بررسی موج – بروزرسانی سال 2020

بررسی حسابداری موج

Wave یک برنامه حسابداری آنلاین رایگان و کاربر پسند است. این بسیار محبوب است ، اما ، همانطور که می توانید در بررسی کامل Wave ما مطالعه کنید ، تیم Cloudward.net احساس می کند که رقبای پرداخت شده خود فقط هنگام دستیابی به کتابداری پیشرفته ، آن رقیب کمی دارند..

بهترین-حسابداری-نرم افزار-بررسی

Wave یکی از بهترین گزینه های نرم افزار حسابداری در خارج از کشور است ، خصوصاً برای کارگران آزاد و مشاغل کوچک. بزرگترین مزیتی که Wave نسبت به رقبای خود دارد این است که ویژگی های اساسی را به صورت رایگان ارائه می دهد ، که سایر سیستم عامل ها از آن شارژ می شوند. تنها خدماتی که پرداخت می کنید پرداخت حقوق و دستمزد و کارت اعتباری است.

Wave ویژگیهای زیادی را ارائه می دهد و بیشتر آنها چیزی است که شما انتظار دارید هر سیستم عامل حسابداری را داشته باشد. ویژگی های آن برای مشاغل کوچک کافی است ، اما اگر به چیزی قدرتمندتر نیاز دارید ، QuickBooks Online یا FreshBooks رقبای پرداخت شده آن هنوز هم ارزش قیمت را دارند.

موج برای استفاده آسان است ، حتی برای افرادی که با حسابداری یا حسابداری آشنایی ندارند. شما می توانید در چند دقیقه فاکتور ایجاد کنید و مشتریان می توانند مستقیماً از فاکتور خود به شما پرداخت کنند زیرا Wave دارای سیستم پردازش پرداخت خاص خود است. طرح تمیز و آسان قابل فهم است ، و جریان مشخصی برای هر یک از ویژگی های Wave وجود دارد.

اگر یک فریلنسر یا صاحب مشاغل هستید که فقط به یک سیستم عامل حسابداری ساده اما مطمئن نیاز دارید ، از شما می خواهیم Wave را امتحان کنید. شما چیزی برای از دست دادن ندارید ، به خصوص که تقریبا تمام ویژگی های آن رایگان است.

نقاط قوت & نقاط ضعف

گزینه های دیگر برای حسابداری موج

امکانات

Wave شامل ویژگیهای اساسی است که تمام سیستم عامل های حسابداری باید داشته باشند ، حتی اگر به اندازه آنچه که می توانید با سیستم عامل های پرداخت شده پیدا کنید ، قدرتمند نیستند. با این حال ، ویژگی های Wave برای استفاده آسان و انجام کار آسان است.

مشابه ویژگی “موجودی” که در سایر نرم افزارهای حسابداری مشاهده می شود ، مانند Sage یا Xero (برای مطالعه بیشتر بدانید Sage Review و Xero Review را بخوانید) ، Wave دارای صفحه “محصولات و خدمات” است که می توانید هر آنچه را که خریداری می کنید یا بفروشید ضبط کنید. گفته می شود ، این ویژگی بیشتر به لیست موارد شبیه است ، زیرا فقط نام و قیمت محصولات را در نظر می گیرد.

توجه داشته باشید که Wave دارای دو لیست کالای مختلف است ، یکی برای فاکتورهای فروش و دیگری برای صورتحساب شما. قبل از استفاده از آن در فاکتور یا صورتحساب ، باید یک مورد را به لیست “محصولات و خدمات” مربوط به آن اضافه کنید. شما می توانید هر دو صفحه “محصولات و خدمات” را تحت دسته “فروش” و “خرید” پیدا کنید.

موج-محصول جدید

در صفحه “محصولات و خدمات” ، می توانید یک مورد جدید را اضافه یا یک مورد موجود را ویرایش کنید. برای تهیه کالای موجود برای فاکتورها ، روی جعبه “فروش این” کلیک کنید. برای استفاده در صورتحساب ، کادر مربوط به “خرید این” را علامت بزنید.

