بهترین نرم افزار مدیریت پروژه برای مشاغل کوچک در سال 2020

بهترین نرم افزار مدیریت پروژه برای مشاغل کوچک می تواند به شما در برنامه ریزی مؤثرتر پروژه ها و بهبود ارتباط در کل سازمان کمک کند. در صورت استفاده صحیح ، می تواند سود شما را نیز بالا ببرد.

علاوه بر کمک به شما در تعیین وظایف و تعیین مهلت ، ابزارها می توانند به شما در پیگیری زمان ، برآورد هزینه و تجزیه و تحلیل در هنگام انجام پروژه های شما کمک کنند. آنها همچنین می توانند در صورت نیاز به بهبود شرایط به شما هشدار دهند.

گزینه های زیادی وجود دارد ، بنابراین ممکن است تعجب کنید که از کجا شروع کنید. بیایید ببینیم چه چیزی در آنجا است و ارزیابی می کند که چه ابزارهایی می تواند برای شما و تیم شما انجام دهد.

بهترین نرم افزار مدیریت پروژه برای مشاغل کوچک 2020

آنچه یک ابزار مدیریت پروژه را برای کسب و کارهای کوچک مفید می کند?

در هنگام انتخاب یک بستر مناسب چندین نکته وجود دارد که باید در مورد آنها فکر کنید. بیایید برخی از آنها را اجرا کنیم. ما روی مشاغل با حدود 10 تا 50 نفر از کارمندان تمرکز می کنیم ، بنابراین سیستم عامل هایی که برای بسیاری از کاربران ارزش خوبی دارند ، بسیار رتبه بندی می کنند. ما فرض می کنیم که مشاغل برای پول خرج کنند ، بنابراین ما روی سیستم عامل های گران قیمت خیلی سخت گیر نخواهیم شد ، مشروط بر اینکه ارزش آنها را ارائه دهند.

با رشد تجارت ، ارتباطات از اهمیت بیشتری برخوردار می شوند. بسیاری از ابزارهای مدیریت پروژه با داشتن سرپرستی یک تیم بسیار خوب کار می کنند ، اما وقتی یک تیم کوچک فراتر بروید ، مهم است که سیستم های ارتباطی و تعیین تکلیف یک پلتفرم قادر به پیگیری بسیاری از افراد در انجام کارهای مختلف باشد.

ابزارهایی که به شما امکان می دهند چندین پروژه ایجاد کرده و بین آنها ارتباط برقرار کنید نیز مفید خواهند بود. از آنجا که تیم های پروژه اطلاعات بیشتری کسب می کنند ، به همین راحتی جریان نمی یابد. نرم افزار مناسب می تواند به این امر کمک کند.

ما همچنین می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که مردم فقط آنچه را که لازم دارند ، می بینند. برای مثال شما لزوماً نمی خواهید برنامه های بازاریابی را با توسعه دهندگان خود به اشتراک بگذارید. قادر به تقسیم بندی و کنترل آنچه افراد و گروهها می توانند ببینند و انجام دهند مفید خواهد بود.

خوشبختانه ، پیچیدگی چیزی است که نرم افزار در آن خوب است ، بنابراین آوردن هماهنگی با هرج و مرج بسیار غیرممکن است.

بسیاری از سیستم عامل ها از ویژگی هایی برای کمک به شما در ردیابی زمان و مدیریت هزینه ها برخوردار هستند. مشاغلی که وقت و هزینه خود را در نرم افزار مدیریت پروژه سرمایه گذاری می کنند ، می خواهند بدانند که در حال دریافت ارزش هستند. بازده حساب های سرمایه گذاری و ابزارهای تخمین می توانند به شما كمك كنند تا هزینه های خود را تعیین كنید و روش خود را اصلاح كنید.

امنیت همچنین مورد توجه اصلی مشاغل است. علاوه بر محرمانه نگه داشتن داده های شما ، ممکن است شما نیاز به استفاده از نرم افزاری داشته باشید که مطابق با قوانین خاص است ، به خصوص اگر اطلاعات مشتری را انجام دهید.

