بررسی قابل حمل Seagate – به روز شده در سال 2020

بررسی قابل حمل Seagate

Seagate برخی از HD های خارجی باریک و باریک ایجاد می کند و Portable نیز از این قاعده مستثنی نیست. با قیمت بسیار کمی فضای ذخیره سازی زیادی را ارائه می دهد ، اما سرعت انتقال آهسته آن ممکن است باعث شود شما به جای دیگری نگاه کنید. بررسی کامل قابل حمل Seagate ما را برای تمام جزئیات بررسی کنید.


seagate-قابل حمل-برجستهseagate-portable-2seagate-قابل حمل-1

قبلی

بعد

Seagate قابل حمل
رتبه ویرایشگر: 1 سل44.99 دلار2 سل55.99 دلار4 سل91.99 دلار8 سل141.99 دلار$ 44.99نمایش نظرات مشاهده در Amazon$ 99.99 $ 55.99صرفه جویی در 44.00 دلار (44٪) نمایش نظرات خرید در Amazon$ 119.99 $ 91.99صرفه جویی 28،00 دلار (23٪) نمایش نظرات خرید در Amazon$ 256.53(333 بررسی) خرید در والمارت$ 141.99نمایش نظرات مشاهده در Amazon

Seagate در هنگام ذخیره سازی متخصص است. از دیسک های سخت 3.5 اینچی روی دسک تاپ های مصرف کننده گرفته تا درایوهای حالت جامد M.2 گرفته تا هارد اکسترنال های ساخته شده برای کنسول های بازی ، Seagate همه چیز را انجام داده است ما در این بررسی قابل حمل Seagate Portable قصد داریم به یکی از اساسی ترین پیشنهادهای موجود در ترکیب بپردازیم..

درایو Seagate Portable همه چیز در مورد سادگی است و حجم زیادی از فضای ذخیره را با قیمت ارزان ارائه می دهد. Seagate فراتر از این است ، اگرچه ، با ابزارهای اضافی شایسته بهترین راهنمای هارد اکسترنال ما. حتی با این وجود ، سرعت کندتر ممکن است شما را به سمت گزینه دیگری سوق دهد.

نقاط قوت & نقاط ضعف

گزینه های دیگر برای Seagate قابل حمل

امکانات

درایوهای قابل حمل Seagate سادگی هستند. جعبه سیاه و سفید خالی فقط با یک آرم Seagate کوچک در گوشه پایین سمت راست و یک LED فعال و نازک در بالا تزئین شده است. در غیر این صورت ، لخت است ، حتی پاهای لاستیکی یا پدهای دیگر درایوهای خارجی را نیز مجبور به جدا کردن درایو از سطح موجود در آن نمی کند.

راه اندازی دیسک سخت قابل حمل Seagate

درایو Seagate Portable ما داخل یک جعبه مقوایی خالی بود که با یک کفپوش پلاستیکی ، درایو و یک کابل USB میکرو از نوع B به USB نوع A پر شده بود. اگرچه ما بسته بندی حباب محکم اصول اولیه Canvio Toshiba را برای حمل و نقل ترجیح می دهیم ، به نظر می رسد که کفن پلاستیکی به اندازه کافی از درایو محافظت می کند (بررسی اصول اولیه Tviba Canvio ما را بخوانید).

seagate-قابل حمل-1

در ویندوز 10 ، درایو بلافاصله به عنوان “Seagate Portable Drive” شناخته شد و حتی یک آیکون هماهنگ با ظاهر آن اختصاص داد. برخلاف سایر درایوهای اصلی که ما دیده ایم ، مانند Toshiba Canvio Basics و Western Digital Elements ، Seagate شامل مواردی است که از قبل بارگذاری شده است (بررسی Western Elements Digital Digital ما را بخوانید).

موارد مختلفی از جمله .pdf در مورد اطلاعات مربوط به گارانتی وجود دارد ، اما همه آنچه که باید به آنها توجه کنید برنامه “start here” است. خوشبختانه یک برنامه از قبل بارگیری شده برای Windows و macOS وجود دارد ، اما اگر از سیستم عامل دیگری استفاده می کنید ، سرما نخوردید.

