نقد و بررسی Zault Vault – بروزرسانی سال 2020

نقد و بررسی Zault Vault

Zoho Vault یک مدیر رمزعبور عالی برای تجارت است ، اما هنگام تهیه غذا برای افراد ، این مارک را از دست نمی دهد. اگرچه ما نسبت به توصیه آن نسبتاً مطمئن هستیم ، اگر به راحتی از طراحی رابط گیج کننده اذیت می شوید ، در عوض چند رقبا را بررسی کنید. برای جزئیات بیشتر ، بررسی کامل ما را در Zoho Vault بخوانید.


zoho-vault-slider1

zoho-vault-slider2

zoho-vault-slider3

zoho-vault-slider4

zoho-vault-slider4

قبلی

بعد

زوهو شرکتی است که به کار و مشاغل بزرگ و کوچک بصورت یکنواخت اختصاص داده شده است. از نرم افزار میز کمک گرفته تا آنالیتیک گرفته تا برنامه های تجارت الکترونیک ، Zoho کمی از همه چیز را ارائه می دهد. Zoho Vault ممکن است مهمترین ابزار همه باشد. علاوه بر ادغام این برنامه ها در یک نقطه ، Vault در کنار بهترین مدیران رمز عبور ما قرار دارد. 

در این بررسی Zoho Vault ، ما می خواهیم نگاهی عمیق به این نگهبان گذرواژه متمرکز از سازمان بیندازیم. علاوه بر اینکه نحوه عملکرد آن در سطح فنی نیز وجود دارد ، ما قبل از صدور حکم خود ، نظرات خود را در مورد ویژگی های آن ، قیمت گذاری ، امنیت ، پشتیبانی و موارد دیگر به شما ارائه خواهیم داد. 

اگر به دنبال تأمین گذرواژات برای پنج یا بیشتر کاربر هستید ، Zoho Vault ضروری است. عملکرد آن به عنوان یک مدیر گذرواژه در محور کسب و کار در رده دوم قرار دارد ، حتی اگر رابط کاربری نسبت به مدیران رمزعبور شخصی کمتر قابل دسترسی باشد. یک برنامه رایگان برای کاربران جداگانه نیز وجود دارد ، اگرچه ما آن را کمتر از سایر مدیران رمزعبور رایگان توصیه می کنیم.

نقاط قوت & نقاط ضعف

گزینه های دیگر برای Zoho Vault

امکانات

Zoho Vault با خدمات سرقت هویت Dashlane یا Abine Blur همراه نیست. در عوض ، Vault بر ویژگی هایی که مربوط به مشاغل است ، تمرکز دارد. از SSO تا ادغام های شخص ثالث گرفته تا مدیریت کاربران ، Zoho به صاحبان کنترل اجزای لازم برای مدیریت امنیت کارمندان خود را می دهد.

ادغام و ورود به سیستم تنها

Zoho یک شرکت با محوریت تجارت است و ابزاری مانند نوت بوک Zoho و Zoho Books را ارائه می دهد. به دلیل همین تمرکز ، ادغام های تجاری شخص ثالث زیادی وجود دارد. کاربران سازمانی می توانند طاق خود را مستقیماً با Microsoft Active Directory، Azure، G Suite، Gmail، Dropbox، Box و موارد دیگر ترکیب کنند (بررسی Dropbox ما و بررسی Box) را بخوانید. 

ادغام zoho-طاق

مشترکین شرکت نیز می توانند از SSO برای برنامه های ابری استفاده کنند. لیست برنامه های پشتیبانی شده طولانی است ، از جمله ادغام های ذکر شده در بالا ، به علاوه Slack ، Salesforce و موارد دیگر. با این حال ، Zoho API خود را آشکارا در دسترس می کند ، بنابراین می توانید هر برنامه ای را به سیستم SSO خود اضافه کنید.  

