CrashPlan vs Backblaze: خلاصه نسخه پشتیبان تهیه ابر نامحدود

آیا به دنبال یک راه حل پشتیبان نامحدود برای تجارت خود هستید؟ خبر خوب (یا بد) این است که در واقع فقط دو گزینه وجود دارد که بتوانید سر خود را بپیچید: Backblaze و CrashPlan. بیشتر راه حل های تهیه نسخه پشتیبان از فضای پشتیبان کلاهبرداری می کنند و شما را مجبور به پرداخت هزینه بیشتر برای افزایش آن می کنند.


برای برخی از خریداران پشتیبان ، تصمیم حتی ساده تر می شود – یک اشتراک Backblaze تقریبا نیمی از هزینه ماهانه CrashPlan است. با این حال ، معمولاً در مورد راه حل های نرم افزاری ، خط پایین کل داستان نیست.

ما قبلاً در مورد طیف کاملی از معیارهای اضافی نوشتیم که کاربران باهوش تجارت باید بهترین نسخه پشتیبان آنلاین ما را برای راهنمای خریدار تجارت در نظر بگیرند. از جمله این معیارها ، سهولت استفاده ، امنیت و پشتیبانی است.

در حالی که ما توصیه می کنیم قبل از تصمیم گیری در مورد برنامه تهیه نسخه پشتیبان و فاجعه کسب و کار خود ، در مورد Backblaze برای بررسی مشاغل و بررسی CrashPlan نگاهی بیندازید ، ما تصمیم گرفتیم که یک مقایسه جانبی هم آموزنده و مفید باشد..

در حال آمدن ، ما فراتر از برچسب قیمت خواهیم بود تا بدانیم کدام یک از این دو سرویس ، Backblaze یا CrashPlan ، سزاوار شناخته شدن به عنوان بهترین نسخه پشتیبان نامحدود برای تجارت امروز است.

جوانب مثبت و منفی از پشتیبان گیری نامحدود

قبل از اینکه به مقایسه ما برسیم ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که تجارت شما واقعاً به پشتیبان نامحدود نیاز دارد. به این دلیل است که کلمه “نامحدود” جذابیت خاصی دارد که باعث می شود همه ملاحظات دیگر ناگهان از اهمیت کمتری برخوردار شوند. خوشحال کردن ماشه کار آسانی است و با تهیه نسخه پشتیبان آنلاین آن چیز خوبی نیست.

دلیل این امر این است که می توانید در ابتدا نسخه پشتیبان تهیه پرونده های خود مدت زمان زیادی طول بکشد. اگر داده های ترابایتی برای ارسال به ابر دارید ، می توانید ماه ها را جستجو کنید. به معنای ، هنگامی که از داده های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید ، یک مشکل بزرگ برای تغییر سرویس ها است.

برای بسیاری از دارندگان SMB ، در یک راه حل پشتیبان نامحدود ارزش واقعی وجود دارد. امروزه مشاغل لازم نیست شرکت هایی با بانک اطلاعاتی گسترده مشتری برای جمع آوری سریع داده ها داشته باشند. اطلاعات مشتری ، پرونده های رسانه ای ، سوابق مالی و انواع پرونده ها ستون فقرات سرمایه گذاری های مدرن ، بزرگ و کوچک را تشکیل می دهند.

از دست دادن این داده ها می تواند تجارت شما را به یک واقعیت تبدیل کند. از طرف دیگر ، هنگام کار با گزینه های مقیاس پذیر مانند MozyPro (بررسی MozyPro) یا خدمات وب آمازون ، پشتیبان همه آن از ابر می تواند گران شود. با یک راه حل پشتیبان کم هزینه ، نامحدود مانند Backblaze یا CrashPlan ، دیگر لازم نیست نگران این مسئله باشید – تا زمانی که این سرویس ها مناسب برای نیازهای خاص شما باشند.

برای برخی از شرکت ها ، ترکیب Backblaze یا CrashPlan می تواند هزینه زیادی را نیز به همراه داشته باشد. دلیل این است که هر دو سرویس فقط از یک دستگاه در هر اشتراک پشتیبانی می کنند. اگر یک دوجین کامپیوتر برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه کرده اید ، شاید بهتر باشد به جای آن ، با یک سرویس تحت پوشش که از پشتیبان گیری از دستگاه های نامحدود پشتیبانی می کند ، بروید. مثال خوب IDrive for Business است که با وجود محدود کردن فضای پشتیبان شما ، به عنوان بهترین ارزش کلی در راهنمای تهیه نسخه پشتیبان آنلاین ما (رتبه بندی IDrive for Business) را بخوانید.

مسئله دیگر Backblaze و CrashPlan اینست که هیچکدام نمی تواند برای NAS یا پشتیبان گیری از سرور مورد استفاده قرار گیرد. اگر این چیزی است که شما به آن نیاز دارید ، ما دوباره به IDrive اشاره می کنیم ، که به عنوان یکی از بهترین نسخه های پشتیبان سرور است و می تواند از تلفن های هوشمند پشتیبان نیز استفاده کند. پشتیبان گیری CloudBerry گزینه خوبی دیگر است ، به خصوص اگر می خواهید یک برنامه پشتیبان ترکیبی برای تجارت خود طراحی کنید. حتی با سرویس زیرساختی ابری مقرون به صرفه Backblaze ، Backblaze B2 کار می کند.  

با وجود این هشدارها از راه خارج ، بیایید به چیزهای جالب برویم.

