نقد و بررسی Google Chrome – به روز شده در سال 2020

بررسی Google Chrome

Google Chrome یک مرورگر خارق العاده است که هنگام عرضه یک انقلاب واقعی بود. با این حال ، برخی از مشکلات جدی در مورد حفظ حریم خصوصی با آن وجود دارد ، و RAM را برای صبحانه می خورد. بررسی کامل Google Chrome ما را برای جزئیات بیشتر بخوانید.


بهترین بررسیهای مرورگر

Google Chrome محبوب ترین مرورگر وب موجود در بازار و به دلایل خوبی است. این رابط کاربری آسان و تمیز ، اتصال جامد در دستگاه ها و کتابخانه گسترده ای از پسوندها را فراهم می کند. به گفته این ، گرسنه به منابع است و در هنگام حفظ حریم خصوصی سابقه بسیار ناچیزی دارد. این بررسی Google Chrome شما را از بین ویژگی ها و نقص های آن اجرا می کند.

Google Chrome تقریباً در هر چیزی کار می کند ، با نسخه های دسک تاپ سازگار با ویندوز 7 ، 8 ، 8.1 و 10 ، MacOS OS X 10.10 و بعد از آن ، همچنین توزیع های Ubuntu ، Debian ، openSUSE و Fedora لینوکس. نسخه های موبایل برای iOS و Android نیز وجود دارد. برای این بررسی ، ما از لپ تاپ ویندوز 10 و آیفون iOS 12.3 استفاده کردیم.

نقاط قوت & نقاط ضعف

امکانات

به طور پیش فرض ، Google Chrome شما را با ویژگی هایی بمباران نمی کند ، بلکه به جای یک رابط کاربری تمیز و ساده که فقط از یک نوار جستجو و آدرس ترکیبی تشکیل شده است ، به نام های omnibar ، کنترل های ناوبری و یک فضای کوچک برای برنامه های افزودنی خود انتخاب می کنید..

این کتابخانه پسوند یکی از بزرگترین نقاط قوت مرورگر است زیرا هیچ رقیبی به همان میزان ویژگی های شخص ثالث را ارائه نمی دهد. خواه شما می خواهید یادداشت های داخلی ، میله های اضافی برای نشانک ، تازه سازی خودکار یا هر ویژگی پیشرفته دیگری داشته باشید ، احتمالاً افزونه ای متناسب با نیازهای شما وجود دارد.

این مرورگر همچنین از اتصال متقابل چشمگیر بین دستگاه ها برخوردار است. تا زمانی که با حساب Google خود همگام سازی می کنید ، تنظیمات ، نشانک ها و سابقه جستجو با نصب مرورگر بر روی رایانه یا دستگاه جدید همراه شما خواهند بود. به همین دلیل ، تنظیم مرورگر سریع و آسان انجام می شود.

همگام سازی Google Chrome

تقریباً از همه کارهایی که در Google Chrome انجام می دهید ، می توان از فضای ابری Google ، درست به برگه هایی که باز است ، پشتیبان گیری کرد ، و این امکان را به شما می دهد تا گزینه ای مناسب را برای همگام سازی انتخاب کنید. اگر می خواهید تنظیمات آنرا تنظیم کنید ، راهنمای ما در مورد چگونگی تهیه نسخه پشتیبان از Google Chrome را بررسی کنید.

انتقال نشانک های خود به مرورگرهای دیگر به همان اندازه بدون درد است ، زیرا شما به سادگی مدیر نشانک ها را وارد کرده و آنها را به عنوان یک فایل HTML صادر می کنید. در راهنمای ما درباره نحوه صادرات و وارد کردن بوکمارک های Google Chrome درباره این فرآیند بیشتر بدانید.

با کمال تعجب ، Google Chrome با سایر سرویس های Google با میانبرهایی به برنامه هایی مانند Google Docs و Gmail که در یک فهرست “برنامه” واقع در نوار نشانک شما هستند ، به خوبی یکپارچه شده است. این ادغام در Google Translate گسترش می یابد و به شما امکان می دهد هر صفحه را با یک کلیک به یک زبان دیگر ترجمه کنید.

