بررسی BrightBook – بروزرسانی شده در سال 2020

بررسی Brightbook

Brightbook یک راه حل حسابداری است که ویژگی های آن دارای نور است ، فقط دسک تاپ است ، اما هنوز هم تحت تأثیر قرار گرفته است. اگرچه بعید به نظر می رسد درخواست تجدید نظر گسترده ای داشته باشد ، اما مشاغل کوچک و آزاد نیز ممکن است کاملاً از این نرم افزار حسابداری رایگان رضایت داشته باشند..


بهترین-حسابداری-نرم افزار-بررسی

بنیانگذاران Brightbook یک گزینه حسابداری آنلاین را می خواستند که در اختیار مترجمان ، پیمانکاران و صاحبان سهام خاص باشد. آنها راه حلی را ایجاد کردند که دقیق تر بتوان آنرا یک برنامه صورتحساب آنلاین نامید. Brightbook را می توان فقط روی رایانه رومیزی نصب کرد ، بنابراین کاربران نمی توانند از طریق ابر به کتابهای خود دسترسی پیدا کنند.

این یک بسته حسابداری کامل سرویس نیست. این کار حسابداری مضاعف را انجام نمی دهد ، به کاربران این امکان را می دهد که ورودی های ژورنال را وارد کنند یا صورت های مالی را وارد کنند. شما می توانید وظایف اصلی صورتحساب ، پرداخت صورتحساب و آشتی حساب بانکی خود را انجام دهید.

اگر این چیزهایی است که شما به آن نیاز دارید و دسترسی به ابر بزرگ نیست ، بنابراین نرم افزار رایگان Brightbook می تواند برای شما باشد. اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر هستید ، بهترین نرم افزار حسابداری ما را برای برخی از پیشنهادات ، مانند QuickBooks آنلاین بررسی کنید.

نقاط قوت & نقاط ضعف

گزینه های دیگر برای Brightbook

امکانات

Brightbook دارای ویژگی های مشترک حسابداری از قبیل صورتحساب و هزینه است. این سرویس ادعا می کند “امنیت در سطح بانکی” و رمزگذاری SSL را ارائه می دهد ، اما جزئیات دیگری فراتر از این نمی دهد. Wave برای اطمینان دادن به کاربران در مورد امنیت داده های خود ، ویژگی های بیشتری را ارائه می دهد ، همانطور که می توانید در بررسی Wave ما بخوانید.

هر دو Wave و Brightbook خدمات خود را به صورت رایگان ارائه می دهند.

پایه ای

اگر تنها کاری که باید انجام دهید ارسال فاکتورها و پرداخت صورتحساب و پیگیری است ، Brightbook شما را پوشش داده است. فرم های هزینه و هزینه آن فقط چند دقیقه طول می کشد ، اما نمی توانید مجدداً آنها را تکرار کنید.

Brightbook با حسابهای بانکی شما همگام نمی شود. در عوض ، شما باید اظهارات خود را بارگذاری کنید. پس از وارد کردن ، باید آن را بصورت خطی طی کنید تا معاملات موجود در برنامه مطابقت داشته باشد. اگر تجارت شما بانکداری زیادی انجام دهد ، این کار به سرعت به یک فرآیند وقت گیر و آزار دهنده تبدیل می شود.

گفتنی است ، Brightbook برخلاف Xero یا QuickBooks Online ، به کاربران نامحدود اجازه می دهد.

اضافی

اگرچه Brightbook فراتر از صورتحساب ساده است. این امکان را به شما می دهد تا پس از تأیید ، تخمین هایی ارسال کرده و آنها را به فاکتور تبدیل کنید. همانند Wave و Xero ، فاکتورها نیز می توانند به چندین ارز ارسال شوند.

تنها ویژگی های پرداخت شده Brightbook به شما امکان می دهد تا مارک آن را از فاکتورها و بیانیه های خود حذف کرده و الگوهای خود را طراحی کنید.

با عملکرد محدود ، یک وب سایت اساسی و طراحی گیج کننده ، Brightbook از رقبای خود متمایز نیست.

قیمت گذاری

مانند Wave ، Brightbook هیچ هزینه ای را برای بسته بندی حسابداری اصلی خود نمی پردازد. در عوض ، با شارژ برای خدمات اضافی ، درآمد کسب می کند.  

تنها پردازش پرداخت ارائه شده توسط Brightbook ، PayPal است که شما در فهرست “تنظیمات” تنظیم کرده اید. این بدان معناست که در صورت استفاده از آن هزینه های آن را منوط خواهید کرد.

