بررسی Evernote – بروزرسانی شده در سال 2020

بررسی Evernote

نوه همه برنامه های یادداشت برداری ، Evernote احتمالاً محبوب ترین در نوع خود در آنجا است. در این بررسی Evernote ، ویژگی ها ، جوانب مثبت و منفی آن را به Cloudward.net بپیوندید و به شما کمک می کنیم تصمیم بگیرید که آیا این بهترین گزینه برای شماست یا خیر..


وقتی صحبت از ابزارهای یادداشت برداری ابری می شود ، هیچ نامی بیشتر از کاتبان ، محققان و افراد دیگر کلمه … بیشتر از Evernote طنین انداز نیست ، و این فقط آرم جالب فیلم نیست. اگر از بین 200 میلیون کاربرانی که از سال 2007 به بعد روی باند حرکت کرده اند ، عضو نیستید ، این بررسی Evernote به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که آیا می خواهید جهش بگیرید.

اگرچه مبتنی بر ابر و قادر به ذخیره پیوست فایل ها است ، Evernote جایگزینی برای بهترین خدمات ذخیره سازی ابری نیست. با این حال ، با وجود چندین ویژگی داخلی که در اطراف تپش نت ، کلیپ وب سایت و سازماندهی افکار طراحی شده است ، هیچ مشکلی نداریم که تأیید کنیم که Evernote در صدر کلاس نوت بوک های دیجیتال ایستاده است.

در حقیقت ، برای برخی از ما ، Evernote چیزی وسواس است ، حتی اگر گزینه های اشتراک آن به همان اندازه قبلاً مناسب نباشد. با ما همراه باشید زیرا دلایل قانونی بودن Evernote را ذکر می کنیم ، به علاوه مواردی را ذکر کنید که سرویس کوتاه است.

گزینه های دیگر برای Evernote

نقاط قوت & نقاط ضعف

امکانات

Evernote ابزاری مبتنی بر ابر است که به شما امکان می دهد یادداشت برداری در رایانه یا تلفن هوشمند خود داشته باشید و چندین مزیت نسبت به روش سنتی قلم و کاغذ یا پردازشگر کلمه ارائه می دهد..

برای اولین بار ، زیرا یادداشت ها در ابر متوقف می شوند ، لازم نیست نگران قهوه ریخته شده ، خرابی های سخت و سایر موارد ناگوار باشید تا افکار ضبط شده خود را از بین ببرید. متأسفانه کلاهبرداری از داده های چقدر برای بارگیری در ابر Evernote در هر ماه وجود دارد ، که ما در زیر آن “قیمت گذاری” را پوشش می دهیم. با این حال ، این تنها به پرکارترین صاحبان یادداشت تأثیر می گذارد.

یکی دیگر از مزایای یادداشت های مبتنی بر ابر این است که می توان آنها را در همه دستگاه ها هماهنگ کرد: یک یادداشت بر روی لپ تاپ خود تایپ کنید و می توانید در تلفن هوشمند خود به آن در زمان واقعی نزدیک دسترسی داشته باشید. مشتریان Evernote برای ویندوز ، مک ، اندروید و iOS در دسترس هستند. اگرچه برای تلفن های هوشمند که نیاز به اشتراک پولی دارند ، می توانید به یادداشت ها بصورت آفلاین دسترسی داشته باشید.

اگر لازم است به رایانه های شخصی خودتان به یادداشت های خود دسترسی پیدا کنید و نمی خواهید مشتری Evernote را به دلایل امنیتی (و درد در الاغ) نصب کنید ، می توانید با استفاده از Evernote یادداشت های خود را نیز دریافت کنید. ابزار آنلاین ، اگرچه تمام ویژگی های مشتری دسک تاپ را ندارد.

توانایی یادداشت برداری و ذخیره آنها در ابر به هرحال چیزی نیست که باعث می شود Evernote در بین همه چیز رکورددار محبوب باشد. این ویژگی های اضافه شده ای است که انجام می دهد ، به خصوص ویژگی های سازمانی.

