بررسی اتصالات IBM – بروزرسانی شده در سال 2020

بررسی اتصالات IBM

به نظر می رسد که اتصالات IBM به یک ابزار رسانه اجتماعی تبدیل شده است و اکثر ویژگی های ذخیره سازی و EFSS را کاملاً متلاشی کرده است. بنابراین ، این بررسی دیگر صدق نمی کند.


بهترین EFSS

صاحبان SMB که به دنبال یک ابزار همکاری ابری با پیچ و تاب رسانه های اجتماعی هستند ، ممکن است آنچه را که در IBM Connections به دنبال آن هستند ، پیدا کنند. این ابزار پیشرفته EFSS علاوه بر قابلیت همگام سازی و اشتراک گذاری پرونده های معمول ، به شما امکان می دهد تا چت ، ایمیل ، میزبان جلسات آنلاین و حتی وضعیت خود را با همکاران خود به اشتراک بگذارید..

به عنوان فیس بوک فضای EFSS از آن فکر کنید.

آیا قابلیتهای ارتباطی اضافه شده ، IBM Connections را انتخاب بهتری نسبت به Dropbox ، Box و سایر بهترین ارائه دهندگان EFSS می کند؟ با مرور ویژگی ها و قیمت های سرویس ، با ما همراه شوید ، سپس تجربه کاربر ، قابلیت های همکاری ، امنیت و پشتیبانی را تجزیه کنید..

نقاط قوت & نقاط ضعف

گزینه های دیگر برای اتصالات IBM

امکانات

در جدول زیر نگاهی گذرا به برخی از ویژگی های اصلی بسته بندی شده در سکوی اتصالات می پردازیم.

آرم اتصالات IBMwww-03.ibm.com

از تمام برنامه های ماهانه 600 دلار شروع می شود

همکاری

همگام سازی دستگاه

همگام سازی انتخابی

همگام سازی سطح بلوک

پوشه های مشترک

پیوند پرونده

نسخه سازی پرونده

حداکثر اندازه پرونده
2 گیگابایت

ادغام آفیس مایکروسافت

ادغام Google Docs

کتابخانه ادغام برنامه شخص ثالث

نظارت بر فعالیت کاربر

نقش کاربر را تنظیم کنید

ایجاد گروه های کاربر

امنیت

رمزگذاری در زمان استراحت
AES-128

رمزگذاری در هنگام انتقال

ادغام رمزگذاری پایان به پایان

احراز هویت دو عاملی

رمز عبور مورد نیاز

ادغام مجدد (SSO)

پاک کردن دستگاه از راه دور

پشتیبانی

چت زنده

پشتیبانی تلفنی

انجمن کاربر

پشتیبانی 24/7

اتصالات یک مورد جالب است از آنجا که برخی از ویژگی ها (مانند لیست های انجام کارها و جلسات آنلاین) را که شما با سیستم عامل های دیگر پیدا نمی کنید ، پیدا کرده است ، اما در عین حال برخی از مواردی که باید معمول باشند وجود ندارد (مانند تأیید هویت دو عاملی).

همچنین با توجه به ادغام برنامه های شخص ثالث ضعیف است.

ما به شما ایده بهتر می دهیم که چگونه این همه بازی ها انجام می شود ، بنابراین می توانید تصمیم بگیرید که آیا اتصالات بعداً در بررسی ما برای تجارت شما کار می کنند. اگرچه ابتدا بگذارید قیمت گذاری کنیم.

قیمت گذاری

IBM Connections دارای سه سیستم عامل قیمت اصلی است: Social، S1 و S2. قبل از عضویت ، می توانید با یک آزمایش رایگان 14 روزه ، خدمات خوبی را بدست آورید.

هر طرح 1 ترابایت ذخیره سازی تیم به اضافه 1 گیگابایت ذخیره سازی شخصی برای هر حساب کاربری به شما می دهد. خواه با Social، S2 یا S1 بروید ، حداقل نیاز کاربر وجود ندارد ، این یک تغییر طراوت در سرعت است. بسیاری دیگر از ارائه دهندگان EFSS نه تنها نیازهای بالایی دارند ، بلکه دو برابر بیشتر از هر کاربر هزینه دارند.  