گفته می شود ، این برنامه صرفاً پیوندی به صفحه ثبت محصول است. مهم است که درایو خود را ثبت کنید ، به خصوص اگر نگران این هستید که نتوانید ، اما هنگام راه اندازی برنامه امیدواریم که بیشتر بخواهید. حتی با این وجود ، این واقعیت است که شما برای ثبت نام درایو خود مجبور نیستید به دنبال شماره سریال شکار شوید.

برنامه نجات Seagate

پس از ثبت درایو ، به صفحه ای می روید که به شما امکان می دهد طرح نجات را خریداری کرده و کتابچه راهنمای کاربر طولانی را برای دیسک مشاهده کنید. برنامه نجات خدمات بازیابی اطلاعات Seagate است که در صورت خرابی ، عفونت یا مشکلات نرم افزاری درایو شما را بازیابی یا جایگزین می کند. دو سال حمایت فقط 10 دلار و سه سال فقط 15 دلار است.

طرح دریایی-قابل حمل-طرح نجات

همچنین یک راهنمای شروع به کار وجود دارد که شما را از طریق کپی کردن ، انتقال و حذف پرونده ها از درایو طی می کند. Seagate پس از خرید یک دیسک قابل حمل ، شما را به حلق آویز نمی گذارد ، که دیدن آن خوب است. به عنوان مثال ، توشیبا حتی یک راهنمای تنظیم برای macOS شامل نمی شود.

ابزار Seagate

یکی از مزایای خرید درایو Seagate این است که لیست بلندی از خدمات را دریافت می کنید. در اکثر موارد ، ابزارهای ارائه شده توسط تولیدکنندگان هارد دیسک برای مدلهای با سطح بالاتر ، از جمله کتاب My Western Western Digital (مربوط به کتاب My Western Digital My Book (مطالعه کتاب من وسترن دیجیتال بخوانید)) رزرو شده است..

خوشبختانه ، در اینجا اینگونه نیست. Seagate به شما امکان می دهد تمام سخت افزارهای آن را با هارد دیسک قابل حمل خود نصب و استفاده کنید ، و گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. ابزارهایی برای تهیه نسخه پشتیبان از داده های شما در درایو ، آینه سازی داده ها در درایو ، تشخیص مشکلات و در صورت تمایل به پرداخت هزینه اضافی ، حتی بازیابی اطلاعات از دست رفته وجود دارد.

این ابزارهای اضافی باعث می شوند که درایوهای Seagate Portable از یکدیگر متمایز شوند زیرا بسیاری از رقبا Seagate هیچ گزینه ای را در اختیار گزینه های مربوطه قرار نمی دهند. به علاوه ، Seagate در حالی که قیمت را پایین تر از بقیه بازار نگه می دارد ، دارای عملکردی اضافی است.

بررسی اجمالی ویژگی های قابل حمل Seagate

از 4499 $ تمام برنامه شروع می شود

امکانات

ظرفیت
1 سل ، 2 سل ، 4 سل ، 8 سل

ابزار پشتیبان گیری

رابط
USB 3.0

سکو

پنجره ها

سیستم عامل مکینتاش

اندروید

کارایی

سرعت درایو
5400

نوع هارد دیسک
حال چرخش

پشتیبانی

دوره گارانتی
12 ماه

خدمات بازیابی

جدول سرعت

قیمت

با توجه به موارد اضافی ، منطقی است که Seagate بیشتر از گزینه های Western Digital و Toshiba شارژ کند. با وجود این ، درایو Seagate Portable ارزان تر است ، و در تمام ظرفیت ها صادق است.

