مرورگر مرورگر شجاع – گشت و گذار ایمن – به روز رسانی 2020

مرورگر مرورگر شجاع

مرورگر Brave یک ورودی نسبتاً جدید به بازار است و باید بگوییم که این بسیار عالی است. ایمن ، سریع و حتی روشی جدید در جهت پاداش شما در استفاده از آن دارد. برخی از نقاط ضعف وجود دارد ، اما هیچ چیز مهمی وجود ندارد ، همانطور که می توانید در بررسی کامل Brave ما بخوانید.


بهترین بررسیهای مرورگر

شجاع در ژانویه سال 2016 راه اندازی شد. بر اساس Chromium ، بر امنیت و حفظ حریم خصوصی تأکید می کند در حالی که ویژگی ها یا عملکرد را قربانی نمی کند. این بررسی Brave در صورت تحقق آن اهداف ، ایده ای را برای شما به وجود می آورد.

مرورگر لیستی از ویژگی های برجسته را در خود جای داده است و عملکرد آن در رده های برتر قرار دارد و دارای سرعت بسیار خوبی و مصرف رم پایین است. ما در راهنمای مرورگر ناشناس خود Brave را ذکر کردیم و به دلایل خوبی. بسیاری از ویژگی های امنیتی و حریم خصوصی بسیار مفیدی وجود دارد ، از جمله یک adblocker داخلی ، “محافظ” که کوکی ها و ردیاب ها و اثر انگشت را مسدود می کند ، و حتی حالت Tor.

Brave برای ویندوز 7 و بالاتر و macOS X 10.10 و بعد از آن ، همچنین توزیع اوبونتو ، دبیان ، openSUSE و Fedora در لینوکس در دسترس است. در تلفن همراه ، مرورگر حداقل به Android 4.1 یا iOS 12.0 نیاز دارد. برای آزمایش ، ما از لپ تاپ ویندوز 10 و آیفون با سیستم عامل iOS 12.3 استفاده کردیم.

نقاط قوت & نقاط ضعف

گزینه های جایگزین برای مرورگر Brave

امکانات

نسخه های موبایل و دسک تاپ Brave شامل یک adblocker داخلی است که مشکل نصب برنامه افزودنی شخص ثالث را برای شما به وجود می آورد. همچنین می توانید “زنجیره همگام سازی” را بین دستگاه های خود تنظیم کنید تا آنها بوک مارک های شما را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. 

Brave به جای مجبور کردن شما برای ایجاد حساب کاربری مانند اکثر مرورگرها ، این کار را از طریق کدهای تأیید یک بار ، که به صورت متنی و فرم QR در دسترس هستند ، انجام می دهد. متأسفانه ، “زنجیره همگام سازی” محدود به بوک مارک ها است.

Brave-SyncChain

“پاداش های شجاع” احتمالاً جالب ترین ویژگی Brave است. این ابتکار شرکت برای تغییر نحوه کار تبلیغات است و ایده ای تحریک آمیز است. این برنامه به کاربرانی پرداخت می کند که 70 درصد از درآمد حاصل از یک Cryptocurrency مبتنی بر اتریوم به نام توکن های اساسی توجه را انتخاب کنند ، که می توانند برای نوک سازندگان محتوا ثبت شده در Brave استفاده کنند.. 

همچنین می توانید اهدافی خودکار را به وب سایت هایی که بازدید می کنید تنظیم کنید ، تعیین کنید چند ساعت تبلیغ را می خواهید در هر ساعت مشاهده کنید و میزان سفارشی کردن تعداد صفحه به عنوان یک بازدید را سفارشی کنید..

از آنجا که کاربران انتخاب می کنند ، تبلیغات با استفاده از داده های محلی سفارشی می شوند و نیاز به ردیاب های شخص ثالث را حذف می کنند و حریم شخصی شما را در حوزه تبلیغات بهبود می بخشند. سیستم بطور پیش فرض غیرفعال است ، بنابراین اگر ایده را دوست ندارید ، لازم نیست شرکت کنید.