اشتراک گذرواژه ، اسرار و اتاقها

اشتراک گذرواژه ها یکی از مهمترین ویژگی های Zoho Vault است. به راحتی می توانید ورودی ها را با هر یک از اعضای مشاغل خود با کنترل دقیق بر اینکه چه کسی به چه چیزی دسترسی دارد ، به اشتراک بگذارید. کارمندان همچنین می توانند یک درخواست برای ورودی ها ارسال کنند ، یا بلافاصله یا در آینده رمز ورود را دریافت کنند. 

همه این موارد به مجوزهای کاربر مربوط می شود ، که ما در یک دقیقه آن را پوشش خواهیم داد. نوشته های طاق شما به “اسرار” معروف است و می توانید به راحتی آنها را در اطراف گسترش دهید. اما اگر در یک برنامه حرفه ای عضو شوید ، می توانید “اتاق” نیز به اشتراک بگذارید. اسرار و اتاق ها فقط پرونده و پوشه هستند و با وجود نامگذاری غیر متعارف ، هنوز هم کاربردی بودن این سیستم اعمال می شود. 

اتاق های zoho-طاق

همراه با مجوزهای کاربر ، سرپرست کنترل زیادی دارد که می داند بدون اشتراک دستی هر ورودی چه چیزی را مشاهده می کند. برای مشاغل بزرگتر ، به ویژه ، پردازش دسته ای “اسرار” شگفت آور است. به عنوان مثال ، اگر تیمی در حال کار روی یک پروژه خاص است ، می توانید اعتبار لازم برای ابزار مورد نیاز خود را در یک “اتاق” قرار دهید و به سرعت آن را به اشتراک بگذارید.

مدیریت کاربر و خط مشی های رمز عبور

آنچه Vault را از مدیران رمزعبور شخصی جدا می کند ، مدیریت کاربر آن است. هر کاربر در حساب شما نقش خاصی در طاق شما ، مالکیت در ورودی ها و مجوزهای خاص برای دسترسی به دیگران دارد. 

با شروع نقش ها ، سه سطح دسترسی وجود دارد: کاربر ، مدیر و مدیر فوق العاده. کاربران می توانند کلمات عبور خود را و هر چیزی که با آنها به اشتراک گذاشته شده است ببینند ، در حالی که سرپرستان می توانند درخواست های اشتراک را تصویب کرده و خط مشی های رمز عبور را ایجاد کنند. سرانجام ، سوپر ادمین طاق را کنترل می کند ، بنابراین می توانند هر حسابی را ببینند و کاربران جدید را دعوت کنند. 

zoho-طاق-مجوز کاربر

مدیرهای سوپر همچنین از مزایای غلبه بر هرگونه اشتراک یا مالکیت مشخص شده در طاق بهره مند می شوند. به عنوان مثال ، اگر کارمند شغل شما را ترک کند ، سوپر مدیر می تواند دسترسی به کلمه عبور خود را که در Vault ذخیره شده است لغو کند. سوپر ادمین ها همچنین می توانند مالکیت مدخل ها را انتقال دهند.

سرپرستان منظم می توانند خط مشی رمز عبور را تنظیم کنند. شما می توانید همانطور که می خواهید خط مشی های خاص داشته باشید و اعمال کنید ، مواردی مانند حداقل طول گذرواژه ، کاراکترهای خاص و تعداد کاراکترهای خاص را اجرا کنید. همچنین می توانید خط مشی های خود را با سازنده گذرواژه Zoho هماهنگ کنید ، زیرا ساده نگه داشتن گذرواژات طولانی و منحصر به فرد در حساب های خود.

