نقد کلید F-Secure – بروزرسانی شده در سال 2020

بررسی کلید F-Secure

F-Secure Key یک مدیر رمز عبور است که کلیه پایه ها را با یک رابط کاربری جذاب و امنیت استاندارد در سطح صنعت پوشش می دهد. با این حال ، پشتیبانی و سهولت استفاده می تواند از برخی کارها استفاده کند. اطلاعات بیشتر در مورد Key را در بررسی کامل ما بخوانید.


key-slider1

key-slider2

key-slider3

key-slider4

key-slider5

قبلی

بعد

F-Secure ، آنتی ویروس که در ایمن ترین راهنمای آنتی ویروس ما گره خورده است ، بسیار مناسب است. این ویژگی ها به ویژگی های نور است ، مانند مواردی که می توانید در بررسی ضد ویروس F-Secure ما مشاهده کنید ، از موارد دیگر مانند یک مدیر گذرواژه رد شوید. در این بررسی F-Secure Key ، ما می خواهیم ببینیم که آیا خرید این سرویس ارزش افزوده دارد یا خیر. 

علاوه بر قضاوت کردن Key در زمینه آنتی ویروس F-Secure ، ما همچنین قصد داریم آن را با بهترین مدیران رمز عبور خود مقایسه کنیم. در طول راه ، ما درباره ویژگی های آن – آنچه معدود هستند وجود دارد – قابلیت استفاده ، امنیت ، قیمت و موارد دیگر ، قبل از صدور حکم ما. 

برای پاسخ کوتاه ، F-Secure یک مدیر رمز عبور صالح را با Key ارائه می دهد ، یک برنامه فوق العاده طراحی شده و امنیت عالی را در اختیار شما قرار می دهد. چند ویژگی مهم وجود ندارد ، که بر عملکرد آن و در برخی موارد بر قابلیت استفاده آن تأثیر می گذارد.

نقاط قوت و ضعف

گزینه های دیگر برای کلید F-Secure

امکانات

F-Secure مانند سایر مدیران رمزعبور همراه با آنتی ویروس فاقد ویژگی هایی است. در واقع یک لیست مناسب دارد ، گزینه های بازیابی ، داشبورد امنیتی و یک روش ساده برای اتصال سایر دستگاه ها را ارائه می دهد. با این حال ، این فقط دو نوع ورودی را پشتیبانی می کند ، که یک مشکل است. 

فقط می توانید رمزهای عبور و کارتهای اعتباری را ذخیره کنید. اگرچه هنوز از نظر فنی یک مدیر رمز عبور است ، رقبا F-Secure انعطاف پذیری بیشتری را ارائه می دهند. به عنوان مثال ، Keeper می تواند انواع مختلفی از ورودی را ذخیره کند و دارای قابلیت اشتراک گذاری باشد (چیزی که کلید فاقد آن است). 

این ویژگی های منحصر به فرد را ذکر نمی کند. بر خلاف Abine Blur ، که دارای کارت های اعتباری و ایمیل های نقاب شده است ، کلید F-Secure چیز جدیدی را در جدول نمی آورد (بررسی Blur ما را بخوانید). 

Key عملکرد خود را با قیمتی مطابق با بقیه بازار ارائه می دهد. با این حال ، وقتی گزینه های دیگر با همان قیمت بیشتری ارائه می دهند ، مشکلی پیش می آید. 

تکمیل خودکار ، هشدارهای نقض و کد بازیابی شما

با ناله کردن ما ، زمان آن رسیده که در مورد آنچه F-Secure را شامل می شود صحبت کنیم. برجسته ترین ویژگی صفحه “وضعیت” است که رمزهای عبور معمول ، ضعیف و استفاده مجدد از حسابهای شما را نشان می دهد. ما دوست داریم یک داشبورد امنیتی داشته باشیم ، اگرچه خوب است که در آینده هشدارهایی درباره نقض داده ها اضافه شود.

