بررسی Simplenote – بروزرسانی شده در سال 2020

بررسی ساده

Simplenote یک برنامه یادداشت برداری ساده و خوب است که کار خود را به خوبی انجام می دهد ، اما در مورد آن است. در مقایسه با بهترین برنامه هایی که دارای بهترین نت هستند ، از لحاظ امنیتی و ویژگی هایی فاقد آن است و در اصل بوقلمون است. بررسی کامل Simplenote ما را بخوانید تا دقیقاً در کجا ناامید شوید.


Simplenote که توسط شرکت پشت وردپرس (Automattic) ساخته شده است ، ابزاری رایگان و منبع باز برای جمع آوری یادداشت ها است. اگرچه ما عاشق کارهای دیگری هستیم که Automattic انجام می دهد ، با این حال ، ما ناراحت هستیم که بگوییم برنامه یادداشت برداری آن تأثیر نمی گذارد.

هنگامی که آن را به سمت پایین می آید ، ویژگی های بیشتری از آن گنجانده شده است ، بدون نوت بوک ، ابزارهای قالب بندی یا رمزگذاری در زمان استراحت. اینها فقط چند نقص است که در این بررسی Simplenote به آنها اشاره خواهیم کرد. از طرف دیگر ، Simplenote از ویرایش نشانه گذاری و انتشار وب پشتیبانی می کند ، بنابراین افرادی که سعی در مدیریت یک وب دارند ممکن است یک معیار ارزش پیدا کنند.

اگر خود را مانند گذشته تحت تأثیر قرار دهید ، بهترین راهنمای یادداشت برداری ما چندین گزینه بهتر برای کلاس ضبط و یادداشت های جلسات یا گردآوری تحقیقات را لیست می کند. از طرف دیگر ، اگر شما پسر عموی توانمند Simplenote ، WordPress را دوست دارید ، به همان اندازه که انجام می دهیم ، ما بهترین میزبانی وب کامل برای مقاله وردپرس را داریم که شاید بخواهید آن را فهمیدید.

گزینه های ساده برای Simplenote

نقاط قوت & نقاط ضعف

امکانات

Simplenote به شما امکان می دهد تا یادداشت هایی ایجاد کنید و آنها را در ابر ذخیره کنید ، به طور خودکار آنها را با سایر دستگاه ها همگام سازی کنید تا همیشه آنها را در دست داشته باشید و هرگز فکر خود را از دست ندهید. برای تسهیل در همگام سازی یادداشت ، تیم توسعه دهنده Automattic برنامه های دسک تاپ برای Windows ، Linux و Mac و همچنین برنامه های هوشمند برای Android و iOS ساخته است.

همچنین یک نسخه وب از ابزار یادداشت ها وجود دارد که می توانید از هر مرورگر پشتیبانی شده دسترسی داشته باشید ، وقتی که در رایانه شخصی خود نیستید ، دستیابی به آن مفید است.

Simplenote همانطور که در ابتدا پیشنهاد کردیم ، به روش خوب و بد به نام خود زندگی می کند. در حالی که ما عاشق طراحی مینیمالیستی هستیم ، که بعداً هنگام تجربه کاربری با کاربر صحبت خواهیم کرد ، اما جزئیات زیادی برای تقویت یادداشت های شما وجود ندارد.

به عنوان مثال ، هیچ گزینه قالب بندی متن در نوار ابزار وجود ندارد ، حتی برای متن جسورانه ، برجسته یا برجسته. همچنین هیچ ابزار قرعه کشی و گزینه ای برای پیوست کردن تصاویر یا پرونده ها به نت وجود ندارد.

اگر واقعاً مانند کار کردن احساس می کنید ، Simplenote از زبان علامت گذاری پشتیبانی می کند که می توانید برای تغییر متن و جاسازی تصاویر استفاده کنید. با این حال ، نیاز به تایپ کد نشانه گذاری دقیقاً مطابق با روند طوفان مغزی نیست.

دو ویژگی دیگر که با Simplenote دریافت نکردید عبارتند از: توانایی ایجاد لیست های چک و تنظیم یادآوری. این ویژگی ها برای ایجاد لیست های سریع برای انجام کارها مفید هستند ، همانطور که با Google Keep هستند (بررسی Google Keep ما را بخوانید).

یکی دیگر از ویژگی های مهم نظارت Automattic ، محرومیت از نوت بوک برای سازماندهی یادداشت های خود در مواردی است که با Evernote دریافت می کنید (بررسی Evernote ما را بخوانید). حداقل می توانید یادداشت های برچسب برای مرتب سازی بعدی با برچسب های سفارشی (به عنوان مثال ، “دستور العمل” ، “ایده وبلاگ”).

