بررسی خانه Sophos – بروزرسانی سال 2020

بررسی خانه Sophos

به نظر می رسد Sophos Home یک معامله خوب است ، اما برخی از ویژگی های پیشرفته تری را که در تست بسیاری از رقبا انتظار داریم انتظارات را از دست ندهد. با این حال ، قیمت مناسب است ، بنابراین ممکن است ارزش بررسی داشته باشد ، همانطور که در این بررسی Sophos Home مشاهده خواهید کرد.


sophos-slider-1

sophos-slider-2

sophos-slider-3

sophos-slider-4

قبلی

بعد

Sophos Home یک راه حل ضد ویروس برای کسانی است که باید چندین کامپیوتر را مدیریت کنند. این نرم افزار دارای مانیتور داخلی و فیلتر کردن وب و همچنین اسکن اولیه با قیمت بسیار مناسب است. با این وجود ، فاقد بسیاری از ویژگی های لوکس است که می توانید در بهترین گردآوری نرم افزار آنتی ویروس ما پیدا کنید.

در این بررسی Sophos Home ، ما عمیق به سوفوس می شویم و می بینیم که در آن کجا موفق می شود و در کجا موفق نمی شود. ما ویژگی های ارائه شده را تشریح خواهیم کرد ، آن را از طریق آزمایش دستی انجام داده و نتایج آزمایشگاه امنیتی آن را بررسی خواهیم کرد. وقتی همه جنبه ها را آزمایش کردیم ، حکم خود را برای شما صادر می کنیم.

اگر به یک آنتی ویروس احتیاج دارید که به شما امکان می دهد نرم افزارهای آن را به طور همزمان در بسیاری از دستگاه ها مشاهده و کنترل کنید ، Sophos Home Premium به خوبی از برچسب قیمت کم برخوردار است. به علاوه ، با یک آزمایش 30 روزه رایگان ، می توانید خودتان را بررسی کنید.

نقاط قوت & نقاط ضعف

گزینه های دیگر برای Sophos Home

امکانات

Sophos Home یک برنامه بسیار برجسته است ، اما در بعضی موارد می تواند یک چیز خوب باشد. طراحی و مؤلفه های سوفوس در دو بازار اصلی انجام می شود: سازمان های کوچک و خانواده ها. به همین دلیل مجموعه ویژگی های آن محدود اما قوی است. برای کاربرانی که می توانند از این گزینه ها استفاده کنند ، Sophos یک انتخاب برتر است.

بزرگترین ویژگی پیشنهادی Sophos ، مدیریت از راه دور آن است. هر تنظیم در برنامه دسک تاپ در واقع پیوندی به وب سایت مدیریت آنها است ، که می توانید چندین دستگاه را در یک مکان مدیریت کنید. این به عنوان مثال برای شبکه های آزمایشگاهی که ممکن است شما نیاز به نظارت بر همه رایانه ها در یک بار داشته باشید ، ایده آل است.

دستگاههای SOSOS

این یک ویژگی عالی حتی برای یک فرد با تنها چند دستگاه است. به جای این که بخواهید تلفن ، دسک تاپ و لپ تاپ را به صورت منظم اسکن کنید ، می توانید همه آنها را از یک داشبورد تنظیم کنید. شما همچنین می توانید بدون نیاز به دسترسی فیزیکی به آن دستگاه ، هر نتیجه را مرور کنید.

اگرچه بسیاری از برنامه ها ، مانند AVG (به بررسی AVG ما مراجعه کنید) ، به شما امکان می دهند از چندین دستگاه استفاده کنید ، آنها یک راه حل مدیریت یک مرحله ای ندارند. سوفوس از این نظر بی نظیر است.

علاوه بر ویژگی های مدیریتی ، Sophos همچنین چند کیفیت زندگی را ارائه می دهد. این شامل محافظت از وب کم است ، که جزئیاتی غیر معمول اما بسیار مورد توجه در محافظت از آنتی ویروس ها است.

صفس وب کم

بخشی از محافظت از آن مبتنی بر “امتیاز شهرت” است. این بدان معنی است که سایر رایانه هایی که Sophos را اجرا می کنند شناسایی می کنند که آیا یک برنامه مخرب یا ایمن است ، و سپس گزارش خود را به Sophos گزارش می دهند. سپس به شما هشدار می دهد اگر شروع به بارگیری آن نرم افزار کرده اید و از شما سؤال می کند که آیا می خواهید ادامه دهید.

