مرور مرورگر Tor – گره ها و شبکه ها – به روز شده در سال 2020

مرور مرورگر Tor

مرورگر Tor تقریباً به عنوان روشی برای دسترسی به شبکه تاریک بدنام است ، اما هنگامی که به عنوان یک مرورگر معمولی داوری می کنید ، چه اتفاقی می افتد؟ شما یک بررسی را دریافت می کنید که نشان می دهد از امنیت بسیار خوبی برخوردار است اما دارای برخی موارد جدی برای قابلیت استفاده است ، همانطور که می توانید در بررسی کامل Tor ما بخوانید.


بهترین بررسیهای مرورگر

مرورگر Tor در سال 2002 توسط Tor Project به عنوان یک مرورگر با پشتیبانی داخلی از شبکه Tor راه اندازی شد. این مبتنی بر Mozilla Firefox است ، اما دارای چندین ویژگی امنیتی و امنیتی اضافی است. این بررسی Tor مزایا و اشکالات افزایش حریم خصوصی را توضیح می دهد و به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که آیا مرورگر پیاز مناسب شماست یا خیر..

همانطور که در مقاله VPN vs. Proxy vs. Tor اشاره کردیم ، Tor وقتی به حریم شخصی می آید کامل نیست اما در تنظیمات پیش فرض خود یک سطح ناشناس بودن را ارائه می دهد که شما بدون استفاده از یک مرورگر دیگر از آن استفاده نمی کنید. شبکه خصوصی مجازی. به گفته این ، به دلیل آن ضربه قابل توجهی به عملکرد وارد می شود.

با وجود ویژگی های امنیتی محکم در مرورگر ، نقص امنیتی ذاتی با شبکه Tor وجود دارد که شما باید قبل از نصب از آن آگاه باشید. این مرورگر همچنین از ویژگی های کم نور است ، اما سازگاری با افزودنی های فایرفاکس تا حدودی این مسئله را ایجاد می کند.

Tor برای ویندوز XP و بعد از آن ، macOS و Linux موجود است. نسخه موبایل نیز وجود دارد که با Android 4.1 و بالاتر سازگار است ، اما هیچ چیزی برای iOS ندارد. برای این بررسی ، ما از یک لپ تاپ ویندوز 10 و Nexus 5X برای آزمایش اندروید 8.1 استفاده کردیم.

تور چیست؟?

Tor شبکه ای از گره ها است که از حریم شخصی شما در برابر هر کسی که شما را تحت نظر دارد محافظت می کند. از آنجا که مسیر مرور شما را از طریق سه گره قبل از مقصد مسیریابی می کند ، شخصی که در حال جاسوسی از شماست ، باید ارتباط شما یا گره ورود و گره خروج یا وب سایت هدف را همزمان رصد کند تا هویت و مکان شما را کشف کند..

گره ها توسط داوطلبان حفظ می شوند. داده ها بین هر گره رمزگذاری می شوند تا هیچ کس نتواند ببیند ترافیک شما از کدام گره تشکیل می شود یا از گره بعدی عبور می کند. ترافیک بیش از اتصالات نا امن (غیر HTTPS) بین گره خروج و سرور مقصد رمزگذاری نمی شود ، به این معنی که باید هنگام استفاده از وب سایت هایی که HTTPS را ارائه نمی دهند محتاط باشید..

در مورد نحوه استفاده از Tor ، می توانید از شبکه با اکثر مرورگرها استفاده کنید ، هرچند که معمولاً به یک برنامه افزودنی یا شخص ثالث معروف به روتر پیاز نیاز دارد. با Tor ، این قابلیت در داخل ساخته می شود و همیشه ادامه دارد.

نقاط قوت & نقاط ضعف

گزینه های جایگزین برای مرورگر Tor

امکانات

خارج از خصوصیات حریم خصوصی ، دلیل اصلی استفاده از Tor دسترسی به “خدمات پیاز” است ، وب سایتهایی که فقط از طریق آدرس .onion به آنها می توان دسترسی پیدا کرد. شما می توانید این کار را با سایر مرورگرها نیز انجام دهید. مجدداً ، برای این کار باید از نرم افزارهای اضافی استفاده کنید ، اما Tor ساخته شده است.

