بررسی Podio – بروزرسانی سال 2020

بررسی Podio

Podio ابزاری قدرتمند و قابل انعطاف است که در میان بهترین نرم افزارهای مدیریت پروژه قد ایستاده است. استفاده از آن آسان است ، دارای طرح بصری است و برنامه ریزی برای انجام کارهای بزرگ را ساده می کند. همانطور که می توانید در این بررسی Podio بخوانید ، با این حال ، برخی از ویژگی های بسیار خاص از بین رفته و پشتیبانی می تواند بهبود یابد.


بهترین پروژه-مدیریت-نرم افزار

Podio یک پلتفرم مدیریت پروژه بسیار مورد توجه است که ابزارهای زیادی را برای همکاری و ارتباط با تیم شما ارائه می دهد. این نیز متنوع است ، با بسیاری از الگوهای و ادغام در دسترس است. در این بررسی Podio ، خواهید فهمید که آیا قابلیت های آن با نیازهای شما مطابقت دارد یا خیر.

Podio در سال 2009 در دانمارک به عنوان یک محصول مستقل راه اندازی شد ، اما در سال 2012 توسط غول نرم افزاری آمریکایی Citrix خریداری شد. از آن زمان به بعد ، با قدرت بیش از 500،000 تیم از این سیستم عامل قدرت گرفته است..

اگر تصمیم دارید اجازه دهید این تجارت را اداره کند ، در شرکت خوبی هستید. Podio با طیف وسیعی از مشتریهای مشهور ، از جمله سونی ، ولوو و NFL می بالد (مقاله ما را در مورد تماشای NFL به صورت آنلاین بررسی کنید)..

ما در حال بررسی این موضوع هستیم که چگونه این رقابت را با هم مقایسه می کند. نکته اصلی این است که ما Podio را خیلی دوست داشتیم. این ویژگی های منحصر به فرد دارد ، اما فاقد مواردی است که سیستم عامل های دیگر در اختیار دارند. برای بعضی از مشاغل بسیار مناسب خواهد بود و ، مگر اینکه به یک ویژگی خاص نیاز دارید که شامل آن نمی شود ، ارزش بررسی کردن دارد.

گزینه های جایگزین برای Podio

نقاط قوت & نقاط ضعف

امکانات

Podio در اطراف فضاهای کاری ساخته شده است که شامل پروژه ها و برنامه ها است. اینها می توانند به شدت سفارشی شوند و به شما امکان می دهند قالب هایی را برای انجام آنچه نیاز دارید تنظیم کنید.

پروژه پیش فرض شامل فیلد برای اختصاص یک عضو تیم مسئول است که می توانید هر آنچه را که می خواهید تغییر نام دهید و می توانید زمینه های اعضای تیم را اضافه کنید.

شما می توانید این کار را با هر نوع فیلد انجام دهید ، از زمینه متن تا انواع مختلفی از آمار و پرونده ها.

همچنین زمینه های محاسبه وجود دارد که به شما امکان می دهد داده ها را شماره گیری کنید. این یک ویژگی قدرتمند است که به شما امکان می دهد از متغیرهایی استفاده کنید که بطور خودکار از سایر زمینه ها ایجاد می شود. همانطور که تایپ می کنید ، بسیاری از پیشنهادات مفید را به شما می دهد ، که برخی از حدس ها را نیز از این روند خارج می کند.

محاسبه podio

ما به دلیل پیچیدگی آن ، این ویژگی را به طور کامل مورد بررسی قرار ندادیم ، اما کسانی که با Podio همکاری می کنند ، می توانند از محاسبات استفاده کنند تا از بسیاری از ابزارهای دیگر فراتر روند. اما محدودیت هایی هم داشت. به عنوان مثال ما قادر به اضافه کردن یا کم کردن تاریخ نیستیم ، اما یک منحنی یادگیری با چنین ویژگی وجود دارد.

توانایی سفارشی سازی بسیار مناسب آنچه انجام می دهید monday.com را به ما یادآوری می کند که از این نظر نیز خوب است. برای اطلاعات بیشتر به بررسی monday.com ما مراجعه کنید.

اگر می خواهید به سایر خدمات متصل شوید ، ده گزینه در خارج از جعبه از جمله Evernote ، Dropbox و Office 365 موجود است. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد آنها داشته باشید ، Evernote ما را بررسی کنید و بررسی Dropbox را مطالعه کنید..

