نقد و بررسی کتابها Zoho – به روز شده در سال 2020

نقد و بررسی کتابها Zoho

Zoho Books یک ابزار حسابداری محکم است که در مقایسه با رقبای خود دارای درخشش نیست. اگرچه گفتن حرفهای بد در مورد آن دشوار است ، اما احساس می کنیم دیگر نرم افزار حسابداری آنلاین کار بهتری انجام می دهند. بررسی کامل کتابهای Zoho ما را بررسی کنید تا بدانید چرا.


Zoho Books یک نرم افزار حسابداری آنلاین است که توسط Zoho ، یک شرکت نرم افزاری مستقر در کالیفرنیا ساخته شده است. Zoho همچنین سیستم عامل های دیگری مانند Zoho Analytics و Zoho Payroll ایجاد می کند که می توانید برای بهبود تجربه خود با حساب Zoho Books خود ادغام شوید.

Zoho Books یک قطعه نرم افزار حسابداری قوی است که به شما امکان می دهد از یک جا تجارت خود را مدیریت کنید. درست مانند QuickBooks آنلاین ، طیف وسیعی از ویژگیهای مناسب برای مشاغل مبتنی بر محصول و خدمات مبتنی بر خدمات را ارائه می دهد. این قیمت رقابتی است و اگر تمام کاری که می خواهید انجام دهید این است که بر وضعیت مالی شما نظارت کنید ، کار خود را کاملاً انجام می دهد.

با این حال ، در مقایسه با استفاده از سیستم عامل های دیگر ، Zoho Books می تواند کمی کسل کننده باشد. ویژگی هایی که مشاهده می کنید اکثر موارد اساسی هستند که با هر سرویس حسابداری دیگری در دسترس هستند. ویژگی گزارش فقط چند گزینه شخصی سازی دارد. علاوه بر این ، اگر شما یک طرفدار تصویر بزرگ هستید ، تنها نمودارها و نمودارها در داشبورد قرار دارند.

با این وجود ، کتابهای Zoho را می آموزید آسان است ، و اگر ویژگی هایی را که می گیرید ارزان است. اگر فکر می کنید برای تجارت شما مناسب است ، این بررسی کتاب Zoho را بخوانید یا همین حالا محاکمه 14 روزه خود را شروع کنید.

نقاط قوت & نقاط ضعف

گزینه های دیگر برای کتاب Zoho

امکانات

Zoho Books ویژگی های بسیاری دارد ، از یک ردیاب زمان گرفته تا یک ابزار مدیریت موجودی. این طیف وسیعی از کارکردها آن را برای هر نوع مشاغل مناسب می کند. با این حال ، این رویکرد کلی باعث می شود که جریان کاری آن نسبت به سایر سیستم عامل هایی که توابع سفارشی مانند FreshBooks دارند ، گیج کننده تر کند ، همانطور که در بررسی FreshBooks ما ذکر کردیم..

موجودی کتاب Zoho

با کلیک بر روی دسته “موارد” در نوار پیمایش ، سه گزینه نشان داده می شود. صفحه “موارد” جایی است که می توانید لیستی از موجودی خود را پیدا کرده و یک مطلب ایجاد کنید. 

صفحه “لیست قیمت” تمامی قیمت های ویژه شما را نشان می دهد ، که در صورت تخفیف یا معامله هایی که اغلب از آنها استفاده می کنید ، مفید خواهد بود. از طریق صفحه “تنظیم سهام موجودی” می توانید تغییرات کمیت کالاها را که نیازی به فاکتور ندارند ، مانند کالاهای آسیب دیده ، پیگیری کنید..

zohobooks-موجودی

ردیاب زمان کتاب Zoho

بخش “ردیابی زمان” زوخو شامل “پروژه” و “جدول زمانی” است. در صفحه “پروژه” می توانید یک پروژه جدید ایجاد کنید. در صفحه “project” می توانید با کلیک روی نام پروژه ، جزئیات ، کارها و زمان ورود به سیستم را مشاهده کنید.

“Timesheet” به شما امکان می دهد تا تمام زمان ثبت شده خود ، از جمله وضعیت صورتحساب و نمای تقویم را ردیابی کنید ، بنابراین می توانید چند ساعت کار در روز یا هفته را پیگیری کنید.

