بررسی نهایی Final Cut Pro X – ویرایشگر عالی برای Mac – بروزرسانی سال 2020

بررسی نهایی Final Cut Pro X

Final Cut Pro X ابزاری قدرتمند است که برای ویرایش فیلم های با بودجه بزرگ و فیلم های YouTube بطور یکسان استفاده شده است. نکته منفی این است که استفاده از آن دشوار است و فقط در Mac قابل استفاده است ، اما ، برای شخص مناسب قطعاً این ابزار مناسب است ، همانطور که می توانید در این بررسی Final Cut بخوانید.


بررسی ویرایشگر فیلم

Final Cut Pro X یک نرم افزار برتر ویرایش فیلم فقط در سطح مک است که توسط حرفه ای ها برای ساخت فیلم استفاده می شود. اعتبار بودجه بزرگ این شبکه شامل شبکه اجتماعی ، ولورین و برادران کوئن “هیچ کشوری برای افراد پیر” نیست. 

همچنین در سازندگان آماتور محبوب است و بیش از 2.5 میلیون کاربر با آن همکاری کرده اند. در این بررسی Final Cut Pro X ، خواهیم دید که آیا آن را به اندازه کافی برجسته برای توجیه قیمت بالا آن است.

به طور خلاصه ، ما از استفاده از Final Cut Pro لذت بردیم ، اما تشخیص همه چیز دشوار بود. برای یادگیری زمان لازم است ، اما به این دلیل است که پیشنهادات زیادی وجود دارد. ما آن را به هر کسی ، حرفه ای یا غیره ، که در زمینه کار با فیلم جدی است ، توصیه می کنیم.

اگر از آن برای فیلم های بزرگ استفاده می کنید ، ممکن است به فضای ذخیره اضافی احتیاج داشته باشید ، بنابراین بهترین راهنمای ذخیره ابر و بهترین فضای ذخیره سازی ابری را برای راهنماهای پرونده های بزرگ بررسی کنید.

برای کسانی که در تلاشند بهترین نرم افزار ویرایش ویدیو را پیدا کنند و نگران قیمت نباشند ، Final Cut Pro X یک انتخاب عالی است. اگر تازه شروع به ویرایش ویدیو کرده اید ، ممکن است انتخابی بهتر و ارزان تر باشد.

نقاط قوت & نقاط ضعف

گزینه های دیگر برای Final Cut Pro X

امکانات

Final Cut Pro X ابزاری غنی از ویژگی های مختلف است ، کلیه اصول اولیه و موارد اضافی را برای بهتر و بهتر کردن فیلم های شما ارائه می دهد.

بیشتر ابزارهای ویرایش ویدیو دارای یک منطقه زمانی با چندین آهنگ مجزا هستند. رویکرد Final Cut Pro X کمی متفاوت است. منطقه زمانی یک فضای بزرگ و خالی است که به شما امکان می دهد کلیپ های ویدیویی را به جایی که می خواهید بکشید و آنها را در بالا یا پایین عناصر دیگر قرار دهید. اگر به ابزارهای دیگر عادت کرده اید ، بلافاصله آشنا نیستید ، اما منطقی است پس از آشنایی با آن.

نهایی-برش-3dtext

ویرایش و برش اولیه ساده است و می توانید به راحتی از طریق کلیپ هایی که به کتابخانه خود اضافه می کنید ، حرکت دهید. موارد اضافی زیادی وجود دارد که می توانید به فیلم های خود نیز اضافه کنید.

عناوین برش نهایی

عناوین زیادی انتخاب شده است. می توانید این موارد را به جدول زمانی بکشید و آنها را به یک کلیپ خاص متصل کنید ، و پیش زمینه های آنها به طور خودکار شفاف شود. چندین جلوه سه بعدی نیز وجود دارد ، مانند بزرگنمایی متن در بالای تصویر. همه جلوه های عنوان با گزینه های مختلف بسته بندی شده اند ، بنابراین می توانید آنها را به صورت گسترده سفارشی کنید.

