مرور اینترنت اکسپلورر – بروزرسانی شده در سال 2020

مرور اینترنت اکسپلورر

در صورتی که نمی دانید ، اینترنت اکسپلورر هنوز هم پیرامون خود بوده و بیشتر به عنوان گواهی برای رسیدن به ما از دهه 90 تا کنون خدمت می کند. استفاده از این درد ، آشفتگی و دسترسی به بسیاری از سایت ها نیست ، همانطور که می توانید در این مرور اینترنت اکسپلورر بخوانید.

بهترین بررسیهای مرورگر

اینترنت اکسپلورر در سال 1995 راه اندازی شد ، و مدت طولانی پادشاه مرورگرهای وب ، حداقل در تعداد کاربران بود. ظهور گوگل کروم در سال 2008 ، آن را از موقعیت مسلط خود جدا کرد و از آن زمان رو به زوال است که سرانجام در سال 2015 توسط Microsoft Edge جایگزین شد (بررسی Edge ما را بخوانید). این بررسی اینترنت اکسپلورر ، جوانب و منفی مرورگر را توضیح می دهد.

مرورگر یک آشفتگی منسوخ شده است و با کمبود جدی ویژگی ها ، یک رابط قدیمی و زشت و عملکرد ضعیف ، آن یکی از بدترین مرورگرهای وب است که می توانید از آن استفاده کنید. تنها وجه اصلی اینترنت اکسپلورر این است که برخی وب سایت های باستانی و سیستم های درون شبکه هنوز هم به طور انحصاری برای آن ساخته شده اند ، به این معنی که شما مجبور به استفاده از آن هستید.

آخرین و آخرین تکرار مرورگر معروف به اینترنت اکسپلورر 11 ، فقط برای ویندوز 7 و بعد از آن در دسترس است. این تنها نسخه مرورگر برای ویندوز 10 ، 8.1 و 8 است. Internet Explorer برای macOS وجود داشته است ، اما در سال 2003 پس از راه اندازی Safari اپل متوقف شد. برای این بررسی ، ما از یک لپ تاپ با ویندوز 10 استفاده کردیم تا آزمایش خود را انجام دهیم.

نقاط قوت & نقاط ضعف

گزینه های دیگر برای Internet Explorer

امکانات

اینترنت اکسپلورر فاقد بسیاری از ویژگی هایی است که اکنون برای مرورگرهای وب استاندارد در نظر گرفته شده است. اگرچه می توانید Google و چند ارائه دهنده جستجوی دیگر را به نوار جستجوی خود اضافه کنید ، موتور جستجوی پیش فرض به Bing قفل شده است. 

سایر ویژگی های مفقود شده شامل مضامین و امکان نادیده گرفتن زبانه ها است. اگرچه یک پر کردن خودکار اساسی وجود دارد ، نمی تواند روشهای پرداخت را ذخیره کند و هر چیزی غیر از گذرواژه‌ها قابل مدیریت یا ویرایش نیست ، فقط پاک شده است.

IE-AutoFill

اینترنت اکسپلورر افزونه های افزایشی دارد ، اما این انتخاب در مقایسه با Chrome و Mozilla Firefox ضعیف است (بررسی Firefox ما را بخوانید). خوشبختانه ، نسخه Adblock Plus وجود دارد ، اما این حداکثر چیزی است که شما می توانید از قابلیت ارتقاء مرورگر بدست آورید. از آنجا که مرورگر مبتنی بر Chromium نیست (بررسی Chromium ما را بخوانید) ، نمی تواند از کتابخانه برنامه افزودنی Chrome استفاده کند.

IE-InternetExplorerAddons

این مرورگر با Bing Translate ارائه شده است و به شما امکان می دهد صفحات وب را با بیش از 45 زبان با کلیک راست و انتخاب گزینه ترجمه در منوی زمینه ، ترجمه کنید. اگرچه بهتر از هیچ چیز نیست ، Bing Translate به هیچ وجه به اندازه Google Translate نزدیک نیست ، که زبانهای بیشتری و دقت بیشتری در هنگام ترجمه دارد.