برای گسترش بیشتر ویژگی های آن ، افزونه های زیادی برای سفارشی سازی Podio وجود دارد ، هرچند که بیشتر هزینه های اضافی را دارند.

Podio حتی در نسخه رایگان خود فضای ذخیره نامحدودی را ارائه می دهد و این یک راه عالی برای به اشتراک گذاری پرونده ها بین اعضای تیم است. حداکثر اندازه پرونده 100 مگابایت وجود دارد ، اما در صورت داشتن پرونده های بزرگ می توانید از یک سرویس دیگر استفاده کنید تا حد مجاز را بدست آورید.

اگر به دنبال سرویس دیگری برای استفاده با Podio هستید ، به مقایسه فضای ذخیره‌سازی ابری ما نگاهی بیندازید.

مدیریت وظایف Podio

مدیریت وظیفه آن با ویژگی های برخی سیستم عامل ها مطابقت ندارد زیرا مدیریت وابستگی و زیرمجازها در دسترس نیستند. البته این کار دارای جریان کاری است که به شما امکان می دهد روابط بین علت و معلولی را بین رویدادها برقرار کنید ، بنابراین می توانید از آنهایی برای ساخت پروژه های خود استفاده کنید.

اگر به مدیریت وابستگی احتیاج دارید ، برای جایگزینی عالی به بررسی Wrike ما نگاهی بیندازید.

Podio انعطاف پذیری زیادی را برای کنترل نحوه تعیین تکالیف به شما می دهد ، بنابراین به عنوان یک مدیر وظیفه اشتراکی کار می کند. می توانید اعلان ها را نیز هنگام موعد دریافت انجام دهید. به عنوان مثال ، می تواند 24 ساعت قبل از مهلت خود برای شما ایمیل بفرستد.

نوار کناری چت دستی گنجانده شده است. روی نماد در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید و نوار کناری را به نمایش می گذارید و به شما امکان می دهد تا به راحتی با همه افراد تیم خود پیام ارسال کنید. همچنین می توانید دعوتهایی را از منطقه گپ ارسال کنید و به شما امکان می دهد استخر مخاطبین خود را گسترش دهید.

برای کسب اطلاعات در مورد یک سیستم عامل دیگر مدیریت پروژه که گپ زدن با همکاران را آسان می کند ، بررسی Basecamp ما را بخوانید.

Podio همچنین دارای یک تقویم است که کارهایی را که باید در روزها یا هفته های پیش رو انجام دهید و برنامه های Android و iOS را نشان می دهد تا بتوانید از آن استفاده کنید.

تقویم اختصاصی

اگر تجارت شما مبتنی بر نرم افزار است یا به اندازه کافی بزرگ است که توسعه دهندگان خود را داشته باشد ، Podio دارای API برای چندین زبان برنامه نویسی و همچنین SDK برای سیستم عامل های تلفن همراه است ، بنابراین می توانید برنامه هایی بسازید که به راحتی با آن کار کنند. اکثر کاربران به آن احتیاج ندارند ، اما این ویژگی قدرتمندی برای کسانی است که می توانند این سکوی را بیشتر گسترش دهند.

Podio ویژگی های جالبی دارد ، اما فاقد مواردی است که برخی از آنها می خواهند داشته باشند. ما در اینجا به آن امتیازات بالایی می دهیم زیرا می دانیم که برای بعضی از کاربران یک مسابقه عالی خواهد بود ، اما شما باید آن را امتحان کنید تا قبل از ثبت نام در یک برنامه پولی مطابق نیازهای شما باشد.