Battle for Unlimited Backup Supremacy: Backblaze vs CrashPlan

قبلاً اشاره کردیم که Backblaze گزینه ارزان تر از CrashPlan است. هزینه واقعی اشتراک Backblaze برای رایانه 5 دلار در ماه است. اگر به مدت یک سال ثبت نام کنید ، دو ماه نیز به صورت رایگان دریافت می کنید. اشتراک دو ساله Backblaze شما را به مدت پنج ماه رایگان دریافت خواهید کرد. در همین حال ، CrashPlan در هر کامپیوتر 10 دلار در هر ماه هزینه دارد ، بدون تخفیف برای پرداخت پیش پرداخت. 

هزینه در هر رایانه: Backblaze: CrashPlan:
اشتراک ماهانه:5 دلار10 دلار
اشتراک سالانه:50 دلار (2 ماه رایگان)120 دلار (بدون ماه رایگان)
اشتراک دو ساله:95 دلار (5 ماه رایگان)240 دلار (بدون ماه رایگان)

CrashPlan هنوز هم نسبت به خدمات پشتیبان گیری آنلاین محبوب اما پرهزینه مانند SOS Online Backup و MozyPro بسیار مناسب است. با این حال ، این واقعیت که گرانتر است وجود ندارد.

آنچه در ادامه می آید این است كه به شما كمك می كنید تصمیم بگیرید كه آیا شغل خود را برای پرداخت پول اضافی در CrashPlan خرج می كنید یا با Backblaze می روید. در نهایت ، هیچ پاسخی جهانی به درستی برای این سوال وجود ندارد. هر دو طرح نامحدود هستند ، اما همه آنها با یک اندازه مطابقت ندارند.

CrashPlan در مقابل Backblaze: The Battle Rounds

1

فرآیند تهیه نسخه پشتیبان

در مرحله اول ، ما می خواهیم ویژگی های پشتیبان تهیه شده را با Backblaze و CrashPlan مقایسه کنیم. ما همچنین با در نظر گرفتن تجربه کاربری و سرعت کلی در کنار قابلیت ، به روند کلی پشتیبان گیری خواهیم پرداخت.

خاموش کردن

تنها موردی که Backblaze به وضوح از هر سرویس پشتیبان آنلاین دیگر استفاده می کند ، سهولت استفاده است – حداقل در هنگام ایجاد برنامه های تهیه نسخه پشتیبان. به این دلیل است که مشتری Backblaze بیشتر کارها را برای شما انجام می دهد.

پس از نصب ، نرم افزار رایانه شما را اسکن می کند و فایل ها را بر اساس نوع جستجو می کند. این شامل تقریبا همه انواع پرونده ها به غیر از سیستم عامل ، برنامه ها و فایل های موقتی است ، اگرچه می توانید به Backblaze نیز دستور دهید تا در صورت لزوم آنها را بگیرد..

همه چیزهایی که اسکن می کند به برنامه پشتیبان شما اضافه می شود.

فایده تهیه نسخه پشتیبان از نوع پرونده این است که شما در اکثر سرویس های پشتیبان ، پوشه ها و پرونده هایی مانند خود را برچسب گذاری نمی کنید. انجام این کار زمان بیشتری می برد و می تواند منجر به نادیده گرفتن پرونده ها شود و منجر به ایجاد شکاف های مهم در برنامه پشتیبان شما شود.

به این معنا ، Backblaze یک راه حل پشتیبان واقعی تنظیم و فراموش شده است. همه پرونده های ایمیل ، اسناد ، تصاویر ، فیلم ها ، پرونده های حسابداری و سایر موارد محافظت می شوند ، مهم نیست که در رایانه شما قرار دارند.

اگر انواع پرونده خاصی وجود دارد که نمی خواهید از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید ، می توانید آن ها را به لیست محرومیت اضافه کنید ، اگرچه با فضای پشتیبان نامحدود ، احتمالاً برای بیشتر افراد بعید است که.

همچنین می توانید پوشه ها یا درایوهای خاص را حذف کنید. خود مشتری رومیزی همانطور که لازم است پیچیده است ، به این معنی که اصلاً پیچیده نیست. دکمه ای برای مکث و شروع بکاپ وجود دارد ، دیگری برای بازیابی گزینه ها و سوم برای تنظیمات. خودشه.  

Backblaze به صورت پیش فرض از پشتیبان گیری مداوم استفاده می کند ، بدین معنی که پرونده ها به عنوان جدیدی که به رایانه شما اضافه شده اند یا به هر طریقی تغییر یافته اند به ابر ارسال می شوند. اگر ترجیح می دهید ، می توانید پشتیبان گیری مداوم را خاموش کنید و به جای آن از نسخه پشتیبان برنامه ریزی شده استفاده کنید ، به عنوان مثال اگر می خواهید آن را یک شبه اجرا کنید تا در کار دیگر شما دخالت نکند.

گزینه های برنامه ریزی Backblaze در مقایسه با بسیاری از سایر مشتریان پشتیبان محدود است. به عنوان مثال ، گزینه ای برای اجرای نسخه پشتیبان تهیه فقط در روزهای معین وجود ندارد. با این حال ، ما هرگز با مشکلی در رابطه با Backblaze در تداخل در منابع سیستم خود در حین آزمایش روبرو نشده ایم ، بنابراین بهتر است فقط از پشتیبان گیری مداوم استفاده کنید تا از حداکثر محافظت استفاده کنید.

در طول آزمایشات انجام شده برای آخرین بک لایت ما برای بازنگری در تجارت ، مشتری 90 گیگابایت داده را در رایانه آزمایش ما برای تهیه پشتیبان برچسب گذاری کرد. مشتری دکمه ای برای برآورد سرعت اولیه تهیه نسخه پشتیبان تهیه کرده و محاسبه کرده است که تقریباً چهار روز طول می کشد. این بیش از اتصال WiFi با سرعت بارگذاری 20 مگابیت در ثانیه بود.