بررسی اجمالی ویژگی های خرک Zoho

آرم Zault Vaultwww.zoho.com

از همه برنامه ها در ماه 090 دلار شروع می شود

امنیت

2FA

رمزگذاری
AES-256

دانش صفر

کلیدهای 2FA

تجزیه و تحلیل امنیتی

همگام سازی چند دستگاهی

تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی

برنامه های تلفن همراه

تعویض رمز عبور

تولید کننده رمز عبور

برنامه افزودنی مرورگر

تکمیل خودکار

پر کردن خودکار

UI مرورگر

رابط کاربر رابط کاربری

پست الکترونیک

چت زنده

تلفن

مرکز کمک

انجمن ها

پشتیبانی 24/7

بیشتر

برنامه رایگان

قیمت گذاری

Zoho Vault یکی از ارزان ترین مدیران رمز عبور برای مشاغل است. متناسب با ویژگی های خاص و یک برنامه رایگان چشمگیر ، برای بوت شدن ، Zoho یک موی چتری مناسب برای جلبک شما ارائه می دهد. گفته می شود ، حداقل اندازه تیم ممکن است مسئله ای برای مشاغل بسیار کوچک باشد و برخی از برنامه های گران قیمت دارای ویژگی های مهم هستند.

قبل از وارد شدن به ضخامت آن ، اجازه دهید در مورد برنامه ها به طور کلی صحبت کنیم. زوهو چهار ردیف محافظت را ارائه می دهد که سه مورد از آنها پرداخت می شود. برنامه های پرداخت شده برای هر کاربر در هر ماه قیمتی دارند و ماهانه یا سالانه صورتحساب آنها صورت می گیرد (اگر قیمت سالانه صورتحساب شود قیمت فوق). برنامه استاندارد از هر تعداد کاربر پشتیبانی می کند ، اما شما حداقل به پنج نفر برای حرفه ای و تصدی نیاز دارید. 

به دلیل تمرکز کسب و کار ، مقایسه Zoho Vault مستقیم با سایر مدیران رمز عبور دشوار است. با این حال ، چند نکته مقایسه وجود دارد. به عنوان مثال ، 1Password ، دو مرحله از مدیریت گذرواژه تجاری را ارائه می دهد ، همانطور که در بررسی 1Password ما مشاهده می کنید. اگرچه دو رده برتر Vault ارزان تر است ، اما فاقد گزینه های ذخیره اسناد و برنامه های خانواده 1Password است. 

Zoho Vault بهترین مدیر رمز عبور ما را برای راهنمای کسب و کار کوچک دریافت کرد و گرچه هنوز انتخاب خوبی است ، اما برای تیم های کمی بزرگتر بهتر است. گزینه هایی مانند 1Password گران تر است اما برای تیم های کوچک بهتر است (مثلاً 5 تا 10 عضو). از طرف دیگر Vault بیشتر بر توانایی اشتراک گذرواژه‌ها و مدیریت کاربران متمرکز است. 

در ادامه با تمرکز کسب و کار ، اگر می خواهید Vault را امتحان کنید ، نقل قول های سفارشی و نسخه های نمایشی دستی را ارائه می دهد. برای کسانی که می خواهند به تنهایی امور را مدیریت کنند ، یک آزمایش 15 روزه رایگان با Enterprise با تمام حساب های جدید (محدود به پنج کاربر) وجود دارد ، و شما می توانید هر زمان لغو ، کاهش یا بروزرسانی کنید. 

رفتن با Zoho Free

Zoho Vault Free یک برنامه شخصی است که با توجه به تثبیت آن در مشاغل با بقیه محدوده ، عجیب است. شما از ویژگی های استاندارد ، از جمله ذخیره نامحدود رمز عبور ، دسترسی آفلاین و تأیید هویت دو عاملی برخوردار می شوید. با این حال ، این فقط برای یک کاربر واحد و برای استفاده شخصی است. 

با این وجود ، نباید Vault را تخفیف دهید. این می تواند با بهترین مدیر رمز عبور رایگان ما LastPass به انگشت پا به انگشت پا پا (به ادامه مطلب LastPass ما بخوانید) بروید. تفاوت اصلی بین Zoho Free و سایر مدیران رمز عبور رایگان ، همگام سازی چند دستگاهی است. برخلاف یک سرویس رایگان ، مانند NordPass ، Zoho Vault داده های شما را در دستگاه ها همگام سازی می کند. 

با این حال ، این به دلیل رویکرد محور در کسب و کار ، یک زن و شوهر از میخ در مقایسه با LastPass خراب شده است. ما توصیه می کنیم که برنامه رایگان را امتحان کنید ، اما توجه داشته باشید که تعداد معدود تنظیماتی وجود دارد که احتمالاً از آنها استفاده نخواهید کرد.