بررسی اجمالی ویژگی های Podio

آرم Podiopodio.com

از تمام برنامه های ماهانه 900 دلار شروع می شود

ویژگی های مدیریت

وظایف

زیرگروه ها

مدیریت وابستگی

زمینه های سفارشی

گزینه های سفارشی سازی دیگر
قالب های متنوع

حد اندازه تیم
نامحدود

فضای ذخیره سازی
GB نامحدود

عمومی

پرداخت
کارت اعتباری

رمزگذاری را قبول می کند

پشتیبانی از سیستم عامل تلفن همراه
iOS ، Android

امتحان رایگان

امنیت

احراز هویت دو عاملی
فقط از طریق ShareFile

رمزگذاری
AES-256

گواهینامه SOC

پشتیبانی

چت زنده

فرم تماس با ایمیل / ایمیل

پشتیبانی تلفن

کاربرپسندی

ثبت نام ساده است. پس از پر کردن جزئیات ، از طریق یک فرایند استقبال کوتاه برای توضیح اصول اولیه Podio برای شما ارسال می شود. این سازمان در اطراف “فضای کاری” برگزار می شود. آنها می توانند برنامه های مختلفی را در خود داشته باشند. با شروع کار ، سه فضای کاری برای شما با برنامه های مختلف تنظیم شده است ، بنابراین می توانید با آنها بازی کنید و ببینید که آنها چه پیشنهادی دارند.

podio-app-Market

برنامه ها به شما امکان می دهند مواردی را ترتیب دهید ، که می تواند پروژه ها ، جلسات ، مخاطبین یا سایر مواردی باشد که دوست دارید. آنها اساساً به عنوان الگو عمل می کنند ، بنابراین فراخوانی آنها به عنوان برنامه کمی گمراه کننده است. در میان طیف گسترده ای از دسته ها ، تعداد زیادی از قابلیت های از پیش تعریف شده برای شما وجود دارد.

مقدمه

مقدمه شما را به سمت یک صفحه پروژه جدید سوق می دهد که در آن می توانید شروع به ایجاد چیزی از خود کنید.

podio-new-project

شما می توانید به هر پروژه مهلت دهید و به افرادی اختصاص دهید که مسئولیت آن را بر عهده بگیرند. یک وضعیت وجود دارد که به شما نشان دهد که چه چیزی شروع و به پایان رسیده است ، و همچنین برچسب هایی به شما امکان می دهد پروژه های خود را مرتب کنید.

می توانید وظایف خود را به پروژه ها اضافه کنید و لیستی از کارهایی را که انجام داده اید مشاهده کنید. علاوه بر استفاده از صفحه استاندارد ایجاد وظیفه ، می توانید در هر زمان با فشار دادن “T” کارهایی را ایجاد کنید که دانستن آن مفید است.

وظایف زیربنایی

وظایف را می توان به یک عضو تیم خاص اختصاص داد ، و همچنین موعد مقرر داده می شود. فایلها را می توان وصل کرد و از برچسب ها برای مرتب سازی کارها در گروه ها استفاده می شود. وظایف همچنین می تواند پس از ایجاد به مکانهای مختلف کاری اختصاص داده شود ، به شما امکان می دهد در صورت نیاز بعداً این کار را به راحتی مرتب کنید..

کارهای خصوصی Podio

بیشتر نرم افزارهای مدیریت پروژه همه چیز را برای همه اعضای تیم قابل مشاهده می کند ، اما Podio به شما امکان می دهد کارهای خصوصی ایجاد کنید که فقط شما می توانید ببینید. این کار مفید است اگر می خواهید یک جشن تولد ترتیب دهید یا نمی خواهید که رئیس شما دقیقاً از چه مواردی اطلاع داشته باشد.

حتی اگر بخواهید می توانید برچسب های خصوصی را به کارهای عمومی اضافه کنید. شاید شما می خواهید یک روز را به همه چیز اختصاص دهید ، اما لازم نیست که آن را با دیگران به اشتراک بگذارید ، برای مثال.

این همچنین می تواند به دیگران کمک کند تا جزئیات کارهایی را که دیگران انجام می دهند از این امر دور شوند ، به آنها این امکان را می دهد تا روی کارهای خودشان تمرکز کنند ، و همچنین مواردی که در کل گروه مشترک هستند..

وظایف را می توان تکرار کرد ، بنابراین کارهایی که باید بطور منظم انجام دهید می تواند بطور خودکار اختصاص یابد. اگر درهای چرخشی از کارهایی دارید که باید انجام شود ، می تواند باعث صرفه جویی در وقت زیادی شود.

همچنین می توانید فایلهایی از رایانه و خدمات ذخیره سازی خود ، مانند Google Drive ، Dropbox ، Evernote و نیمی از ده نفر دیگر اضافه کنید (بررسی Google Drive ما را بخوانید). برای دیدن اینکه چگونه این خدمات می توانند به مشاغل شما کمک کنند و یاد بگیرند که مناسب ترین شماست ، به بهترین ذخیره آنلاین ما برای مقاله تیم ها نگاهی بیندازید..