پس از گذشت حدود 12 ساعت ، نسخه پشتیبان ما 9٪ کامل بود ، اما کوتاه تر از 12.5 و یا نباید براساس تخمین Backblaze باشد ، اما خیلی زیاد نیست. اگرچه دقیق بودن کار سختی نیست ، ما محاسبه می کنیم که Backblaze حدود 16 تا 20 گیگابایت در روز پشتیبان تهیه می کرد.  

از لحاظ عملکرد در حال انجام ، Backblaze به لطف استفاده از نسخه پشتیبان از سطح بلاک ، به آرامی اجرا می شود ، به این معنی که فقط آن قسمت ها (بلوک ها) از پرونده ای که تغییر کرده است به ابر ارسال می شوند – با فرض اینکه پرونده کامل از قبل تهیه شده است..

CrashPlan

CrashPlan با پشتیبان گیری از نوع پرونده ، فرصتی را برای استفاده آسان از دست می دهد. این به این معنی نیست که پشتیبان گیری از CrashPlan سخت است؛ این فقط به همان اندازه سعادتمندانه نیست که با Backblaze باشد.

با CrashPlan ، باید با استفاده از نمای پشتیبان در مشتری دسک تاپ ، همه پوشه ها و پرونده های موردنظر برای تهیه نسخه پشتیبان را برچسب گذاری کنید.

این می تواند مدتی طول بکشد و از دست رفتن پرونده ها آسان است. گفته می شود ، زیرا CrashPlan فضای پشتیبان نامحدودی به شما می دهد ، فقط می توانید پوشه درایو خود را برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه کنید ، که همه چیز را گرفته و تا حدودی مشکل را حل می کند.

اگر این کار را انجام دهید ، احتمالاً می خواهید فایل های سیستم و موقت را از نسخه پشتیبان خود حذف کنید ، زیرا از جمله آنها پهنای باند را مصرف می کنید و در اغلب موارد ، پس از آن نمی توان برای بازیابی بدون ایجاد مشکل برای رایانه خود استفاده کرد. این ، دوباره ، زمان خواهد برد ، زیرا شما باید موارد اضافی را با پسوند اضافه کنید.

وقتی برنامه تهیه نسخه پشتیبان خود را انجام دادید ، CrashPlan دقیقاً مانند Backblaze نسخه پشتیبان تهیه می کند ، بنابراین می توانید مطمئن باشید که از همه چیز محافظت می شود – تا زمانی که پرونده ها در پوشه هایی که بخشی از برنامه پشتیبان گیری هستند ، نگه داشته شوند..

مشتری CrashPlan به اندازه آنچه که با Backblaze می گیرید ، کم نیست ، اما هنوز هم عالی است. زبانه های ناوبری در امتداد سمت چپ و فضای سفید زیادی به آن حس مدرن و بصری می بخشد.

گزینه های برنامه ریزی پیشرفته تری نسبت به آنچه در Backblaze دریافت می کنید ، با امکان تنظیم نسخه پشتیبان تهیه شده برای اجرای فقط در روزهای خاص هفته پیدا خواهید کرد. مفیدتر این ویژگی است که به شما امکان می دهد تا مشتری را راهنمایی کنید تا در حالی که رایانه به طور فعال مورد استفاده قرار می گیرد ، تنها از درصد CPU برای فرآیندهای پشتیبان استفاده کند..

CrashPlan همچنین می تواند بصورت خودکار هنگام کم شدن باتری لپ تاپ شما ، از نسخه پشتیبان خود جلوگیری کند ، که علاوه بر این خوب است. فراتر از این ، کنترل دیگری در تنظیماتی وجود دارد که Backblaze به سادگی آنها را ندارد ، به کاربران قدرت بیشتری نسبت به آنچه در جریان است.

CrashPlan همچنین از نسخه پشتیبان تهیه شده در سطح بلاک نیز استفاده می کند و تنها بخش هایی از پرونده های تغییر یافته را دوباره پس می گیرد. در کل ، سرویس نسبتاً روان آن پس از پشتیبان گیری از نسخه اولیه نسخه اولیه خود است.

با این حال ، می تواند مدتی طول بکشد. در آزمایش ما ، فقط با اتصال بارگیری WiFi 20 مگابیت در ثانیه ما قادر به تهیه نسخه پشتیبان از روزانه هستیم. این فقط از آنچه CrashPlan به عنوان میانگین سرعت بارگذاری مشتری نقل می کند ، خجالتی است: 10 گیگابایت در روز.  

دور یک افکار

بین Backblaze و CrashPlan ، شکی نیست که Backblaze به لطف طراحی تنظیم و فراموشی آن ، سرویس آسان تری است. در واقع ، احتمالاً مناسب تر است که آن را نصب و فراموش کنیم ، زیرا واقعاً نیاز به تنظیم وجود دارد.

CrashPlan قصد دارد کمی بیشتر کار کند. با این حال ، این گزینه همچنین گزینه های سفارشی سازی بیشتری نسبت به Backblaze به شما می دهد ، چه برای برنامه ریزی یا محدود کردن تأثیر منابع سیستم در فرآیندهای پشتیبان..

مجدداً ، به نظر می رسد CrashPlan آنقدر از پهنای باند موجود و قدرت رایانه استفاده می کند که به نظر می رسد برای اینکه این تنظیمات را آزار دهید کمی احمقانه است. Backblaze هم چنین نیست ، اما کار کردن پرونده ها در ابر نسبت به CrashPlan کار بسیار بهتری خواهد داشت.

