بررسی مبانی توشیبا Canvio – بروزرسانی سال 2020

بررسی مبانی توشیبا Canvio

خط مبانی توشیبا کانویو یکی از کارگاه هاست. آنها کمی آهسته هستند و نمی توانند برای انتقال انبوه استفاده شوند ، اما آنها برای همیشه به هم می چسبند و بسیار ارزان هستند. برای جزئیات بیشتر ، بررسی کامل مبانی توشیبا Canvio ما را بررسی کنید.


toshiba-canvio-basic-featuredtoshiba-canvio-basic-2toshiba-canvio-basic-1

قبلی

بعد

اصول اولیه توشیبا کانویو
رتبه ویرایشگر: 1 سل49.99 دلار2 سل$ 59.994 سل96.99 دلار$ 49.99نمایش نظرات مشاهده در Amazon$ 53.94(64 بررسی) در Walmart بخرید$ 57.99 $ 53.99پس انداز 4.00 دلار (7٪)(3 بررسی) خرید در بهترین خرید$ 59.99نمایش نظرات مشاهده در Amazon$ 64.99 $ 59.99پس انداز 5.00 دلار (8٪)(12 بررسی) در Walmart بخرید$ 67.99 $ 63.99پس انداز 4.00 دلار (6٪)(5 بررسی) خرید در بهترین خرید$ 96.99نمایش نظرات مشاهده در Amazon$ 104.99(2 بررسی) خرید در بهترین خرید

توشیبا مدتی است که درایوهای سخت را ساخته است ، عمدتاً در قلمرو داخلی ، دسک تاپ. مطابق با آزمایش عدم موفقیت دیسک سخت Backblaze Q1 2019 ، این درایوها نیز عملکرد خوبی دارند. از سه درایو توشیبا تست شده ، دو نفر به مدت یک سال در آنجا ماندند و یکی فقط از میزان خرابی کمی برخوردار بود.

امیدوارم که این عملکرد به درایوهای خارجی منتهی شود. در این بررسی Toshiba Canvio Basics ، می خواهیم به ابتدایی ترین درایو خارجی در ترکیب توشیبا بپردازیم. گرچه لوازم جانبی فانتزی مانند پشتیبان گیری خودکار و محافظت از رمز عبور در آن گنجانده نشده است ، درایو Canvio Basics راهی آسان برای بدست آوردن فضای ذخیره سازی ارزان قیمت است.

با این وجود ، برخی از مسائل مربوط به یک دیسک ریسندگی و رابط USB 3.0 نشان می دهد ، این بدان معناست که یک درایو Canvio Basics برای تهیه نسخه پشتیبان انبوه یا نرخ انتقال سریع ایده آل نیست. در ادامه بخوانید تا ببینید که آیا این یکی از بهترین هارد اکسترنال برای شماست یا اینکه باید آن را رها کرد یا خیر.

نقاط قوت & نقاط ضعف

گزینه های دیگر برای اصول اولیه Canvio توشیبا

امکانات

درایوهای Toshiba Canvio Basics هارد اکسترنال قابل حمل هستند و همانطور که از نام آن پیداست ، آنها اساسی هستند. به جای اینکه بار کمکی از امکانات و ویژگی های اضافی بیاید ، کفن تمام سیاه فقط شامل یک LED فعالیت درایو و اتصال USB میکرو از نوع B است. درایوها برای ذخیره داده ها و گرفتن آن با شما هستند اما چیز دیگری نیست.

toshiba-canvio-basic-1

حتی این مسئله چند مسئله دارد. ما درایو Toshiba Canvio Basics 1TB را تست کردیم که دارای یک دیسک ریسندگی 5،400 دور در دقیقه است. اگرچه کفن پلاستیکی می تواند آن را از چند ریزش محافظت کند ، اما چیزی فراتر از آن باعث می شود درایو بی فایده نباشد. درایو Canvio Basics قرار است در حال حرکت باشد ، اما حتما با احتیاط رفتار کنید.

درایو از ویندوز و macOS پشتیبانی می کند ، اما فقط ویندوز از جعبه خارج است. درایو از این طریق قالب بندی شده است ، بنابراین استفاده از آن با macOS شما را مجدداً درایو را بازسازی می کند ، که متأسفانه توشیبا به شما نمی گوید چگونه باید این کار را انجام دهید.

