نقد و بررسی Vivaldi – Opera با Chrome دیدار می کند – بروزرسانی سال 2020

نقد ویوالدی

ویوالدی از همان تیمی است که Opera را در روز توسعه داده است و این نشان می دهد. استفاده از آن آسان و سریع است ، اما برخی از ویژگی های خوب آن را دارد که از Chrome استفاده می کنید. یک سیاست حفظ حریم خصوصی عالی به آن بیفزایید و برنده شوید. برای جزئیات بیشتر ، بررسی Vivaldi ما را بررسی کنید.


بهترین بررسیهای مرورگر

Vivaldi توسط یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل سابق Opera ایجاد شده و در سال 2016 منتشر شد. این برای کاربران قدرت در نظر گرفته شده است و سطح چشمگیری از کنترل رابط را فراهم می کند. Vivaldi نیز سریع است و دارای چندین ویژگی عالی است. علاوه بر این ، برای امنیت و حفظ حریم خصوصی امتیازات برتر کسب می کند. خواندن این بررسی Vivaldi را ادامه دهید تا ببینید که چگونه با سایر مرورگرها مقایسه می شود.

Vivaldi با ویندوز 7 و بعد ، Mac OS X 10.10 و بعد و کلیه توزیع های عمده لینوکس سازگار است. متأسفانه ، Vivaldi هنوز برای iOS در دسترس نیست ، اما نسخه بتا برای اندروید 5.0 و بعداً در سپتامبر 2019 منتشر شد.

ما برای آزمایش از لپ تاپ ویندوز 10 و سامسونگ گلکسی S8 + با اندروید 7.1.2 استفاده کردیم. از آنجایی که هنوز در مراحل اولیه بتا است ، مطمئناً Vivaldi برای اندروید به سرعت تغییر می کند ، و برای این بررسی نسخه 2.7.1624.219 را آزمایش کردیم.

نقاط قوت & نقاط ضعف

گزینه های دیگر برای ویوالدی

امکانات

از آنجا که Vivaldi مبتنی بر Chromium است ، با بسیاری از برنامه های افزودنی Google Chrome سازگار است ، به استثنای مواردی که رابط را تغییر می دهد (بررسی کامل Google Chrome ما را بخوانید). این بدان معناست که شما به طیف گسترده ای از برنامه های افزودنی دسترسی دارید ، از مسدود کننده تبلیغات گرفته تا VPN تا تقریباً به هر چیز دیگری که می توانید فکر کنید.

این مرورگر دارای یک عملکرد داخلی یادداشت ها است که به شما امکان می دهد تا یادداشت های متنی را ایجاد کرده و آنها را به یک وب سایت یا پیوند خاص متصل کنید ، همچنین فایل ها یا صفحه نمایش را به آنها وصل کنید..

Vivaldi-Notes

یک ابزار ضبط صفحه در مرورگر وجود دارد که به شما امکان می دهد بدون در نظر گرفتن طول ، یک لیست یا صفحه کامل را ضبط کنید. می توانید تصویر را به صورت .jpg ، .png ذخیره کنید یا آن را در کلیپ بورد خود کپی کنید.

Vivaldi-ScreenCapture

همانطور که Vivaldi از آن استفاده می کند ، به میزان کنترلی است که به شما امکان می دهد از نظر ظاهری و ظاهری مرورگر استفاده کنید. می توانید قلم ها ، تم ها و رنگ ها را به صورت دلخواه تغییر دهید ، همچنین عناصر رابط کاربری مانند زبانه ها و دکمه ها را به هر قسمت از صفحه منتقل کنید. شما حتی می توانید برنامه ای را تنظیم کنید که بسته به زمان روز ، به صورت خودکار موضوع را تنظیم کند.

Vivaldi-ThemeSettings

با این وجود ، سفارشی سازی به پایان نمی رسد. Vivaldi به شما امکان کنترل میانبرهای صفحه کلید و ماوس را می دهد و به شما امکان می دهد تا هر عملکردی را برای هر دکمه یا ژست ماوس مورد نظر خود ترسیم کنید..