اگر تیم بزرگی از افراد دارید که ممکن است از لحاظ فنی مهارت نداشته باشند ، خدمات و پشتیبانی نیز مفید هستند. توانایی کمک به سرعت کمک می کند یک مزیت است. شروع با یک ابزار جدید می تواند پرهزینه باشد ، به خصوص اگر افراد زیادی درگیر آن باشند ، بنابراین ابزارهایی که به شما در این امر کمک می کنند استقبال می کنند.

سکوی مورد علاقه ما در این گروه Wrike است که همه موارد را ارائه می دهد ، بنابراین اجازه دهید ابتدا به آن نگاه کنیم.

خطای

Wrike یکی از بهترین سیستم عامل های خارج از کشور است و نسبت به برخی از رقبای خود ، حرفه ای تری نسبت به آن دارد. این شامل زیر مجموعه ها و مدیریت وابستگی است که به شما امکان می دهد موانع جاده ای را مشخص کنید و ببینید که چگونه تغییرات یا تأخیر در کارها روی برنامه شما تأثیر می گذارد.

وابستگی های چروک

این مسئله به ویژه مهم است که تیم شما از اندازه ای فراتر رود که در یک جلسه سریع تیم بتوانید مواردی را بیان کنید. می توانید چگونگی متناسب بودن مسائل را مرتباً پیگیری کنید و مشکلات و برنامه ریزی به صورت خودکار را شناسایی کنید.

Wrike انتخاب بسیار خوبی از نمایش ها دارد. علاوه بر لیست آن ، تابلوها ، نمودارها و تقویم های گانت ، جدول زمانی ، تحلیلی و گزارش وجود دارد. می توانید وظایف را اضافه کنید ، آنها را به مردم اختصاص دهید و اطلاعاتی مثل مهلت اضافه کنید. نمایش های مختلف به شما امکان می دهد تا آن اطلاعات را به روش های مختلف ضبط کنید.

Wrike به شما امکان می دهد گزارش های مختلفی تهیه کنید. آنها برای تولید آسان بوده و راهی مناسب برای ادغام اطلاعات در مورد فعالیت های تیم شما هستند. می توانید لیستی از کارهای غیر واگذار شده ، وظایف معوق را دریافت کنید و ببینید چه کسی به چه چیزی اختصاص یافته است.

قالب های Wrike

قالبهایی برای کمک به شما در شروع کار وجود دارد. مشاغل از الگوی راه اندازی محصول قدردانی می کنند ، اما موارد بسیاری دیگر وجود دارد. یک الگوی kanban نیز وجود دارد. اگر Kanban تنها چیزی است که شما نیاز دارید ، بررسی Trello و راهنمای مبتدی ما Trello را بخوانید.

رابط کاربری Wrike شلوغ است و زمان بیشتری برای تفسیر از ساده ترین ابزارهای مدیریت پروژه می گیرد ، اما هنگامی که به آن عادت کردید ، گزینه های زیادی که ارائه می دهد ، آن را به ابزاری قدرتمند تبدیل می کند.

تأیید هویت دو عاملی و کنترلهای سخت کاربر Wrike ، این گزینه را برای افرادی که در مورد امنیت نگران هستند ، انتخابی برتر است. همچنین می توانید کلمات عبور قوی را برای تیم خود اجباری کنید.

اگر گیر کرده باشید ، Wrike از پشتیبانی با کیفیت عالی برخوردار است. در آخرین روز تعطیلات شکرگذاری که آخرین بار آن را آزمایش کردیم ، فقط 30 دقیقه به ما بازگشت. این پایگاه همچنین دارای دانش قوی است ، بنابراین شما می توانید مشکلات خود را نیز حل کنید.

Wrike نسخه های دسک تاپ برای macOS و Windows و همچنین برنامه های موبایل برای Android و iOS دارد. 

این یک بستر عالی برای ارائه مشاغل است. این یک ابزار پیشرفته است که پر از ویژگی های آن است ، اما تشخیص تیم شما برای این چندان دشوار نیست. اطلاعات بیشتر در مورد آن را در بررسی Wrike ما بخوانید.

دوشنبه

monday.com ابزار مدیریت کلی پروژه مورد علاقه ما است. این لیست در لیست بهترین نرم افزارهای مدیریت پروژه قرار دارد. در بررسی monday.com ما در مورد رابط کاربری برجسته آن صحبت کردیم. طراحی آن به تیم شما کمک می کند تا از این موضوع دریابید و مدت زمان لازم برای صرف کمک و پشتیبانی را به حداقل برساند.

