نقد و بررسی نوت بوک Zoho – به روز شده در سال 2020

بررسی نوت بوک Zoho

نوت بوک Zoho نوت بوک آسان برای استفاده ، ممکن است قاتل Evernote که ظاهرا می خواهد باشد ، نیست ، اما هنوز هم بسیاری از کاربران را ارائه می دهد. علاوه بر این ، تقریباً بهترین ظاهر در نوع خود در آنجا وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر ، بررسی کامل نوت بوک Zoho ما را بخوانید.


مانند بسیاری از بخش های بازاریابی قبل از آنها ، تیم پشت نوت بوک Zoho نوت بوک ابری خود را به عنوان یک قاتل Evernote طراحی می کند. این امر منطقی است ، البته با توجه به اینکه این نظر رایج در همه گوشه های interwebz ، از جمله گوشه کوچک ما در اینجا در Cloudwards.net ، وجود دارد که Evernote بهترین برنامه یادداشت برداری در کل است.

با این حال ، در مورد نوت بوک Zoho ، بسته به نیازهای شخصی شما برای نوت بوک ، می توانید درخشش حقیقت را برای این ادعا داشته باشید. در حالیکه ورود Zoho تقریباً رزومه چشمگیری از ویژگی هایی که Evernote (یا OneNote برای آن موضوع) در اختیار دارد ، وجود ندارد ، اما هنوز عشق کمی وجود دارد ، با شروع قیمت آن.

نوت بوک Zoho کاملاً رایگان است و به شما امکان می دهد یادداشت ها و نوت بوک های نامحدودی را در ابر ایجاد کنید بدون اینکه مجبور شوید یک پنی را صرف کنید. علاوه بر این ، در حالی که هیچ برنامه دسک تاپ ارائه نشده است ، رابط وب نوت بوک Zoho یک اثر هنری است ، درست در زیر جلد های دستی که برای چاپ نوت بوک های شما موجود است.

در بررسی نوت بوک Zoho آینده ، ما نگاهی دقیق تر به برنامه می بینیم تا ببینیم از کجا بالا می رود و از کجا می افتد تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا این بهترین نوت بوک دیجیتالی برای افکار ، یادداشت های جلسات و مانیفست شماست.

گزینه های دیگر برای نوت بوک Zoho

نقاط قوت & نقاط ضعف

امکانات

نوت بوک Zoho ابزاری جهت یادداشت برداری وب است. هیچ مشتری رومیزی مانند شما با OneNote ، Evernote و Box Notes پیدا نمی کنید (بررسی جعبه یادداشت های ما را بخوانید). با این وجود ، اگر می خواهید یادداشت برداری کنید در حالی که در مترو گیر کرده اید یا در یک کافی شاپ عقب می زنید ، برنامه های هوشمند برای Android و iOS وجود دارد..

یادداشت ها ، که Zoho آنها را “کارت” می نامد ، می تواند در نوت بوک ها سازماندهی شود. این نوت بوک ها را می توان برای شناسایی سریعتر جلد اختصاصی قرار داد و در قالب کاشی مناسب نمایش داده شد.

کارتها خودشان نیازی به متن ندارند. نوت بوک Zoho شش نوع مختلف دارد که در واقع می توانید انتخاب کنید:

 • کارت متنی: یادداشت های متنی را تایپ کنید
 • کارت چک لیست: ایجاد لیست های انجام ، دستور العمل ها و غیره
 • کارت صوتی: ضبط کردن یادداشت های صوتی ، سخنرانی ها و غیره.
 • کارت عکس: اضافه کردن تصاویر ، اسکن ها ، و غیره.
 • کارت اسکچ: یادداشت های دست نویس یا نمودارهای دستی را بنویسید
 • کارت پرونده: پی دی اف ، اسناد ، صفحه گسترده و غیره را ضمیمه کنید.

اگر می خواهید چیزی پویاتر ایجاد کنید ، در کارت های متنی نیز می توانید لیست های چک و تصاویر را اضافه کنید. اسکچ و کارت های صوتی فقط با استفاده از برنامه های Android و iOS ایجاد می شود ، متأسفانه ، و نه رابط مرورگر.