آموزش شما را به سیستم سفارشی سازی پروژه ارسال می کند و شما را از طریق فرآیند ساده اضافه کردن فیلد متن خود راهنمایی می کند. پس از آن ، به شما اجازه می دهد تا به تنهایی کار خود را شروع کنید.

با نگاه به اطراف Podio ، خواهید دید که رابط کاربری آن کاملاً مرتب و حرفه ای است. متن و نمادها کوچک هستند اما قابل خواندن هستند و متن پاپ آپ زیادی وجود دارد که توضیح می دهد چه کارهایی انجام می شود.

پاپیون

در مواردی که برای اولین بار از یک ویژگی استفاده می کنید ، بیشتر از این ، کمک ظاهر می شود. پنجره های بازشو توضیح مختصری در مورد کارها و همچنین نشانگرهای مفید مانند میانبرهای صفحه کلید ارائه می دهند.

پروژه های podio

صفحه نمایش دارای چندین برگه است که به شما امکان می دهد پروژه ها ، فعالیت ها ، تحویل ها و جلسات را مشاهده کنید و همچنین به منوهای مختلف و گزینه های پیشنهادی دسترسی پیدا کنید..

رابط Podio

عناصر رابط کاربری واضح و روشن است ، و Podio راهنمایی زیادی را برای شما ارائه می دهد. خوب بود که نکاتی را در نوار کناری می دیدیم که اطلاعات اضافی به ما می دادند. اطلاعات ارائه شده به طور کلی مفید بودند ، و این یک راه خوب برای یادگیری در حرکت است.

شما می توانید بفهمید که بیشتر این کارها بدون مشکل زیاد چیست. همه چیز در اولین آزمایش کار کرد و ما هنگام استفاده از آن با اشکالات اساسی روبرو نشدیم. در حالی که برخی از منوهای کشویی جمعیت زیادی داشتند ، تأخیر جزئی متوجه شدیم ، اما رابط کاربری اکثر اوقات پاسخگو و سریع بود.

هنگامی که روی چیزی کلیک کردیم و به صفحه دیگری بروید ، اطلاعاتی را که یک بار وارد فرم شدیم از دست دادیم. خوب است در چنین مواردی اخطار دریافت کنید.

اگرچه صفحه نمایش های آن خوب است ، همیشه مشخص نیست که همه چیز چگونه به هم می پیوندند ، بنابراین ، در حالی که می توانید کارها را به راحتی انجام دهید ، با کار کردن در زمانی که باید کاری انجام دهید که بیشتر وقت ببرد. خیلی از کمک هایی که به شما می کند خوب است ، اما ما در ابتدا مشاهده کردیم که تعداد زیادی پروژه نمونه نیز در ابتدا ایجاد شده است ، و این امر باعث شده کار خود را هنگام شروع کار دشوار کنید..

برای مثال خوب یک برنامه مدیریت پروژه با کاربرد ساده ، بررسی Asana ما را بخوانید. اگر به دنبال چیزی ساده هستید که به شما اجازه می دهد کل کار خود را با یک نگاه مشاهده کنید ، می توانید به راهنمای مبتدی Trello ما هم نگاهی بیندازید..

Podio بدون اینکه بیش از حد قدرتمند باشد قدرتمند است و در عین اینکه کاربرپسند است ، می تواند ویژگی های زیادی را ارائه دهد. خود را به خوبی ارائه می دهد و در صورت لزوم به شما کمک می کند. رابط کاربری آن بدون اینکه حمایت کند ، شهودی است. در این منطقه نمره خوبی کسب می کند.

اگر می خواهید چیزی با پتانسیل های زیاد وجود داشته باشد که به سختی بلند نشود و اجرا شود ، به Podio توصیه می کنیم.

هزینه

اگر نمی خواهید هزینه زیادی بپردازید ، Podio یک انتخاب عالی است. برنامه رایگان آن به شما امکان می دهد تا آن را امتحان کنید و شامل حداکثر پنج عضو تیم است. برنامه های پرداخت شده از 9 تا 24 دلار در هر کاربر در هر ماه است که بسیاری از رقبای خود را ضرب می کند. اگر سالانه پرداخت کنید می توانید چند دلار در ماه نیز از قیمت های ذکر شده اصلاح کنید.