Google Chrome همچنین دارای یک خواننده داخلی .pdf است که بسیار خوب است ، اگرچه ویژگی های آن در مقایسه با یک خواننده اختصاصی مانند Adobe Acrobat کم است ، فاقد پشتیبانی برای مواردی مانند PDF های پویا و امضاهای مجازی.

ویژگی های اضافی Google Chrome

یکی از ویژگی های کوچکتر که به راحتی از دست می دهید گزینه های مفید فهرست منو است که در Google Chrome ارائه شده است. آنها شامل گزینه ای برای متن هایلایت شده با googling هستند که مرورگرهای دیگر مانند Mozilla Firefox نیز ارائه می دهند ، همچنین گزینه ای برای انجام جستجوی عکس معکوس است که باعث می شود در زمان بارگیری و بارگیری مجدد تصویر شما صرفه جویی شود..

Google Chrome-ContextMenus

Google Chrome همچنین از چندین کاربر پشتیبانی می کند ، با کلید های میانبر جداگانه به عنوان مثال مرورگر هر شخص. این برای رایانه های مشترک یا برای افرادی که به موارد جداگانه مرورگر برای کار و مصارف شخصی نیاز دارند مفید است.

ویژگی های تلفن همراه Chrome

Google Chrome در نسخه موبایل خود رابط کاربری ساده و شهودی خود را حفظ کرده است. از نظر ویژگی های خاص تلفن همراه صحبت زیادی وجود ندارد ، اما دکمه “درخواست سایت دسک تاپ” برای استفاده از وب سایت هایی که نسخه های موبایل پایین ندارند خوب است. این فکر آنها را به فکر می اندازد که در یک دستگاه دسک تاپ هستید ، و این باعث می شود که نسخه دسک تاپ را به جای صفحه تلفن همراه برای شما ارسال کنند.

Google Chrome در تلفن همراه همچنین دارای لیست خواندن است که به شما امکان می دهد URL را برای مطالعه بعدی اضافه کنید. وب سایت های اضافه شده به لیست سپس به صورت آفلاین در دسترس هستند ، این یک روش عالی برای سازماندهی مطالب خواندن برای پرواز یا سایر مواردی است که در آن ممکن است به اینترنت دسترسی نداشته باشید.

Google Chrome-ReadingList

یک دکمه اشتراک گذاری در کنار نوار آدرس نیز وجود دارد که به شما امکان می دهد تقریباً به هر روشی که بتوانید فکر کنید ، یک وب سایت را به اشتراک بگذارید.

راحتی در استفاده

با استفاده از رابط تمیز و ساده ، Google Chrome نسیمی است که در دسک تاپ و موبایل قابل استفاده است.

Chrome در دسک تاپ

در نسخه های دسک تاپ خود ، گوگل کروم به راحتی حرکت می کند. هر آنچه را که باید مرور کنید در نوار وظیفه براق در بالای صفحه فشرده شده است که در آن می توانید omnibar ، نشانک ها و کنترل های ناوبری خود را پیدا کنید.

Google Chrome-BasicDesktopUI

زبانه ها با تغییر واضح در رنگ از هم جدا می شوند و باز کردن بسیاری از برگه ها در همان زمان باعث می شود که آنها به صورت افقی مقیاس شوند. حتی وقتی ده ها زبانه باز هستید ، آسان است بگویید که هر برگه به ​​دلیل موارد دلخواه به وضوح قابل مشاهده است. 

گزینه های فهرست “جستجوی Google برای” و “جستجوی Google for تصویر” فوق ، استفاده را ساده تر می کند ، همچنین گزینه استاندارد “چسباندن و رفتن / جستجو” هنگام چسباندن متن به omnibar.

Chrome در موبایل

نسخه های تلفن همراه Google Chrome همچنین به سادگی در طراحی خود هدف دارند ، که باعث می شود آنها به همان اندازه معادل دسک تاپ خود استفاده کنند. omnibar در بالا قرار دارد و کنترل های پیمایش ، منوی تب و تنظیمات در انتهای صفحه قرار دارند.

Google Chrome-MobileTabs

وقتی منوی برگه خود را بر روی تلفن همراه باز می کنید ، سه مرور کلی برای زبانه های معمولی ، زبانه های ناشناس و جدیدترین برگه های خود را در تمام دستگاه های خود ارائه می کنید. این امر باعث می شود در صورت نیاز به برداشتن برگه ای که در دستگاه دسک تاپ خود از طریق تلفن همراه باز کرده اید آسان باشد.