ویژگی های دسک تاپ

از آنجا که Brave مبتنی بر Chromium است (بررسی Chromium ما را بخوانید) ، می تواند از کتابخانه گسترده ای از پسوندها استفاده کند. همه آنها کار نخواهند کرد ، اما معمولاً تا زمانی که برنامه افزودنی هیچ کاری با رابط کاربری انجام ندهد ، این عملکرد خواهد داشت. این امر بطور ظاهری کارهایی را انجام می دهد که مرورگر می تواند انجام دهد زیرا می توانید از طریق برنامه های افزودنی میزبان بسیاری از ویژگی ها را اضافه کنید.

افزونه هایی نیز وجود دارد که به مرورگر تعبیه شده است. WebTorrent به مرورگر اجازه می دهد تورنت ها را بدون استفاده از یک مشتری مستقل بارگیری کند. این فقط مفید است اگر شما گاه به گاه تورنت را بارگیری کنید ، اما بارگیری کنندگان بیشتر از آن چیزی را مانند uTorrent ترجیح می دهند زیرا عملکرد WebTorrent اساسی است ، فقط به شما امکان می دهد یک تورنت را شروع و متوقف کنید.

شجاع-وب تورنت

سایر برنامه های افزودنی داخلی Google Hangouts و IPFS Companion هستند. 

برنامه افزودنی Hangouts به شما امکان می دهد اعلان ها را از طریق سیستم عامل دریافت کنید و مکالمات خود را در سایر دستگاه ها ادامه دهید. 

IPFS Companion به شما امکان می دهد تا محتوای خود را بر روی سیستم پرونده بین InterPlanetary بارگذاری کنید ، که یک پروتکل داده همتا به همتا است که به منظور غیرفعال تر کردن بارگیری پرونده های بزرگ طراحی شده است..

افزودنیهای Brave-BuiltInExtensions

یک ویژگی خوب اما غیرمعمول Brave امکان مسدود کردن محتوای رسانه های اجتماعی تعبیه شده در وب سایت های دیگر است. این شامل تنظیمات فردی برای دکمه های ورود به سیستم گوگل و فیس بوک ، و همچنین پست های تعبیه شده از فیس بوک ، توییتر و لینکدین است. این امر خصوصاً خوب است اگر مرورگر را برای کار خود تنظیم کرده و می خواهید حواس پرتی را از بین ببرید.

شجاع-SocialMediaBlock

همچنین یک عملکرد حالت خواندن به نام “صفحه تقطیر” وجود دارد که کلیه مطالب به غیر از متن را دور می کند و آن را با روشی تمیز و خواندنی ارائه می دهد.

Brave-DistilledPage

ویژگی های تلفن همراه

یک ویژگی جالب در نسخه موبایل Brave امکان تبدیل هر وب سایت به پرونده .pdf است. گرچه اکثر صفحات وب به شکل ضعیف به فرمت .pdf ترجمه می کنند ، اما قبل از تبدیل به “حالت خواننده” باعث بهبود قابل توجهی در تبدیل می شود. شما حتی می توانید ویرایش اولیه .pdf را در مرورگر انجام دهید ، از جمله اضافه کردن امضا.

شجاع-PDF

همچنین یک حالت دسک تاپ وجود دارد که مانع از ارائه نسخه بهینه شده موبایل به وب سایت ها می شود. 

اگرچه می توانید هر موتور جستجوی مورد نظر خود را بر روی دسک تاپ اضافه کنید ، در تلفن همراه فقط به Google ، Bing ، DuckDuckGo ، Qwant و StartPage محدود خواهید شد ، اما این انتخاب بدی نیست.

جستجوی شجاعانه

راحتی در استفاده

در دسک تاپ و موبایل ، Brave Sports رابط نرم و صاف و پاسخگو ای دارد که درک و حرکت به آسانی امکان پذیر است. همه چیز به طور منطقی قرار گرفته است و هیچ چیز خیلی ناآشنا نیست ، اما شجاع هنوز هم در برخی نوآوری ها به خصوص در تلفن همراه فشار می آورد.

سهولت استفاده در دسک تاپ

هیچ چیز غیر عادی در مورد رابط دسک تاپ وجود ندارد ، و هرکسی که از مرورگرهای مبتنی بر Chromium مانند Chrome یا Opera استفاده کرده است (بررسی Opera ما را بخوانید) شجاع را می شناسد. 