این زیر مجموعه ها یا وابستگی ها را ندارد ، بلکه چیزهای ساده را حفظ می کند ، به شما این امکان را می دهد که وظایف را به افراد اختصاص دهید و ببینید چه کسی با استفاده از انتخاب نظرات خود چه کاری را انجام می دهد. نمای صفحه ، جدول زمانی ، تقویم و نقشه وجود دارد که روشهای زیادی برای استفاده از آن به شما ارائه می دهد. نحوه استفاده از مقاله تخته kanban به شما در درک یکی از آنها کمک می کند.

دوشنبه

monday.com با عدم امکان وابستگی محتوای آیتم ها با جزئیات بسیار زیاد ، عدم وابستگی خود را جبران می کند. می توانید زمینه های مرتبط با هر یک را انتخاب کنید و تعداد دلخواه خود را اضافه کنید. این امر باعث می شود monday.com را تنظیم کنید تا انواع داده ها را نمایش دهد.

این برنامه شامل 50 گیگابایت فضای ذخیره سازی در ارزان ترین برنامه خود است ، اما در سطح Pro نامحدود می شود. محدودیت اندازه پرونده 500 مگابایت برای پرونده های انفرادی وجود دارد ، بنابراین اگر با فیلم های بزرگ یا پرونده های .iso کار می کنید ، به بهترین فضای ذخیره‌سازی ابری ما برای مقاله فایلهای بزرگ نگاهی بیندازید..

می توانید داده ها را با بسیاری از سیستم عامل ها از طریق ادغام monday.com به اشتراک بگذارید. علاوه بر Trello ، Slack و Dropbox ، می توانید از Zapier برای تبادل داده با طیف گسترده ای از برنامه ها استفاده کنید.

monday.com هزینه

monday.com ارزان است. ارزانترین طرح آن در هر کاربر در هر ماه حدود 5 دلار هزینه دارد و در تکه های 5 کاربر به صورت صورتحساب صورت می گیرد که اگر چند ده عضو تیم داشته باشید خوب کار می کند.

امنیت آن بسیار قوی است ، با استفاده از TLS v1.2 برای محافظت از داده ها در هنگام ترانزیت و AES 256 بیتی که برای داده در حالت استراحت استفاده می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد آن ، توضیحات ما را در مورد رمزگذاری بخوانید.

گزارش های حسابرسی monday.com برای مدیرانی که می خواهند بدانند چه کسی چه کاری انجام داده است مفید خواهد بود. ثبت نام و کنترل رمز ورود محدود به دامنه آن به حفظ امنیت کارمندان شما کمک می کند ، همانطور که تأیید هویت دو عاملی را که در هر نقشه به دست می آورید.

در کل ، monday.com یک انتخاب عالی برای مشاغل کوچک ، قدرتمند و آسان برای کار با آن است.

LeanKit

LeanKit ابزاری مبتنی بر kanban است ، اما پیشرفته تر از ابزارهای مشابه مانند Trello است و چندین ویژگی پیشرفته دارد. این در حدود تابلوهایی است که شما به آنها کارت اضافه می کنید. کارتها از آنجا که وضعیت را تغییر می دهند از چپ به راست حرکت می کنند.

leankit-kanban

آنچه در مورد نسخه kanban LeanKit خوب است این است که می توانید آن را برای تیم های مختلف به بخش های مختلف تقسیم کنید. به نظر گیج کننده است ، اما در عمل ، شما می توانید بر روی بخش خود تمرکز کنید در حالی که هنوز هم قادر هستید بررسی کنید که دیگران چه کسانی هستند. این عالی است اگر محل کار شما به چندین تیم تقسیم شود و شما می خواهید مردم را از آنچه گروه های دیگر انجام می دهند آگاه باشید.

کارتهای آن حاوی انواع مختلفی از اطلاعات ، مانند تاریخ شروع و پایان است. می توانید آنها را به مردم اختصاص دهید ، آنها را در اولویت قرار دهید و به آنها دسته بندی کنید.

شما می توانید روابط والدین و فرزند را بین کارتها ایجاد کنید ، و به طور مؤثری مدیریت وابستگی به شما ارائه می دهد. این یک ویژگی غیرمعمول در یک ابزار مبتنی بر kanban است ، بنابراین دیدن آن بسیار خوب است.

