نقد و بررسی LaCie Rugged Mini – ناهموار اما کند – به روز شده در سال 2020

نقد و بررسی LaCie Rugged Mini

اگر می خواهید یک درایو سخت که می تواند ضرب و شتم ایجاد کند ، LaCie Rugged ممکن است خرید خوبی باشد. اگر می خواهید یک HD خارجی خوب که به خوبی کار کند ، از این محصول خودداری کنید. دلیل آن را در بررسی کامل LaCie Rugged ما بخوانید.

lacie-rugged-mini-featuredlacie-rugged-mini-2لاکی-ناهموار-مینی 1

قبلی

بعد

LaCie Rugged Mini
رتبه ویرایشگر: 1 سل74.94 دلار2 سل85.99 دلار4 سل141.99 دلار$ 74.94نمایش نظرات مشاهده در Amazon$ 125.83نمایش بررسیها خرید در Walmart$ 80.99(9 بررسی) خرید در بهترین خرید99.94 $ 85.99صرفه جویی در 13.95 دلار (14٪) نمایش نظرات مشاهده در Amazon$ 149.99 $ 109.99پس انداز 40.00 دلار (27٪)(1 بررسی) در Walmart بخرید$ 104.99(184 بررسی) خرید در بهترین خرید$ 141.99نمایش نظرات مشاهده در Amazon$ 169.99نمایش بررسیها خرید در Walmart$ 159.99(9 بررسی) خرید در بهترین خرید

هرکسی که درباره LaCie نشنیده باشد ، احتمالاً برخی از محصولاتی را که ساخته است تشخیص می دهد. باند نارنجی که سری دیسک های Rugged خود را احاطه کرده است ، نمادین است و نشان می دهد که درایو حتی در سخت ترین ضربات نیز مقاومت نمی کند. ما می خواهیم در این بررسی LaCie Rugged Mini ، به در دسترس ترین گزینه در ترکیب بپردازیم.

اگر ناآشنا باشید ، LaCie متعلق به Seagate است ، بنابراین بسیاری از ابزارها و ویژگی ها با دیسک های Seagate قابل مقایسه هستند. دامنه LaCie ، بر خلاف دامنه Seagate ، بیش از هر چیز دیگر بر روی فاکتور فرم و عملکرد تمرکز دارد ، که توسط مجموعه های آن از درایوهای پورشه طراحی و دیسک های پشتیبان دسکتاپ d2 نشان داده شده است.. 

این گفت: Rugged Mini هم نمایش نمی دهد. اگرچه این محفظه می تواند خشن ترین محیط را تحمل کند ، عملکرد بسیار دلخواه را در خود جای می دهد و با توجه به اینکه قیمت بسیار بالاتر از برخی از درایوهای رقیب است ، فروش سختی است. با این وجود ، اگر درایوهای خود را سخت ندیدید یا در شرایط سخت از آنها استفاده کنید ، یک Rugged Mini ممکن است بهترین هارد اکسترنال برای شما باشد.

نقاط قوت & نقاط ضعف

گزینه های دیگر برای LaCie Rugged Mini

امکانات

اگر هنگام جعبه بوجود آمدن LaCie Rugged Mini ، چیزی روشن نیست ، این درایو است که می تواند ضرب و شتم ایجاد کند. باند نارنجی نمادین سفت است و اطمینان حاصل می کند در صورت افتادن ناگوار درایو شما قابل استفاده خواهد بود. به نظر می رسد زیر کفن هر هارد قابل حمل است. اگرچه برخلاف عناصر وسترن دیجیتال ، پوشش آن همه فلز است (بررسی ما در مورد Western Digital Elements را بخوانید).

لاکی-ناهموار-مینی 1

این گفته است ، بیشتر قیمت به آن محفظه می رود ، که در بخش بعدی به آنها خواهیم پرداخت. در جعبه ، درایو ، یک کابل USB A تا میکرو نوع B و یک کابل USB از نوع A برای نوع C دریافت می کنید. اگرچه این درایو از طریق USB 3.1 کار نمی کند ، شما هنوز هم می توانید آن را به راحتی به یک پورت USB نوع C وصل کنید. 

اگرچه تقریباً از هر نظر استاندارد باتلاقی است ، پوشش آن چیزی است که LaCie را از هم جدا می کند. این دیسک ها به معنای رفتن به جایی هستند که شما به آن می پردازید و سخت ترین محیط را با سهولت اداره می کنید. دلار شما عملکرد اضافی را خریداری نمی کند ، بلکه امکان تضمین امنیت داده های شما را دارد.  