این ویژگی های سازمانی فراتر از امکان گروه بندی یادداشت ها در نوت بوک ها است ، این ویژگی های سازمانی شامل برچسب زدن نت ها برای مرتب سازی ، یادداشت های متقاطع ، صرفه جویی در پیوست نت ها و درج لیست های چک و جداول.

متن موجود در یادداشت ها را می توان جستجو کرد ، اما به لطف شناخت شخصیت نوری (OCR) ، می توان متن را در تصاویر نوشت. این شامل اسکنر یادداشت های دستنویس و عکس های فوری دوربین وایت برد است. مشترکان Evernote Premium همچنین می توانند متن را در اسناد Microsoft Office و .pdfs ، به علاوه حاشیه نویسی .pdfs جستجو کنند..

برای گردآوری تحقیقات ، Evernote دارای کلیپ وب مفید برای Chrome ، Safari ، Firefox ، Internet Explorer و Opera است. قبل از قطع یادداشت ها ، می توانید متن را برجسته کرده و فراخوانی های تصویری را اضافه کنید ، بنابراین به یاد می آورید که چرا صفحه را بعداً قطع کردید.

مشترکان پلاس و پریمیوم همچنین می توانند روزانه حداکثر 200 ایمیل را با ارسال آن به آدرس ایمیل Evernote ویژه ، به حساب Evernote شما ذخیره کنند ، اگرچه این تنها برای پرداخت کاربران است.

در سرویس گیرنده دسک تاپ ، می توانید “یادداشتهای جوهر” ویژه ای ایجاد کنید که یادداشت های دست نویس هستند.

اگرچه برای کاربران رایانه لوحی مفید است ، Evernote دارای ویژگی داخلی برای تبدیل دست نوشته به متن مانند OneNote نیست. اگر این یک نیاز باشد ، یک راه حل اطراف آن استفاده از یک بستر هوشمند مانند Livescrib است که می تواند به متن تبدیل شود و دارای ارسال خودکار Evernote است.

برای آنهایی که یادداشت های صوتی را ترجیح می دهند ، Evernote یک ویژگی ضبط صدا برای دسک تاپ و موبایل دارد.

یادداشت های ویدیویی پشتیبانی نمی شوند ، حتی اگر می توانید با وب کم خود عکس بگیرید و آنها را مستقیماً از مشتری Evernote جاسازی کنید. با این وجود می توانید فیلم ها را با استفاده از ابزارهای دیگر ضبط کرده و آنها را به عنوان پیوست در Evernote اضافه کنید.

اگر می خواهید برای صرفه جویی در وقت ، کارهای خاص جمع آوری یادداشت را خودکار کنید ، Evernote با IFTTT و Zapier کار می کند. این ابزارها ، که برای پیوند برنامه های مختلف به همراه رفتارهای علت و معلولی استفاده می شوند ، به شما امکان می دهند کارهایی مانند ذخیره مخاطبین جدید اضافه شده به تلفن خود را به نوت بوک انجام دهید ، یا وضعیت Facebook خود را کامپایل کنید ، یا ایمیل را از افراد خاص ذخیره کنید..

(برای کسانی که به دنبال دستیابی بهتر به نحوه استفاده از IFTTT هستند ، به هر حال ، ما یک راهنمای مفید در مورد دستور العمل های تهیه نسخه پشتیبان تهیه کرده ایم که باید کمک کند.)

این برجسته های برجسته ویژگی Evernote هستند ، اگرچه اولین کسی خواهیم بود که اعتراف می کنیم از برخی موارد خوب رد می شویم. متأسفانه این غیرقابل اجتناب است: کافی است یک یا دو دفترچه را پر کنید.

وقتی در مورد تجربه کاربری صحبت می کنیم ، در زیر به مشتری دسک تاپ و روند یادداشت برداری کلی نگاه خواهیم کرد. ابتدا ، در مورد چقدر هزینه Evernote برای شما صحبت خواهیم کرد.

قیمت گذاری

Evernote سه گزینه طرح مختلف دارد. این شامل Evernote Basic است ، که رایگان است ، و بسیاری از ویژگی های Evernote Plus و Evernote Premium را شامل می شود..

محدودیت های Evernote Basic این است که شما فقط می توانید دو دستگاه را همگام کنید ، شما فقط به 60 مگابایت بارگذاری در ماه محدود می شوید و یادداشت ها نمی توانند از 25MB بزرگتر باشند.