کلید امنیتی-تجزیه و تحلیل

اگرچه صفحه “وضعیت” برجسته ترین است ، “بازیابی حساب” مفیدتر است. با وارد شدن به بخش امنیتی زیر ، F-Secure در صورت فراموش کردن نمی تواند رمزعبور اصلی شما را بازیابی کند. 

با این حال ، شما می توانید بر اساس رمزعبور خود یک کد تولید کنید. در صورت فراموش کردن اطلاعات ورود به سیستم ، می توانید این کد – که به نظر می رسد مانند یک کد QR پرمصرف است – را در رایانه خود ذخیره کنید تا بتوانید حساب خود را بازیابی کنید.. 

کد-بازیابی کد

گردآوری ویژگی ها به صورت خودکار است ، اگرچه آن را “ویژگی” بنامید ، سخاوتمندانه است. کلید می تواند کلمات عبور شما را بطور خودکار پر کند ، اما هیچ چیز دیگری. هرچند بیش از این ، برای فعال کردن خودکار کردن باید کلید اصلی را فشار دهید.

برای پر کردن ورود به سیستم شما به افزونه مرورگر نیاز دارید ، اما ورود به سیستم را ضبط نمی کند. بر خلاف دیگر مدیران رمز عبور ، که می پرسند آیا می خواهید پس از ورود به وب سایت جدید ، پسورد را ذخیره کنید ، F-Secure از شما می خواهد که آنها را به صورت دستی اضافه کنید. روش دیگر ، می توانید کلمه عبور خود را وارد کنید ، اما بدون در نظر گرفتن ضبط رمز عبور ناامید کننده است.

نمای کلی ویژگی های F-Secure

لوگوی کلید F-Securewww.f-secure.com

از 231 دلار $ تمام برنامه شروع می شود

امنیت

2FA

رمزگذاری
AES-256

دانش صفر

کلیدهای 2FA

تجزیه و تحلیل امنیتی

همگام سازی چند دستگاهی

تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی

برنامه های تلفن همراه

تعویض رمز عبور

تولید کننده رمز عبور

برنامه افزودنی مرورگر

تکمیل خودکار

پر کردن خودکار

UI مرورگر

رابط کاربر رابط کاربری

پست الکترونیک

چت زنده

تلفن

مرکز کمک

انجمن ها

پشتیبانی 24/7

بیشتر

برنامه رایگان

قیمت گذاری

کلیدی یک مدیر رمز عبور گران نیست ، اما از نظر ویژگی های کمی که ارائه می دهد ، قیمت خیلی بالا است. مانند سایر مدیران رمزعبور همراه با آنتی ویروس ها که ما دیده ایم – بررسی های McAfee True Key و Kaspersky Manager Manager را برای دیدن موارد موجود در این بخش بخوانید – کلید ارزش قیمت ندارد. با آنتی ویروس شما همراه است ، اما خوب است.

قبل از پرداخت هزینه ، لازم به ذکر است که F-Secure قیمت های خود را به یورو نشان می دهد ، نه دلار آمریکا. قیمت در جدول بالا نرخ تبدیل در زمان نوشتن است ، بنابراین با گذشت زمان تغییر جزئی خواهد داشت. 

در انزوا ، قیمت مناسب ، ارزان تر از Dashlane و مطابق با 1Password است (مقایسه Dashlane در مقابل 1Password ما را بخوانید). وقتی ریاضی تکان خورد ، شما فقط در هر ماه 3 دلار خجالتی نگاه می کنید ، که بد نیست. با این حال ، با توجه به کمبود امکانات ، Key بسیار گران است. RoboForm ، که تقریباً 1 دلار ارزانتر در ماه است ، حتی پیشنهاد بیشتری نیز دارد (بررسی RoboForm ما را بخوانید). 

F-Secure Key Free در مقابل حق بیمه

F-Secure Key برنامه ای رایگان دارد ، اگرچه شما آن را از صفحه محصول نمی دانید (اطلاعات بیشتر در مورد آن در بخش بعدی). برنامه های Free و Premium از هر نظر یکسان هستند ، به جز کاربران رایگان نمی توانند کلمات عبور خود را در دستگاه ها همگام سازی کنند. برای استفاده از سرورهای F-Secure ، باید هزینه بپردازید.

