نحوه ساخت هارد اکسترنال آسان راه در سال 2020

اگر با هارد دیسک خود به مشکل برخوردید ، قالب بندی اولین قدمهایی است که برای رفع مشکل آن باید بردارید. قالب بندی به شما امکان می دهد تا تمام داده ها را بر روی هارد دیسک رونویسی کنید ، مجدداً تنظیم مجدد ساختار پرونده و نحوه تعامل درایو با سیستم عامل انجام شود. همچنین می توان از آن برای تهیه یک هارد دیسک برای استفاده با سیستم عامل دیگر استفاده کرد. 


در این راهنما در مورد نحوه قالب بندی یک هارد اکسترنال ، ما به شما کمک می کنیم تا مطمئن شوید که دیسک قابل حمل شما با همه چیز کار می کند. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه هارد خود را در ویندوز و macOS قالب بندی کنید و تنظیمات کلیدی در هر سیستم عامل را توضیح دهیم. 

با این حال ، قبل از رسیدن به آن مهم است که بدانید قالب بندی هارد دیسک چیست. بیایید در مورد قالب بندی هارد دیسک ، سیستم های فایل و اینکه چگونه قالب بندی لزوماً ابتدا همه داده ها را از دیسک سخت شما پاک نمی کند صحبت کنیم..

قالب بندی هارد دیسک چیست؟?

اکثر افراد قالب بندی هارد دیسک را با پاک کردن یک هارد دیسک مرتبط می دانند. اگرچه این تا حدودی صادق است ، اما هدف اصلی این روند نیست. در عوض از قالب بندی برای رسیدن هارد دیسک به وضعیتی استفاده می شود که توسط کامپیوتر قابل استفاده باشد ، که نیاز به پاک کردن کلیه داده های مکتوب از درایو دارد.. 

قالب بندی دیسک سخت

داده ها به طور کامل پاک نمی شوند ، اما بعداً در مورد آن بیشتر لمس خواهیم کرد. اکثر هارد اکسترنال ها برای استفاده در رایانه شما آماده هستند ، اما در موارد نادر ، لازم است هارد دیسک خود را فرمت کنید. در حقیقت ، این یکی از مراحل عیب یابی توصیه شده ما در مورد چگونگی حل یک هارد اکسترنال در راهنمای ما نیست. 

در صورت مواجه شدن با خطاها ، خارج از قالب بندی برای استفاده اولیه ، ممکن است لازم باشد دیسک سخت خود را مجدداً تنظیم مجدد کنید. با همین روش نصب جدید سیستم عامل شما می تواند اکثر مشکلات را برطرف سازد ، تغییر مجدد هارد دیسک شما یک قدم اساسی برای عیب یابی مشکلات است. فقط مطمئن شوید که داده های شما از یک سرویس پشتیبان گیری آنلاین مانند Backblaze از قبل تهیه شده است (بررسی Backblaze ما را بخوانید). 

با این حال ، قبل از ورود به فرآیند قالب بندی ، مهم است که فراتر از آنچه را که می خواهید هارد دیسک را با آن فرمت کنید: بروید: یک سیستم پرونده.

سیستمهای پرونده

سیستم های فایل همان چیزی است که سیستم عامل ها برای ذخیره داده ها در یک دستگاه ذخیره سازی استفاده می کنند. متأسفانه ، سیستم پرونده ای وجود ندارد که همه هارد دیسک ها از آن استفاده می کنند. مورد استفاده شما تا حد زیادی به درایو و سیستم عامل مورد استفاده شما بستگی دارد. به همین دلیل ، ما به سراغ رایج ترین سیستم های پرونده ای می رویم تا بدانید که چه چیزی است.

