بررسی اپرا نئون – زمینه های آزمایش – بروزرسانی شده به سال 2020

بررسی اپرا نئون

آیا به مرور وب به روش هایی که هرگز تصور نمی کردید علاقه مند هستید؟ سپس Neon ، اثبات Opera مرورگر مفهوم با ایده های بسیار عجیب و غریب را امتحان کنید. گفته می شود ، ویژگی های بسیار خوبی نیز وجود دارد ، همانطور که می توانید در بررسی کامل اپرا نئون ما بخوانید.


بهترین بررسیهای مرورگر

Opera Neon اثبات مفهومی است که در ژانویه سال 2017 منتشر شد ، که برای کشف روشهای جدید مرور وب ساخته شده است. اگرچه هرگز قصد جایگزین کردن محصول پرچمدار اپرا (مرور اپرا را در اینجا بخوانید) ، آن را به عنوان یک زمینه آزمایش از ویژگی های ، که برخی از آنها بعدا به محصول اصلی شرکت ارسال شد. 

در این بررسی Opera Neon ، نقاط قوت و ضعف این مرورگر آزمایشی را اجرا خواهیم کرد.

در حالی که طراحی و چیدمان کلی مرورگر مطمئناً جالب توجه است ، اما فاقد برخی ویژگی های مهم مانند هماهنگ سازی متقابل دستگاه و افزودنی های شخص ثالث است. علاوه بر این ، برخی از نگرانی های امنیتی و امنیتی مربوط به حریم خصوصی وجود دارد که شما باید قبل از تصمیم گیری در مورد استفاده از مرورگر مفهومی Opera از آنها آگاه باشید..

Opera Neon فقط در دسک تاپ در دسترس است و با ویندوز 7 و بعد از آن و همچنین macOS X 10.9 و بعد سازگار است. برای این بررسی ، ما برای تست مرورگر از لپ تاپ ویندوز 10 استفاده کردیم.

نقاط قوت & نقاط ضعف

گزینه های جایگزین برای اپرا نئون

امکانات

نئون با برخی از ویژگی های جزئی عالی گنجانده شده است. یک پخش کننده ویدیو در نوار وظیفه در سمت چپ صفحه تعبیه شده است که به شما امکان می دهد در هنگام مشاهده سایر برگه ها یا حتی بعد از تغییر دادن به برنامه های دیگر ، از YouTube یا Vimeo فیلم بازی کنید..

Opera-Neon-VideoPlayer

یک ابزار تصویر در همان منو نیز درج شده است ، اما از ابزارهایی که توسط مرورگر معمولی Opera یا Firefox استفاده می شود ، انعطاف پذیرتر است (بررسی Firefox ما را بخوانید) ، زیرا فقط به شما امکان می دهد تا یک وب سایت را برداشت کرده و ضبط کنید ، نه اینکه کل چیزی که.

هنگامی که با استفاده از ابزار عکس را می گیرید ، به طور خودکار در پوشه گالری ذخیره می شود که می توانید به راحتی از طریق همان منو در سمت چپ صفحه به آنها دسترسی پیدا کنید. مشاهده تصویر از طریق گالری همچنین به شما می گوید URL منبع برای تصویر چیست ، که یک روش عالی برای ردیابی محل گرفتن تصویر است.

اپرا-نئون-گالری

مانند مرورگر معمولی Opera ، Neon مبتنی بر Chromium است (بررسی Chromium ما را بخوانید) ، اما به دلیل طرحی که این مرورگر ساخته شده است ، برخلاف مرورگرهای دیگر که دارای همان معماری هستند ، مانند Brave (سازگار نیست) سازگار نیست. بررسی شجاع ما). 

بدتر این که با هیچ یک از افزودنیهای اختصاصی Opera سازگار نیست ، این بدان معناست که شما به عملکرد بومی مرورگر محدود هستید.

یک نمایشگر PDF اصلی از Chromium به ارث رسیده است ، اما فاقد ویژگی های پیشرفته مانند امضاها و پشتیبانی از فایلهای PDF پویا.

نسخه موبایل مرورگر نیز وجود ندارد و Neon قادر به همگام سازی با سایر مرورگرهای تلفن همراه Opera مانند Touch یا Mini نیست. در واقع ، هماهنگی بین دستگاه ها به هیچ وجه وجود ندارد ، بنابراین اگر از چندین رایانه استفاده می کنید و می خواهید تجربه مرور شما بین آنها انتقال یابد ، می خواهید در جای دیگری جستجو کنید.

راحتی در استفاده

جالب ترین بخش Opera Neon ، طراحی واسط ابتکاری آن است. زبانه ها در امتداد لبه سمت راست صفحه در یک منوی قابل پیمایش ذکر شده اند ، و هرکدام به صورت حبابی ارائه می شوند که ظاهر وب سایت را چگونه نشان می دهد ، و باعث می شود آنها را به راحتی تشخیص دهید. 