اصول اولیه توشیبا Canvio

به جای استفاده از درج پلاستیکی یا بسته بندی حباب ارزان قیمت ، درایوهای Canvio Basics در بسته بندی حباب های سنتی و محکم که در حال چرخش دیسک های سخت در آن قرار گرفته اند ، بسته بندی شده اند. وسترن دیجیتال عناصر ، در کفن پلاستیکی شل و ول (حمل و نقل Western Elements Digital Digital Elements) ما ارسال کنید.

درایوهای Elements بهترین نقطه مقایسه است زیرا در اصل شبیه به درایوهای Canvio Basics نیستند. درایوهای توشیبا دارای یک سطح صاف هستند ، در حالی که درایوهای وسترن دیجیتال منحنی هستند ، اما ، بیشتر آنها ، یکسان هستند. به همین ترتیب ، یک میکرو USB نوع B را برای تایپ کابل A در جعبه دریافت می کنید.

با این حال ، یک تفاوت وجود دارد ، و این کمبود پا در پایین درایو است. این پاها کمک زیادی نمی کنند ، اما عدم حضور آنها زندگی شکننده دیسک های قابل حمل و چرخش را کاهش می دهد. اگر به دنبال یک درایو قابل حمل هستید که بتواند در هر چیزی تحمل کند ، بررسی LaCie Rugged Mini ما را بخوانید.

هنگامی که ما درایو را به یک لپ تاپ ویندوز 10 وصل کردیم ، آن را بلافاصله شناسایی کرد ، همانطور که توسط LED فعالیت آبی در بالا نشان داده شده است. درایو به طور خودکار نامگذاری شد و یک نامه درایو را اختصاص داد. در خارج از پرونده .pdf جزئیات مربوط به یک سال ضمانت محدود ، که می توانید در بخش “گارانتی و پشتیبانی” در زیر بدانید ، درایو خالی بود.

پشتیبان گیری و ابزارهای امنیتی Toshiba

متأسفانه ، توشیبا شامل پشتیبان گیری یا تجهیزات امنیتی با درایوهای Canvio Basics نیست. در وب سایت توشیبا هیچ ابزاری وجود ندارد ، بنابراین اگر علاقه مند به خرید درایو برای تهیه نسخه پشتیبان از رایانه خود هستید ، باید با یک استراتژی دیگر پیش بروید.

درایو Canvio Basics هنوز هم می تواند بخشی از این فرآیند باشد – در واقع ، همانطور که می توانید در راهنمای قانون پشتیبان 3-2-1 ما بخوانید ، باید باشد – اما به طور خودکار اتفاق نمی افتد. در عوض ، شما باید در ارائه دهنده پشتیبان گیری آنلاین مانند Backblaze که یکی از بهترین خدمات پشتیبان آنلاین است سرمایه گذاری کنید ، همانطور که می توانید در بررسی Backblaze ما بخوانید.

درمورد امنیت ، بهتر است یک آنتی ویروس ایمن داشته باشید. بدون حفاظت از رمز عبور یا رمزگذاری ، درایوهای Canvio Basics همانند هر چیز آسیب پذیر هستند. اگر امنیت ندارید ، بررسی Bitdefender ما را بخوانید.

اجمالی مبانی توشیبا Canvio

از تمام برنامه های 4999 $ شروع می شود

امکانات

ظرفیت
1 سل ، 2 سل ، 4 سل

ابزار پشتیبان گیری

رابط
USB 3.0

سکو

پنجره ها

سیستم عامل مکینتاش

اندروید

کارایی

سرعت درایو
5400

نوع هارد دیسک
حال چرخش

پشتیبانی

دوره گارانتی
12 ماه

خدمات بازیابی

جدول سرعت

قیمت

در مورد هارد دیسک های قابل حمل ، توشیبا با Canvio Basics تعجب آور نیست. شما می توانید بین ظرفیتهای 1 ترابایت ، 2 ترابایت ، 3 ترابایت یا 4 ترابایت انتخاب کنید ، زیرا با افزایش قیمت این محصول ، قیمت هر گیگابایت ارزانتر می شود. تنها استثنا درایو 3TB است که گرانتر از گزینه 2TB است و بندرت در دسترس آنلاین است.