ژنراتورهای برش نهایی

Final Cut Pro X شامل انتخاب گسترده ای از جلوه های بصری است ، که دارای کنترل هایی هستند که دقیقاً همانطور که می خواهید آنها را تنظیم کنید. اینها ساده برای استفاده هستند. شما فقط آنها را بر روی کلیپ مربوطه در جدول زمانی بکشید ، و آنها فوراً اعمال می شوند. شما به راحتی می توانید فیلم خود را به یک ظاهر خاص ، که می تواند هر چیزی از یک دانه تلطیف شده به یک اثر فیلم قدیمی است.

جلوه های ویدیویی-برش نهایی

شما می خواهید فیلم هایتان به همان اندازه که به نظر می رسند به نظر برسد ، و Final Cut Pro X جلوه های صوتی بسیاری را برای انتخاب دارد. این موارد از تنظیمات حرفه ای گرفته تا جلوه های جدید و سرگرم کننده تر ، که هر دو کاربردشان را دارد. به عنوان مثال ، رادیو اتومبیل و تحریفات زیر آب وجود دارد.

صدای قطع نهایی

شما وقتی صحبت از انتقال می شود ، یک سطح مشابه انتخابی دارید. محو شدن و تار شدن معمول ، جلوه های هندسی پیچیده و انیمیشن ها مانند باز کردن پرده ها و درها وجود دارد. شما می توانید به همان اندازه دلخواه و ظریف باشید ، اما اگر چیزی را در یک فیلم مشاهده کرده اید ، یک فرصت خوب است که در اینجا چیزی مشابه را پیدا کنید.

اثر نهایی برش نهایی

اگر می خواهید ابزاری با افکت های زیادی داشته باشید ، مطمئناً Final Cut Pro X شما را پوشش داده است. برای ویرایشگر ویدیوی دیگری با انتخاب عالی جلوه ها ، بررسی Corel VideoStudio Ultimate ما را بخوانید.

کلید کروما نیز گنجانده شده است. در منوی جلوه های جستجو به دنبال “کلید سازی” بروید و به خانه خود که در آن دو کلیپ وصل شده اید بکشید و به طور خودکار حدس می زند که رنگ اصلی چیست. این کار بسیار خوبی برای ما انجام داد ، اگرچه ترجیح می دهید در انتخاب آن نادیده بگیرید و انتخاب کنید.

به شما امکان می دهد کلیپ های مشابه را در “استماع” گروه بندی کنید. می توانید این موارد را مرور کنید و ببینید کدام یک از اینها به بهترین شکل ممکن است. اگر می خواهید جلوه های مختلفی را در یک کلیپ ویدئویی خاص امتحان کنید ، یا استفاده های مختلف را امتحان کنید و ببینید که چگونه با صدای شما مطابقت دارند ، این می تواند بسیار مفید باشد..

ویژگی “find people” می تواند برای یافتن افراد خاص از جمله هنگام وارد کردن رسانه ، از طریق کلیپ های شما شکار کند. اگر کلیپ های زیادی برای مرتب کردن داشته باشید مفید است. حتی اگر گمان می کنید مزاحم بوده اید ، حتی می توانید جستجو از طریق فیلم های امنیتی را آسان تر کنید.

بررسی اجمالی ویژگی های Final Cut Pro X

لوگوی Final Cut Pro Xwww.apple.com

29999 دلار

سیستم عامل

پنجره ها

مک

لینوکس

امکانات

ویرایش 4K

ابزارهای اکشن بادامک
افزونه های موجود است

Chroma Key (صفحه سبز)

ویرایش ویدیوی 360 درجه

ویرایش Multicam

صادرات به YouTube

صادرات به فیس بوک

صادرات به Vimeo

بهینه سازی دستگاه
سیب

رایت دی وی دی

به Blu-ray بسوزانید

قیمت گذاری

با قیمت 299.99 دلار ، Final Cut Pro X یکی از ابزارهای گران قیمت در بازار است. از آن برای ایجاد فیلم و نمایش های تلویزیونی استفاده شده است ، بنابراین به وضوح ابزاری با سطح حرفه ای است که بسیاری از آنها با پرداخت هزینه خوشحال می شوند. اگر به صورت حرفه ای از آن استفاده می کنید ، می توانید هزینه آن را مطالبه کنید. بهترین نرم افزار حسابداری می تواند به شما در آنجا کمک کند.