به عنوان مثال هادل حداقل به 15 حساب نیاز دارد و برای هر یک از آنها 20 دلار هزینه دارد.  

هر سه برنامه اتصال به ویرایش ، همگام سازی و اشتراک گذاری اسناد مشترک می دهد. هرکدام همچنین امکان ارتباط پیام فوری را برای ارتباط با کارمندان خود ارائه می دهند. اتصالات S2 به بیش از 200 شرکت کننده جلسات آنلاین اضافه می کند. S1 فضای ایمیل و ویکی را اضافه می کند.

تجربه ی کاربر

مانند اکثر ابزارهای همگام سازی و اشتراک گذاری پرونده های سازمانی ، بخش اعظمی از تعامل کاربر با اتصالات از مرورگر شما انجام می شود. بر خلاف آنها ، پرونده ها در تجربه کاربری مرحله مرکزی نمی گیرند: تعاملات اجتماعی انجام می شود.

صفحه اصلی شامل فضایی برای به روزرسانی وضعیت شما و خواندن موارد دیگران است ، دقیقاً مانند یک بستر رسانه اجتماعی.  

از حاشیه سمت چپ ، می توانید بین چهار نمای دیگر حرکت کنید ، که شامل ذکرها ، اعلان ها ، موارد اکشن و محتوای ذخیره شده است.

در سمت راست پورتال ابزاری است که به شما امکان می دهد یک جلسه آنلاین ، مکانی برای یادآوری رویدادها و حتی یک فید “توصیه” بپیوندید یا راه اندازی کنید ، پیشنهادات محتوای داخلی را بر اساس مشخصات ، اتصالات و سایر معیارهای شما ارائه می دهد..

نوار پیمایش در بالای صفحه به شما امکان می دهد از سایر صفحات ، از جمله نامه ، تقویم ، لیست تماس خود و جوامع (گروه ها) که متعلق به آنها هستید ، بازدید کنید. برای رسیدن به پرونده های خود ، باید روی “بیشتر” کلیک کرده و “پرونده ها” را از فهرست کشویی انتخاب کنید.

این رویکرد چیز بدی نیست ، فقط متفاوت است. IBM تصمیم گرفته است قابلیت های اجتماعی Connections را براساس همگام سازی و اشتراک گذاری برجسته کند. برای صاحبان SMB که با یک نیروی کار از راه دور کار می کنند ، راهی برای تقویت حس جامعه است که در غیر این صورت ممکن است بدون داشتن یک آبگرمکن برای شایعات به اطراف نپردازد..

ویژگی های اجتماعی نیز روشی خوب برای همکاری است.

علاوه بر رابط وب ، اتصالات دارای یک مشتری دسک تاپ ویندوز و مک نیز هستند. مانند بسیاری از ابزارهای EFSS دیگر ، نصب این مشتری یک پوشه همگام سازی را در سیستم پرونده شما ایجاد می کند. هر پرونده یا پوشه ای که در این پوشه قرار دارد در فضای ذخیره سازی ابری شما بارگذاری می شود.

اکثر ابزارهای ذخیره سازی ابری که ما ارزیابی کرده ایم متوقف می شوند. اتصال به شما امکان می دهد در نمای پوشه همگام سازی محتوای مشترک ، انجمن ها و مشارکت کنندگان حرکت کنید ،.

اگر از رایانه خود دور هستید ، می توانید برای به روزرسانی وضعیت خود ، از طریق تلفن هوشمند خود با برنامه هایی برای Android ، iOS و Windows Phone به اتصالات وارد شوید ، موارد عملی را بررسی کنید و از انجمن ها بازدید کنید.

همچنین می توانید به محتوای ابر خود دسترسی پیدا کرده و از طریق تلفن خود محتوای جدید بارگذاری کنید.

در حالی که بدون شک تجربه کاربر Connections از روش ساده ای برای همگام سازی و به اشتراک گذاری Dropbox و بسیاری از کلون های آن برخوردار نیست ، این یک تغییر سرعت خوب است که بسیاری از دارندگان مشاغل خیلی بیشتر به دلخواه خود خواهند یافت.