کاربرپسندی

پس از ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید ، می توانید کادر را علامت بزنید تا داده های آزمایشی را به حساب خود اضافه کنید. اینگونه است که Brightbook به شما می آموزد که از نرم افزار استفاده کنید و در هر زمان امکان حذف وجود دارد. هیچ آموزش در صفحه اصلی وجود ندارد ، و نکات ، نکات یا برنامه های پاپ مانند شما با FreshBooks یا Zoho Books وجود ندارد.

برای اطلاعات بیشتر در این مورد ، بررسی FreshBooks ما و بررسی کتاب Zoho را بخوانید.

دکمه های بالای داشبورد شما را به صفحه هایی می برد که می توانید هزینه های جدید یا صورتحساب خود را اضافه کنید.

داشبورد Brightbook

داشبورد در یک بازه زمانی که تعیین می کنید نمودار بارشی از فاکتورها ، پرداختها و صورتحسابها را ارائه می دهد. اگرچه خوب است که عکس فوری از کسب و کار شما داشته باشد ، درآمد خالص را نشان نمی دهد. شما می توانید یک هدف رشد برای مشاغل خود نیز تنظیم کنید و ردیابی کنید ، اما ما این را کمتر از سایر گزینه های گزارشگری که می خواهیم ببینیم ، مانند صورتهای مالی از اهمیت کمتری برخورداریم..

داشبورد-نوار نمودار

هنگام پیمایش در برنامه ، تقریباً همیشه باید به گزینه داشبورد اصلی یا گزینه های فهرست بروید تا گزارش های اضافی و مرتبط را ببینید. پیوند در فاکتورها ، گزارش ها و هزینه ها می تواند بهبود یابد. اگرچه می توان فهمید که برای انجام وظایفی مانند فاکتور گرفتن و ضبط صورتحساب ، کجا را کلیک کنید ، Brightbook تقریباً به اندازه سایر نرم افزارهای حسابداری شهودی نیست. بررسی FreeAgent ما را برای یک نرم افزار حسابداری دیگر که فاقد دوستی کاربر است ، بخوانید.

صورتحساب

برای افزودن فاکتور جدید ، روی “فاکتور جدید” در بالای داشبورد کلیک کنید. این تنها راه برای اضافه کردن فاکتور است. هیچ منوی کشویی در Brightbook وجود ندارد. اگر در یک صفحه مرتبط هستید ، مانند اضافه کردن مشتری ، گزینه اضافه کردن فاکتور را ندارید. شما باید به صفحه اصلی برگردید.

Brightbook از شما می خواهد قبل از اینکه به صفحه اصلی فاکتور نیز بروید ، مشتری را انتخاب کنید ، که به نظر می رسد یک اقدام غیر ضروری است.

صفحه اول فاکتور جدید

روند ورود به فاکتور بصری است. می توانید هر اصطلاح مورد نظر خود را انتخاب کنید ، یادداشت یا پیوست و جزئیات مورد را اضافه کنید. گزینه ای برای انتخاب نرخ مالیات وجود دارد ، اما شما نمی توانید تخفیف اعمال کنید.

فاکتور-صفحه

هنگامی که کار خود را تمام کردید ، می توانید فاکتور خود را ذخیره کنید ، آن را ذخیره و از طریق ایمیل ارسال کنید یا چاپ کنید. با کلیک بر روی “ذخیره و چاپ یادداشت تحویل” یک .pdf را در دسک تاپ خود بارگیری می کنید ، که می توانید چاپ کنید. چاپ دسته ای وجود ندارد. اگر فاکتور را ذخیره کنید ، به جای اینکه به خلاصه ای از همه فاکتورهای برجسته منتقل شوید ، بیانیه ای از کلیه فاکتورهای برجسته برای آن مشتری نشان داده می شود.

فاکتور-بیانیه-برای مشتری

در بیانیه ، می توانید در صورت دریافت پرداخت ، یادداشت اعتباری یا بازپرداخت و ایمیل اضافه کنید ، آن را چاپ یا کپی کنید. می توانید با چک کردن یک جعبه کوچک روی فرم اصلی فاکتور ، یک فاکتور را دوباره تکرار کنید و پس از آن تنها گزینه شما انتخاب چند روزه برای ارسال آن است..

هیچ راهی برای تعیین تاریخ پایان یا محدودیت در تکرار آن وجود ندارد.