این فقط یک ایده کلی نیست ، LaCie محدودیت های خاصی را در صفحه محصولات خود برای آنچه Rugged Mini می تواند انجام دهد ، فراهم می کند. درایو مقاوم در برابر باران است ، می تواند شوک قطره های تا چهار پا را جذب کند و می تواند تحت فشار حدود 2020 پوند دوام داشته باشد.

LaCie Rugged Mini Setup

جای تعجب ندارد که تنظیم LaCie Rugged Mini شبیه به راه اندازی یک درایو Seagate Portable است (بررسی Seagate Portable ما را بخوانید). دو برنامه “شروع از اینجا” که در درایوهای Seagate بارگذاری شده اند ، روی درایوهای Rugged Mini نیز هستند ، و کلیک کردن روی یکی از آنها که با سیستم عامل شما مطابقت دارد ، شما را در مسیر خود قرار می دهد.. 

ثبت نام لاکی-ناهموار

خوب ، یک صفحه ثبت نام باز خواهد شد ، که توصیه می کنیم نگاهی بیندازید. نه تنها درایو خود را برای پشتیبانی از ضمانت ثبت می کنید ، بلکه می توانید تا 15 سال بازیابی اطلاعات را نیز با 15 دلار خریداری کنید و Toolkit را بارگیری کنید ، که در یک دقیقه به آنها خواهیم پرداخت. 

مانند Seagate Backup Plus Portable ، پیشنهادات دیگری نیز وجود دارد (بررسی Seagate Backup Plus Portable ما را بخوانید). برای آن درایو ، ما دو ماه از برنامه عکاسی Adobe دریافت کردیم. با استفاده از LaCie Rugged Mini ، می توانید یک ماه Adobe Creative Cloud را دریافت کنید. این مهم است ، با توجه به اینکه Adobe بهترین نرم افزار ویرایش عکس و بهترین لیست های ویرایش فیلم را در صدر خود قرار داده است.

پشتیبان گیری و امنیت LaCie Rugged Mini

همانطور که گفته شد ، بخشی از مراحل راه اندازی بارگیری Toolkit است که یک ویژگی اصلی برای ویژگی های Rugged Mini است. قبل از دستیابی به آن ، باید مراحل تنظیم LaCie را طی کنید ، که درایو شما را برای سیستم عامل مورد استفاده خود فرمت و بهینه می کند. 

همچنین از شما سؤال خواهد کرد که آیا می خواهید فایل های پشتیبان تهیه کنید یا از آینه های درایو استفاده کنید. در حالی که تهیه نسخه پشتیبان بهتر برای درایو مانند کتاب Digital My Western Western مناسب است ، آینه کاری کردن فایل های شما می تواند مفید باشد (بررسی کتاب My Western Digital My Book ما را بخوانید). از آنجا که یک Mini Rugged به معنای رفتن به هر کجا می باشد می توانید در هر کجا که هستید نسخه اصلی دستگاه خود را تهیه کنید..

با وجود ادعاهای LaCie مبنی بر اینکه Rugged Mini آن را در صفحه محصول ارائه می دهد ، محافظت از رمز عبور است. ما همه برنامه های موجود برای Rugged Mini را نصب کردیم و جایی برای تنظیم گذرواژه پیدا نکردیم. پس از انجام روند کار ، متوجه شدیم که این یک ویژگی برای LaCie Rugged Secure است ، نه Rugged Mini.

این شرم آور است ، با توجه به اینکه درایو در هر جبهه دیگر محافظت می شود. یک Rugged Mini ممکن است گزینه خوبی برای گرفتن داده در حال حرکت باشد ، اما اگر به دنبال خاموش کردن نسخه پشتیبان خود هستید ، می خواهید یک تهیه کننده پشتیبان آنلاین ایمن مانند Backblaze را در نظر بگیرید (بررسی Backblaze ما را بخوانید). 

خلاصه ویژگی های LaCie Rugged Mini

از 7494 $ تمام برنامه شروع می شود

امکانات

ظرفیت
1 سل ، 2 سل ، 4 سل

ابزار پشتیبان گیری

رابط
USB 3.0

سکو

پنجره ها

سیستم عامل مکینتاش

اندروید

کارایی

سرعت درایو
5400RPM

نوع هارد دیسک
حال چرخش

پشتیبانی

دوره گارانتی
24 ماه

خدمات بازیابی

جدول سرعت

قیمت

همانطور که گفته شد ، درایوهای Rugged Mini نسبت به سایر رقبای جعبه سیاه گران تر هستند و تقریباً تمام هزینه اضافی به محوطه می رود. فقط سه ظرفیت در دسترس است ، اما آنها را برای کسانی که نیاز به ذخیره سازی در حال حرکت دارند ، طیف کاملی ارائه می دهند. 