مرورگر همچنین از الگوریتمی که Opera “گرانش” نام دارد ، استفاده می کند که تعیین می کند از چه زبانه هایی استفاده می کنید و بیشتر آنها را به سمت بالای لیست می کشید.

Opera-Neon-Tabs

به جای استفاده از یک صفحه شروع سنتی ، Neon دارای یک صفحه اصلی قابل تنظیم است که پس زمینه دسک تاپ رایانه شما را کپی می کند و باعث می شود احساسات خود را با دستگاه هماهنگ تر کنند. 

در اینجا ، تمام صفحات وب را که اغلب بازدید می کنید ، و همچنین نشانک های خود پیدا خواهید کرد. به راحتی می توانید با کلیک کردن روی حباب مربوطه یا کشیدن آن روی نوار برگه ، هرکدام از این صفحات وب را باز کنید.

Opera-Neon-HomeScreen

یکی دیگر از ویژگیهای عالی فوق العاده در Neon ، حالت اسپلیت صفحه است. این صفحه نمایش را بین دو زبانه جداگانه تقسیم می کند ، و کار چند وظیفه را بطور قابل توجهی آسان تر می کند. متأسفانه ، به دلیل نحوه نمایش مرورگر صفحات وب ، آنها هرگز به طور کامل تمام صفحه نمی شوند و باعث می شوند آنها کمی کوچکتر از حالت عادی ظاهر شوند.

Opera-Neon-Splitscreen

هنگامی که یک زبانه صدا را پخش می کند ، یک نماد بلندگو سبز در بالای نماد برگه نشان داده می شود ، که همچنین به عنوان یک دکمه بی صدا عمل می کند. علاوه بر این ، Neon به شما امکان می دهد موتورهای جستجوگر مورد نظر خود را اضافه کنید ، نه اینکه شما را به یک لیست از پیش تعیین شده انتخابی محدود کنید.

Opera-Neon-SearchEngines

هنگام تنظیم مرورگر ، می توانید تنظیمات را از اینترنت اکسپلورر وارد کنید (بررسی اینترنت اکسپلورر ما را بخوانید) یا Firefox ، اما به طرز عجیبی Chrome یا Opera نیست..

همچنین می توانید با کلیک کردن روی قفل سبز در گوشه بالا سمت راست ، مجوزهای وب سایت – مانند خدمات موقعیت مکانی ، JavaScript ، پنجره بازشو و تصاویر را به راحتی تنظیم و تغییر دهید. متأسفانه ، وقتی به HTTP وصل می شوید ، قفل بسته از بین می رود ، بنابراین این تنظیمات همیشه به راحتی در دسترس نیست.

کارایی

Neon یک مرورگر به خصوص سریع نیست. در تست های سرعت ما ، این امتیاز کمتر از سایر مرورگرهای اصلی دیگر ، از جمله استاندارد Opera ، Chrome و Firefox به دست آورد. همچنین فقط کمی سریعتر از Edge (مطالعه Edge ما را بخوانید) ، که یکی از کندترین مرورگری است که ما بررسی کرده ایم.

با این حال ، مرورگر همچنین از رم بسیار کمی استفاده می کند ، تقریباً نیمی از مصرف حافظه Google Chrome (بررسی Chrome ما را بخوانید). متأسفانه ، صرف نظر از تعداد زبانه هایی که باز کرده اید ، استفاده از CPU غیر منتظره زیاد است.

مانند همه مرورگرهای مبتنی بر Chromium ، Opera دارای یک مدیر وظیفه اختصاصی است ، که تشخیص اینکه چه زبانه هایی از بیشترین منابع استفاده می کنند ، آسانتر می شود ، در صورت نیاز به محدود کردن ردپای مرورگر. همچنین اگر پهنای باند محدودی دارید می توانید کلیه تصاویر را غیرفعال کنید ، این یک روش عالی برای صرفه جویی در استفاده از داده است.

Opera-Neon-Taskmanager

امنیت

امنیت بزرگترین مشکل نئون است. از آنجا که این مرورگر در درجه اول به عنوان اثبات مفهوم در نظر گرفته شده بود ، از زمان عرضه در سال 2017 هیچ به روزرسانی دریافت نکرده است ، و این امر باعث می شود که در معرض سوء استفاده ، بدافزارها و انواع دیگر جرایم سایبری بسیار آسیب پذیر باشد.. 

همانطور که در مقاله خود اشاره کردیم که در آن مرورگر وب ایمن ترین است ، فرکانس بروزرسانی یکی از مهمترین جنبه های امنیت مرورگر است ، بنابراین این یک مشکل بزرگ است.

