نرم افزار منبع باز ، ما تحت تأثیر جامعه فعال و اسناد فنی و در عین حال در دسترس قرار گرفته ایم.

حکم

Cryptomator نفس هوای تازه و منبع باز است. اگرچه این تنها نرم افزار در نوع خود نیست ، اما تنها شخصی است که رمزگذاری را به راحتی انجام می دهد. استفاده از آن آسان است ، و گرچه فاقد ویژگی های آن است ، اما نمی توانیم از نرم افزار رایگان درخواست بیشتری بخواهیم. اگر به دنبال رمزگذاری پرونده های ذخیره شده در ابر هستید ، Cryptomator راهی عالی برای انجام این کار به صورت رایگان است. 

نظر شما درباره Cryptomator چیست؟ آیا می خواهید بارگیری کنید؟ درمورد تجربه خود در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن شما سپاسگزاریم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map