زبانه ها در بالا هستند ، به دنبال آن نوار آدرس ، که توسط کنترل های پیمایش از یک طرف و دکمه های تنظیمات ، نمایه شما ، پاداش های شجاع و سپر (بیشتر در مورد بخش های امنیتی) وجود دارد. پیمایش زبانه وجود ندارد و اگرچه می توانید برگه ها را پین کنید ، اما نمی توانید آنها را به صورت گروهی قرار دهید.

می توانید بخش هایی از نحوه ظاهر و احساس مرورگر را به دلخواه تنظیم کنید زیرا می توانید از بسیاری از مضامین Chrome استفاده کنید (بررسی Chrome ما را بخوانید) ، و همچنین طرح رنگ مرورگر را بین نور و تاریکی تغییر دهید یا آن را مانند سیستم عامل خود قرار دهید..

تنظیمات شجاعانه

سهولت استفاده در تلفن همراه

در تلفن همراه ، نشانک ها ، سابقه و تنظیمات شما در فهرست بالای سمت چپ در کنار نوار آدرس قرار دارند. در مقایسه با سایر مرورگرهای تلفن همراه ، مدیریت ، ویرایش و حذف نشانک ها و همچنین ایجاد پوشه برای آنها آسان است.

Brave-MobileBookmarks

منوی “سپرها” در طرف دیگر نوار آدرس قرار دارند و همان اطلاعات را در دسک تاپ به شما می دهند ، از جمله تبلیغات ، ردیاب ها و اسکریپت های مسدود شده ، و همچنین امکان روشن یا خاموش کردن تنظیمات امنیتی..

Brave-MobileShields

می توانید نوار برگه ای را فعال کنید که در زیر نوار آدرس نمایش داده شود ، این یک ویژگی عالی است که در سایر مرورگرهای تلفن همراه مفقود است. این بدان معنی است که لازم نیست برای حرکت به منوی برگه بروید ، که بسیار عالی است. همچنین می توانید نوار برگه را تنظیم کنید تا وقتی دستگاه شما در حالت افقی است ، نمایش داده شود. به علاوه ، می توانید با نگه داشتن دکمه منوی برگه معمولی برای چند ثانیه ، تمام زبانه ها را ببندید.

شجاع-TabBar

کارایی

Brave یک مرورگر سریع است. در دسک تاپ ، به سرعت های بالاتر از Chrome و Mozilla Firefox می رسد ، اما از Vivaldi کندتر است (بررسی Vivaldi ما را بخوانید). از طرف دیگر ، در تلفن همراه Brave به همان سرعت در رقابت با هر نوع رقابت خود سرعت دارد ، و اندکی کندتر از Firefox در iOS است (مرور فایرفاکس ما را بخوانید).

مرورگر با سرعت بسیار کمتری نسبت به بسیاری از مرورگرها ، این سرعت ها را انجام می دهد ، زیرا این امر چشمگیر است زیرا مرورگرهای مبتنی بر Chromium به دلیل گرسنه بودن منابع بدنام هستند..

امنیت

بسیاری از ویژگی های امنیتی عالی در مرورگر وجود دارد. منوی “سپرها” واقع در سمت راست نوار آدرس به شما امکان می دهد همه چیز مسدود شده یا مجاز در صفحه باز را کنترل کنید و همچنین به شما امکان می دهد تنظیمات امنیتی اصلی خود مانند ردیابی محافظت ، مجبور کردن اتصالات HTTPS و مسدود کردن اسکریپت ها را کنترل کنید. کوکی ها و تشخیص دستگاه.

شجاع ShieldsMenu

به طور پیش فرض ، مرورگر از HTTPS Everywhere برای مجبور کردن وب سایت ها برای استفاده از اتصالات ایمن استفاده می کند ، و اگر آن را خاموش کنید یا به وب سایتی که پروتکل ارائه نمی دهد وارد کنید ، به شما یک اخطار واضح ارائه می شود که شامل یک نماد و متن می باشد که می گوید: امن نیست. “

شجاع-HTTPS هشدار

ساخته شده در adblocker همچنین از نظر امنیتی بسیار عالی است زیرا آگهی های طراحی شده اغلب می توانند وسیله نقلیه مخرب یا ردیاب باشند. می توانید یک رمز عبور را نیز برای محافظت از ورود به سیستم ذخیره شده روی تلفن همراه تنظیم کنید که در صورت از بین رفتن یا سرقت تلفن شما ، داده های شما را ایمن نگه می دارد..