Evernote Plus به شما امکان می دهد دستگاه های نامحدود را همزمان کنید ، در حالی که حد بارگذاری ماهانه خود را به 1 گیگابایت می دهید و درپوش اندازه یادداشت را به 200 مگابایت افزایش می دهید. بعلاوه همچنین به شما امکان می دهد یادداشت ها را به حساب Evernote خود ایمیل کنید و به پشتیبانی ایمیل دسترسی پیدا کنید.

Evernote Basic: Evernote Plus: Evernote Premium:
هزینه ماهیانه:رایگان$ 3.99$ 7.99
هزینه سالانه:رایگان34.99 دلار69،99 دلار
کل ذخیره سازی:نامحدودنامحدودنامحدود
درپوش ماهانه بارگذاری:60 مگابایت1 گیگابایت10 گیگابایت
دستگاه های همگام شده:2نامحدودنامحدود
حداکثر اندازه یادداشت:25 مگابایت200 مگابایت200 مگابایت

با Evernote Premium ، در هر ماه حداکثر 10 گیگابایت بارگیری می شود ، که این باید حتی برای سریعترین یادداشت بردار (حیوان خانگی معلم) نیز کافی باشد. گفتگوی زنده با پشتیبانی مشتری نیز قفل شده است ، به علاوه برخی از ویژگی های پیشرفته مانند جستجوی اسناد آفیس ، حاشیه نویسی pdf و اسکن کارت ویزیت.

در حالی که Evernote در سال 2016 هزینه های پلاس و پریمیوم را به میزان قابل توجهی افزایش داد تا ناامید کننده بسیاری از طرفداران این لژیون باشد ، این ارزش هنوز هم در کل برای آنچه بدست می آید خوب است.

تجربه ی کاربر

اگرچه طیف باورنکردنی از ویژگیهای بسته بندی شده در یک مشتری کاملاً دوستانه را ارائه می دهد ، در ابتدا Evernote همه چیز کمی غم انگیز به نظر می رسد. مطمئناً مانند بعضی دیگر از ابزارهای یادداشت برداری ابری ، از جمله Google Keep ، نگاهی کاملاً تمیز نشان نمی دهد.

نمای پیش فرض دسک تاپ نوت بوک های شما را در حاشیه سمت چپ نشان می دهد و به دنبال آن ستونی برای یادداشت ها در سمت راست فوری و یک صفحه برای نت واقعی در سمت راست آن قرار می گیرد. می توانید ستون های ناوبری و صفحه یادداشت را تغییر اندازه دهید ، اما هنوز هم همه اینها تمایل دارند تا به این روش ادامه دهند.

اگر می خواهید برخی از موارد را تمیز کنید ، می توانید پانل سمت چپ (F10) و لیست یادداشت ها (F11) را برای بیشتر جلوه های مشابه خاموش کنید..


 

یا فقط کافی است بر روی هر نت کلیک راست کرده و “یادداشت باز” را انتخاب کنید تا در یک پنجره جداگانه باز شود.

قبل از شروع به تهیه نکات ، باید یک دفترچه ایجاد کنید تا آنها را نگه دارید. این کار را می توان با کلیک بر روی نماد “+” در کنار جایی که می گوید “نوت بوک” در بالای ستون ناوبری انجام می شود.

یک نام نوت بوک را انتخاب کنید ، روی “خوب” کلیک کنید و نوت بوک شما برای رامبلینگ شما آماده خواهد شد.

برای ایجاد یادداشت ، بر روی دکمه آبی “یادداشت جدید” در سمت راست بالای Evernote کلیک کنید. این پنجره جداگانه ای را باز می کند که می توانید شروع به تایپ کردن یادداشت خود کنید. از داخل یادداشت ، می توانید به آن اسم بدهید و کدام دفترچه را در آن نگه دارید.

یادداشت ها نوارهای ابزار قالب بندی در بالا ، درست مانند پردازنده کلمه دارند ، بنابراین باید بخشی از روند سریعاً آشنا شود. می توانید اندازه قلم و اندازه قلم خود را تغییر دهید ، جسورانه ، به صورت مجزا ، متن را برجسته و برجسته کنید و لیست های بولت ، لیست چک و جداول را اضافه کنید.