کارایی

هنگامی که عملکرد آن به پایان رسید ، Google Chrome یک کیف مخلوط است. این یکی از سریعترین مرورگرهای وب موجود در بازار است و آزمایشات ما آنرا از Mozilla Firefox ، Opera و Microsoft Edge قرار داده است (بررسی Microsoft Edge ما را بخوانید). به گفته این ، در تلفن همراه آهسته تر از موزیلا فایرفاکس و سافاری است ، البته تفاوت آن اندک است.

نسخه دسک تاپ مرورگر گرسنه است ، اما با این وجود رم بیشتر از سایر رقبای خود دارد. اگر لازم باشد بسیاری از زبانهها یا ویندوزها به طور هم زمان باز شوند ، به سرعت مشکل ایجاد می شود و ماشین هایی با مقادیر کم حافظه رم برای تأمین منابع مورد نیاز Google Chrome تلاش می کنند.

امنیت

همانطور که در مقاله خود نشان دادیم که کدام مرورگر وب امن ترین است ، گوگل کروم با محافظت از کاربران خود در برابر وب سایت های بسیار خطرناک کار خوبی انجام می دهد. این زمانی تنها مرورگری بود که از جعبه ماسهبازی استفاده می کرد ، به این معنی که تب های جداگانه به فرآیندهای جداگانه تقسیم می شدند و دسترسی آنها به یکدیگر و سیستم عامل شما را محدود می کرد..

اگر به یک وب سایت با مجوز امنیتی نامعتبر یا بالاتر از پروتکل HTTP استاندارد ، مراجعه می کنید ، برخلاف HTTPS امن تر ، Google Chrome یک هشدار در کنار امنیبار قرار می دهد تا به شما بگوید وب سایت ممکن است ناامن باشد. یک هشدار بزرگتر که پنجره مرورگر را پر می کند ، وب سایت های دارای برنامه های مخرب یا فیشینگ شناخته شده را با استفاده از سرویس “مرور امن” Google مسدود می کند..

Google Chrome-NotSecure

علاوه بر این ، Google Chrome به طور پیش فرض ویندوزهای پاپ آپ و همچنین تبلیغاتی را که با داشتن بدافزار شناخته می شوند ، مسدود می کند و از کاربران با کلیک کلیک خوشحال می کند از باز کردن تبلیغاتی که دستگاهشان را آلوده می کند.

یکی دیگر از جنبه های حیاتی امنیت مرورگر ، بروزرسانی ها است. از آنجا که اشکالات موجود در کد به سرعت توسط مجرمان سایبری مورد سوء استفاده قرار می گیرد ، توسعه دهندگان باید دائماً به روزرسانی های امنیتی را برای مرورگر انجام دهند و کاربران را ترغیب کنند که هرچه سریعتر بروزرسانی شوند. Google Chrome این کار را به خوبی انجام می دهد ، زیرا هر چند روز یکبار به روز می شود و مرورگر هر پنج ساعت یکبار بروزرسانی جدید را بررسی می کند.

رمزهای عبور که بصورت محلی در مرورگر ذخیره می شوند با استفاده از امنیت سیستم مانند نام کاربری و رمزعبور ویندوز شما یا معادل آن در دستگاه های دیگر محافظت می شوند. اگر تصمیم به همگام سازی آن گذرواژه ها دارید ، آنها با استفاده از حساب Google شما رمزگذاری می شوند یا می توانید یک “عبارت همگام سازی” ایجاد کنید که دسترسی Google به داده های همگام شده شما را نیز متوقف کند.

با این وجود ، بهتر است در عوض از یکی از بهترین مدیران رمز عبور ما استفاده کنید.

حریم خصوصی

نگرانی مربوط به حفظ حریم خصوصی با Google Chrome وجود دارد زیرا فعالیت اصلی Google حول تبلیغات است. اگرچه Google داده های شما را بصورت صحیح نمی فروشد ، اما از آن برای تنظیم تبلیغات به شما استفاده می کند. اگرچه این می تواند به عنوان یک مزیت تلقی شود ، و Google می خواهد شما فکر کنید که ، اگر به حریم شخصی نگران هستید ، ممکن است بخواهید با یک مرورگر دیگر ، مانند Firefox Mozilla ، بروید.

