مرور مرورگر Puffin – مرورگر سرور – بروزرسانی شده به سال 2020

مرور مرورگر Puffin

مرورگر Puffin یک نکته جالب است که باعث می شود سمت سرور شود و آن را ایمن تر کند ، اما در بعضی مواقع کمی کند است. این نیز هزینه ای دارد ، و آن را واقعاً تبدیل به آراس آرا می کند. نظر کامل ما را در این مرورگر مرورگر Puffin بخوانید.


بهترین بررسیهای مرورگر

Puffin یک مرورگر وب است که در سال 2010 توسط CloudMosa ، شرکتی با هدف بازخوانی رویکرد کاربران به مرور وب با ارائه وب سایت های سمت سرور ، راه اندازی شده است. اگرچه این یک روش جالب برای مرور است که هم از امنیت و هم برای حفظ حریم خصوصی بهره می برد ، اما کیفیت عالی بین نسخه دسک تاپ و موبایل وجود دارد. این بررسی Puffin به شما می گوید چطور با سایر مرورگرها مقایسه می کنید.

نسخه دسک تاپ پفین نیاز به اشتراک پولی دارد که شما را در هر ماه 2 دلار یا 12 دلار در سال اجرا می کند ، اما می توانید برای یک آزمایش رایگان یک ماهه ثبت نام کنید. در تلفن همراه یک نسخه رایگان و یک نسخه حرفه ای (که بسته به منطقه شما حدود 5 دلار قیمت دارد) وجود دارد ، با تفاوت اصلی این که نسخه قبلی توسط تبلیغات پشتیبانی می شود و یک adblocker داخلی ندارد..

پفین با ویندوز 7 و 10 ، macOS X 10.12 و بعد از آن و همچنین اندروید 4.1 و بعد سازگار است. این مرورگر در iOS 8.0 و بعد از آن نیز موجود است ، اما این نسخه در اکتبر 2019 قطع خواهد شد. برای این بررسی ، ما از لپ تاپی با ویندوز 10 و Nexus 5X با Android 8.1 استفاده کردیم..

نقاط قوت & نقاط ضعف

گزینه های جایگزین برای مرورگر Puffin

امکانات

قابل توجه ترین ویژگی پفین این است که وب سایت در ابر اجرا و ارائه می کند. در حالی که این امر امنیت و حریم خصوصی بسیار خوبی را ارائه می دهد ، اما تأثیر قابل توجهی در عملکرد دستگاه های دسک تاپ نیز دارد ، که در ادامه این مقاله را با آنها بررسی خواهیم کرد..

در حالی که پفین روی موتور Blink Chromium کار می کند (بررسی Chromium ما را بخوانید) ، مرورگر با هیچ یک از برنامه های افزودنی Chrome سازگار نیست و هیچ کدام از موارد خاص خود را ندارد. این یک روند نزولی عظیم برای مرورگر در عصر امروز است ، زیرا گزینه های دیگری مانند Firefox (خواندن بررسی Firefox ما) یا خود Chrome از ویژگی های دیگری که می توانید با برنامه های افزودنی اضافه کنید ، بسیار سود می برد..

همچنین راهی برای همگام سازی بین دستگاه ها وجود ندارد ، این چیزی است که شما از یک مرورگر با نسخه های موبایل و دسک تاپ انتظار دارید. پفین دارای یک adblocker داخلی است ، اما این نسخه فقط با نسخه حرفه ای پرداخت شده برنامه تلفن همراه یا نسخه دسک تاپ موجود است ، که نیاز به اشتراکی دارد.

ویژگی های دسک تاپ

نوع رومیزی Puffin بسیاری از ویژگیهای رایج را که در مرورگرهای وب مدرن استاندارد هستند ، از دست نمی دهند. شما فقط می توانید بین چهار موتور جستجوی پیش فرض – Google ، Bing ، NAVER و Yandex – انتخاب کنید و هیچ راهی برای نادیده گرفتن زبانه ها یا مدیریت تنظیمات تکمیل خودکار خود به غیر از پاک کردن آنها وجود ندارد..