همچنین می توانید با اتصال حساب بانکی یا کارت اعتباری خود ، فید بانکی را به Wave تنظیم کنید. Wave صورتهای بانکی شما را از طریق حساب بانکی آنلاین شما بازیابی می کند تا معاملات شما به طور خودکار به روز شود.

هنگامی که یک حساب را آشتی می دهید ، می توانید در بالای پنجره محاسبه ای پیدا کنید تا به شما کمک کند اختلافات موجود بین حساب Wave و حساب بانکی خود را پیگیری کنید. سپس می توانید بیانیه خود را بخوانید و معاملات خود را بر روی موج اضافه یا تأیید کنید.

موج-آشتی-مطابقت

برخلاف Xero ، Wave یک ویژگی قانون بانکی برای مطابقت خودکار با معاملات شما ندارد. شما باید همه کارها را بصورت دستی انجام دهید ، از جمله معاملات منطبق با هر حساب جداگانه ، و همچنین اضافه کردن و حذف معاملات اگر آنها را به صورت اشتباه وارد کنید. 

موج آشتی

موج گزینه های زیادی برای ادغام ارائه نمی دهد. تنها برنامه هایی که Wave می توانند با آنها ادغام شوند عبارتند از: PayPal ، Etsy ، Shoeboxed ، Zapier و Google Sheets. با این کار ، Zapier می تواند به شما کمک کند چندین سیستم عامل را به Wave متصل کنید.

Wave دارای مجموعه ای قوی از ویژگی های ساده است که حتی اگر تجربه ای در زمینه حسابداری یا حسابداری نداشته باشید ، استفاده از آن آسان است. این برای افرادی طراحی شده است که با مدیریت امور مالی خود آشنا نیستند ، بنابراین اگر به دنبال چیزی پیشرفته تر هستید ، به رقبای پرداخت شده آن توجه کنید..

قیمت گذاری

قیمت موج یکی از نقاط قوت آن است. به استثنای سیستم های پرداخت و دستمزد و پردازش پرداخت ، Wave در استفاده رایگان است و همین امر آن را به یک بستر عالی برای مشاغل تازه شروع شده تبدیل می کند..

Wave خدمات حقوق و دستمزد خود را – که شامل فرم های مالیاتی سالانه و سپرده مستقیم کارکنان است – برای کاربران مستقر در ایالات متحده و کانادا ارائه می دهد. قیمت بسته به موقعیت مکانی شما متفاوت است. در بیشتر ایالت های ایالات متحده و کانادا ، Wave ماهانه 20 دلار برای خدمات حقوق و دستمزد خود به علاوه 4 دلار در ماه برای هر کارمند یا پیمانکار مستقل شارژ می کند..

اگر در یکی از 9 ایالت واقع شده اید که خدمات مالیاتی Wave در دسترس است ، می توانید لیست حقوق و دستمزد ترکیبی Wave را با 35 دلار در ماه و به علاوه 4 دلار در ماه برای هر کارمند یا پیمانکار مستقل دریافت کنید..

Wave همچنین سیستم پردازش پرداخت خود را دارد ، بنابراین مشتریان شما می توانند فاکتورهای آنلاین را از طریق کارت اعتباری یا انتقال بانکی پرداخت کنند. مشابه با QuickBooks آنلاین و FreshBooks (برای اطلاعات بیشتر ، بررسی آنلاین QuickBooks ما و بررسی FreshBooks را بخوانید) ، Wave هزینه ای معادل 2.9 درصد به علاوه 30 سنت برای معاملات کارت اعتباری و 1 درصد برای نقل و انتقالات بانکی.

دوستی کاربر

برای ثبت نام با Wave ، باید آدرس ایمیل خود را به علاوه نام و دسته مشاغل خود وارد کنید. با این حال ، اگر می خواهید از سیستم پردازش پرداخت Wave و خدمات حقوق و دستمزد استفاده کنید ، علاوه بر جزئیات شغلی و شخصی ، فرم های بیشتری برای پر کردن ، مانند جزئیات حساب بانکی شما وجود دارد.