از آنجا که ارزان نیست ، می خواهید بدانید که چه چیزی بدست می آورید. خوشبختانه ، اگر می خواهید آزمایش کنید ، Final Cut Pro X با یک آزمایش رایگان 30 روزه ارائه می شود.

اگر می خواهید ویرایش را شروع کنید و نمی خواهید هزینه‌ای را خرج کنید ، می توانید Hitfilm Express یا iMovie خود اپل را امتحان کنید ، که احتمالاً با Mac شما همراه شده است. بررسی Wondershare Filmora9 را برای یک ابزار رایگان دیگر بخوانید.

Final Cut Pro X ابزاری گران است ، اما اگر از تمام ویژگی های آن استفاده کنید ، ارزش بدی ندارد و ارزش آن را ندارد. در اینجا نمره مناسبی کسب می کند.

راحتی در استفاده

برای بارگیری نسخه آزمایشی رایگان Final Cut Pro X ، ایمیل و چند جزئیات دیگر را وارد می کنید ، سپس نصب آن را بارگیری می کنید. پس از انتخاب جعبه برای دریافت نامه های ناخواسته ، از اینکه وقتی دکمه “ارسال” را کلیک کردیم ، انتخاب مجدد خود را انتخاب کرد ، شگفت زده شدیم. دانلود 3 گیگ این نرم افزار را بدون هیاهو بیشتر نصب کرد.

در داخل برنامه خود ، Final Cut Pro X یک مرجع بزرگ کمک در برنامه را شامل می شود ، بنابراین می توانید به سرعت راهنمایی های خود را در مورد هر چیزی که نمی فهمید دریافت کنید. همچنین لیست مفیدی از میانبرهای صفحه کلید وجود دارد که به شما در سرعت بخشیدن به گردش کار کمک می کند.

میانبرهای میانبر

به طور پیش فرض ، Final Cut Pro X همزمان با حرکت دادن موس خود بر روی نمادهای کلیپ یا کل پنجره جدول زمانی ، نقطه انتخاب شده را در ویدیوی خود جابجا می کند. فهمیدیم که این مسئله باعث می شود تا رابط کاربری آزاردهنده شود ، زیرا در هنگام کار یک صدای کاکوفونی پخش صوتی رو به جلو و عقب را دریافت می کنید. اگرچه می توانید با کلیک کردن بر روی دکمه “skimming” آن را خاموش کنید.

در ابتدا ، ما باید به این نتیجه رسیدیم که چگونه تقریباً همه کارها را انجام دهیم. اگر شما به شهود بودن و سادگی iMovie عادت کرده اید ، Final Cut Pro X به عنوان یک شوک به وجود می آید. معمولاً ، ما با ابزار بازی می کنیم تا اینکه قبل از جستجوی مواد پشتیبانی ، کاری را پیدا کنیم که نتوانیم انجام دهیم ، اما با Final Cut ، تشخیص موارد نسبتاً اساسی کار سختی بود.

نکته اصلی این است که ، وقتی کارها را انجام دادیم ، به طور معمول مزایایی از پیچیدگی اضافی به دست می آمد ، و روشهای کمتر شهودی کار اجازه کنترل بیشتری بر آنچه در فیلم ها رخ داده است.. 

ما همچنین احساس کردیم که این ابزار به طور کلی دقیق و طراحی شده است تا کاربران باتجربه بتوانند کارهایی را دقیقاً مطابق آنچه می خواهند انجام دهند. بدون شک افراد کنترل کننده و متخصصان از آن قدردانی می کنند ، هر چند مبتدیان باید انتظار یک منحنی یادگیری داشته باشند.