تعدادی ویژگی وجود دارد که کاربر مدرن از آنتی ویروس مانند مدیر رمز عبور یا شبکه خصوصی مجازی انتظار دارد. Sophos Home برخلاف برخی از رقبای خود ، از این نظر محدود است. بررسی Avira ما را برای نمونه ای از ابزاری که با ویژگی های کاملاً مخالف پیش رفته است ، بررسی کنید.

با این حال ، این به دلیل گروه هایی است که سوفوس هدف قرار داده است. به عنوان یک راه حل مدیریت کسب و کار ، از کاربران انتظار نمی رود وارد برنامه دسک تاپ خود شوند و پرونده ها را خرد کنند. این برنامه برای مدیران درنظر گرفته شده است كه رایانه ای را از راه دور اسكن كرده و تنظیمات را برای ایمن نگه داشتن كارمندان تغییر دهند.

حتی با این اطلاعات ، هنوز هم عجیب است که این آنتی ویروس فاقد دیواره داخلی است. به نظر می رسد این یک ویژگی منطقی برای یک راه حل تجاری و تجاری از راه دور برای اطمینان از حداکثر امنیت است. برای ابزاری که این ویژگی را شامل می شود ، بررسی ضد ویروس Kaspersky را بررسی کنید.

Sophos همچنین به عنوان یک محصول مصرفی با چند ویژگی دیگر ارزش بیشتری خواهد داشت. برخی از محافظت در برابر سرقت هویت با حمایت بانکی آن به خوبی پیش می رود و آن را از پیش بسته می کند.

کنترل والدین

یکی دیگر از ویژگیهای برجسته Sophos Home ، کنترل والدین (یا شغلی) آن است. اینها به صاحب حساب اجازه می دهند هر چیزی را از طریق محتوای نامناسب تا وب سایتهای مرتبط با ورزش مسدود کند. این سایتهای مسدود شده سپس در داشبورد وب ثبت می شوند.

sophos-blockedsite

تنظیمات فیلتر وب منطقی و واضح است ، اما ما فهمیدیم که در هر مرورگر خوب کار نمی کند. فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر خوب کار کردند ، اما Google Chrome تقریباً در همه بلوک های والدین گذشته است و هیچ مشکلی ندارد.

علاوه بر این ، وب سایت های فیلتر شده همیشه همان چیزی نبودند که انتظار داشتیم. برای مثال ، فیلتر “خرید” ، آمازون یا eBay را مسدود نکرد ، اما Etsy را مسدود کرد.

sophos-والدین بلوک

این ویژگی خیلی رایج نیست ، اما برای نصب یک آنتی ویروس در بسیاری از دستگاه های مختلف ، برای یک خانواده یا یک مدیر تیم بسیار مشکل است. برای نرم افزار دیگری که این کنترل ها را ارائه می دهد ، بررسی ما درباره McAfee Total Protection را بخوانید.

بررسی اجمالی ویژگی های Sophos

آرم خانه Sophoshome.sophos.com

از تمام برنامه های ماهانه 500 دلار شروع می شود

امکانات

مدیر رمز عبور

خردکننده پرونده

پشتیبانی از چند سیستم عامل

کنترل والدین

پاکسازی دیسک

VPN

پروفایل ها

حفاظت

محافظت از باج افزار

محافظت از وب کم

نظارت در زمان واقعی

مرورگر ایمن

محافظت از بارگیری

محافظت از فیشینگ

دیواره آتش

سیستم عامل

پنجره ها

سیستم عامل مکینتاش

لینوکس

اندروید

iOS

قابلیت استفاده

رابط کاربر رابط کاربری

برنامه تلفن همراه

برنامه افزودنی مرورگر

پشتیبانی

مرکز کمک

انجمن

چت زنده

تلفن

پست الکترونیک

پشتیبانی 24/7

آموزش تصویری

متفرقه

برنامه رایگان

قیمت گذاری

معمولاً محدودیت دستگاه محدودیت آنتی ویروس رایگان نیست. با این حال ، برای Sophos Home این معنی دارد. هر دستگاه از یک داشبورد مدیریت می شود ، بنابراین مدیریت دستگاه های بیشتر به طور همزمان یک مشکل مهم است. با وجود قیمت مقرون به صرفه Sophos Home Premium ، بیشترین حس را می کند که نسخه پولی را پرداخت کنید.

