بررسی OneNote – بروزرسانی شده در سال 2020

بررسی OneNote

در این بررسی OneNote ، Cloudward.net دومین برنامه محبوب یادداشت برداری در بازار را بررسی می کند. اگرچه OneNote برخی از ویژگی های مفید Evernote را ندارد ، اما پیش بینی می کنیم که بسیاری آن را بیش از شماره یک برنامه یادداشت برداری ترجیح دهند. بررسی کامل ما را بخوانید تا دلیل آن را بدانید.


بسیاری از سرویس های ذخیره سازی ابری با نام بزرگ ، از جمله Dropbox ، Google Drive و Box ، اکنون برنامه های نوت بوک دیجیتال ارائه می دهند. با این حال ، ضرب و شتم همه آنها را به پانچ ، و راه بازگشت در سال 2003 و نه کمتر ، مایکروسافت بود ، با OneNote.

مسلماً ، وقتی که صحبت از فناوری است ، همیشه به معنای سالخوردگی نیست. با این حال ، در این حالت ما هیچ مشکلی برای قرار دادن ورودی مایکروسافت از رقبای ذخیره سازی ابری خود هنگام دستیابی به مرتب سازی بهترین ورودی های نوت بوک دیجیتال نداریم.

به این دلیل که OneNote ابزاری برای جمع آوری فکر و انعطاف پذیر و دارای ویژگی های کاملاً واضح است که کاملاً به پاشنه Evernote تحسین شده است. حتی به لطف مواردی مانند ضبط ویدئو ، دست نویس برای تبدیل متن و امکان ترتیب قرار دادن یادداشت های شما به هر روشی که شما می خواهید ، دقیقاً مانند چیز واقعی ، حتی از بعضی جهات آن را بهتر از قبل می کند..

به این دلیل که OneNote ابزاری با قابلیت جمع آوری انعطاف پذیر و دارای ویژگی های بسیار واضح است که کاملاً واضح است که بر روی پاشنه های Evernote تحسین شده است. حتی به لطف مواردی مانند ضبط ویدئو ، دست نویس برای تبدیل متن و امکان ترتیب قرار دادن یادداشت های شما به هر روشی که شما می خواهید ، دقیقاً مانند چیز واقعی ، حتی از بعضی جهات آن را بهتر از قبل می کند..

گزینه های دیگر برای OneNote

نقاط قوت & نقاط ضعف

امکانات

به عنوان یک نوت بوک دیجیتالی ، OneNote قادر به ذخیره کردن یادداشت ها در ابر و همگام سازی آنها در دستگاه های شما است. OneNote از OneDrive برای ذخیره سازی ابر استفاده می کند ، و فضای دیگری را با سایر محصولات Microsoft Office مانند Word و Excel به اشتراک می گذارد ، به علاوه سایر فایلهایی که در ابر ذخیره می کنید.

پشتیبانی از سیستم عامل شامل ویندوز و MacOS برای دسک تاپ و اندروید ، iOS و ویندوز فون برای دستگاه های تلفن همراه است. دسترسی به مرورگر نیز در دسترس است ، در صورت نیاز به دسترسی به یادداشت های خود از رایانه ای که خود شما نیستید.

لازم نیست که فایلها را در OneDrive ذخیره کنید ، در عوض می توانید آنها را به صورت محلی ذخیره کنید. با این وجود ، انجام این کار توانایی شما برای همگام سازی محتوا بین دستگاه ها را به وجود می آورد ، زیرا همگام سازی به عنوان واسطه به ابر متکی است.

نکته اصلی استفاده بیشتر از OneNote امکان ایجاد هر تعداد نوت بوک جداگانه به عنوان مورد نظر شماست (خوب ، تا زمانی که فضای شما از فضای ذخیره ابری خارج نشود) و هر نوت بوک جداگانه را به بخش ها و صفحات دارای کد رنگی تقسیم کنید ، که در اصل یادداشت ها هستند. در همین حال Evernote ، شما را به 250 نوت بوک محدود می کند.

OneNote انعطاف پذیری به ظاهر بی حد و حصر در ایجاد صفحات ایجاد می کند ، به شما امکان می دهد متن ، تصاویر و جداول را در هر جای صفحه قرار دهید. این امر باعث می شود که دقیقاً کپی کردن نکات سخنرانی یا جلسات از صفحه تخته سفید ، نمودارها و موارد دیگر ایده آل شود ، و آن را به یکی از موارد مورد علاقه ما در مورد ابزار تبدیل کند..