کاربرپسندی

ثبت نام با ادغام های اجتماعی و ابزارهای زیادی برای ورود به سیستم ساده است. با این حال ، هنگام تلاش برای راه اندازی ، یک سری صفحه شکسته را تجربه کردیم. خوشبختانه بارگیری مجدد صفحه ورود به سیستم ، بارها و بارها مشکل را حل کرد. با این حال ، بعد از گذشت 10 دقیقه از زمان پایان صفحه. صرفنظر از اینکه از ادغام های اجتماعی استفاده می کنید یا نه ، باید یک رمزعبور اصلی جدید تنظیم کنید. Zoho توصیه می کند پسوردی طولانی و به یاد ماندنی ایجاد کنید ، زیرا در هیچ کجای سرورهای Zoho ذخیره نمی شود. می توانید به جای رمز ، از یک عبارت عبور استفاده کنید ، جایی که چندین کلمه را با کاراکترهای ویژه ترکیب می کنید. 

ذخیره گذرواژه در مرورگر شما

مانند LastPass ، Zoho Vault یک مدیر رمزعبور مبتنی بر مرورگر است. تا زمانی که رایانه شما به اینترنت و یک مرورگر وب دسترسی داشته باشد ، می توانید به رمزهای عبور خود دسترسی پیدا کنید. اگرچه تمرکز مرورگر برای سایر مدیران رمز عبور موضوعی است ، اما Vault اجازه دسترسی آفلاین به لایه های خود را می دهد. 

حفاری به داشبورد ، هضم زیادی وجود دارد. از گزارش ها و ممیزی ها گرفته تا ابزارها و رمزهای عبور ، Vault با زبانه ها و گزینه ها متراکم است. برای شروع ، باید “اسرار” خود را به صورت دستی از طریق صفحه “اسرار” یا با وارد کردن آنها از یک مدیر رمز عبور دیگر اضافه کنید. می توانید آن گزینه را در زیر برگه “ابزارها” پیدا کنید. 

واردات zoho-طاق-رمز عبور

افزودن دستی گذرواژه‌ها کمی متفاوت از سایر مدیران رمزعبور عمل می‌کند. به جای اینکه فقط فیلدهای لازم را برای تکمیل کردن به شما ارائه دهیم ، لیستی از سایتهای پشتیبانی شده وجود دارد که هرکدام آرم خاص خود را دارند. خوشبختانه می توانید سایتهایی را اضافه کنید که به طور رسمی پشتیبانی نمی شوند.

اضافه کردن یک سایت سفارشی بهترین روش برای انجام امور در اکثر موارد است. نماد فانتزی را از دست می دهید اما پیوست پرونده را تا 2MB ، برچسب ها و زمینه های دلخواه به دست می آورید. علاوه بر این ، می توانید نمادهای نمایشگر شخصی خود را برای زمینه های دلخواه مشخص کنید. بیشتر از سایت های پشتیبانی شده ، ورودی های سفارشی کنترل بیشتری بر “اسرار” شما دارند. 

zoho-طاق-سفارشی-راز

همانطور که در ایمیل مشخص شد ، این طراحی “قدیمی” Zoho است. یک رابط جدید در بتا وجود دارد ، که به محض نزدیک شدن به یک نسخه کامل ، دوباره به آن دور می شویم. از آنچه می توانیم بگوییم ، بسیاری از موارد قابلیت استفاده را در تکرار فعلی بهبود می بخشد. 

تولید پسورد و گرفتن با پسوند مرورگر

داشبورد Vault واقعاً برای سرپرستان و سوپر ادمین ها است. بیشتر کارمندان وقت خود را با پسوند مرورگر می گذرانند که برای Chrome و Firefox در دسترس است. برنامه افزودنی یک نسخه محروم از رابط مرورگر است که “اسرار” ، “اتاق” ها و تعداد معینی از تنظیمات را ارائه می دهد.. 