به عنوان ابزاری برای مدیریت از راه دور و محافظت از مشاغل و خانواده ها ، Sophos Home Premium کار بسیار خوبی است. برخی از رقبا ، مانند Avast ، شما را خیلی بیشتر از پیش می برند (بررسی Avast Pro ما را بررسی کنید تا ببینید آیا ارزش این پول را دارد).

Sophos Home Free همچنین فاقد بسیاری از ویژگی هایی است که با لایه Home Premium ارائه می شود. محافظت در برابر بدافزار – مانند PUA یا برنامه های بالقوه ناخواسته – محدود به نسخه پرداخت شده است. این محافظت از بدافزار برای یک آنتی ویروس جامد ضروری است.

نکته آخر این است که Sophos Home Free فاقد ویژگی های بسیار زیادی است که ارزش آن را دارد. در صورت نیاز به محافظت از ارزان ، انتخابی از بهترین لیست آنتی ویروس رایگان ما ایده بهتر است. اما اگر به کنترل والدین نیاز دارید یا توانایی مدیریت اسکن از راه دور را دارید ، Sophos Home Premium بسیار مقرون به صرفه است و آنچه نیاز دارید را دارد.

دوستی کاربر

اگرچه برنامه دسک تاپ Sophos Home به معنای واقعی برای استفاده در مدیریت واقعی نیست ، نصب و راه اندازی Sophos به هیچ وجه مسئله ای نیست. سادگی تنظیمات می تواند برای نگهداری بسیار دلپذیر باشد اما در صورت بروز یک عفونت جدی بدافزار فاجعه بار است.

نصب Sophos Home نسیم بود. هیچ حساب کاربری لازم نبود و پیوندهایی برای بارگیری Sophos Home Premium و Free در وب سایت آن برجسته بود. با این حال ، این برنامه اصرار داشت كه اسكن را بلافاصله پس از نصب اجرا كنید ، و هیچ راهی برای رد اسكن به غیر از لغو مجدد آن پس از شروع كار وجود ندارد..

اسکوپ اسکن

این مسئله خیلی بزرگ نیست ، اما کمی آزار دهنده بود. ما ترجیح می دهیم که اسکن را انتخاب کنیم.

پس از نصب Sophos Home ، بلافاصله متوجه می شوید که برنامه دسک تاپ تقریباً کاملاً بی معنی است. هر مورد به جز “help” در واقع پیوندی به تنظیمات وب سایت است. 

همانطور که در بالا اشاره کردیم ، به این دلیل است که سوفوس انتظار دارد که این برنامه ها از راه دور کنترل شوند. با این حال ، به عنوان کاربر نهایی ، ناشناخته و کند است. Sophos باید بتواند رابط وب را با برنامه های دسک تاپ خود در زمان واقعی پیوند دهد.

داشبورد sophos

گفته می شود ، رابط کاربری وب سایت برای حرکت بسیار ساده و بصری است. صفحه اصلی وضعیت برای هر دستگاه شامل نمای کلی از سطح فعلی محافظت از آنتی ویروس ها و جدیدترین فعالیت های Sophos در دستگاه برداشت.

این موارد می تواند شامل اسکن های آغاز شده ، لغو اسکن ها ، هشدارهای والدین باشد و حتی تلاش برای دسترسی به سایتهای مسدود شده نیز وجود دارد. این منبع بسیار مهمی از اطلاعات است که وقتی به رایانه مورد نظر دسترسی ندارید.

هشدارها

هیچکدام از تنظیمات بیش از حد پیچیده نیستند. اکثر آنها سوئیچ هایی هستند که می توان آنها را روشن و خاموش کرد ، و گزینه های دیگری ندارند. حتی تنظیمات پیشرفته تحت برخی از گزینه ها فقط چند سوئیچ دیگر بودند.

