نحوه تهیه نسخه پشتیبان از آیفون در درایو خارجی خارجی در سال 2020

تهیه نسخه پشتیبان از آیفون خود یک حرکت هوشمندانه است زیرا در صورت گم شدن آیفون یا آسیب دیدن در برخی از نقاط می تواند از شما محافظت کند. اگرچه سرویس پشتیبان گیری iCloud خود عالی است ، به معنای قرار دادن تمام داده های شما تحت کنترل اپل است (به بررسی iCloud ما مراجعه کنید).

اگر به نظر نمی رسد برای شما جذاب باشد ، یا از فضای ذخیره سازی iCloud خاتمه نمی یابد ، می خواهید یاد بگیرید که چگونه از iPhone در هارد اکسترنال تهیه کنید. این شامل انتقال فایلهای پشتیبان قبلی iPhone شما از رایانه شخصی Windows یا Mac خود به یک هارد اکسترنال است.

برای اینکه بتوانید کار خود را انجام دهید به یک هارد اکسترنال نیاز دارید ، بنابراین قبل از تهیه نسخه پشتیبان از فایل های iPhone خود به یکی از بهترین گزینه های هارد اکسترنال سرمایه گذاری کنید..

نحوه تهیه نسخه پشتیبان از آی فون در یک هارد اکسترنال

مدتی نگذشته است که لازم است با استفاده از رایانه شخصی یا Mac خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. با تشکر از سحر و جادو iCloud ، شما قادر به تهیه نسخه پشتیبان از داده های iPhone خود بدون نیاز به تجهیزات دیگری هستید.

این مزایای خود را دارد که کمترین آن قادر به تهیه پشتیبان معمولی و بدون وصل کردن آیفون شما نیست. با این حال ، بزرگترین مشکل این روش ذخیره سازی است. تهیه نسخه پشتیبان از iCloud از حافظه محدود iCloud شما استفاده می کند. هرچه تعداد فایلهای پشتیبان بزرگتر باشد ، فضای کمتری برای وسایل ضروری از جمله عکس های دوربین خود خواهید داشت ، اگرچه ممکن است بخواهید به جای آن ، مجموعه عکس خود را به بهترین فضای ذخیره سازی آنلاین منتقل کنید..

به همین دلیل تهیه پشتیبان از هارد اکسترنال می تواند روشی بهتر باشد. این امر بیشتر درگیر است و شما را ملزم می کند تا با استفاده از iTunes به نسخه های پشتیبان آیفون قدیمی خود برگردید یا اگر از macOS Catalina استفاده می کنید ، می توانید به جای آن از Finder استفاده کنید.

iTunes-Mac

اگر با استفاده از رایانه شخصی یا Mac خود نسخه پشتیبان از آیفون خود تهیه کرده اید ، می توانید فایل ها را به درایو خارجی منتقل کنید.

نحوه تهیه نسخه پشتیبان از آیفون به یک هارد اکسترنال در Windows

برای شروع تهیه نسخه پشتیبان از آیفون در هارد اکسترنال در ویندوز ، باید iTunes را نصب کنید. iPhone خود را به رایانه شخصی خود وصل کنید و پس از نصب iTunes را باز کنید.

پس از اتصال آیفون به رایانه شخصی ، قفل آیفون خود را باز کرده و “اعتماد” را فشار داده و به رایانه خود وصل کنید. سپس آیفون شما باید در زیر “دستگاه ها” در فهرست سمت چپ iTunes ظاهر شود.

iTunes-iPhone-Detected

روی نماد آیفون در سمت چپ بالای صفحه iTunes کلیک کنید. این مکان در کنار منوی کشویی رسانه (به عنوان مثال “موسیقی”) قرار دارد. این منوی اطلاعات دستگاه را برای iPhone شما به ارمغان می آورد.

برای انجام نسخه پشتیبان تهیه دستی آیفون از رایانه شخصی خود ، روی “نسخه پشتیبان تهیه” در قسمت “دستی نسخه پشتیبان تهیه و بازیابی” کلیک کنید.

iTunes-iPhone-Start-Manual-Backup

آیفون شما برای پشتیبان گیری از رایانه شخصی شما مدتی طول می کشد. پس از اتمام ، باید فایلهای پشتیبان را به صورت دستی کپی کنید. 

محل فایل های پشتیبان آیفون C است: \ کاربران \ نام کاربری \ AppData \ رومینگ \ اپل کامپیوتر \ MobileSync \ نسخه پشتیبان ، جایگزین “نام کاربری” با نام کاربری ویندوز خود را. همچنین می توانید “Windows appdata٪ \ Apple Computer \ MobileSync \ Backup” را در Windows File Explorer تایپ کنید تا مستقیماً وارد پوشه شوید..

iTunes-Backup-Folder

با استفاده از ستون “تاریخ اصلاح شده” ، جدیدترین نسخه پشتیبان تهیه شده را برای دستگاه خود پیدا کنید. بر روی پوشه راست کلیک کرده و “کپی” را فشار دهید. سپس می توانید هارد اکسترنال خود را وصل کنید ، آن را در File Explorer باز کنید ، کلیک راست کنید و پوشه پشتیبان را در یک مکان مناسب “چسباندن” کنید. لازم است این کار را هر بار انجام تهیه نسخه پشتیبان از آیفون به رایانه شخصی خود انجام دهید.