LaCie Rugged Mini
رتبه ویرایشگر: 1 سل74.94 دلار2 سل85.99 دلار4 سل141.99 دلار$ 74.94نمایش نظرات مشاهده در Amazon$ 125.83نمایش بررسیها خرید در Walmart$ 80.99(9 بررسی) خرید در بهترین خرید99.94 $ 85.99صرفه جویی در 13.95 دلار (14٪) نمایش نظرات مشاهده در Amazon$ 149.99 $ 109.99پس انداز 40.00 دلار (27٪)(1 بررسی) در Walmart بخرید$ 104.99(184 بررسی) خرید در بهترین خرید$ 141.99نمایش نظرات مشاهده در Amazon$ 169.99نمایش بررسیها خرید در Walmart$ 159.99(9 بررسی) خرید در بهترین خرید

انتهای پایین خط چشمگیر نیست. برای تقریباً 10 سنت گیگابایت ، می توانید یک درایو حالت جامد مانند SanDisk Extreme Portable دریافت کنید (بررسی SanDisk Extreme Portable ما را بخوانید). در مقایسه با اصول اولیه Toshiba Canvio ، اختلاف بین آنها مشخص است. نسخه 1TB آن درایو حدود 25 دلار هزینه کمتری دارد (بررسی اصول اولیه Toshiba Canvio ما را بخوانید). 

با بالا رفتن از خط ، مدل 2TB Rugged Mini معقول تر است ، اما هنوز هم تقریباً دو برابر سایر درایوهای بیرونی جعبه سیاه. گفته می شود ، مدل 4TB بد نیست. اگرچه هنوز هم گران تر از یک Western Digital My Book یا Seagate Backup Plus Portable ، هزینه آن اندک است ، و با توجه به نمای ظاهری Rugged Mini ، خوب ، بیرونی ناهموار ، هزینه اضافی ارزش آن را دارد.

آنچه در مورد این بخش دشوار است اینست که یک Rugged Mini مزیت عملکرد قابل توجهی را ارائه نمی دهد. درایو همچنان با سرعت 4،400 دور در دقیقه از USB 3.0 می چرخد ​​، و ما دیده ایم که گزینه های دیگر نیز همین کار را با هزینه بسیار کمتری انجام می دهند. 

به همین دلیل ، مشخص است که هزینه اضافی مربوط به پوشش فلزی و باند نارنجی درایو است. این ویژگی ها نباید از این تخفیف برخوردار شوند ، به خصوص اگر درایو خود را به دور زیادی می اندازید. به گفته این ، برای افرادی که لمس سبک دارند یا می توانند توجه داشته باشند که اطلاعات آنها به کجا می رود ، بیش از حد صحیح است ، و قیمت آن نیز است.

سرعت و عملکرد

ما درایو های سخت خارجی را از طریق یک سری چهار آزمایش برای تعیین کارایی اجرا می کنیم. دو مورد از این تست ها برای سرعت و دو مورد برای خطاها است که هر دسته یک تست دستی و معیار را دریافت می کنند. 

انتقال Seq ReadSeq WritRandom ReadRandom Writ2.3 GB
LaCie Rugged Mini
133.9 مگابایت در ثانیه 27.89 مگابایت در ثانیه 1.089 مگابایت در ثانیه 0.879 مگابایت در ثانیه 74 ثانیه.

با شروع سرعت ، ما درایو خود را از طریق CrystalDiskMark با استفاده از یک فایل تست 4 گیگابایتی و پنج پاس عبور دادیم. Mini Rugged ما بسیار تلاش کرد ، با یک ساعت خواندن پی در پی معقول اما غیرمسئولانه خواندن و سرعت نوشتن پی در پی غیرقابل قبول. خواندن و نوشتن های تصادفی خوب بودند ، اما عملکرد سریع تری با درایوهای Western Digital مشاهده کرده ایم. 

lacie-nug-mini-review-crystaldiskmark

تست دستی ما ، که شامل کپی کردن یک پوشه آزمایشی 2.3 گیگابایتی و زمان بندی انتقال بود ، بسیار نامشخص بود. یک دقیقه و 14 ثانیه رانندگی ما را گرفت ، با ناسازگاری مناسب. برای مقایسه ، درایو بسیار ارزان تر توشیبا Canvio Basics که تست کردیم پرونده را در بیش از 16 ثانیه انتقال داد. 