تنظیمات sophos

توضیح مختصری در مورد هر یک از تنظیمات وجود دارد ، اما جزئیات زیادی به آن نمی پردازند. به عنوان نمونه ، در رایانه آزمایش ما متوجه شدیم که صفحه کلید به جای آنچه تایپ کرده ایم حروف و اعداد تصادفی را تولید می کند.. 

با این حال ، ما متوجه شدیم که این بخشی از محافظت از keylogger تحت “بانکداری آنلاین ایمن” است. تنظیمات به هیچ وجه توضیح نمی دهد که چگونه شما را از keyloggers محافظت می کند ، بنابراین تشخیص اینکه سوفوس به چه دلیل باعث ایجاد آن شد ، دشوار بود.

گزینه های اسکن

Sophos واقعاً با گزینه های اسکن آن بسیار ساده است. فقط اسکن وجود دارد که بعضی از قسمت های رایانه شما را اسکن می کند ، به احتمال زیاد بخش هایی که سایر برنامه های ضد ویروس در یک “اسکن سریع” پوشش می دهند.

همچنین یک گزینه پنهان برای اسکن یک دیسک جداگانه وجود دارد ، اما به هیچ وجه در مستندات برنامه پوشانده نمی شود. با کلیک راست بر روی یک پوشه ، گزینه ای برای اسکن آن با Sophos Home به شما می دهد. منطقی نیست که این ویژگی در یک فهرست زمینه پنهان باشد.

خوشبختانه ، گزینه تک اسکن طول نمی کشد و برای یک کامپیوتر خیلی سنگین نیست. این اسکن فقط باعث شد کامپیوتر تست ما از 10 درصد استفاده از CPU به 35 تا 40 درصد برسد. این قابل توجه بود ، اما به هیچ وجه قابل استفاده نبود.

همچنین فقط چند دقیقه طول کشید که سرعت قابل قبولی برای اسکن سریع است و به ردیابی کوکی ها در بالای هر بدافری که پیدا کرد اشاره کرد..

حفاظت

سوفوس هوم به سختی هیچ آزمایش سختی برای صحبت کردن ندارد. ما خودمان آن را با سرعت انجام دادیم و تا زمانی که از مرورگر تست صحیح استفاده می کردیم ، در تست های خودمان نیز کاملاً خوب عمل کرد. با این حال ، آزمایشگاه ها استاندارد طلای واقعی هستند ، بنابراین مربوط به این است که آنها خیلی قدیمی هستند. .

جدیدترین آزمایشی که توانستیم پیدا کنیم گزارش دسامبر 2017 AV-Test بود. به اعتبار سوفوس هوم ، به راحتی هر آزمون را می گذراند. این 100 درصد بدافزارهای گسترده را مسدود کرده و به هیچ وجه مثبت کاذب نداشته است. 

علاوه بر این ، بارگیری برنامه های کاربردی متداول با Sophos به طور قابل توجهی سریعتر از میانگین صنعت بود. در حالی که رایج ترین برنامه های محافظت از بدافزارها هنگام بارگیری برنامه ها ، کامپیوتر تست را 14 درصد کند می کردند ، اما Sophos آن را یک درصد کاهش داد. هنگامی که صحبت از کپی کردن پرونده ها شد ، کاهش سرعت هشت درصدی آن با میانگین صنعت مطابقت داشت.

با این حال ، سوفوس در آزمایش محافظت در جهان در نوامبر 2016 با AV-Comparatives ، خیلی خوب نتوانست. اگرچه 96.2 درصد تهدیدات را مسدود کرده است ، اما در واقع در سوم پایین برنامه های ضد ویروس آزمایش شده انجام می شود. این خیلی عقب مانده از تفنگداران محبوب ، مانند Bitdefender (بررسی Bitdefender ما را بخوانید).

سوفوس عمدتاً از نرخ مصالحه خود عقب افتاد. اگرچه مثبت نادرست آن بسیار قابل قبول بود ، اما نسبت به بسیاری از برنامه های دیگر که در همان زمان آزمایش شده بودند ، قربانی تعداد بسیار بیشتری از بدافزارها شد. این امر به ویژه در مقایسه با F-Secure کاملاً مناسب است (برای کسب اطلاعات بیشتر ، بررسی F-Secure ما را ببینید).