Seagate قابل حمل
رتبه ویرایشگر: 1 سل44.99 دلار2 سل55.99 دلار4 سل91.99 دلار8 سل141.99 دلار$ 44.99نمایش نظرات مشاهده در Amazon$ 99.99 $ 55.99صرفه جویی در 44.00 دلار (44٪) نمایش نظرات خرید در Amazon$ 119.99 $ 91.99صرفه جویی 28،00 دلار (23٪) نمایش نظرات خرید در Amazon$ 256.53(333 بررسی) خرید در والمارت$ 141.99نمایش نظرات مشاهده در Amazon

این درایو در ظرفیت های 1 ترابایت ، 2 ترابایت یا 4 ترابایت در دسترس است و به طرز عجیب و غریب گزینه 3TB را رد می کند. اگر به دنبال فضای ذخیره سازی بیشتری هستید ، Seagate Backup Plus Portable تا 5 ترابایت پیش می رود ، اما با همان قیمت در هر گیگابایت به عنوان گزینه 4TB Portable (مطالعه Seagate Backup Plus Portable ما را مطالعه کنید).

Seagate هنگام نگاه کردن به قیمت هر گیگابایت ، ارزان تر از وسترن دیجیتال و توشیبا است ، اما پس از انجام ریاضیات ، اختلاف قیمت ها حداقل است. درایو قابل مقایسه با عناصر 5 مدل برای مدل های 1TB و 4TB 5 دلار گرانتر است ، در حالی که درایوهای Canvio Basics تنها با چند سنت منحرف می شوند.

آنچه تفاوت ایجاد می کند ویژگی هاست. برخلاف وسترن دیجیتال و توشیبا ، Seagate شامل تمام ابزارهای پشتیبان است که به طور معمول برای درایوهای گران قیمت محفوظ است. اگرچه SanDisk Extreme Portable سرعت انتقال سریع تری را ارائه می دهد ، اما این بسیار گرانتر است و Seagate را چشمگیر تر جلوه می دهد (بررسی SanDisk Extreme Portable ما را بخوانید).

هرچند ارزان قیمت ، درایوهای 5،400 دور در دقیقه ، دیسک های Seagate Portable ممکن است فقط گزینه دیگری به نظر برسند. از نظر عملکرد ، استحکام و مشخصات آن صادق است اما لوازم اضافی باعث جذابیت کامل بسته بندی شده می شوند.

سرعت & کارایی

ما چهار تست را بر روی دیسک های سخت انجام می دهیم تا عملکرد آنها را اندازه بگیریم. آنها شامل دو تست سرعت و دو تست بررسی خطا هستند که هر دسته دارای یک معیار و یک آزمایش ابتدایی هستند.

انتقال Seq ReadSeq WritRandom ReadRandom Writ2.3 GB
Seagate قابل حمل
125.9 مگابایت در ثانیه 125 مگابایت در ثانیه 1.075 مگابایت در ثانیه 1.281 مگابایت در ثانیه 21.83 ثانیه.

برای سرعت ، ما با استفاده از CrystalDiskMark برای اجرای پنج پاس با یک فایل تست 4 گیگابایتی شروع کردیم. آزمون ما شامل خواندن و نوشتن متوالی و تصادفی است ، بنابراین می توانیم ببینیم عملکرد درایو در تمام سناریوها چگونه است.

Seagate با سرعت خواندن و نوشتن پی در پی ناامید شد و در زیر عناصر Western Digital Digital و Toshiba Canvio Basics معرفی شد. در خواندن های تصادفی عملکرد بهتری داشت اما همچنان با نوشتن های تصادفی تلاش می کرد.

دریایی-قابل حمل-کریستالیست مارک

این در تست سرعت دست ما نشان داده شد ، جایی که یک پوشه 2.3 گیگابایتی پر از عکس ، فیلم و اسناد را کپی کردیم. درایو Seagate Portable 1TB که تست کردیم ، نه تنها از زمان مسابقه 21.83 ثانیه با کندتر از ساعت مسابقه گرفتیم ، بلکه در تلاش بودیم که یک نرخ انتقال ثابت را در طول تست حفظ کنیم.

در طی تمام آزمایشات ، ما CrystalDiskInfo را برای نظارت بر سلامت ، دما و میزان خطا درایو اجرا می کنیم. در اکثر موارد ، هیچ چیز از کمکهای بهداشتی وجود ندارد ، و خوشبختانه ، در اینجا صادق است. Seagate Portable تحت فشار خنک ماند و وضعیت سلامتی “خوبی” را در کل حفظ کرد.