اگر باید یاد بگیرید که چگونه کارهایی را که یاد می گیرید انجام دهید ، چرا بهترین برنامه های یادداشت برداری را بررسی نکنید تا بتوانید چند نکته را یادداشت کنید.

راهنما Final Cut Pro

اگر به کمک نیاز دارید ، روش های مختلفی برای بدست آوردن آن وجود دارد. کمک در برنامه جامع ، اما کند است زیرا صفحات را از اینترنت بارگیری می کند. اگر می خواهید چیز خاصی را جستجو کنید ، باید از صفحه پشتیبانی عمومی اپل استفاده کنید. 

خوب است که یک صفحه اختصاصی برای این نرم افزار داشته باشید ، شاید یکی با لینک های دائم قابل مشاهده در فهرست و پرسش های متداول آن ، همراه با عملکردی که فقط می توانید Final Cut Pro X را جستجو کنید.

شما همچنین می توانید به انجمن های پشتیبانی اپل و پشتیبانی مستقیم دسترسی داشته باشید. انجمن جامعه آن بسیار شلوغ است و بیشتر سؤالها در آن جواب می گیرند ، اما همه آنها از آنچه ما می توانیم بگوییم راه حل رضایت بخش نیستند.

آنچه در آنجا وجود دارد ، به طور کلی خوب است ، اما برای یک ابزار گران قیمت ، ما ترجیح می دهیم بیش از آن را ببینیم ، به خصوص که تقریباً همه رقبای آن صفحات راهنمایی اختصاصی دارند.

سهولت استفاده Final Cut Pro X قوی ترین نقطه نیست ، اما انتظار می رود که در یک ابزار حرفه ای باشد. این پیچیدگی اغلب یک اثر جانبی از قدرت آن است ، و به هیچ وجه به دلیل طراحی ضعیف یا کارهایی که آنطور که باید انجام نمی شود ، مشکل ایجاد کردیم.

قالب های واردات:
فیلمApple Animation Codec، Apple Intermediate Codec، Apple ProRes، Apple ProRes RAW and RAW HQ، AVCHD، AVC-ULTRA، Canon Cinema RAW Light، DV (DVCAM، DVCPRO، DVCPRO50)، DVCPRO HD، H.264، HDV، HEVC، iFrame ، Motion JPEG، MPEG IMX (D-10)، QuickTime، RED CodeE RAW (R3D)، فشرده نشده 8 بیتی 4: 2: 2، 10 بیتی فشرده نشده 4: 2: 2، XAVC، XDCAM HD / EX / HD422، XF -AVC
سمعیAAC، AIFF، MWF، CAF، MP3، MP4، RF64، WAV
تصویرBMP، GIF، HEIF، JPEG، PNG، PSD، RAW، TGA، TIFF
ظروف3GP، AVI، MOV، MP4، MTS / M2TS، MXF
قالب های صادرات:
فیلمMOV، MXF، Apple ProRes، AVC-Intra Class 50/100/200، DV (DVCAM، DVCPRO، DVCPRO50)، H.264، HDV، MPEG IMX، بدون فشرده 10 بیتی 4: 2: 2 ، XDCAM HD / EX / HD422 ، کدک انیمیشن اپل ، AVC-Intra ، QuickTime
دستگاه ها و اهدافYouTube ، Vimeo ، Facebook ، دستگاه های Apple ، DVD ، Blu Ray

Final Cut Pro X به شما امکان می دهد با طیف گسترده ای از قالب های ویدیویی ، صوتی و تصویری کار کنید. منوی پیش فرض صادرات آن به شما امکان می دهد تا فایلهایی را برای DVD ، Blu Ray ، سیستم عامل های رسانه های اجتماعی و دستگاه های Apple ایجاد کنید. همچنین می توانید برای خدمات استریم مانند فیلم های Vimeo و YouTube فیلم تهیه کنید. اگر نمی توانید به دلایلی به آن دسترسی پیدا کنید ، نحوه انسداد راهنمای YouTube را مطالعه کنید.