اصول اولیه توشیبا کانویو
رتبه ویرایشگر: 1 سل49.99 دلار2 سل$ 59.994 سل96.99 دلار$ 49.99نمایش نظرات مشاهده در Amazon$ 53.94(64 بررسی) در Walmart بخرید$ 57.99 $ 53.99پس انداز 4.00 دلار (7٪)(3 بررسی) خرید در بهترین خرید$ 59.99نمایش نظرات مشاهده در Amazon$ 64.99 $ 59.99پس انداز 5.00 دلار (8٪)(12 بررسی) در Walmart بخرید$ 67.99 $ 63.99پس انداز 4.00 دلار (6٪)(5 بررسی) خرید در بهترین خرید$ 96.99نمایش نظرات مشاهده در Amazon$ 104.99(2 بررسی) خرید در بهترین خرید

شما هنوز هم می توانید آن را در آمازون و همچنین تعدادی دیگر از خرده فروشان آنلاین خریداری کنید ، اما قیمت آن در سطح بالا است. به علاوه ، تصویر محصول با بقیه دامنه متفاوت است و با نگاه به سایت Toshiba ، مشخص است که دیگر ظرفیت 3TB تولید نمی شود. حتی با این وجود ، به صورت آنلاین در دسترس است ، بنابراین اگر واقعاً به 3 ترابایت بیش از 4 ترابایت نیاز دارید ، می توانید آن را خریداری کنید.

نادیده گرفتن مدل 3TB ، قیمت بالاتر از چیزی است که ترجیح می دهیم. درایوهای قابل حمل Seagate قابل حمل در سراسر تابلو ارزانتر است و بیشترین تخفیف از ظرفیتهای بالاتر حاصل می شود (بررسی Seagate Portable ما را بخوانید). به علاوه ، می توانید درایوهای Seagate Backup Plus قابل حمل را تقریباً با همان قیمت خریداری کنید (بررسی ما را در Seagate Backup Plus Plus بخوانید).

درایو Backup Plus Portable یک درایو Canvio Basics را سخت می کند زیرا شما با همان قیمت تقریباً همان قیمت را می گیرید ، به جز با ابزار پشتیبان تهیه شده. اگرچه درایوهای Canvio Basics در مقایسه با ، مثلاً سامسونگ T5 (مطالعه Samsung T5 ما را بخوانید) بسیار زیاد هستند ، آنها فقط درایوهای چرخشی 5،400 دور در دقیقه هستند که داده ها را از طریق USB 3.0 منتقل می کنند..  

همانطور که بیشتر درایوهای موجود در این سطح وجود دارد ، توصیه می کنیم که به محدوده 1TB-2TB بچسبید زیرا بالا رفتن ظرفیت ، بازده کمتری را نشان می دهد. به عنوان مثال درایو 4TB بسیار ضخیم تر است و در نتیجه کندتر است. هرچه این درایو بزرگتر باشد ، مدت زمان بیشتری برای یافتن داده ها طول می کشد ، و این موضوع مربوط به محدوده Canvio Basics نیست

درایوهای با ظرفیت بالاتر خود را بیشتر به تهیه پشتیبان محلی وام می دهند ، که همانطور که گفته شد بهترین درایو Canvio Basics نیست. اگر این همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید ، بررسی کتاب من Western Digital My Book را بخوانید.

سرعت & کارایی

تست عملکرد هارد اکسترنال یک امر ساده است. ما از چهار ابزار استفاده می کنیم ، دو تا از سرعت تست و دو مورد که خطاها را بررسی می کنند. ابزاری که ما استفاده می کنیم شخص ثالثی هستند ، بنابراین ما نتایج بالقوه مغرضانه ای را که با ابزار تست سرعت از Seagate یا Western Digital دریافت نمی شود دریافت نمی کنیم.

انتقال Seq ReadSeq WritRandom ReadRandom Writ2.3 GB
اصول اولیه توشیبا کانویو
147.3 مگابایت در ثانیه 154.1 مگابایت در ثانیه 0.509 مگابایت در ثانیه 4.731 مگابایت در ثانیه 16.61 ثانیه.

ما با CrystalDiskMark شروع کردیم. ما از یک فایل تست 4 گیگابایتی استفاده کردیم و 5 دنباله آزمون را اجرا کردیم ، سرعت خواندن و نوشتن متوالی را اندازه گیری می کنیم ، همچنین سرعت خواندن و نوشتن تصادفی را نشان می دهیم. سرعت های متوالی بسیار عالی ، سریع تر از Western Digital Elements با حاشیه قابل توجهی بود ، اما سرعت تصادفی متحمل شد.

toshiba-canvio-basic-crystaldiskmark

ما همچنین با کپی کردن یک پوشه 2.3 گیگابایتی پر از عکس ، فیلم و اسناد در درایو و اندازه گیری زمان لازم برای کپی کردن ، تست را اجرا کردیم. درایو Canvio Basics که مورد آزمایش قرار گرفتیم ، تقریباً 140 مگابایت بر ثانیه در طول انتقال داشته است و در نتیجه زمان تنها 16.61 ثانیه خواهد بود که چشمگیر است.