صدا و فیلم OneNote

با استفاده از ویژگی ضبط داخلی ، می توانید صدا و فیلم را نیز به یادداشت ها اضافه کنید. همچنین می توانید با وارد کردن URL منبع ، مانند YouTube ، فیلم ها را از منابع آنلاین اضافه کنید.

همچنین کلیپ وب بسیار مفیدی وجود دارد که می توانید به عنوان افزونه مرورگر در Chrome ، Explorer ، Firefox و Safari اضافه کنید. این افزونه به شما امکان می دهد صفحات وب را مستقیماً در OneNote ذخیره کنید ، برای تهیه تحقیق در یک مکان مفید است. در داخل مشتری OneNote ، می توانید حاشیه نویسی و تماس تلفنی را به بریده های خود اضافه کنید ، بنابراین به یاد می آورید که چرا بعداً آنها را ذخیره کردید.

OneNote دارای تعداد کمی ابزار نقاشی نیز به شما امکان می دهد کارهایی مانند متن دایره را انجام دهید ، به علاوه بیشتر ابزارهای قالب بندی متن را که می توانید در یک پردازنده کلمه پیدا کنید. اگر از رایانه لوحی یا لپ تاپ با صفحه لمسی استفاده می کنید ، می توانید با استفاده از قلم ، نمودارها و دودل ها ترسیم کنید ، یا یادداشت های دست نوشته ای بگیرید.

OneDrive می تواند یادداشت های رایگان (معمولاً “جوهر” را به فونت رایانه تبدیل کند تا بعداً یادداشت های شما را تمیز کند. اگر می خواهید از یادداشت ها روی تخته سفید عکس بگیرید ، این یک ویژگی مفید است. این همچنین کاری است که Evernote انجام نمی دهد.

می توانید با استفاده از IFTTT یا Zapier ، مجموعه یادداشت ها را در OneDrive بصورت خودکار کنید. این به شما امکان می دهد کارهایی مانند ارسال خودکار ایمیل های کلیدی ، پیوست ها ، توییت های پسندیده یا عکسهای اینستاگرام را به OneNote بارگذاری کنید. IFTTT و Zapier هم می توانند OneNote را با مدیران وظیفه مانند Trello و Todoist تلفیق كنند ، برای حفظ زندگی كاری در نظم نظری مفید هستند.

بعداً ، می توانید یادداشت های خود را مستقیماً از طریق برنامه به اشتراک بگذارید ، تا زمانی که نوت بوک های شما در OneDrive میزبان باشد و نه به صورت محلی. شما می توانید بر اساس آدرس ایمیل به افراد خاص دسترسی پیدا کنید ، یا پیوندهایی را برای یادداشت های خود ایجاد کنید که توسط همه افراد قابل استفاده باشد.

به طور خلاصه ، OneNote تقریباً ویژگی هایی را که می خواهیم بخواهیم ارائه می دهد. حتی با کورتانا و سیری ادغام می شود ، به شما امکان می دهد تا افکار خود را بیان کرده و متن را به متن منتقل کنید. نگارندگان جهان ، توجه داشته باشید.

قیمت گذاری

در حالی که برنامه OneNote خودش رایگان است ، OneNote از Microsoft OneDrive برای میزبانی یادداشت های آنلاین استفاده می کند. این ممکن است مسئله ای نباشد ، زیرا می توانید برای 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی ابری رایگان ثبت نام کنید. این دقیقاً سخاوتمندترین بخش ذخیره رایگان ابر نیست ، اما برای تعداد کمی نوت بوک نیز کافی است.

اگر متوجه شوید به گیگابایت بیشتری احتیاج دارید ، باید به یک حساب کاربری OneTrive 1TB مراجعه کنید. انجام این کار همچنین به شما امکان دسترسی به نسخه های رومیزی Word ، Excel و PowerPoint را می دهد.

با قیمت 6.99 دلار در ماه ، 1 ترابایت ذخیره سازی کار بدی نیست. در واقع Office 365 در واقع ، در بین بهترین معاملات در زمینه ذخیره سازی ابر قرار دارد. با این حال ، اگر شما قصد استفاده از OneDrive غیر از OneNote را ندارید ، این مقدار کاملاً کاهش می یابد ، و شما ممکن است با Evernote با قیمت 3.99 دلار در ماه بهتر باشید.

تجربه ی کاربر

قبل از شروع ، باید خاطرنشان کنیم که برنامه OneNote که در زیر می خواهیم برنامه کاربردی دسک تاپ به صورت رایگان در فروشگاه مایکروسافت برای ویندوز 10 باشد که یک برنامه کاربردی دیگر به نام OneNote 2016 برای وب سایت مایکروسافت برای بارگیری وجود دارد اما وجود دارد پشتیبانی طولانی تر نخواهد شد ، به این معنی که جدیدترین ویژگی های پیش رو را نخواهد داشت.