تکرار

اگرچه Brightbook یک روند تخمین قوی را ارائه می دهد. فرم تخمین پشتیبانی از اضافه کردن تخفیف و مالیات ، اقلام خط و یادداشت های چندگانه. در زیر منوی کشویی برای “وضعیت نقل قول” ، می توانید انتخاب کنید که آیا نقل قول تهیه شده است ، تحت مذاکره است ، تأیید شده یا در حالت دیگری است. بررسی کادر “تبدیل نقل قول به فاکتور” موجب صرفه جویی در وقت شما می شود.

فرم تخمین

بر خلاف بسیاری از رقبای خود ، Brightbook دارای داشبورد فاکتور نیست که فاکتورهای برجسته را با یک نگاه در صفحه فاکتور نمایش می دهد. اگر روی داشبورد اصلی قرار دارید و روی دکمه کوچک “مشاهده همه فروش” در بالای “پرداخت بدهی” کلیک کنید ، به لیستی از فاکتورها و پرداختها ارسال می شوید.

مشاهده همه فروش

از طرف دیگر ، صفحه “مشتری” مشتری و آنچه را مدیون شما هستند ، لیست می کند. این نشان نمی دهد که چه مقدار مبالغ معوقه گذشته توسط مشتری برجسته بوده است. این یکپارچه یادآوری پرداخت ایمیل ، اعلامیه تعویض گذشته یا هزینه خودکار تأخیر نیست.

در پایین داشبورد اصلی ، یک “برگه بخاطر فاکتورها” وجود دارد که اطلاعات را نیز در اختیار دارد. اگر عادت دارید که عکس فوری از حسابهای دریافتنی خود را در بخش فاکتورهای نرم افزار حسابداری خود مشاهده کنید ، مانند QuickBooks Online یا Wave ، ارائه Brightbook می تواند گیج کننده باشد (بررسی آنلاین QuickBooks ما را بخوانید).

برگه فاکتور به دلیل

هیچ پردازش حقوق و دستمزد و هیچ برنامه شخص ثالث برای افزودن آن وجود ندارد. Brightbook موجودی را ردیابی نمی کند ، بنابراین نمی توانید آن را روی فاکتور انتخاب کنید. به طور کلی ، عملکرد صورتحساب به شما امکان می دهد فاکتورها را ارسال یا چاپ کنید ، و این در مورد آن است.

هزینه ها

با کلیک روی “صورتحساب جدید” روی داشبورد می توانید صورت حساب را وارد کنید. اگرچه ما نمی توانیم راهی برای افزودن صورتحساب از نمایه یا فهرست مشتری پیدا کنیم. فرم قبض جدید دارای جعبه هایی با گزینه های کشویی است یا می توانید جزئیات را به صورت دستی وارد کنید.

قبض جدید

در حالی که می توانید هزینه ای را از گزینه های کشویی Brightbook طبقه بندی کنید ، نمی توانید دسته بندی های خود را اضافه کنید. اگر مالیات پرداخت کرده اید ، نرخی را انتخاب کنید و خدمات آن را برای شما محاسبه می کنند. Brightbook به شما امکان می دهد صورتحساب یا رسید را به صورت .pdf بارگذاری و ضمیمه کنید ، این ویژگی خوبی برای مشاغلی است که هزینه های خود را به مشتریان خود منتقل می کنند.

فاکتور اضافه کردن صورتحساب به موجود-موجود

هزینه ها در پایین داشبورد اصلی در زیر برگه “صورتحساب های بدون پرداخت” ظاهر می شوند.

صفحه صورتحساب بدون پرداخت

بیشتر مشاغل قبض هایی را که هر ماه می پردازند ، مانند اجاره یا برق دارند. با Brightbook ، مجبور خواهید بود بارها و بارها آنها را وارد کنید زیرا نمی توانید هزینه های خود را پرداخت کنید یا پرداخت کنید ، مانند آنچه می توانید با Xero انجام دهید (بررسی Xero ما را بخوانید).

مانند عملکردهای صورتحساب ، گزینه های هزینه فراتر از اصول اولیه نیست.

گزارشگری تجاری

فقط شش گزارش در Brightbook وجود دارد که کمتر از FreshBooks و Wave است.

اولین برگه گزارش تحت “گزارش ها” اینفوگرافیک است. برای دیدن صورت حساب ، پرداخت و صورتحساب ، نمودار سال یا پای سال را انتخاب کنید. با این وجود سود خالص نشان نمی دهد و تنها محدوده تاریخ 12 ماه گذشته یا انباشته است.