همانطور که انتظار دارید ، آن را به خوبی با دیگر پروژه های اپل ادغام. پوشه های iTunes و Garage Band به طور خودکار به کتابخانه رسانه ما اضافه شدند ، و گزینه های صادرات به سمت قالب ها و دستگاه های سازگار با اپل وزن می گیرند.

ما سعی کردیم ویدیو را برای دستگاه های اپل صادر کنیم و به آنها گفته شد که این کار موفقیت آمیز بوده است. بعد از باز کردن iTunes به طور خودکار ، ما به دنبال ویدیوی خود بودیم ، اما نتوانستیم آن را پیدا کنیم. ما شانس بیشتری برای صادرات مستقیم به سیستم پرونده داشتیم.

می توانید ویدئویی را از منابع مختلف اضافه کنید ، اما با شروع کتابخانه شما ، ممکن است فضای بیشتری نیاز داشته باشید. بهترین فضای ذخیره سازی ابری ما برای مقاله ویدئویی مکان خوبی برای شروع است.

Final Cut Pro X همچنین شامل یک ویژگی تبدیل برای کمک به شناسایی و تنظیم پرونده هایی است که در اثر تغییر از 32 بیتی به 64 بیتی تحت تأثیر قرار می گیرند ، زیرا اپل قوانین خود را سخت تر می کند. اگر فیلم های زیادی برای تبدیل دارید ، ممکن است راهنمای ما در مورد بهترین مبدل ویدیو را دوست داشته باشید.

کارایی

Final Cut Pro X محصولی از مک است و نسبت به آنچه در مورد سایر ابزارهای ویرایش ویدیو مورد استفاده قرار گرفته بود ، روی سیستم متفاوتی آزمایش شده است. Mac Mini ما بسیار قدیمی تر از PC ماست ، بنابراین باید هنگام مشاهده این ارقام را در نظر داشته باشید. ما از کلیپ های مشابه استفاده کردیم.

گرچه ما چندین مورد از این آزمایشات را انجام داده ایم ، این اولین باری بود که باید چگونگی تغییر تنظیمات صادراتی را که در صفحه نمایش صادرات ثابت است بررسی کنیم و نیاز به تغییر از قبل داریم. ما نمی توانیم تشخیص دهیم که چگونه کلیپ های خود را با سرعت 60 فریم در ثانیه صادر کنیم ، بنابراین چنین نکرده ایم.

تنظیمات: F1 ClipMusic ClipInterview ClipAwater
720p 30fps23.0927.9020.0323.67
720p 60fpsN / AN / AN / AN / A
30fps 108038.9937.0630.5535.53
60fps 1080N / AN / AN / AN / A

کیفیت صادرات عالی بود. Final Cut Pro X هیچ نوع کار در حال انجام را به طور پیش فرض نشان نمی دهد ، اما سعی می کند پرونده های خود را در هر دستگاه پخش کننده برای آن قالب ها باز کند. اکثر اوقات خوب کار می کرد ، اگرچه iTunes هنگام شکار در فیلم خروجی ما ، مانع از این کار نشد. 

شما می توانید در حالی که ویدیوی خود را ارائه می دهید کار خود را ادامه دهید ، که مفید و ویژگی ای است که توسط HitFilm نیز استفاده شده است ، که می توانید در مورد HitFilm ما بیشتر بخوانید. اگر فیلم های بزرگی را پخش می کنید ، بسیار خوب است ، بنابراین لازم نیست ساعت ها منتظر بمانید. 

از طرف دیگر ، شما هیچ بازخوانی در مورد مدت زمان اجرای صادرات دریافت نمی کنید ، ایده آل نیست اگر در آنجا با یک کرنومتر نشسته باشید و سعی کنید آن را برای یک مقاله آنلاین زمان بگذارید.

این همچنین شامل چند ویژگی مفید برای نظارت بر عملکرد است. در تنظیمات ، می توانید هشدارها را در صورت افتادن فریم در شرایط مختلف انتخاب کنید ، به شما این امکان را می دهد که به محض بروز مشکل ، مشکلات را برطرف کنید..