 • NTFS: NTFS همان چیزی است که ویندوز بطور پیش فرض از آن استفاده می کند. مانند اکثر سیستم های پرونده ، هنگامی که به خارج از ویندوز بروید محدود است. می توانید روی سیستم عامل های ویندوز بخوانید و بنویسید ، اما کاربران macOS و Linux فقط قادر به خواندن داده ها از درایو با فرمت NTFS هستند. 
 • EXFAT: ExFAT منحصر به فرد برای هر سیستم عامل نیست. ویندوز و macOS می توانند داده های مربوط به آن را بخوانند و بنویسند. گرچه به اندازه NTFS رایج نیست ، اما اغلب درایوهای فلش و درایوهای حالت جامد خارجی را که با فرمت ExFAT در جعبه فرمت شده اند ، پیدا خواهید کرد زیرا پشتیبانی چند پلتفرمی و عدم محدودیت اندازه پرونده آن را به گزینه ای ایده آل برای افزونه و بازی تبدیل می کند. تنظیمات. 
 • FAT32: FAT32 پسر عموی بزرگتر و زشت تر از ExFAT است. مانند آن سیستم فایل ، در لینوکس ، ویندوز و macOS کار می کند و در سال های گذشته ، این گزینه de facto برای فلش مموری ها بود. این در حالی است که نمی تواند پرونده هایی بزرگتر از 4 گیگابایت را ذخیره کند ، بنابراین در سالهای اخیر از وضعیت مطلوبی خارج شده است. 
 • HFS Plus: HFS Plus مشابه پرونده چگونگی NTFS سیستم پیش فرض سیستم برای ویندوز ، سیستم فایل پیش فرض برای macOS است. این محدود به دستگاه های ویندوز است ، اما کاربران اپل قادر به خواندن و نوشتن درایوهای با فرمت HFS Plus بدون مشکل هستند.

امیدواریم اکنون روشن باشد که چرا درک سیستم های پرونده مهم است. اگر راهنمایی جانبی جانبی مانند راهنمای سایدینگ کدی ما را بررسی کرده اید ، احتمالاً توصیه هایی را برای قالب بندی در ExFAT یا FAT32 مشاهده کرده اید. به این دلیل است که آن سیستم های پرونده ای در سراسر سیستم عامل ها کار می کنند در حالی که NTFS و HFS Plus نمی کنند.

هر سیستم پرونده ای که هارد دیسک شما با آن حمل شده باشد همان چیزی است که اگر نمی خواهید همه داده ها را از درایو حذف کنید باید استفاده کنید. از طرف دیگر ، می توانید داده های موجود در درایو خود را به یک سرویس ذخیره سازی ابری مانند Sync.com رها کنید ، درایو را فرمت کنید و داده های خود را دوباره روی آن قرار دهید (بررسی Sync.com ما را بخوانید).

نحوه ساخت هارد اکسترنال

اکنون که اصول اولیه قالب بندی و فایل را از دسترس خارج کرده ایم ، زمان آن رسیده است که نحوه تهیه یک هارد اکسترنال را به شما نشان دهیم. ما با استفاده از سامسونگ T5 که یکی از بهترین هارد اکسترنال است ، همانطور که در بررسی سامسونگ T5 ما مشاهده می کنید ، نحوه انجام این کار را در Windows و macOS به شما نشان خواهیم داد.. 

ما T5 را انتخاب کردیم زیرا در ExFAT خارج از جعبه قالب بندی شده است ، به این معنی که مستقیماً با ویندوز و macOS کار می کند. 

نحوه ساخت هارد اکسترنال در ویندوز

قالب بندی هارد در ویندوز یک امر ساده است ، به خصوص اگر همه چیز را به صورت پیش فرض رها کنید. به این ترتیب ، اگر می خواهید تنظیمات را تغییر دهید ، باید جزئیات هر یک را بدانید.

جادوگر قالب بندی ویندوز

قبل از رسیدن به آن ها ، باید با دنبال کردن این مراحل ، هارد دیسک مورد نظر برای قالب بندی را پیدا کنید.