یادداشت های دست نوشته (که گاه به آن “جوهر” می گویند) که در کارت اسکچال تالیف شده نیز نمی تواند به صورت خودکار به متن مانند آنچه با یک OneNote تبدیل شده اند تبدیل شود (بررسی OneNote ما را بخوانید). علاوه بر این ، در حالی که می توانید اسناد را با تلفن هوشمند خود اسکن کنید ، Zoho Notebook هیچ الگوریتمی برای تشخیص شخصیت نوری (OCR) برای استخراج متن از .pdfs یا تصاویر بسته بندی نمی کند..

برای گردآوری تحقیقات وب ، Zoho دارای کلیپ وب مناسب و معقولی است که می توانید برای ضبط لینک های صفحه وب ، متن انتخاب شده یا تصاویر از آنها استفاده کنید و آنها را به یک نوت بوک اضافه کنید.

اطلاعات محل سکونت به Zoho ارسال می شود تا به شما کمک کند یادآوری کنید که یادداشت های خود را از کجا یادداشت کرده اید. با این حال ، اگر نگران حفظ حریم خصوصی هستید ، مجبور نیستید اجازه دهید مکان خود را بررسی کنید. اگر در یک شبکه عمومی WiFi هستید و از اینترنت خود مانند VPN مانند شما محافظت می کنید ، به هر حال مکان دقیق نخواهد بود (به بهترین راهنمای VPN ما مراجعه کنید).

علاوه بر ساماندهی آنها در نوت بوک ها ، می توانید notecard های مربوطه را در پشته ها دسته بندی کنید. با این حال ، نوت بوک Zoho به شما اجازه نمی دهد تا کارت ها را با برچسب (مانند ایده های کتاب ، دستور العمل های مورد علاقه ، مکانهایی برای بازدید) برچسب گذاری کنید. همچنین نمی توانید یادداشت ها را با پیوندهای جاسازی شده متصل کنید ، این یک ضربه گیر است. این گمشده ها ، این گزینه را برای یك پروژه تحقیقاتی پیچیده انتخاب ضعیف كرده است.

در حالی که می توانید یادداشت ها را به دیگران ایمیل کنید ، در غیر این صورت نوت بوک Zoho در اشتراک گذاری ویژگی های زیادی ندارد. به عنوان مثال ، با Evernote می توانید نوت بوک های مشارکتی ایجاد کنید که می توانید از آنها برای جمع آوری تحقیق با دیگران استفاده کنید (بررسی Evernote ما را بخوانید).

علاوه بر این ، هیچ دستور العمل IFTTT یا Zapier برای ایجاد خودکار یادداشت از ایمیل ، پست های رسانه های اجتماعی و موارد مشابه وجود ندارد.

به طور کلی ، نوت بوک Zoho فقط قابلیت های یک نوت بوک پیشرفته تر را ندارد. با این حال ، این بدان معنی نیست که هیچ طاقچه ای ندارد. همانطور که در دو بخش بعدی بحث خواهیم کرد ، هم قیمت و هم تجربه کاربر نوت بوک Zoho ، آن را به ابزاری ارزشمند برای کسانی که به دنبال یک ابزار ساده تر روزنامه نگاری آنلاین هستند (مانند نوجوانان با روحیه) تبدیل می کند..

قیمت گذاری

مانند Google Keep (بررسی Google Keep ما را بخوانید) ، نوت بوک Zoho کاملاً رایگان است. شما می توانید بدون محدودیت هر تعداد یادداشت و نوت بوک ایجاد کنید. این چیزی است که آن را از هر دو OneNote و Evernote جدا می کند ، اگرچه هر دو نوت بوک دارای نسخه های رایگان محدودی هستند.

مهمتر از این که رایگان باشد ، نوت بوک Zoho شما را با تبلیغات بمباران نمی کند. در اصل ، این برنامه به جز انتشار نام Zoho هیچ ارزش درآمدی برای این شرکت ندارد. Zoho ، البته ، بسیاری از محصولات دیگر برای تهیه و فروش از جمله ابزارهای CRM و یک برنامه حسابداری دارد که با بهترین نرم افزار حسابداری در آنجا وجود دارد (بررسی کتابهای Zoho ما را بخوانید).

اگرچه رایگان همیشه خوب است ، ارزش آن به ویژگی ها نیز وابسته است ، به ویژه هنگامی که این ویژگی ها باعث صرفه جویی در وقت و بهبود کیفیت کار می شوند. همانطور که در بخش ویژگی های ما در بالا ذکر شد ، در حالی که نوت بوک Zoho دقیقاً از ویژگی ها بی بهره است ، مطمئنا بسیاری از موارد خوب از دست رفته اند. در صورت عدم ایجاد درآمد ، باید تعجب کنیم که آیا Zoho نیز تلاش زیادی برای بهبود خواهد کرد یا خیر.