گواهینامه MRG

در تنظیمات Sophos Home ، می بینید که حمایت بانکی خود را تحت عنوان “تأیید شده توسط MRG Effitas” محافظت می کند. این یک امر نسبتاً بزرگ در بین برنامه های ضد ویروس است. حدود یک سوم برنامه ها این گواهینامه را شکست می خورند ، و این یک واقعیت است که باید در مورد آن فریب بخورید.

بانک اطلاعات بانکی آنلاین

متأسفانه ، پس از تماس با سوفوس ، متوجه شدیم که آنها در واقع از طریق صدور گواهینامه بانکی آنلاین MRG Effitas مجاز نیستند. در عوض ، MRG Effitas سرویس Sophos Intercept X را در فوریه 2018 ارزیابی کرد. Sophos Home از این سرویس استفاده می کند ، بنابراین یک نتیجه مثبت در این ارزیابی محافظت از نقاط پایانی ، حاکی از موارد خوب آنتی ویروس است. 

وقتی از سوفوس درباره صدور گواهینامه سؤال کردیم ، آنها به ما گفتند که آنها آن را از وب سایت خود حذف می کنند زیرا “این به روز نیست”. با این حال ، طبق تحقیقات ما ، هیچ مجوزی در هیچ مقطع وجود ندارد ، بنابراین خوشحالیم که می بینیم سایت آنها را به روز می کند تا این اطمینان را حذف کند.

انصافاً ، در ارزیابی MRG Effitas ، Sophos نزدیک به 100 درصد نرم افزارهای مخرب را مسدود کرد و دارای موارد مثبت کاذب بسیار کمی بود ، اما توسط مدعیان قدرتمندی مانند Trend Micro در این گروه بهتر عمل کرد (Trend Micro Antivirus + بررسی ما را بخوانید). این یک نتیجه چشمگیر است ، اما دقیقاً گواهی بانکی نیست.

تست دستی

تست دستی ما برای Sophos Home کمی بهتر انجام شد. برای شروع ، ما آن را از طریق مجموعه تست سازمان استاندارد ضد بدافزار (AMTSO) اجرا کردیم. تنها آزمایشی که انجام نشد ، تست فیشینگ است ، که منطقی است زیرا محافظت از فیشینگ را ارائه نمی دهد (بدانید که فیشینگ چیست و چرا شما از آن محافظت می کنید).

جالب اینجاست که همه بدافزارها را به همان روش مسدود نکرده است. Sophos تا حدی بر روی “نمره شهرت” کار می کند ، به این معنی که یک پرونده یا URL با رتبه اعتبار پایین تر هشداری را نشان می دهد که توصیه می کند کاربر آن را بارگیری نکند.. 

اگرچه بسیاری از پرونده ها به طور کامل مسدود شده بودند ، اما تعدادی از آنها به دلیل پایین بودن اعتبار آن ، توصیه می کنیم که ادامه ندهیم.

ما همچنین سوفوس را از طریق تست های بهره برداری وب WICAR اجرا کردیم. این تست ها به گونه ای طراحی شده اند که می توانند چند بهره برداری از وب رایج در مرورگر شما را اجرا کنند و آزمایش کنند تا ببینند محافظت از بدافزار شما به اندازه کافی قوی است که آنها را مسدود کند.

نتایج در اینجا کاملاً به مرورگر ما بستگی داشت. در Google Chrome ، Sophos فقط دو تا از 13 URL مخرب را مسدود کرد. در اینترنت اکسپلورر ، این مسدود 10 را مسدود کرد. با این حال ، عادی است که مانع از سوء استفاده از وب نیست. برای نمونه ای از آنتی ویروس ها که همه 13 را گذرانده است ، بررسی ESET NOD32 ما را بررسی کنید.

اگرچه Sophos Home در آزمایشگاههای آزمایشی که در آن شرکت کرده بود نتایج محکمی داشت ، اما آنها فقط کمی قدیمی هستند که قابل اعتماد باشند. هرچند که تست های دستی ما خوب بود ، که نشان می دهد Sophos از حفاظت نسبتاً قابل اطمینان است. اگر به دنبال آنتی ویروس هستید که شما را از بیشترین بدافزار محافظت می کند ، جمع بندی ایمن ترین آنتی ویروس ها را بررسی کنید.