می توانید زمان خود را وارد کنید یا یک تایمر را از طریق صفحات در گروه “ردیابی زمان” داشبورد شروع کنید. با این حال گزینه شروع یک تایمر به عنوان دکمه افزودن سریع در دسترس نیست ، بنابراین باید در صفحات “ردیابی زمان” به صفحات بروید..

همچنین باید تمام زمان وارد شده به یک پروژه اختصاص داده شود ، که همه چیز را سازماندهی می کند ، اما بسیار عملی نیست. 

ویژگی های خودکار

ویژگی های خودکار Zoho Books نسبت به سایر سیستم عامل ها سخت تر است. شما را مجبور می کند برای تنظیم هرگونه یادآوری پرداخت خودکار ، از جمله برای فاکتورها و صورتحساب ها ، به صفحه “تنظیمات” بروید. می توانید یادآوری پرداخت را از طریق گزینه “یادآوری” در صفحه “تنظیمات” تنظیم کنید.

“گردش کار” نیز وجود دارد ، ویژگی ای مشابه “روالهای آنلاین” QuickBooks Online ، که می توانید در مرور آنلاین QuickBooks ما بخوانید. 

گردش کار به شما امکان می دهد ویژگی های خودکار را از ابتدا ایجاد کنید ، ویژگی ای که ممکن است برای افرادی که درک می کنند چه کاری انجام می دهند مفید باشد. برای افراد تازه کار در حسابداری سخت تر است و نمی دانند چه ویژگی هایی می تواند باعث افزایش کارایی آنها شود.

ادغام

اگر قبلاً از برخی سیستم عامل های دیگر Zoho مانند Zoho CRM یا Zoho Inventory استفاده می کنید ، ادغام با حساب موجود خود آسان است. با این حال ، اگر امیدوار هستید که با دیگر سیستم عامل های شخص ثالث ادغام شوید ، ممکن است برای شما بهترین نباشد.

Zoho Books سیستم عامل های زیادی دارد که می تواند با آنها ادغام شود ، اما بیشتر آنها در یک گروه قرار دارند ، مانند پرداخت های آنلاین یا تشکیل پرونده مالیاتی.

نکته دیگری که باید توجه داشته باشید ، اگر در نظر دارید از کتابهای Zoho به عنوان یک سیستم حسابداری استفاده کنید ، این است که اخیراً یک پلت فرم حقوق و دستمزد ، حقوق و دستمزد Zoho را راه اندازی کرده است. با این حال ، از ژانویه سال 2020 ، فقط در هند و دو ایالات متحده آمریکا ، کالیفرنیا و تگزاس در دسترس است.

بر خلاف سایر سیستم عامل ها ، مانند Wave یا Sage ، Zoho Books ارائه خدمات با حقوق و دستمزد شخص ثالث را ارائه نمی دهد. اگر به ویژگی حقوق و دستمزد به یک بستر مقرون به صرفه نیاز دارید ، بررسی Xero ما را بخوانید.

نکته مهم در مورد ویژگی های گسترده کتاب های Zoho ، این است که احساس می کند عمومی است و مخصوصاً متناسب با یک نوع تجارت نیست. این یک بستر حسابداری قابل اعتماد است ، اما سایر سیستم عامل ها با هدف مشخص مانند FreshBooks ، تجربه بهتری را در کل ارائه می دهند. 

بررسی اجمالی ویژگی های کتاب های Zoho

لوگوی کتاب های Zohowww.zoho.com

از تمام برنامه های ماهانه 900 دلار شروع می شود

امکانات

صورتحساب

صورتحساب

A / R

A / P

سودهای بانکی

CC

پرداخت صورت حساب

چنذ ارزی

برنامه تلفن همراه

ردیابی زمان

فهرست

حقوق و دستمزد

قیمت گذاری

اگر احساس می کنید که کتاب های Zoho بهترین کار برای شغل شما است – شاید پس از آزمایش 14 روزه رایگان آن – شما سه برنامه دارید.

طرح اساسی که 9 دلار در ماه هزینه دارد ، ویژگیهای اساسی از جمله فاکتورها ، آشتی بانکی و پروژه ها را ارائه می دهد. این طرح ظرفیت نرم افزار حسابداری را به 50 مخاطب ، دو کاربر و پنج گردش کار خودکار محدود می کند. با این حال ، برخی از بهترین ویژگی ها ، مانند قبض و مدیریت موجودی ، فقط در برنامه های گران قیمت موجود است.