مدیریت کاربر

بخش اعظمی از مدیریت کاربر با اتصالات مربوط به استفاده از “جوامع” است. جوامع راهی برای متمرکز کردن همکاری با سهولت آسانتر مطالب با افراد مختلف هستند. به عنوان مثال ، شما می توانید یک جامعه برای طراحان گرافیک یا یک انجمن برای کارمندان خط مقدم داشته باشید.

اکثر ابزارهای EFSS به این گروهها می گویند. با این حال ، آی بی ام بیش از توجیه تغییر اصطلاحات است. به این دلیل است که اتصالات در ارتقاء جنبه های مشارکتی گروهها بیشتر از سایر ابزارهای EFSS ما آزمایش شده است.

هر جامعه صفحه انجمن خاص خود را بدست می آورد ، جایی که اعضا می توانند مطالب را مرور کنند ، به روزرسانی های وضعیت را مشاهده کنند ، ویکی انجمن را بخوانند و اضافه کنند ، در انجمن انجمن شرکت کنند و نشانک های انجمن را برای منابع حیاتی بررسی کنند.. 

هنگام افزودن کاربران ، اتصالات به شما امکان می دهد یکی از چهار نقش را برای کنترل مجوزهای خود به آنها اختصاص دهید:

 • کاربر: همکاری و دسترسی به ایمیل
 • مدیر: دسترسی کامل برای مدیریت حساب
 • دستیار مدیر: مدیریت اساسی کاربر / رمز عبور
 • برنامه نویس برنامه: دسترسی به توسعه برنامه افزودنی

اتصالات همچنین دارای ابزارهای گزارشگری مناسبی است که به شما امکان می دهد زبانه ها را در نیروی کار خود نگه دارید. این موارد شامل سرپرست مناطق برای نظارت بر بارگیری فایلها و بررسی معیارهای اصلی سایت است.

پوشه & اشتراک گذاری پرونده

در حالی که دسترسی به محتوای شما ممکن است در زیر انبوهی از ویژگیهای اجتماعی دفن شود ، IBM Connections نسبت به اکثر ابزارهای EFSS یک پوشه رویکرد و به اشتراک گذاری پرونده بلندپروازانه تر می گیرد..

هنگامی که یک پوشه را ایجاد می کنید ، می توانید آن را خصوصی یا به اشتراک گذاری آن با افراد و اجتماعات خاص قرار دهید. افراد و جوامع را می توان فقط به خواندن ، ویرایش یا دسترسی صاحب آن پوشه اختصاص داد. همچنین گزینه ای وجود دارد که به دیگران اجازه می دهد پوشه را با افراد خارج از شغل شما به اشتراک بگذارند.  

همین تنظیمات اشتراک ، منفی وضعیت مالکیت ، برای پرونده ها نیز موجود است. برخی از ابزارهای EFSS فقط به اشتراک گذاری پوشه اجازه می دهند ، با تمام پرونده های موجود در یک پوشه خاص تحت مجوزهای دسترسی یکسان. سفارشی سازی اضافه شده لمس خوبی است.

یکی دیگر از گزینه های اشتراک فایل ، اشتراک گذاری پیوند است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که بر روی یک فایل راست کلیک کرده و روی “پیوند کپی” کلیک کنید. هرکسی که به آن پیوند دسترسی داشته باشید ، می تواند به پرونده ای که به آن پیوست شده است دسترسی پیدا کند. در حالی که مفید است ، این روش اشتراک گذاری دقیقاً ایمن نیست ، به ویژه که اتصالات به شما اجازه نمی دهد از لینک ها محافظت کنید یا از آنها تاریخ انقضا خودکار محافظت کنید.

مسئله دیگری که ما با رویکرد اتصال به اشتراک گذاری داریم این است که در حالی که این سرویس دارای دو دیدگاه مفید است که به شما امکان می دهد پوشه ها و پرونده ها با شما به اشتراک گذاشته شوند ، هیچ نظریه مشابهی برای بررسی اینکه چه پوشه ها و پرونده هایی که به اشتراک گذاشته اید وجود ندارد..

نمادهای بالای پوشه ها و در کنار نام پرونده ها به شما امکان می دهد محتوای مشترک را اسکن کنید ، اما صفحه ای که بتواند همه چیز را با یک نگاه حسابرسی کند بدون اینکه جستجو کند باعث می شود ردیابی سهام ها آسان تر شود.