اینترنت اکسپلورر با سایر محصولات مایکروسافت به خوبی ادغام می شود. می توانید وب سایت ها را به Excel یا OneNote وارد کنید ، که با ایجاد خودکار یک صفحه Excel یا یک صفحه OneNote ، متن را ذخیره می کند. اگر می خواهید داده های زیادی از جمله جداول را در پرونده های محلی کپی کنید ، یک ابزار مفید است ، اما می توانید در سایر مرورگرها با پسوند این کار را انجام دهید.

IE-ImportToExcel

راحتی در استفاده

ساختار اصلی رابط اینترنت اکسپلورر شبیه سایر مرورگرهاست که دارای آدرس و میله جستجو در بالا و زبانه ها و نشانک های موجود در زیر آنها هستند ، اما دارای منوها و دکمه های بسیار زیاد است. رابط کاربری باستانی احساس می شود ، و عدم کنترل بر تجربه مرور وجود دارد ، با موارد ساده مانند پین کردن یا انتخاب چندین برگه از بین رفته است.

IE-BasicInterface

به غیر از تنظیمات اولیه برای اندازه و رنگ متن ، راهی برای سفارشی کردن ظاهر مرورگر وجود ندارد. از آنجا که مرورگرهای مدرن ، مانند Vivaldi (مطالعه Vivaldi ما را بخوانید) ، به شما امکان می دهند تقریباً هر جنبه ای از نحوه ظاهر و احساس مرورگر را تغییر دهید ، گزینه های سفارشی سازی Internet Explorer به طرز عجیبی ناکافی به نظر می رسند.

منوی تنظیمات همچنین مانند یک یادگار منسوخ احساس می شود و جستجوی آن برای یافتن گزینه مورد نظر ، اغلب خسته کننده و دشوار است ، زیرا انجام تغییرات کوچک معمولاً به شما نیاز دارد تا از فهرست های طولانی پنهان در دسته های پیشرفته استفاده کنید..

IE-InternetOptions

در جبهه سازگاری ، تعداد زیادی از وب سایت برای Internet Explorer آزمایش نمی کنند ، بنابراین هنگام مرور ، به سرعت با مشکل روبرو خواهید شد ، و این تنها با گذشت زمان بدتر می شود. به این دلیل است که اینترنت اکسپلورر تعداد کاربران کمی دارد و بسیاری از استانداردهای وب مدرن را پشتیبانی نمی کند ، و این باعث می شود بهینه سازی وب سایت ها برای آن یک کار دردناک برای توسعه دهندگان وب باشد.

از طرف دیگر ، برخی وب سایتهای قدیمی هنوز از چارچوب های میراث مانند ActiveX استفاده می کنند که در اینترنت اکسپلورر ساخته شده است. علاوه بر این ، وب سایت ها و برنامه های کاربردی داخلی که توسط شرکت ها در داخل استفاده می شوند ، گاه برای مرورگر ساخته می شوند.

کارایی

اینترنت اکسپلورر کند است ، و به سرعتهای مشابه مرورگر جایگزین آن ، Edge دسترسی دارد ، بسیار کندتر از همه مرورگرهای دیگری که آزمایش کرده ایم ، به استثنای مرورگر Tor (مطالعه مرورگر Tor ما را بخوانید). استفاده از RAM نیز بسیار زیاد است ، با وجود اینکه کندتر است مرورگر همان مقدار از منابع سیستم شما به عنوان Chrome مصرف می کند.

اینترنت اکسپلورر داشبورد عملکردی دارد که می توانید برای اندازه گیری میزان پردازنده و رم آن و همچنین زمان رنگ ، میزان فریم و تعداد درخواست های شبکه ، در هر برگه مطرح کنید. متأسفانه ، فقط در برگه های فردی کار می کند ، بنابراین اگر بخواهید عملکرد همه زبانه های باز خود را مقایسه کنید یا وب سایتی را پیدا کنید که بیشترین منابع را مصرف کند ، ناکارآمد است..

IE-PerformanceDashboard

امنیت

بزرگترین مشکل امنیت اینترنت اکسپلورر این است که دیگر در توسعه فعال یا اولویت Microsoft نیست. گرچه مرورگر هنوز پشتیبانی را دریافت می کند ، اما تقریباً یکبار در ماه یک به روزرسانی امنیتی را دریافت می کند ، که در مقایسه با مرورگرهای دیگر نادر است ، زیرا ما در مقاله خود نوشتیم که کدام مرورگر وب امن ترین است..