دور یک به دلیل ترکیب ساده و سرعت پشتیبان بهتر به Backblaze می رود.

دور: نقطه پردازش پشتیبان برای Backblaze

لوگوی Backblaze
CrashPlan برای آرم کسب و کار کوچک

2

فرآیند بازیابی

در مرحله بعد ، روند مخالف را در نظر خواهیم گرفت: برگرداندن پرونده ها از ابر. ویژگی های بازیابی به مشاغل کمک می کند تا پس از تصادف هارددیسک به سرعت از کار خود عقب نشینی کنند (هشدار سریع) و به سرعت در حال اجرا باشند.

خاموش کردن

در حالی که Backblaze دکمه “گزینه های بازگرداندن” را در مشتری دسک تاپ خود دارد ، با ضربه زدن به این دکمه شما را به Backblaze.com ارسال می کند. کلیه عملیات بازیابی در آنجا انجام می شود و شما را ملزم به ورود به حساب خود می کند.

وارد سیستم شوید ، به شما سه گزینه برای بازیابی فایل ها داده می شود: یک فایل zip. ، فلش USB و هارد دیسک USB بارگیری کنید.

در بیشتر موارد ، احتمالاً می خواهید از گزینه اول استفاده کنید. دو مورد دوم بخشی از سرویس بازیابی پیک Backblaze است که برای بازیابی فلش درایو (حداکثر 128 گیگابایت) 99 دلار و برای بازیابی دیسک سخت (حداکثر 4 ترابایت) 189 دلار هزینه دارد. به نظر می رسد این سرویس بسیار گران است ، اما اگر دستگاه ذخیره سازی را ظرف مدت 30 روز به Backblaze ارسال کنید.

بازیابی فایل پستی به سادگی یک فایل zip را در رایانه شما متشکل از تمام پرونده هایی که برای بازیابی انتخاب کرده اید بارگیری می کند. این فرآیند آسان است ، اما Backblaze بازیابی تک فایل های فشرده را به 500 گیگابایت در هر پرونده محدود می کند. شما در یک زمان محدود به پنج درخواست نیز محدود هستید.

حتی عجیب تر و ناراحت کننده تر است که Backblaze به شما امکان نمی دهد پرونده ها را به مکان اصلی خود بازگرداند. این بدان معناست که پس از آماده شدن پرونده zip شما (Backblaze ایمیلی را برای شما ارسال می کند که به شما اطلاع می دهد) ، شما باید همه چیز را در جایی که متعلق به خود است قرار دهید..  

اگر در حال حرکت هستید ، می توانید به برنامه هایی که برای Android و iOS از آنها پشتیبان تهیه کرده اید ، دسترسی داشته باشید. طراحی برنامه بسیار منطقی است و به شما امکان می دهد فایل ها را با دیگران به اشتراک بگذارید.

در آخرین یادداشت ، Backblaze به شما امکان می دهد نسخه های قبلی فایل ها را بازیابی کنید اگر نسخه فعلی آن چیزی نیست که شما به دنبال آن هستید. دسترسی به سابقه نسخه در صورت مواجهه با تغییرات پرونده ناخواسته یا خراب شدن پرونده ، از جمله فسادهای ناشی از باج افزار راحت است..

با این حال ، نسخه های قبلی فقط 30 روز پشت سر می گذارند و هیچ راهی برای تغییر سیاست نسخه سازی وجود ندارد ، این خیلی بد است زیرا Backblaze فضای ذخیره نامحدودی را فراهم می کند.  

CrashPlan

CrashPlan به شما امکان می دهد تا پرونده ها را انتخاب کرده و آنها را مستقیماً از مشتری دسک تاپ بازیابی کنید ، که این به نفع آن است. فقط روی زبانه “بازگرداندن” کلیک کنید و تمام پرونده های مورد نظر خود را بررسی کنید. هیچ محدودیتی برای تعداد فایلی که می توانید به طور همزمان بارگیری کنید ، وجود ندارد ، مانند آنچه در Backblaze وجود دارد.  

می توانید فایل های خود را در مکان جدید بارگیری کنید یا آنها را به مکان اصلی خود برگردانید و از این طریق مجبور شوید که سیستم فایل خود را بازسازی کنید. CrashPlan حتی به شما امکان می دهد مجوزها و نام پرونده ها را به عنوان بخشی از فرآیند بازیابی تغییر دهید.

ضمناً “نسخه” نیز وجود دارد که به شما امکان می دهد به سابقه نسخه خود دسترسی پیدا کنید. CrashPlan در واقع “نامحدود” می تواند پول خود را در جایی که دهان خود قرار می دهد به شما امکان دهد نسخه های نامحدود را در صورت تمایل با تغییر سیاست نسخه نسخه پشتیبان خود ذخیره کنید.

CrashPlan همچنین به شما امکان می دهد علاوه بر برنامه های تلفن همراه برای Android ، iOS و Windows Phone ، فایل ها را مستقیماً از رابط مرورگر بازیابی کنید.

دور دو فکر

تا اوایل سال 2016 ، CrashPlan یک سرویس بازیابی پیک را ارائه می داد. امیدوارم اکنون این شرکت کاملاً روی مشتریان تجاری متمرکز باشد (کاربران خانگی تا اکتبر سال 2018 برای خالی کردن محل کار خود مشغول هستند) ، قدرت هایی که در مورد بازگرداندن آن در نظر گرفته می شوند. خدمات پیک می تواند برای مشاغلی که حجم قابل توجهی از داده ها را از دست داده اند و به سرعت به آن نیاز دارند ، بسیار ارزشمند باشد.

