بررسی Piriform Recuva Pro – بروزرسانی شده در آوریل 2020

Piriform Recuva Pro Review

ابزاری مناسب برای بودجه که اصول را بدون گنجاندن به سرزمین پیشرفته پوشش می دهد ، Piriform Recuva Pro در بعضی مواقع احساس می کند ناتمام است.


بهترین نرم افزار بازیابی اطلاعات

بازیابی داده های از دست رفته می تواند یک پیشنهاد گران قیمت باشد. اگر به یک حرفه ای بروید ، می تواند صدها یا حتی هزاران دلار قیمت داشته باشد. اگر به دنبال نرم افزار هستید ، در بیشتر موارد بین 50 تا 100 دلار برای نرم افزارهای قابل اعتماد مانند Stellar Phoenix یا EaseUS به دنبال هستید.

Recuva به عنوان یکی از بهترین گزینه های ارزش در بازار ، وارد فرایند بازیابی اطلاعات می شود. نه تنها برنامه پرچمدار آن ، Piriform Recuva Pro فقط با 20 دلار در دسترس است ، اما در واقع نسخه رایگان وجود دارد و هیچ محدودیتی در چگونگی بازیابی اطلاعات ندارد. جای تعجبی نیست که Recuva کمی بحث و گفتگو در مورد واترچر مجازی ایجاد کرده است.

با توجه به آنچه می شنیدیم ، ما در Cloudward.net تصمیم گرفتیم كه محرک تست خود ما از این راه حل بازیابی اطلاعات با محوریت ارزش را ارزیابی كند تا ببینیم این مقایسه در مقایسه با دیگر بهترین نرم افزارهای بازیابی اطلاعات ما چقدر خوب است..

نتیجه گیری ما: در حالی که فقط برای کاربران ویندوز در دسترس است ، Recuva کار را انجام می دهد. با این حال ، ویژگی های پراکنده و پشتیبانی بدتر به معنای کسانی است که نیازهای گسترده تری دارند یا دانش فنی کمی دارند که ممکن است بخواهند به جای دیگری بنگرند.

قبلی

بعد

گزینه های جایگزین برای Piriform Recuva Pro

قیمت گذاری & مجوز

نرم افزار بازیابی داده های Recuva فقط برای ویندوز در دسترس است. Piriform یک نسخه رایگان و پشتیبانی نشده ارائه می دهد. بازیابی نرم افزار می افزاید: پشتیبانی حق بیمه ، به روز رسانی خودکار ، بازیابی رسانه های نوری و بازیابی درایو مجازی.

در حالی که مجوزهای تجاری موجود است ، شما هنوز مجبورید مجوز جدیدی را برای هر رایانه بخرید ، این امر برای متخصصان IT که روی چندین رایانه کار می کنند ، انتخاب بدی است..

امکانات

Recuva مجموعه مناسبی از ویژگی های قیمت مناسب خود را ارائه می دهد. در اینجا نگاهی به آنچه می گیرید است.

لوگوی Piriform Recuva Prowww.piriform.com

از 166 $ ماه برنامه ها شروع می شود

نسخه

نسخه
پنجره ها

گزینه های اسکن

اسکن سریع

بررسی عمیق

مرتب سازی بر اساس نوع پرونده

با نوع پرونده اسکن کنید

قابلیت های اسکن

اسکن کامل هارد دیسک

بازیابی حذف شده / از دست رفته است

بازیابی پارتیشن فاسد شده

بازیابی پارتیشن حذف شد

دستگاه USB بوت

بازیابی سی دی

کلونینگ

ترمیم خارجی

بازیابی درایو خارجی

بازیابی رسانه قابل جابجایی

بازیابی کارت SD

بازیابی ذخیره سازی نوری

پشتیبانی

بد نیست. اما چندین ویژگی پیشرفته که معمولاً با سایر سیستم عاملهای بازیابی داده در دسترس هستند توسط Recuva ارائه نمی شود. بزرگترین اشتباه این است که Recuva Pro نمی تواند پارتیشن های از دست رفته را بازیابی کند. سایر موارد شامل بازیابی دیسک راه اندازی ، کلون کردن و ویژگی های مرتب سازی مناسبی برای تجزیه و تحلیل داده های بازیابی شده است.

از Recuva همچنین نمی توان برای بازیابی داده ها از ذخیره RAID استفاده کرد. اگر چنین ویژگی هایی برای شما مهم هستند ، ما به شدت پیشنهاد می کنیم گزینه هایی مانند:

 • ستاره ای ققنوس بازیابی اطلاعات نرم افزار
 • جادوگر بازیابی اطلاعات EaseUS
 • Prosoft مهندسی نجات داده ها

اگر به دنبال یک راه حل بازیابی اطلاعات برای شغل خود هستید ، به ویژه شما را ترغیب می کنیم آن گزینه ها را در نظر بگیرید. آنها هزینه بیشتری دارند ، اما ارزش آن را دارند.