موج-کسب و کار-جزئیات

Wave دارای یک رابط تمیز است و میزان اطلاعات نمایش داده شده دقیقاً مناسب است ، به خصوص برای افرادی که با حسابداری آشنایی ندارند. می توانید به سرعت به همه چیز از نوار پیمایش در سمت چپ پنجره خود دسترسی پیدا کنید. نکته ای که نوار پیمایش فاقد آن است یک دکمه افزودنی سریع است که فقط می توانید در داشبورد آن را پیدا کنید.

داشبورد موج

در بالای نوار پیمایش ، یک دکمه با نام شرکت خود در آن پیدا خواهید کرد ، به این ترتیب می توانید به یک حساب تجاری دیگر یا به حساب شخصی خود انتقال پیدا کنید.

Wave همچنین دارای برنامه Android و iOS است ، بنابراین می توانید فاکتورها و رسیدهای خود را در حال حرکت مدیریت کنید. به جای ارائه یک برنامه برای همه موارد ، مانند QuickBooks Online یا Xero ، Wave آن را به دو برنامه تقسیم می کند: “رسید” ، برای گرفتن و بارگیری رسیدهای شما ، و “فاکتورها” برای ارسال و مدیریت فاکتورها.

Wave بستر خوبی برای افرادی است که تازه وارد حسابداری هستند. قابلیت های آن بسیار آسان است و همه چیز را به صورت منطقی نمایش می دهد. اگر همه اطلاعات لازم را داشته باشید تنظیم همه چیز ساده است و کمتر از 15 دقیقه طول می کشد.

صورتحساب

برای ایجاد فاکتور جدید دو روش وجود دارد. اولین مورد از طریق داشبورد است ، با کلیک بر روی دکمه “ایجاد جدید” و سپس انتخاب “فاکتور”. 

راه دوم از طریق صفحه “فاکتورها” است – که می توانید با رفتن به گروه “فروش” در نوار پیمایش – سپس بر روی دکمه “ایجاد یک فاکتور” در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

همانطور که از نام وجود دارد ، صفحه “فاکتورها” همه فاکتورها و وضعیت آنها را نشان می دهد. همچنین می توانید فاکتورها را با توجه به وضعیت ، تاریخ ، شماره یا مشتریان فیلتر و نمایش دهید ، که به شما کمک می کند فاکتورها را سریعتر پیدا کنید. 

در بالای صفحه “فاکتورها” ، می توانید جعبه ای را پیدا کنید که یک نمای کلی را به شما نشان می دهد ، از جمله اینکه مدت زمان تأخیر چقدر است یا چقدر در طی 30 روز آینده قرار است.

فاکتورهای موج

هنگام ایجاد یک فاکتور جدید ، می توانید با کلیک بر روی دکمه “افزودن مشتری” مشتری را انتخاب کنید. می توانید یک مشتری موجود را از لیست مشتریان خود اضافه کنید ، که می توانید در صفحه “مشتریان” در زیر “فروش” در نوار ناوبری پیدا کنید یا مشتری جدیدی اضافه کنید.

با کلیک بر روی دکمه “ستون ویرایش” ، واقع در قسمت توضیحات مورد شما ، شما را به سمت منو می برد که در آن می توانید تصمیم بگیرید که کدام ستون ها را مخفی کنید و هر ستون را چه چیزی صدا کنید.

افزودن موارد فاکتور در موج

برای افزودن یک مورد فاکتور ، بر روی دکمه “مورد جدید” کلیک کنید تا یکی از لیست “محصولات و خدمات” خود را انتخاب کنید. همچنین می توانید آیتم جدیدی را از طریق دکمه “ایجاد یک مورد جدید” اضافه کنید که وقتی تایپ می کنید روی جعبه “نام مورد” تایپ کنید ، ظاهر می شود. می توانید مقدار ، قیمت و میزان مالیات کالا را برای هر مورد تنظیم کنید.