بازیابی پیک نیز تنها مزیت واقعی Backblaze نسبت به CrashPlan در هنگام بازیابی است. CrashPlan به شما امکان می دهد تا فایلها را از مشتری دسک تاپ و مکانهای اصلی آنها بازیابی کنید. Backblaze هیچکدام از این موارد را مجبور نکرده است که شما شروع به بازیابی آنلاین کنید ، منتظر یک پرونده زیپ باشید که در اندازه بیش از 500 گیگابایت نباشد و پس از آماده شدن سیستم پرونده خود را مجدداً بازسازی کنید.

CrashPlan رویکرد بسیار بهتری نسبت به نسخه سازی دارد ، همچنین از نسخه های قدیمی پرونده به طور نامحدود محافظت می کند ، در حالی که Backblaze فقط 30 روز آنها را نگه می دارد.

دور: نقطه فرآیند بازیابی برای CrashPlan برای مشاغل کوچک

لوگوی Backblaze
CrashPlan برای آرم کسب و کار کوچک

3

ابزارهای مدیریت

بخشی از اجرای یک برنامه پشتیبان گیری موفقیت آمیز برای تجارت شما ، نظارت کافی است که طبق برنامه ریزی شده ، این طرح در واقع انجام می شود. ابزارهای سرپرستی که به شما اجازه می دهند نه تنها صورتحساب را مدیریت کنید بلکه آمار تهیه نسخه پشتیبان را مشاهده می کنید و گزارش های اجرا را به شما کمک می کند. در دور سوم نگاهی گذرا به این قابلیت ها برای Backblaze و CrashPlan خواهیم داشت.

خاموش کردن

Backblaze نظارت حساب را از طریق رابط وب خود فراهم می کند. به حساب خود وارد شوید و اگر برای Backblaze for Business ثبت نام کرده اید ، یک سرصفحه “گروه های تجاری” در حدود نیمی از حاشیه سمت چپ وجود خواهد داشت. در زیر این عنوان ، پیوندهایی برای “مدیریت گروه” ، “دعوت و بهبود” و “کاربران / رایانه” پیدا خواهید کرد.

مدیریت گروه به شما امکان می دهد گروه هایی ایجاد کنید که برای Backblaze مجموعه ای از کاربران است که تحت همان کارت اعتباری صورتحساب هستند. اصولاً شما به عنوان صاحب مشاغل باید گروهی را برای پرداخت هزینه خدمات خود برای کارمندان خود تنظیم کنید. این به شما امکان می دهد نه تنها از پشتیبان گیری آنلاین Backblaze ، بلکه برای سرویس Backblaze B2 نیز بپردازید.

پس از ایجاد گروه شما ، می توانید پیوند دعوتی ایجاد کنید که نیروی کار شما می تواند برای ثبت نام از آن استفاده کند. همانطور که احتمالاً حدس زده اید ، روند دعوت و تأیید با کلیک کردن روی پیوند دعوت و تأیید در زیر عنوان گروه های تجاری اداره می شود.

از آنجا می توانید پیوند دعوت را برای چسباندن در کانال دیگری مانند Slack کپی کرده یا لینک دعوت نامه را ارسال کنید. همچنین یک گزینه Remote Management and Monitoring (RMM) وجود دارد که به شما امکان می دهد از راه دور نرم افزار پشتیبان را برای پایه کاربر خود نصب کنید. برای استفاده از RMM ، باید روی یک ابزار RMM مانند Munki سرمایه گذاری کنید و یا کد های رمزگذاری شده را برای اسکریپت استقرار خود داشته باشید..

گروه های تجاری نهایی ، کاربران / رایانه ها را پیوند می دهند ، اجازه دهید از داده های پشتیبان گیری مانیتور استفاده کنیم تا اطمینان حاصل شود که همه چیز به راحتی اجرا می شود. همچنین به شما امکان می دهد تا به پرونده هایی که توسط گروه کاربری شما پشتیبان تهیه شده است دسترسی پیدا کنید ، تا زمانی که افراد آن گروه به شما اجازه انجام این کار را داده باشند.

همچنین می توانید Backblaze را برای دریافت ایمیل های خلاصه برای مراحل پشتیبان تنظیم کنید. بطور پیش فرض ، این فقط ماهانه ارسال می شود ، اما این فرکانس قابل تغییر است.

CrashPlan

CrashPlan دارای یک پورتال مدیر کاملاً زیبا برای مدیریت رایانه هایی است که تحت حساب کاربری شما محافظت می شوند. نمای اولیه داشبورد با آماری برای بررسی استفاده از ذخیره سازی و بازیابی پرونده ها در ماه گذشته است.

برگه های اضافی در حاشیه سمت چپ برای کاربران ، دستگاه ها ، بارگیری برنامه ها ، تنظیمات و حساب وجود دارد. کاربران و دستگاه ها دارای منوهای قابل ارتقاء با زبانه های اضافی نیز هستند. در زیر کاربران ، گزینه هایی برای مشاهده کاربران فعال و کاربران غیرفعال شده ، مدیریت دعوت نامه های حساب و اختصاص امتیازات سرپرست پیدا خواهید کرد.

در همین حال ، دستگاه ها گزینه های خوبی برای مشاهده استفاده از دستگاه های خاص متعلق به هر کاربر دارند. این شامل مشاهده وضعیت اتصال و تعداد بازیابی ها ، علاوه بر کل ذخیره سازی استفاده شده است.

در زیر خواندن اصلی برای دستگاه ، می توانید تنظیمات سرویس گیرنده مربوط به آن دستگاه را به همراه هشدارها بررسی کنید. می توانید با حرکت به نمای تنظیمات پورتال سرپرست ، تنظیمات مشتری را نیز برای تیم خود انجام دهید.