طرح اساسی Zoho Books همان برچسب قیمت اولیه برنامه Xero را دارد که در صورت نیاز به ویژگی های موجودی Xero و به ندرت ایجاد معاملات گزینه بسیار خوبی خواهد بود. با این حال ، اگر نیازی به موجودی یا قبض ندارید ، برنامه اساسی Zoho Books برای تجارت شما بهتر است زیرا این تعداد معاملات شما را محدود نمی کند ، مانند Xero.

برنامه استاندارد 19 دلار در هر ماه هزینه دارد. این طرح تعداد مخاطبین ، کاربران و گردش کار خودکار شما را افزایش می دهد. همچنین ویژگی صورتحساب را فعال می کند. اگر به ویژگی موجودی احتیاج ندارید ، برنامه استاندارد گزینه مناسبی برای صاحبان مشاغل کوچک است.

برنامه حرفه ای Zoho Books ، که ماهانه 29 دلار هزینه دارد ، به شما امکان دسترسی به ویژگی موجودی را می دهد. این یک قیمت مناسب است اگر به هر آنچه که ارائه می دهید نیاز دارید ، با توجه به اینکه رقبا مانند QuickBooks Online و Xero برای طیف وسیعی از ویژگی ها هزینه بیشتری دارند. 

علاوه بر این برنامه ها ، شما همچنین می توانید با دیگر سیستم عامل های Zoho مانند Zoho Payroll ، Zoho Analytics و Zoho Inventory یکپارچه شوید.. 

Zoho Books توابع اصلی هر پلتفرم را به صورت رایگان فراهم می کند ، اما اگر می خواهید برای عملکرد پیشرفته به روز شوید ، می توانید با مراجعه به وب سایت هر پلتفرم این کار را انجام دهید. همچنین می توانید به صورت دستی برای هر کاربر 2 دلار در هر کاربر اضافه کنید یا 50 اسکن را به قیمت 5 دلار در هر ماه خریداری کنید.

کاربرپسندی

برای ثبت نام در جلسه آزمایشی 14 روزه رایگان Zoho Books ، باید اطلاعات ورود به سیستم مانند آدرس ایمیل و رمز عبور و اطلاعات سازمان خود از جمله نام مشاغل ، مکان و اطلاعات مالیاتی را وارد کنید..

هنگام ورود به سیستم ، یک نوار پیمایش در سمت چپ صفحه مشاهده خواهید کرد. در بالای این منوی پیمایش ، می توانید بین سیستم عامل های Zoho مانند Zoho Expense و Zoho Inventory سوئیچ کنید. 

در نوار ناوبری هشت دسته وجود دارد: “داشبورد” ، “موارد” ، “بانکداری” ، “فروش” ، “خرید” ، “ردیابی زمان” ، “حسابدار” و “گزارش”. همچنین می توانید یک دکمه اضافه کردن سریع – یک دکمه آبی با یک علامت به علاوه – در کنار نوار پیمایش ، که می توانید برای اضافه کردن بیشتر معاملات استفاده کنید.

zohobooks-fast-add

آموزش و کتاب سواری در کتاب های Zoho

وقتی برای اولین بار به یک صفحه مراجعه می کنید ، یک راهنمای سریع مشاهده می کنید که به شما می گوید ویژگی چیست و چگونه می تواند به تجارت شما کمک کند.

Zoho Books یک کلاس کارشناسی ارشد مالی رایگان ارائه می دهد ، که یک سری از وبینارها نحوه استفاده از کتاب های Zoho برای نظارت بر امور مالی شما را پوشش می دهد. Zoho Books همچنین دارای کانال یوتیوب است که برای کمک به شما در تسلط بر سکوی آن ، از آموزش هایی پر شده است.

صورتحساب

دو راه برای دستیابی به ایجاد فاکتور وجود دارد. مورد اول با انتخاب گزینه “فاکتورها” در فهرست سریع اضافه شده است که می توانید با کلیک بر روی دکمه افزودن سریع در گوشه بالا سمت راست هر صفحه در کتاب Zoho آنها را پیدا کنید..

همچنین می توانید یک فاکتور را از طریق صفحه “فاکتورها” در زیر دسته “فروش” در نوار پیمایش ایجاد کنید. بر روی دکمه “جدید” در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. اگر تخمینی یا سفارش فروش دارید می توانید با چند کلیک آنها را به فاکتور تبدیل کنید.

