Microsoft Edge Review – مرورگر بهبود یافته – بروزرسانی شده 2020

Microsoft Edge Review

مایکروسافت Edge اخیراً مورد بازنگری کامل قرار گرفته است و ما باید بگوییم که آنچه را که می بینیم دوست داریم. این عملکرد بهتر از قبل دارد ، در حالی که به همان سرعت سریع باقی می ماند. مسائل مربوط به حریم خصوصی همچنان باقی است. برای جزئیات بیشتر ، بررسی کامل Microsoft Edge را بخوانید.

Slider1

Slider2

Slider3

Slider4

Slider5

قبلی

بعد

مایکروسافت لبه مرده است ، زنده باد Microsoft Edge. اگرچه Old Edge مدت طولانی نتوانست آن را در لیست بهترین مرورگرهای شخصی قرار دهد ، مایکروسافت با قرار دادن روی Chromium ، مرورگر وب خود را کاملاً بازسازی کرده است که عملکرد آن بهبود یافته است ، یک تجربه کاربری دلپذیرتر ایجاد کرده و در کتابخانه Chrome را باز کرده است. پسوندها.

خواندن این بررسی Microsoft Edge را برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جدیدترین شرکت در بازار مرورگر ادامه دهید.

حداقل بگوییم که تاریخچه مایکروسافت با مرورگرهای وب یک آشفتگی است. اگرچه مرورگر اصلی آن – Internet Explorer – زمانی مسلط بود ، اما اوج خود را در اواسط دهه 2000 به Google Chrome از دست داد. بدین ترتیب بدون هیچ گونه طعن و مضحک نیست که مایکروسافت تصمیم گرفته است امیدهای خود را در چارچوب Chromium بنامد تا علاقه به مرورگر در حال تلاش خود را زنده کند. 

می توانید Microsoft Edge را برای Windows 7 ، Windows 8 / 8.1 ، Windows 10 و macOS بارگیری کنید. علاوه بر این ، مرورگر با Android 4.4 و بالاتر و همچنین iOS 10.0 و بعد از آن سازگار است. برای این بررسی ، ما از یک لپ تاپ ایسر استفاده کردیم که ویندوز 10 را اجرا می کند و یک آیفون در iOS 12.3 را برای آزمایش استفاده می کند.

نقاط قوت & نقاط ضعف

گزینه های دیگر برای Microsoft Edge

امکانات

بزرگترین فایده ای که مرورگر جدید Edge از انتقال به چارچوب Chromium بدست می آورد (بررسی Chromium ما را بخوانید) این است که اکنون با کتابخانه گسترده برنامه های افزودنی Chrome سازگار است. اگرچه مایکروسافت فروشگاه خود را نیز برای افزودنیهای اختصاصی Edge کار می کند ، اما توسط فروشگاه وب Chrome که شامل ده ها هزار برنامه افزودنی است ، توسط فروشگاه وب سایت کوتاهی شده است..

Edge-Extension-Warning

اگرچه همه برنامه های افزودنی با Edge کار نخواهند کرد ، بیشتر موارد به استثنای مواردی که مستقیماً رابط کاربری را تغییر می دهند. این بدان معنی است که برنامه های وب ارزشمند – مانند برنامه های افزودنی مدیر رمز عبور ، مسدود کننده تبلیغات و برنامه های امنیتی – همه برای مرورگر در دسترس هستند و لیست ویژگی های جدید بالقوه خود را تا حد زیادی گسترش می دهند.

Edge-Allow-Extensions

Edge همچنین دارای ویژگی همگام سازی مشابه با Chrome است. در حال حاضر ، می توانید موارد دلخواه ، تنظیمات ، فرم و محتوا را با استفاده از حساب Microsoft خود همگام سازی کنید. اگرچه هنوز عملی نشده است ، مایکروسافت همچنین قصد دارد تاریخچه ، در حال حاضر زبانه ها ، برنامه های افزودنی و مجموعه ها را به این لیست از موارد همگام سازی اضافه کند.