Simplenote از اشتراک گذاری یادداشت پشتیبانی می کند. برای ایجاد ویرایش و یا انتشار یادداشت خود به صورت آنلاین برای دسترسی به هر کسی می توانید به یک همکار ایمیل ارسال کنید ، جایی که زبان نشانه گذاری مفید است. یک ویژگی نسخه نیز وجود دارد که به شما امکان می دهد ویرایش های ناخواسته را به عقب برگردانید.

به طور خلاصه ، Simplenote برای کسانی که به دنبال ابزاری برای تدوین یادداشت های دقیق هستند ، بسیار ساده است. بعداً ، در مورد چگونگی جلوگیری از این تجربه کاربر ، صحبت خواهیم کرد و سپس در مورد منطقه دیگری که Simplenote فاقد آن است ، بحث خواهیم کرد: امنیت. با این وجود ، چراغ روشنایی را روی یکی از نقاط قوت Simplenotes بگذارید: هزینه.

قیمت گذاری

Simplenote ممکن است ویژگی های بسیار اساسی یادداشت برداری را ارائه دهد ، اما همچنین رایگان و منبع باز است. درست است ، بسیاری دیگر از نوت بوک های ابری نسخه های رایگان نیز ارائه می دهند ، اما تعداد معدودی از آنها همیشه رایگان هستند. با استفاده از Simplenote ، می توانید یادداشت های بسیاری را که می خواهید ایجاد کنید بدون اینکه هیچگاه نگران ذخیره سازی یا محدودیت های پهنای باند ماهانه باشید.

با وجود آزاد بودن ، شما توسط تبلیغات درون برنامه بمباران نمی شوید. دشوار است بگوییم که چگونه Automattic از این ابزار درآمد کسب می کند ، مگر اینکه قسمت آخر بازی صرفاً به رسمیت شناختن نام برای سرویس زیرساخت ابری ، Simperion ، WordPress یا افزودنیهای مختلف آن در وردپرس باشد..

دقیقاً مانند نوت بوک Zoho ، یکی دیگر از برنامه های کاملا رایگان یادداشت برداری که می توانید در بررسی نوت بوک Zoho ما بخوانید ، باید تعجب کنیم که اگر عدم درآمد می تواند Simplenote را از همیشه بهبود ببخشد به هر روشی معنی دار. اگر باید حدس می زدیم ، می گوییم بله.

تجربه ی کاربر

در مرحله بعد ، ما به بررسی نسخه Windows 10 سرویس دهنده دسک تاپ ، موجود در فروشگاه برنامه Windows خواهیم پرداخت. علاوه بر مشتری برای لینوکس و MacOS ، نسخه ویندوز 8 برای بارگیری از وب سایت Simplenote نیز موجود است..

خود مشتری تمیز به نظر می رسد که برای طوفان مغزی ایده آل است. یادداشت ها در قسمت پنجره بزرگ در سمت راست تایپ می شوند.

در حاشیه سمت چپ ، لیستی از تمام یادداشتهایی که ایجاد کرده اید را مشاهده خواهید کرد. می توانید با کلیک روی نماد “+” در بالای آن لیست ، یک یادداشت جدید ایجاد کنید.

جالب اینجاست که به طرز بد ، به هیچ وجه امکان نام بردن یادداشت ها وجود ندارد. در عوض ، این نام ها بر اساس متن بدن تولید می شوند. اگر چندین مورد از آنها را پیدا کنید ، حتی با یک نوار جستجو و گزینه اضافه کردن برچسب های سفارشی ، می توانید پیدا کردن یادداشت ها را دشوار کنید..

برچسب ها به شما امکان می دهند تا یادداشت های مشابه را به سرعت مرتب کنید و می توانید با وارد کردن نام تگ مورد نظر برای استفاده در نزدیکی قسمت پایین مشتری ، در آنجا که می گوید ، “برچسب اضافه کنید” را به نت اضافه کنید. همچنین می توانید با کلیک کردن بر روی نماد اطلاعات و فعال کردن “پین به بالا” ، یادداشت های مهم را به بالا پین کنید.

برای همکاری با دیگران در یادداشت های خود ، روی دکمه اشتراک گذاری در بالای مشتری کلیک کنید. سپس ، تحت “همکاری” در پنجره ای که ظاهر می شود ، آدرس ایمیل شخصی را که می خواهید دسترسی داشته باشید تایپ کنید..

در حالی که مفید هستیم ، ما به این واقعیت توجه نمی کنیم که Simplenote اجازه نمی دهد فقط مجوزهای همکاری را فقط برای خواندن محدود کنید. سایر ابزارهای نوت بوک ، از جمله Evernote و OneNote ، گزینه های کنترل محتوای بسیار بهتری برای همکاری دارند.