Puffin-SearchEngines

هر وقت فایلی را از طریق پفین بارگیری می کنید ، می توانید آن را مستقیماً در ابر ذخیره کنید. این ویژگی از Dropbox ، Google Drive و OneDrive پشتیبانی می کند و می توانید پیش فرض بارگیری را روی هر یک از این موارد تنظیم کنید یا هر بار بارگیری یکی را انتخاب کنید.

Puffin-SaveToCloudDesktop

ویژگی های تلفن همراه

پفین با ویژگی های تلفن همراه خود بسیار بهتر است. یک گیم پلی داخلی ساخته شده است که هنگام روشن کردن ، شامل یک جوی استیک مجازی و چهار دکمه قابل حمل بر روی UI مرورگر است. همچنین می توانید حالت مکان نما را فعال کنید ، که نشانگر مجازی را در آخرین لمس صفحه نمایش می دهد.

Puffin-GamePad

Mobile Puffin همچنین دارای یک حالت تئاتر است ، که یک پخش کننده ویدیو است که می تواند بازیکنان غالباً وحشتناک را که در اطراف وب یافت می شود ، دور بزند. پخش کننده اساسی ، اما کاربردی است و به شما امکان می دهد به راحتی با تنظیم و کشیدن بالا / پایین یا راست / چپ در هنگام تماشای صدا ، میزان صدا را تنظیم کرده و از طریق ویدیو پیمایش کنید.. 

مانند اکثر مرورگرهای تلفن همراه ، دارای حالت دسک تاپ است. اگر ترجیح می دهید هرگز نسخه موبایل یک وب سایت را دریافت نکنید ، می توانید حالت دسک تاپ را به صورت پیش فرض تنظیم کنید ، که باعث می شود هر بار مرورگر بسته شود ، این را از روشن کردن خود ذخیره کنید..

Puffin-WebsitePreference

نوع تلفن همراه پفین همچنین گزینه های دیگری برای ذخیره در فضای محلی یا کارت SD گزینه ذخیره مستقیم در ابر را فراهم می کند. شما همچنین به همان چهار موتور جستجوی پیش فرض موجود در دسک تاپ محدود خواهید شد که جای تاسف است.

Puffin-DownloadToCloudMobile

راحتی در استفاده

با توجه به نحوه عملکرد Puffin ، وب سایت های خاصی آن را به عنوان سرور پروکسی معرفی می کنند ، که می تواند شما را در بعضی از سایت ها قفل کند. چندین کشور به طور مستقیم پفین را مسدود می کنند ، از جمله چین ، ایران ، قطر و امارات. بیشتر ISP ها در انگلستان نیز به دلیل محدودیت سن بدنام ، آن را تا حدی مسدود می کنند ، اما می توانید با تماس با ISP خود از این امر امتناع کنید..

Puffin-ChineseWebsite

سهولت استفاده در دسک تاپ

در حالی که رابط دسک تاپ پفین اگر از مرورگرهای دیگری که بر روی موتور Blink ساخته شده اند ، مانند Opera (از خواندن Opera ما استفاده کنید) آشنا باشید ، اما عملکردی کاملاً ندارد. امکان گروه بندی زبانه ها وجود ندارد و شما نمی توانید همزمان بیش از یک برگه را انتخاب کنید. علاوه بر این ، نمی توانید زبانه ها را پین کنید ، و همچنین وقتی روی دکمه برگشت کلیک راست کردید ، سابقه نزولی وجود ندارد.

Puffin-BasicDesktopUI

همچنین گزینه های تقریبا صفر برای سفارشی کردن ظاهر مرورگر وجود دارد. پفین روی دسک تاپ حتی به شما امکان نمی دهد مضامین را نصب کنید. همراه با فقدان برنامه های افزودنی شخص ثالث ، این بدان معناست که شما با ظاهر مرورگر بسیار گیر کرده اید. شما فقط می توانید زبان را تغییر دهید و دکمه خانه را نشان دهید یا نه.