همانطور که گفته شد ، یادداشت ها همچنین دارای ویژگی ضبط صدا هستند که می توانید با فشار یک دکمه آن را فعال کنید. دکمه دیگری دوربین شما را روشن می کند و به شما امکان می دهد عکس بگیرید ، اگرچه یادداشت های ویدیویی را ضبط نکنید.

برای انواع دیگر پرونده ها ، می توانید به سرعت آنها را از سیستم فایل خود به عنوان فایل پیوست اضافه کنید. Evernote همچنین با Google Drive یکپارچه می شود و به شما امکان می دهد پرونده ها را از فضای ذخیره ابری ضمیمه کنید.

اگرچه ممکن است در ابتدا به نظر برسد که مرتب سازی از طریق نوت بوک های پر از نت می تواند یک دردسر واقعی باشد ، Evernote شامل چندین ویژگی است که به شما در حرکت در جنون کمک می کند. این شامل توانایی “برچسب زدن” یادداشت ها برای مرتب سازی سریع افکار مرتبط با استفاده از برگه “برچسب” ویژه است.

متن یادداشت ها همچنین قابل جستجو است و یافتن افکار ضبط شده بسیار آسان است.

ما همچنین دوست داریم که شما می توانید ستون لیست یادداشت ها را بین نماهای قطعه ، کاشی و تصاویر کوچک تغییر دهید. اندازه ستون را افزایش دهید ، و می توانید خیلی سریع یادداشت های چشم را بکشید تا آنچه را می خواهید پیدا کنید.

برای تسهیل همکاری با دیگران ، می توانید هر دو نوت بوک و یادداشت را با کلیک راست روی شی و انتخاب “نوت بوک اشتراک” (یا “یادداشت اشتراک”) به اشتراک بگذارید. سپس ، آدرس ایمیل شخصی را که می خواهید با آنها به اشتراک بگذارید ، وارد کنید و مجوزها (مشاهده ، ویرایش و دعوت) را برای آنها تنظیم کنید.

همچنین ویژگی چت وجود دارد که می توانید بدون ترک برنامه Evernote با دیگران به صورت زنده صحبت کنید ، اگرچه خبری نیست (که Evernote با آن ادغام می شود).

همچنین می توانید پیوندهای یادداشت را با دیگران به اشتراک بگذارید ، به آنها اجازه می دهید از طریق یک مرورگر به یادداشت شما دسترسی داشته باشند (برای پیوندهای متقابل می توان این پیوندها را در یادداشتهای دیگر جای داد.)

در حالی که تجربه کاربر Evernote پس از سازگاری با ابزار بسیار صاف است ، اگر به مشکل بخورید ، از منوی “help” در سرویس گیرنده دسک تاپ می توانید برای دسترسی به یک پایگاه دانش آنلاین قابل جستجو استفاده کنید..

پشتیبانی مستقیم نیز موجود است اما فقط برای پرداخت مشتری. مشترکان Evernote Plus به پشتیبانی ایمیل دسترسی پیدا می کنند ، در حالی که مشترکان Evernote Premium نیز چت زنده دارند.

امنیت & حریم خصوصی

Evernote مراکز داده را به طور خاص خود حفظ نمی کند ، بلکه در عوض از Google Cloud برای زیرساخت ها استفاده می کند. Google Cloud امنیت مرکز داده قوی را ارائه می دهد ، که می تواند تا حدودی به این واقعیت مربوط شود که میزبان آن در همان مراکز داده به عنوان پایگاه داده های اطلاعاتی خود Google باشد..

داده های ذخیره شده در Google Cloud با استفاده از AES 256 بیتی رمزگذاری می شوند. با این حال ، کلیدهای رمزگذاری توسط گوگل مدیریت می شوند ، نه Evernote. Evernote گزینه ای برای رمزگذاری خصوصی است ، اما این محدود به ویرایش متن برجسته شده خاص است. ناامیدکننده ، شما نمی توانید کل نوت بوک ها یا حتی یادداشت ها را رمزگذاری کنید.