در صورت ایجاد تغییرات تصادفی ، حداقل می توانید به نسخه های یادداشت قبلی برگردید. این کار را با کلیک کردن بر روی دکمه “تاریخچه” و استفاده از نوار لغزنده برای یادآوری یادداشت خود به موقع انجام دهید.

همچنین می توانید یادداشت های خود را “منتشر” کنید تا همه با تولید یک لینک وب مشاهده کنند. هرکسی که این پیوند را دارد می تواند به یادداشت شما دسترسی پیدا کند اما نمی تواند آنرا ویرایش کند.

تنها نکته دیگری که در مورد Simplenote در هنگام سهولت استفاده از آن ذکر می شود این است که می توانید مشتری را به یک موضوع “تاریک” تبدیل کنید ، که ممکن است برخی از افراد راحت تر به چشم بیایند..

در حالی که طراحی زیبا به نظر می رسد ، کلی Simplenote فقط یک برنامه یادداشت برداری بسیار انعطاف پذیر نیست. خوب برای ضبط کردن یادداشت های اصلی بسیار مفید است اما دانش آموزان و انواع خلاقیت به دلیل وجود بسیاری از ویژگی های از دست رفته ، احتمالاً همه این موارد را بسیار ناامید کننده می دانند.

امنیت & حریم خصوصی

Simplenote اطلاعات زیادی را در راه امنیت ارائه نمی دهد. در حالی که پرونده ها به صورت رمزگذاری رمزگذاری شده اند ، در حالی که در ابر ذخیره می شوند ، به متن ساده باقی می مانند. این می تواند یک عمل خطرناک باشد زیرا هر کسی که به سرورهای Simplenote دسترسی پیدا می کند ، می تواند یادداشت های شما را بدون کلید رمزگذاری بخواند.

یادداشت ادعاهای Automattic در سمت سرور متن ساده نگه داشته می شود تا دیگران بتوانند یادداشت های شما را بصورت آنلاین جستجو کنند. اگرچه این ممکن است برای یادداشت هایی که می خواهید منتشر شود مفید باشد ، برای سایر یادداشت ها دلیل خوبی برای ارائه رمزگذاری در زمان استراحت وجود ندارد. در اینجا به قول خود شرکت است:

Simplenote از نظر امنیتی Simplenote مانند سایر سرویس های محبوب آنلاین مانند Gmail و Facebook کار می کند. اطلاعات شخصی شما توسط یک خط مشی محرمانه حفظ حریم خصوصی محافظت می شود. اما به دلیل نیاز به جستجوی یادداشت های شما از وب ، محتویات باید هنگام ذخیره سازی بدون رمزگذاری باقی بمانند تا این نرم افزار بتواند اصطلاحات جستجوی شما را پیدا کند. به همین دلیل توصیه می کنیم از Simplenote برای ذخیره چیزهای حساس استفاده نکنید. “

این شرکت حداقل به شما هشدار می دهد از ذخیره اطلاعات حساس ، که در مرحله دوم هستیم.

برای کسانی که می خواهند یک تجربه یادداشت برداری ایمن تر داشته باشند ، Evernote و OneNote هر دو با یک ابزار شخص ثالث به نام SafeRoom ادغام می شوند که رمزگذاری یادداشت های خصوصی و انتهایی را امکان پذیر می کند..

Simplenote همچنین گزینه ای برای تأیید هویت دو عاملی (2FA) ارائه نمی دهد ، ویژگی ای که در صورت رمز عبور دزدیده شده از محافظت در برابر دسترسی غیرمجاز ابر کمک می کند.

حکم نهایی

برای معمولی که به دنبال یک ابزار یادداشت توانمند است ، پاسخ Simplenote جواب نمی دهد. در حالی که ما رویکرد متن باز را تأیید می کنیم ، فقدان ویژگی های مهم و امنیت خوب برای غلبه بر این ، برای کسب Simplenote حتی یک توصیه کلامی بیش از حد ضروری است..

در حالی که برخی ممکن است نشانه گذاری را پیدا کرده و ویژگی هایی را که برای بازاریابی و اهداف دیگر مفید است ، منتشر کنند ، ویرایشگرهای بهتر نشانه گذاری برای این نوع چیزها در آنجا وجود دارند..

اگر به یک ابزار یادداشت توانمند تر احتیاج دارید و نمی خواهید مانند سال گذشته مبلغی را پرداخت کنید ، نوت بوک Zoho با وجود نداشتن مشتری دسک تاپ انتخابی بسیار بهتر است. گزینه های دیگر در بهترین راهنمای برنامه یادداشت برداری ما نیز ممکن است متناسب با نیاز شما باشد ، بنابراین فراموش نکنید که آن را بخوانید.

فکر کنید عکس Simplenote را از دست داده ایم؟ در نظرات زیر با ما فریاد بزنید. ما هم سؤال می کنیم ممنون از خواندن!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map