با این اعلامیه خدمات عمومی خارج از خانه ، به مطالب خوب.

توسعه دهندگان پشت OneNote کار خوبی را انجام دادند و ابزاری را ایجاد کردند که قطار فکر شما نیست. فضای کاری تمیز است و در بیشتر موارد استفاده از روبان های نوار ابزار در قسمت بالا همه چیز را برای ایجاد فقط یک کلیک یا دو فاصله نگه می دارد.

برای غوطه وری در کل ، می توانید بر روی فلش مورب که در گوشه سمت راست و بالای هر یادداشت گنجانده شده است کلیک کنید تا حواس پرت شود. انجام این کار ، یادداشت را در برنامه OneNote به حداکثر می رساند ، مانند این موارد:

برای دسترسی به نوت بوک های مختلف در OneNote ، روی فلش در گوشه سمت چپ بالای مشتری کلیک کنید تا آنها را از حاشیه سمت چپ خارج کنید. همچنین گزینه “افزودن نوت بوک” در پایین هم وجود دارد تا نسخه جدیدی ایجاد شود.

ما واقعاً نحوه سازماندهی این برنامه را دوست داریم و این واقعیت که شما می توانید همه چیز را برای تمرکز روی کار خود متلاشی کنید. این کمی شبیه Evernote است اما در کل شاید کمی پریشان کننده باشد. با این حال ، در ایجاد واقعی یادداشت ها این است که OneNote در Evernote دارای یک حرکت واقعی است.

OneNote بسیاری از ویژگی های پردازنده اصلی کلمه مانند Microsoft Word را به شما می دهد. این شامل نوار ابزار قالب بندی است که می توانید با کلیک کردن روی “خانه” در روبان به آن دسترسی پیدا کنید.

گزینه های متنی شامل مظنونان معمول مانند فونت ها و اندازه های مختلف قلم ، امکان جسورانه یا ضربدر زدن متن ، لیست های بولت و شماره و غیره است..

همچنین می توانید یادداشت ها را در OneNote برچسب گذاری کنید ، که به مرتب سازی بعدی آنها کمک می کند. با این حال ، نسخه فروشگاه OneNote مایکروسافت به شما امکان نمی دهد برچسب های سفارشی ایجاد کنید: شما گزینه های از پیش تعریف شده مانند “حساس” و “مخاطب” را ندارید که در نهایت چندان مفید نیستند.

عجیب و غریب ، نسخه OneNote 2016 برنامه به شما امکان ایجاد برچسب های دلخواه را می دهد. امیدوارم با حذف نسخه OneNote ، تیم توسعه بتواند ویژگی مشابه OneNote را اضافه کند.

یكی از ویژگیهای جالب تر و موردی كه شما با Evernote بومی پشتیبانی نمی کنید توانایی تبدیل کلمات دست نویس (جوهر) به متن رایانه است. از برگه رسم نوار ، کلمه را با استفاده از ابزار lasso حلقه زده و سپس بر روی دکمه “تبدیل” کلیک کرده و “جوهر به متن” را انتخاب کنید.

متن ، تصاویر ، صفحات اسکن شده و پرونده های pdf را می توان به لطف قابلیت تشخیص نوری شخصیت OneNote ، به متن ویرایش نیز تبدیل کرد و باعث می شود که نتوانید آنها را به صورت دستی تایپ کنید یا از یک ابزار خارجی استفاده کنید.

ما این واقعیت را دوست داریم که با OneNote می توانید یادداشت های خود را تقریباً به هر شکلی که می خواهید سازماندهی کنید ، به طور مؤثر از یک نوت بوک واقعی تقلید کنید. این شامل موقعیت یابی متن در هر نقطه در صفحه ، همراه با نمودارها ، doodles ها یا هر چیز دیگری است که دوست دارید.

با استفاده از برگه “درج” ، می توانید پرونده ها را به یادداشت ها بچسبانید ، بعلاوه پیوندهای درج ، نشانگرهای زمانی ، نمادها ، جداول ، تصاویر و تصاویر را درج کنید. همچنین دکمه ای برای اضافه کردن ویدیو از منابع مختلف آنلاین مانند YouTube ، به علاوه گزینه های ضبط صدا و ویدیوی داخلی وجود دارد ، که اجسام خوبی برای ناظران بد است.  

به طور کلی ، ما فکر می کنیم OneNote زندگی را بسیار آسان می کند. حتی یک برگه نقد و بررسی با یک مترجم زبان وجود دارد که به دانشجویان کمک می کند تا تکالیف اسپانیایی خود را تقلب کنند.