اینفوگرافیک

برگه گزارشهای بعدی ، “سود و زیان” ، صورت سود و زیان و تحلیل پیری دریافتنی حساب ها را دارد. سطل “تحلیل بدهی سالخورده” در مدت زمان 30 تا 0 و 30 تا 60-90 و بیش از 90 روز مطالبات معوق را تحویل می دهد. می توان آن را صادر کرد ، اما شما نمی توانید روی سطل ها حفر کنید تا اطلاعات مربوط به مشتری را ببینید.

تحلیل پیری - بدهکار

برگه “openinsight” میزان فروش و هزینه شرکت شما را با سایر شرکتها در گروه تجاری شما مقایسه می کند. Brightbook به شما نمی گوید که اطلاعات مقایسه از کجا نشأت می گیرد ، و ما ارزش ارائه آن را به جای گزارش های مفید ، دیگر نمی بینیم.

برگه OpenInsight

تحت “همه فروش” ، Brightbook به شما فروش و پرداخت را نشان می دهد ، که اساساً تفاوت بین پول نقد یا مبنای تعهدی است. جابجایی بیش از یک شماره فاکتور جزئیات آن را به شما نشان می دهد ، که لمس خوبی است. این گزارش اختلاف خالص بین فروش و پرداخت را محاسبه می کند تا مبلغ قابل توجهی را به شما نشان دهد.

همه فروش

به جای قرار دادن آن در فرم مربوط به وارد کردن هزینه ها ، “کلیه صورتحساب ها و هزینه ها” ، که صورتحساب های تهیه کنندگان و یا هزینه های کالاهای خریداری شده از طرف مشتریان را نشان می دهد ، در قسمت گزارش ها است.

همه صورتحساب ها و هزینه ها

برگه آخر “گزارش ها” به هیچ وجه گزارشی نیست. این صفحه برای وارد کردن صورتحساب یا هزینه جدید است. این یک نمونه اصلی از طرح زیر مجموعه صفحات ، تب ها و فهرست های Brightbook است.

صورتهای مالی

از آنجا که Brightbook یک نرم افزار حسابداری کامل خدمات نیست ، فقط یک صورت مالی به شما می دهد. گزارش سود و زیان فقط می تواند هفتگی ، ماهانه یا سالانه اجرا شود و صادر نمی شود. شما نمی توانید برای ردیابی عملکرد کسب و کار خود ، دوره ها را با هم مقایسه کنید و محاسبه درصد تغییر نمی کند.  

گزارش سود و زیان

بر خلاف موج ، ترازنامه یا بیانیه گردش پول ارائه نمی دهد.

پشتیبانی

شما پشتیبانی قوی برای Brightbook پیدا نخواهید کرد. صفحه سؤالات متداول آن به سؤالات اساسی در مورد استفاده از نرم افزار پاسخ می دهد ، اما هیچ عکس و فیلم ندارد. بدتر از آن ، از سال 2017 به روز نشده است. جستجوی در YouTube هیچ نتیجه ای برای فیلم های آموزشی کسب نکرد..

این شرکت دارای فرم تماس و پشتیبانی ایمیل است. ما طی ساعات کاری یک ایمیل آزمایشی ارسال کردیم و طی 20 دقیقه پاسخ دریافت کردیم.

به طور کلی ، ما این تصور را به وجود می آوردیم که اگر از Brightbook استفاده می کنید ، خودتان هستید.

حکم

نرم افزار حسابداری Brightbook بیشتر شبیه سرگرمی برای بنیانگذاران خود است تا یک کسب و کار تمام عیار. فاقد بسیاری از کارکردهای موجود با رقابت آن است و مرور این نرم افزار چندان شهودی نیست. تقریباً احساس می شود که این سرویس شروع به تنظیم کرده است ، سپس در طی نیمه کار از راه دور فاصله گرفته است.

با توجه به اینکه همه گزینه های دیگر گزارشات ، برنامه ها ، امکان دسترسی به داده های شما را از هر کجای دیگر و اسناد پشتیبانی و کمک بهتر ارائه می دهند ، ما نمی دانیم که چرا یک کسب و کار برای خدمات Brightbook ثبت نام می کند.

آیا از Brightbook استفاده می کنید؟ در موردش چی فکر می کنی؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. ممنون از خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map