ما همچنین با Google دارای نگرانی های عمومی امنیتی هستیم که در بررسی Google Drive ما از جمله استفاده از داده ها برای بازاریابی به تفصیل توضیح می دهیم. با این حال ، بعید است که Google بتواند برای این اهداف به پرونده های Evernote شما دسترسی داشته باشد (امیدواریم).

پرونده های در حال گذار توسط Evernote با استفاده از امنیت لایه حمل و نقل (TLS) رمزگذاری می شوند. این باید شما را در برابر حملات وسط انسان و سایر اشکال استراق سمع WiFi محافظت کند ، اما اگر در یک شبکه عمومی هستید ، هنوز هم به احتمال زیاد می خواهید از VPN استفاده کنید تا ناشناس باشید. هر یک از گزینه های انتخاب شده در بهترین راهنمای VPN ما باید با Evernote خوب کار کند.

رمزگذاری به پایان نمی رسد. پس از ورود به مرکز داده ، پرونده های شما به متن ساده برای فهرست بندی برگردانده می شوند ، که برای سرعت بخشیدن به بازیابی بعداً استفاده می شود ، و سپس رمزگذاری می شود.

به گفته این ، Evernote با یک افزودنی شخص ثالث مفید به نام SafeRoom کار می کند. SafeRoom ، که می تواند با OneDrive نیز استفاده شود ، یادداشت های شما را با یک کلید خصوصی که فقط شما می دانید رمزگذاری می کنید ، و اضافه کردن یک لایه امنیتی بیشتر. 

مانند هر فضای ذخیره سازی ابری ، شما می خواهید مراقب حملات فیشینگ نیز باشید. اگر رمز عبور شما به سرقت برود ، از هر مرورگری می توانید به حساب Evernote شما دسترسی پیدا کنید. با این حال ، خبر خوب وجود دارد: Evernote از تأیید هویت دو عاملی پشتیبانی می کند.

این ویژگی را روشن کنید و هنگام ورود به حساب کاربری خود از یک دستگاه ناآشنا ، برای دسترسی به Evernote باید یک کد امنیتی وارد کنید. شما می توانید این کد را با استفاده از Google Authenticator یا در صورت مشترک بودن از طریق پیام متنی دریافت کنید. توصیه می کنیم از آن استفاده کنید ، مبادا ژورنال شخصی شما در 4chan تمام شود تا همه مشاهده کنند.

حکم نهایی

به طور کلی ، Evernote یک ابزار همکاری به اندازه یک راه حل EFSS مانند Egnyte Connect (خواندن بررسی Egnyte Connect ما) یا حتی Dropbox ، Google Drive یا OneDrive نیست. ما Evernote را برای پروژه های شخصی مانند تحقیقات دانشگاهی ، روزنامه نگاری و مانیفست های جنگی ترجیح می دهیم. با این حال ، برای این اهداف ، ما نمی توانیم به ابزاری بهتر فکر کنیم.

امکان سازماندهی افکار خود را به نوت بوک ، برچسب گذاری آنها ، اضافه کردن پیوست ها و یادداشت های صوتی و داشتن همه موارد موجود از هر دستگاه ، آن را به ابزاری مناسب برای جمع آوری ایده های تصادفی و تبدیل آنها به یک کتابخانه قابل جستجو برای شما تبدیل می کند..

در حالی که ما به حد مجاز بارگیری دو دستگاه و 60 مگابایت در ماه در حساب رایگان توجه نداریم ، Evernote Plus این مشکل را برطرف می کند و شما را بیش از هزینه یک فنجان قهوه در هر ماه باز نمی گرداند. با فضای ذخیره سازی نامحدود ، Evernote به عنوان بهترین نوت بوک ابری که مورد بررسی قرار داده ایم ، رتبه بندی می شود ، یکی از رایانه های OneDrive ، Google Keep و سایر قسمت ها را مورد ضرب و شتم قرار می دهد.

آیا شما یک طرفدار فوق العاده Evernote هستید یا فکر می کنید اشتباه کردیم؟ یادداشت های خود را در نظرات زیر بگذارید و از خواندن شما متشکرم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map