فرآیند بازیابی

پس از نصب ، جادوگر ساده Recuva شما را از روند بهبودی از آغاز تا پایان طی می کند. ابتدا از شما خواسته می شود یک نوع پرونده را برای بازیابی انتخاب کنید.

امکان انتخاب نوع پرونده خاص ، بارها را به طور چشمگیری اسکن می کند ، و کاری نیست که همه ابزارهای بازیابی انجام دهند. برای تست های خود ، ما می خواستیم انواع فایل ها را اسکن کنیم ، بنابراین “همه پرونده ها” را انتخاب کردیم. در مرحله بعد ، باید یک مکان را برای اسکن انتخاب کنید.

Recuva با ارائه گزینه های بیشتر از بسیاری از ابزارها ، دوباره کار خوبی را انجام می دهد.

اگر فقط به دنبال محتوایی هستید که شخصاً حذف کرده اید ، “سطل بازیافت” را انتخاب کنید. اگر می خواهید کل هارد دیسک خود را اسکن کنید ، “مطمئن نیستم” را انتخاب کنید. اگر می خواهید یک پارتیشن یا پوشه خاص را اسکن کنید ، “در یک مکان خاص” را انتخاب کنید. همچنین گزینه هایی برای رسانه های قابل جابجایی و نوری وجود دارد.

یک اشتباه بزرگ Recuva این است که گزینه “پارتیشن گمشده” را شامل نمی شود. بسیاری از ابزارهای بازیابی دیگر ، از جمله ستارگان ققنوس و EaseUS ، داده ها را از جدول پارتیشن بیرون می کشند تا در صورت بازنویسی نتوانید پارتیشن های حذف شده را اسکن کنید..

برای نشان دادن بقیه روند ، پارتیشن “D” خود را انتخاب کردیم.

یکی از صفحه بعدی ، به شما گزینه ای برای فعال کردن “اسکن عمیق” داده می شود.

Recuva با فعال کردن امکان اسکن عمیق ، اسکن سریع را انجام نمی دهد (ما هر دو را آزمایش کردیم). نکته بسیار مهمی که باید بدانید: به طور پیش فرض ، Recuva فقط پرونده های حذف شده را اسکن می کند. اگر با دیسک های آسیب دیده یا مجدداً سر و کار دارید ، می خواهید مطمئن شوید که به گزینه های “” بروید < اقدامات ، و “اسکن کردن پرونده های حذف نشده” را فعال کنید.

همچنین می خواهید گزینه “بازیابی ساختار پوشه” را انتخاب کنید. اکثر راه حل های بازیابی ساختار فایل درخت درایو را بصورت خودکار ایجاد می کند. عجیب است که Recuva اینگونه نیست: انجام این کار فقط باعث صرفه جویی در وقت و کار اضافی می شود که به راحتی آن را از بین می برد..

گزینه های تنظیم شده ، دکمه “شروع” را بزنید تا اسکن شما شروع شود. یک پنجره وضعیت شما را از پیشرفت آن آگاه می کند و چقدر زمان قبل از اتمام باقی می ماند.

شما نمی خواهید نتایج خود را مرور کنید در حالی که اسکن شما مانند برخی از راه حل های بهتر بازیابی اطلاعات که ما بررسی کرده ایم پیشرفت می کند. بنابراین ، باید صبر کنید تا اسکن انجام شود. پس از اتمام اسکن ، می توانید پرونده ها را در سمت راست جادوگر پیش نمایش کنید.

با وجود اضافه کردن یک صفحه پیش نمایش ، مرتب سازی از طریق داده ها با Recuva بسیار سخت تر از سایر راه حل های بازیابی اطلاعات است. برای سهولت کار ، به گزینه ها برگردید. در زیر برگه عمومی ، از “نمای لیست” به “نمای درخت” بروید. انجام این کار کمک می کند ، اما آرزو می کنیم که بتوانیم نتایج را نیز براساس نوع پرونده مرتب سازی کنیم.

پس از یافتن آنچه به دنبال آن هستید ، با کلیک کردن روی کادر کنار آن و زدن دکمه “بازیابی” پرونده خود را بازیابی کنید. گزینه ای برای ذخیره نتایج اسکن شما وجود ندارد ، بنابراین قبل از بستن برنامه مطمئن شوید که تمام پرونده های مورد نظر خود را بازیابی کرده اید.

به طور کلی ، این روند کار می کند ، اما به عنوان برخی گزینه های دیگر ، مانند استار فونیکس ، به راحتی مناسب نیست. دوباره ، این یک راه حل بودجه است ، بنابراین آنچه را می پردازید دریافت می کنید.