می توانید رمزهای عبور جدیدی اضافه کنید و Zoho به طور خودکار آن سایت را شناسایی می کند. هروقت رمز ورود جدیدی وارد می کنید ، Zoho بصورت خودکار آن را به عنوان مالک شناسایی و ذخیره می کند. 

zoho-طاق-رمزعبور-ضبط

همچنین می توانید با ژنراتور داخلی رمزهای عبور ایجاد کنید. علاوه بر چند گزینه ، می توانید طبق یک خط مشی خاص ، رمزعبور تولید کنید. 

خط مشی zoho-vault-password

مدیر گذرواژه محور

همانطور که گفته شد ، Vault دارای گزینه های متراکم است که برای سرمربیان بسیار عالی است اما برای کاربران کلی بد است در خصوص برنامه رایگان ، تنظیمات و زبانه های نامربوط بیش از حد زیاد هستند. ذکر نواقص برای کاربر شخصی به دلیل برنامه رایگان Vault مهم است. صادقانه بگویم ، کاربران شخصی هنگام طراحی رابط کاربری کاملاً در نظر نداشتند. 

تنظیمات zoho-طاق

این ذاتاً چیز بدی نیست – استفاده از Zoho Vault استفاده از آن دشوار نیست – اما هدف آن برای مشاغل و نه افراد است. اگر شما به عنوان یک کاربر شخصی توسط برنامه رایگان سخاوتمندانه مورد علاقه خود قرار گرفته اید ، به احتمال زیاد Vault را در چند مکان چاقو می کنید. برای استفاده شخصی ، ما خدمات رایگان را با RoboForm و Sticky Password ، صرفاً بر اساس قابلیت استفاده توصیه می کنیم. 

امنیت

با تمرکز زیاد روی برنامه های سازمانی ، کمی تعجب آور است که Zoho مستندات امنیتی گسترده ای را ارائه می دهد. اگرچه از معماری امنیتی مشابه مانند سایر مدیران رمز عبور استفاده می کند ، هنگامی که گذرواژه ها را به اشتراک می گذارید ، Vault تمرکز بیشتری روی امنیت دارد. 

صرف نظر از همه ، همه چیز با رمز ورود استاد شما شروع می شود. این عبارت فقط توسط شما شناخته شده است. Zoho از عبارتی عبارتی که شما استفاده می کنید ، صفر دارد ، در عوض اعتبار حساب خود را با یک عملکرد مشتق کلیدی و نمکی تأیید می کند (PBKDF2 با HMAC-SHA512 ، خاص باشد). اگر این به شما علاقه دارد ، توضیحات مربوط به رمزگذاری را مطالعه کنید. 

عبارت عبور شما همچنین برای تولید کلید رمزنگاری کلید (KEK) استفاده می شود. این کلید همان چیزی است که داده های شما را با AES-256 رمزگذاری می کند ، که یکی از قویترین الگوریتم های اطراف است. با این حال ، هنوز هم به اندازه رمز اصلی استاد شما قوی است. خوشبختانه ، Zoho هنگام ایجاد حساب کاربری ، ارزیابی رمزعبور را در زمان واقعی ارائه می دهد. 

میزبانی وب-اثبات میزبانی و اشتراک گذاری ایمن

اکنون که به تأیید اعتبار رسیدگی شده است ، وقت آن رسیده است که با داده های خود مقابله کنید. همانطور که گفته شد طاق شما با استفاده از AES-256 رمزگذاری می شود. با این حال ، این اتفاق در طرف مشتری اتفاق می افتد. Zoho دارای یک مدل میزبان ضد میزبان است ، به این معنی که هیچ وقت داده های رمزگشایی شده شما را نمی بیند. در عوض ، رمزگذاری در مرورگر شما انجام می شود. 

علاوه بر اضافه کردن یک لایه از حریم خصوصی به داده های شما ، میزبانی ضد میزبان نیز ایمن تر است. با رمزگذاری در سمت مشتری ، Zoho باعث می شود که یک مهاجم داده های متن ساده را به خطر نیاندازد. اطلاعات شما باید قبل از ارسال رمزگذاری شود. 