این آزمایش بدون بهینه سازی LaCie انجام شد ، بنابراین ما برگشتیم و دوباره تست ها را پس از بهینه سازی درایو انجام دادیم. با کمال تعجب ، فایده ای برای عملکرد نداشت. تست دستی ما هماهنگ تر بود ، اما سرعت به همان اندازه کند بود و سرعت CrystalDiskMark سرعت مشابه آنچه را که قبلاً دیدیم. 

اگر سرعت نگران کننده است ، Rugged Mini ارائه نخواهد داد. از نظر عملکرد مشابه بسیاری از درایوهای جعبه سیاه است ، اما میزان انتقال آن وحشتناک است. برای کسانی که برای ویرایش ویدیو و موارد مشابه به یک درایو سریع احتیاج دارند ، احتمالاً باید با SSD مانند Samsung T5 بچسبانید (بررسی Samsung T5 ما را بخوانید). 

خوشبختانه ، بررسی خطای ما بدون هیچ مشکلی پیش آمد. ما در طول تست مانیتور را با استفاده از CrystalDiskInfo مانیتور کردیم تا ببینیم که درایو داغ شده است یا خطا ظاهر شده است. همه چیز خوب بود ، و آزمایش خطای گسترده ما ، که شامل یک تست استرس دو ساعته با استفاده از ابزار “chkdsk” بود ، از آن حمایت کرد.. 

لاکی-ناهموار-مینی بررسی-کریستال دیسکینفو

ضمانت و پشتیبانی

درایوهای LaCie Rugged Mini با دو سال ضمانت محدود همراه هستند که در دفترچه راهنمای محصول و .pdf که در درایو از قبل بارگذاری شده است ، به تفصیل شرح داده شده است. این همان ضمانتی است که در درایوهای Seagate مشاهده می شود ، این بدان معناست که فقط اشکالات موجود در کار یا مواد را پوشش می دهد. 

lacie-rugged-mini-2

هر مسئله دیگری ، از جمله پرتاب ، زیر آب یا آسیب رساندن به درایو ، تحت ضمانت قرار نمی گیرد ، که با توجه به اینکه درایوهای Rugged Mini مانند مخازن ساخته می شوند ، مسئله بزرگی نیست. حتی اگر چنین اتفاقی بیفتد ، اگر به سد راه برید و به درایو صدمه بزنید ، تحت ضمانت قرار نمی گیرید. 

درمورد پشتیبانی ، LaCie چند ورودی به پایگاه دانش ارائه می دهد که سوالات متداول ، راهنماهای عیب یابی و چگونه ها را در بر می گیرد. اگر سؤالی خاص دارید ، می توانید با یک نماینده پشتیبانی از طریق تلفن یا ایمیل نیز صحبت کنید. 

با توجه به طبیعت ناهموار درایو ، از پشتیبانی بیشتری انتظار داشتیم. به جای تضمین درایو می تواند در برابر نیروهای طبیعت مانند ادعاهای LaCie باشد ، شما دارای ضمانت استانداردی هستید که می توانید در سایر محصولات Seagate مشاهده کنید. این پشتیبانی بهتر از چیزی است که شما با بیشتر دیسک های خارجی بدست خواهید آورد ، اما ما با محصولی مانند Rugged Mini بیشتر امیدوار بودیم. 

حکم

درایوهای Mini Rugged همه چیزهایی را که باید به نام خود بدانید به شما می گویند. آنها ساخته شده اند تا دوام بیاورند و کوچک هستند ، که پیدا کردن یک دسته کوچک موسیقی جاز سخت است. به گفته این ، عملکرد متوسط ​​است. یک مجموعه خاص از افراد وجود دارند که می خواهند یک درایو Rugged Mini را بخواهند ، اما اگر شما فقط به دنبال این هستید که چند مورد را در حرکت انجام دهید ، گزینه های سریعتر و ارزان تری وجود دارد. 

گفته می شود ، اگر هنگام عکس گرفتن از عروسی یا در حال رانندگی در کوله پشتی در هنگام مسافرت ، عکس می اندازید ، محافظت می درخشد. در هر صورت ، پیشنهاد می کنیم بررسی های دیسک سخت دیگر خارجی ما را بخوانید تا ببینید Rugged Mini بهترین انتخاب برای شماست یا خیر. 

نظر شما در مورد LaCie Rugged Mini چیست؟ آیا محفظه پوشش هزینه اضافی دارد؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن متشکریم.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me