کارایی

ما با اجرای اسکن در رایانه آزمایش شده ، قابلیت بازیابی اطلاعات Recuva را آزمایش کردیم. ما هر دو اسکن سریع و عمیق را در یک قسمت 518 گیگابایتی فضای فضای مورد استفاده اجرا کردیم. ما همچنین در برابر کل هارد 1TB ما اسکن عمیقی کردیم.

برای آزمایش توانایی Recuva در یافتن پرونده های حذف شده ، ما سه شیوه آزمایشی ایجاد کردیم: یک سند Word ، یک فیلم .mp4 و یک تصویر .jpg. به طور معمول ، ما توانایی یک ابزار بازیابی اطلاعات را نیز برای بازیابی پارتیشن های گمشده بررسی می کنیم. با این حال ، این یک قابلیت Recuva نیست.

ویژگینتیجه
اسکن سریع (پارتیشن 500 گیگابایتی)5 ثانیه
اسکن عمیق (پارتیشن 500 گیگابایتی)1 ساعت
اسکن کامل HD (1TB)2 ساعت ، 30 دقیقه *
Word Word بازیابی شد
پرونده ویدیویی بازیابی شد
پرونده تصویر بازیابی شد
پارتیشن حذف شده را بازیابی کردگزینه ای نیست

زمان اسکن Recuva جزء بهترین ابزارهای بازیابی مورد آزمایش ما بود و ما توانستیم سه پرونده آزمایش خود را بازیابی کنیم. با این حال ، فراتر از آن ، نتایج بسیار ناچیز بود.

در حالی که ما با استفاده از گزینه های “Recuva” می توان موارد غیر حذف شده را بازیابی کرد > اقدامات ، “اسکن پرونده های دست نخورده ما را برنمی گرداند. ما با تنظیمات در اطراف بازی کردیم و سعی کردیم که دوباره اسکن را انجام دهیم ، اما ما نمی توانیم پرونده های خود را برگردانیم.

با توجه به اینکه Recuva پرونده های دست نخورده را برنمی گرداند ، این بدان معنی است که ما نمی توانیم از آن برای بازیابی محتوای یک پارتیشن غیر نصب یا فاسد استفاده کنیم. این کاربرد آن را برای بازیابی پرونده های حذف شده به طور تصادفی محدود می کند و آن را در پشت هر ابزار بازیابی اطلاعات دیگری که آزمایش کردیم قرار می دهد.

یکی از مواردی که در مورد Recuva برجسته است سرعت آن است. یک ساعت برای اسکن عمیق ، آن را سریعترین الگوریتم اسکن کار می کند که با آن کار کرده ایم.

پشتیبانی مشتری

Piriform یک پورتال دانش آنلاین را برای همه محصولات خود از جمله Recuva حفظ می کند. پورتال به راحتی با دستورالعمل های تنظیم ، آموزش کاربری و سؤالات متداول پیمایش می شود. مسئله ای که ما با پرتال داریم این است که کمی کم عمق است. اکثر صفحات فقط یک یا دو پاراگراف هستند و ما مجبور شدیم کارهای خودمان را انجام دهیم تا نوع اسکن مورد نظر خود را بدست آوریم.

ما واقعاً خوشحال شدیم که دیدیم Piriform یک فروم کاربر را ارائه می دهد. اگر خود را گم کرده اید ، مکان مناسبی برای طرح سؤال برای سایر کاربران یا خود Piriform است. به نظر می رسد ، Recuva یک پایگاه توسعه دهنده قوی را جذب می کند ، بنابراین شما باید توصیه های خوبی داشته باشید.

اگر مشترک مشترک با پرداخت هزینه Recuva Pro هستید ، پشتیبانی ایمیل در دسترس است. در غیر این صورت ، هیچ راهی برای سؤال با Recuva وجود ندارد. پشتیبانی تلفنی و چت آنلاین حتی در یک اشتراک پولی در دسترس نیست ، این دلیل دیگری است که متخصصان ، مشاغل و مصرف کنندگان مطمئن نمی توانند گزینه دیگری را در نظر بگیرند.

افکار نهایی

اگر در بودجه و صحافی قرار دارید ، اولین گزینه خوب Recuva برای امتحان و بازیابی داده های شما است. نکته منفی این است که برخی از ویژگیهای قدرتمندی را ارائه نمی دهد که راه حلهای بازیابی قوی تر داده ها را ارائه می دهند. مهمتر از همه ، این شامل بازیابی پارتیشن های حذف شده و بازیابی از رایانه های غیر بوت است.

برای نیازهای جدی تر ، به خصوص مشاغل و مزایای فناوری اطلاعات ، پیشنهاد می کنیم در جای دیگر جستجو کنید. Piriform Recuva Pro مانند محصولی احساس می کند که هنوز خیلی در اجاق گاز نیست و فقط همان سطح پشتیبانی را با برخی از راه حلهای پیشرفته تر در آنجا ارائه نمی دهد.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map