بررسی KeePass – به روز شده در سال 2020

بررسی KeePass

KeePass هنگام امنیت ، یک مدیر رمز عبور محکم است ، اما این گزینه منبع باز از همان مشکلی رنج می برد که خیلی دوست دارند: استفاده از آن دشوار است. بررسی کامل KeePass ما را برای تمام جزئیات بخوانید و ببینید که آیا این برای شما مناسب است یا خیر.


Keepass-slider1

Keepass-slider2

Keepass-slider3

Keepass-slider4

Keepass-slider5

قبلی

بعد

KeePass یک مدیر رمزعبور منبع باز است که قدمتی نزدیک به دو دهه دارد. این امتیاز در راهنمای رمز عبور برتر ما در پشت سفارشی سازی بی پایان و برچسب قیمت آزاد به دست آورد. گفته می شود ، KeePass بیش از چند موانع را برای فن آوری های فنی ارائه می دهد ، و فروش آن را برای کسانی که در بازار یک مدیر رمزعبور با کاربرد آسان هستند ، تبدیل به فروش سختی می کند.. 

در این بررسی KeePass ، ما می خواهیم تجربه خود را با ابزار محبوب به تفصیل بیان کنیم و آن را با سایر مدیران رمز عبور در طول مسیر مقایسه کنیم. علاوه بر اینکه چگونه حالت آن خسته می شود ، ما قبل از صدور حکم ، ویژگی های آن ، امنیت ، دوستی کاربر ، قیمت و پشتیبانی را نیز لمس خواهیم کرد. 

هنگامی که نوبت به محافظت از رمزهای عبور خود می رسد ، KeePass یک ابزار صالح است که با الگوریتم های رمزگذاری چندگانه و توابع مشتق کلیدی سازگار است. با این وجود ، هیچ کاربری سخت افزاری و عدم عملکردی بدون افزونه های ایجاد شده در جامعه وجود ندارد.

نقاط قوت & نقاط ضعف

گزینه های دیگر برای KeePass

امکانات

KeePass به تنهایی از نظر ویژگی ها سبک است. در مقایسه با دیگر مدیران رمز عبور ، مانند Dashlane ، KeePass یک مجموعه امنیتی کامل ارائه نمی دهد. اما با توجه به اینکه این نرم افزار منبع باز است ، می توانید نصب خود را با افزونه های جامعه گسترش دهید. یعنی اگر شما مایل به مقابله با پیکربندی پیشرفته هستید.

Messing With Plugins

بیایید با افزونه ها شروع کنیم. KeePass منطقه ای را در وب سایت خود برای افزونه هایی که توسط جامعه ایجاد شده اند فراهم می کند. برخی از اضافات کوچک هستند ، مانند بارگیری favicon ، در حالی که برخی دیگر نحوه عملکرد نرم افزار را تغییر می دهند. به عنوان مثال ، چندین افزونه برای همگام سازی با سرویس های ذخیره سازی ابری مانند Google Drive وجود دارد.

روند نصب افزونه ها دشوار نیست (اگر تا به حال حالت بازی ویدیویی را نصب کرده اید ، خوب خواهید بود). به گفته این ، برای بسیاری از کاربران ، عملکرد Piecemeal بسیار دشوار است که بتوانید از آن استفاده کنید. علاوه بر این ، مانند بسیاری از تغییرات جامعه ، هنگامی که چندین ابزار بارگیری همزمان دارید ، می توانید مشکلات سازگاری را ایجاد کنید.

حتی در این صورت ، بی اعتبار کردن وسعت عملکرد KeePass دشوار است. تا زمانی که مایل باشید روند بارگیری – و عیب یابی بالقوه – افزونه های مختلفی را که علاقه مند به استفاده از آن هستید ، طی کنید ، می توانید تجربه را به دلخواه خود تنظیم کنید. به عنوان تکنیک ، ما می توانیم پشت این موضوع عقب باشیم.

با استفاده از برگه اورژانس

هنگام ایجاد دیتابیس ، از شما خواسته می شود ورق اضطراری را مانند 1Password چاپ و ذخیره کنید (بررسی 1Password ما را بخوانید). با این کار ، برگه ای که به شما داده می شود به اندازه 1Password محکم نیست. در عوض ، KeePass مکان درایو طاق شما و دو قسمت ورودی را فراهم می کند: یکی برای رمز عبور اصلی شما و دیگری برای مکان پشتیبان شما.

اگرچه ما از یادآوری ظریف قدردانی می کنیم ، با توجه به اینکه چطور KeePass دست و پا بسته است عجیب است. از این گذشته ، به راحتی می توانید رمزعبور استاد خود را روی یک کاغذ جداگانه بنویسید. ما از ورود به آن شکایت نداریم ، اما عجیب است.