Edge-Sync

شباهت دیگر به Chrome گزینه های فهرست زمینه است. می توانید هر متنی – و از همه مهم تر تصاویر – را انتخاب کرده و کلیک راست کرده و “جستجوی وب را جستجو کنید” انتخاب کنید تا فوراً یک متن یا جستجوی تصویر معکوس در موتور جستجوی انتخابی خود انجام دهید. به طور پیش فرض این Bing است ، اما می توانید آن را در Google ، Yahoo یا DuckDuckGo تغییر دهید.

موتورهای جستجو-لبه

مانند اکثر مرورگرها ، Edge دارای حالت خواندن است – به نام “خواننده همهجانبه” – همه چیز به جز متن در صفحه وب را حذف می کند تا خواندن آن ساده تر شود.. 

یک ویژگی “با صدای بلند بخوانید” نیز وجود دارد که متن برجسته را می گیرد و شما حدس می زنید که آن را با صدای بلند می خواند. این کار برای متن انگلیسی کاملاً مناسب است ، اما برای هر زبان دیگری زیاد نیست (یادآوری کمی نرم افزار گفتار به متن).

Edge-Immersive-Reader

ویژگی های تلفن همراه

مایکروسافت فقط یک Edge جدید برای دسک تاپ ، بلکه برای دستگاه های Android و iOS ایجاد نکرده است. اگرچه ویژگیهای کاملی در تلفن همراه وجود ندارد که وقتی در مورد نسخه دسک تاپ صحبت کردیم ، قبلاً از آنها استفاده نکرده ایم ، استثناهای قابل توجهی وجود دارد که.

اولین ویژگی “NewsGuard” است. این یک پایگاه داده است که رسانه های خبری را تجزیه و تحلیل می کند و آنها را بر اساس اعتماد به نفس درک شده رتبه بندی می کند. هر زمان که از یک سایت خبری بازدید می کنید ، یک نماد کوچک در نوار آدرس ظاهر می شود.

Edge-Newsguard-قابل اعتماد

انتشاراتی که به طور کلی قابل اعتماد است – مانند نیویورک تایمز یا اخبار بی بی سی – دارای سپر سبز است که می گوید “این وب سایت به طور کلی استانداردهای اساسی دقت و پاسخگویی را حفظ می کند.” 

در همین حال ، سایتهای خبری دیگر ، مانند InfoWars ، دارای سپر قرمز هستند که می گوید “با احتیاط عمل کنید: این وب سایت به طور کلی نتواند استانداردهای اساسی دقت و پاسخگویی را حفظ کند.”

Edge-Newsguard-قابل اعتماد نیست

یکی دیگر از ویژگی های عالی موبایل تنظیمات “فیلم شناور” است. این چیزی است که ما خیلی دوست داریم در مرورگرهای دیگر مانند Chrome یا Mozilla Firefox ببینیم ، و به شما امکان می دهد ویدیو را به یک نوع قاب “تصویر در تصویر” منتقل کنید تا در حین انتقال به یک صفحه وب متفاوت ، تماشای خود را حفظ کنید. یا برگه.

Edge-floating-Video

مایکروسافت لبه با موتور ترجمه خاص خود – مترجم بینگ – همراه ساخته شده است. این عالی است اگر شما به طور مکرر به وب سایت هایی به زبانی که نمی توانید بخوانید مراجعه کنید. اما ، در مقایسه با Google Translate ، این سرویس کمی کوتاه می آید. 

مترجم بینگ در حال حاضر می تواند 69 زبان را اداره کند ، در حالی که Google Translate شامل حداکثر 103 و دقت بهتر برای بوت شدن است. این ویژگی در دسک تاپ نیز موجود است ، اما باید آن را به صورت دستی از فروشگاه مایکروسافت اضافه کنید.