تنظیمات صفحه کلید Vivaldi

همچنین با یک نمایش خواننده همراه است که یک صفحه وب با محتوای غیر مرتبط را نوار می کند تا متن را به روشی تمیز ارائه دهد. می توانید متناسب با نیاز خود ، نمای را متناسب با نیاز خود تنظیم کنید ، از جمله اندازه متن ، فاصله خط و فونت.

Vivaldi-Reader

همچنین می توانید چندین پروفایل را تنظیم کنید که به شما امکان می دهد بسته به کاری که از مرورگر استفاده می کنید ، تنظیمات مختلفی ایجاد کنید. با توجه به تعداد چیزهایی که می توانید تغییر دهید ، می تواند مفید باشد. همچنین برای رایانه های مشترک مفید است زیرا ممکن است بخواهید رابط کاربری متفاوت از سایر افرادی که از دستگاه استفاده می کنند را تنظیم کنید.

همگام سازی ویوالدی

با ثبت نام در یک حساب کاربری ، می توانید نشانک ها ، تنظیمات و سابقه خود را بین دستگاه ها همگام سازی کنید. این امر نه تنها باعث می شود که یک تجربه یکپارچه بین موبایل و دسک تاپ مرور شود ، بلکه این مشکل را برای شما فراهم می کند که هر بار تنظیم Vivaldi را بر روی یک کامپیوتر جدید تنظیم کنید ، تعداد زیادی تنظیمات موجود را کاهش می دهید..

Vivaldi-SyncSettings

داشتن یک حساب کاربری Vivaldi همچنین به شما امکان دسترسی به آدرس ایمیل ویوالدی و رابط پست الکترونیکی آن را می دهد. این ویژگی های اساسی شما را از مشتری نامه آنلاین انتظار می رود فراهم می کند ، اما نگاه و احساس آن تاریخ می شود ، به راحتی می توانید چیزی را که بیش از یک دهه قبل ساخته شده است ، دریافت کنید. برای گزینه های بهتر به لیست ما از بهترین خدمات میزبانی ایمیل مراجعه کنید.

Vivaldi-WebMail

Vivaldi به شما امکان می دهد یک وبلاگ با حساب خود تنظیم کنید. اگرچه اساسی است ، این یک چارچوب مناسب برای وبلاگ نویسی است ، مشروط بر اینکه سعی نکنید کاری با آن انجام دهید. این گفته است ، اگر به وبلاگ نویسی جدی هستید ، احتمالاً می خواهید به یک راه حل اختصاصی بروید ، و لیست ما از بهترین ارائه دهندگان میزبانی وب می تواند به این موضوع کمک کند.

Vivaldi همچنین به شما امکان می دهد زبانه های غیرفعال را از پخش صدا مسدود کنید. این ویژگی ارزشمندی است که همزمان می توانید بسیاری از زبانه ها را باز کنید ، که می تواند به صدای مرموز منجر شود که باید شکار کنید و ساکت شوید. در یک یادداشت مشابه ، می توانید مرورگر را مجبور کنید فقط یک بار (یا اصلاً) تصاویر متحرک را پخش نکند ، به جای اینکه آنها را بی پایان حلقه کند.

ویژگی های تلفن همراه

Vivaldi در اندروید نسبت به رایانه های رومیزی هنگام ارائه ویژگی ها بسیار پراکنده است. این کاملاً تعجب آور نیست ، زیرا این نسخه از مرورگر هنوز در مراحل اولیه بتا قرار دارد ، بنابراین احتمالاً در آینده در آینده جبهه بیشتری وجود دارد.

به دلایلی ، Vivaldi گزینه ای برای افزودن موتور جستجوی مورد نظر خود به نسخه Android خود ندارد. در عوض ، شما را به هفت انتخاب محدود می کند: Bing ، Google ، DuckDuckGo ، Startpage.com ، Ecosia ، ویکی پدیا و Qwant. 

اگرچه احتمالاً این گزینه ها برای اکثر افراد کافی خواهد بود ، اما قادر به افزودن مواردی مانند YouTube (مثل شما با Vivaldi برای دسک تاپ) می تواند یک مزیت بزرگ باشد..