سفارشی کردن پفین

سهولت استفاده در تلفن همراه

نسخه موبایل بسیار ساده تر از Puffin برای PC است. این نرم افزار دارای یک رابط کاربری کاملاً استاندارد با دکمه پشتی ، نوار آدرس ، منوی تب و منوی کلی است که در بالای صفحه از سمت چپ به راست آرایه شده است.

Puffin-BasicMobileUI

باز کردن منوی عمومی به شما امکان می دهد پس انداز اطلاعات خود را مشاهده کرده و به تنظیمات ، نشانک ها ، بارگیری ها و سابقه دسترسی داشته باشید. در اینجا ، می توانید شماره گیری سریع و همچنین یک خواننده خبر را پیدا کنید ، اگرچه نمی توانید این منابع را شخصی سازی کنید.

Puffin-GeneralMenuandSpeedDial

برخلاف نسخه دسک تاپ ، پفین به شما امکان می دهد دو مورد را انتخاب کنید – سبک و تاریک – در دستگاه های تلفن همراه ، حداقل به شما امکان می دهد کنترل و نحوه نگاه مرورگر را کنترل کنید..

مضامین پفین

تنها مشکلی که سهولت استفاده مرورگر در تلفن همراه را دارد ، ابزار انتخاب است. تلاش برای انتخاب متن ، به ویژه اگر فقط چند کلمه یا حروف را می خواهید ، می تواند کاملاً ظریف باشد. علاوه بر این ، مرورگر به طور آرام و بی حسی نسبت به پایین نگه داشتن انگشت خود روی صفحه واکنش نشان می دهد.

کارایی

این یک گروه دیگر است که تفاوت معنی داری بین رومیزی پفین و نسخه های تلفن همراه وجود دارد. در تلفن همراه ، پفین بسیار سریع است – سریعتر از مرورگری که ما بررسی کرده ایم. با این حال ، روی دسک تاپ بسیار کند است و فقط Edge (بررسی Edge ما را بخوانید) و Internet Explorer عملکرد بدتری دارند.

مشکل دیگر در عملکرد نسخه دسک تاپ تمایل به تأخیر در هنگام تعامل با محتوای وب سایت ، مانند دکمه ها یا پیوندها است. این امر به ویژه در اتصالات کندتر اتفاق می افتد ، هنگامی که تأخیر بین کلیک یا حرکت مکان نما و واکنش وب سایت بسیار قابل توجه است.

پفین همچنین مقدار قابل توجهی از داده را در شما ذخیره می کند. با فشرده سازی وب سایت و از بین بردن محتوای غیرضروری و نفخ ، شما در نهایت از پهنای باند بسیار کمتری نسبت به حالت عادی استفاده می کنید. علاوه بر این ، می توانید انتخاب کنید که آیا این فشرده سازی را فقط در اتصالات شبکه تلفن همراه یا WiFi اعمال کنید. 

صرفه جویی در داده ها شامل پایین آمدن تصویر است. هنگامی که می خواهید کیفیت کامل تصویر را در حالت صرفه جویی در داده ها مشاهده کنید ، می توانید بر روی دکمه “اصلاح تصویر” در منوی عمومی کلیک کنید. با این حال ، این ویژگی در دسک تاپ در دسترس نیست.

Puffin-DataSavings

مصرف رم نیز به طرز چشمگیری کم است. این خیلی تعجب آور نیست ، زیرا سرورهای پفین روی ابر بیشتر کارهای سنگین را انجام می دهند. هنگامی که نوبت به محدود کردن مصرف منابع در رایانه شما می رسد ، این ویژگی به طور قطع پرداخت می شود ، زیرا مرورگر 25٪ از منابعی را که Chrome انجام می دهد استفاده می کند (بررسی Google Chrome ما را بخوانید).

امنیت

رویکرد مبتنی بر ابر پفین برای مرور ، امنیت و محافظت بی نظیر از بدافزارها و سایر محتوای مخرب را به شما می دهد. از آنجا که هیچ چیزی در دستگاه شما بارگیری نمی شود ، هیچ خطری برای آلوده کردن آن وجود ندارد.