نصب قابل حمل

به طور رسمی ، KeePass فقط از ویندوز و یک نصب کننده قابل حمل پشتیبانی می کند (بیشتر در مورد این کار در یک دقیقه). با این حال ، این تقریباً به هر سکوی جامعه منتقل شده است.

این شامل تعداد زیادی از نصب کننده های iOS ، macOS ، Mac OS X و Android و همچنین نصب کننده های Sailfish OS ، Palm OS ، BlackBerry و Chrome OS است. اگر می خواهید نصب خود را بسازید ، می توانید کد منبع KeePass را نیز بارگیری کنید.

اگرچه ما عاشق پشتیبانی از سیستم عامل هستیم ، اما جالب ترین ابزار KeePass Portable است. با استفاده از آن ، می توانید پایگاه های داده خود را در هر کجا که بروید ، بگیرید. برنامه های قابل حمل می توانند بدون هیچگونه نصب اضافی اجرا شوند ، به این معنی که می توانید KeePass را روی یک USB نصب کرده و آن را بارگیری کنید..

بررسی اجمالی ویژگی های KeePass

آرم KeePassKeepass.info

رایگان

امنیت

2FA

رمزگذاری
AES-256

دانش صفر

کلیدهای 2FA

تجزیه و تحلیل امنیتی

همگام سازی چند دستگاهی

تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی

برنامه های تلفن همراه
انجمن

تعویض رمز عبور

تولید کننده رمز عبور

برنامه افزودنی مرورگر

تکمیل خودکار

پر کردن خودکار

UI مرورگر

رابط کاربر رابط کاربری

پست الکترونیک

چت زنده

تلفن

مرکز کمک

انجمن ها

پشتیبانی 24/7

بیشتر

برنامه رایگان

قیمت گذاری

KeePass یک مدیر رمز عبور منبع باز و آزاد است که در بهترین راهنمای مدیر رمز عبور رایگان ما جایگاهی کسب کرده است. با این حال ، این رتبه برتر را کسب نکرد. اگرچه توسط Bitwarden و LastPass مورد ضرب و شتم قرار گرفت (بررسی LastPass ما و بررسی Bitwarden ما را بخوانید) ، اگر در جستجوی یک ابزار مدیریت رمزعبور رایگان هستید ، KeePass هنوز هم ارزش دیدن دارد. با این حال ، این بهترین گزینه برای همه نیست.

ما در مورد چگونگی سهولت استفاده KeePass بیشتر صحبت خواهیم کرد. در اینجا ، بیایید به قیمت بپردازیم. KeePass برای همیشه رایگان است ، بدون هیچ نسخه برتر و یا مزخرف دیگری. تنها راهی که تیم توسعه درآمد کسب می کند ، کمکهای مالی است که هرگز از شما خواسته نمی شود مستقیماً تهیه کنید. 

شما می توانید از سه طریق اهدا کنید: از طریق پی پال ، انتقال سیم یا Flattr. آخرین گزینه مشابه پاترون است ، اگرچه اختلاف نظر بسیار کمتری دارد. Flattr به شما امکان می دهد ماهانه به خالقان آنلاین که از آنها پشتیبانی می کنید ، کمک مالی کنید. صرف نظر از روشی که شما انتخاب می کنید ، KeePass کمکهای مالی به دلار و یورو را قبول می کند.

کاربرپسندی

اگر تاکنون نرم افزار منبع باز را بارگیری کرده اید ، وب سایت KeePass باید بلافاصله آشنا باشد. تاریخ قدمت دارد ، هیچ بحثی در این مورد وجود ندارد ، اما خوشبختانه وب سایت دستیابی به این سادگی دشوار نیست. منوی سمت چپ شما را به سمت بارگیری ها سوق می دهد که می توانید همه درگاه های غیر رسمی KeePass و همچنین نصب کننده های ویندوز و بسته قابل حمل را پیدا کنید. 

Keepass بارگیری کنید

نصب بدون درد است ، اگرچه KeePass از شما می خواهد که مؤلفه هایی را که می خواهید نصب کنید انتخاب کنید. پرونده های اصلی فقط 3.7MB از نصب 14.9MB را تشکیل می دهند. یک جزء 8MB وجود دارد که به سادگی “عملکرد بهینه KeePass” نامیده می شود. 

می توانید با کلیک کردن بر روی “بعدی” – این کاری است که انجام دادیم – از طریق نصب ، نسیم خود را رعایت کنید اما خوب است که یک ابزار یا چیزهای مشابه برای اجزای نامشخص مبهم مشاهده کنید. 

می توانید KeePass را درست بعد از اتمام نصب راه اندازی کنید ، اما دستی که در آنجا به پایان می رسد. KeePass شما را با ذکر کمی در مورد اینکه به کجا باید وارد رابط شوید. اعطا می شود ، هر کسی که درک درستی از نرم افزار دارد می تواند بفهمد چه چیزی چیست ، اما ، مانند آن یا نبود ، آموزش های راه اندازی برای مدیران رمزعبور استاندارد شده است. 