LeanKit جذاب ترین ابزار نیست ، اما خوب کار می کند. این اطلاعات بسیار مفیدی را روی صفحه نمایش می گیرد و هنگامی که یاد می گیرید آن را بخوانید ، جزئیات بیشتری از ابزارهای مشابه به شما ارائه می دهد.

LeanKit دارای انتخاب های خوبی از قالب ها ، از جمله الگوی معرفی عالی آن است که به عنوان تور ابزارها و ویژگی های آن عمل می کند. هرچند به راحتی از دست رفته است ، بنابراین به دنبال آن بگردید و هنگامی که برای اولین بار از LeanKit استفاده می کنید ، گردباد خود را به آن تحویل دهید.

ادغام LeanKit

LeanKit انتخاب کاملی از ادغام ها دارد ، و تعداد زیادی از برنامه نویسان در آنجا وجود دارد. به عنوان مثال می توانید از آن با GitHub و Jira استفاده کنید.

جریان leankit

همچنین می توانید آنچه را که تیم شما با ثبت فعالیت خود انجام داده است ، پیگیری کنید و ژنراتور نمودار آن شامل معیارهایی است که به شما کمک می کند عملکرد تیم خود را ردیابی کنید.

بسیاری از ویژگی های امنیتی مفید مانند کنترل گذرواژه ، قفل کردن حساب و ورود به سیستم وجود دارد. با اتحادیه اروپا و ایالات متحده مطابقت دارد. Privacy Shield و داده های ذخیره شده در سیستم عامل را رمزگذاری می کند ، به جز پیوست ها.

LeanKit از پشتیبانی عالی ، از جمله کتاب الکترونیکی مفید است که ارزش بررسی کردن دارد. همچنین یک مرکز یادگیری وجود دارد که پر از نکات و راهنمایی است. دارای پشتیبانی از تلفن و فرم تماس است. وقتی آنجا سؤال سختی از آن پرسیدیم ، طی چند ساعت پاسخی دریافت کردیم.

با قیمت اولیه 19 دلار برای هر کاربر در هر ماه ، LeanKit ارزان ترین انتخاب نیست ، اما برای ارائه مشاغل کوچک مقدار زیادی دارد و ارزش دیدن دارد.

Mavenlink

Mavenlink ، که می توانید در بررسی Mavenlink ما در مورد آن بخوانید ، به سمت تجارت است. این دارای ویژگی هایی است که به شما در مدیریت بودجه خود ، صدور صورتحساب برای مشتریان و پیگیری هزینه ها کمک می کند. به عنوان مثال می توانید برای خدماتی مانند PayPal فاکتور تهیه کنید.

شما می توانید وظایف ایجاد کنید ، آنها را به مردم اختصاص دهید و آنها را به زیرگروه ها تقسیم کنید. به هر وظیفه می توان نرخ ساعتی داد. سپس می توانید زمانی را که برای هرکدام هزینه کرده اید ردیابی کنید و به Mavenlink بپردازید که هزینه های خود را برطرف کنید.

علاوه بر اطلاع رسانی به مردم در مورد وظایف خود ، نمای فعالیت آن به شما امکان می دهد لیستی از همه تغییرات ایجاد شده را مشاهده کنید ، به راحتی پیگیری آنچه اتفاق افتاده است را آسان می کنید.

همچنین یک نمای گانت و نمای زمان و هزینه وجود دارد که در آن می توانید ببینید همه چیز برای شما هزینه دارد. Mavenlink شامل وابستگی ها است ، اما ما در راه اندازی آنها تلاش کردیم. برای ابزاری که بهتر از آنها استفاده کند ، به بررسی TeamGantt ما نگاهی بیندازید.

حریم خصوصی Mavenlink

Mavenlink مطابق مقررات عمومی حفاظت از داده ها و همچنین EU-U.S است. و Swiss-U.S سپرهای حریم خصوصی همچنین دارای گواهینامه SOC Type 2 است. به شما امکان می دهد گزینه های امنیتی و رمز عبور خود را نیز تنظیم کنید. برای راهنمایی بیشتر با آنها ، مقاله برتر مدیران رمزعبور ما را بررسی کنید.