این برنامه رایگان به شما امکان می دهد از برنامه ها ، اماکن کاری و ویژگی های مدیریت وظیفه استفاده کنید. Podio در آن دسته از افراد خوب است ، بنابراین آسان است که انگشتان پا را در آب فرو کنید و از اصول اولیه احساس راحتی کنید.

برنامه پرداخت پولی پایه به شما امکان می دهد تا کاربران خارجی نامحدود را به وب سایت اضافه کنید ، بنابراین ، اگر افراد زیادی دارید که فقط نیاز به مشاهده اطلاعات دارند ، می تواند یک تن پول برای شما پس انداز کند. همچنین باعث محدودیت در موارد می شود و ویژگی های مدیریت کاربر را اضافه می کند. در سطح پلاس ، می توانید جریان کاری را تنظیم کنید و سطح سازماندهی دیگری به شما ارائه دهد.

سرانجام ، در سطح Premium ، گزارشهای تصویری و همگام سازی مخاطب را بدست می آورید. شما همچنین داشبورد فروش جالب تعاملی را به دست می آورید و به شما این امکان را می دهید تا ببینید که چقدر به اهداف فروش روزانه و ماهانه خود نزدیک هستید.

ما باید با پشتیبانی تماس بگیریم تا دریابیم که چه روشهای پرداخت Podio را می پذیرد زیرا ما نمی توانیم اطلاعات را در وب سایت آن پیدا کنیم. با انجام این کار ، می توانیم به شما بگوییم که کارت های اعتباری فقط طول می کشد.

Podio به دلیل قیمت مناسب و کاربران نامحدود خارجی ، هزینه بالایی را از آن خود کرده است.

امنیت & حریم خصوصی

با توجه به whitepaper امنیتی آن ، Podio از رمزگذاری AES 256 بیتی برای ذخیره سازی استفاده می کند ، که باعث می شود پرونده های شما ایمن باشد. همه اتصالات به آن نیاز به SSL دارند ، بنابراین هنگام استفاده از آن در وب محافظت می کنید. برای اطلاعات بیشتر درباره SSL ، مقاله ما را در مورد امنیت وب سایت بخوانید.

تهیه نسخه پشتیبان نیاز به افزونه پرداختی دارد ، که ایده آل نیست. اگر محافظت از داده هایتان برای شما مهم است – و باید اینگونه باشد – برای نکات به بهترین خدمات پشتیبان آنلاین ما نگاهی بیندازید.

تأیید هویت دو عاملی بصورت پیش فرض در دسترس نیست ، اما می توانید از آن برای یکپارچه سازی استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چرا خوب است ، راهنمای احراز هویت دو عاملی ما را بخوانید. همچنین ممکن است بخواهید به بهترین برنامه های 2FA نگاه کنید تا در صورت نیاز به ویژگی ، گزینه های خود را مشاهده کنید.

حریم خصوصی Podio

Podio دارای یک سیاست حفظ حریم خصوصی طولانی است که به شما می گوید تا آنجا که قانون بخواهد به شما حق می دهد. ما وکلا نیستیم ، اما به نظر می رسد بیشتر به ما اطلاع داده شده است که سیتریکس مجاز به استفاده از اطمینان از حریم شخصی ما است..

به عنوان مثال ، می گوید كه داده های شما را به جز آنچه توصیف شده است ، نمی فروشید یا فاش نمی كنید ، سپس روش هایی را كه بیش از 11 نقطه گلوله انجام می دهد را توصیف می كند ، و تقریباً هر پایه ای را كه می توانیم در نظر داشته باشیم ، شامل می شود. به عنوان مثال ، این اطلاعات شخصی شما را با شرکای بازاریابی و فروش مشترک خود به اشتراک می گذارد.

در این آیین نامه به مقررات عمومی حمایت از داده ها ، EU-USS اشاره شده است. حریم خصوصی سپر و Swiss-U.S. Privacy Shield ، اما این بخش ها پر از حقوقی هستند که به نظر می رسد بیشتر در مورد محدود کردن تعهدات خود عمل می کنند تا اینکه بیان کنند که تمام تلاش خود را برای محافظت از داده های شما انجام می دهد. ما شواهدی از گواهینامه SOC پیدا نکردیم.