راه اندازی مجدد

ایجاد یک پایگاه داده KeePass

از بعضی جهات ، KeePass شما را با محدود کردن گزینه های خود شما را در مسیر درست وادار می کند. فقط دو آیکون وجود دارد که در نوار ابزار بالای صفحه طعم خورده اند. با کلیک بر روی نماد “جدید” می توانید یک بانک اطلاعاتی ایجاد کنید. مانند نرم افزار رمزنگاری ، KeePass با ایجاد پرونده های رمزگذاری شده روی دستگاه شما کار می کند ، که می توانید با استفاده از نرم افزار رمزگشایی کنید. 

هنگام ایجاد دیتابیس ، باید پیش فرض اصلی یک رمزعبور اصلی تنظیم کنید. با این وجود سه گزینه تأیید اعتبار وجود دارد و می توانید از هر ترکیبی از آنها استفاده کنید. این سه گزینه شامل یک فایل کلیدی ، داده های کاربر کاربر Windows و یک رمز عبور اصلی است که KeePass قدرت آن را به شما می گوید. 

Keepass-ایجاد-پایگاه داده

پس از تنظیم روش (های) تأیید اعتبار خود ، می توانید تنظیمات پایگاه داده خود را پیکربندی کنید. اینجاست که KeePass شروع به گیج کننده برای کاربران عادی می کند. 

علاوه بر نامگذاری و اضافه کردن توضیحی برای بانک اطلاعاتی خود ، می توانید الگوریتم رمزگذاری ، عملکرد مشتق کلید (با تعداد تکرارها) و روش فشرده سازی داده ها را انتخاب کنید. خوشبختانه ، پیش فرض ها خوب هستند ، بنابراین اگر هر چیزی گیج کننده است ، می توانید به سادگی روی “OK” کلیک کنید. 

Keepass-data-تنظیمات

افزودن گذرواژه به KeePass

KeePass بطور خودکار چند گروه را در طاق شما ایجاد می کند که شامل اینترنت ، شبکه ، ویندوز ، ایمیل و ورودی های عمومی است. اضافه کردن یک ورودی جدید در ابتدا ساده است و دکمه ای در فهرست بالا قرار دارد. با این حال ، هنگامی که در صفحه “افزودن ورودی” وارد زمین می شوید ، همه چیز به سرعت گیج می شوند. 

تعداد زیادی گزینه وجود دارد. به طور پیش فرض ، KeePass برای طاق شما باز شده وارد ورود به طور پیش فرض شما می شود و رمز عبور ایجاد می کند. سپس باید یک عنوان برای ورودی و URL مناسب و همچنین هرگونه یادداشتی را وارد کنید. 

اولین برگه ساده است ، اما بقیه چیزهای زیادی دارند. شما می توانید برچسب ها را تغییر دهید ، یک URL اصلی اضافه کنید ، رنگ ورودی سفارشی را تنظیم کرده و داده های افزونه را وارد کنید ، فقط برای نامگذاری چند گزینه. 

Keepass-new-entry

از بسیاری جهات ، KeePass مانند یک چارچوب احساس می کند. این یک نرم افزار است که به شما گزینه هایی ارائه می دهد ، برای کسانی که کمی خواندن و نگاه به تاریخ ندارند ، بسیار عالی است. کسانی که به دنبال یک تجربه کارآمد هستند ، آن را با KeePass پیدا نمی کنند. گزینه های دیگر ، مانند LastPass و Bitwarden ، استفاده از آنها ساده تر و هنوز هم رایگان است. مقایسه KeePass vs LastPass را با ما بخوانید.

امنیت

به تنهایی ، KeePass یک مدیر رمزعبور محلی است. به همین دلیل ، مشکل احراز هویت ، درست مانند مدیر رمز عبور Steganos ، برطرف شده است. برخی از نگرانی های امنیتی هنگام استفاده از افزونه ها وجود دارد ، به ویژه مواردی که همگام سازی ابر را کنترل می کنند. 

اول ، اجازه دهید رمزنگاری کنیم. در KeePass 2.x بین دو الگوریتم رمزگذاری گزینه ای دارید: AES و ChaCha20. افزونه هایی نیز وجود دارد که می توانید الگوریتم های اضافی از جمله Twofish ، مار و GOST را پشتیبانی کنید. به طور پیش فرض ، شما با AES-256 محافظت می شوید ، توصیه می کنیم به آن بپیوندید (توضیحات رمزگذاری را برای اطلاعات بیشتر در مورد آن بخوانید). 