گزینه ها شامل تنظیم یک برنامه پشتیبان برای رایانه های تحت کنترل شما و نیاز به رمزگذاری خصوصی است. اگر ترجیح می دهید برای نظارت بر وضعیت پشتیبان گیری برای نیروی کار خود ، وارد کنسول سرپرست نشوید ، می توانید گزارش های خودکار را برای دستگاههایی که اخیراً نسخه پشتیبان تهیه نشده اند تنظیم کنید..

دور سه فکر

Backblaze فقط عملکرد “گروه ها” خود را معرفی کرده است ، که در واقع اجازه می دهد از آن به عنوان یک راه حل پشتیبان گیری آنلاین SMB ، در اوایل سال 2017 استفاده شود. به همین دلیل است ، به همین دلیل ، یازده ماه بعد از این نوشتن ، تجربه سرپرست خود را بسیار کم تحرک می کند. ما می خواهیم گزینه هایی را برای واگذاری تنظیمات بیشتر و داشبورد جامع تر ببینیم.

CrashPlan ، در عین حال ، این کارها را از قبل انجام داده و آنها را به خوبی انجام می دهد.

دور: Admin Tools for CrashPlan برای مشاغل کوچک

لوگوی Backblaze
CrashPlan برای آرم کسب و کار کوچک

4

امنیت

ایمنی داده ها در ابر از اواسط دهه 90 تاکنون موضوعی داغ بوده است و یکسری موارد نقض داده های مشهور و دیگر موارد امنیتی مربوط به SMB ها در سال های اخیر فقط باعث دامن زدن به این مسئله شده است..

سپس مواردی مانند ابتکار بدنام PRSAM NSA وجود دارد که در آن آژانس اطلاعاتی را از سرویس های ابری بدست می آورد تا اطلاعات مربوط به فعالیت های تروریستی را اسکن کند. اگرچه این امر به اکثر مردم از نظر قانونی تأثیر نمی گذارد ، این واقعیت که دولت داده ها را به یک پایگاه داده مخفی تبدیل می کند ، باعث می شود این سؤال را ایجاد کند که چه چیز دیگری اتفاق می افتد که ما از آن نمی دانیم. اعطا می شود ، این می تواند بدتر باشد.

با این حال ، بسیاری از نگرانی های مربوط به امنیت ابر تا زمانی که سرویس های ابری اقدامات احتیاطی را در مورد داده های شما و تأمین امنیت مراکز داده انجام دهند ، بی اساس هستند و ویژگی های دیگری مانند تأیید هویت دو عاملی و رمزگذاری دانش صفر را ارائه می دهند. در این دور ، خواهیم دید که آیا با Backblaze و CrashPlan اینگونه است؟.

خاموش کردن

Backblaze داده ها را هم در هنگام ترانزیت و هم در حالت استراحت رمزگذاری می کند ، که گام اول برای اطمینان از ایمن بودن داده های شما است. میزان رمزگذاری مورد استفاده AES-126 است. AES ، که مخفف استاندارد رمزگذاری پیشرفته است ، پروتکل پیشنهادی توسط NIST و نمونه ای است که امروزه توسط اکثر موسسات مالی مورد استفاده قرار می گیرد.

اگرچه AES-126 به اندازه AES-256 قوی نیست ، اما هیچکدام از آنها شکسته نیستند و به دلیل پیچیده بودن آن ، سریعتر پرونده ها را رمزگذاری و انتقال می دهند. فایل های پشتیبان در هنگام حمل و نقل نیز با TLS / SSL محافظت می شوند تا از استراق سمع آنلاین جلوگیری شود. در کل ، پرونده های شما باید بسیار ایمن باشند تا زمانی که کلیدهای رمزگذاری شما هستند.

به طور پیش فرض ، این کلیدها در مرکز داده Backblaze ذخیره می شوند. به صورت فرض ، این بدان معنی است که یک کارمند Backblaze ، یک سازمان دولتی از طریق دستور دادگاه یا هکری که سروری را که کلید رمزگذاری شما در آن نگه داشته می شود ، سرور را نقض می کند ، می تواند نسخه های ساده پرونده های شما را رمزگشایی و مشاهده کند.

اگر این مسئله شما را نگران کند ، Backblaze به شما امکان می دهد در عوض به رمزنگاری خصوصی بپردازید ، Backblaze را به آنچه که معمولاً به عنوان یک سرویس دانش صفر یاد می شود تبدیل کند. با فعال کردن رمزگذاری خصوصی ، Backblaze در صورت گم شدن قادر به تنظیم مجدد گذرواژه نیست ، اما فقط به کلیدهای رمزگذاری فایلهای خود دسترسی خواهید داشت ، به این معنی که فقط می توانید آنها را رمزگشایی کنید.

خوب ، صحیح است مگر اینکه کسی از رمز عبور Backblaze شما اطمینان بگیرد. رمزهای عبور ضعیف نسبت به کلیدهای رمزگذاری 126 بیتی بسیار ساده تر هستند و یک شکاف امنیتی مشترک برای بسیاری از مشاغل هستند.

به عنوان یک راه حل برای مسئله خاص ، Backblaze به شما امکان می دهد تا احراز هویت دو عاملی را برای رایانه خود روشن کنید و آن را از طریق کنسول مدیر Backblaze به همکاران خود تحویل دهید. با استفاده از این ویژگی ، هر زمان که از یک دستگاه ناآشنا وارد سیستم شوید ، از شما خواسته می شود یک کد امنیتی ویژه ارسال شده توسط پیام متنی به تلفن همراه خود وارد کنید.