Tor-OnionAddress

این بخشی از Tor است که اغلب به آن وب تاریک گفته می شود زیرا مکان سرور فیزیکی وب سایت که فقط از طریق آدرس .onion قابل دستیابی است از چشم کنجکاو مخفی است.

ویژگی های دسک تاپ

از آنجا که مبتنی بر Firefox است ، مرورگر می تواند از اکثر افزودنی های موجود در بازار Firefox استفاده کند. گرچه به اندازه معادل Google Chrome جامع نیست (بررسی Chrome ما را بخوانید) ، هنوز بسیاری از افزودنیهای موجود در دسترس هستند ، بنابراین می توانید تقریباً هر ویژگی دیگری را که می توانید به آن فکر کنید اضافه کنید.

یک حالت خواننده نیز وجود دارد ، که صفحه ای را که می خوانید نوار می کند و به شما امکان تخمین می دهد که چقدر طول می کشد برای خواندن.

Tor-Reader

Tor به شما امکان می دهد تا کمی از رابط را سفارشی کنید ، اما نه به همان اندازه ای که Vivaldi انجام می دهد (بررسی Vivaldi ما را بخوانید). شما می توانید قلم ها و رنگ ها را به دلخواه تغییر دهید و به هزاران مضمون ایجاد شده برای Firefox دسترسی دارید. علاوه بر این ، می توانید رابط را با جابجایی دکمه ها به هر کجا که دوست دارید بر روی صفحه نمایش سازماندهی مجدد کنید.

ویژگی های تلفن همراه

Tor در Android همان ناشناس بودن نسخه دسک تاپ را ارائه می دهد. شما کنترل کمتری می کنید ، زیرا نمی توانید جزئیات “مدار Tor” را ببینید ، این گره هایی است که شما برای مخفی کردن ترافیک خود استفاده می کنید ، و نمی توانید به راحتی مدار جدیدی را که می توانید روی دسک تاپ ایجاد کنید..

ویژگی های بسیار زیادی وجود ندارد که بتوانید از طریق تلفن همراه در مورد آنها صحبت کنید. می توانید حالت دسک تاپ را فعال کنید تا از نسخه های موبایل وب سایت ها جلوگیری کنید ، و می توانید یک جلسه مهمان ایجاد کنید که نتواند به بوکمارک ها ، ورود به سیستم ذخیره شده و غیره دسترسی داشته باشد و با بسته شدن برنامه ، به همراه داده های مرورگر آن حذف می شود..

Tor-GuestSession

راحتی در استفاده

از نظر رابط کاربری ، Tor اساساً با Firefox یکسان است (بررسی Firefox ما را بخوانید) ، و تنها تفاوت های کمی بین آنها وجود دارد. این کار بدی نیست ، زیرا حرکت رابط براق و آسان بر روی دسک تاپ و موبایل است.

بزرگترین مسئله برای سهولت استفاده این است که بسیاری از وب سایت ها به دلیل مشکلات امنیتی شبکه ، اتصالات ایجاد شده از طریق Tor را مسدود می کنند. این وب سایتهایی مانند Yelp ، FIFA و موارد دیگر را در بر می گیرد.

علاوه بر این ، به دلیل اینکه وب سایت هدف فکر می کند درخواست شما از گره خروج گرفته شده است ، که به احتمال زیاد در کشور دیگری است ، هر محلی سازی زبان اغلب به زبانی که شما صحبت نمی کنید پیش فرض است و شما را ملزم به شکار کنترل های دستی زبان می کند. در وب سایتهای محلی.

سهولت استفاده در دسک تاپ

رابط کاربری رومیزی استانداردی است که شما در اکثر مرورگرهای وب عادت کرده اید. وقتی به تعداد مشخصی از برگه های باز دسترسی پیدا کردید ، از پیمایش افقی استفاده می کنید و می توان آنها را قلاب کرد تا از بسته شدن تصادفی آنها جلوگیری شود. در بالا سمت راست ، یک لیست کشویی از برگه های باز وجود دارد ، و با کلیک راست روی یک برگه ، می توانید همه برگه ها را در سمت راست آن ببندید.

هنگامی که یک آدرس یا پرس و جو جستجو را تایپ می کنید ، تمام موتورهای جستجوگرهای جایگزین شما به عنوان دکمه های کوچک نشان داده می شوند ، انجام جستجو را از طریق هر موتور جستجو آسان می کند ، نه فقط پیش فرض شما.