اگر می خواهید اطلاعات خود را از شرکت ها و دولت ها دور نگه دارید ، برای مشاوره خوب راهنمای حریم خصوصی آنلاین ما را بخوانید.

وقتی صحبت از حریم خصوصی و امنیت است ، Podio در حال رمزگذاری است ، اما به نظر نمی رسد در آن مناطق متمرکز شده است و به طور پیش فرض تأیید اعتبار دو عاملی را ارائه نمی دهد. سیاست ما برای حفظ حریم خصوصی این است که می تواند داده های شما را با هر کسی که انتخاب کرده است به اشتراک بگذارد.

با وجود این مسائل ، ما سابقه نقض را پیدا نکردیم. برای آن نمره مناسبی کسب می کند ، اما جایی برای بهبود وجود دارد.

سرویس & پشتیبانی

در صورت نیاز به ارسال درخواست پشتیبانی ، یک فرم ساده برای انجام این کار وجود دارد. پشتیبانی تلفنی و ایمیل ارائه نمی شود.

تالار گفتگو وجود دارد ، اما ما بسیاری از سؤالات و پاسخ های بی پاسخ را در مورد زمان پاسخ آهسته از حمایت دیدیم. تیم پشتیبانی به سرعت به سؤال مستقیم ما پاسخ دادند ، اما تیم فروش آن در مورد روش های پرداخت موجود به ما بازنگشت.

19 فیلم آموزشی خوب وجود دارد که به شما می آموزد چگونه از ویژگی های Podio استفاده کنید. وبینارها وعده داده می شوند ، اما با وجود آنکه فیلم های قدیمی تر در دسترس است ، جدیدترین آنها در سال 2016 بود ، بنابراین اگر می خواهید در اینها شرکت کنید نفس خود را نگه ندارید.

سؤال متداولی نیز وجود دارد ، اما شامل بسیاری از سؤالات نیست ، بنابراین موفق باشید با یافتن جوابهای مورد نیاز در آنجا.

ما یک سؤال آزمایشی را برای بررسی زمان پاسخ Podio اخراج کردیم. درخواست ما در مورد عدم وجود گزینه های پشتیبان داخلی در حدود دو ساعت پاسخ داد و چند روش برای تهیه نسخه پشتیبان از داده های خودمان ارائه کرد. یک سؤال دیگر در مورد گزینه های پرداخت سریع جواب داد ، اما جواب مفید نبود.

به طور کلی ، احساس کردیم پشتیبانی بد نیست اما هیچ چیز برجسته ای در مورد آن وجود ندارد. به دلیل پاسخ سریع آن به درخواستهای پشتیبانی ما ، این یک نمره بالاتر از میانگین است.

افکار نهایی

Podio به شما امکان ایجاد قالب های قدرتمند برای مدیریت داده های خود را می دهد. ما آن را یکی از قوی ترین ابزاری که استفاده کرده ایم می دانیم زیرا به شما امکان می دهد نحوه ارائه اطلاعات خود را شخصی سازی کنید. برای دیدن نحوه مقایسه آن با سیستم عامل های دیگر ، به بهترین جمع بندی نرم افزار مدیریت پروژه ما نگاهی بیندازید.

از نظر ویژگی هایی که می خواهیم آنها را ببینیم و پشتیبانی از آن بهبود یابد ، چند شکاف وجود دارد ، اما در کل یک پلتفرم چشمگیر است.

اگر به دنبال چیزهایی هستید که بتواند به خوبی تنظیم شود و ویژگی های پیشرفته سفارشی سازی را ارائه دهد ، Podio انتخابی عالی است. امکان اضافه کردن فیلدهای محور کد به الگوهای آن ویژگی برجسته ای برای ما است ، به شما این امکان را می دهد تا از آن به طریقی استفاده کنید که در ابزارهایی که فقط زمینه های دغدغه را برای شما فراهم می کنند غیر ممکن است..

اگر Podio را برای چرخش سریع استفاده کرده اید یا از ویژگی های پیشرفته آن استفاده کرده اید ، درمورد تجربه خود در نظرات به ما اطلاع دهید. ممنون از خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map