 

 1. File Explorer را باز کنید
 2. حرکت به “رایانه شخصی من”
 3. روی درایو موردنظر برای قالب بندی کلیک راست کنید
 4. روی “قالب” کلیک کنید 

سپس ویندوز جادوگر قالب بندی را باز می کند. ما می خواهیم هر تنظیمات را در جادوگر اجرا کنیم ، بنابراین شما می دانید که کدام تنظیمات را باید تغییر دهید. 

 • ظرفیت: این ظرفیت درایو را نشان می دهد. یک کشویی وجود دارد ، اما ظرفیت کامل درایو معمولاً تنها گزینه است ، مگر اینکه پارتیشن هایی را تنظیم کنید. اگر این به نظر می رسد مانند gibberish ، تنظیمات را روی گزینه پیش فرض بگذارید. 
 • سیستم فایل: این سیستم پرونده ای است که می خواهید درایو را برای آن فرمت کنید. یک سیستم پرونده پیش فرض وجود دارد – معمولاً NTFS برای درایوهای داخلی و ExFAT برای خارجی – بنابراین بهتر است آن را ترک کنید. اگر می خواهید سیستم فایل را تغییر دهید ، می توانید این کار را از اینجا انجام دهید. البته توجه داشته باشید كه درایوهای داخلی فقط در NTFS قابل قالب بندی هستند. 
 • اندازه واحد تخصیص: اندازه واحد تخصیص این است که هر بلوک ذخیره سازی در درایو چقدر بزرگ است. تقریباً در همه موارد ، قرار دادن تنظیمات به صورت پیش فرض آن بهترین گزینه است ، اما اگر می خواهید درایو خود را بهینه کنید ، می توانید در ریاضی پشت آن بخوانید.
 • برچسب دوره: این همان چیزی است که شما می خواهید این درایو پس از قالب بندی نامگذاری شود. اگر نامگذاری نشود ، ویندوز به طور خودکار نام خود را به آن اختصاص می دهد. 
 • فرمت سریع: جعبه قالب سریع به طور پیش فرض ضامن می شود. این بدان معنی است که ویندوز ساختار فایل درایو را حذف می کند ، اگرچه در صورت استفاده از ابزارهای پزشکی قانونی هارد ، داده ها هنوز قابل دسترسی هستند. انجام یک قالب کامل طولانی تر طول می کشد ، اما داده های شما را بازنویسی می کند و برای بخش های بد اسکن می شود.

اگرچه ما از تنظیمات بالاتر رفتیم ، بهترین کار برای انجام این کار احتمالاً رها کردن آنها در پیش فرض آنها است. پس از تنظیم همه چیز ، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که روی “شروع” کلیک کنید و منتظر بمانید تا نوار پیشرفت پر شود.

نحوه ساخت هارد اکسترنال در macOS

قالب بندی و برخورد با مسائل مربوط به هارد دیسک به طور کلی ، در macOS آسان است. بر خلاف ویندوز ، macOS ابزاری را برای قالب بندی ، پارتیشن ، بازیابی و تعمیر دیسک سخت خود از یک صفحه نمایش واحد که در برنامه های کاربردی شما یافت می شود به شما می دهد..

ابزار macos-disk

برای یافتن صفحه ، این مراحل را دنبال کنید.

 

 1. یاب را باز کنید
 2. مسیر / برنامه ها / برنامه ها را دنبال کنید و روی “ابزار دیسک” کلیک کنید
 3. درایو خود را در فهرست سمت چپ پیدا کرده و روی آن کلیک کنید
 4. بر روی برگه “پاک کردن” در صفحه اصلی کلیک کنید
 5. سیستم پرونده ای را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید و نام درایو را بدهید

پس از آن ، شما انجام داده اید macOS به همان اندازه ویندوز به شما کنترل نمی دهد ، اما همانطور که توضیح دادیم ، بخش اعظم آن کنترل بی ربط است. فرایند قالب بندی ساده است ، اپل تا آنجا که شامل آموزش گام به گام بالاتر از گزینه ها است. 