موتورهای جستجوی موبایل Vivaldi

نسخه Android Vivaldi همچنین با یک ابزار ضبط تصویر همراه است که برای موبایل غیر معمول است ، زیرا شما معمولاً محدود به استفاده از میانبر استاندارد دستگاه برای تصاویر هستید. ابزار ضبط به اندازه دسک تاپ انعطاف پذیر نیست ، اما شما می توانید بدون در نظر گرفتن طول ، یا فقط بخشی که در حال مشاهده است ، از کل وب سایت عکس بگیرید..

ابزار ضبط موبایل ویوالدی

راحتی در استفاده

ظاهر پیش فرض Vivaldi با اکثر مرورگرها شبیه به زبانه ها ، نوار آدرس ، کنترل های پیمایش و نشانک های واقع در بالای صفحه است. افزودن یک دکمه عقب که شما را به دامنه قبلی که بازدید کرده اید باز می گرداند یک چیز عالی است.

در کنار نوار آدرس ، کشویی برای سابقه جستجوی اخیر شما وجود دارد. نوار جستجوی جداگانه به شما امکان می دهد به سرعت بین موتورهای جستجو جابجا شوید ، اما هنوز می توانید از نوار آدرس اصلی برای جستجو با استفاده از ارائه دهنده جستجوی پیش فرض خود استفاده کنید.

Vivaldi-BrowserTopArea

در گوشه پایین سمت راست ، دکمه هایی برای ابزار ضبط صفحه وجود دارد ، خاموش کردن تصاویر ، استفاده از فیلترهایی مانند مقیاس خاکستری و یک نوار پیمایشگر برای بزرگنمایی.

مدیریت برگه ویوالدی

Vivaldi کنترل زیادی بر مدیریت زبانه ها ارائه می دهد. با انتخاب چندین برگه ، می توانید آنها را در “پشته” قرار دهید که املاک با ارزش را در نوار برگه ذخیره می کند. هنگامی که در یک پشته هستید ، زبانه ها می توانند “کاشی شوند” ، به این معنی که پنجره مرورگر بین زبانه ها تقسیم می شود ، به شما امکان می دهد همزمان با چند صفحه وب کار کنید..

Vivaldi-TiledTabs

می توانید یک زبانه را بچسبانید ، که آن را به سمت چپ حرکت می دهد و از بسته شدن آن جلوگیری می کند ، به شما امکان می دهد در حین باز نگه داشتن پین های خود ، تمام زبانه ها را ببندید. برگه‌هایی که باز کرده‌اید اما مشاهده نکردید ، به عنوان خوانده نشده علامت گذاری شده است ، و وقتی روی آن معلق هستید ، پیش نمایش برگه نشان داده می شود. همچنین می توانید عرض برگه فعال را تغییر دهید ، و مجبور شوید در باز بودن بسیاری از برگه ها ، آن را به اندازه حداقل بکشاند.

با فشار دادن برگه ctrl + ، می توانید چرخه تب را باز کنید ، که می تواند در فرم لیست یا پیش نمایش ها پیکربندی شود. اگر این یک مرور کلی کافی نباشد ، دکمه ای در سمت چپ صفحه وجود دارد که لیستی از برگه های باز و اخیراً بسته را در اختیار شما قرار می دهد.

Vivaldi-TabCycler

در همان نوار سمت چپ صفحه نیز دکمه هایی برای باز کردن مدیر بارگیری ، یادداشت ها ، تاریخچه و نشانک های شما وجود دارد. می توانید هر وب سایتی را در آنجا پین کنید تا بتوانید بدون باز کردن یک برگه جدید ، دسترسی سریع و آسان داشته باشید.

وب سایت Vivaldi-Pinned

سهولت استفاده در تلفن همراه

نسخه اندرویدی ویوالدی بسیار شبیه به برادر بزرگتر خود روی دسک تاپ است. این بسیار عالی است ، زیرا ما با رابط اصلی شکایت کمی داشتیم. در هنگام راه اندازی ، منویی با شماره گیری سریع قابل تنظیم را ارائه می دهید ، که به شما امکان می دهد وب سایت های مورد علاقه و پرکاربرد خود را به صورت کاشی هایی ترتیب دهید که هر بار که می خواهید یک برگه جدید باز کنید ، فوراً در دسترس خواهد بود.