به گفته این ، اگر به دنبال یک ابزار یادداشت اولیه هستید ، قیمت آن با نوت بوک Zoho مناسب است.

تجربه ی کاربر

برای کسانی که طرفدار نوت بوک های مبتنی بر وب نیستند و به جای آن مشتری های دسک تاپ را ترجیح می دهند ، ممکن است نوت بوک Zoho فقط نظر شما را تغییر دهد. از بسیاری جهات ، این یکی از زیباترین برنامه های آنلاین طراحی شده در آنجا ، نوت بوک یا موارد دیگر است.

در حالی که ممکن است مینیمالیسم رویکردی باشد که بیشتر سرویس های ابری با رابط های آنلاین انجام می دهند ، بسیاری از افراد به این فکر نمی کنند که مانند نوت بوک Zoho کاملاً واضح و تمیز هستند. طراحی باعث می شود تمرکز روی یادداشت برداری با حداقل حواس پرتی آسان شود.

حاشیه سمت چپ پیوندهایی است که به طور عمودی برای “نوت بوک” ، “همه یادداشت” و “جستجو” ذکر شده است. در پایین پایین ، می توانید به تنظیمات و اطلاعات حساب خود دسترسی پیدا کنید.

برای ایجاد یک نوت بوک جدید ، فقط باید روی نماد “+” در نزدیکی بالای برنامه وب کلیک کنید. با این کار نوت بوک به نام “بدون عنوان” با یک پوشش تصادفی ایجاد می شود. می توانید با کلیک بر روی آن و تایپ نام جدید ، نام نوت بوک را تغییر دهید.

به نوت بوک ها می توان کاورهای شناسایی را ارائه کرد تا به شما کمک کند سریع از طریق آنها مرتب شوید. همانطور که گفته شد ، Zoho برخی از پوشش هایی را که می توانید استفاده کنید ، فراهم می کند یا می توانید طراحی خود را انجام دهید. برای تغییر یک پوشش ، فقط روی آن راست کلیک کرده و “تغییر پوشش” را از فهرست انتخاب کنید.

به نظر می رسد در ابتدا سرخوش بی نتیجه است اما ویژگی جلد نوت بوک تجربه کاربر را افزایش می دهد. شناسایی یک تصویر منحصر به فرد با رنگ روشن و بی نظیر راهی بسیار سریعتر برای یافتن نوت بوک شما در بین درهم و برهمی است.

ایجاد کارت می تواند با استفاده از کنترل های سمت راست از آیکون ایجاد نوت بوک با دکمه های جداگانه برای متن ، عکس ، لیست چک و یادداشت های پرونده انجام شود.

کلیک کردن روی کارت متنی کارت را بالا می برد و می توانید بلافاصله شروع به تایپ کردن یادداشت خود کنید.

چند گزینه اصلی برای قالب بندی متن وجود دارد ، مانند: جسورانه ، زیرنویس و برنامه های مکشوفه. همچنین می توانید لیست های بولت و شماره گذاری کرده و پاراگراف ها را تراز کنید. مطمئناً گزینه های قالب بندی زیادی وجود ندارد که با OneNote دریافت کنید ، اما به شما امکان می دهد متن را در هر مکانی که می خواهید در یک یادداشت قرار دهید.

حداقل می توانید لیست های چک و تصاویر را در کارت های متنی نوت بوک Zoho وارد کنید. شما مجاز به ایجاد یک لیست چک یا کارت عکس جداگانه برای آن ها نیستید ، مگر اینکه شما بخواهید.

در پایین هر نوع کارت ، می توانید یک یادآوری ساعت زنگ دار تنظیم کنید ، که برای مدیریت لیست کارهای انجام شده با مهلت های ضمیمه مفید است. در صورتی که به طور اتفاقی چیزی را ننوشتید ، گزینه ای برای قفل کردن یادداشت های شما و برگرداندن نسخه های قبلی یادداشت ها نیز وجود دارد.

ما همچنین این واقعیت را دوست داریم که شما می توانید یادداشت ها را مستقیماً از Zoho به دیگران بفرستید تا اینکه مجبور شوید در یک ایمیل مجدداً آنها را بسازید.