ما این روش را به جای محدود کردن ورودی ها دوست داریم ، مانند Dashlane یا True Key. با این حال ، کلید لیست ما را از بهترین مدیران رمز عبور رایگان قرار نداد. ترکیبی از ویژگی ها و قیمت آن را حذف کرده است.

با این حال ، ضربه گیر فقدان همگام سازی چند دستگاهی است. با این حال ، LastPass ، که در راهنمای همگام سازی چند وسیله ای ما تاج گذاری کرده است ، فضای ذخیره سازی و همگام سازی نامحدود را به صورت رایگان ارائه می دهد ، همانطور که می توانید در بررسی LastPass ما بخوانید.

دوستی کاربر

شروع کار با Key دشوار نیست ، هرچند یافتن نسخه مناسب کمی گیج کننده است. F-Secure از نسخه رایگان در صفحه محصول خود ذکر کرده و یک لینک بارگیری و فوری برای “پرداخت حق بیمه” ارائه می دهد. با این حال ، کلید در زیر ابزارهای رایگان F-Secure ذکر نشده است ، و هیچ نشانی از تفاوت بین Free و Premium در دست نیست.. 

حتی با این وجود ، ثبت نام آسان است. پس از بارگیری برنامه ، از شما خواسته می شود وارد سیستم F-Secure موجود شوند یا یک رمزعبور استاد جدید ایجاد کنند. اگر از نسخه رایگان متناسب هستید ، که فقط مدیریت رمز محلی را ارائه می دهد ، حتی نیازی به وارد کردن ایمیل ندارید. از این طریق ، Key Free مانند نرم افزار رمزگذاری عملکرد دارد. 

ثبت نام کلید

این نرم افزار آسان برای استفاده است ، اگرچه F-Secure بیشتر از رابط کاربری را به تنظیمات اختصاص می دهد تا کلمه عبور. همانطور که گفته شد ، شما فقط به رمزهای عبور و کارتهای اعتباری محدود می شوید ، اما Key با این دو نوع ورودی بسیار کار می کند. اگرچه در سطح سفارشی سازی 1Password نیست ، Key چند راه برای پاشیدن طاق شما ارائه می دهد.

رابط کلید

افزودن گذرواژه های جدید به کلید F-Secure

اگر از ابتدا شروع می کنید ، می توانید رمزهای عبور را به صورت دستی به Key اضافه کنید. روند به طرز حیرت انگیزی روان است. از صفحه اصلی ، روی نماد بزرگ “به علاوه” کلیک کنید ، سپس می خواهید رمز ورود یا کارت اعتباری را اضافه کنید. 

F-Secure زمینه های سفارشی ارائه نمی دهد ، اما می توانید برخی از خصومت ها را به ورودی های خود اضافه کنید. علاوه بر کدگذاری رنگ ، کاربران می توانند با استفاده از مجموعه کلید ، نماد ورودی خود را سفارشی کنند.

برخی از نمادهای عمومی مانند سبد خرید یا نماد WiFi در دسترس هستند ، اما آرم های کوچکی نیز برای وب سایت ها و خدمات محبوب وجود دارد. انتخاب ، به عنوان مثال ، نماد آمازون به طور خودکار URL و نام ورودی را وارد می کند. 

کلید-رمز جدید

هنگامی که همه اینها گفته شده و تمام شده است ، می توانید به راحتی از طاق های خود به جای جستجوی نمک طعام بزنید. با این حال ، این فقط برای تعداد کمی از مطالب با محبوب ترین سایتهای اطراف کار می کند. هنگامی که طاق شما شروع به پر کردن می کند ، همه چیز به سرعت خراب می شود. کلید ، برچسب زدن یا پوشه ها را ارائه نمی دهد ، حتی یک سیستم دلخواه را پشت سر می گذارد. 