برخلاف استاندارد اپرا ، نئون دارای یک آگهی مسدود کننده داخلی نیست. اگرچه این مسئله برای اکثر مرورگرها مشکلی ایجاد نمی کند ، زیرا آگهی های مسدود کننده شخص ثالث به راحتی پیدا می شوند ، کمبود اضافی Neon به این معنی است که به هیچ وجه امکان مسدود کردن تبلیغات وجود ندارد. 

از آنجا که تبلیغات یک بردار رایج برای بدافزارها هستند ، این یک نگرانی بزرگ امنیتی است. اما یک مسدود کننده پنجره باز وجود دارد ، بنابراین چیزی است.

علاوه بر این ، نئون کار بسیار بدی را به کاربران هشدار می دهد که از طریق اتصال HTTP نا امن به وب سایت وصل می شوند. اگرچه یک قفل سبز را برای اتصالات HTTPS نشان می دهد ، اما نبود این نماد تنها نشانگر عدم امنیت اتصال شما است که کمتر از ایده آل است.

Opera-Neon-HTTPSPadlock

اگرچه بیشتر مرورگرها از پایگاه داده Safe Browsing Google برای محافظت از کاربران در برابر بدافزارها و برنامه های فیشینگ استفاده می کنند ، در عوض Neon پایگاه داده های Yandex و PhishTank را انتخاب می کند. اگرچه این بهتر از هیچ چیز نیست ، اما آنها به اندازه جایگزین Google مؤثر نیستند.

حریم خصوصی

Neon همان نگرانی های مربوط به حریم خصوصی را با مرورگر معمولی Opera به اشتراک می گذارد. سرمایه گذاران چینی این شرکت را در سال 2016 خریداری کردند ، که با توجه به تمایل دولت چین به شرکت های خصوصی بازوی قوی برای تهیه صندلی های پشتیبان و داده های کاربر ، بسیار شگفت آور است..

خط مشی رازداری آن نیز وحشتناک است ، زیرا به وضوح بیان می کند که اپرا حق جمع آوری اطلاعات و اطلاعات کاربر را دارد – از نام ها تا آدرس های IP و تاریخچه مرور – و به اشتراک گذاری یا فروش آن برای هر کسی که می خواهد..

علاوه بر این ، بسیاری از خدمات به طور پیش فرض فعال شده اند که حریم خصوصی شما را به خطر می اندازد ، مانند پیش بینی جستجو ، تکمیل خودکار URL و موارد دیگر. از نظر تئوری ، می توانید این موارد را خاموش کنید ، اما به طور قطعی می توان گفت که خصوصیات این مرورگر را چه خصوصی می کند.

Opera-Neon-PrivacyService

با توجه به تمام این نگرانی های مربوط به حریم خصوصی مربوط به Neon ، ما به شدت توصیه می کنیم راهنمای مرور ناشناس ما را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هنگام استفاده از مرورگر به اندازه محافظت می کنید. شما همچنین می خواهید به استفاده از VPN توجه کنید ، اگر در لیست قبلی خود ندارید به بهترین لیست VPN ما بروید ، اگر فکر نکردید که نیاز به به روزرسانی داشته باشید.

حکم

نئون مطمئناً یک مفهوم جالب است ، اما اگرچه طراحی رابط نفس هوای تازه در بازار مرورگرهای اغلب راکد است ، نقص های جدی وجود دارد که نمی توان آنها را نادیده گرفت. عدم بروزرسانی مرورگر یک مشکل بزرگ است ، مانند سایر مسائل امنیتی دیگر ، مانند عدم وجود مسدود کننده تبلیغات یا هشدارهای مربوط به اتصالات نا امن.

حفظ حریم خصوصی نیز یک نگرانی اساسی است ، اما این تفاوت با بسیاری از مرورگرهای دیگر مانند مرورگر سنتی Opera یا Chrome ندارد. گفته می شود ، ویژگی های جزئی – مانند پشتیبانی از صفحه نمایش تقسیم ، گالری تصویر و پخش کننده ویدیو – همه ایده های خوبی هستند که ما بسیار دوست داریم ببینیم که توسط مرورگرهایی که به درستی پشتیبانی می شوند تصویب شود..

نظر شما در مورد اپرا نئون چیست؟ آیا رابط کاربری خوب و طراحی شده و ابتکاری و ویژگی های جزئی مفید به اندازه کافی است تا شما را از مشکلات جدی در زمینه حفظ حریم خصوصی و امنیت و همچنین عدم حضور کامل افزونه ها و هماهنگ سازی دستگاه های متقابل کافی غافل کند؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. ممنون که خوندید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map