با این حال ، تجربه کاربر چیزی است که به طور کلی مایکروسافت این روزها به لطف چهل و یک سال تجربه به دست می آید. بزرگترین مسئله این شرکت ، مثل همیشه ، امنیت است.

امنیت & حریم خصوصی

این که آیا شما در حال تهیه یادداشت برای اختراع جدید هستید یا یک ژورنال شخصی را ذخیره می کنید ، با اطمینان خاطر افکار خود را در ابر ذخیره می کنید ، به این اطمینان نیاز دارد که از آنجا در مقابل چشم کنجکاو ایمن باشند. ما نه تنها در مورد بی خطر بودن از نقض سرور صحبت نمی کنیم بلکه از سرپیچی در یک انبار داده متعلق به یک بخش بازاریابی یا آژانس دولتی نیز در امان هستیم..

ما برخی از نگرانی های ما در مورد امنیت OneDrive را در بررسی خود در مورد این سرویس شرح می دهیم. این نگرانی ها شامل این واقعیت است که OneDrive کلیدهای رمزگذاری شما را مدیریت می کند ، بدون اینکه گزینه ای برای رمزگذاری خصوصی مانند مثلاً pCloud باشد (بررسی pCloud ما را بخوانید).

مسئله بزرگتر این است که داده های OneDrive برای حساب های مصرف کننده رمزگذاری نمی شوند. این بدان معناست که هنگام نشستن روی سرورهای مایکروسافت ، متن ساده باقی نمی ماند ، که در دوره پس از اسنودن بسیار غیر معمول است. مشکل اینجاست که هرکسی که به سرور ابری دسترسی پیدا کند ، قادر به رمزگشایی آنها بدون کلید رمزنگاری خواهد بود ،.  

کاربران کسب و کار این مشکل را به اشتراک نمی گذارند ، همانطور که در بررسی OneDrive for Business ما ذکر کردیم ، زیرا داده ها برای آنها سمت سرور رمزگذاری شده می شود. برای هر کس دیگری ، حداقل توصیه می کنیم پرونده هایی را که در OneDrive ذخیره می کنید ، خودتان رمزگذاری کنید ، با استفاده از یک سرویس دانش صفر مانند آنچه در بررسی Boxcryptor ما بحث شده است.

یک ابزار رمزگذاری خصوصی شخص ثالث که برای OneNote ، SafeRoom طراحی شده است ، گزینه خوب دیگری است. برای Evernote نیز موجود است.

مایکروسافت گزینه ای برای تأیید هویت دو عاملی (2FA) دارد ، که پیشنهاد می کنیم از آن استفاده کنید. انجام این کار به جلوگیری از ورود هر کسی که به گذرواژه شما امکان ورود به حساب OneDrive شما و جعل نوت بوک های شما را می دهد کمک می کند. 2FA با نیاز به یک اعتبار اضافی هنگام ورود به سیستم از یک دستگاه ناآشنا ، به طور معمول کدی که به عنوان یک متن ارسال می شود ، به این هدف دست می یابد..

حکم

مایکروسافت وقت زیادی را برای پالایش OneNote و بیشتر مواردی که ستون اصلی نشان می دهد ، داشته است. به عنوان یک نوت بوک دیجیتالی ، تقریباً درمورد هر ویژگی بهره وری که می خواهیم بخواهیم بسته بندی شود. این محصول نه تنها از محصولات مشابهی که توسط رقیبان Dropbox و Google تولید می شود از ویژگی های بیشتری برخوردار است ، بلکه حتی ترفندهای کمی نیز ندارد که Evernote نمی کند.

امکان تبدیل جوهر به متن ، افزودن یادداشت های صوتی و تصویری ، ترسیم فلش ها و چهره های چوب ، و به طور کلی ترتیب دادن یادداشت ها به هر روشی که می خواهید ، آن را به ابزاری جذاب برای ذهن خلاق تبدیل می کند. نه ، ما نمی گویم که هنوز آماده جایگزینی Evernote هستیم. با این حال ، اگر OneNote چند قدم منحصر به فرد دیگر را برداشته باشد ، مانند اینکه به کاربران اجازه دهید به صورت خصوصی نوت بوک ها و یادداشت ها را رمزگذاری کنند ، فقط ممکن است مورد تردید قرار بگیریم.

مراقب چانه زدن هستید؟ افکار OneNote خود را در نظرات زیر به اشتراک بگذارید تا به ما اطلاع دهید که در آن موضع قرار دارید. ممنون از خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map