شاید به جای قرار دادن تبلیغات در داخل برنامه ، مدت زمان توسعه بیشتری برای آن هزینه شود. یک برگه اختصاصی در این فهرست برای سایر برنامه های F-Secure وجود دارد. اگرچه ما یک آپشن کوچک برای به روزرسانی به Premium را در نظر نداریم ، اما طراحی برنامه با یک نقطه اختصاصی برای تبلیغات به نظر نمی رسد مانند طرز فکر درست باشد. 

تبلیغات کلیدی

کلید F-Secure در عمل

اگرچه Key از رابط کاربری زیبایی برخوردار است ، هنگام استفاده از آن در عمل چند مورد وجود دارد. مشکل اصلی مورد نیاز کلید فوری است. برای تکمیل خودکار در مرورگر یا دسک تاپ ، باید “CTRL + ALT + V” را بزنید. اگرچه دکمه کلید در برنامه های محلی معنی دارد ، اما در مرورگر وجود ندارد.

برنامه افزودنی مرورگر ، هدفی جز تکمیل خودکار ندارد. شما نمی توانید رمزهای عبور خود را مشاهده کنید ، تنظیمات جدید را پیکربندی کنید یا برای حسابهای جدید رمزهای عبور ایجاد کنید. با توجه به اینکه برنامه محلی چقدر خوب به نظر می رسد ، ما امیدهای زیادی برای این برنامه افزودنی داشتیم. با این حال ، تنها گزینه ای که به شما می دهد قفل طاق خود است. 

امنیت

اگرچه Key یک مدل امنیتی منحصر به فرد مانند Dashlane یا 1Password ندارد ، اما هنوز هم می تواند اطلاعات شما را ایمن نگه دارد. مانند همه مدیران رمز عبور ، سوال مهم این است که چگونه شما به عنوان کاربر تأیید اعتبار می کنید ، این همان چیزی است که مدیران رمزعبور را از نرم افزار رمزگذاری استاندارد جدا می کند. 

F-Secure هنگام تأیید اعتبار می گذرد. همه چیز با رمز اصلی استاد شما گره خورده است ، که F-Secure از دانش صفر برخوردار است. درعوض ، رمز عبور اصلی شما با استفاده از PBKDF2 یک کلید برگرفته از آن دارد. این کلید با 20،000 تکرار SHA256 همراه با نمک های تصادفی اضافه شده است. پس از این فرآیند ، کلید نهایی برای تأیید اعتبار شما استفاده می شود. 

در عمل ، این بدان معنی است که F-Secure هرگز نمی تواند رمز عبور اصلی شما را بشناسد و بنابراین ، هرگز نمی تواند طاق شما را رمزگشایی کند. در عوض ، رمز عبور اصلی شما نیز برای تولید یک کلید AES-256 استفاده می شود ، که برای رمزگذاری و رمزگشایی طاق شما استفاده می شود. در توضیحات رمزگذاری ما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد آن کسب کنید.

جایی که کلمه عبور کلید F-Secure شما ذخیره می شود 

اکنون که رمزگذاری و تأیید هویت را از سر راه نداریم ، وقت آن رسیده است که در مورد ذخیره رمزهای شما صحبت کنیم. خوشبختانه ، F-Secure چند گزینه را در آن جبهه ارائه می دهد. به طور پیش فرض – در این حالت ، به معنی نسخه رایگان برنامه – کلمه عبور رمزگذاری شده شما بصورت محلی ذخیره می شود. به همین دلیل ، هیچ تهدیدی برای نقض داده وجود ندارد. 

اگر می خواهید به فضای محلی بپیوندید ، خوب است؛ فقط Key Free را نصب کنید. با این حال ، به روزرسانی در Premium همگام سازی چند دستگاهی را ارائه می دهد ، به این معنی که باید رمزهای عبور گرانبهای خود را به سرورهای F-Secure تحویل دهید. حتی هنگام همگام سازی آنها در سراسر ابر ، هرگز به رمزهای عبور خود از سرورهای F-Secure مستقیم دسترسی پیدا نمی کنید. 