از لحاظ تئوری ، می توانید داده های Google Chrome را با غیرفعال کردن چند ویژگی محدود کنید. خاموش کردن “جستجوها و URL های خودکار” و “نمایش صفحات مشابه در هنگام یافتن صفحه” ، آنها را از جمع آوری اصطلاحات جستجو در هنگام تایپ کردن آنها باز می دارد ، و غیرفعال کردن نام فریبنده “جستجوها و مرور بهتر” را متوقف می کند. سابقه مرور خود را با Google به اشتراک بگذارید.

Google Chrome-SyncSettings

به گفته این ، همه این ویژگی ها به طور پیش فرض فعال هستند و خاموش کردن آنها بر اهمیت جستجوی و پیشنهادهای وب سایت شما دریافت می کند. گذشته از خاموش کردن آنها ، ترفندهایی خارج از تنظیمات مرورگر وجود دارد که می توانید از آنها برای بهبود حریم شخصی خود استفاده کنید ، همانطور که در راهنمای مرور ناشناس ما وجود دارد.

همچنین این سؤال وجود دارد که این ویژگیها را تا چه اندازه غیرفعال می کند ، همانطور که سال گذشته فهمیدیم که با وجود خاموش کردن سابقه موقعیت مکانی ، بسیاری از برنامه های Google هنوز به داده های مکان مهر شده دسترسی داشتند.

خوشبختانه ، شما می توانید با مراجعه به صفحه “فعالیت من” خود ، به طور دستی برخی از اطلاعاتی را که Google در مورد شما جمع می کند ، حذف کنید ، همانطور که در راهنمای ما در مورد چگونگی حذف تاریخ Google شما وجود دارد.

تنظیمات Google Chrome-CookieSettings

علاوه بر مشکل ذاتی حفظ حریم خصوصی Google به عنوان یک شرکت ، Google Chrome انتخاب قوی از تنظیمات حریم خصوصی را در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید ردیاب ها و کوکی ها را به طور کلی یا به صورت وب سایت به صورت وب سایت محدود کنید ، و همچنین به مرورگر بگویید که یک درخواست “پیگیری نکنید” را به همه وب سایت ها ارسال کند ، اما این امر فقط تا زمانی موثر است که وب سایت ها آن را نادیده نگیرند..

به طور کلی ، توصیه می کنیم هنگام استفاده از یکی از بهترین VPN های ما برای Chrome استفاده کنید. Google قطعاً طی سالهای اخیر مسیر شیطانی را طی کرده است و ما هیچ تصوری نداریم که داده های شما به کجا ختم شود. برای مثال وضعیت ماهانه ستون ابر را بخوانید.

حکم

اگر مایل هستید از مشکلات آن در زمینه حریم خصوصی و استفاده از RAM غافل شوید ، Google Chrome یک مرورگر خارق العاده است. طراحی براق و ساده آن استفاده از آن را آسان می کند و به دلیل وجود کتابخانه گسترده ای از برنامه های افزودنی ، تقریباً می توانید عملکردهای مورد نظر خود را از یک مرورگر اضافه کنید.

اتصال متقابل در بین دستگاهها تنظیم و استفاده در رایانه های شخصی و موبایل را آسان می کند و یک برنامه Google Chrome برای هر سیستم عامل اصلی وجود دارد.

به این ترتیب ، کاربرانی که از میزان داده های شخصی گوگل ناراحت نیستند ، می توانند مرورگر را در نظر بگیرند که هیچ انگیزه ای برای جمع آوری اطلاعات خود مانند Mozilla Firefox یا Vivaldi نداشته باشد. کسانی که دسک تاپ های قدیمی با رم پایین دارند نیز می خواهند در جای دیگری جستجو کنند زیرا Google Chrome به سرعت گرسنه می شود.

نظر شما درباره Google Chrome چیست؟ آیا رابط کاربری براق و آسان و کتابخانه الحاقی قابل توجه برای شما کافی است که نگران نباشید مسائل خیره کننده با حریم خصوصی را نادیده بگیرید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. ممنون که خوندید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map