موج-جدید-فاکتور

برای ذخیره فاکتورها به عنوان پیش نویس ، روی “ذخیره و ادامه” کلیک کنید. در صفحه بعد می توانید صفحه وضعیت فاکتور خود را که پر از جزئیات آن است ، پیدا کنید. می توانید پیش نویس را تأیید کنید ، فاکتور را ارسال کرده و یادآورها را از طریق همین صفحه تنظیم کنید. همچنین می توانید با کلیک کردن روی فاکتور خاص در صفحه “فاکتورها” به این صفحه برسید.

پس از تأیید پیش نویس ، می توانید با کلیک بر روی دکمه “ارسال فاکتور” یک فاکتور برای مشتری ارسال کنید. در صورت تمایل می توانید ایمیل را سفارشی سازی کنید. Wave ایمیل را از طریق آدرس ایمیل متصل شما ارسال می کند.

یادآوری فاکتور موج

برای تنظیم یادآوری ، می توانید بعد از ارسال فاکتور سه گزینه را انتخاب کنید: سه روز ، هفت روز و 14 روز پس از موعد مقرر. متأسفانه ، این گزینه ها توسط Wave تنظیم شده اند و قابل تغییر نیستند. 

یادآوری برای هر فاکتور تنظیم شده است و نه توسط مشتری ، بنابراین شما باید هر زمان که فاکتور را ارسال کنید ، آنها را علامت بزنید که اگر تعداد زیادی از آنها را ارسال کنید ، می تواند ناخوشایند باشد.

موج-فاکتور-یادآوری

می توانید یک فاکتور تکرار شونده از داشبورد ، صفحه “صورت های تکراری” یا از طریق صفحه وضعیت فاکتور خود تهیه کنید.

در صفحه وضعیت فاکتور ، می توانید دکمه “اقدامات بیشتر” را انتخاب کرده و سپس بر روی “عود مجدد” کلیک کنید. سپس ، Wave شما را به یک صفحه وضعیت فاکتور مکرر می برد ، جایی که می توانید برنامه ای را برای تکرار فاکتور ، گزینه های پرداخت و گزینه های ارسال تنظیم کنید..

تکرار-فاکتور موج

می توانید وضعیت فاکتور تکراری خود را از طریق صفحه “صورت های تکراری” در زیر “فروش” پیدا کنید. در این صفحه می توانید فاکتورهای گذشته را مشاهده کنید ، بدانید کدام فاکتورهای تکراری فعال هستند و می دانید تاریخ های صورتحساب های آینده و قبلی چیست.

برخلاف Xero ، که به شما امکان می دهد الگوهای فاکتور خود را آزادانه از طریق ورق های اکسل سفارشی کنید ، Wave تنها سه قالب فاکتور دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. خوشبختانه ، شما هنوز هم می توانید آرم خود را اضافه کنید و یک رنگ لهجه را برای شخصی سازی فاکتور خود انتخاب کنید.

قالب-فاکتور موج

ایجاد فاکتور با استفاده از Wave بسیار آسان است و جریان روشنی دارد. صفحه “فاکتورها” Wave همچنین پیگیری فاکتورهای شما را آسانتر می کند. مشتری شما همچنین می تواند فاکتورهای خود را با استفاده از پردازنده کارت اعتباری Wave پرداخت کند. متأسفانه ، موج یادآوری خودکار را هم در کمیت و هم در زمان محدود می کند.

هزینه ها

درست مثل فاکتورها ، دو روش برای ایجاد قبض در موج وجود دارد. اولین مورد از طریق داشبورد است ، با کلیک بر روی دکمه “ایجاد جدید” و سپس انتخاب “صورتحساب”. راه دوم این است که از طریق صفحه “صورتحساب” – که می توانید در داشبورد در زیر “خرید” پیدا کنید – و سپس کلیک بر روی دکمه “ایجاد یک صورتحساب جدید”.