می توانید هنگام وارد کردن بخش “نام مشتری” ، فاکتور را به مشتری موجود اختصاص دهید یا مشتری را از طریق نوار پاپ آپ اضافه کنید. ستون هایی که باید آنها را پر کنید عبارتند از “نام مشتری” ، “فاکتور شماره” ، “تاریخ فاکتور” و بخش توضیحات کالا. همچنین می توانید در پایین صفحه “فاکتورهای جدید” یک دروازه پرداخت را در قسمت “گزینه های پرداخت” انتخاب کنید.

از آنجا که می توانید با دروازه های پرداخت زیادی ارتباط برقرار کنید ، می توانید پرداخت کارت اعتباری را از مشتریان خود بپذیرید. همچنین یک درگاه مشتری وجود دارد که به شما کمک می کند تا فاکتورها و پروژه های خود را مدیریت کنید.

zohobooks-new-فاکتور

چیزی که صورتحساب های Zoho Books نشان می دهد دیگران این ویژگی فروش شخص نیستند ، در آنجا می توانید توجه کنید که چه کسی این فروش را انجام داده است. در صورت نیاز به پیگیری دستاوردهای کارمندان خود ، این ویژگی می تواند مفید باشد.

برای تنظیم فاکتور تکراری ، به صفحه “فاکتور تکراری” در زیر “فروش” بروید. همچنین می توانید با کلیک کردن بر روی “فاکتور تکرار” ، یک فاکتور تکراری را از طریق فهرست سریع اضافه کنید. شما باید برنامه ای را برای تکرار فاکتورها تنظیم کنید ، که می توانید با پر کردن ستون های “تکرار همه” و “شروع” کار را انجام دهید..

zohobooks-تکرار-فاکتور

همچنین می توانید یک فاکتور نگهدارنده تنظیم کنید. اما ، بر خلاف صورتحساب های نگهدارنده FreshBooks که به مدیریت پروژه آن مرتبط است ، فاکتورهای نگهدارنده Zoho Books فقط برای کمک به شما در پیگیری نگهدارنده های خود وجود دارد.

همچنین می توانید فاکتور جدیدی را از طریق صفحه “پروژه” ایجاد کنید. برای انجام این کار ، روی پروژه کلیک کنید و “دکمه معاملات جدید” را که در گوشه بالا سمت راست قرار دارد ، انتخاب کنید. با انتخاب “ایجاد فاکتور” ، شما می توانید بطور خودکار هر مورد غیرحضوری ، از جمله هزینه های قابل پرداخت و ساعت های صورتحساب را فاکتور دهید.

zohobooks-billable

هزینه کردن

ردیابی هزینه های Zoho Books به دو بخش هزینه ها و لوایح تقسیم می شود. در نوار پیمایش می توانید هر دو گروه “خرید” را پیدا کنید.

درست مانند صورتحساب ، دو راه برای دستیابی به ایجاد هزینه جدید ، از طریق دکمه افزودن سریع یا از طریق صفحه “هزینه” وجود دارد..

هنگام ایجاد هزینه جدید ، تاریخ خرید ، مبلغ ، حساب هزینه و حساب پرداخت را وارد کنید. اگر می خواهید ، می توانید برای شفاف سازی بیشتر هزینه ها را نیز تعیین کنید. همچنین می توانید یک رسید را برای سازماندهی هزینه های خود بارگذاری کنید.

zohobooks-new-exp

اگر می خواهید هزینه ای را به مشتری یا پروژه اختصاص دهید ، می توانید از طریق ستون “نام مشتری” در پایین صفحه “هزینه های جدید” نیز این کار را انجام دهید. اگر هزینه ای را به عنوان صورت حساب بپردازید ، آن را در جزئیات پروژه خود در زیر برگه “خرید” نشان می دهد.

در صورت داشتن هزینه‌های بعدی که باید پیگیری کنید ، می توانید قبوض نیز ایجاد کنید. شما صورتحساب جدیدی را از طریق دکمه افزودن سریع یا از طریق صفحه “هزینه” ایجاد می کنید. شما می توانید از صفحه “صورتحساب” برای پیگیری میزان پولی که هنوز به فروشندگان خود مدیون هستید ، استفاده کنید.

zohobooks-bills

درست مانند فاکتور ، ستونهایی که باید هنگام ایجاد یک لایحه جدید پر کنید ، فروشندگان ، شماره قبض ، توضیحات اقلام و تاریخ صورتحساب شما هستند..