لبه-خواندن-لیست

سرانجام ، Edge for mobile دارای لیست خواندن است که می توانید برای خواندن بعدی وب سایت و مقالاتی اضافه کنید. این با صرفه جویی در یک نشانک در دسترسی آفلاین به صفحه ذخیره شده متفاوت است ، این بسیار مناسب است برای کاربرانی که دارای اطلاعات مربوط به تلفن همراه خود هستند یا اگر جایی دریافت کرده اید بدون دریافت.

راحتی در استفاده

مرورگر جدید Edge دارای طراحی نرم و صاف و کاربردی است که بدون شک برای هر کسی که از Chrome یا سایر مرورگرهای وب مشتق شده Chromium استفاده کرده است ، بدون شک آشنا خواهد بود..

لبه-مقدمه-واردات

هنگامی که برای اولین بار Edge را نصب می کنید ، مقدمه ای را دریافت می کنید که به شما در تنظیم مرورگر کمک می کند. ابتدا می توانید بوک مارک ها را از Chrome یا Internet Explorer وارد کنید ، اما اگر مایل هستید از هر مرورگر دیگری وارد کنید ، لازم است ابتدا نشانک های خود را به یک فایل HTML صادر کنید و از آنجا وارد کنید. برای نمونه ای از چگونگی انجام این کار ، راهنمای ما در مورد چگونگی تهیه نسخه پشتیبان از نشانک های Firefox را بررسی کنید.

Edge-Intro-Sync

در مرحله بعد ، از شما خواسته می شود روند همگام سازی را تنظیم کنید ، همچنین “سبک تب” را انتخاب کنید که مناسب شما باشد. این “سبک برگه” در واقع همان چیزی است که هنگام باز کردن یک برگه جدید مشاهده خواهید کرد. می توانید بین “متمرکز” ، “الهام بخش” ، “اطلاعات” و “عرف” انتخاب کنید.

Edge-Intro-Tab-Style

تفاوت زیادی بین اینها وجود ندارد ، زیرا اساساً در مورد اینکه آیا شما می خواهید یک خبر خبری شخصی در صفحه اصلی خود داشته باشید ، یا اینکه قادر به فعال کردن یا غیرفعال کردن “تصویر روز” به عنوان تصویر زمینه مایکروسافت هستید ، کاهش می یابد. شما می توانید یک کشور برای فید خبری انتخاب کنید ، که سپس عناوین روز مربوط به موقعیت مکانی شما را به شما نشان می دهد.

لبه-اخبار-فید

علاوه بر صفحه برگه جدید ، سفارشی سازی کاملی در دسترس نیست. می توانید بین یک موضوع سبک و تاریک جابجا شوید و همچنین فونت های اضافی را بارگیری و نصب کنید ، اما هر دو این ویژگی هایی هستند که معمولاً این روزها در اکثر مرورگرهای وب گنجانده شده است..

Edge-Customize-New-Tab

سهولت استفاده در تلفن همراه

از طریق تلفن همراه ، برنامه Microsoft Edge یک طرح معمولی از مرورگر را ورزش می کند. کنترل های اصلی شما – از جمله کنترل های پیمایش ، منوی برگه ، یک دکمه اشتراک و منوی شروع – در پایین صفحه و نوار آدرس در بالا قرار دارد.

Edge-Mobile-App

منوی شروع شامل موارد دلخواه ، سابقه ، لیست خواندن و تنظیمات شما و همچنین کنترل های پیشرفته تر از جمله جستجو ، ویژگی خواندن با صدای بلند و حالت دسک تاپ است. شما می توانید این فهرست را به هر شکلی که مناسب می بینید ، مرتب کنید ، این لمس خوبی است که اغلب با مرورگرهای موبایل مشاهده نمی کنید.

لبه-موبایل-سفارشی-منو

کارایی

بدون شک عملکرد بزرگترین ضعف Edge قدیمی بود و منطقه ای است که Edge با تغییر دادن روی چارچوب Chromium توانست بیشترین سود را کسب کند..