شماره گیری سرعت موبایل Vivaldi

چهار منوی جداگانه وجود دارد ، هرکدام برای برگه های معمولی ، خصوصی ، برگه های باز شده در دستگاه های دیگر و مواردی که اخیراً بسته اید. نسخه اندرویدی ویوالدی برای مرورگرهای موبایل چیزی غیرمعمول دارد که علاوه بر منوی سنتی تر ، نوار تب در بالای صفحه نیز است.. 

این امر مخصوصاً برای تلفن های بزرگتر خوب است ، زیرا می توانید به راحتی دسترسی به املاک و مستغلات اضافی را برای دسترسی سریع تر به برگه های خود داشته باشید.

منوی تب Vivaldi Mobile

علاوه بر این ، می توانید با کلیک بر روی میانبر در گوشه بالا سمت راست ، بین زبانه های خصوصی و معمولی خود به سرعت تغییر دهید ، بدون هیچ زحمتی از طریق منو صرفه جویی کنید..

کارایی

Vivaldi یک مرورگر سریع است که به راحتی از کروم ، موزیلا فایرفاکس ، اپرا و مایکروسافت لبه در آزمایشات ما بهتر است. این کار را می کند در حالی که تقریباً 20 درصد RAM کمتر از Chrome یا Opera در بارهای کم و زیاد استفاده می کنید. گفته می شود ، در بار زیاد ، هنوز کمی بیشتر از آنچه Firefox انجام می دهد استفاده می کند (بررسی Firefox ما را برای اطلاعات بیشتر در این مورد بخوانید).

در اندروید ، این خبر چندان خوب نیست ، زیرا این نسخه از Vivaldi در کندتر طیف قرار دارد و اکثر مرورگرهای بزرگ مانند Chrome یا Firefox به طور قابل توجهی سریعتر هستند. با این حال ، از آنجا که Vivaldi برای آندروید هنوز در مرحله بتا خود است ، بنابراین امیدواریم که با نزدیک شدن به یک راه اندازی رسمی ، این پیشرفت را بهبود بخشد..

همچنین می توانید برگه های غیرفعال خواب زمستانی را انتخاب کنید ، که اگر می خواهید بسیاری از برگه هایی را که نمی خواهید از آنها استفاده کنید باز نگه دارید ، باعث کاهش مصرف منابع می شود. این ممکن است برای کاربران با اتصالات محدود ایده آل نباشد ، زیرا باز کردن برگه های خواب زمستانی آنها را از ابتدا بارگیری می کند.

امنیت

ویوالدی مانند بسیاری از مرورگرها ، از Google Safe Browsing برای محافظت در برابر وب سایتهای شناخته شده نرم افزارهای مخرب و فیشینگ استفاده می کند. مطمئناً این کارآمدترین پایگاه داده امنیتی است ، اما این یک تجارت با حفظ حریم خصوصی است زیرا این سرویس نیاز دارد که فعالیت مرور شما به Google ارسال شود. Vivaldi گزینه خاموش کردن سرویس را به شما می دهد ، بنابراین می توانید تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما مهمتر است.

فرکانس بروزرسانی بخش مهمی از امنیت مرورگر است و وقتی مرورگر مبتنی بر Chromium است ، به شکلی مضاعف است. خوشبختانه ، Vivaldi تقریباً هفته ای یک بار به روز می شود ، که بسیار عالی است. از آنجا که Chromium هر دو یا سه هفته یکبار بروزرسانی دریافت می کند ، این بدان معناست که نقص های امنیتی احتمالی می تواند به سرعت توسط Vivaldi برطرف شود.

مرورگر همچنین هنگام دسترسی به یک وب سایت از طریق اتصال نا امن HTTP به شما هشدار می دهد. هشدار به راحتی قابل توجه است زیرا شامل یک علامت هشدار دهنده و متنی است که می گویند “امن نیست” در کنار نوار آدرس.