نحوه تهیه نسخه پشتیبان از آیفون به یک هارد اکسترنال در ویندوز

  1. iTunes را باز کنید و آیفون خود را وصل کنید.
  2. بر روی نماد دستگاه در بالا سمت چپ کلیک کنید ، سپس روی “اکنون نسخه پشتیبان تهیه” کلیک کنید.
  3. پس از اتمام مراحل ، به پوشه پشتیبان گیری iTunes بروید (“٪٪ appdata٪ \ Apple Computer \ MobileSync \ Backup”).
  4. آخرین پوشه پشتیبان را پیدا کنید ، کلیک راست کنید ، “کپی” را فشار دهید و سپس آن را بر روی دیسک سخت خارجی خود بچسبانید.

نحوه تهیه نسخه پشتیبان از آیفون به هارد اکسترنال در Mac

روند تهیه نسخه پشتیبان از آیفون در هارد اکسترنال در مک برای کاربران دارای سیستم عامل های قدیمی MacOS Mojave یا قدیمی تر که مانند ویندوز از iTunes برای پشتیبان گیری از آیفون استفاده می کنند ، تقریباً مشابه است. اگر از Mac با macOS Catalina استفاده می کنید ، فرایند متفاوت است ، به جای آن از Finder استفاده می کنید.

اگر macOS Mojave یا مسن تر دارید ، آی فون خود را وصل کنید و iTunes را باز کنید. روی نماد دستگاه iPhone در بالا سمت چپ کلیک کنید. اگر دستگاه Mac شما MacOS Catalina را اجرا می کند ، به جای آن Finder را از حوض برنامه در پایین صفحه خود باز کنید.

آیکون iTunes-Mac-Device-Icon

“پشتیبان گیری اکنون” را در بخش “دستی تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی” از فهرست اطلاعات دستگاه خود کلیک کنید. برای کاربران کاتالینا ، دکمه “نسخه پشتیبان تهیه” در زیر “پشتیبان گیری” ذکر شده است.

iTunes-Mac-Start-Manual-Backup

این فرآیند برای تکمیل مدتی طول می کشد ، به خصوص اگر اولین بار است که از دستگاه شما پشتیبان تهیه شده است. پس از وجود ، می توانید شروع به کپی کردن پرونده های خود در درایو خارجی کنید.

خواه از iTunes یا Finder استفاده می کنید ، مکان معمولی برای پرونده های پشتیبان گیری iPhone شما “~ / کتابخانه / پشتیبانی برنامه / MobileSync” است – که در Finder ظاهر نمی شود. بر روی نماد جستجو در سمت راست بالای صفحه Mac خود کلیک کرده و محل پوشه پشتیبان خود را تایپ کنید. جدیدترین پوشه پشتیبان را پیدا کنید ، کلیک راست کرده و سپس بر روی “کپی” کلیک کنید. 

iTunes-Mac-Backup-Folder

به سمت درایو خارجی خود که در فهرست “مکان” در فهرست منوی Finder قرار دارد بروید و پوشه پشتیبان خود را در آنجا بچسبانید. 

همانند ویندوز ، هر زمان که نسخه پشتیبان تهیه دستی آیفون خود را به Mac انجام دهید ، باید این کار را انجام دهید.

نحوه تهیه نسخه پشتیبان از آیفون به هارد اکسترنال در Mac

  1. آی فون خود را به مک خود وصل کنید. Mac هایی که MacOS Mojave یا بالاتر دارند دارای iTunes هستند. Mac هایی که دارای macOS Catalina هستند باید Finder را باز کنند.
  2. روی آیفون در سمت چپ بالای (iTunes) یا نام دستگاه خود در زیر “مکان” (Finder) کلیک کنید ، سپس برای شروع تهیه نسخه پشتیبان دستی ، روی “نسخه پشتیبان تهیه” کلیک کنید..
  3. روی نماد جستجو در سمت راست بالای صفحه Mac خود کلیک کنید ، “~ / Library / Application Support / MobileSync” را پیدا کرده و روی پوشه دوبار کلیک کنید تا در Finder باز شود..
  4. روی جدیدترین پوشه بروزرسانی راست کلیک کرده و روی “کپی” کلیک کنید ، سپس آن را روی دیسک سخت خارجی خود بچسبانید.

افکار نهایی

اگرچه این یک روند ساده نیست ، تهیه نسخه پشتیبان از آیفون در هارد اکسترنال می تواند کنترل پشتیبان گیری از آیفون خود را به شما بدهد. همچنین می تواند در طولانی مدت از پس انداز iCloud به شما کمک کند یا از پشتیبان گیری آیفون خود به یک سرویس پشتیبان ابری مانند Carbonite انتقال دهید (به بررسی Carbonite ما مراجعه کنید).

بسته به اندازه حافظه آیفون شما ، تهیه پشتیبان منظم به یک هارد اکسترنال به اندازه کافی بزرگ نیاز دارد. دستگاه ذخیره سازی 1TB حداقل اندازه ای است که ما توصیه می کنیم ، بنابراین حتما به بهترین لیست کوتاه هارد اکسترنال 1TB ما برای گزینه ها نگاهی بیندازید. اگر نگران پشتیبانی مک هستید ، به بررسی ما درباره بهترین هارد اکسترنال برای Mac نگاهی بیندازید.

آیا ترجیح می دهید از آیفون خود به صورت دستی پشتیبان تهیه کنید؟ نکات و ترفندهای پشتیبان گیری آیفون خود را در نظرات زیر به اشتراک بگذارید. ممنون از خواندن.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me