تنها چیزی که شاید به آن توجه کنید گزینه های امنیتی است. به طور پیش فرض ، macOS درایوی شما را به همان روشی که فرمت سریع روی ویندوز انجام می دهد ، شکل می دهد ، به این معنی که ساختار فایل پاک می شود ، اما داده های باینری هنوز وجود دارند. با استفاده از گزینه های امنیتی می توانید داده ها را به طور کامل پاک کنید. 

چگونه به طور کامل یک هارد اکسترنال را پاک کنیم

همانطور که در طول این راهنما ذکر شد ، قالب بندی هارد دیسک شما تمام داده ها را از آن پاک نمی کند. داده های باینری باید همیشه در درایو نوشته شود ، بنابراین به جای حذف آن ، سیستم عامل شما ساختار فایل را حذف می کند ، به این معنی که نمی توانید به داده های موجود در درایو خود دسترسی داشته باشید.

چگونه به طور کامل پاک کردن-خارجی-هارد دیسک

برای همه اهداف و اهداف ، داده های شما پاک می شوند. می توانید داده های جدید را روی درایو بنویسید و سیستم عامل شما نشان می دهد که همه فضای موجود است. اگر از هارد دیسک استفاده می کنید ، هنوز کسی می تواند با استفاده از یک ابزار پزشکی قانونی به داده ها دسترسی پیدا کند. در اصل ، این ابزارها به افراد اجازه می دهند ساختار سیستم عامل را دور بزنند و پرونده ها را با استفاده از داده های باینری جمع کنند. 

همانطور که گفتیم ، هارد دیسک همیشه باید با داده های باینری پر شود. تنها راه پاک کردن کامل داده های شما بازنویسی آنچه در آنجا وجود دارد با داده های دودویی جدید است. گرچه برنامه های داخلی در ویندوز و macOS به قطعات کمک می کنند ، یک هکر می تواند این فرآیند را مهندسی کند تا داده ها را در درایو پیدا کند.. 

گزینه های کمی برای حذف کامل داده ها وجود دارد. اگر از درایو خلاص نمی شوید ، یک راه حل کلاسیک این است که چند بار با چکش آن ضربه بزنید تا قبل از بازیافت دیسک ها را درون آن بشکند. اگر می خواهید داده ها را به سرعت حذف کنید و هنوز هم بخواهید که درایو عملکرد داشته باشد ، به یک ابزار جداگانه نیز نیاز دارید. 

یکی از رایج ترین آنها Boot و Nuke داریک است. این یک پروژه منبع باز است که داده های موجود در درایو شما را با استفاده از فرآیندهای تصادفی بازنویسی می کند تا اطمینان حاصل شود که قابل بازیابی نیست. برای شروع فرآیند می توانید به جای سیستم عامل خود به DBAN بوت شوید ، که در صورت بازیافت یا فروش رایانه خود ایده آل است.

افکار نهایی

ما امیدواریم که ما تفاوت بین قالب بندی و پاک کردن یک هارد اکسترنالی را توضیح داده ایم. قالب بندی فقط برای خلاص شدن از اطلاعات در درایو استفاده نمی شود. همچنین برای ساختن یک درایو با سیستم عامل های مختلف استفاده می شود. به عنوان مثال ، کتاب من کتاب Western Digital Western ، به NTFS قالب بندی شده است ، اما می توانید آن را برای استفاده با macOS در ExFAT مجدداً بفرستید (بررسی کتاب My Western Digital My Book (بخاطر خواندن کتاب Western Western My Book) را بخوانید). 

اگر به دنبال اضافه کردن به رپرتوار دیسک سخت خارجی خود هستید ، نظرات هارد اکسترنال ما را بخوانید. در آنجا ، دیسک های قابل حمل مورد علاقه ما ، از جمله SSD قابل حمل Extreme Portable (SanDisk Extreme Portable SSD) را پیدا خواهید کرد (بررسی SanDisk Extreme Portable Portable ما را بخوانید). 

چرا شما نیاز به قالب بندی درایو خود دارید؟ آیا سؤال دیگری در مورد روند کار دارید؟ در کامنت ها به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن متشکریم. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map