می توانید از طریق دکمه افزودن سریع ، هزینه یا صورتحساب تکراری جدید ایجاد کنید. همچنین می توانید این کار را از طریق صفحه “هزینه های مکرر” یا “صورتحساب های مکرر” انجام دهید. درست مانند تکرار فاکتورها ، فرکانس و تاریخ شروع را برای خرید مکرر خود تنظیم کنید.

با استفاده از لیست حقوق و دستمزد کتاب Zoho

لیست حقوق و دستمزد Zoho گزینه جدیدی برای ادغام کتابهای Zoho است. از ژانویه سال 2020 ، این سرویس فقط در هند و دو ایالت آمریكا وجود دارد: كالیفرنیا و تگزاس. اگر در محدوده خدمات آن قرار دارید ، می توانید با وارد کردن به “تنظیمات” از طریق دکمه چرخ دنده در گوشه بالا سمت راست صفحه و انتخاب “یکپارچه سازی” ، حساب Zoho Books خود را با Zoho Payroll متصل کنید.

برای اتصال حساب های خود ، بر روی “حقوق و دستمزد Zoho” کلیک کنید تا حساب خود را تنظیم کنید ، سپس جزئیات کسب و کار ، اطلاعات مالیاتی و برنامه پرداخت خود را پر کنید. پس از آن ، پلت فرم کارمزد Zoho را می بینید ، جایی که می توانید کارمندان خود را مدیریت کنید ، کارمزد و مالیات را پرداخت کنید.

درست مانند اضافه کردن حقوق و دستمزد QuickBooks ، پلت فرم حقوق و دستمزد Zoho Books همچنین به شما کمک می کند فرم های خود را پر کنید ، بنابراین می توانید مستقیماً به پرونده آنها بروید.

گزارش نویسی

می توانید با کلیک کردن روی “گزارش ها” در نوار پیمایش ، الگوهای گزارش خود را پیدا کنید. کتاب های Zoho دارای الگوی گزارشگری زیادی است که با توجه به اینکه ویژگی های زیادی نیز دارد ، طبیعی است. این گزارشات استاندارد دارد ، از جمله “خرید” ، “فروش” ، “مطالبات قابل قبول” ، “قابل پرداخت” ، “نمای کلی مشاغل” ، “موجودی” و “مالیات”.

zohobooks-report

گزارشات در بخش “خرید” و “فروش” بیشتر فروش یا خریدهای شما را بر اساس دسته بندیهای خاصی ، از جمله مورد ، پروژه یا مشتری مرتب می کند. این گزارش ها برای برخی از تصمیم گیری ها مهم خواهد بود ، اما جدا کردن این گزارش ها در قالب های مختلف غیر ضروری به نظر می رسد.

فیلترهای زیادی در این الگوهای گزارش وجود ندارد زیرا آنها از قبل بسیار خاص هستند ، اما هنوز محدوده تاریخ و فیلتر حساب وجود دارد. همچنین می توانید ستونهایی را که می خواهید در این گزارش ها مشاهده کنید ، سفارشی کنید.

گزارش های موجود در بخش “مطالبات” و “مطالبات قابل پرداخت” جزئیات کلیه فاکتورها ، قبض ها و هزینه های تولید شده شما را به شما ارائه می دهد..

علاوه بر جزئیات ، خلاصه پیری و جزئیات مربوط به هر دسته نیز وجود دارد که می تواند در مورد زمان انجام معاملات غیرقابل پرداخت یا تأخیر شما ، بینشی را ارائه دهد. در این گزارش ها می توانید فاصله پیری و دامنه تاریخ را سفارشی کنید ، همچنین می توانید کدام ستون ها را برای نمایش انتخاب کنید.