به این ترتیب ، اگر شخصی رمز ورود شما را سرقت کند ، قبل از دسترسی به حساب پشتیبان شما نیز باید تلفن شما را بدزدد – مگر اینکه به جای آن رایانه شما را بدزدد ، به همین دلیل باید همیشه هارد دیسک خود را رمزگذاری کنید.    

CrashPlan

CrashPlan اقدامات احتیاطی مشابهی را به Backblaze انجام می دهد ، پرونده های شما را با استفاده از AES و TLS / SSL در اینترنت در حال گذر از اینترنت رمزگذاری می کند. سطح رمزگذاری در حقیقت قوی تر است ، زیرا CrashPlan به جای 126 بیتی 256 بیتی را انتخاب می کند.

همان سطح رمزگذاری در حالی که پرونده ها در امکانات داده CrashPlan نیز در حالت استراحت نگهداری می شوند ، حفظ می شود ، همچنین این اطمینان را می دهد که هر کسی سرور را نقض کند که پرونده های شما در آن نگهداری شود ، قادر به رمزگشایی آنها بدون کلیدهای رمزگذاری شما نخواهد بود..

این کلیدها روی یک سرور پرونده جداگانه از پرونده های مربوطه نگه داشته می شوند که در صورت دستیابی به آن کلیدها ، آسیب های احتمالی را کاهش می دهد. با این حال ، همه این کارها را می توان توسط یک کارمند بی پروا یا یک آژانس دولتی پر فشار انجام داد ، بنابراین شما بهتر است از گزینه رمزگذاری خصوصی CrashPlan استفاده کنید.

مانند Backblaze ، انتخاب رمزگذاری خصوصی به این معنی است که اگر رمزعبور خود را گم کنید ، دسترسی به داده های خود را از دست می دهید ، بنابراین مطمئن شوید و آن را در جایی مانند مدیر رمزعبور ابری ایمن نگه دارید..

بر خلاف Backblaze ، CrashPlan گزینه ای برای تأیید هویت دو عاملی ارائه نمی دهد. با توجه به این ، شما می خواهید مطمئن شوید که هم شما و همکاران کاری خود اقدامات لازم را برای ایجاد رمزهای عبور قوی انجام داده اید.

از طرف دیگر ، خط مشی نسخه سازی CrashPlan ، همانطور که در ابتدا گفته شد ، نسبت به مدت زمان نگهداری 30 روزه توسط Backblaze محافظت بهتری از باج افزار می دهد..

دور چهار اندیشه

این دور یک تماس سخت است. پروتکل رمزنگاری قوی تر CrashPlan در این مقطع زمانی کمی نکته تحریک آمیز است ، به غیر از این واقعیت که ممکن است بسیار کمی در سرعت کند انتقال اطلاعات خود ، که این یک مسئله امنیتی نیست کمک کند. تفاوتهای اصلی بین این دو سرویس در این است که Backblaze تأیید هویت دو عاملی را ارائه می دهد و CrashPlan یک سیاست نسخه نویسی بسیار قوی تر دارد.

عدم وجود تأیید اعتبار دو عاملی CrashPlan و عدم انتشار نسخه 30 روزه Backblaze ، خطاهای بسیار خوبی است. از آنجا که Backblaze دارای نسخه محدودی است که می تواند به شما کمک کند تا در برابر باج افزار محافظت کند تا زمانی که شما با عملکردی منطقی عمل کنید ، ما هنگام امنیت می توانیم به شما این نتیجه را بدهیم.

دور: نقطه امنیتی برای Backblaze

لوگوی Backblaze
CrashPlan برای آرم کسب و کار کوچک

5

پشتیبانی

پشتیبانی سریع ، صالح برای مسائل فنی و سایر نگرانی ها برای برنامه پشتیبان گیری خوب ضروری است. بیشتر راه حل های تهیه نسخه پشتیبان از پشتیبانی ایمیل برخوردار هستند ، اما بدون داشتن نیروی انسانی مناسب می توانید روزهای منتظر پاسخ باشید.

بهترین راه حل های پشتیبان نیز وسیله ای از پشتیبانی زنده ، از طریق چت یا تلفنی ارائه می دهند. در دور آخر ما ، علاوه بر اینکه به پایگاه های دانش آنلاین آنها نگاه می کنیم ، کانال های پشتیبانی بین Backblaze و CrashPlan را مقایسه خواهیم کرد.

خاموش کردن

اگر به پشتیبانی تلفنی احتیاج دارید ، احتمالاً با Backblaze شانس ندارید. این شرکت پشتیبانی 24/7 تلفن قابل خریداری را ارائه می دهد ، اما تنها در صورت استفاده از سرویس زیرساخت ابری آن ، Backblaze B2.

کاربران عادی پشتیبان گیری آنلاین Backblaze ، هم در خانه و هم در تجارت ، می توانند از گفتگوی زنده برای گفتگو با نمایندگان استفاده کنند. متأسفانه ، این کانال پشتیبانی به این دلیل محدود است که فقط در ساعات کاری باز می شود (دوشنبه تا جمعه ، 9 صبح تا 5 بعد از ظهر ، PST).  

در حالی که همه این ناامیدکننده است ، Backblaze با پشتیبانی بسیار سریع و تقریباً همه روزه از طریق ایمیل ، خود را به میزان قابل توجهی بازخرید می کند. در آزمایش ، ما اغلب طی دو ساعت پاسخ سوالات را دریافت می کردیم. این برای برخی از کاربران مشاغل کار نمی کند ، اما برای بیشتر کافی است.

ما تعامل پشتیبانی را هم از طریق چت زنده و هم از طریق ایمیل مشاهده کرده ایم که در نتیجه پاسخ های کاملاً واضح و روشن انجام می شود.