رمز عبور اصلی شما برای تولید یک کلید استفاده می شود ، که با استفاده از الگوریتم انتخاب شده ، پایگاه داده شما را رمزگذاری می کند. KeePass همچنین از یک عملکرد مشتق کلیدی به همراه نمکی برای محافظت در برابر حملات فرهنگ لغت استفاده می کند. در KeePass 1.x فقط می توانید از AES-KDF استفاده کنید ، اما در KeePass 2.x می توانید از AES-KDF یا Argon2 استفاده کنید. 

علاوه بر اضافه کردن الگوریتم های رمزگذاری مدرن ، KeePass 2.x تفاوت امنیتی بی نظیری نسبت به نسخه اصلی نرم افزار دارد. هنگام بررسی یکپارچگی داده ها ، KeePass 2.x از هش HMAC-SHA-256 از متن متن استفاده می کند ، در حالی که KeePass 1.x از یک هش SHA-256 استفاده می کند.. 

نکات امنیتی پلاگین

همانطور که KeePass در صفحه افزونه های خود برای نصب 2.x اشاره می کند ، یک افزونه مخرب می تواند در صورت دسترسی دسترسی به فهرست KeePass ، خود را تزریق کند. متأسفانه ، هیچ کاری KeePass در مورد آن وجود ندارد. 

با این وجود ، می توانید با نصب KeePass به عنوان مدیر ، از خود محافظت کنید. با انجام این کار اطمینان حاصل می شود که فهرست برای کاربران عادی محافظت شده است. تا زمانی که شما این نرم افزار را به عنوان سرپرست اجرا نکنید ، یک افزونه مخرب نمی تواند داده های جدید را در فهرست بنویسد. 

این کمی بدترین حالت است. وقتی همگام سازی پرونده های پایگاه داده خود با افزونه ها پیش می آید ، همه چیز مشکل می شود. رمزگذاری هنوز هم به صورت محلی اتفاق می افتد ، زیرا توسط برنامه KeePass انجام می شود. با این حال ، یک افزونه می تواند نحوه وقوع این روند را تغییر دهد ، بنابراین اگر علاوه بر این به شکلی طراحی شده را پیدا کردید ، بهتر است از آن دور شوید. به معنای همگام سازی گذرواژه‌های شما با Google Drive نیست.

پشتیبانی

KeePass هیچ پشتیبانی مستقیم ارائه نمی دهد ، در عوض یک مرکز راهنمایی متراکم پر از همه جزئیات مربوط به نرم افزار ارائه می دهد. انجمن های انجمن نیز وجود دارد ، و آنها خوشبختانه فعال هستند. این گفته است ، اگر به مشکلات خود رسیدگی کنید ، مجبورید برای حل مشکل خود به منابع خودیاری موجود و جامعه اعتماد کنید. 

مرکز راهنما با اطلاعات بسیار متراکم است و تقریباً به یک اشتباه. KeePass همه چیز را از تنظیم اولیه تا جایگزینی پیشرفته XML را در بر می گیرد. پیدا کردن راه حول مرکز راهنمایی مشکل است زیرا نوار جستجو یا فهرست سازمانی وجود ندارد. اگر به کمک نیاز دارید ، لازم است که در بخش های مختلف کلیک کنید تا آنچه را که می خواهید پیدا کنید. 

مرکز نگه داشتن کمک

تقصیر KeePass دشوار است ، زیرا تیم توسعه منابع کمکی برای یادگیری با کمترین هزینه رایگان ارائه می دهند. با این وجود ، هیچ انكاری وجود ندارد كه مدیران رمز عبور و پرداخت شده و رایگان منابع مختص به خودی را ارائه می دهند. در اکثر نقاط ، مباحث مرکز راهنمایی به جای مقالات پشتیبانی از خواندن مانند اسناد فنی بخوانید. 

انجمن ها ، که بسیار فعال هستند ، از طریق SourceForge میزبانی می شوند. حدود ساعت 3 بعد از ظهر در روز جمعه ، یک موضوع با 150 بازدید از امروز و پنج موضوع از روز قبل وجود دارد. اگر به دنبال پشتیبانی هستید ، انجمن ها بهترین شرط بندی شما هستند. نه تنها جامعه فعال است ، بلکه می توانید با استفاده از نوار جستجو موضوعات را به راحتی فیلتر کنید. 

تالار گفتگو

حکم

ابزار مدیریت گذرواژه KeePass بسیار انعطاف پذیر است ، اگرچه به روش های فنی کاملاً واضح است. کسانی که به دنبال یک تجربه کارآمد در انتهای آزاد چیزها هستند ، بهتر است با چیزی مانند LastPass یا Bitwarden چسبیده باشند. به گفته این ، این ابزارها سطح سفارشی سازی KeePass را ارائه نمی دهند. 

نظر شما در مورد KeePass چیست؟ آیا می خواهید آن را بارگیری کنید و به آن عکس ببخشید؟ درمورد تجربه خود در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن شما سپاسگزاریم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map