جستجوی موتور

در سمت راست نوار آدرس تنظیمات ، یک کشویی برای بارگیری ها ، یک دکمه امنیتی است که به شما می گوید که کدام سطح امنیتی را فعال کرده اید و یک دکمه Tor که در آن می توانید یک هویت جدید ایجاد کنید ، داده های مرور خود را مجددا تنظیم کنید..

سهولت استفاده در تلفن همراه

Tor با نوار آدرس ، فهرست تب و تنظیمات واقع در بالای صفحه ، از طرح بندی استاندارد برای مرورگرها در Android پیروی می کند. کنترل های پیمایش در بالای منوی تنظیمات قرار می گیرند و می توانید هویت خود را در کشویی تنظیمات سریع Android دوباره تنظیم کنید.

Tor-MobileUI

کارایی

عملکرد بزرگترین ضعف تور است. جای تعجب نیست که مسیریابی ترافیک شما از طریق سه توقف اضافی مرورگر را کند می کند. اگرچه سرعت بسیار زیاد در نوسان است ، اما در تست سرعت ما به مراتب پایین تر از سایر مرورگرها از جمله Microsoft Edge قرار دارد که کمترین سرعت در مرورگرهای اصلی دارد (بررسی Microsoft Edge ما را بخوانید).

Tor همچنین از رم زیادی استفاده می کند ، حتی از نظر Chrome نیز از Chrome استفاده می کند. استفاده از پهنای باند نیز زیاد است ، که می تواند برای کاربران در اتصال داده های اندازه گیری شده یا محدود مشکل ساز باشد.

در پایان روز ، مسائل مربوط به عملکرد Tor اساساً بخشی اجتناب ناپذیر از شبکه Tor است ، بنابراین شما باقی مانده اید تصمیم بگیرید که آیا ناشناس بودن شما ارزش تجارت را دارد یا خیر..

حریم خصوصی

حریم خصوصی دلیل وجود Tor است. ترافیک مرور شما از طریق سه گره جداگانه معروف به “مدار Tor” بین شما و وب سایت رمزگذاری و مسیریابی می شود. در دسک تاپ ، می توانید ببینید که هر کدام از گره ها در کدام کشور قرار دارند و با کلیک روی یک دکمه در منوی تنظیمات ، مدار جدیدی ایجاد می کنید ، اما شما این سطح از کنترل را در تلفن همراه دریافت نمی کنید.

گفته شد ، زیرا Tor ترافیک بین گره خروج و سرور مقصد را رمزگذاری نمی کند ، هرکسی که گره خروج را مدیریت می کند ، توانایی نظارت بر محتوای داده های ارسال شده را دارد. آنها نمی توانند شما را شناسایی کنند ، زیرا تنها اولین گره به آدرس IP شما دسترسی دارد.

اگرچه بیشتر گره های خروج ایمن هستند ، ثابت شده است که درصد کمی از افراد مجرمان سایبری برای سرقت اطلاعات ورود به سیستم یا تزریق بدافزار اداره می شوند. همچنین به سازمانهای اطلاعاتی و انتظامی شناخته شده اند که گره های خروج را برای اهداف نظارتی کار می کنند ، اما به شما اجازه نمی دهد شما را شناسایی کنند ، مگر اینکه آنها همچنین گره ورود را اجرا کرده و یا اتصال را نظارت کنند..

Tor سعی دارد با پرچم گذاری از فعالیت های مشکوک ، گره های خروجی خود را به پلیس برساند ، اما هنوز مشخص نیست که چقدر در این کار مؤثر است.

همچنین دکمه ای برای ایجاد یک هویت جدید وجود دارد. این فوراً کلیه داده های مرور را پاک می کند ، همان کاری است که مرورگر هنگام بستن یک جلسه به طور خودکار انجام می دهد. Tor به طور پیش فرض داده ها را برای کاربران جمع نمی کند ، اما می توانید گزینه ای را برای ارسال داده های استفاده و تحقیق به موزیلا فعال کنید ، که دارای سابقه آهنگ خوبی برای دستیابی به جمع آوری داده ها است.