اگر در اتصال HTTP نا امن باشید ، ترافیک شما هنوز آسیب پذیر است. به این دلیل است که ، پس از ترک سرور پفین ، اشخاص ثالث هنوز هم می توانند ترافیک شما را انتخاب و تحلیل کنند. متأسفانه ، پفین کار کمی برای اطلاع رسانی کاربران هنگام وقوع این کار انجام می دهد. 

در مورد عدم وجود قفل سبز در نوار آدرس ، هیچ اخطاری وجود ندارد. علاوه بر این ، برای دیدن جزئیات گواهینامه های امنیتی وب سایت ، نمی توانید بر روی دکمه قفل کلیک کنید.

Puffin-HTTPSPadlock

مانند همیشه ، یک adblocker داخلی یکی دیگر از امنیت برای محافظت از کاربران در برابر خود و اسکریپت ها و ردیابی های مخفی در تبلیغات است. این امر به ویژه با یک مرورگر مانند Puffin که در آن هیچ برنامه افزودنی شخص ثالث برای تأمین این نیاز وجود ندارد ، بسیار مهم است.

حریم خصوصی

از آنجا که Puffin ترافیک شما را رمزگذاری می کند و آن را از طریق سرورهای خود مسیریابی می کند ، باید مانند VPN عمل کند – اگرچه فقط برای مرورگر شما و نه برای کل دستگاه. با این حال ، از آنجا که پفین اطلاعات IP شما را به هر سایتی که با آن ارتباط برقرار کرده اید ، ارسال می کند ، اگر می خواهید ناشناس باشید در هنگام گشت و گذار ، باید از یکی از بهترین ارائه دهنده های VPN استفاده کنید..

مانند همه VPN ها ، باید بتوانید به داده های ارائه دهنده خود اعتماد کنید. از لحاظ تئوری ، CloudMosa می تواند انواع داده ها را برای شما جمع آوری کند ، زیرا همه مرور شما روی سرورهای آن اتفاق می افتد ، اما این برای هر VPN یا پروکسی صادق است..

با این حال ، سیاست حفظ حریم خصوصی CloudMosa می گوید که این گزارش ها را شامل می شود ، از جمله آدرس منبع (آدرس IP شما) ، آدرس مقصد و آدرس اینترنتی این سیاهههای مربوط به ایجاد گزارش های جمع آوری شده از CloudMosa هر 100 روز یکبار کمک می کند. CloudMosa ادعا می کند که هیچ چیز نمی تواند کاربران را بطور جداگانه شناسایی کند و گزارش ها صرفاً برای تجزیه و تحلیل داخلی در نظر گرفته شده اند..

حکم

اگر نگرانی اصلی شما هنگام مرور وب ، امنیت و حفظ حریم خصوصی شماست ، Puffin یک انتخاب عالی است ، زیرا رویکرد ابتکاری مرورگر در ارائه وب سایت ها روی سرورهای خود ، شما را از محتوا و محتوای مخرب محافظت می کند. اگر فقط به دنبال یک مرورگر موبایل هستید ، در واقع نمی توانید با Puffin اشتباه کنید ، زیرا در Android در همه دسته ها عملکرد خوبی دارد. 

با این حال ، نسخه دسک تاپ پفین پاشنه آشیل است ، زیرا هم با عملکرد وحشتناک و هم با کمبود ویژگی ها تلاش می کند. این به خصوص ناراحت کننده است زیرا این بخش از مرورگر ، برخلاف تلفن همراه که در آن دو نسخه وجود دارد ، نیاز به اشتراک پولی دارد ، یکی به صورت رایگان و دیگری با هزینه یک بار در دسترس است.

نظر شما در مورد پفین چیست؟ آیا امنیت و حفظ حریم خصوصی درجه یک باعث ارزش آن شده است یا عملکرد ضعیف و کمبود ویژگی های موجود در دسک تاپ به اندازه کافی برای دور کردن شماست؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. مثل همیشه از خواندن شما متشکرم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map