Brave-LoginPasscode

اگرچه Chromium هر دو هفته یکبار به روز می شود ، Brave فقط هر سه تا چهار هفته یکبار بروزرسانی می کند. این بد نیست ، اما می تواند بهتر باشد زیرا طولانی بودن مدت زمان بروزرسانی به مجرمان سایبری فرصت بیشتری برای سازش مرورگر می دهد.

این مرورگر همچنین با مرور ایمن Google همراه است ، که URL هایی را که برای برنامه های مخرب یا فیشینگ احتمالی بازدید می کنید ، اسکن می کند. این یک معامله با حریم خصوصی است ، اگرچه ، در زیر به آن خواهیم پرداخت.

حریم خصوصی

گرچه Brave مبتنی بر Chromium است ، که داده ها را به Google ارسال می کند ، توسعه دهندگان آن را مانند این پروژه “UnGoogled Chromium” از این عملکرد حذف کرده اند..

گفته می شود ، سرویس هایی در Brave وجود دارند که داده های شما را جمع می کنند ، اما بیشتر آنها بصورت پیش فرض خاموش هستند ، مانند سرویس پیش بینی جستجوها و بارگیری صفحات وب. همانطور که گفته شد ، مرورگر از مرورگر ایمن Google استفاده می کند ، که بصورت پیش فرض فعال شده و بخش هایی از داده های مرور شما را برای تجزیه و تحلیل به Google ارسال می کند..

از نظر تئوری ، این اطلاعات ناشناس است ، اما کاملاً برای Google امکان دارد چندین مرجع متقابل را برای مشخص کردن وب سایتهایی که بازدید می کنید کاملاً ممکن باشد. بنابراین ، شما باید تصمیم بگیرید که آیا این محافظت ارزش از بین رفتن حریم شخصی را دارد یا خیر.

تنظیمات شجاع و حریم خصوصی

مرورگر از Tor پشتیبانی می کند ، که غیر معمول است. برخلاف مرورگر Tor (بررسی مرورگر Tor ما را بخوانید) ، به شما اجازه نمی دهد که ببینید هر کدام از گره های رله Tor که به آن وصل شده اید قرار دارد یا همان سطح کنترل را در اختیار شما قرار می دهد. با این حال ، این یک چیز فوق العاده است ، و Brave با مرورگر Tor از همه جنبه های دیگر ضرب و شتم دارد.

شجاع-تور

Brave شما را از ردیاب محافظت می کند و کوکی های شخص ثالث و اثر انگشت را به طور پیش فرض مسدود می کند ، و منوی مفید “سپر” باعث می شود که آن محافظت ها را روشن یا خاموش کنید و نظارت کنید که چه کاری انجام می دهند.

بیانیه حریم خصوصی شرکت واضح و مختصر است. می گوید Brave هرگز داده های شما را جمع نمی کند ، به استثنای سرویس های جستجوی ایمن و پیش بینی ، که غیرفعال هستند. حتی شخصی سازی آگهی از طریق برنامه Brave Rewards بصورت محلی در دستگاه شما انجام می شود بدون اینکه نتایج آنالیز را به Brave یا تبلیغ کننده ارسال کنید.

حکم

Brave یک مرورگر عالی است که از ویژگی های گسترده و یک رابط کاربری آسان با عملکرد عالی و کنترل های امنیتی و امنیتی محکم استفاده می کند. جدای از فرکانس بروزرسانی آهسته آن ، هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد و ما از صمیم قلب Brave را به هر کسی توصیه می کنیم.

نظر شما در مورد شجاع چیست؟ آیا از نظر مضرات قابل توجهی برای مرورگر از دست دادیم؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید! ممنون که خوندید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map