در عوض ، یک نسخه از طاق رمزگذاری شده شما در ابر ذخیره می شود. این نسخه توسط همه ، از جمله خودتان قابل خواندن نیست. هنگامی که رمزهای عبور شما همگام سازی می شوند ، آن طاق بصورت محلی با استفاده از گذرواژه اصلی شما با فرایندی که در بالا توضیح داده شد ، رمزگشایی می شود.. 

به طور خلاصه ، کلمه عبور شما در ابر ذخیره می شود ، اما بدون داشتن ابر رایانه و چند میلیارد سال پس انداز ، یک مهاجم نمی تواند طاق شما را رمزگشایی کند. 

پشتیبانی

F-Secure ، مانند بسیاری از مدیران رمز عبور همراه با آنتی ویروس ، قربانی مشکل رایج سازماندهی مجدد نمی شوند. بخش پشتیبانی هنوز هم محصولی را که F-Secure ارائه می دهد را پوشش می دهد ، اما به جای نمایش لیستی از مقالات ، هر محصول – از جمله Key – دارای راهنمای پشتیبانی خاص خود است.

پایگاه دانش

راهنمای کاربر چندان در مورد عیب یابی برنامه نیست. در عوض ، این در حال تنظیم است. این برنامه همه چیز را از نحوه نصب کلید بر روی ویندوز و مک ، تنظیم موارد مورد علاقه و استفاده از خودکار استفاده می کند. برخی از مباحث حتی شامل آموزش های ویدئویی نیز هستند که باید به فن آوری کمک کند. 

این تنها یک راه پشتیبانی است. F-Secure همچنین چت زنده و پشتیبانی تلفنی را در ساعات کاری ارائه می دهد. علاوه بر این ، پشتیبانی از تلفن به 11 زبان ارائه می شود و تعداد آنها در مناطق مختلف ارائه می شود. پشتیبانی تلفن از نظر فنی محدود به روزها و ساعتهای کاری است ، اما شما باید بتوانید منطقه ای را پیدا کنید که مهم نیست از زمان روز باز باشد. 

پشتیبانی از کلید-تلفن

اگر ترجیح می دهید به انجمن Key دسترسی پیدا کنید ، تالارهای گفتگو وجود دارد. با این حال ، ارائه مانند سایر مناطق پشتیبانی خوب نیست. اگرچه تالار گفتگوهای F-Secure به راحتی امکان پذیر است ، اما نمی توانید انتخاب کنید که پست ها را بر اساس محصول فیلتر کنید. در عوض ، همه چیز به هم ریخته شده است ، و پیدا کردن پست های مربوط به یک برنامه خاص دشوار است. 

انجمن های کلیدی

با این وجود ، منابع پشتیبانی F-Secure آسانتر از بیشتر مدیران رمزعبور همراه با آنتی ویروس هضم می شوند. در طول آزمایش ما ، گپ معمولاً آنلاین بوده و انجمن ها فعال بودند. خارج از آن ، پایگاه دانش یک فرایند کامل و آسان برای درک را برای راه اندازی با برنامه محلی ارائه می دهد. 

حکم

Key یکی از مدیران رمزعبور همراه با آنتی ویروس بهتر است و یک رابط جذاب و برخی از ویژگی های منحصر به فرد را ارائه می دهد. اگر فقط تعداد انگشت شماری از گذرواژه‌ها را دارید – مثلاً 25 یا بیشتر – این یک گزینه عالی است. کسانی که مدیریت چند صد ورود به سیستم را دارند علاوه بر انواع دیگر ورودی ، می خواهند در جای دیگری جستجو کنند. عدم سازماندهی پیدا کردن آنچه مورد نیاز شما را دشوار می کند. 

نظر شما درباره کی چیست؟ آیا قصد دارید نسخه رایگان را بارگیری کنید؟ درمورد تجربه خود در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن شما سپاسگزاریم. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map