Tor-MozillaDataCollection

اگرچه می توانید موتور جستجوگر خود را در تنظیمات انتخاب کنید ، گزینه پیش فرض DuckDuckGo است که اگر می خواهید جستجوهای شما خصوصی باقی بمانند بهترین انتخاب است..

هنگامی که از پنجره مرورگر حداکثر استفاده می کنید ، یک اخطار به شما می گوید انجام چنین کاری ممکن است به دیگران اجازه دهد ببینند اندازه صفحه شما چیست. اگرچه این یک ویژگی جزئی است ، اما چگونگی نگران بودن Tor را به حریم خصوصی در خانه متوقف می کند.

Tor-MaxWindowWarning

امنیت

از آنجا که Tor مبتنی بر Firefox است ، می توانید وب سایت های معروف بدافزار یا فیشینگ را مسدود کنید. گفته می شود ، زیرا Firefox از Google Safe Browsing برای انجام این کار استفاده می کند و Tor همه چیز در مورد حریم خصوصی است ، این ویژگی به طور پیش فرض خاموش است.

Tor-SafeBrowsing

این مرورگر همچنین افزونه های NoScript و HTTPS Everywhere نصب شده است. بلوک های قبلی از اسکریپت ها در حال اجرا در دامنه های غیرقابل اعتماد هستند. دومی وب سایت ها را مجبور می کند تا در صورت امکان از HTTPS استفاده کنند. اگر قفل سبز در کنار نوار آدرس ناپدید شود ، این بدان معنا نیست که هیچ راهی برای اتصال به وب سایت با استفاده از HTTPS وجود ندارد و یک اتصال ناامن استفاده می شود.

Tor-HTTPSPadlock

این امر به ویژه مهم است که هنگام استفاده از Tor در مقایسه با سایر مرورگرها از آن آگاه باشید. همانطور که گفته شد ، زیرا داده های ارسال شده از طریق اتصال ناامن بین گره خروج و مقصد رمزگذاری نمی شوند ، به هر کس امکان مدیریت گره خروجی را می دهد دسترسی کامل به داده های منتقل شده بدست می آورد ، بدین معنی که آنها می توانند بدافزار را در انتهای خود تزریق کنند.

مگر در مواردی که به طور انحصاری به وب سایت هایی که HTTPS را اجازه می دهد مراجعه کنید ، باید هنگام استفاده از Tor یک برنامه آنتی ویروس را اجرا کنید تا خود را از گره های خروج مخرب محافظت کنید ، بنابراین توصیه می کنیم لیست ما را از بهترین نرم افزارهای ضد ویروس بررسی کنید..

راه حل دیگر استفاده از VPN (لیست ما از بهترین ارائه دهندگان VPN است) با Tor است زیرا در این صورت داده های شما در قسمت پایانی معامله رمزگذاری می شوند ، اما این باعث می شود یک مرورگر در حال حاضر کندتر حتی کندتر شود..

علاوه بر این ، می توانید Tor را روی یکی از سه حالت امنیتی تنظیم کنید: “استاندارد” ، “ایمن تر” و “امن ترین”. هرچه تنظیم آن سخت تر باشد ، ویژگی های وب سایت بیشتری که به طور بالقوه می توانند بدافزار را حمل کنند غیرفعال خواهد شد.

حکم

اگر بدون استفاده از VPN به دنبال ناشناس بودن هستید ، هیچ مرورگری وجود ندارد که این کار را بهتر از Tor انجام دهد. این ناشناسی به هزینه عملکرد به صورت سرعت آهسته و مصرف زیاد RAM و پهنای باند می آید ، و همچنین مشکلات امنیتی جدی هنگام مرور یک اتصال ناامن.

اگرچه به ویژگی های داخلی توجه می کند ، سازگاری با افزودنی های Firefox راه زیادی را برای جبران این امر می برد و مرورگر براق و استفاده از آن آسان است. متأسفانه ، وب سایت ها و خدمات زیادی وجود دارد که Tor را مسدود می کنند ، بنابراین احتمالاً نمی توانید از آن برای همه نیازهای مرور خود استفاده کنید.

نظر شما در مورد مرورگر Tor چیست؟ آیا لایه اضافی ناشناس بودن ارزش عملکرد ناخوشایند و نقص امنیتی را دارد؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. ممنون که خوندید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map