پشتیبانی

تفاوت بین کاربران پرداخت شده و کاربران رایگان در مورد خدمات مشتری Sophos Home بسیار واضح است. اگرچه کاربران رایگان فقط به یک پایگاه دانش از پیش نویسی شده دسترسی دارند ، اما کاربران پرداخت شده می توانند از خدمات ایمیل و چت زنده استفاده کنند. با این حال ، حتی آن خدمات 24/7 نیستند.

ساپوس-پشتیبانی

به عنوان کاربر Sophos Home Free ، فقط به پایگاه دانش دسترسی خواهید داشت. این مشکلی است که ناشی از این واقعیت است که مقالات بخش اعظم تجربه کاربر را شامل نمی شوند. درعوض ، آنها بیشتر روی نصب و پیکربندی متمرکز هستند و به سؤالات بسیار معدودی در مورد برنامه ، نحوه عملکرد و چه ویژگیهایی ارائه می دهند..

پس از عضویت در پرداخت ، از 8 صبح تا 8 بعد از ظهر به پشتیبانی ایمیل مبتنی بر بلیط و پشتیبانی چت زنده دسترسی پیدا خواهید کرد. EST اگرچه خدمات مشتری 24/7 نیست ، اما هنگام پاسخ دادن به سؤالات ما ، نسبتاً سریع و دقیق بود. ما بلیط خارج از ساعت کاری برای شما ارسال کردیم تا آزمایش کنیم چه مدت طول می کشد برای پاسخ. بلیط ارسال شده در ساعت 9 بعد از ظهر. روز بعد ظهر به او پاسخ داده شد.

علاوه بر کانال های پشتیبانی سنتی ، سوفوس نیز به صورت فعال یک حساب کاربری توییتر را حفظ می کند. این کار کمی از دانش بنیان را برای کاربران رایگان تحمل می کند. با این حال ، ایستادگی نمی کند که از پادشاهان پشتیبانی کند ، مانند Panda Security (بررسی پاندا امنیتی ما را بخوانید).

حکم

Sophos Home واقعاً نوعی آنتی ویروس است که به آن نیاز دارید یا ندارید. اگر یک کامپیوتر واحد برای محافظت از آن دارید و نیازی به ویژگی مدیریت از راه دور آن ندارید ، تعداد بیشماری برنامه آنتی ویروس با یک مجموعه قابلیت قوی تر وجود دارد ، این امکان را به شما می دهد که ایمن کردن یک پرونده را برای همیشه حذف کنید یا همه رمزهای عبور خود را به طور همزمان مدیریت کنید..

با این حال ، اگر به ویژگی خاصی نیاز دارید که به شما امکان می دهد تعدادی دستگاه را مدیریت کنید ، Sophos Home یکی از معدود برنامه های آنتی ویروس درجه مصرف کننده است که آن را ارائه می دهد. با داشتن یک برچسب قیمت بسیار پایین در مقایسه با رقبای خود ، اگر بتوانید از این جنبه های نرم افزار استفاده کنید ، انتخاب بسیار خوبی است.

وقتی صحبت از امنیت خالص می شود ، محافظت از Sophos Home در مقایسه با رقبایی نظیر Webroot فاقد آن است (برای اطلاعات بیشتر به بررسی Webroot SecureAnywhere خود مراجعه کنید). این واقعیت که در هیچ آزمایش آزمایشی اخیر شرکت نکرده است نگران کننده است ، و انتخاب خود برای ادعای صدور گواهینامه بانکی MRG Effitas وقتی که واقعاً وجود ندارد ، بسیار نگران کننده است.

همچنین پشتیبانی مشتری از کالای مصرفی که بصورت شبانه روزی و نه فقط در ساعات کاری مورد استفاده قرار می گیرد ، مطلوبیت زیادی را می گذارد. این امر به ویژه در صورتی که شما یک کاربر رایگان هستید صادق است ، زیرا تقریباً به طور کامل به پشتیبانی رسانه های اجتماعی منتقل می شوید.

نظر شما در مورد سوفوس هوم چیست؟ آیا راه حل نیازهای آنتی ویروس شما است؟ در نظرات به ما اطلاع دهید. مثل همیشه، با تشکر برای خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map