Mavenlink مطالب راهنمایی زیادی برای صاحبان مشاغل که می خواهند پول کسب کنند وجود دارد. وقتی از سیستم عامل استفاده می شود ، یک پایگاه دانش دقیق دارد ، اما ما با استفاده از سیستم راهنمایی آن چند مورد جزئی پیدا کردیم.

مخفیگاه-هزینه ها

Mavenlink در جنبه مالی مدیریت پروژه متمرکز شده است و ویژگی های بسیاری برای آسانتر کردن آن دارد. به گفته این ، چند اشکال جزئی دارد و استفاده از آن دشوار است. به طور کلی ، هر کسی که به دنبال این است که مدیریت بودجه را به بخشی اساسی از گردش کار خود تبدیل کند ، یک انتخاب جدی است.

اگر می خواهید به دنبال منابع مالی خود باشید ، برای کمک به بهترین نرم افزار حسابداری نگاهی بیندازید.

پروژه های آسان

Easy Projects یک پلت فرم با کیفیت بالا است ، عموماً عاری از اشکالات و مشکلات جزئی. بسیاری از ویژگی های تجاری مناسب مانند ردیابی زمان و هزینه وجود دارد. “دنباله حسابرسی” وجود دارد که به شما امکان می دهد هر آنچه را تیم شما انجام داده است را نگه دارید.

این مرکز فعالیت یک لیست کار را با نمودار گانت ترکیب می کند. همچنین یک هیئت مدیره کانبان و یک گزارشگر قدرتمند وجود دارد که به شما امکان می دهد داده های پروژه را بصورت بصری ارائه دهید. می توانید گزارش های صورتحساب را برای مشتریان ایجاد کرده و مشکلات برنامه ریزی را مشخص کنید.

شما کنترل زیادی روی نقش ها و اعلان ها به دست می آورید و انواع مختلفی از گزینه ها در دسترس شما است ، به شما امکان می دهد پروژه های آسان را متناسب با نیاز خود تنظیم کنید..

پروژه های آسان-فعالیت-مرکز

Easy Projects دارای یک پروژه نمونه مفید است که مانند LeanKit ویژگی های آن را به شما منتقل می کند و به شما نشان می دهد که اگر فعالیت های مربوط به کارهای گنجانده شده را امتحان می کنید چگونه از آن استفاده کنید.

پروژه های آسان ذخیره سازی

پروژه های آسان بسته به برنامه شما 50 GB-500 گیگابایت فضای ذخیره سازی را ارائه می دهد. چندین ادغام در دسترس است از جمله Gmail ، Evernote و Zapier.

این جذاب ترین پلتفرم نیست ، که به نظر می رسد موضوعی با ابزارهای متمرکز بر مشاغل است ، اما ویژگی های بسیاری را ارائه می دهد بدون اینکه کاربران را پیچیده تر کنید.

این گزینه های امنیتی زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. می توانید کلمات عبور خود را کنترل کرده و کاربران غیرفعال را مسدود کنید. این سیستم ورود به سیستم SAML را ارائه می دهد و شما می توانید مکانی را انتخاب کنید که داده های شما در آن میزبانی شود ، که در صورت داشتن شرایط قانونی برای فکر کردن در مورد ذخیره سازی ممکن است مفید باشد.. 

دارای گواهینامه های SOC 1، SOC 2 و HIPAA است و از پشتیبان گیری های مداوم و ژئو-افزونگی استفاده می کند. این بدان معناست که اگر یک مرکز داده به خطر بیفتد ، داده های شما از بین نمی روند.

ما چند مشکل جانبی برای Easy Projects پیدا کردیم ، اما ممکن است آنها برای کاربران تجاری خیلی مشکل ساز نباشند. برنامه آموزش اجباری ممکن است مفید باشد و تماسهای مکرر فروش چندان برای بخش تهیه شما خسته کننده نخواهد بود ، که احتمالاً برای چنین مواردی عادت دارد.

برنامه ها با 24 دلار در هر کاربر در هر ماه شروع می شوند. ارزان نیست ، اما با آن چیزهای زیادی می گیرید. اگر مطمئن نیستید ، از حساب کاربری سرمایه گذاری بازده آن را بررسی کنید تا تصور کنید که چه کاری می تواند برای شما انجام دهد. این ادعا می کند خود را در مدت سه ماه پرداخت کند.