با حرکت ، ما دیسک را در CrystalDiskInfo بررسی کردیم تا ببینیم آیا این خطاها را تشخیص داده است یا خیر. جالب نیست که نباید تعجب آور باشد ، زیرا با توجه به CrystalDiskInfo نگاهی عمیق به نظر نمی رسد. در ضمن ، ما در تست بعدی ما متوجه دمای بالاتر در CrystalDiskInfo روی دیسک شده ایم.

toshiba-canvio-basic-crystaldiskinfo

آزمایش “chkdsk” ما در ویندوز 10 حدود دو ساعت طول کشید ، اما خوشبختانه هیچ خطایی پیدا نکرد. بر خلاف CrystalDiskInfo ، این تست یک شیرجه عمیق را به درون درایو می برد و آن را برای خوشه ها و بخش های بد اسکن می کند. خوشبختانه ، مبانی Canvio تمیز شد.

ما در حین آزمایش متوجه شدیم که درایو در صورت عدم استفاده ، خود را خاموش می کند ، این بسیار مفید است برای طولانی کردن عمر درایو ، اما این بدان معنی است که یک دقیقه طول می کشد که دیسک بعد از بیکار بودن از خواب بیدار شود. این یک تفاوت مهم نیست ، اما لازم به ذکر است.

ضمانتنامه & پشتیبانی

توشیبا با درایو Canvio Basics شما دارای یک سال ضمانت محدود است ، و اگرچه این نصف زمانی است که وسترن دیجیتال با درایوهای Elements شامل می شود ، توشیبا روشن می کند که گارانتی گنجانده شده است. همانطور که گفته شد ، تنها پرونده درایو هنگام وصل کردن آن ، یک .pdf است که جزئیات گارانتی را توضیح می دهد.

toshiba-canvio-basic-2

از آنجا که این یک ضمانت محدود است ، بسیاری از مقررات موجود در آن وجود دارد. به طور خلاصه ، اگر توشیبا می تواند هرگونه سوءاستفاده از طرف شما را که باعث خرابی درایو شود ، توجیه کند ، درخواست گارانتی شما قابل تقدیر نیست. به علاوه ، موارد گمشده مانند کابل USB موجود ، تحت ضمانت تعویض نمی شوند.

هیچ پشتیبانی از خارج از این وجود ندارد. پیدا کردن صفحه پشتیبانی از درایو ما به اندازه کافی سخت بود – شما باید با شماره سریال جستجو کنید – اما این صفحه ناامید کننده تر بود. شما می توانید راهنمای شروع سریع را در صفحه پشتیبانی بارگیری کنید ، اما هیچ درایور ، نرم افزاری یا مدرک پایگاه دانش برای کمک به شما وجود ندارد.

این مسئله به ویژه نگران کننده است ، زیرا کاربران macOS باید درایو را برای استفاده از دستگاه خود مجدداً تغییر دهند ، و این در راهنمای شروع سریع قرار نمی گیرد. شماره تلفنی پشتیبانی وجود دارد که می توانید با آن تماس بگیرید ، اما این کار بسیار ناشایستی برای چیزی است که باید در راهنمای راه اندازی باشد.

حکم

درایوهای Canvio Basics چیزی غیر از هارد های خارجی نیستند که می توانید کوله پشتی خود را بکشید – یا بهتر بگوییم به آرامی. اگر به دنبال نقل و انتقالات فوق سریع یا بیرونی ناهموار هستید ، بهتر است با گزینه دیگری پیش بروید ، اما اگر به دنبال گزینه ای ارزان برای گسترش حافظه لپ تاپ یا گرفتن فیلم در حال حرکت هستید ، یک درایو Canvio Basics کافی است.

با این وجود ، ما به شما توصیه می کنیم بررسی های دیسک سخت خارجی دیگر ما را بخوانید. توشیبا کار را با درایوهای Canvio Basics انجام می دهد ، اما می توانید با وسترن دیجیتال یا Seagate بیشتر برای پول خود بدست آورید.

نظر شما در مورد مبانی Canvio چیست؟ آیا شما هم فکر می کنید Seagate Backup Plus Portable معامله بهتری است؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن متشکریم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map