Zoho هنگام صحبت ، استانداردهای امنیتی سختگیرانه را نیز حفظ می کند. هر کاربر در طاق شما دارای یک جفت کلید عمومی / خصوصی RSA است. علاوه بر این ، Vault چند کلید دیگر را بر اساس عبارت فوق مدیر و کلید عمومی تولید می کند. 

پس از به اشتراک گذاشتن یک مورد ، Vault کلید خصوصی رمزگذاری شده کاربر و کلید سازمان را بررسی می کند ، این امکان را می دهد رمز عبور رمزگذاری شده رمزگذاری شود. 

اگر رمز ورود استاد خود را فراموش کرده اید چه باید کرد؟

Zoho گزینه ای را برای تنظیم مجدد رمزعبور اصلی خود در صورت فراموش کردن آن ، که توسط اکثر مدیران رمز عبور فراهم نیست ، ارائه می دهد. در صورتی که مدیر کل رمز عبور اصلی را فراموش کند ، می تواند پرونده HTML رمزگذاری شده از تمام داده های موجود در حساب خود را درخواست کند. با این وجود تمام گذرواژه‌های شرکت در این فرآیند از بین خواهند رفت. 

پشتیبانی

Zoho منابع پشتیبانی زیادی را برای اطمینان از صحیح بودن مسیر شما فراهم می کند. این با یک آدرس ایمیل شروع می شود ، که در طول ساعت مورد نظارت قرار می گیرد. همچنین خط تلفن خدمات مشتری برای ایالات متحده ، انگلیس ، هند و استرالیا وجود دارد ، البته شایان ذکر است که پرداخت کنندگان به مشتریان از اولویت پشتیبانی برخوردار می شوند. 

هرچند می توانید زحمت صحبت کردن با هر کس را نجات دهید. با استفاده از داشبورد ، Zoho مستندات گسترده ای را برای Vault ارائه می دهد. به جای یک پایگاه دانش سنتی ، Zoho لیستی از راهنماهای PDF را ارائه می دهد ، همه چیز را از بهترین روش ها گرفته تا نقش های سرپرست پوشش می دهد. به دلیل این رویکرد ، آسان است که راهنماها را به تیم خود تحویل دهید تا بتوانند سرعت بیشتری بگیرند. 

فراتر از راهنماها ، Zoho یک نسخه ی نمایشی ویدئویی و نسخه ی نمایشی Vault را با یک متخصص ارائه می دهد. این دموی ها نه تنها اصول اولیه Vault را در بر می گیرند بلکه عملکرد پیشرفته آن را نیز شامل می شوند. برای کارشناسان فناوری اطلاعات یا صاحبان مشاغل ، درخواست نمایشی دامنه کامل عملکرد Vault را ارائه می دهد. 

از نظر سؤالات متداول تا وبینارها تا یک انجمن انجمن ، ساختار خدمات مشتری حتی بیشتر وجود دارد. تعداد گزینه های پشتیبانی در مقایسه با بسیاری از مدیران رمز عبور شگفت آور است. به جای پشتیبانی از برون سپاری یا نوشتن مقالات مربوط به دانش عمومی و غیرمجاز ، Zoho از پشتیبان گسترده و کاملی برای اطمینان از تجربه Vault شما استفاده می کند.. 

حکم

برای مشاغل بزرگ و کوچک ، Zoho Vault توصیه ما است. اگرچه این ویژگیها برای کاربران منفرد بسیار چشمگیر نیستند ، تیمها می توانند از ادغام های قدرتمند Vault ، گزینه های به اشتراک گذاری پیشرفته و کنترل کننده های مدیریت کاربر خوب استفاده کنند. برای بازار مورد نظر ، Vault در هر حساب برنده می شود. 

نظر شما در مورد Zoho Vault چیست؟ آیا قرار است در یک جلسه آزمایشی رایگان ثبت نام کنید؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن متشکریم. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map