این برنامه دارای برنامه های موبایل برای Android و iOS است. اطلاعات بیشتر در مورد آن را در بررسی پروژه های آسان ما بخوانید.

سایر سکوها

چند سیستم عامل دیگر با کیفیت دیگر وجود دارد که پنج مورد برتر ما را کاملاً رقم نمی زند. اکنون به طور خلاصه آنها را اجرا خواهیم کرد.

صفحه هوشمند

Smartsheet ابزاری قدرتمند است که در نگاه اول مانند صفحه گسترده به نظر می رسد ، اما روش های بسیاری برای مشاهده داده های شما مانند تقویم ، جدول زمانی و صفحه کانبان را در بر می گیرد..

صفحه هوشمند

این امنیت قوی ، از جمله رمزگذاری AES 256 بیتی دارد ، و قول می دهد داده های شما را تا آنجا که می تواند خصوصی داشته باشد. مقاله ما را در مورد نظارت اسنودن و نظارت بر دولت بخوانید تا بدانید که چقدر سخت است.

برنامه کاری Smartsheet برای هر کاربر در هر ماه 25 دلار هزینه دارد ، اما اگر می خواهید آن را بررسی کنید یک آزمایش رایگان 30 روزه وجود دارد. اطلاعات بیشتر در مورد آن را در بررسی Smartsheet ما بخوانید.

آسانا

Asana یکی دیگر از سیستم عامل های مورد علاقه ما است. این یک انتخاب عالی برای تیم های کوچکتر است ، که جشن های آن راهی عالی برای پاداش در انجام کار است. برای مشاغل کوچک نیز انتخاب بدی نیست. 

asana-جشن

رسیدن به ماسک های بیرونی و بازیگوش آن آسان است با ابزاری قدرتمند و با کیفیت. این برنامه یک برنامه رایگان دارد و سیستم عامل های پرداخت شده آن با قیمت 9.99 دلار ارزان برای هر کاربر در هر ماه شروع می شوند.

بررسی Asana ما با جزئیات بیشتر در مورد آن بحث می کند ، و راهنمای مبتدی Asana ما چند نکته در مورد چگونگی به دست آوردن بهترین نتیجه از آن ارائه می دهد.

قابل شنیدن

آخرین و مهمترین چیزی که قابل پخش است این سکوی خوب همه جانبه است ، اما “بلوک” های آن شایسته ذکر ویژه ای هستند. بسیاری از سیستم عامل ها دارای برنامه های افزودنی و ادغام هستند ، اما پخش کننده شامل موارد اضافی قدرتمند و تخصصی است که در صورت برآورده شدن با نیازهای تجاری شما می تواند تغییر دهنده باشد.

بلوک قابل پخش

به عنوان مثال می تواند متن را به طور خودکار ترجمه کند ، همچنین متن را از تصاویر استخراج کند. اگر جریان کاری شما شامل آن موارد یا هر چیز دیگری باشد که می تواند آن را تحت تأثیر قرار دهد ، می تواند تأثیر مثبتی بر روی خط پایین شما بگذارد.

Airtable به دلیل پتانسیل بالایی که برای کار در اتومبیل دارد ، ارزش بررسی دارد. نگاهی دقیق تر به بررسی Airtable ما بیندازید.

افکار نهایی

تمام نرم افزاری که مورد بررسی قرار گرفته ایم ، چیزی را در جدول نشان می دهد و می تواند یک دارایی در مجموعه ابزارهای مدیر پروژه باشد. برنامه ریزی روی ابر می تواند ارتباطات را بهبود ببخشد و راهی آسان برای همه فراهم کند تا ببیند چه اتفاقی می افتد. این به مدیران اجازه می دهد تا از آنچه اتفاق می افتد آگاه باشند و توانایی خود را در حل مشکلات و واکنش در برابر مسائل بهبود بخشند.

تمام ابزارهای موجود در این لیست یک آزمایش آزمایشی رایگان در دسترس است ، بنابراین می توانید بدون نیاز به پیش نمایش مقدماتی ، کارهایی را که می توانند انجام دهند ، بررسی کنید. 

اگر سعی کرده اید برای کمک به مشاغل خود از هر یک از سکوهای مورد بحث استفاده کنید ، لطفاً به ما بگویید که چگونه در این نظرات رفت. ممنون که خوندید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me