اگر نمی توانید چند ساعت صبر کنید ، Backblaze یک مرکز پشتیبانی آنلاین مناسب را نیز حفظ می کند. این سایت براساس دسته بندی تقسیم می شود تا یافتن مقاله های مربوط به نیازهای شما آسان تر شود. حتی یک دسته اختصاصی برای تهیه نسخه پشتیبان از مشاغل وجود دارد ، با زیر مجموعه هایی برای شروع ، صدور مجوز و سؤالات متداول. سایت پشتیبانی نیز قابل جستجو است.

CrashPlan

CrashPlan همچنین پشتیبانی چت زنده را ارائه می دهد و آن را به ساعات کاری محدود می کند ، اگرچه این ساعت ها بیشتر از زمان استاندارد اقیانوس آرام زمان مرکزی هستند. ساعات دقیق ساعت 7 صبح تا 7 بعدازظهر ، دوشنبه تا جمعه است که باید برای بیشتر کاربران نسبت به ساعات ارائه شده توسط Backblaze (حداقل در ایالات متحده) بهتر کار کند..

CrashPlan Backblaze تک یو پی اس با ارائه پشتیبانی تلفن نیز. تکنسین های پشتیبانی در همان ساعاتی که چت زنده ارائه می شود از طریق تلفن در دسترس هستند.

CrashPlan همچنین دارای یک سیستم بلیط فروشی برای پشتیبانی مبتنی بر ایمیل است که 24/7 کنترل می شود. بلیط ها بر اساس اینكه تا چه اندازه مسئله گزارش شده تأثیرگذار است ، از بین می روند ، بنابراین موضوعات مهم به بالای صف منتقل می شوند. زمان پاسخگویی برای موضوعات دارای اولویت پایین ، براساس تجربیات ما در زمینه پشتیبانی از پشتیبانی CrashPlan ، به طور کلی کمتر از 12 ساعت ، حتی در تعطیلات آخر هفته.  

سایت پشتیبانی CrashPlan همچنین در قالب یک مدیر سرپرست ، راهنمای کاربر عمومی ، یادداشت های منتشر شده و مقالات کمک می کند. نوار جستجو به شما امکان می دهد سریعتر کمک های مربوطه را پیدا کنید. همچنین یک انجمن CrashPlan وجود دارد که می توانید اطلاعیه ها و به روزرسانی های وضعیت خدمات را پیدا کنید.

دور پنج افکار

هر دو سرویس تهیه نسخه پشتیبان ، مطالب زیادی را برای کسانی که ترجیح می دهند چیزهایی را به تنهایی پیدا کنند ، فراهم می کنند. مقالات پشتیبانی معمولاً به راحتی تجزیه می شود و طیف گسترده ای از موضوعات را پوشش می دهد. هردو همچنین پاسخ های ایمیل 24/7 را ارائه می دهند ، اگرچه به نظر می رسد Backblaze برای بازگشت به مشتریان به موقع تر است.

هر دو ، چت زنده را در ساعات کاری نیز فراهم می کنند ، زیرا CrashPlan یک پنجره عملیاتی بزرگتر از Backblaze را حفظ می کند.

در کل ، آنها کاملاً یکنواخت هستند. به نظر می رسد بزرگترین سازنده تفاوت و شخصی که باعث تغییر برخی از کاربران تجاری می شود این واقعیت است که CrashPlan پشتیبانی تلفنی را فراهم می کند و Backblaze نمی کند – مگر اینکه شما مشتری B2 مایل باشید هزینه آن را بپردازید.

دور: نقطه پشتیبانی برای Backblaze

لوگوی Backblaze
CrashPlan برای آرم کسب و کار کوچک

6

حکم

نکته اصلی این است که هر دو Backblaze و CrashPlan خدمات پشتیبان بسیار خوبی برای مشاغل کوچک و متوسط ​​هستند. این خوب است ، زیرا آنها تنها دو گزینه پشتیبان گیری آنلاین نامحدود و مبتنی بر اشتراکی هستند که هم اکنون در اختیار مشاغل قرار گرفته است.

انتخاب بین این دو آسان نیست ، با وجود این واقعیت که Backblaze نصف (یا کمتر) هزینه دارد. گذشته از ارزان تر بودن ، Backblaze نیز اجرای بسیار ساده تری را فراهم می کند ، و این کار را برای کسانی که دوست دارند چیزهای ساده را حفظ کنند ، فراهم می کند و در عین حال اطمینان حاصل می کنند که کاملاً از تمام فایلهای مهم محافظت می شود..

احراز هویت دو عاملی یک مزیت دیگر است. Backblaze همچنین سریعتر است و خدمات بازیابی پیک را ارائه می دهد ، و این به درستی بسیاری از صاحبان SMB را متقاعد خواهد کرد که این بهترین انتخاب برای شرکت آنهاست.

در نهایت ، با این حال ، ما این مبارزه را به CrashPlan می دهیم. عامل اصلی در تصمیم گیری این پورتال مدیر بسیار بهتر آن است که برای نظارت بر دستگاه های تحت پوشش برای اطمینان از مطابقت همه موارد با سیاست پشتیبان گیری کسب و کار شما ضروری است. CrashPlan از بک لایت در بعضی از مناطق مهم دیگر نیز پشتیبانی می کند ، از جمله داشتن تنظیمات بیشتر مشتری برای ترفند ، یک روند بازیابی کاربر پسند ، یک سیاست نسخه بهتر و پشتیبانی تلفنی.

این همه اشتباه کردیم؟ ما را در نظرات زیر قانع کنید. ممنون از خواندن!

برنده نهایی: CrashPlan

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map