همگام سازی

IBM اتصالات به خوبی همگام سازی را انجام می دهد ، با استفاده از یک الگوی پوشه همگام سازی که برای هر کسی که از Google Drive ، Dropbox ، Onedrive یا سایر ابزارهای ذخیره سازی ابری استفاده می کند ، آشنا خواهد بود. IBM این پوشه را “درایو من” می نامد.

مدل پوشه همگام سازی محبوب است زیرا از نظر ظرافت بسیار ساده است. به نظر می رسد و بیشتر مانند هر پوشه سیستم فایل دیگر کار می کند.

تنها تفاوت واقعی این است که هر محتوای داخل آن هم در هارد دیسک شما و هم در ابر ذخیره می شود. محتوای موجود در پوشه به یک مرکز داده اتصالات ارسال می شود و سپس به دستگاه های دیگر که یک سرویس دهنده همگام نصب شده دارند منتقل می شود. این به شما امکان می دهد محتوا را با همکارانتان در زمان واقعی نزدیک به اشتراک بگذارید.

متأسفانه ، اتصالات از همگام سازی دیفرانسیل یا سطح بلوکی مانند Dropbox استفاده نمی کند ، این وسیله ای برای سرعت بخشیدن به همگام سازی فقط با جابجایی بخش هایی از پرونده هایی است که در واقع تغییر کرده اند.

اتصالات از یک ویژگی عالی همگام سازی عالی به نام همگام سازی انتخابی پشتیبانی می کند. همگام سازی انتخابی به شما امکان می دهد همگام سازی را برای پوشه های خاص خاموش کنید. با این کار از ذخیره شدن محتوای ابر در هارد دیسک خود جلوگیری می کنید و به نوبه خود باعث می شود فضای دیسک ذخیره شود.

ابزارهای بهره وری

اتصالات با ابزارهای بومی و یکپارچه بومی که بسیاری از کاربران تجاری آن را تأیید می کنند همراه است. اینها شامل یک سرویس گیرنده ایمیل ، لیست کارهای انجام شده برای ردیابی موارد عملی ، تقویم و برنامه یادداشت ها است.

موارد ایجاد شده در لیست کارهای شما را می توان برای ردیابی کارها و نمایش در تقویم خود به دیگران اختصاص داد. اگرچه استفاده از Trello بسیار ساده نیست و از نظر بصری جذاب نیست ، اما ادغام آن با اتصالات برای مدیریت همکاری صاف ایجاد می کند.

به همین ترتیب ، برنامه Connections notes نمی تواند با Evernote رقابت کند ، اما به واسطه ادغام آن ، هنوز گزینه خوبی برای تقویت بهره وری در اکوسیستم اتصالات است. از آن استفاده کنید تا از یادداشت های جلسه ، طوفان مغزی و به طرز حیرت انگیزی روی آن رمان در ساعات اداری کار کنید

در حالی که بسیاری از برنامه های ملاقات مجازی عالی برای کاربران تجاری وجود دارد که با فضای ذخیره سازی ابر ادغام می شوند ، بسیاری از سرویس های EFSS در واقع موارد خاص خود را ارائه می دهند. اتصالات انجام می دهند و استفاده از این ویژگی هیچ هزینه اضافی برای شما ندارد.

از صفحه اصلی اتصالات خود ، فقط روی دکمه “جلسه میزبان” در سمت راست صفحه کلیک کنید. شناسه جلسه و پیوند ایجاد می شود که می توانید با همکاران خود به اشتراک بگذارید و پنجره جلسه باز خواهد شد.

از آنجا می توانید صفحه نمایش خود یا پرونده خاصی را که ذخیره کرده اید به اشتراک بگذارید.

قابلیت های اشتراک صفحه نمایش به آسانی مانند سایر موارد استفاده شده ما از جمله join.me ، Skype for Business و Zoho کار می کنند ، بدون هیچ گونه تأخیر و تار شدن تصویر برای صحبت کردن.

در حالی که جلسات اتصالات نمی توانند میزبان 250 شرکت کننده مانند Skype for Business باشند ، می تواند میزبان 200 نفر باشد ، که این باید خیلی بیشتر از حد کافی برای بیشتر کاربران تجاری باشد. گزینه های جلسه شامل یک کتابخانه پرونده ، جریان جلسه ، ابزار طراحی و گزینه ضبط است.