گزارشات “موجودی” به شما کمک می کند تا موارد موجودی موجودی خود را پیگیری کنید. گزارشات “نمای کلی مشاغل” به شما کمک می کند وضعیت عمومی سلامت مالی کار خود مانند گزارش گردش پول را رصد کنید. بخش های دیگری نیز وجود دارد ، مانند “فعالیت” ، “ارز” و “پروژه”.

zohobooks-report

الگوهای گزارش Zoho Books چندان تصویری نیستند زیرا نمودار یا نمودار برای مشاهده داده ها آسانتر ندارد. در مقایسه ، اگر به چیزی بصری نیاز دارید ، طرح گزارش Wave بسیار بهتر است.

با استفاده از API Zoho Books

اگر متن را بیش از گرافیک ترجیح می دهید ، می توانید حساب های Zoho Books خود را نیز از طریق API عملی کنید. Zoho Books دارای مستندات API برای کمک به شما در اجرای API آن است.

پشتیبانی

اگر به نوآوری سریع در مورد کارهایی که می تواند کتابهای Zoho انجام دهد نیاز دارید ، می توانید با کلیک بر روی دکمه علامت سؤال واقع در گوشه بالا سمت چپ صفحه و انتخاب “گشت و گذار” در مورد ویژگی های آن اطلاعات کسب کنید. 

در صورت نیاز به کمک ، می توانید پایگاه دانش آنها را برای یافتن پاسخ ها جستجو کنید ، که می توانید با کلیک بر روی دکمه علامت سوال و سپس انتخاب “help” پیدا کنید. & پشتیبانی.”

zohobooks-help

در صورت بروز مشکلات ، می توانید با پشتیبانی مشتری Zoho Books یک گفتگوی زنده انجام دهید یا برای آنها ایمیل ارسال کنید. گفتگوی زنده Zoho Books به صورت 24/7 در دسترس است و می تواند فوراً در خدمت شما باشد ، بنابراین این یک نکته عالی برای افرادی است که ساعات عجیب و غریب کار می کنند. 

همچنین تعداد تلفن برای چندین شهرستان وجود دارد که می توانید با آنها تماس بگیرید و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید صفحه تماس با پشتیبانی مشتری آن را بررسی کنید.

حکم

به طور کلی ، Zoho Books یک بستر حسابداری خوب برای مشاغل کوچک است. از نظر ظاهری و عملکرد ساده است. اگر به دنبال یک سکوی معتبر برای کمک به شما در مدیریت مشاغل خود هستید ، کتابهای Zoho ارزش امتحان کردن را دارند.

با این حال ، عدم استعداد آن نیز چیزی است که سایر سیستم عامل ها را جالب تر می کند ، مانند Wave با تصاویری از آن و QuickBooks Online با کارکردهای اضافی آن (مطالعه Wave ما را بخوانید).

نکته دیگری که باید به آن توجه کنیم گزینه های ادغام کتاب Zoho به ویژه برای حقوق و دستمزد است. این گزینه ها محدود است و بیشتر آنها نیز سیستم عامل هایی هستند که توسط Zoho ساخته شده اند. در مورد حقوق و دستمزد Zoho ، فقط در هند و دو ایالت متحده موجود است ، بنابراین اگر تجارت شما در خارج از این مناطق واقع شود ایده آل نیست..

قیمت های Zoho Books برای آنچه بدست می آورید منصفانه است. گران ترین برنامه آن در هر ماه 29 دلار است که یک ردیاب موجودی و یک ویژگی مدیریت پروژه را برای شما به ارمغان می آورد. در مقایسه با سایر سیستم عامل ها با هر دو ویژگی ، از جمله QuickBooks Online و Xero ، مقرون به صرفه است.

Zoho Books الگوهای گزارش بسیار زیادی را ارائه می دهد ، اما فیلترها و سفارشی سازی های محدودی دارند. داده ها را در یک جدول استاندارد نمایش می دهد. سیستم عامل های دیگر ، مانند Wave ، اغلب شامل نمودارها و نمودارهایی هستند تا داده ها راحت تر هضم شوند.

تماس با پشتیبانی مشتری Zoho Books بسیار آسان است ، زیرا یکی از معدود سیستم عامل های حسابداری با ویژگی چت زنده در دسترس 24/7 است. همچنین مقالات و فیلم های مفیدی زیادی وجود دارد که می توانید از پایگاه دانش آن استفاده کنید تا در شروع کار با Zoho Books کمک کنید.

آیا قبلاً کتاب های Zoho را امتحان کرده اید؟ به ما اطلاع دهید که نظر شما در مورد این بررسی را در نظرات چیست. ممنون که خوندید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map