برخلاف بیشتر مرورگرها ، هنگام دسترسی به وب سایت از طریق اتصال ناامن به شما هشدار نمی دهد. هنگام اتصال به HTTPS ، یک قفل قفل در کنار نوار آدرس وجود دارد ، اما عدم وجود آن بسیار ساده است و می تواند شما را ناآگاهانه از ارسال اطلاعات شخصی یا مهم از طریق یک ارتباط نا امن ، به شما رها کند ، که می تواند منجر به جمع آوری اطلاعات توسط شخص ثالث شود. -مهمانی.

IE-HTTPSPadlock

سه سطح امنیتی وجود دارد که هرکدام بیشتر آنها را به مسدود کردن اسکریپت های مختلف متمرکز می کند یا شما را برای اجازه قبل از اجرای آنها می خواهد. تنظیمات پیشرفته به شما امکان می دهد اقدامات امنیتی فردی را انتخاب کنید ، اما آنها پیچیده می شوند و مدیریت این تنظیمات و مجوزهای وب سایت دردناک است..

اینترنت اکسپلورر پیشرفته

اینترنت اکسپلورر برای محافظت از کاربران در برابر محتوای مخرب مانند بدافزارها یا برنامه های فیشینگ ، از Microsoft Defender SmartScreen استفاده می کند. به کاربران هشدار می دهد وقتی می خواهند وب سایتی را که به دلیل رفتارهای مخرب شناخته شده است ، باز کنند و به همان هدفی عمل می کنند که مرور ایمن Google برای بسیاری از مرورگرهای دیگر انجام می دهد. گفته می شود ، Defender SmartScreen سریع تر از مرور ایمن است.

حریم خصوصی

در مورد حریم خصوصی ، اینترنت اکسپلورر حداقل و نه چیزهای بیشتری را انجام می دهد. می توانید محافظت از ردیابی را در تنظیمات روشن کنید ، همچنین از “inPrivate browser” استفاده کنید ، که فقط یک نام دیگر برای ویندوزهای خصوصی استاندارد است که همه مرورگرها دارند. می توانید مرورگر را تنظیم کنید تا تمام داده ها از جمله سابقه مرور ، کوکی ها و غیره را به طور خودکار در خروج حذف کند ، اما این یک لمس خوب است.

IE-TrackingProtectionSettings

خط مشی رازداری برای اینترنت اکسپلورر طولانی و پیچیده است و مهمترین اطلاعات در انتها پنهان است ، جایی که فاش می کند اگرچه داده های جمع آوری شده از شما بیشتر اوقات در مایکروسافت باقی خواهد ماند ، اما ممکن است به طور مشخص تحویل داده شود شرایط ، و داده های شما همیشه توسط شرکت برای شخصی سازی و “بهبود” تجربه شما استفاده می شود.

اگر به محافظت از حریم شخصی خود جدی هستید ، باید از یک مرورگر دیگر استفاده کنید و راهنمای مرور ناشناس ما را بخوانید ، که حاوی هزاران نکته مفید و ترفند در مورد چگونگی محافظت از خود در مقابل چشمان کنجکاو در هنگام آنلاین است..

حکم

صادقانه بگویم ، Internet Explorer یک مرورگر وحشتناک است. حتی قبل از ظهور Chrome در اواخر دهه 2000 بسیار عقب مانده بود (بررسی Chrome ما را بخوانید) ، و خیلی بهتر نشده است. عملکرد بد ، کمبود امکانات و طراحی منسوخ یکی از کمترین مرورگرهای موجود در بازار است. حتی رئیس امنیتی مایکروسافت به مردم گفته است که دیگر از آن استفاده نکنند.

این واقعیت که Edge در سال 2015 به عنوان مرورگر اصلی مایکروسافت در نظر گرفته شده است ، کمکی نکرده است ، و اگر به دلایلی احساس نیاز به استفاده از یک مرورگر داخلی با رایانه Windows خود را دارید ، این همان چیزی است که باید از آن استفاده کنید.

نظر شما در مورد Internet Explorer چیست؟ آیا دلیل قانع کننده ای برای استفاده از آن وجود دارد که ما در این بررسی نپرداخته ایم كه نقایص بسیاری از آن را جبران می كند؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. ممنون که خوندید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me