وقتی یک لایحه جدید ایجاد می کنید ، می توانید یک فروشنده را از لیست خود انتخاب کنید یا یک مورد جدید اضافه کنید. درست مانند فاکتورها ، می توانید مواردی را از لیست “خدمات و محصولات” خود اضافه کنید یا یک مورد جدید ایجاد کنید. پس از اتمام کار ، روی دکمه “ذخیره” کلیک کنید و به صفحه “صورتحساب” برمی گردید. ایجاد صورتحساب بسیار ساده تر از ایجاد فاکتور است ، زیرا لازم نیست آنها را به فروشندگان خود ارسال کنید.

صورتحساب موج-جدید

از طریق صفحه “صورتحساب” می توانید پرداخت های خود را ضبط کرده و وضعیت پرداخت آنها را مشاهده کنید. شما همچنین می توانید صورتحساب ها را توسط فروشنده یا براساس تاریخ فیلتر کنید ، که وقتی به دنبال صورتحساب های خاصی هستید ، مفید است.

صورتحسابهای موج

متأسفانه ، Wave به شما اجازه نمی دهد یک لایحه تکرارکننده ایجاد کنید ، بنابراین اگر هزینه ای مکرر دارید ، باید هر بار صورتحساب جدید ایجاد کنید.

راه دیگر برای اضافه کردن هزینه از طریق رسید است. می توانید رسید را از طریق برنامه های iOS ، Android یا وب Wave اضافه کنید. همچنین می توانید رسید خود را به [ایمیل محافظت شده] ارسال کنید. موج رسیدهای بارگذاری شده را برای استخراج اطلاعات پردازش می کند. سپس می توانید این رسیدها را بررسی کنید و آنهایی که تأیید شده اند به عنوان هزینه نگهداری می شوند.

گزارش نویسی

موج فقط 12 الگوی گزارش دارد ، از جمله گزارش های اساسی ، مانند جریان پول ، مطالبات قدیمی ، و سود و زیان. هنگام مقایسه با QuickBooks Online یا Xero ، الگوهای گزارش Wave از نظر تعداد به وضوح از دست می دهند. 

هنگامی که صفحه “گزارشات” Wave را از نوار پیمایش باز می کنید ، 12 قالب گزارش را به پنج بخش تقسیم می کنید. در هر بخش و قالب توضیح مختصری درمورد اینکه چیست و چه کاری می تواند برای تجارت شما انجام دهد. این نوع قالب بندی برای کسی که عادت به حسابداری ندارد بسیار مفید است.

گزارش موج

بخش “دریافت تصویر بزرگ” شامل “سود و زیان” ، “ترازنامه” و “گردش پول” است. از طریق این گزارش ها می توانید از وضعیت مالی کسب و کار خود ، و همچنین جایی که پول شما به آنجا و از آنجا منتقل می شود ، دریافت کنید.

موازنه موج

بخش “در پرداخت مالیات بالاتر” مالیاتی را که برای فاکتورها و قبض های خود پرداخت کرده اید ، گردآوری می کند. گزارش “مالیات بر فروش” به شما کمک می کند تا مالیات های جمع آوری شده از فروش خود و خریدهای پرداخت شده را جمع کنید. گزارش “دستمزد و دستمزد” به شما کمک می کند تا هزینه های پرداخت شده در دستمزد و مالیات کارمندان خود را کنترل کنید.

گزارش مالیات موج

بخش “تمرکز روی مشتریان” شامل گزارش “درآمد مشتری” و “مطالبات مربوط به مطالبات قدیمی” است که هر دو به شما در پیگیری رابطه بین پول و مشتریان کمک می کنند. با استفاده از “درآمد توسط مشتری” ، می توانید ببینید کدام یک از مشتریان سودآورترین هستند. “مطالبات درخشان” به شما امکان می دهد فاکتورهای معوق و فاکتورهای پرداخت نشده را کنترل کنید.

مطالبات قابل قبول از سن

بخش “تمرکز روی فروشندگان” ، مشابه “تمرکز روی مشتریان” ، به شما امکان می دهد رابطه بین فروشندگان و پول خود را ببینید. این بخش شامل گزارش های “پرداخت های سالخورده” و “خرید توسط فروشنده” است.