هشدار Vivaldi-HTTPS

حریم خصوصی

تنها داده ای که ویوالدی از شما جمع می کند ، اطلاعات اولیه استفاده است. این شامل نسخه مرورگری است که شما در حال اجرا هستید ، معماری CPU ، وضوح صفحه نمایش و یک شناسه تصادفی. داده ها هر 24 ساعت یک بار به همراه آدرس IP شما ارسال می شود که با حذف هشت بیت آخر ناشناس می شوید.

خط مشی رازداری ویوالدی ساده و آسان قابل فهم است ، چیزی که بیش از آنچه که درباره Chrome یا Opera می توان گفت (خواندن Opera ما را بخوانید).

ویوالدی و کوکی ها

Vivaldi به شما امکان می دهد کوکی ها را مسدود کنید ، اما تنظیمات بسیار برهنه است زیرا تنها می توانید از بین مسدود کردن همه کوکی ها یا مسدود کردن هیچ کدام ، گزینه ای را انتخاب کنید. مرورگرهای دیگر ، مانند Firefox ، آنها را در دسته های جداگانه مانند Cryptominers ، ردیاب ها و کوکی ها قرار می دهند ، این امکان را به شما می دهد تا کنترل بیشتری بر روی مسدود کردن.

Vivaldi-CookieSettings

گفته می شود ، ویوالدی از چندین ویژگی Google استفاده می کند ، از جمله مرور ایمن ، پر کردن خودکار و پیشنهادات جستجو ، همه این موارد شامل ارسال داده های کاربر به Google است. خاموش بودن آنها آسان است ، بنابراین ، اگر نمی خواهید در مورد حفظ حریم شخصی مصالحه کنید ، لازم نیست که.

تنظیمات Vivaldi-ThirdPartySettings

اگرچه Vivaldi برای حفظ حریم خصوصی بسیار عالی است ، طبق دستورالعمل راهنمای ناشناس ما چندین مرحله وجود دارد که می توانید برای بهبود ناشناس بودن آنلاین خود استفاده کنید..

حکم

Vivaldi یک مرورگر عالی است که دارای چند نکته جانبی نیست. این ویژگی دارای سفارشی سازی چشمگیر و دسترسی به کتابخانه گسترده برنامه های افزودنی Chrome و در عین حال سریع و کم نور در مصرف RAM در مقایسه با سایر مرورگرها است. این شامل چندین ویژگی مفید ، مانند یادداشت ها ، انباشت زبانه ها و کاشی کاری و همچنین امکان پین کردن دائمی وب سایت ها به نوار کناری است..

وقتی صحبت از امنیت و حفظ حریم خصوصی می شود ، ویوالدی دوباره نمرات برتر را دریافت می کند. آن را به روز می کند و یک کار خوب انجام می دهد که وب سایت های مخرب را مسدود می کند. همچنین داده های کمی راجع به شما به عنوان کاربر جمع آوری می کند و یک نمای کلی از خدمات شخص ثالث که می خواهید در صورت به حداکثر رساندن حریم شخصی خود غیرفعال کنید ، لازم است غیرفعال کنید..

تنها اشکال این مرورگر عدم وجود نسخه iOS است. توسعه دهندگان اظهار داشته اند که این چیزی است که آنها روی آن کار می کنند ، اما به دلیل شرایط سختگیرانه اپل برای مرورگرهای موجود بر روی سیستم عامل ، مدت زمان بیشتری طول خواهد کشید.

نظر شما در مورد ویوالدی چیست؟ آیا موافقید که انعطاف پذیری سرسام آور و عملکرد عالی ، آن را به بهترین مرورگر وب در بازار تبدیل می کند؟ یا آیا شما یک کاربر iOS هستید که نیاز به همگام سازی بین دستگاه ها از همه موارد عالی دیگر درباره Vivaldi بالاتر است؟ به ما اطلاع دهید که در نظرات زیر نظر شما چیست. ممنون از خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map