دریایی-قابل حمل-کریستال دیسکینفو

ما فقط با خراشیدن سطح بررسی خطا راضی نیستیم ، ما ابزار “chkdsk” را نیز بر روی ویندوز اجرا کردیم و درایو را با دستور “/ r” که برای بخش های بد و خوشه ها چک می کند ، اسکن می کنیم. این روند طولانی که حدوداً دو ساعت و نیم به طول انجامید ، منجر به ثبت رکورد تمیز شد و نشان داد که درایو مورد آزمایش ما عاری از مشکلات است.

با این وجود ، مسائل مربوط به سرعت همچنان باقی است. درایوهای قابل حمل Seagate از جنبه های دیگر چشمگیر هستند ، بنابراین خوب است بگوییم سرعت بسیار عالی بود. متأسفانه ، این طور نیست ، اما Seagate با حاشیه قابل توجهی همراه نیست. می تواند با درایوهای رقیب در وسترن دیجیتال و توشیبا به انگشت پا برود ، اما نمی تواند در مقابل SSD مانند سامسونگ T5 باشد (بررسی Samsung T5 ما را بخوانید).

ضمانتنامه & پشتیبانی

یافتن اطلاعات گارانتی درایو Seagate Portable ما دشوار بود ، با وجود وجود یک .pdf در درایو. .pdf ما را به راهنمای شروع سریع هدایت کرد و راهنمای شروع سریع ما را به سمت .pdf فرستاد. هر دو می گویند که مشتریان اتحادیه اروپا دو سال ضمانت طولانی تر دریافت می کنند. از آنجا که ارائه یک سال ضمانت محدود در ایالات متحده آمریکا لازم است ، که به نظر می رسد مطمئن ترین شرط بندی است.

seagate-portable-2

تنها راه تأیید این است که به یک URL خاص در راهنمای کاربر بروید ، شماره سریال ، شماره مدل و کشور خود را وارد کنید و درایو خود را جستجو کنید. Seagate هنوز دوره ضمانت را به ما نگفت ، فقط این که حداقل یک سال دیگر تحت پوشش قرار گرفتیم. این بسته به بسته بندی درایو شما می تواند تغییر کند اما بدون توجه به Seagate باید واضح تر باشد.

اما پیدا کردن پشتیبانی از درایو شما ساده است. پس از googling “پشتیبانی Seagate” ، به صفحه ای هدایت شدیم که بتوانیم محصول مورد نظر خود را انتخاب کنیم ، بدون نیاز به شماره سریال. هیچ مقاله ای از دانش بنیان مربوط به درایو ما وجود ندارد ، اما با توجه به اینکه Seagate پیوندی به راهنمای کاربر گسترده درایو می دهد ، ما خیلی ناراحت نیستیم.

چت زنده نیز برای عیب یابی مشکلات فنی درایو موجود است. با توجه به اینکه Seagate دارای یک نسخه پشتیبان رایگان و ابزار آینه سازی است و یک سرویس بازیابی ارزان قیمت ارائه می دهد ، ما مطمئن نیستیم که چقدر مفید است ، اما در صورت نیاز به آنجا هستید.

حکم

هارد دیسک های قابل حمل Seagate ارزان قیمت ، بسته بندی شده از ویژگی های آن هستند و به راحتی قابل استفاده و برخاستن هستند. آنها ارزان هستند ، اما شما برای عملکرد چند دلار معامله می کنید. اگرچه مایل با G-Technology G-Drive فاصله دارد (بررسی G-Drive ما را با G-Technology بخوانید) ، Seagate خیلی از Toshiba و Western Digital عقب نیست.

این یک دیسک مناسب برای گرفتن فایل ها در حال حرکت یا پشتیبان گیری از رایانه شما در خارج است. اگر می خواهید ویدیو را از درایو ویرایش کنید ، احتمالاً می خواهید سایر بررسی های هارد اکسترنال ما را بخوانید.

نظر شما در مورد هارد دیسک های Seagate Portable چیست؟ آیا سرعت آهسته تر برای شما معامله کننده است؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن متشکریم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map