گزارش موج-فروشنده

بخش “حفاری عمیق تر” جزئیات معاملات خود را به شما می دهد. گزارش “مانده حساب” معاملات شما را خلاصه می کند. گزارش “تراز آزمایشی” موجودی کلی حسابهای خود را در یک تاریخ مشخص به شما می دهد. در آخر ، گزارش “معاملات حساب” لیست مفصلی از کلیه معاملات و کل حساب های شما می باشد.

گزارش-موج-حساب

ویژگی گزارش Wave به اندازه QuickBooks Online یا Xero قابل تنظیم نیست. تنها چیزی که می توانید تنظیم کنید دوره گزارش است. فیلتر وجود ندارد و شما نمی توانید ستون گزارش های خود را تغییر دهید.

از طرف دیگر ، الگوهای گزارش Wave بسیار کاربر پسند هستند. هر الگوی گزارش در Wave به نظر می رسد تمیز و به راحتی قابل درک باشد ، حتی برای افرادی که عادت به دیدن این گزارش ها ندارند.

پشتیبانی

از دکمه “help” در پایین نوار پیمایش می توانید به مرکز پشتیبانی Wave دسترسی پیدا کنید. روی “پشتیبانی” کلیک کنید و یک کادر ظاهر می شود ، به شما امکان می دهد مسئله خود را در مرکز راهنمای Wave جستجو کنید.

پشتیبانی از موج

علاوه بر مرکز راهنمایی خود ، Wave دارای یک انجمن اجتماع نیز می باشد که می توانید از سایر کاربران سؤال کنید. قبل از تماس با تیم پشتیبانی Wave ، ایده خوبی است اگر می خواهید سریعتر به راه‌حل خود برسید ، انجمن را برای موارد مشابه بررسی کنید.

اگر نمی توانید راه حلی پیدا کنید ، می توانید با کلیک روی دکمه “ایمیل به ما” در انتهای پنجره “مرکز راهنما” با تیم پشتیبانی Wave تماس بگیرید. کاربران پرداخت کننده همچنین می توانند بر روی دکمه “گفتگوی زنده” در نوار پیمایش کلیک کنند تا یک پاسخ فوری از تیم پشتیبانی Wave دریافت کنند. توجه داشته باشید که گفتگوی زنده در طول 60 روز اول آنها برای همه کاربران در دسترس است.

حکم

در مقایسه با رقبای پرداخت شده خود ، Wave حتی برای افرادی که تازه وارد حسابداری هستند ، کاربر پسند تر است. این کلیه ویژگی های مورد نیاز برای سازماندهی امور مالی خود را دارد. از ویژگی های آن نیز آسان است ، و آن را ساده تر از سایر سیستم عامل های حسابداری می کند. طرح آن تمیز و آسان قابل فهم است.

سادگی آن ، همراه با این واقعیت که این برنامه رایگان است ، Wave را به گزینه ای مناسب برای صاحبان مشاغل جدید یا آزادکارانی که نیازی به ویژگیهای قدرتمندی که سایر نرم افزارهای حسابداری دارند ، مانند ردیابی زمان یا ردیابی موجودی ، تبدیل نمی کند..

با این حال ، این ویژگی ها ممکن است برای مشاغل بزرگتر که بیش از یک مدیر پول ساده نیاز دارند ، کافی نباشد. اگر به ویژگی های قدرتمندتری – مانند تکرار صورتحساب ، ردیابی زمان یا الگوهای گزارشگر بیشتری – نیاز دارید ، می توانید به رقبا پرداخت شده Wave نگاه کنید..

به طور کلی ، موج یک مجموعه قوی از ابزارهای ساده برای کمک به شما در مدیریت امور مالی به شما می دهد ، حتی اگر حسابدار نباشید. با این حال ، بهتر است ، این مجانی است ، بنابراین هیچ گونه آسیبی در اجرای آن وجود ندارد.

آیا قبلاً موج را امتحان کرده ای؟ دوست داریم در بخش نظرات زیر نظر شما را بشنویم. ممنون که خوندید. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me