اتصالات فقط تعداد انگشت شماری از ابزارهای شخص ثالث را انتخاب می کند. این لیست به اندازه آنچه که با Dropbox ، Box و چند سیستم عامل دیگر پیدا می کنید ، تقریبا طولانی یا جالب نیست ، اگرچه موارد دلخواه مانند SalesForce و چند برنامه از مجموعه سیسکو بسیار مورد توجه هستند.

موارد مورد علاقه موجود شامل Slack ، Trello ، IFFT ، DocuSign ، Zoho و بسیاری از نام های برتر دیگر در بهره وری کار است. با این حال ، قابلیت های اجتماعی اتصال باعث می شود این خطاها بسیار مهمتر از هر ابزار EFSS دیگر باشند.

اتصالات دارای افزونه ای برای Microsoft Office است ، بنابراین می توانید اسناد Word ، Excel یا PowerPoint را مستقیماً در فضای ذخیره سازی اتصالات خود ذخیره کنید ، اما ما دوست داریم یکپارچه سازی مبتنی بر مرورگر را با Office Online یا حتی Google Docs مشاهده کنیم..

امنیت

از داده هایی که در IBM Connections Cloud ذخیره می کنید از سرورهای اضافی پشتیبان گرفته می شود. خود سرورها در مراكز امن دیتا كه به منظور مقاومت در برابر آتش سوزی ، زلزله و سایر بلایای طبیعی نگهداری می شوند ، نگهداری می شوند.

با این حال ، در هر صورت ، مراکز داده در هر دو سواحل ایالات متحده و در دو مکان مختلف ژاپنی نگهداری می شوند. اسکنرهای بیومتریک ، دوربین های مدار بسته و گشت های امنیتی 24/7 همچنین برای نگه داشتن بازدید کنندگان غیرمجاز به کار گرفته می شوند.

قبل از انتقال به ابر از دستگاه شما ، داده ها در AES 128 بیتی رمزگذاری می شوند. در حالی که AES 256 بیتی در بخش فضای ذخیره سازی ابری ایمن تر و رایج تر است ، هیچ دلیلی برای ترس از تصمیم IBM برای رفتن با 128 وجود ندارد.

از نظر تئوری ، پیشرفته ترین رایانه رایانه ای میلیاردها سال جهان برای شکستن اطلاعات 128 بیتی AES است. اطلاعات در هنگام ترانزیت با استفاده از تونل های SSL در تماس های HTTP بیشتر تضمین می شود. سپس ، پس از رسیدن ، در هنگام استراحت رمزگذاری می شود.

رمزگذاری در هنگام انتقال و در زمان استراحت از داده های شما در برابر انواع خاصی از جرایم آنلاین محافظت می کند. رمزگذاری در هنگام انتقال ، اطلاعات شما را در برابر حملات به اصطلاح انسان در میانه تضمین می کند ، در حالی که رمزگذاری در حالت استراحت از داده های شما در برابر نقض های احتمالی سرور محافظت می کند.

می توانید با خواندن نسخه سفید امنیتی IBM Connections اطلاعات بیشتری درباره تنظیمات امنیتی بخوانید. همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید یک شرکت فناوری به اندازه IBM ارجمند باشد ، از اکثر روش ها بسیار کامل است.

نکته قابل توجه این است که IBM Connections از تأیید هویت دو عاملی (2FA) پشتیبانی نمی کند ، به این ترتیب نیاز است که کاربران هنگام ورود به سیستم از یک دستگاه ناآشنا ، کد امنیتی ارسال شده به تلفن خود را وارد کنند..

مسئله خارج شدن 2FA این است که در حالی که کلیدهای رمزگذاری AES 128 بیتی ممکن است شکستن آن غیرممکن باشند ، اما رمزهای عبور ضعیف نیستند. امنیت دو عاملی به معنای آن است که هرکسی که رمز ورود صاحب حساب را حدس بزند ، باید از تلفن آن صاحب حساب نیز استفاده کند تا از آن استفاده کند.