برای یافتن یادداشتهای خاص بعداً ، نوت بوک Zoho یک عملکرد جستجو دارد و به شما امکان می دهد یادداشت ها را بر اساس نام ، تاریخ ایجاد شده و چند قسمت دیگر مرتب کنید. با این حال ، گزینه ای برای برچسب زدن یادداشت هایی مانند آنچه در بسیاری از برنامه های یادداشت برداری خواهید یافت وجود ندارد. این امر می تواند سازماندهی پروژه های تحقیقاتی را حتی با روکش های نوت بوک فانتزی دشوار کند.

به همین دلیل ، از دیدگاه کاربردی آسان ، اگر بسیاری از یادداشت های دیجیتالی را برای تدوین بدست آورید ، Evernote احتمالاً به لطف ویژگی نهایی سازمانی برتر (شایان ذکر است که ویژگی های کلی تر را ندارد) بهترین شرط بندی شماست..

با این حال ، برای کسانی که به دنبال یک ابزار روزنامه نگاری اساسی هستند ، طراحی ساده و عدم وجود هزینه نوت بوک Zoho ، آن را به یک انتخاب کاملی تبدیل می کند.

امنیت

Zoho در اواخر سال 2017 رمزگذاری در زمان استراحت را برای کلیه اسناد و پیوستهای پرونده ذخیره شده در سرورهای خود با استفاده از پروتکل AES به عنوان رمزگذار انجام داد. این شامل پیوست های آپلود شده با استفاده از نوت بوک Zoho و یادداشت های خود است. با این حال ، رمزگذاری در زمان استراحت فقط برای سرورهای ایالات متحده انجام شد ، نه برای حسابهای اروپایی.

مراکز داده Zoho با گشت و گذار در 7 24 24 ، تحت نظارت ویدیو تحت نظارت قرار گرفته و در برابر تخلفات با اسکنرهای بیومتریک (و ظاهراً دیوارهای ضد گلوله) نیز محافظت می شوند.. 

ارتباطات بین رایانه و ابر شما با استفاده از رمزگذاری امنیتی لایه حمل و نقل (TLS) و رمزگذاری AES محافظت می شود ، بنابراین آنها باید در برابر حملات وسط و انواع دیگر استراق سمع سایبری ایمن باشند..

نوت بوک Zoho گزینه ای برای تأیید هویت دو عاملی ندارد. این بدان معناست که هرکسی که گذرواژه شما را در اختیار داشته باشد می تواند با سهولت وارد حساب شما شود (با 2FA ، هنگام ورود به سیستم از یک دستگاه ناآشنا ، یک کد امنیتی اضافی لازم است).

به طور خلاصه ، نوت بوک Zoho امن ترین برنامه یادداشت برداری در آنجا نیست ، به ویژه هنگامی که می توانید یادداشت های مخصوص Evernote و OneNote را با استفاده از افزودنی شخص ثالث SafeRoom رمزگذاری کنید..

افکار نهایی

در حالی که طیف وسیعی از ویژگیهای از دست رفته مانند قالب بندی متن بهتر ، متن برچسب زدن ، اتصال متقابل توجه ، تشخیص شخصیت نوری و ادغام اتوماسیون با IFTTT و Zapier ، مانع از غصب Evernote می شود ، Zoho ادعا می کند ، ما هنوز نمی توانیم کمک کنیم اما دوست داریم نوت بوک Zoho.

بد برای پروژه های بزرگ پژوهشی ، نوت بوک Zoho جایگاهی در میان پانتوئل نوت بوک دیجیتال به عنوان ابزاری ساده برای روزنامه نگاری دارد. یک برنامه مرورگر مینیمالیستی و روتختی نوت بوک های روشن و رنگی ، همراه با هزینه و نت های نامحدود ، آن را برای این منظور ایده آل می کند.

ضبط صدا ، لیست چک و ویژگی های یادآوری گوشی هوشمند Zoho Notebook نیز مفید است ، اگرچه فکر می کنیم اجرای Google Keep (مطالعه Google Keep ما را بخوانید) اجرای این ویژگی های خاص کمی بهتر است.

این نوت بوک Zoho ما است. فراموش نکنید که سوالات و نظرات خود را در زیر بگذارید. ممنون از خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map