تنظیمات نهایی برش

ما نگران تست Final Cut Pro X در پیری Mac Mini ما بودیم ، اما از اینکه چقدر خوب عمل کرد ، خوشحال شدیم. ما حتی در هنگام استفاده از جلوه های زیاد و با یک جدول زمانی شلوغ ، هیچ تأخیری واقعی یا افت عملکرد را مشاهده نکردیم. طولانی ترین تأخیرهایی که دیدیم هنگام گرفتن صفحات راهنمای آنلاین بود.

به طور کلی ، Final Cut Pro X در اینجا بهترین عملکرد را در سخت افزار تست ما دارد و بدون شک در مورد یک ماشین به روز و بهتر نیز بهتر است.

ابزارها

Final Cut Pro X ابزار اصلی ویرایش خود را که از فهرست سمت چپ جدول گاهشمار موجود است. ابزار “تیغه” به شما امکان می دهد کلیپ ها را بالا بکشید. 

ابزار “اصلاح” برای ویرایش لغزش استفاده می شود و به شما امکان می دهد نقاط شروع و پایان کلیپ ها را تنظیم کنید. شما می توانید آنها را بدون تغییر زمانی تنظیم کنید که کلیپ های دو طرف آنها متوقف و شروع شوند و به شما امکان می دهند زمان بندی را درست انجام دهید. اگر می خواهید دقیق باشید ، می توانید از کلیدهای کاما و تمام عیار برای تنظیم تنظیمات آن توسط یک فریم استفاده کنید. همچنین ابزارهای “زوم” ، “انتخاب” و “موقعیت” وجود دارد که عملکرد آنها به احتمال زیاد می تواند تشخیص دهد.

یک ابزار “انتخاب دامنه” وجود دارد که به شما امکان می دهد کلیپ هایی را که می خواهید برش دهید یا از بقیه جدا کنید انتخاب کنید. ما در ابتدا خودمان این کار را به طور اتفاقی انجام دادیم ، اما به محض فهمیدن اصول استفاده از Final Cut Pro X ، خیلی آسان می توانید به سرعت قسمت های فیلم خود را که می خواهید با آن کار کنید برجسته کنید.

ابزار جامع درجه بندی رنگ گنجانده شده است تا به اطمینان حاصل شود که فیلم شما مناسب به نظر می رسد. برای تنظیم رنگ ها در طول زمان ، و همچنین منحنی های رنگ ، رنگ و اشباع ، قابلیت تنظیم کلید وجود دارد. می توانید رنگ ها را بین عکس ها مطابقت دهید.

به طور کلی ، Final Cut Pro X ابزاری را به شما می دهد تا آنچه را که لازم دارید انجام دهید ، و کارهای زیادی را که انجام نمی دهید پیدا نخواهید کرد. ممکن است لازم باشد کتابچه راهنمای کاربر را گاهی اوقات بررسی کنید ، اما در اینجا امتیاز خوبی دارد.

حکم

همانطور که انتظار دارید از ابزاری در سکو که معادل آن رایگان است ، استفاده کنید ، باید Final Cut Pro X خوب باشد که ارزش خرید داشته باشد ، و همینطور است. مجموعه ویژگی های جامع آن ، برای هر کسی که جدی در مورد ویرایش فیلم باشد ، مناسب خواهد بود. این ساده ترین ابزار برای برداشتن نیست ، اما به گونه ای طراحی شده است که اطمینان حاصل کنید که می توانید همه کارهایی را که می خواهید انجام دهید.

این تجربه همچنین تا حد زیادی بدون اشکال است. Final Cut Pro X هنگام آزمایش ما یکبار تصادف نکرد. اگر می خواهید در سمت ایمن باشید ، چگونگی تهیه خودکار نسخه پشتیبان از راهنمای ویدیو ما را بررسی کنید.

اگر از Final Cut Pro استفاده کرده اید و حرف دیگری برای گفتن دارید ، در نظرات با ما در میان بگذارید. ممنون از خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map