برای افزودن به مشکل ، گزینه مدیریتی برای تغییر الزامات رمز عبور اجباری وجود ندارد. گفته می شود ، اتصالات حداقل باعث می شود تا کاربران بتوانند گذرواژه هایی با حداقل هشت کاراکتر ایجاد کنند. همچنین ، شما می توانید موارد رمزعبور را تنظیم کنید تا کاربران خود را مجبور به تغییر دوره ای از اعتبار ورود به سیستم کنند.

پشتیبانی مشتری

یافتن بهترین کانال پشتیبانی برای مشکل فنی شما با شرکتهای بزرگتر می تواند کمی شبیه جستجوی سوزن در یونجه باشد. IBM حداقل در مورد اتصالات ، مسائل را آسانتر نمی کند.

بخشی از مسئله این است که پشتیبانی حساب فقط برای سرپرستان اتصالات در دسترس است. هر کس دیگری فقط می تواند به گزینه های خودیاری دسترسی پیدا کند. به عنوان مدیر ، برای بدست آوردن پشتیبانی ، ابتدا باید با شماره مشتری IBM خود (ICN) ثبت نام کنید..

پشتیبانی تلفنی در دسترس است اما Connections Cloud در لیست محصولات IBM پشتیبانی شده از طریق آن کانال قرار ندارد. چت زنده اما فقط برای سوالات فروش در دسترس است.

ما بارهای پاسخ را برای بلیط های پشتیبانی و آدرس ایمیل سوالات عمومی IBM آزمایش کردیم. در هر دو مورد ، ما هیچ وقت پاسخی نگرفتیم که کمترین چیزی برای گفتن آن مشکل آور بود.  

پشتیبانی DIY شامل اسناد مربوط به محصول ، سؤالات متداول ، راهنماهای عیب یابی و انجمن های پشتیبانی جامعه است. یک گزینه جستجو برای آسانتر کردن پیمایش وجود دارد ، اگرچه ما متوجه شدیم که بسیاری از صفحات که از طریق جستجو بازگشتند خالی بودند.

ما همچنین نتوانستیم درباره موضوعات اصلی مانند نسخه و همگام سازی انتخابی اطلاعاتی پیدا کنیم. همچنین بد ، بیشترین ارسال ها در بخش پشتیبانی بدون جواب می ماند و این امر تقریباً فایده ای ندارد.

انتظار داشتیم از شرکتی با اعتبار IBM در صنعت فناوری پشتیبانی بهتر داشته باشد. این امکان وجود دارد که ما از سوالات کمک خود شانه سرد گرفتیم زیرا در یک حساب آزمایشی قرار داشتیم ، اما این راهی برای جلب مشتری نیست.

حکم

هنگامی که صحبت از تجربه و مؤلفه های کاربر می شود ، ما با رویکرد IBM به EFSS تماس گرفتیم. درست است ، ما در ابتدا از این واقعیت غافلگیر شدیم که ذخیره سازی پرونده در این تجربه مرحله مرکزی را اشغال نمی کند. هرچند که به آن عادت کنید ، واقعاً از بهره وری کار با یک پوشه همگام سازی ممانعت نمی کند ، به هر حال فایل های شما هرگز سخت نمی شوند.

امکاناتی مانند به روزرسانی وضعیت ، جوامع مجازی ، لیست های انجام کار و جلسات آنلاین ، اتصالات را به یکی از بهترین سیستم عامل های همه جانبه در فضای EFSS در هنگام همکاری با دیگران تبدیل می کند..  

با این وجود ، تعداد کمی از نقاط ضعف ، آن را از لغزش در ردیف بالای ابزارهای EFSS با امثال Dropbox برای تجارت ، جعبه ، اتصالات Egnyte و Citrix ShareFile باز می دارد. این موارد شامل عدم تأیید هویت دو عاملی ، محافظت از رمز عبور برای سهام لینک ، حداقل ادغام برنامه شخص ثالث و پشتیبانی ضعیف نیست.

اگر این خطاها به شما مکث نمی کنند ، اتصالات دارای یک برچسب قیمت است که باید SMB های آگاه از بودجه را جذب کند و بخواهد مزایایی را که با سیستم عامل همکاری متصل به ابر به آنها داده می شود به کارمندان خود بدهد..

این برای بررسی ارتباطات IBM ماست. ما دوست داریم که در کامنت های زیر خدمات خود را در مورد این خدمات بشنوید.

ممنون از خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map