مطمئناً پرداخت شده است ، زیرا Edge جدید تقریباً با همان سرعت – هم در دسک تاپ و هم موبایل – به مانند Chrome دست پیدا می کند ، حتی کمی از نسخه دوم فراتر رفته است. اگرچه مرورگرهای دیگر مانند Vivaldi یا Firefox هنوز سریعتر هستند ، اما این نتیجه کاملاً قابل قبول است ، خصوصاً در مقایسه با Edge قدیمی که بسیار دردناک بود.

استفاده از حافظه رم بالا به طور معمول یکی از مشکلات مرورگرهای مبتنی بر Chromium است ، اما در آزمایشات ما Edge توانست همانطور که Chrome استفاده می کند همزمان با استفاده از حدود 30 درصد حافظه کمتر ، کار مشابه Chrome را انجام دهد..

اگر در مورد نحوه انجام این آزمایشات یا اینکه کدام مرورگر سریعترین وب سایت شما کنجکاو هستید ، می توانید برای اطلاعات بیشتر لیست ما از سریعترین مرورگرها را بخوانید.

امنیت

اگرچه اکنون Edge شباهت های زیادی را با Google Chrome به اشتراک می گذارد ، امنیت جایی است که Edge بیشترین تفاوت را دارد. به جای استفاده از مرور ایمن Google برای محافظت در برابر وب سایت های مخرب ، Edge در عوض از سیستم SmartScreen Microsoft Defender Microsoft استفاده می کند ، که از لحاظ محافظت در برابر برنامه های مخرب و فیشینگ از سیستم Google بهتر است..

Edge هنگام دسترسی به وب سایت از طریق HTTP معمولی به جای HTTPS ، یک هشدار واضح را در قالب یک نماد و متن با گفتن “ایمن” ارائه نمی دهد. این خوب است ، زیرا این امکان را برای کاربران آسان می کند که ببینند چه موقع احتمالاً در معرض حملات مردمی هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه این همه مستلزم آن است ، بررسی ما در مورد HTTP در مقابل HTTPS را بررسی کنید.

هشدار لبه-HTTP

مانند اکثر مرورگرها ، Edge جدید شامل یک مدیر اصلی رمز عبور است که رمزهای عبور شما را ذخیره می کند. اینها با استفاده از گواهینامه های سیستم شما محافظت می شوند ، خوب است زیرا شما را از تنظیم رمز ورود اصلی نجات می دهد ، اما اگر نتوانسته اید کلمه عبور خود را برای کل دستگاه خود تنظیم کنید ، آسیب پذیر می باشد..

کلمات عبور

برای دستیابی بیشتر به رمز عبور ، از جمله تولید رمز عبور قوی ، توصیه می کنیم لیست خود را از بهترین مدیران رمز عبور بررسی کنید. اگر ترجیح می دهید درست از برنده ما رد شوید ، می توانید نظر Dashlane ما را بخوانید.

نسخه جدید Edge هنوز کاملاً جوان است ، بنابراین نمی توان دقیقاً چند بار به روز کرد. به گفته این ، نسخه بتا هر شش هفته یکبار بروزرسانی دریافت می کند ، که کمتر از آنچه که دوست داریم ، تکرار می شود ، زیرا مجرمان سایبری همیشه در تلاشند تا نقاط ضعف و اشکالات جدیدی را برای بهره برداری پیدا کنند.

اگرچه به طور پیش فرض هیچ مسدود کننده تبلیغاتی وجود ندارد ، می توانید به راحتی آن را از طریق فروشگاه وب Chrome بارگیری کنید. uBlock Origin مورد علاقه ما است ، اما می توانید لیست ما از بهترین بلاکرهای تبلیغاتی را برای کسب و کار کامل بررسی کنید. اگرچه تبلیغات مستقیم از دروازه مسدود نمی شود ، Edge پنجره های بازشو را مسدود می کند ، که خوب است زیرا آنها یکی از بردارهای رایج برای بدافزارها هستند.

Edge-Popup-Blocker

اگر هنگام انتخاب مرورگر پیش فرض خود ، امنیت یک نگرانی بزرگ برای شما محسوب می شود ، حتما رتبه بندی امن ترین مرورگر وب ما را بخوانید.

حریم خصوصی

حریم خصوصی تقریباً بزرگترین ضعف Edge جدید است. اگرچه از این نظر به اندازه Chrome خیلی بد نیست ، اما هنوز هم مطلوب زیادی را می گذارد.

خط مشی رازداری مایکروسافت آشفتگی است ، زیرا اغلب مشخص نیست درباره چه کالاهایی خاص صحبت می شود. هیچ اشاره ای به فروش داده های شخصی به تبلیغ کنندگان نشده است ، و این احساس را به ما می دهد که این روشی است که مایکروسافت درگیر آن است.

به گفته این ، شما می توانید بسیاری از اطلاعات جمع آوری شده در خود Edge را غیرفعال کنید. با این حال ، اگر از Windows استفاده می کنید ، مایکروسافت احتمالاً بیشتر این داده ها را برای شما جمع آوری کرده است.

حالت های محافظت در برابر لبه

اگر سرویس هایی مانند SmartScreen ، شخصی سازی و پیش بینی ناوبری را خاموش کنید ، ممکن است Edge حداقل تا حدودی خصوصی باشد ، هرچند که با هزینه امنیتی و سهولت استفاده. این گفته است ، اگر به خصوص به حریم خصوصی علاقه دارید ، حتماً راهنمای مرور ناشناس ما را بخوانید.

خدمات لبه

از نظر پیشگیری از ردیابی ، Edge سه حالت ارائه می دهد: “اساسی” ، “متعادل” و “دقیق”. همچنین می توانید لیستی از ردیابهای مسدود شده را مشاهده کنید ، همچنین استثنائات فردی را برای قانون مسدود کردن انتخاب کنید تا با آنها تنظیم کنید.

لبه-پیگیری-استثنائات

همچنین می توانید Edge را هربار که می توانید مرورگر را ببندید ، مانند سابقه مرور ، کوکی ها یا کلمه عبور خود ، پاک کنید..

لبه-پاک کردن داده ها

مدیریت مجوزها به همان اندازه آسان است ، زیرا Edge لیستی از همه مجوزها و نحوه دسترسی آنها توسط وب سایت ها را ارائه می دهد.

حکم

نتیجه گیری اینست که بررسی ما در مورد Edge جدید است. مطمئناً این مرورگر با توجه به فروشگاه وب Chrome ، یک قدم بزرگ از Old Edge است. همچنین این محصول عملکرد و سهولت استفاده را بهبود بخشیده است ، عواملی که ممکن است باعث جذب کاربران جدید شود. 

با این حال ، حریم خصوصی هنوز عالی نیست ، بنابراین کاربران نگران این موضوع ممکن است بخواهند گزینه های بهتری مانند Vivaldi ، Brave یا Tenta را بررسی کنند..

از آنجا که Edge جدید مبتنی بر Chromium است – و بنابراین بسیار شبیه به آن و Google Chrome – می توانید مقالات Firefox و Chrome و Chromium در مقابل Chrome را بررسی کنید تا زمینه ارزشمندی کسب کنید. اگر می خواهید مقایسه مستقیم تری برای Edge داشته باشید ، حتما مقاله Microsoft Edge vs Chrome را بخوانید.

نظر شما در مورد بررسی ما چیست؟ آیا موافقید که نسخه جدید Edge پیشرفت بزرگی نسبت به نسخه قبلی خود داشته باشد ، یا کمتر به پسوندهای Chrome علاقه دارید و بیشتر به حریم شخصی خود اهمیت می دهید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. ممنون که خوندید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me